bovo - en to nds translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
nds: Muster

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
nds: Gauigkeit vun de Demo un Wedderhalen

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
nds: Leggt fast, wat bewegen animeert sünd

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
nds: Speelkarn, den Du bruken wullt

en: KDE Five in a Row Board Game
nds: KDE-Brettspeel "Fief op de Reeg"

en: Author
nds: Autor

en: Wins: %1
nds: Wunnen: %1

en: Losses: %1
nds: Verloren: %1

en: GAME OVER. Tie!
nds: Speel vörbi. Liekstand!

en: GAME OVER. You won!
nds: Speel vörbi. Du hest wunnen!

en: GAME OVER. You lost!
nds: Speel vörbi. Du hest verloren!

en: It is your turn.
nds: Dien Törn.

en: Waiting for computer.
nds: Bi to töven op den Reekner.

en: Replaying game
nds: De Speelafloop warrt wiest

en: Game replayed.
nds: Speelafloop wiest.
