KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
hu: Téma

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
hu: A demó és a visszajátszások sebessége.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
hu: Animáltak legyenek-e a lépések.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
hu: A használandó gépi AI algoritmus.

en: KDE Five in a Row Board Game
hu: KDE-s amőba játék

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
hu: (c) Aron Boström, 2002-2007.

en: Author
hu: Szerző

en: Wins: %1
hu: Győzelem: %1

en: Losses: %1
hu: Vereség: %1

en: &Replay
hu: &Visszajátszás

en: Replay game
hu: Visszajátszás

en: Replays your last game for you to watch.
hu: Visszajátssza a legutóbbi játékot.

en: &Animation
hu: &Animáció

en: Start a new Game to play
hu: Kezdjen új játékot!

en: GAME OVER. Tie!
hu: Döntetlen!

en: GAME OVER. You won!
hu: Gratulálunk, Ön nyert!

en: GAME OVER. You lost!
hu: Ön vesztett!

en: It is your turn.
hu: Most Ön következik.

en: Waiting for computer.
hu: A számítógép lép.

en: Replaying game
hu: Visszajátszás

en: Game replayed.
hu: A visszajátszás befejeződött.
