bovo - en to sa translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
sa: विषयवस्तु

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
sa: डेमो तथा पुनः प्ले प्लेबैकस्य गतिः।

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
sa: चालाः सजीवाः भवेयुः वा न वा।

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
sa: उपयोगाय एआइ इञ्जिनम्।

en: Bovo
sa: एक वृषभः

en: KDE Five in a Row Board Game
sa: KDE पञ्च पङ्क्तिः बोर्ड गेम

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
sa: (ग) 2002-2007, एरोन बोस्ट्रॉम

en: Aron Boström
sa: एरोन् बोस्ट्रॉम्

en: Author
sa: लेखकः

en: Wins: %1
sa: विजयः : %1

en: Losses: %1
sa: हानिः %1

[ctx: @action]
en: &Replay
sa: &पुनः क्रीडा

[ctx: @info:tooltip]
en: Replay game
sa: पुनः क्रीडां क्रीडन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replays your last game for you to watch.
sa: भवतः कृते भवतः अन्तिमं क्रीडां पुनः क्रीडति।

[ctx: @option:check]
en: &Animation
sa: &एनिमेशन

[ctx: @title:menu]
en: Theme
sa: विषयवस्तु

en: Start a new game to play.
sa: क्रीडितुं नूतनं क्रीडां आरभत।

en: GAME OVER. Tie!
sa: GAME OVER इति । बन्ध!

en: GAME OVER. You won!
sa: GAME OVER इति । त्वं जितवान्!

en: GAME OVER. You lost!
sa: GAME OVER इति । त्वं हारितवान् !

en: It is your turn.
sa: भवतः वारः अस्ति।

en: Waiting for computer.
sa: सङ्गणकस्य प्रतीक्षा।

en: Replaying game
sa: पुनः क्रीडां क्रीडति

en: Game replayed.
sa: क्रीडा पुनः क्रीडिता।
