bovo - en to el translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
el: Θέμα

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
el: Ταχύτητα της επίδειξης και της αναπαραγωγής ριπλέι.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
el: Αν θα υπάρχει εφέ των κινήσεων ή όχι.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
el: Μηχανή ΤΝ που θα χρησιμοποιηθεί.

en: KDE Five in a Row Board Game
el: Επιτραπέζιο παιχνίδι 'πέντε στη σειρά' για το KDE

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Wins: %1
el: Νίκες: %1

en: Losses: %1
el: Ήττες: %1

en: &Replay
el: &Επανάληψη

en: Replay game
el: Επανάληψη παιχνιδιού

en: Replays your last game for you to watch.
el: Επαναλαμβάνει το τελευταίο παιχνίδι για να το παρακολουθήσετε.

en: &Animation
el: &Κίνηση γραφικών

en: Start a new Game to play
el: Έναρξη ενός νέου παιχνιδιού

en: GAME OVER. Tie!
el: Τέλος παιχνιδιού. Ισοπαλία!

en: GAME OVER. You won!
el: Τέλος παιχνιδιού. Νίκησες!

en: GAME OVER. You lost!
el: Τέλος παιχνιδιού. Έχασες!

en: It is your turn.
el: Είναι η σειρά σας.

en: Waiting for computer.
el: Αναμονή υπολογιστή.

en: Replaying game
el: Επανάληψη παιχνιδιού

en: Game replayed.
el: Το παιχνίδι επαναλήφθηκε.
