bovo - en to sk translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
sk: Téma

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
sk: Rýchlosť dema a prehrávania záznamu.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
sk: Či majú byť pohyby animované alebo nie.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
sk: Použitá umelá inteligencia.

en: KDE Five in a Row Board Game
sk: KDE stolná hra Piškvorky

en: Author
sk: Autor

en: Wins: %1
sk: Víťazstvá: %1

en: Losses: %1
sk: Prehry: %1

[ctx: @action]
en: &Replay
sk: P&rehrať

[ctx: @info:tooltip]
en: Replay game
sk: Prehrať hru

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replays your last game for you to watch.
sk: Prehrá vašu poslednú hru

[ctx: @option:check]
en: &Animation
sk: &Animácia

[ctx: @title:menu]
en: Theme
sk: Téma

en: Start a new game to play.
sk: Spustite novú hru na hranie.

en: GAME OVER. Tie!
sk: KONIEC HRY. Remíza!

en: GAME OVER. You won!
sk: KONIEC HRY. Vyhrali ste!

en: GAME OVER. You lost!
sk: KONIEC HRY. Prehrali ste!

en: It is your turn.
sk: Ste na ťahu.

en: Waiting for computer.
sk: Čaká sa na počítač.

en: Replaying game
sk: Prehráva sa hra

en: Game replayed.
sk: Hra prehraná.
