bovo - en to eo translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
eo: Etoso

en: KDE Five in a Row Board Game
eo: KDE gobanga ludo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Wins: %1
eo: Gajnoj: %1

en: Losses: %1
eo: Perdoj: %1

en: &Replay
eo: &Reludi

en: Replay game
eo: Refari la ludon

en: Replays your last game for you to watch.
eo: Refaras vian lastan ludon por ke vi povas vidi ĝin.

en: &Animation
eo: &Animacio

en: Start a new Game to play
eo: Komenci no

en: GAME OVER. You won!
eo: Fino de ludo. Vi gajnis!

en: GAME OVER. You lost!
eo: Fino de ludo. Vi perdis!

en: It is your turn.
eo: Estas via vico.

en: Waiting for computer.
eo: Atendante la komputilon.

en: Replaying game
eo: Refarante la ludon

en: Game replayed.
eo: Ludo refariĝis.
