brasero master - en to bg translation catalogue (944 entries)

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
bg: Brasero е програма за запис на CD/DVD дискове за графичната среда GNOME. Проектирана е за лесна употреба и има някои уникални функционалности, които улесняват създаването на дискове.

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
bg: Brasero може да записва и копира CD/DVD с данни или аудио. Има пълна поддръжка на CD-TEXT, много сесии и разширенията Joliet. За по-лесен запис можете просто да издърпате и пуснете файлове от твърди дискове независимо дали са на вашия или отдалечен компютър.

en: Disc Burner and Copier
bg: Запис и копиране на дискове

en: Create and copy CDs and DVDs
bg: Създаване и копиране на CD и DVD дискове

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
bg: диск;видео;сиди;дивиди;видео;аудио;музика;cd;disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;

en: Brasero Disc Burner
bg: Запис на диск (Brasero)

en: Open a New Window
bg: Отваряне на нов прозорец

en: Burn an Image File
bg: Запис на файл с образ

en: Copy a Disc
bg: Копиране на диск

en: Create an Audio Project
bg: Създаване на аудио проект

en: Create a Video Project
bg: Създаване на видео проект

en: Brasero project file
bg: Файл с проект на Brasero

en: Should Nautilus extension output debug statements
bg: Дали разширениeто за Nautilus да отпечатва съобщения за изчистване на грешки

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
bg: Дали разширението за Nautilus да отпечатва съобщения за изчистване на грешки. Стойността трябва да е „true“ (истина), ако желаете такива съобщения.

en: The type of checksum used for images
bg: Видът на контролната сума, която да се използва за образи

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
bg: Задайте „0“ за MD5, „1“ за SHA1 и „2“ за SHA256

en: The type of checksum used for files
bg: Видът на контролната сума, която да се използва за файлове

en: Directory to use for temporary files
bg: Папка, в която да се запазват временни файлове

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
bg: Съдържа пътя до папката, където Brasero ще запазва временни файлове. Ако стойността е празна, ще се използва стандартната папка зададена за glib.

en: Favourite burn engine
bg: Предпочитана подсистема за запис

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
bg: Съдържа името на предпочитаната подсистема за записване. Тя ще се използва, ако е възможно.

en: White list of additional plugins to use
bg: Бял списък за допълнителни приставки, които да се използват

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
bg: Съдържа списък на допълнителни приставки, които Brasero ще използва за запис на дискове. Ако е зададено NULL, всички ще бъдат заредени.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
bg: Включване на „--immed“ в cdrecord

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
bg: Дали да се използва „--immed“ в cdrecord. Използвайте този ключ внимателно  — задайте „true“ (истина) — тъй като е временно решение за някои устройства и настройки.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
bg: Дали да се използва „--use-the-force-luke=dao“ в growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
bg: Дали да се използва „--use-the-force-luke=dao“ в growisofs. Задайте „false“ (лъжа), за да не може да се използва от  Brasero. Възможно е това да бъде временно решение за някои устройства и настройки.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
bg: Използва се съвместно с „--immed“ в cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
bg: Използва се съвместно с „--immed“ в cdrecord.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
bg: Дали да се използва „--driver generic-mmc-raw“ в cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
bg: Дали да се използва „--driver-generic-mmc-raw“ в cdrdao. Задайте  „true“ (истина),  за да се използва от Brasero. Възможно е това да бъде временно решение за някои устройства и настройки.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
bg: Последната прегледана папка докато са търсени файлови образи за запис

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
bg: Съдържа пълния път на папката, която последно е използвана за преглед на образите за записване

en: Enable file preview
bg: Включване на прегледа на файлове

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
bg: Дали да се показва преглед на файлове. Задайте „true“ (истина), за да използвате преглед.

en: Should brasero filter hidden files
bg: Дали Brasero да филтрира скрити файлове

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
bg: Дали Brasero да филтрира скрити файлове. Задайте „true“ (истина), за да може Brasero да филтрира скрити файлове.

en: Replace symbolic links by their targets
bg: Замяна на символни връзки с техните цели

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
bg: Дали Brasero да заменя символни връзки с техните целеви файлове в проекта. Задайте „true“ (истина), за да може Brasero да заменя символни връзки.

en: Should brasero filter broken symbolic links
bg: Дали Brasero да филтрира повредени символни връзки

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
bg: Дали Brasero да филтрира повредени символни връзки. Задайте „true“ (истина), за да може Brasero да филтрира повредени символни връзки.

en: The priority value for the plugin
bg: Приоритет за приставката

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
bg: Когато са достъпни няколко приставки за една и съща задача, тази стойност се използва, за да се определи, коя от тях да се използва. Ако стойността е  „0“, се използва собственият приоритет на приставката. Положителна стойност отменя собственият приоритет на приставката. Отрицателна стойност изключва приставката.

en: Burning flags to be used
bg: Опции за записване, които да се използват

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
bg: Тази стойност отразява опциите за записване, които са използвани в такъв контекст последния път.

en: The speed to be used
bg: Скоростта, която да се използва

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
bg: Тази стройност отразява скоростта, която е използвана в такъв контекст последния път.

en: Error while blanking.
bg: Грешка по време на изтриване.

en: Blank _Again
bg: _Повторно изтриване

en: Unknown error.
bg: Неизвестна грешка.

en: The disc was successfully blanked.
bg: Дискът беше успешно изтрит.

en: The disc is ready for use.
bg: Дискът е готов за употреба.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
bg: _Изтриване

en: _Fast blanking
bg: _Бързо изтриване

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
bg: Използване на бързо изтриване вместо по-дългото цялостно изтриване

en: Disc Blanking
bg: Изтриване на диск

en: Burning CD/DVD
bg: Записване на CD/DVD

en: The drive is busy
bg: Устройството е заето

en: Make sure another application is not using it
bg: Проверете дали не се използва от друго приложение

en: "%s" cannot be unlocked
bg: Неуспех при отключване на устройство „%s“

en: No burner specified
bg: Не е указано устройство за запис

en: No source drive specified
bg: Не е указано изходно устройство

en: Ongoing copying process
bg: Съществува процес, който извършва копиране

en: The drive cannot be locked (%s)
bg: Устройството не може да се заключи (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
bg: Устройството няма възможности за презаписване

en: Ongoing blanking process
bg: Съществува процес, който извършва изтриване

en: The drive cannot burn
bg: Устройството не може да записва дискове

en: Ongoing burning process
bg: Съществува процес, който извършва записване

en: Ongoing checksumming operation
bg: Съществува процес, който извършва проверка на контролна сума

en: Merging data is impossible with this disc
bg: Не е възможно сливане на данни с този диск

en: Not enough space available on the disc
bg: Няма достатъчно място на диска

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
bg: „%s“ — програма

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
bg: „%s“ — библиотека

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
bg: „%s“ — приставка на GStreamer

en: There is no track to burn
bg: Не съществува писта за записване

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
bg: Инсталирайте следните необходими програми и библиотеки и опитайте отново:

en: Only one track at a time can be checked
bg: Проверката може да се извърши само писта по писта

en: No format for the temporary image could be found
bg: Не е намерен формат за временния образ

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
bg: Възникна вътрешна грешка

en: Brasero notification
bg: Уведомяване от Brasero

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
bg: %s, завършени са %i%%

en: Creating Image
bg: Създаване на образ

en: Burning DVD
bg: Записване на DVD

en: Copying DVD
bg: Копиране на DVD диск

en: Burning CD
bg: Записване на CD диск

en: Copying CD
bg: Копиране на CD диск

en: Burning Disc
bg: Записване на диск

en: Copying Disc
bg: Копиране на диск

en: Creating image
bg: Създаване на образ

en: Simulation of video DVD burning
bg: Симулация на запис на видео DVD диск

en: Burning video DVD
bg: Записване на видео DVD диск

en: Simulation of data DVD burning
bg: Симулация на запис на DVD диск с данни

en: Burning data DVD
bg: Записване на DVD диск с данни

en: Simulation of image to DVD burning
bg: Симулация на запис на образ на DVD диск

en: Burning image to DVD
bg: Записване на образа на DVD

en: Simulation of data DVD copying
bg: Симулация на копиране на DVD диск с данни

en: Copying data DVD
bg: Копиране на DVD диск с данни

en: Simulation of (S)VCD burning
bg: Симулация на запис на (S)VCD диск

en: Burning (S)VCD
bg: Записване на (S)VCD

en: Simulation of audio CD burning
bg: Симулация на запис на аудио CD

en: Burning audio CD
bg: Записване на аудио CD

en: Simulation of data CD burning
bg: Симулация на запис на CD диск с данни

en: Burning data CD
bg: Записване на CD диск с данни

en: Simulation of CD copying
bg: Симулация на копиране на CD диск

en: Simulation of image to CD burning
bg: Симулация на запис на образ на CD диск

en: Burning image to CD
bg: Записване на образ на CD

en: Simulation of video disc burning
bg: Симулация на запис на видео диск

en: Burning video disc
bg: Записване на видео диск

en: Simulation of data disc burning
bg: Симулация на запис на диск с данни

en: Burning data disc
bg: Записване на диск с данни

en: Simulation of disc copying
bg: Симулация на копиране на диск

en: Copying disc
bg: Копиране на диск

en: Simulation of image to disc burning
bg: Симулация на записа на образ на диск

en: Burning image to disc
bg: Записване на образа на диск

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
bg: Сменете диска с презаписваем диск съдържащ данни.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
bg: Сменете диска с диск съдържащ данни.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
bg: Поставете презаписваем диск съдържащ данни.

en: Please insert a disc holding data.
bg: Поставете диск съдържащ данни.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
bg: Сменете диска със записваем CD диск със свободно пространство поне %i  MiB.

en: Please replace the disc with a writable CD.
bg: Сменете диска със записваем CD диск.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
bg: Поставете записваем CD диск със свободно пространство поне %i  MiB.

en: Please insert a writable CD.
bg: Поставете записваем CD диск.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
bg: Сменете диска със записваем DVD диск със свободно пространство поне %i  MiB.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
bg: Сменете диска със записваем DVD диск.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
bg: Поставете записваем DVD диск със свободно пространство поне %i  MiB.

en: Please insert a writable DVD.
bg: Поставете записваем DVD диск.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
bg: Сменете диска със записваем CD или DVD диск със свободно пространство поне %i  MiB.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
bg: Сменете диска със записваем CD или DVD диск.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
bg: Поставете записваем CD или DVD диск със свободно пространство поне %i  MiB.

en: Please insert a writable CD or DVD.
bg: Поставете записваем CD или DVD диск.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
bg: Образ на диска беше създаден на вашия твърд диск.
    Записването ще започне след като поставите записваем диск.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
bg: Проверката за валидност на данните ще започне, когато поставите диска.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
bg: Поставете отново диска в записващото устройство.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
bg: Устройството „%s“ е заето.

en: There is no disc in "%s".
bg: Няма диск в „%s“.

en: The disc in "%s" is not supported.
bg: Дискът в „%s“ не се поддържа.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
bg: Дискът в „%s“ не е презаписваем.

en: The disc in "%s" is empty.
bg: Дискът в „%s“ е празен.

en: The disc in "%s" is not writable.
bg: Дискът в „%s“ не е записваем.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
bg: Няма достатъчно свободно място на диска в устройство „%s“.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
bg: Трябва да се зареди отново дискът в „%s“.

en: Please eject the disc and reload it.
bg: Извадете диска и го заредете отново.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
bg: Не може да се създаде файл в местоположението указано за временни файлове

en: The image could not be created at the specified location
bg: Образът не може да бъде създаден на указаното местоположение

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
bg: Желаете ли да зададете друго местоположение за текущата сесия или да опитате отново с текущото местоположение?

en: You may want to free some space on the disc and retry
bg: Освободете място на диска и опитайте отново

en: _Keep Current Location
bg: _Запазване на текущото местоположение

en: _Change Location
bg: _Промяна на местоположението

en: Location for Image File
bg: Местоположение за файл с образ

en: Location for Temporary Files
bg: Местоположение за временните файлове

en: _Replace Disc
bg: _Замяна на диск

en: Do you really want to blank the current disc?
bg: Наистина ли желаете да изтриете текущия диск?

en: The disc in the drive holds data.
bg: Дискът в устройството съдържа данни.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
bg: _Изтриване на диск

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
bg: Ако бъдат внесени, ще може да ги разглеждате и използвате, след като текущите избрани файлове бъдат записани.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
bg: Ако не бъдат внесени, файловете ще останат невидими (въпреки това достъпни за четене).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
bg: На диска вече съществуват записани файлове. Желаете ли да бъдат  внесени?

en: _Import
bg: _Внасяне

en: Only _Append
bg: Само _добавяне

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
bg: Възможно е по-стари устройства за изпълнение на аудио дискове, да не могат да възпроизведат дискове записани на презаписваем (CD-RW) носител. Поради това няма да бъде записана информация с технологията CD-TEXT.

en: Do you want to continue anyway?
bg: Желаете ли да продължите въпреки това?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
bg: Не се препоръчва добавяне на аудио писти (песни) към CD диск.

en: _Continue
bg: _Продължаване

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
bg: Възможно е по-стари устройства за изпълнение на аудио дискове, да не могат да възпроизведат аудио дискове записани на презаписваем (CD-RW) носители.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
bg: Не се препоръчва записване на аудио писти (песни) на презаписваем диск.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
bg: Извадете ръчно диска в устройство „%s“.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
bg: Дискът не може да бъде изваден, въпреки че е необходимо да бъде премахнат, за да продължи текущият процес.

en: Do you want to replace the disc and continue?
bg: Желаете ли да замените диска и да продължите?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
bg: Поставеният диск не може да бъде изтрит.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
bg: Желаете ли да продължите с изключена съвместимост с Windows?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
bg: Имената на някои файлове са неподходящи за диск съвместим с Windows.

en: C_ontinue
bg: _Продължаване

en: The simulation was successful.
bg: Симулацията беше успешна.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
bg: Истинският запис ще започне след 10 секунди.

en: Burn _Now
bg: Записване _сега

en: Save Current Session
bg: Запазване на текущата сесия

en: An unknown error occurred.
bg: Възникна неизвестна грешка.

en: Error while burning.
bg: Грешка по време на запис.

en: _Save Log
bg: _Запазване на журнала

en: Video DVD successfully burned
bg: Видео дискът (DVD) беше записан успешно

en: (S)VCD successfully burned
bg: (S)VCD дискът беше записан успешно

en: Audio CD successfully burned
bg: Аудио дискът (CD) беше записан успешно

en: Image successfully created
bg: Образът беше създаден успешно

en: DVD successfully copied
bg: Дискът (DVD) беше копиран успешно

en: CD successfully copied
bg: Дискът (CD) беше копиран успешно

en: Image of DVD successfully created
bg: Образът на DVD диска беше създаден успешно

en: Image of CD successfully created
bg: Образът на CD диска беше създаден успешно

en: Image successfully burned to DVD
bg: Образът беше записан успешно на DVD диск

en: Image successfully burned to CD
bg: Образът беше записан успешно на CD диск

en: Data DVD successfully burned
bg: Дискът с данни (DVD) беше записан успешно

en: Data CD successfully burned
bg: Дискът с данни (CD) беше записан успешно

en: Copy #%i has been burned successfully.
bg: Копие №%i беше записано успешно.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
bg: Създаването на още едно копие ще започне веднага щом поставите нов записваем диск. Ако не желаете да записвате друго копие натиснете бутона „Отказване“.

en: Make _More Copies
bg: Създаване на _още копия

en: Create Co_ver
bg: _Създаване на обложка

en: There are some files left to burn
bg: Съществуват още файлове за записване

en: There are some more videos left to burn
bg: Съществуват още видео клипове за записване

en: There are some more songs left to burn
bg: Съществуват още песни за записване

en: Do you really want to quit?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите процеса?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
bg: Прекъсването на този процес може да направи диска неизползваем.

en: C_ontinue Burning
bg: П_родължаване на записа

en: _Cancel Burning
bg: _Отказване на записа

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
bg: Поставете записваем CD или DVD диск, ако няма да записвате файл с образ.

en: Create _Image
bg: Създаване на о_браз

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
bg: _Копиране

en: Make _Several Copies
bg: Създаване на _няколко копия

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Burn
bg: _Запис

en: Burn _Several Copies
bg: Запис на _няколко диска

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
bg: Желаете ли да запишете избраните файлове на няколко диска?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
bg: Размерът на проекта е прекалено голям за диска, дори да се използва възможността за запис на нестандартно големи дискове.

en: _Burn Several Discs
bg: _Запис на няколко диска

en: Burn the selection of files across several media
bg: Записване на избраните файлове на няколко носителя

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
bg: Изберете друг CD или DVD диск или поставете нов.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
bg: На диска няма да бъде записана информация за песента (изпълнител, заглавие, …).

en: This is not supported by the current active burning backend.
bg: Не се поддържа от активната подсистема за записване.

en: Please add files.
bg: Добавете файлове към проекта.

en: There are no files to write to disc
bg: Не са добавени файлове, които да бъдат записани на диск

en: Please add songs.
bg: Добавете песни към проекта.

en: There are no songs to write to disc
bg: Не са добавени песни, които да бъдат записани на диск

en: Please add videos.
bg: Добавете видео файлове към проекта.

en: There are no videos to write to disc
bg: Не са добавени видео файлове, които да бъдат записани на диск

en: There is no inserted disc to copy.
bg: Не е поставен диск, който да бъде копиран.

en: Please select a disc image.
bg: Изберете файл с образ.

en: There is no selected disc image.
bg: Не е избран образ на диск.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
bg: Изберете друг образ.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
bg: Не изглежда да е валиден образ или cue-файл.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
bg: Поставете диск, който няма защита срещу копиране.

en: All required applications and libraries are not installed.
bg: Не са инсталирани всички необходими програми и библиотеки.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
bg: Сменете диска с поддържан CD или DVD диск.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
bg: Желаете ли да се записва извън обявения размер на диска?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
bg: Размерът на проекта е прекалено голям за да се събере на диска. Ако откажете записването извън обявения размер на диска трябва да премахнете файлове от проекта.
    Може да използвате тази настройка ако ще използвате CD-R(W) диск с продължителност 90 или 100 минути, който не може да бъде разпознат правилно и поради това е необходимо да се използва възможността за запис на нестандартно големи дискове.
    БЕЛЕЖКА: Използването на тази настройка може да доведе до грешка.

en: _Overburn
bg: Нестандартн_о големи дискове („overburn“)

en: Burn beyond the disc's reported capacity
bg: Запис извън обявения размер на диска

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
bg: Устройството, което съдържа диска за копиране, ще се използва и за записване на новия диск.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
bg: Ще е необходим нов записваем диск, след като дискът в устройството бъде копиран.

en: Select a disc to write to
bg: Изберете диск, на който да се записва

en: Disc Burning Setup
bg: Настройки за записа на диск

en: Video Options
bg: Видео настройки

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
bg: Желаете да създадете диск от съдържанието на образа или да запишете образа като файл на диска?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
bg: Избран е само един файл („%s“). Той е образ на диск и съдържанието му може да бъде записано.

en: Burn as _File
bg: Запис като _файл

en: Burn _Contents…
bg: Запис на _съдържанието…

en: Image Burning Setup
bg: Настройки на записа на образ

note: pack everything
en: Select a disc image to write
bg: Изберете файл с образ за запис

en: Copy CD/DVD
bg: Копиране на CD и DVD дискове

en: Select disc to copy
bg: Избор на диск за копиране

en: Please install the following manually and try again:
bg: Инсталирайте следния софтуер и опитайте отново:

en: Unknown song
bg: Неизвестна песен

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in brasero we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBu
en: by %s
bg: от %s

en: "%s" cannot be read
bg: Файлът „%s“ не може да бъде прочетен

en: SVCD image
bg: Образ — SVCD

en: VCD image
bg: Образ — VCD

en: Video DVD image
bg: Образ —  видео DVD

note: NOTE for translators: the first %s is medium_name ("File * Image") and the second the path for the image file
en: %s: "%s"
bg: %s: „%s“

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that brasero will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
bg: Нов диск в записващото устройство съдържащо диска за копиране

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
bg: %s: няма свободно пространство

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
bg: %s: %s свободно пространство

note: Translators: the first %s is the path of the directory where brasero * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
bg: %s: %s свободно пространство

en: Do you really want to choose this location?
bg: Наистина ли желаете да изберете това местоположение?

en: You do not have the required permission to write at this location
bg: Нямате необходимите права за запис в това местоположение

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
bg: Файловата система на този том не поддържа големи файлове (с размер по-голям от 2 GiB).
    Може да възникне проблем при записване на DVD дискове или големи образи.

en: Impossible to retrieve speeds
bg: Скоростите не могат да бъдат получени

en: Maximum speed
bg: Възможно най-висока

en: Burning speed
bg: Скорост за записване

en: _Simulate before burning
bg: Симу_лация преди записа

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
bg: Ще се проведе симулация на записа. Ако е успешна, истинският запис ще започне 10 секунди след това

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
bg: Намаляване на опасността за неуспех (burn_proof)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
bg: Запис на образ _без запазване на твърдия диск

en: Leave the disc _open to add other files later
bg: Добавяне на нови файлове по-късно („_отворен“ диск)

en: Allow to add more data to the disc later
bg: Позволява да се добавят нови данни към диска при следващ запис

en: Options
bg: Настройки

en: Location for _Temporary Files
bg: Местоположение за _временните файлове

en: Set the directory where to store temporary files
bg: Задаване на папка, в която да се запазват временни файлове

en: Temporary files
bg: Временни файлове

en: Hidden file
bg: Файлът е скрит

en: Unreadable file
bg: Файлът не може да бъде прочетен

en: Broken symbolic link
bg: Повредена символна връзка

en: Recursive symbolic link
bg: Рекурсивна символна връзка

en: Disc image type:
bg: Вид на образа:

en: Autodetect
bg: Автоматично засичане

en: ISO9660 image
bg: Образ — ISO9660

en: Readcd/Readom image
bg: Образ — Readcd/Readom

en: Cue image
bg: Образ — *.cue

en: Cdrdao image
bg: Образ — Cdrdao

en: Properties of %s
bg: Настройки на %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
bg: Наистина ли искате да запазите това разширение за образа на диска?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
bg: Ако го запазите, има вероятност приложенията да не разпознават правилно вида на файла.

en: _Keep Current Extension
bg: _Запазване на разширението

en: Change _Extension
bg: Промяна на р_азширението

en: Configure recording options
bg: Настройки на записа

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
bg: Време за изпълнение: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
bg: Средна скорост на устройството:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
bg: Приблизително оставащо време: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
bg: %i MiB от %i MiB

en: Estimated drive speed:
bg: Приблизителна скорост на устройството:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
bg: Зареждане на местоположението  „%s“

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
bg: Образът „%s“ е от непознат вид

note: NOTE to translators, the first %s is the path of the image * file and the second its size.
en: "%s": %s
bg: „%s“ : %s

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
bg: Натиснете тук, за да изберете _образ

en: Select Disc Image
bg: Избор на файл с образ

en: All files
bg: Всички файлове

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
bg: Файлове с образи

en: Image type:
bg: Вид на образа:

en: Estimated size: %s
bg: Приблизителен размер: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
bg: Наистина ли желаете да добавите „%s“ към избраните обекти?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
bg: Дъщерните папки на тази папка ще имат 7 родителски папки.
    Brasero може да създаде образ с такава файлова подредба и да го запише. Възможно е дискът да не се чете на всички операционни системи.
    Бележка: Подобна файлова подредба се поддържа от GNU/Линукс.

en: Ne_ver Add Such File
bg: _Никога да не се добавят

en: Al_ways Add Such File
bg: _Винаги да се добавят

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
bg: Наистина ли желаете да добавите „%s“ към избраните обекти и да използвате третата версия на стандарта ISO9660?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
bg: Размерът на файла е по-голям от 2 GiB. Файлове по-големи от 2 GiB не се поддържат в първата и втората версия на стандарта ISO9660 (най-разпространените).
    Препоръчително е да използвате третата версия на стандарта ISO9660, която се поддържа от повечето операционни системи включително GNU/Линукс и всички версии на Windows™.
    Въпреки това, MacOS X не може да чете образи създадени с трета версия на стандарта ISO9660.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
bg: Да се преименуват ли файловете за да бъдат съвместими с Windows?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
bg: Тези имена трябва да се променят и да бъдат намалени до 64 знака.

en: _Disable Full Windows Compatibility
bg: _Изключване на съвместимостта с Windows

en: _Rename for Full Windows Compatibility
bg: _Преименуване, за да има съвместимост с Windows

en: Size Estimation
bg: Пресмятане на приблизителния размер

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
bg: Изчакайте докато завърши пресмятането на приблизителния размер.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
bg: За да приключи този процес, всички файлове от проекта трябва да бъдат анализирани.

en: Check _Again
bg: _Повторна проверка

en: The file integrity check could not be performed.
bg: Проверката за валидност на диска не може да бъде извършена.

en: An unknown error occurred
bg: Възникна неизвестна грешка

en: The file integrity check was performed successfully.
bg: Проверката за цялостта на диска беше извършена успешно.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
bg: Изглежда няма повредени файлове на диска

en: The following files appear to be corrupted:
bg: Изглежда тези файлове са повредени:

en: Corrupted Files
bg: Повредени файлове

en: Downloading MD5 file
bg: Изтегляне на MD5-файл

en: "%s" is not a valid URI
bg: „%s“ не е правилен адрес

en: No MD5 file was given.
bg: Не е зададен MD5-файл.

en: Use an _MD5 file to check the disc
bg: Използване на файл с _MD5 контролна сума за проверка на диска

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
bg: Използване на външен файл от тип .md5, където е запазена контролната сума на диска

en: Open an MD5 file
bg: Отваряне на MD5-файл

en: _Check
bg: _Проверка

en: Disc Checking
bg: Проверяване на диск

en: The operation cannot be performed.
bg: Неуспех при изпълнение на операцията.

en: The disc is not supported
bg: Дискът не се поддържа

en: The drive is empty
bg: Няма диск в устройството

en: Select a disc
bg: Избор на диск

en: Progress
bg: Напредък

en: (loading…)
bg: (зареждане…)

en: Empty
bg: Празно

en: Disc file
bg: Файл с диск

en: %d item | %d items
bg[0]: %d обект
bg[1]: %d обекта

en: New folder
bg: Нова папка

en: New folder %i
bg: Нова папка %i

en: Analysing files
bg: Файловете се анализират

en: "%s" is a recursive symbolic link.
bg: Файлът „%s“ е рекурсивна символна връзка.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
bg: „%s“ не може да бъде намерен.

en: Retrieving image format and size
bg: Извличане на формата и размера на образа

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
bg: Форматът на дисковия образ не може да бъде разпознат

en: Please set it manually
bg: Моля задайте го ръчно

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
bg: Файлът „%s“ е премахнат от файловата система.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
bg: Към видео и аудио дискове не могат да се добавят папки.

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
bg: Към видео и аудио дискове не могат да се добавят списъци за изпълнение.

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
bg: Файлът „%s“ не е подходящ за аудио и видео дискове.

en: Analysing video files
bg: Анализиране на  видео файлове

en: Video format:
bg: Видео формат:

en: Format used mostly on the North American continent
bg: Този формат се използва предимно в континента Северна Америка

en: Format used mostly in Europe
bg: Този формат се използва предимно в Европа

en: Native _format
bg: Местен _формат

en: Aspect ratio:
bg: Съотношение широчина/височина:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
bg: Вид на VCD диска:

en: Create an SVCD
bg: Създаване на SVCD диск

en: Create a VCD
bg: Създаване на VCD диск

en: Directory could not be created (%s)
bg: Папката не може да бъде създадена (%s)

en: Getting size
bg: Получаване на размера

en: Writing
bg: Записване

en: Blanking
bg: Изтриване

en: Creating checksum
bg: Създаване на контролна сума

en: Copying file
bg: Копиране на файл

en: Analysing audio files
bg: Анализиране на аудио файлове

en: Transcoding song
bg: Преобразуване на песента

en: Preparing to write
bg: Подготвяне за запис

en: Writing leadin
bg: Записване на началото на сесията

en: Writing CD-Text information
bg: Записване на информацията CD-TEXT

en: Finalizing
bg: Приключване

en: Writing leadout
bg: Записване на края на сесията

en: Starting to record
bg: Стартиране на запис

en: Success
bg: Процесът приключи успешно

en: Ejecting medium
bg: Изваждане на носителя

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
bg: Показване на информация за грешки за библиотеката за запис на Brasero в stdout

en: Brasero media burning library
bg: Библиотека за запис на оптични носители на Brasero

en: Display options for Brasero-burn library
bg: Показване на настройките за библиотеката за запис на Brasero

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
bg: Приставката „%s“ върна резултат различен от очакваното

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
bg: Няма достатъчно свободно място на диска (%s достъпни за %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
bg: Файловата система, която сте избрали за съхранение на временния образ не поддържа файлове по-големи от 2 GiB

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
bg: Няма достатъчно свободно място в местоположението, което сте избрали за съхранение на временния образ (необходими са %ld MiB)

en: The size of the volume could not be retrieved
bg: Размерът на тома не може да бъде получен

en: No path was specified for the image output
bg: Не е указан път за запазване на образа

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
bg: Възникна вътрешна грешка (%s)

en: The file is not stored locally
bg: Файлът не е запазен локално

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
bg: Папката „VIDEO_TS“ липсва или е неправилна

en: "%s" could not be found in the path
bg: Програмата „%s“ не може да бъде открита

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
bg: Приставката „%s“ на GStreamer не може да бъде намерена

en: The version of "%s" is too old
bg: Версия на „%s“ е много стара

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
bg: „%s“ е символна връзка и сочи към друга програма

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
bg: Файлът „%s“ не може да бъде намерен

note: Translators: %s is the name of the brasero element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
bg: Процесът „%s“ завърши с код за грешка (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
bg: Файл с образ

en: Unnamed CD/DVD Drive
bg: CD/DVD устройство без име

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
bg: Показване на информация за грешки за библиотеката за носители на Brasero в stdout

en: Brasero optical media library
bg: Библиотека за оптични носители на Brasero

en: Display options for Brasero media library
bg: Показване на настройките за библиотеката за носители на Brasero

en: File
bg: Файл

en: DVD+R dual layer
bg: DVD+R (двуслоен)

en: DVD+RW dual layer
bg: DVD+RW (двуслоен)

en: DVD-R dual layer
bg: DVD-R (двуслоен)

en: Blu-ray disc
bg: Blue-ray диск

en: Writable Blu-ray disc
bg: Записваем Blue-ray диск

en: Rewritable Blu-ray disc
bg: Презаписваем Blue-ray диск

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
bg: Празен %s диск в устройство „%s“

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
bg: %s диск с данни и аудио в устройство %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
bg: Аудио %s диск в устройство %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
bg: %s диск с данни в устройство %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
bg: %s диск в устройство %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
bg: %s: празен

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the * second %s is the space (kio, gio) used by data on the disc. * second %s is the space (time) used by data on the disc. * I really don't know if I should set this string as * translatable.
en: %s: %s
bg: %s: използвано пространство — %s

en: Searching for available discs
bg: Търсене за налични дискове

en: No disc available
bg: Няма наличен диск

note: Translators: this is hour minute second like '2 h 14 min 25'
en: %s h %s min %s
bg: %s час(а), %s минути %s

note: Translators: this is hour minute like '2 h 14'
en: %s h %s
bg: %s час(а) %s

note: Translators: this is hour like '2 h'
en: %s h
bg: %s час(а)

note: Translators: %s is a duration expressed in minutes
en: %s min
bg: %s минути

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
bg: %s:%s минути

en: The disc mount point could not be retrieved
bg: Точката на монтиране за диска не може да бъде получена

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
bg: Празен диск (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
bg: Диск с аудио и данни (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
bg: Аудио (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
bg: Данни (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
bg: Не изглежда да е валиден ISO образ

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Size mismatch
bg: Несъответствие на размера

en: Type mismatch
bg: Несъответствие на вида

en: Bad argument
bg: Невалиден аргумент

en: Outrange address
bg: Адресът е извън обхват

en: Invalid address
bg: Неправилен адрес

en: Invalid command
bg: Неправилна команда

en: Invalid parameter in command
bg: Неправилен параметър в командата

en: Invalid field in command
bg: Неправилно поле в командата

en: The device timed out
bg: Времето за достъп до устройството изтече

en: Key not established
bg: Ключът не е установен

en: Invalid track mode
bg: Неправилен режим на пистата

en: _Hide changes
bg: _Скриване на промените

en: _Show changes
bg: _Показване на промените

en: The file does not appear to be a playlist
bg: Изглежда файлът не е списък за изпълнение

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
bg: Изображение

en: _Color
bg: _Цвят

en: Solid color
bg: плътен цвят

en: Horizontal gradient
bg: хоризонтална преливка

en: Vertical gradient
bg: вертикална преливка

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
bg: _Изображение

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
bg: Път до изображение:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
bg: Избор на изображение

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
bg: Стил на изображение:

en: Centered
bg: центрирано

en: Tiled
bg: на плочки

en: Scaled
bg: вместване в района

en: Background Properties
bg: Настройки на фона

en: Print
bg: Печат

en: Bac_kground Properties
bg: Настройки на _фона

en: Background properties
bg: Настройки на фона

en: Align right
bg: Подравняване отдясно

en: Center
bg: Центрирано

en: Align left
bg: Подравняване отляво

en: Underline
bg: Подчертан

en: Italic
bg: Курсив

en: Bold
bg: Получер

en: Font family and size
bg: Семейство от шрифтове и техния размер

en: _Text Color
bg: _Цвят на текста

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Cover Editor
bg: Редактор на обложки

en: Set Bac_kground Properties
bg: Настройка на _фона

en: SIDES
bg: СТРАНИЧНИ ОБЛОЖКИ

en: BACK COVER
bg: ЗАДНА ОБЛОЖКА

en: FRONT COVER
bg: ПРЕДНА ОБЛОЖКА

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
bg: Изображението не може да бъде заредено.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
bg: „%s“ не може да се обработи от Gstreamer.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
bg: Елементът „%s“ не може да бъде създаден

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
bg: Показване на информация за грешки за библиотеката за запис на Brasero в стандартния изход

en: Brasero utilities library
bg: Програмна библиотека на Brasero

en: Display options for Brasero-utils library
bg: Показване на настройките за библиотеката за запис на Brasero

en: Pick a Color
bg: Избор на цвят

en: CD/DVD Creator
bg: Създаване на CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
bg: Създаване на CD и DVD дискове

en: Medium Icon
bg: Икона на носителя

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
bg: Файлове с изображения

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
bg: Папка за създаване на CD/DVD

en: Disc Name:
bg: Име на диск:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
bg: Довлачете или копирайте файлове по-долу, за да ги запишете на диск

en: Write to Disc
bg: Запис на диск

en: Write contents to a CD or DVD
bg: Запис на съдържанието на CD или DVD диск

en: Copy Disc
bg: Копиране на диск

en: _Write to Disc…
bg: _Запис на диск…

en: Write disc image to a CD or DVD
bg: Запис на образ на диск на CD или DVD диск

en: _Copy Disc…
bg: _Копиране на диск…

en: Create a copy of this CD or DVD
bg: Създаване на копие на този CD или DVD диск

en: _Blank Disc…
bg: _Изтриване на диск…

en: Blank this CD or DVD
bg: Изтриване на този CD или DVD диск

en: _Check Disc…
bg: _Проверка за грешки…

en: Check the data integrity on this CD or DVD
bg: Проверка на данните за този CD или DVD диск

en: Data could not be read (%s)
bg: Данните не могат да бъдат прочетени (%s)

en: Data could not be written (%s)
bg: Данните не могат да бъдат записани (%s)

en: Generates .cue files from audio
bg: Създаване на .cue файл от аудио диск

en: cdrdao burning suite
bg: Подсистема за записване cdrdao

en: Copying audio track
bg: Копиране на аудио писта

en: Copying data track
bg: Копиране на писта с данни

en: Analysing track %02i
bg: Анализиране на писта %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
bg: Нямате необходимите права, за да използвате това устройство

en: Converting toc file
bg: Преобразуване на .toc-файла

en: Copies, burns and blanks CDs
bg: Създаване, записване и изтриване на дискове

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
bg: Включване на „--driver generic-mmc-raw“ (вижте ръководството на cdrdao)

en: cdrkit burning suite
bg: Подсистема за записване cdrkit

en: Last session import failed
bg: Внасянето на последната сесия не беше успешно

en: An image could not be created
bg: Образът не може да бъде създаден

en: This version of genisoimage is not supported
bg: Тази версията на genisoimage не се поддържа

en: Some files have invalid filenames
bg: Някои файлове имат неправилни имена

en: Unknown character encoding
bg: Неизвестно кодиране на знаци

en: There is no space left on the device
bg: На диска няма достатъчно свободно място

en: Creates disc images from a file selection
bg: Създаване на файл с образ от избрани файлове

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
bg: Няма достатъчно свободно място в местоположението, което сте избрали за съхранение на образа на диска

en: Copies any disc to a disc image
bg: Копиране на всякакъв диск във файл с образ

en: An error occurred while writing to disc
bg: Възникна грешка при запис на диск

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
bg: Системата е прекалено бавна, за да се извърши запис с тази скорост. Опитайте на по-ниска скорост

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
bg: Записване на писта %s

en: Formatting disc
bg: Форматиране на диск

en: Writing cue sheet
bg: Записване на съдържанието (cue sheet)

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
bg: Дискът трябва да се зареди отново, преди да бъде записан

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
bg: Записване, изтриване и форматиране на CD и DVD дискове

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
bg: Включване на „--immed“ (вижте ръководството на wodim)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
bg: Минимално запълване на буфера на устройството (в %) (вижте ръководството на wodim):

en: Copying audio track %02d
bg: Копиране на аудио писта %02d

en: Preparing to copy audio disc
bg: Подготвяне за копиране на аудио диск

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
bg: Копиране на песни от аудио диск и свързаните с тях данни

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
bg: Записване, изтриване и форматиране на CD, DVD  и BD дискове

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
bg: Включване на „--immed“ (вижте ръководството на cdrecord)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
bg: Минимално запълване на буфера на устройството (в %%) (вижте ръководството на cdrecord):

en: cdrtools burning suite
bg: Подсистема за записване cdrtools

en: This version of mkisofs is not supported
bg: Тази версия на mkisofs не се поддържа

en: File "%s" could not be opened (%s)
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен (%s)

en: Creating checksum for image files
bg: Създаване на контролна сума на файловете с образи

en: No checksum file could be found on the disc
bg: На диска не е намерен файл с контролна сума

en: Checking file integrity
bg: Проверяване на валидността на файл

en: File "%s" could not be opened
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен

en: Some files may be corrupted on the disc
bg: Някои файлове на диска може да са с неточно съдържание

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
bg: Контролна сума за файлове

en: Checks file integrities on a disc
bg: Проверка за валидност на записаните файлове

en: Hashing algorithm to be used:
bg: Вид на алгоритъма за хеширане:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен (%s)

en: Creating image checksum
bg: Създаване на контролна сума на образа

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
bg: Контролна сума за изображения

en: Checks disc integrity after it is burnt
bg: Проверка за валидност на записания диск

en: Creating file layout
bg: Създаване на подредбата на файла

en: Creates disc images suitable for video DVDs
bg: Създаване на файлове с образи подходящи за видео DVD дискове

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * brasero --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
bg: Грешка при извличане на ключа за шифриране. Този проблем може да се реши два начина. Единият е да зададете подходящия регионален код за DVD към вашето CD/DVD устройство чрез командата „regionset %s“ изпълнена в терминал. Другият е в терминал да изпълните командата „DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session“.

en: Retrieving DVD keys
bg: Извличане на ключовете на DVD диск

en: Video DVD could not be opened
bg: Видео DVD дискът не може да бъде отворен

en: Error while reading video DVD (%s)
bg: Грешка при разчитане на видео DVD диска (%s)

en: Copying video DVD
bg: Копиране на видео DVD диск

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
bg: Копиране видео DVD дискове шифрирани чрез CSS във файл с образ

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
bg: Изтриване и форматиране на презаписваеми DVD и BD дискове

en: Burns and blanks DVDs and BDs
bg: Записване и изтриване на DVD и BD дискове

en: Allow DAO use
bg: Разрешаване на използването на DAO (записване на целия диск наведнъж)

en: growisofs burning suite
bg: Подсистема за записване growisofs

en: libburn track could not be created
bg: libburn: Пистата не може да бъде създадена

en: libburn library could not be initialized
bg: Библиотеката „libburn“ не може да бъде инициализирана

en: The drive address could not be retrieved
bg: Адресът на устройството не може да бъде получен

en: Writing track %02i
bg: Записване на писта %02i

en: libburnia burning suite
bg: Подсистема за записване libburnia

en: Volume could not be created
bg: Томът не може да бъде създаден

en: libisofs could not be initialized.
bg: Библиотеката „libisofs“ не може да бъде инициализирана.

en: Read options could not be created
bg: Настройките за четене не могат да бъдат създадени

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
bg: Неуспех при откриване на родителската папка на „%s“

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
bg: Библиотеката „libisofs“ докладва за грешка при създаване на папката „%s“

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
bg: Библиотеката „libisofs“ докладва за грешка при добавяне на съдържание в папката „%s“ (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
bg: Библиотеката „libisofs“ докладва за грешка при добавяне на файл в папката „%s“

en: Copying checksum file
bg: Копиране на файла с контролната сума

en: Copying files locally
bg: Копиране на файловете локално

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
bg: Изтегляне на файлове

en: Allows files not stored locally to be burned
bg: Позволява запис на файлове, които не са запазени локално

en: Impossible to retrieve local file path
bg: Местоположението за локалния файл не може да бъде получен

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
bg: Позволява да се записват файлове добавени в „Папка за създаване на CD/DVD“ в Nautilus

note: Translators: This message is sent * when brasero could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
bg: Възникна грешка при свързване на приставките на Gstreamer

en: Normalizing tracks
bg: Нормализиране на песни

en: Normalization
bg: Нормализиране

en: Sets consistent sound levels between tracks
bg: Задаване на еднакви нива на звука за всички песни

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
bg: Грешка при запълване на файл (%s)

en: Error while getting duration
bg: Грешка при получаване на продължителността на песента

en: Analysing "%s"
bg: Анализиране на „%s“

en: Transcoding "%s"
bg: Преобразуване на „%s“

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
bg: Преобразуване на всички песни във формат подходящ за аудио дискове

en: Converting video file to MPEG2
bg: Преобразуване на видео файла в MPEG2 формат

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
bg: Преобразуване на всеки видео файл във формат подходящ за видео DVD дискове

en: Creates disc images suitable for SVCDs
bg: Създаване на дискови образи подходящи за SVCD дискове

en: _Project
bg: _Проект

en: _View
bg: _Изглед

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Tools
bg: И_нструменти

en: _Help
bg: Помо_щ

en: P_lugins
bg: Пр_иставки

en: Choose plugins for Brasero
bg: Избор на приставки

en: E_ject
bg: Из_важдане

en: Eject a disc
bg: Изваждане на диск

en: _Blank…
bg: _Изтриване…

en: Blank a disc
bg: Изтриване на диск

en: _Check Integrity…
bg: _Проверка за грешки…

en: Check data integrity of disc
bg: Проверка на записан диск за грешки

en: Quit Brasero
bg: Спиране на Brasero

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Display help
bg: Показване на помощ

en: About
bg: Относно

en: Disc Burner
bg: Запис на диск

en: Error while loading the project
bg: Грешка при зареждане на проекта.

en: Please add files to the project.
bg: Добавете файлове към проекта.

en: The project is empty
bg: Проектът е празен

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (brasero) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
bg: Лесна за използване програма за запис на CD/DVD за GNOME

en: Brasero Homepage
bg: Домашна страница на Brasero

en: The project "%s" does not exist
bg: Проектът „%s“ не съществува

en: _Recent Projects
bg: Скоро о_тваряни проекти

en: Display the projects recently opened
bg: Показване на скоро отваряните проекти

en: Menu
bg: Меню

en: Open the selected files
bg: Отваряне на избраните файлове

en: _Edit Information…
bg: Р_едактиране на информация…

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
bg: Редактиране на информацията за песента (начало, край, автор, …)

en: Remove the selected files from the project
bg: Премахване на избраните файлове от проекта

en: Paste files
bg: Поставяне на файлове

en: Add the files stored in the clipboard
bg: Добавяне на файлове намиращи се във временната памет

en: I_nsert a Pause
bg: В_мъкване на пауза

en: Add a 2 second pause after the track
bg: Добавяне на 2 секунди пауза след песента

en: _Split Track…
bg: _Разделяне на песен…

en: Split the selected track
bg: Разделяне на избраната песен

en: Pause
bg: Пауза

en: Split
bg: Разделяне

en: Track
bg: Песен

en: Title
bg: Заглавие

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Length
bg: Продължителност

en: The track will be padded at its end.
bg: Песента ще бъде запълнена в края.

en: The track is shorter than 6 seconds
bg: Песента е по-кратка от 6 секунди

en: Make sure the appropriate codec is installed
bg: Проверете дали е инсталиран подходящият кодер

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
bg: Желаете ли да добавите видео файла „%s“?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
bg: Това е видео файл. Само звукът може да се запише на диска.

en: _Discard File
bg: _Отхвърляне на файла

en: _Add File
bg: _Добавяне на файл

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
bg: Желаете ли папката да бъде претърсена за аудио файлове?

en: Search _Directory
bg: Търсене в _папка

en: "%s" could not be opened.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
bg: Желаете ли да създадете аудио диск с DTS писти?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
bg: Някой от избраните песни са подходящи за създаване на DTS писти (песни).
    Този тип писти за аудио диск предоставят по-голямо качество на звука, но могат да се изпълняват само от особен вид цифрови устройства.
    Бележка: Ако приемете, нивата на звука на тези песни няма да бъдат нормализирани.

en: Create _Regular Tracks
bg: Създаване на _обикновени писти

en: Click here to burn all songs as regular tracks
bg: Натиснете тук за да запишете всички песни като обикновени писти

en: Create _DTS Tracks
bg: Създаване на _DTS писти

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
bg: Натиснете тук за да запишете всички подходящи песни като DTS писти

en: Select one song only please.
bg: Изберете само една песен

en: Impossible to split more than one song at a time
bg: Разделянето може да се извършва само песен по песен

en: Open the specified project
bg: Отваряне на избрания проект

en: PROJECT
bg: ПРОЕКТ

en: Open the specified playlist as an audio project
bg: Отваряне на избрания списък за изпълнение като аудио проект

en: PLAYLIST
bg: СПИСЪК ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ

en: Set the drive to be used for burning
bg: Задаване на устройството, което да се използва за запис

en: DEVICE PATH
bg: ПЪТ ДО УСТРОЙСТВОТО

en: Create an image file instead of burning
bg: Създаване на файл с образ вместо записване на диск

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
bg: Отваряне на аудио проект и добавяне на адресите подадени в команден ред

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
bg: Отваряне на проект с данни и добавяне на адресите подадени в команден ред

en: Copy a disc
bg: Копиране на диск

en: PATH TO DEVICE
bg: ПЪТ ДО УСТРОЙСТВО

en: Cover to use
bg: Обложка, която да се използва

en: PATH TO COVER
bg: ПЪТ ДО ОБЛОЖКА

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
bg: Отваряне на видео проект и добавяне на адресите подадени в команден ред

en: URI of an image file to burn (autodetected)
bg: Адрес до пътя на файл с образ, който да бъде записан (автоматично разпознаване на типа)

en: PATH TO IMAGE
bg: ПЪТ ДО ФАЙЛ С ОБРАЗ

en: Force Brasero to display the project selection page
bg: Задължително показване на прозореца за избор на проект

en: Open the blank disc dialog
bg: Отваряне на прозореца за изтриване на диск

en: Open the check disc dialog
bg: Отваряне на прозореца за проверка на диск

en: Burn the contents of the burn:// URI
bg: Записване на съдържанието на адреса „burn://“

en: Start burning immediately.
bg: Незабавно стартиране на записа.

en: Don't connect to an already-running instance
bg: Без свързване към вече стартирано копие на Brasero

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
bg: Записване и изтриване на указания проект след записа.
    Този параметър е полезен основно за интеграция с други приложения.

en: PATH
bg: ПЪТ

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * brasero will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become brasero * parent as if brasero w
en: The XID of the parent window
bg: Идентификатор на родителския прозорец — XID

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
bg: Устройството „%s“ не може да записва.

en: Wrong command line option.
bg: Неправилна опция в команден ред.

en: Incompatible command line options used.
bg: Подадени са несъвместими параметри в команден ред.

en: Only one option can be given at a time
bg: Може да се използва само един параметър при всяко изпълнение на програмата

en: R_ename…
bg: П_реименуване…

en: Rename the selected file
bg: Преименуване на избрания файл

en: New _Folder
bg: Нова _папка

en: Create a new empty folder
bg: Създаване на празна папка

en: The session could not be imported.
bg: Сесията не може да бъде внесена.

en: The contents of the project changed since it was saved.
bg: Съдържанието на проекта се промени след последното запазване.

en: Discard the current modified project ?
bg: Да се отхвърлят ли промените в текущия проект?

en: _Discard
bg: _Отхвърляне

en: Discard the current modified project
bg: Отхвърляне на промените в текущия променен проект

en: Continue with the current modified project
bg: Продължаване на работата по текущия променен проект

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
bg: Избран е само един файл („%s“). Той е образ на диск и съдържанието му може да бъде записано

en: Burn as _Data
bg: Запис като _данни

en: Burn as _Image
bg: Запис като о_браз

en: "%s" cannot be added to the selection.
bg: „%s“ не може да се добави към избраните обекти.

en: It is a recursive symlink
bg: Файлът е рекурсивна символна връзка

en: It does not exist at the specified location
bg: Не съществува на указаното местоположение

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
bg: Наистина ли желаете да замените „%s“?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
bg: В папката вече съществува файл с това име. Ако го замените ще презапишете съдържанието му само на диска, който предстои да запишете.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
bg: Винаги да се за_пазва наличния

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
bg: З_апазване на наличния

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
bg: _Замяна

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
bg: _Винаги да се заменя

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
bg: Внасяне на %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
bg: _Внасяне на %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
bg: _Внасяне

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
bg: Наистина ли желаете да внесете сесията от „%s“?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
bg: По този начин файлове от предишни сесии ще могат да се използват след записа.

en: I_mport Session
bg: _Внасяне на сесия

en: Click here to import its contents
bg: Натиснете, за да внесете съдържанието

en: Please wait while the project is loading.
bg:  Изчакайте докато проектът се зарежда.

en: _Cancel Loading
bg: _Отказване на зареждането

en: Cancel loading current project
bg: Отмяна на зареждането на текущия проект

en: File Renaming
bg: Преименуване на файлове

en: _Rename
bg: П_реименуване

en: Renaming mode
bg: Режим за преименуване

en: Files
bg: Файлове

en: Size
bg: Размер

en: Description
bg: Описание

en: Space
bg: Използвано пространство

en: The disc in "%s" cannot be ejected
bg: Дискът в устройство „%s“ не може да бъде изваден

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: Eject Disc
bg: Изваждане на диск

en: Audio files
bg: Аудио файлове

en: Movies
bg: Филми

en: No file filtered
bg: Няма филтрирани файлове

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
bg[0]: Скриване на списъка с _филтрираните файлове (%d файл)
bg[1]: Скриване на списъка с _филтрираните файлове (%d файла)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
bg[0]: Показване на списъка с _филтрираните файлове (%d файл)
bg[1]: Показване на списъка с _филтрираните файлове (%d файла)

en: Filter Options
bg: Настройки на филтъра

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
bg: Изберете файловете, които искате да възстановите, и натиснете бутона „Възстановяване“

en: Type
bg: Вид

en: _Restore
bg: _Възстановяване

en: Restore the selected files
bg: Възстановяване на избраните файлове

en: _Options…
bg: _Настройки…

en: Set the options for file filtering
bg: Задаване на настройки за филтрирането на файлове

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
bg: Филтриране на _скритите файлове

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
bg: За_мяна на символни връзки

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
bg: Филтриране на _повредените символни връзки

en: Filtering options
bg: Настройки на филтъра

en: P_review
bg: П_реглед

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
bg: Показване на прегледа за видео, аудио и изображения

en: _Show Side Panel
bg: _Показване на страничния панел

en: Show a side pane along the project
bg: Показване на страничен прозорец в проекта

en: _Horizontal Layout
bg: _Хоризонтална подредба

en: Set a horizontal layout
bg: Задаване на хоризонтална подредба

en: _Vertical Layout
bg: _Вертикална подредба

en: Set a vertical layout
bg: Задаване на вертикална подредба

en: Click to close the side pane
bg: Натиснете, за да затворите страничния прозорец

en: <Keep current values>
bg: <Запазване на текущите стойности>

en: Remove silences
bg: _Премахване на тишина

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
bg: Тази информация ще се запише на диска чрез технологията CD-Text. Този вид информация може да се показва само от някои устройства за възпроизвеждане на аудио дискове.

en: Song titles
bg: Заглавия на песните

en: Additional song information
bg: Допълнителна информация за песните

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Composer:
bg: Композитор:

en: Pause length:
bg: Продължителност на паузата:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
bg: Показва продължителността на паузата, която ще се постави след песента

en: Song Information
bg: Информация за песента

en: %i × %i pixels
bg: %i × %i пиксела

note: No Preview view
en: No preview
bg: Прегледът не е възможен

en: Error parsing playlist "%s".
bg: Грешка при анализа на списъка за изпълнение „%s“

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
bg[0]: %d песен
bg[1]: %d песни

en: Select Playlist
bg: Избор на списък за изпълнение

en: Playlists
bg: Списъци за изпълнение

en: Number of Songs
bg: Брой на песните

en: Genre
bg: Жанр

en: Plugin
bg: Приставка

en: Enabled
bg: Включване

en: Copyright %s
bg: Авторски права %s

en: _About
bg: _Относно

en: C_onfigure
bg: _Настройки

en: A_ctivate
bg: _Включване

en: Ac_tivate All
bg: Вкл_ючване на всички

en: _Deactivate All
bg: _Изключване на всички

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
bg: Настройки на приставка „%s“

en: Brasero Plugins
bg: Приставки

en: Save current project
bg: Запазване на текущия проект

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Save current project to a different location
bg: Запазване на текущия проект в друго местоположение

en: _Add Files
bg: _Добавяне на файлове

en: Add files to the project
bg: Добавяне на файлове към проекта

en: _Remove Files
bg: _Премахване на файлове

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
bg: Из_чистване на проекта

en: Remove all files from the project
bg: Премахване на всички файлове от проекта

en: _Burn…
bg: З_апис…

en: Burn the disc
bg: Запис на диск

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
bg: За да добавите файлове в този проект натиснете бутона „Добавяне“ или ги довлачете в този район

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
bg: За да премахнете файлове, изберете ги и натиснете бутона „Премахване“ или клавиша „Delete“

en: Estimated project size: %s
bg: Приблизителен размер на проекта: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
bg: Размерът на проекта е прекалено голям за диска, дори да се използва възможността за запис на нестандартно големи дискове.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
bg: Размерът на проекта е прекалено голям за да се събере на диска. Ако откажете записването извън обявения размер на диска трябва да премахнете файлове от проекта.
    Може да използвате тази настройка ако ще използвате CD-R(W) диск с продължителност 90 или 100 минути, който не може да бъде разпознат правилно и поради това е необходимо да се използва възможността за запис на нестандартно големи дискове.
    Бележка: Използването на тази настройка може да доведе до грешка.

en: Start to burn the contents of the selection
bg: Стартиране на записа

en: Please add songs to the project.
bg: Добавете песни към проекта.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
bg: Наистина ли желаете да създадете нов проект и да отхвърлите промените в текущия?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
bg: Ако изберете да създадете нов празен проект, всички промени ще бъдат изгубени.

en: _Discard Changes
bg: О_тхвърляне на промените

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
bg: Желаете файловете да бъдат отхвърлени или добавени в новия проект?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
bg: Ако изберете да създадете нов празен проект, текущите файлове ще бъдат отхвърлени.

en: _Discard File Selection
bg: О_тхвърляне

en: _Keep File Selection
bg: _Добавяне

en: _Discard Project
bg: О_тхвърляне на промените

en: Select Files
bg: Избор на файлове

en: Do you really want to empty the current project?
bg: Наистина ли желаете да изчистите текущия проект?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
bg: Ако изчистите проекта, всички добавени файлове ще бъдат премахнати. Работата ви по проекта ще бъде изгубена. Забележете, че файловете няма да бъдат изтрити от местоположенията им, но повече няма да се показват в проекта.

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Remove
bg: _Премахване

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Data Disc)
bg: Brasero — %s (Диск с данни)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Audio Disc)
bg: Brasero — %s (Аудио диск)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Video Disc)
bg: Brasero — %s (Видео диск)

en: Your project has not been saved.
bg: Вашият проект не запазен.

en: Save the changes of current project before closing?
bg: Запазване на промените в текущия проект преди затваряне?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите промените, те ще бъдат изгубени завинаги.

en: Cl_ose Without Saving
bg: За_тваряне без запазване

en: Save Current Project
bg: Запазване на текущия проект

en: Save project as a Brasero audio project
bg: Запазване на проекта като аудио проект на Brasero

en: Save project as a plain text list
bg: Запазване на проекта като списък в неформатиран текстов документ

en: Save project as a PLS playlist
bg: Запазване на проекта като списък за изпълнение във формат PLS

en: Save project as an M3U playlist
bg: Запазване на проекта като списък за изпълнение във формат M3U

en: Save project as an XSPF playlist
bg: Запазване на проекта като списък за изпълнение във формат XSPF

en: Save project as an iriver playlist
bg: Запазване на проекта като списък за изпълнение във формат iriver

en: _Cover Editor
bg: _Редактор на обложки

en: Design and print covers for CDs
bg: Създаване и печат на обложки за дискове

en: _New Project
bg: _Нов проект

en: Create a new project
bg: Създаване на нов проект

en: _Empty Project
bg: _Изчистване на проекта

en: Let you choose your new project
bg: Позволява избор на нов проект

en: New _Audio Project
bg: Нов _аудио проект

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
bg: Създаване на обикновен аудио диск (CD), който ще може да се изпълнява чрез компютър и други аудио устройства

en: New _Data Project
bg: Нов проект с _данни

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
bg: Създаване на CD или DVD диск с разнообразни данни, който ще може да се изпълнява само чрез компютър

en: New _Video Project
bg: Нов _видео проект

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
bg: Създаване на видео DVD или SVCD диск, който ще може да се изпълнява чрез устройства свързани към телевизор

en: Copy _Disc…
bg: Копиране на _диск…

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
bg: Създаване на точно копие на аудио диск или CD/DVD диск с данни на твърдия ви диск или върху друг CD/DVD диск

en: _Burn Image…
bg: _Запис на образ…

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
bg: Запис на съществуващ образ на CD/DVD на диск

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: Open a project
bg: Отваряне на проект

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
bg[0]: Избран е %d файл (%s)
bg[1]: Избрани са %d файла (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
bg[0]: %d файл е поддържан (%s)
bg[1]: %d файла са поддържани (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
bg[0]: %d файл може да бъде добавен (%s)
bg[1]: %d избрани файла могат да бъдат добавени (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
bg[0]: Не може да се добави файл (%i избран файл)
bg[1]: Не може да се добави файл (%i избрани файла)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
bg[0]: Няма поддържани файлове (%i избран файл)
bg[1]: Няма поддържани файлове (%i избрани файла)

en: No file selected
bg: Не е избран файл

en: Brasero — New Audio Disc Project
bg: Brasero — Нов проект за аудио диск

en: Brasero — New Data Disc Project
bg: Brasero — Нов проект за диск с данни

en: Brasero — New Video Disc Project
bg: Brasero — Нов проект за видео диск

en: Brasero — New Image File
bg: Brasero — Нов файл с образ

en: Brasero — Disc Copy
bg: Brasero — Копиране на диск

en: Open Project
bg: Отваряне на проект

en: _New
bg: _Нов

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Browse the file system
bg: Преглед на файловата система

en: Display playlists and their contents
bg: Показване на списъците за изпълнение и тяхното съдържание

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
bg: Изберете друго изображение.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
bg: Видео (%s)

en: Error while loading the project.
bg: Грешка при зареждане на проекта.

en: The project could not be opened
bg: Проектът не може да бъде отворен.

en: The file is empty
bg: Файлът е празен.

en: It does not seem to be a valid Brasero project
bg: Изглежда това не е файл с проект на Brasero.

en: Audi_o project
bg: Ауди_о проект

en: Create a traditional audio CD
bg: Създаване на аудио CD

en: D_ata project
bg: Проект с д_анни

en: Create a data CD/DVD
bg: Създаване на CD или DVD диск с данни

en: _Video project
bg: _Видео проект

en: Create a video DVD or an SVCD
bg: Създаване на видео DVD или SVCD диск

en: Disc _copy
bg: _Копиране на диск

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
bg: Създаване на точно копие на CD/DVD диск

en: Burn _image
bg: Запис на о_браз

en: Last _Unsaved Project
bg: Последният н_езапазен проект

en: Load the last project that was not burned and not saved
bg: Зареждане на последния проект, който не е бил записан на диск и не е бил запазен

en: No recently used project
bg: Няма наскоро зареждан проект

en: Create a new project:
bg: Създаване на нов проект:

en: Recent projects:
bg: Скоро отваряни проекти:

en: Insert text
bg: вмъкване на текст

en: Delete text
bg: изтриване на текст

en: Substitute text
bg: заместване на текст

en: Number files according to a pattern
bg: номериране на файлове по шаблон

en: Insert number sequence at beginning
bg: вмъкване на числова последователност в началото

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
bg: Вмъкване на

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
bg: в началото

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
bg: в края

en: Delete every occurrence of
bg: Изтриване на всички открити

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in brasero * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
bg: с

en: Rename to
bg: Преименуване на

en: {number}
bg: {число}

note: * * Translators: this is the position being played in a stream. The * first %s is the position and the second %s is the whole length of * the stream. I chose to make that translatable in case some languages * don't allow the "/"
en: %s / %s
bg: %s от %s

en: No file
bg: Няма файл

en: Start and stop playing
bg: Стартиране и спиране на изпълнението

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Song start:
bg: Начало на песента:

en: Song end:
bg: Край на песента:

en: Track length:
bg: Продължителност на песента:

en: Song information for track %02i
bg: Информация за песен %02i

en: Do you really want to split the track?
bg: Наистина ли желаете да разделите песента?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
bg: Ако разделите песента, продължителността на новата песен ще бъде по-кратка от 6 секунди и ще бъде допълнена

en: _Split
bg: _Разделяне

en: The track wasn't split.
bg: Песента не беше разделена.

en: No silence could be detected
bg: Не е открита тишина

en: An error occurred while detecting silences.
bg: Възникна грешка при откриване на тишина.

en: This will remove all previous results.
bg: Промените до момента ще бъдат изгубени.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
bg: Наистина ли желаете да продължите с автоматичното разделяне?

en: _Don't split
bg: _Отказване на разделянето

en: Do you really want to empty the slices preview?
bg: Наистина ли желаете да премахнете частите от прегледа?

en: Re_move All
bg: Пре_махване на всички

en: Split Track
bg: Разделяне на песен

en: M_ethod:
bg: _Метод:

en: Method to be used to split the track
bg: Начин на разделяне на песента

en: Split track manually
bg: ръчно разделяне

en: Split track in parts with a fixed length
bg: разделяне на части с еднаква продължителност

en: Split track in a fixed number of parts
bg: разделяне на точен брой части

en: Split track for each silence
bg: разделяне при всяка открита част с тишина

en: _Slice
bg: _Нарязване

en: Add a splitting point
bg: Добавяне на точка на разделяне

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
bg: Разделяне на песента на всеки

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
bg: секунди

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
bg: Разделяне на песента на

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
bg: части

en: Slicing Method
bg: Начин на нарязване

en: Start
bg: Начало

en: End
bg: Край

en: Mer_ge
bg: _Съединяване

en: Merge a selected slice with the next selected one
bg: Съединяване на избраната част със следващата избрана

en: Remove the selected slices
bg: Премахване на разделените части

en: Clear the slices preview
bg: Изчистване на прегледа на разделените части

en: _List of slices that are to be created:
bg: _Списък с части, които ще бъдат създадени:

en: Slices Preview
bg: Преглед на частите

en: Hours
bg: Часове

en: Minutes
bg: Минути

en: Seconds
bg: Секунди

en: Frames (1 second = 75 frames)
bg: Кадри (1 секунда = 75 кадъра)

en: Open the selected video
bg: Отваряне на избрания видео клип

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
bg: Редактиране на информацията за видео клипа (начало, край, автор, …)

en: Remove the selected videos from the project
bg: Премахване на избраните видео клипове от проекта

en: Do you want to search for video files inside the directory?
bg: Желаете ли папката да бъде претърсена за видео файлове?

en: _Search Directory
bg: _Търсене в папка

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
bg: Файлът „%s“ няма подходящ тип за видео проекти.

en: Please only add files with video content
bg: Добавяйте само файлове с видео данни

en: [URI] [URI] …
bg: [АДРЕС] [АДРЕС] …

en: Please type "%s --help" to see all available options
bg: Напишете „%s --help“, за да видите всички налични опции
