bovo - en to ka translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
ka: თემა

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
ka: დემოს სიჩქარე და განმეორებითი დაკვრა.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
ka: უნდა იყოს თუ არა ნაბიჯები ანიმაციური თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
ka: AI ძრავის გამოყენება.

en: KDE Five in a Row Board Game
ka: KDE ხუთი ზედიზედ სამაგიდო თამაშში

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
ka: (გ) 2002-2007, Aron Boström

en: Author
ka: ავტორი

en: Wins: %1
ka: მოგება: %1

en: Losses: %1
ka: წაგებები: %1

en: &Replay
ka: &გამეორება

en: Replay game
ka: თამაშის გამეორება

en: Replays your last game for you to watch.
ka: საყურებლად ბოლო თამაშის გამეორება.

en: &Animation
ka: &ანიმაცია

en: Start a new Game to play
ka: სათამაშოდ დაიწყეთ ახალი თამაში

en: GAME OVER. Tie!
ka: თამაში დასრულდა. ფრე!

en: GAME OVER. You won!
ka: თამაში დასრულდა. თქვენ მოიგეთ!

en: GAME OVER. You lost!
ka: თამაში დასრულდა. თქვენ წააგეთ!

en: It is your turn.
ka: თქვენი ჯერია.

en: Waiting for computer.
ka: კომპიუტერის მოლოდინი.

en: Replaying game
ka: თამაშის გამეორება

en: Game replayed.
ka: თამაში გამეორდა.
