bovo - en to hne translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
hne: प्रसंग

en: Bovo
hne: बोवो

en: KDE Five in a Row Board Game
hne: रो बोर्ड खेल मं केडीई पांच

en: Aron Boström
hne: एरन बोस्त्रोम

en: Author
hne: लेखक

en: Wins: %1
hne: जीत: %1

en: Losses: %1
hne: हारे: %1

en: &Replay
hne: रिप्ले करव (&R)

en: Replay game
hne: खेल रीप्ले करव

en: Replays your last game for you to watch.
hne: आप मन के देखे बर पिछला खेल रीप्ले करथे .

en: &Animation
hne: एनिमेसन (&A)

en: Start a new Game to play
hne: नवा खेल चालू करव

en: GAME OVER. You won!
hne: खेल खतम. आप मन जीत गेव!

en: GAME OVER. You lost!
hne: खेल खतम. आप मन खेल हार गेव!

en: It is your turn.
hne: ये आप मन के बारी हे.

en: Waiting for computer.
hne: कम्प्यूटर के चाल के इंतजार में.

en: Replaying game
hne: खेल रीप्ले करत हे

en: Game replayed.
hne: खेल रीप्ले करिस.
