bovo - en to nb translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
nb: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
nb: Fart på demonstrasjon og avspilling av opptak

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
nb: Om trekk skal animeres eller ikke.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
nb: AI-motor som skal brukes.

en: KDE Five in a Row Board Game
nb: Brettspillet fem på rad

en: Author
nb: Utvikler

en: Wins: %1
nb: Vunnet: %1

en: Losses: %1
nb: Tapt: %1

en: &Replay
nb: &Vis omgang på nytt

en: Replay game
nb: Vis omgang på nytt

en: Replays your last game for you to watch.
nb: Viser den siste omgangen du spilte.

en: &Animation
nb: &Animasjon

en: Start a new Game to play
nb: Start et nytt spill

en: GAME OVER. Tie!
nb: Spilet er ute, uavgjort!

en: GAME OVER. You won!
nb: Spillet er slutt. Du vant!

en: GAME OVER. You lost!
nb: Spillet er slutt. Du tapte!

en: It is your turn.
nb: Det er din tur.

en: Waiting for computer.
nb: Venter på datamaskinen.

en: Replaying game
nb: Viser omgang på nytt

en: Game replayed.
nb: Omgangen er ferdig vist på nytt.
