bovo - en to pl translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
pl: Wystrój

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
pl: Szybkość prezentacji i powtórek.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
pl: Animacja ruchów.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
pl: Silnik AI do użycia

en: KDE Five in a Row Board Game
pl: Gra planszowa KDE pięć w rzędzie

en: Author
pl: Autor

en: Wins: %1
pl: Zwycięstwa: %1

en: Losses: %1
pl: Przegrane: %1

en: &Replay
pl: &Powtórka

en: Replay game
pl: Powtórka ostatniej gry

en: Replays your last game for you to watch.
pl: Pokazuje przebieg Twojej ostatniej gry.

en: &Animation
pl: &Animacja

en: Start a new Game to play
pl: Zacznij nową grę

en: GAME OVER. Tie!
pl: KONIEC GRY. Remis!

en: GAME OVER. You won!
pl: KONIEC GRY. Zwycięstwo!

en: GAME OVER. You lost!
pl: KONIEC GRY. Przegrana!

en: It is your turn.
pl: Teraz Twój ruch.

en: Waiting for computer.
pl: Oczekiwanie na ruch komputera.

en: Replaying game
pl: Powtórka gry

en: Game replayed.
pl: Gra powtórzona.
