bovo - en to km translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
km: ស្បែក

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
km: ល្បឿន​នៃ​កា​រ​បង្ហាញ​សាកល្បង និង​លេង​ឡើងវិញ ។

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
km: ថា​តើ​ការ​ផ្លាស់ទី​គួរ​មាន​ចលនា​ឬ​​អត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
km: ម៉ាស៊ីន AI ត្រូវ​ប្រើ ។

en: KDE Five in a Row Board Game
km: ល្បែង​ក្ដារ ប្រាំ​ក្នុង​មួយ​ជួរ របស់ KDE

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Wins: %1
km: ឈ្នះ ៖ %1

en: Losses: %1
km: ចាញ់ ​៖ %1

en: GAME OVER. Tie!
km: ល្បែង​ចប់ ។ ស្មើគ្នា​!

en: GAME OVER. You won!
km: ល្បែង​ចប់ ។ អ្នក​ឈ្នះ !

en: GAME OVER. You lost!
km: ល្បែងចប់ ។ អ្នក​ចាញ់ !

en: It is your turn.
km: វា​ជា​វេន​របស់​អ្នក ។

en: Waiting for computer.
km: រង់ចាំ​កុំព្យូទ័រ ។

en: Replaying game
km: លេង​ល្បែង​ឡើងវិញ

en: Game replayed.
km: បាន​លេង​ល្បែង​ឡើង​វិញ ។
