bovo - en to gl translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
gl: Tema visual

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
gl: Velocidade de reprodución das demostracións e repeticións.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
gl: Se os movementos estarán ou non animados.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
gl: Motor da intelixencia artificial a usar.

en: KDE Five in a Row Board Game
gl: Xogo de taboleiro «pai, fillo e nai» de KDE

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
gl: © 2002-2007 Aron Boström

en: Author
gl: Autor

en: Wins: %1
gl: Vitorias: %1

en: Losses: %1
gl: Derrotas: %1

en: &Replay
gl: &Repetición

en: Replay game
gl: Reproducir a partida

en: Replays your last game for you to watch.
gl: Permíteche ver a repetición da última partida.

en: &Animation
gl: &Animacións

en: Start a new Game to play
gl: Xogar outra partida

en: GAME OVER. Tie!
gl: REMATOU A PARTIDA. Empate!

en: GAME OVER. You won!
gl: REMATOU A PARTIDA. Gañaches!

en: GAME OVER. You lost!
gl: REMATOU A PARTIDA. Perdiches!

en: It is your turn.
gl: Tócache.

en: Waiting for computer.
gl: Agardando polo computador.

en: Replaying game
gl: Reproducindo a partida

en: Game replayed.
gl: Reproduciuse a partida.
