bovo - en to cs translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
cs: Motiv

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
cs: Rychlost ukázky a přehrání záznamu.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
cs: Zda mají být pohyby animovány nebo ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
cs: Umělá inteligence, která se má použít.

en: KDE Five in a Row Board Game
cs: Desková hra "pět v řadě"

en: Author
cs: Autor

en: Wins: %1
cs: Vítězství: %1

en: Losses: %1
cs: Prohry: %1

en: &Replay
cs: Přeh&rát

en: Replay game
cs: Přehrát hru

en: Replays your last game for you to watch.
cs: Přehraje záznam poslední hry.

en: &Animation
cs: &Animace

en: Start a new Game to play
cs: Spusťte novou hru

en: GAME OVER. Tie!
cs: KONEC HRY. Remíza!

en: GAME OVER. You won!
cs: KONEC HRY. Vyhráli jste!

en: GAME OVER. You lost!
cs: KONEC HRY. Prohráli jste!

en: It is your turn.
cs: Jste na tahu.

en: Waiting for computer.
cs: Čeká se na počítač.

en: Replaying game
cs: Hra se přehrává

en: Game replayed.
cs: Hra přehrána.
