bovo - en to id translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
id: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
id: Kecepatan demo dan pemutaran replay.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
id: Apakah pemindahan seharusnya dianimasikan atau tidak.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
id: Mesin AI untuk digunakan.

en: KDE Five in a Row Board Game
id: Permainan Papan Sebaris Lima, KDE

en: Author
id: Penulis

en: Wins: %1
id: Kemenangan: %1

en: Losses: %1
id: Kekalahan: %1

en: GAME OVER. Tie!
id: PERMAINAN BERAKHIR. Ye!

en: GAME OVER. You won!
id: PERMAINAN BERAKHIR. Kamu menang!

en: GAME OVER. You lost!
id: PERMAINAN BERAKHIR. Kamu kalah!

en: It is your turn.
id: Giliranmu.

en: Waiting for computer.
id: Menunggu komputer.

en: Replaying game
id: Me-replay permainan

en: Game replayed.
id: Permainan di-replay.
