bovo - en to he translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
he: ערכת עיצוב

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
he: מהירות ההדגמה ונגינת השידור החוזר.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
he: האם מהלכים יונפשו או לא.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
he: מנוע בינה מלאכותית לשימוש.

en: KDE Five in a Row Board Game
he: משחק לוח חמישה בשורה מבית KDE

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
he: (c) 2002-‏2007, ארון בוסטרום

en: Aron Boström
he: ארון בוסטרום

en: Author
he: יוצר

en: Wins: %1
he: ניצחונות: %1

en: Losses: %1
he: הפסדים: %1

[ctx: @action]
en: &Replay
he: שידור &חוזר של המשחק

[ctx: @info:tooltip]
en: Replay game
he: שידור חוזר של המשחק

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replays your last game for you to watch.
he: משחק את המשחק האחרון שלך מחדש כדי לאפשר לך לצפות בו.

[ctx: @option:check]
en: &Animation
he: ה&נפשה

[ctx: @title:menu]
en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Start a new game to play.
he: התחלת משחק חדש.

en: GAME OVER. Tie!
he: המשחק הסתיים. תיקו!

en: GAME OVER. You won!
he: המשחק הסתיים. ניצחת!

en: GAME OVER. You lost!
he: המשחק הסתיים. הפסדת!

en: It is your turn.
he: תורך.

en: Waiting for computer.
he: ממתינים למחשב.

en: Replaying game
he: שידור חוזר של המשחק

en: Game replayed.
he: המשחק שודר שוב.
