bovo - en to da translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
da: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
da: Hastighed på demo og afspilning af gengivelse.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
da: Om træk skal animeres eller ej.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
da: AI-motor der skal bruges.

en: KDE Five in a Row Board Game
da: Brætspillet fem på række til KDE

en: Author
da: Udvikler

en: Wins: %1
da: Vinder: %1

en: Losses: %1
da: Taber: %1

en: &Replay
da: &Gengivelse

en: Replay game
da: Gengiv spillet

en: Replays your last game for you to watch.
da: Gengiver dit sidste spil så du kan kigge på.

en: Start a new Game to play
da: Start et nyt spil

en: GAME OVER. Tie!
da: SPILLET ER SLUT. Uafgjort!

en: GAME OVER. You won!
da: SPILLET ER SLUT. Du vandt!

en: GAME OVER. You lost!
da: SPILLET ER SLUT. Du tabte!

en: It is your turn.
da: Det er din tur.

en: Waiting for computer.
da: Venter på computeren.

en: Replaying game
da: Gengiver spil

en: Game replayed.
da: Spil gengivet.
