bovo - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
sr@ijekavianlatin: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
sr@ijekavianlatin: Brzina demoa i ponavljanja snimka.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
sr@ijekavianlatin: Treba li animirati poteze.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
sr@ijekavianlatin: Željeni motor VI.

en: KDE Five in a Row Board Game
sr@ijekavianlatin: Igra na tabli „pet u nizu“ za KDE

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
sr@ijekavianlatin: © 2002–2007, Aron Bostrem

en: Aron Boström
sr@ijekavianlatin: Aron Bostrem

en: Author
sr@ijekavianlatin: Autor

en: Wins: %1
sr@ijekavianlatin: pobijeda: %1

en: Losses: %1
sr@ijekavianlatin: poraza: %1

en: &Replay
sr@ijekavianlatin: &Ponovi

en: Replay game
sr@ijekavianlatin: Ponovi partiju

en: Replays your last game for you to watch.
sr@ijekavianlatin: Ponavlja posljednju partiju koju ste odigrali.

en: &Animation
sr@ijekavianlatin: &Animacija

en: Start a new Game to play
sr@ijekavianlatin: Započnite novu partiju

en: GAME OVER. Tie!
sr@ijekavianlatin: KRAJ IGRE. Neriješeno!

en: GAME OVER. You won!
sr@ijekavianlatin: KRAJ IGRE. Pobjeda!

en: GAME OVER. You lost!
sr@ijekavianlatin: KRAJ IGRE. Poraz!

en: It is your turn.
sr@ijekavianlatin: Vaš potez.

en: Waiting for computer.
sr@ijekavianlatin: Čeka se računar.

en: Replaying game
sr@ijekavianlatin: Ponavljam partiju

en: Game replayed.
sr@ijekavianlatin: Partija ponovljena.
