bovo - en to ug translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
ug: ئۆرنەك

en: KDE Five in a Row Board Game
ug: KDE نىڭ بىر قۇردا بەش تاختا ئويۇنى

en: Author
ug: ئاپتور

en: Wins: %1
ug: ئۇتۇش: %1

en: Losses: %1
ug: ئۇتتۇرۇش: %1

en: &Replay
ug: قايتا ئوينا(&R)

en: Replay game
ug: ئويۇننى قايتا ئويناش

en: &Animation
ug: جانلاندۇرۇم(&A)

en: Start a new Game to play
ug: يېڭى ئويۇن باشلايدۇ

en: GAME OVER. Tie!
ug: ئويۇن تامام. تەڭ!

en: GAME OVER. You won!
ug: ئويۇن تامام. ئۇتتىڭىز!

en: GAME OVER. You lost!
ug: ئويۇن تامام. ئۇتتۇردىڭىز!

en: It is your turn.
ug: سىزنىڭ نۆۋىتىڭىز.

en: Waiting for computer.
ug: كومپيۇتېرنى كۈتۈۋاتىدۇ.

en: Replaying game
ug: ئويۇننى قايتا ئويناۋاتىدۇ

en: Game replayed.
ug: ئويۇننى قايتا ئوينىدى.
