bovo - en to csb translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
csb: Téma

en: KDE Five in a Row Board Game
csb: Planszowô gra KDE piãc w réze

en: Author
csb: Ùsôdzca

en: Wins: %1
csb: Dobëté: %1

en: Losses: %1
csb: Straconé: %1

en: GAME OVER. Tie!
csb: KÙŃC GRË. JO!

en: GAME OVER. You won!
csb: KÙŃC GRË. Môsz wëgróné!

en: GAME OVER. You lost!
csb: KÙŃC GRË. Môsz przegróné!

en: It is your turn.
csb: Terô të grajesz.

en: Waiting for computer.
csb: Żdanié na kòmpùtr.

en: Replaying game
csb: Pòwtórzenié grë

en: Game replayed.
csb: Gra òdegrónô.
