bovo - en to ru translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
ru: Оформление

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
ru: Скорость воспроизведения демонстраций и повторов.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
ru: Анимировать ходы.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
ru: Используемый движок искусственного интеллекта.

en: KDE Five in a Row Board Game
ru: Настольная игра Пять в ряд (японские крестики-нолики)

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
ru: © Aron Boström, 2002-2007

en: Author
ru: Автор

en: Wins: %1
ru: Победы: %1

en: Losses: %1
ru: Поражения: %1

en: &Replay
ru: &Повтор

en: Replay game
ru: Повторить игру

en: Replays your last game for you to watch.
ru: Просмотр последней игры.

en: &Animation
ru: &Анимация

en: Start a new Game to play
ru: Начать новую игру

en: GAME OVER. Tie!
ru: Игра закончена. Ничья!

en: GAME OVER. You won!
ru: Игра закончена. Вы победили!

en: GAME OVER. You lost!
ru: Игра закончена. Вы проиграли!

en: It is your turn.
ru: Ваш ход.

en: Waiting for computer.
ru: Ожидание хода компьютера.

en: Replaying game
ru: Повтор игры

en: Game replayed.
ru: Повтор завершён.
