bovo - en to sv translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
sv: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
sv: Hastighet hos demonstrationen och uppspelning av spel.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
sv: Om drag ska animeras eller inte.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
sv: Artificiell intelligens att använda.

en: KDE Five in a Row Board Game
sv: Fem i rad brädspel för KDE

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
sv: © 2002-2007, Aron Boström

en: Author
sv: Upphovsman

en: Wins: %1
sv: Vinster: %1

en: Losses: %1
sv: Förluster: %1

[ctx: @action]
en: &Replay
sv: &Spela om

[ctx: @info:tooltip]
en: Replay game
sv: Spela om spel

[ctx: @info:whatsthis]
en: Replays your last game for you to watch.
sv: Spelar om det senaste spelet så du kan titta på det.

[ctx: @option:check]
en: &Animation
sv: &Animering

[ctx: @title:menu]
en: Theme
sv: Tema

en: Start a new game to play.
sv: Starta ett nytt spel.

en: GAME OVER. Tie!
sv: Spelet är slut. Oavgjort!

en: GAME OVER. You won!
sv: Spelet är slut. Du vann!

en: GAME OVER. You lost!
sv: Spelet är slut. Du förlorade!

en: It is your turn.
sv: Det är din tur.

en: Waiting for computer.
sv: Väntar på datorn.

en: Replaying game
sv: Visar spel

en: Game replayed.
sv: Spelet visat.
