bovo - en to nl translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
nl: Thema

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
nl: Snelheid van de demo en het terugafspelen.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
nl: Of zetten geanimeerd zouden moeten worden of niet.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
nl: Te gebruiken AI-engine.

en: KDE Five in a Row Board Game
nl: Vijf-op-een-rij voor KDE

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
nl: (c) 2002 - 2007, Aron Boström

en: Author
nl: Auteur

en: Wins: %1
nl: Gewonnen: %1

en: Losses: %1
nl: Verloren: %1

en: &Replay
nl: Opnieu&w afspelen

en: Replay game
nl: Spel opnieuw spelen

en: Replays your last game for you to watch.
nl: Speelt het spel opnieuw af zodat u kunt toekijken.

en: &Animation
nl: &Animatie

en: Start a new Game to play
nl: Start een nieuw spel om te spelen

en: GAME OVER. Tie!
nl: Spel afgelopen, gelijkspel!

en: GAME OVER. You won!
nl: Spel afgelopen, u hebt gewonnen!

en: GAME OVER. You lost!
nl: Spel afgelopen, u hebt verloren!

en: It is your turn.
nl: U bent aan de beurt.

en: Waiting for computer.
nl: Wacht op de computer.

en: Replaying game
nl: Spel opnieuw spelen

en: Game replayed.
nl: Spel opnieuw gespeeld.
