bovo - en to fi translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
fi: Teema

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
fi: Demon ja pelin toiston nopeus.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
fi: Animoidaanko liikkeet vai ei.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
fi: Käytettävä tekoälymoottori.

en: KDE Five in a Row Board Game
fi: KDE-ristinolla

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
fi: © 2002–2007 Aron Boström

en: Author
fi: Tekijä

en: Wins: %1
fi: Voittoja: %1

en: Losses: %1
fi: Häviöitä: %1

[ctx: @action]
en: &Replay
fi: &Toista peli

[ctx: @info:tooltip]
en: Replay game
fi: Toista peli

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replays your last game for you to watch.
fi: Toistaa katseltavaksi viimeisimmän pelin.

[ctx: @option:check]
en: &Animation
fi: &Animointi

[ctx: @title:menu]
en: Theme
fi: Teema

en: Start a new game to play.
fi: Aloita uusi peli.

en: GAME OVER. Tie!
fi: Peli päättyi. Tasapeli!

en: GAME OVER. You won!
fi: Peli päättyi. Voitit!

en: GAME OVER. You lost!
fi: Peli päättyi. Hävisit!

en: It is your turn.
fi: On sinun vuorosi.

en: Waiting for computer.
fi: Tietokoneen vuoro.

en: Replaying game
fi: Toistetaan peliä.

en: Game replayed.
fi: Peli toistettu.
