bovo - en to uk translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
uk: Тема

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
uk: Швидкість демонстрації і повторів.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
uk: Визначає, чи слід анімувати ходи.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
uk: Рушій комп’ютерного гравця.

en: KDE Five in a Row Board Game
uk: Гра «п'ять в рядок» для KDE

en: (c) 2002-2007, Aron Boström
uk: © Aron Boström, 2002–2007

en: Author
uk: Автор

en: Wins: %1
uk: Перемог: %1

en: Losses: %1
uk: Програшів: %1

en: &Replay
uk: &Повторити гру

en: Replay game
uk: Повторити гру

en: Replays your last game for you to watch.
uk: Повторно показує вашу останню гру.

en: &Animation
uk: &Анімація

en: Start a new Game to play
uk: Почати нову гру

en: GAME OVER. Tie!
uk: ГРА ЗАКІНЧИЛАСЬ. Нічия!

en: GAME OVER. You won!
uk: ГРА ЗАКІНЧИЛАСЬ. Ви виграли!

en: GAME OVER. You lost!
uk: ГРА ЗАКІНЧИЛАСЬ. Ви програли!

en: It is your turn.
uk: Тепер ваша черга.

en: Waiting for computer.
uk: Очікування на хід комп'ютера.

en: Replaying game
uk: Повторення гри

en: Game replayed.
uk: Гру повторено.
