bovo - en to ja translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
ja: テーマ

en: KDE Five in a Row Board Game
ja: KDE 五目並べ

en: Author
ja: 作者

en: Wins: %1
ja: 勝ち: %1

en: Losses: %1
ja: 負け: %1

en: &Replay
ja: リプレイ(&R)

en: Replay game
ja: ゲームをリプレイ

en: Replays your last game for you to watch.
ja: 研究のために最後にプレイしたゲームを再現します。

en: &Animation
ja: アニメーション(&A)

en: Start a new Game to play
ja: 新しいゲームを開始

en: GAME OVER. Tie!
ja: ゲームオーバー。引き分けです!

en: GAME OVER. You won!
ja: ゲームオーバー。あなたの勝ちです!

en: GAME OVER. You lost!
ja: ゲームオーバー。あなたの負けです!

en: It is your turn.
ja: あなたの番です。

en: Waiting for computer.
ja: コンピュータを待っています。

en: Replaying game
ja: ゲームをリプレイ中

en: Game replayed.
ja: ゲームをリプレイしました。
