bovo - en to hi translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
hi: प्रसंग

en: Bovo
hi: बोवो

en: KDE Five in a Row Board Game
hi: रो बोर्ड खेल में केडीई पांच

en: Aron Boström
hi: एरन बोस्त्रोम

en: Author
hi: लेखक

en: Wins: %1
hi: जीत: %1

en: Losses: %1
hi: हारे: %1

en: &Replay
hi: रिप्ले करें (&R)

en: Replay game
hi: खेल रीप्ले करें

en: Replays your last game for you to watch.
hi: आपके देखने के लिए पिछला खेल रीप्ले करता है.

en: &Animation
hi: एनिमेशन (&A)

en: Start a new Game to play
hi: नया खेल प्रारंभ करें

en: GAME OVER. You won!
hi: खेल ख़त्म. आप जीते!

en: GAME OVER. You lost!
hi: खेल खत्म. आप खेल हार गए!

en: It is your turn.
hi: यह आपकी बारी है.

en: Waiting for computer.
hi: कम्प्यूटर के चाल की प्रतीक्षा में.

en: Replaying game
hi: खेल रीप्ले किया जा रहा है

en: Game replayed.
hi: खेल रीप्ले किया गया.
