bovo - en to sr@ijekavian translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
sr@ijekavian: Тема

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
sr@ijekavian: Брзина демоа и понављања снимка.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
sr@ijekavian: Треба ли анимирати потезе.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
sr@ijekavian: Жељени мотор ВИ.

en: KDE Five in a Row Board Game
sr@ijekavian: Игра на табли „пет у низу“ за КДЕ

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
sr@ijekavian: © 2002–2007, Арон Бострем

en: Bovo
sr@ijekavian: Бово

en: Aron Boström
sr@ijekavian: Арон Бострем

en: Author
sr@ijekavian: Аутор

en: Wins: %1
sr@ijekavian: побиједа: %1

en: Losses: %1
sr@ijekavian: пораза: %1

en: &Replay
sr@ijekavian: &Понови

en: Replay game
sr@ijekavian: Понови партију

en: Replays your last game for you to watch.
sr@ijekavian: Понавља посљедњу партију коју сте одиграли.

en: &Animation
sr@ijekavian: &Анимација

en: Start a new Game to play
sr@ijekavian: Започните нову партију

en: GAME OVER. Tie!
sr@ijekavian: КРАЈ ИГРЕ. Неријешено!

en: GAME OVER. You won!
sr@ijekavian: КРАЈ ИГРЕ. Побједа!

en: GAME OVER. You lost!
sr@ijekavian: КРАЈ ИГРЕ. Пораз!

en: It is your turn.
sr@ijekavian: Ваш потез.

en: Waiting for computer.
sr@ijekavian: Чека се рачунар.

en: Replaying game
sr@ijekavian: Понављам партију

en: Game replayed.
sr@ijekavian: Партија поновљена.
