brasero - en to bs translation catalogue (948 entries)

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
bs: Brasero je aplikacija za prženje CD/DVD za GNOME Desktop. Dizajnirana je da bude što jednostavnija moguće i ima neke specifične  osobine koje omogućavaju korisnicima da kreiraju svoje diskove brzo i jednstavno.

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
bs: Brasero može kreirati, kopirati i pržiti Data i Audio SD/DVD. Potpuno podržava CD-TEXT, multipristup i joilet ekstenzije. Možete brzo dovući i spustiti vaš fajl iz drugih lokalnih aplikacija ili priključenih uređaja.

en: Disc Burner and Copier
bs: Program za rezanje i kopiranje diskova

en: Create and copy CDs and DVDs
bs: Pravi i kopira CD i DVD diskove

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
bs: disk;cdrom;dvd;burn;audio;video;

en: Brasero Disc Burner
bs: Brasero pisač diskova

en: Open a New Window
bs: Otvori novi prozor

en: Burn an Image File
bs: Upiši datoteku sliku

en: Create an Audio Project
bs: Kreiraj zvučni projekat

en: Create a Video Project
bs: Kreiraj video projekat

en: Brasero project file
bs: Datoteka Brasero projekta

en: Should Nautilus extension output debug statements
bs: Da li da proširenje za Nautilus ispisuje poruke o greškama

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
bs: Da li da proširenje za Nautilus ispisuje poruke o greškama? Postavite na „true“ (tačno) ukoliko želite ispis grešaka.

en: The type of checksum used for images
bs: Vrsta sume za provjeru slika

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
bs: Postavite na „0“ za MD5, „1“ za SHA1 ili „2“ za SHA256

en: The type of checksum used for files
bs: Vrsta sume za provjeru datoteka

en: Directory to use for temporary files
bs: Direktorijum za privremene datoteke

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
bs: Sadrži putanju do direktorijuma za čuvanje privremenih datoteka. Ukoliko nije postavljeno koristi se podrazumevan Glib direktorijum.

en: Favourite burn engine
bs: Omiljen mehanizam rezanja diskova

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
bs: Sadrži ime omiljenog mehanizma za rezanje. Ako je instaliran on će biti korišćen.

en: White list of additional plugins to use
bs: Lista ostalih dodataka za korišćenje

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
bs: Sadrži listu ostalih dodataka koje će Brazero koristiti za narezivanje diskova. Ukoliko nijedan nije odabran, Brasero će učitati sve dodatke.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
bs: Omogući „-immed“ zastavicu uz cdrecord

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
bs: Da li da koristim „-immed“ zastavicu uz cdrecord. Postavite na „true“ (tačno) za korišćenje, ali uz oprez, jer je ovo samo način zaobilaženja problema sa određenim uređajima ili podešavanjima.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
bs: Da li da koristim „-use-the-force-luke=dao“ zastavicu uz growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
bs: Da li da koristim „-use-the-force-luke=dao“ zastavicu uz growisofs. Postavite na „false“ (netačno) kako je ne bi koristili. Ovo može biti način za zaobilaženje nekih grešaka sa određenim uređajima ili podešavanjima.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
bs: Koristi se sa „-immed“ zastavicom uz cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
bs: Koristi se sa „-immed“ zastavicom uz cdrecord.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
bs: Da li da koristim „--driver generic-mmc-raw“ zastavicu uz cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
bs: Da li da koristim „--driver generic-mmc-raw“ zastavicu uz cdrdao? Postavite na „true“ (tačno) za korišćenje. Ovim možete zaobići neke probleme sa određenim uređajima ili podešavanjima.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
bs: Posljednji direktorijum iz kog su preuzete slike za narezivanje

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
bs: Sadrži putanju do direktorijuma iz koga su posljednji put narezane slike

en: Enable file preview
bs: Omogući pregled datoteka

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
bs: Dali da se prikazuje predgled datoteka. Odaberi da za korišćenje.

en: Should brasero filter hidden files
bs: Da li da brasero filtrira skrivene datoteke

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
bs: Da li da brasero filtrira skrivene datoteke Odaberi da, brasero će filtrirati skrivene datoteke.

en: Replace symbolic links by their targets
bs: Ubaci ciljne datoteke umjesto njihovih simboličkih veza

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
bs: Da li da Brasero zamjeni simboličke veze njihovim ciljnim datotekama. Postavite na „true“ i Brazero će zamijeniti simboličke veze.

en: Should brasero filter broken symbolic links
bs: Da li da Brasero zanemari nepostojeće simboličke veze

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
bs: Da li da Brasero zanemari nepostojeće simbolične veze. Postavite na „true“ (da) i veze neće biti narezane.

en: The priority value for the plugin
bs: Prioritet dodatka

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
bs: Kada je dostupno više dodataka koji obavljaju isti zadatak, ova vrijednost određuje koji dodatak se najprije koristi. Postavite na „0“ za upotrebu podrazumijevanih prioriteta. Pozitivne vrijednosti uvećavaju prioritet dodatka, dok je negativne umanjuju.

en: Burning flags to be used
bs: Zastavice koje se koriste pri narezivanju

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
bs: Ova vrijednost predstavlja zastavice koje su posljednji put korišćene.

en: The speed to be used
bs: Brzina upisa podataka

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
bs: Ova vrijednost predstavlja brzinu upisa koja je posljednji put korišćena.

en: Error while blanking.
bs: Greška prilikom brisanja.

en: Blank _Again
bs: Izbriši opet

en: Unknown error.
bs: Nepoznata greška.

en: The disc was successfully blanked.
bs: Disk je uspješno obrisan.

en: The disc is ready for use.
bs: Disk je spreman za upotrebu.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
bs: _Obriši

en: _Fast blanking
bs: _Brzo brisanje

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
bs: Uključuje brzo brisanje diskova umjesto sporog, potpunog brisanja

en: Disc Blanking
bs: Brisanje diska

en: Burning CD/DVD
bs: Upisivanje CD/DVD

en: The drive is busy
bs: Uređaj je zauzet

en: Make sure another application is not using it
bs: Uvjerite se da ga ni jedan drugi program ne koristi

en: "%s" cannot be unlocked
bs: Ne mogu da otključam „%s“

en: No burner specified
bs: Nije izabran uređaj za narezivanje

en: No source drive specified
bs: Nije izabran izvorni uređaj

en: Ongoing copying process
bs: Tekući proces umnožavanja

en: The drive cannot be locked (%s)
bs: Ne mogu da zaključam uređaj (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
bs: Uređaj nema mogućnost ponovnog pisanja

en: Ongoing blanking process
bs: Tekući proces brisanja

en: The drive cannot burn
bs: Uređaj ne može da narezuje diskove

en: Ongoing burning process
bs: Tekući proces narezivanja

en: Ongoing checksumming operation
bs: Tekući proces provjere

en: Merging data is impossible with this disc
bs: Ne možete da dodate podatke na ovaj disk

en: Not enough space available on the disc
bs: Nedovoljno slobodnog prostora na disku

note: Translators: %s is the nami of a missing application
en: %s (application)
bs: %s (program)

note: Translators: %s is the nami of a missing library
en: %s (library)
bs: %s (biblioteka)

note: Translators: %s is the nami of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
bs: %s (Gstrimerov dodatak)

en: There is no track to burn
bs: Nema staze za narezivanje

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
bs: Instalirajte navedene programe i biblioteke i pokušajte ponovo:

en: Only one track at a time can be checked
bs: Samo po jedna staza može biti provjeravana u isto vrijeme

en: No format for the temporary image could be found
bs: Format za privremeni odraz ne može biti pronađen

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will bje added * ("grafted")
en: An internal error occurred
bs: Došlo je do greške unutar programa

en: Brasero notification
bs: Brazero notfikacija

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
bs: %s (završeno je %i%%)

en: Creating Image
bs: Pravim odraz

en: Burning DVD
bs: Upisivanje na DVD

en: Copying DVD
bs: Kopiram DVD

en: Burning CD
bs: Narezujem CD

en: Copying CD
bs: Kopiram CD

en: Burning Disc
bs: Narezujem disk

en: Copying Disc
bs: Kopiram disk

en: Creating image
bs: Pravljenje odraza

en: Simulation of video DVD burning
bs: Simulacija narezivanja video DVD-a

en: Burning video DVD
bs: Narezujem video DVD

en: Simulation of data DVD burning
bs: Simulacija narezivanja DVD podataka

en: Burning data DVD
bs: Narezujem DVD podataka

en: Simulation of image to DVD burning
bs: Simulacija odraza za narezivanje DVD-a

en: Burning image to DVD
bs: Narezujem odraz na DVD

en: Simulation of data DVD copying
bs: Simulacija kopiranja DVD-a podataka

en: Copying data DVD
bs: Kopiram DVD podataka

en: Simulation of (S)VCD burning
bs: Simulacija narezivanja (S)VCD-a

en: Burning (S)VCD
bs: Narezujem (S)VCD

en: Simulation of audio CD burning
bs: Simulacija narezivanja zvučnog CD-a

en: Burning audio CD
bs: Narezujem zvučni CD

en: Simulation of data CD burning
bs: Simulacija narezivanja CD-a podataka

en: Burning data CD
bs: Narezujem CD podataka

en: Simulation of CD copying
bs: Simulacija kopiranja CD-a

en: Simulation of image to CD burning
bs: Simulacija odraza za narezivanje CD-a

en: Burning image to CD
bs: Narezujem odraz na CD

en: Simulation of video disc burning
bs: Simulacija narezivanja video diska

en: Burning video disc
bs: Narezujem video disk

en: Simulation of data disc burning
bs: Simulacija narezivanja  diska podataka

en: Burning data disc
bs: Narezujem disk podataka

en: Simulation of disc copying
bs: Simulacija kopiranja diska

en: Copying disc
bs: Kopiranje diska

en: Simulation of image to disc burning
bs: Simulacija odraza za narezivanje diska

en: Burning image to disc
bs: Narezujem odraz na disk

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
bs: Molim zamijenite disk prepisivim diskom koji sadrži podatke.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
bs: Molim zamijenite disk onim koji sadrži podatke.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
bs: Molim ubacite prepisiv disk koji sadrži podatke.

en: Please insert a disc holding data.
bs: Molim ubacite disk koji sadrži podatke.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
bs: Zamijenite disk upisivim CD diskom sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable CD.
bs: Zamijenite trenutni disk upisicim CD diskom.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
bs: Ubacite upisiv CD sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable CD.
bs: Ubacite upisiv CD.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
bs: Zamijenite disk upisivim DVD diskom sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
bs: Zamijenite disk upisivim DVD diskom.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
bs: Ubacite upisiv DVD sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable DVD.
bs: Ubacite upisiv DVD.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
bs: Zamijenite disk upisivim CD ili DVD diskom sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
bs: Zamijenite disk upisivim CD ili DVD diskom.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
bs: Ubacite upisiv CD ili DVD sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable CD or DVD.
bs: Ubacite upisiv CD ili DVD disk.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
bs: Napravljen je odraz diska na lokalnom tvrdom disku.
    Narezivanje će započeti čim ubacite upisiv disk.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
bs: Provjera ispravnosti će započeti čim ubacite disk.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
bs: Molim ponovo ubacite disk u CD/DVD uređaj.

note: Translators: %s is the nami of a drive
en: "%s" is busy.
bs: „%s“ je zauzet.

en: There is no disc in "%s".
bs: Nema diska u „%s“.

en: The disc in "%s" is not supported.
bs: Disk u „%s“ nije podržan.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
bs: Disk u „%s“ nije prepisiv.

en: The disc in "%s" is empty.
bs: Disk u „%s“ je prazan.

en: The disc in "%s" is not writable.
bs: Disk u „%s“ nije upisiv.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
bs: Nema dovoljno slobodnog prostora na disku u „%s“.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
bs: Disk u „%s“ mora biti ponovo učitan.

en: Please eject the disc and reload it.
bs: Molim izbacite disk i ponovo ga učitajte.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
bs: Ne mogu da napravim datoteku na mjesto određeno za privremene datoteke

en: The image could not be created at the specified location
bs: Ne mogu da napravim odraz na izabranom mjestu

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
bs: Da li želite da izaberete novo mjesto za ovu sesiju ili da pokušam ponovo ovdje?

en: You may want to free some space on the disc and retry
bs: Možda želite da oslobodite nešto mjesta na disku i da pokušate ponovo

en: _Keep Current Location
bs: _Zadrži trenutnu lokaciju

en: _Change Location
bs: _Promeni lokaciju

en: Location for Image File
bs: Lokacija za datoteku odraza

en: Location for Temporary Files
bs: Lokacija za privremene datoteke

en: _Replace Disc
bs: _Zameni disk

en: Do you really want to blank the current disc?
bs: Da li zaista želite da obrišete disk?

en: The disc in the drive holds data.
bs: Ubačeni disk sadrži podatke.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
bs: _Obriši disk

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
bs: Ukoliko ih uvezete, moći ćete da ih vidite i koristite nakon što narežete izabrano na disk.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
bs: U suprotnom ih nećete vidjeti (iako su one i dalje čitljive).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
bs: Već postoje datoteke na disku. Želite li da ih uvezete?

en: _Import
bs: _Uvezi

en: Only _Append
bs: Samo _dodaj

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
bs: Prepisivi zvučni diskovi ne rade ispravno u starijim uređajima, a CD-TEKST neće biti upisan na njima.

en: Do you want to continue anyway?
bs: Da li ipak želite da nastavite?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
bs: Dodavanje numera na disk nije preporučljivo.

en: _Continue
bs: _Nastavi

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
bs: Prepisivi zvučni disk možda neće biti ispravno reprodukovan u starijim CD uređajima.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
bs: Narezivanje numera na prepisiv disk nije preporučljivo.

note: Translators: %s is the nami of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
bs: Sami izbacite disk iz „%s“.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
bs: Ne mogu da izbacim disk, iako je to neophodno kako bih nastavio trenutnu radnju.

en: Do you want to replace the disc and continue?
bs: Da li da zamjenim disk i nastavim upis?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
bs: Ne mogu da obrišem disk koji ste ubacili.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
bs: Da li želite da nastavite bez potpune kompatibilnosti sa Vindovsom?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
bs: Neke datoteke nemaju odgovarajući naziv za CD za potpunu kompatibilnost sa Vindovsom.

en: C_ontinue
bs: _Nastavi

en: The simulation was successful.
bs: Simulacija je uspjela.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
bs: Pravo narezivanje diska će započeti za 10 sekundi.

en: Burn _Now
bs: Nareži _sada

en: Save Current Session
bs: Snimi trenutnu sesiju

en: An unknown error occurred.
bs: Došlo je do nepoznate greške.

en: Error while burning.
bs: Greška prilikom narezivanja.

en: _Save Log
bs: _Snimi dnevnik

en: Video DVD successfully burned
bs: Video DVD je uspješno narezan

en: (S)VCD successfully burned
bs: (S)VCD je uspješno narezan

en: Audio CD successfully burned
bs: Zvučni disk je uspješno narezan

en: Image successfully created
bs: Odraz uspješno napravljen

en: DVD successfully copied
bs: DVD uspješno umnožen

en: CD successfully copied
bs: CD uspješno umnožen

en: Image of DVD successfully created
bs: Odraz DVD diska uspješno napravljen

en: Image of CD successfully created
bs: Odraz CD diska uspješno napravljen

en: Image successfully burned to DVD
bs: Odraz je uspješno narezan na DVD

en: Image successfully burned to CD
bs: Odraz je uspješno narezan na CD

en: Data DVD successfully burned
bs: DVD sa podacima je uspješno narezan

en: Data CD successfully burned
bs: CD sa podacima je uspješno

en: Copy #%i has been burned successfully.
bs: Kopija #%i je uspješno narezana.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
bs: Čim ubacite upisiv disk započeće narezivanje. Ukoliko ne želite da narežete još jedan disk kliknite na „Odustani“.

en: Make _More Copies
bs: _Napravi još jedan klon

en: Create Co_ver
bs: Kreiraj _omot

en: There are some files left to burn
bs: Neke datoteke su preostale za narezivanje

en: There are some more videos left to burn
bs: Neki video snimci su preostali za narezivanje

en: There are some more songs left to burn
bs: Neke pjesme su preostale za narezivanje

en: Do you really want to quit?
bs: Da li zaista želite da izađete?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
bs: Prekidanje ovog procesa može učiniti disk nečitljivim.

en: C_ontinue Burning
bs: _Nastavi narezivanje

en: _Cancel Burning
bs: _Otkaži narezivanje

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
bs: Ubacite upisiv CD ili DVD ukoliko ne želite da napravite odraz diska.

en: Create _Image
bs: _Napravi odraz

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: Make _Several Copies
bs: Napravi _više klonova

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Burn
bs: Upi_ši

en: Burn _Several Copies
bs: Nareži _više klonova

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
bs: Da li želite da narežete izabrane datoteke na više diskova?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
bs: Ima previše podataka za jedan disk čak i uz mogućnost prekoračenja veličine.

en: _Burn Several Discs
bs: Nareži nekoliko _diskova

en: Burn the selection of files across several media
bs: Narezuje izabrane datoteke na nekoliko praznih diskova

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
bs: Molim izaberite drugi CD ili DVD ili ubacite novi.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
bs: Podaci o numeri (izvođau, kompozitoru,...) neće biti narezani na disk.

en: This is not supported by the current active burning backend.
bs: Ovo nije podržano trenutno izabranim programima za narezivanje.

en: Please add files.
bs: Molim dodajte datoteke.

en: There are no files to write to disc
bs: Nema datoteka za narezivanje na disk

en: Please add songs.
bs: Molim dodajte pjesme.

en: There are no songs to write to disc
bs: Nema pjesama za narezivanje na disk

en: Please add videos.
bs: Molim dodajte video.

en: There are no videos to write to disc
bs: Nema videa za narezivanje na disk

en: There is no inserted disc to copy.
bs: Nije ubačen disk za umnožavanje.

en: Please select a disc image.
bs: Molim izaberite odraz diska.

en: There is no selected disc image.
bs: Nije izabran odraz diska.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
bs: Molim izaberite drugi odraz diska.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
bs: Ovo ne izgleda kao ispravan odraz diska ili cue datoteka.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
bs: Molim ubacite disk koji nije zaštićen od kopiranja.

en: All required applications and libraries are not installed.
bs: Nisu instalirane sve potrebne biblioteke i programi.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
bs: Molim zamijenite disk podržanim CD ili DVD diskom.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
bs: Da li želite da narežete više od prijavljenog kapaciteta diska?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
bs: Podaci su preveliki za jedan disk pa je potrebno da uklonite neke datoteke.
    Možete da koristite ovu mogućnost ukoliko koristite CD od 90 ili 100 minuta koji nije ispravno prepoznat pa je potrebno prekoračenje veličine za narezivanje.
    PRIMEDBA: Ova opcija može izazvati neuspješno narezivanje.

en: _Overburn
bs: _Prekoračenje veličine

en: Burn beyond the disc's reported capacity
bs: Narezuje više podataka od prijavljenog kapaciteta diska

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
bs: Uređaj koji sadrži izvorni disk će takođe biti korišćen i za narezivanje novog diska.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
bs: Nakon kopiranja podataka sa trenutnog diska potrebno je da ubacite novi disk za narezivanje.

en: Select a disc to write to
bs: Izaberite disk za zapisivanje

en: Disc Burning Setup
bs: Postavke za narezivanje diska

en: Video Options
bs: Video opcije

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
bs: Da li želite da napravite disk iz sadržaja odraza ili sa datotekom odraza sadržanom unutar?

note: Translators: %s is the nami of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
bs: Izabrana je samo jedna datoteka („%s“). Ovo je odraz, koji možete narezati na disk.

en: Burn as _File
bs: Narezati kao _Datoteku

en: Burn _Contents…
bs: Upiši _sadržaj…

en: Image Burning Setup
bs: Rezanje odraza - podešavanja

note: pack everything
en: Select a disc image to write
bs: Izaberite odraz diska za narezivanje

en: Copy CD/DVD
bs: Kopiraj CD i DVD diskove

en: Select disc to copy
bs: Izaberite disk za kopiranje

en: Please install the following manually and try again:
bs: Instalirajte sljedeće alate i pokušajte ponovo:

en: Unknown song
bs: Nepoznata numera

note: Reminder: if this string happens to bje used * somewhere else in brasero we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the nami of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the nami of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextB
en: by %s
bs: od %s

en: "%s" cannot be read
bs: Ne mogu da pročitam „%s“

en: SVCD image
bs: SVCD odraz

en: VCD image
bs: VCD odraz

en: Video DVD image
bs: Video DVD odraz

note: NOTE for translators: the first %s is medium_name ("File * Image") and the second the path for the image file
en: %s: "%s"
bs: %s: „%s“

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that brasero will usi as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to bje inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
bs: Izvorni disk u istom uređaju kao i ciljni

note: NOTE for translators, the first %s is the medium nami
en: %s: not enough free space
bs: %s: nema dovoljno slobodnog prostora

note: NOTE for translators: the first %s is the medium nami, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
bs: %s: %s slobodnog prostora

note: Translators: the first %s is the path of the directory where brasero * will storije its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
bs: %s: %s slobodnog prostora

en: Do you really want to choose this location?
bs: Da li zaista želite da izaberete ovu lokaciju?

en: You do not have the required permission to write at this location
bs: Nemate potrebne dozvole za zapisivanje na ovoj lokaciji

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
bs: Sistem datoteka na ovom volumenu ne podržava velike datoteke (preko 2 GB).
    Ovo može da bude problem pri narezivanju na DVD ili stvaranju velikih odraza.

en: Impossible to retrieve speeds
bs: Ne mogu da utvrdim brzine

en: Maximum speed
bs: Najveća brzina

en: Burning speed
bs: Brzina rezanja

en: _Simulate before burning
bs: _Simuliraj prije narezivanja

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
bs: Brasero će simulirati narezivanje i, ukoliko simulacija uspije, nastaviti sa stvarnim narezivanjem za 10 sekundi

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
bs: Koristi burnproof (smanjuje rizik od neuspjeha)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
bs: Upisuj odraz direktno bez prethodnog upisa na tvrdi disk

en: Leave the disc _open to add other files later
bs: Ostavi disk _otvoren za kasnije dodavanje datoteka

en: Allow to add more data to the disc later
bs: Dozvoli kasnije dodavanje još podataka na disk

en: Options
bs: Opcije

en: Location for _Temporary Files
bs: Lokacija za _privremene datoteke

en: Set the directory where to store temporary files
bs: Postavite direktorijum u kome će se smještati privremene datoteke

en: Temporary files
bs: Privremene datoteke

en: Hidden file
bs: Skrivena datoteka

en: Unreadable file
bs: Nečitljiva datoteka

en: Broken symbolic link
bs: Neispravna simbolička veza

en: Recursive symbolic link
bs: Rekurzivna simbolička veza

en: Disc image type:
bs: Vrsta odraza diska:

en: Autodetect
bs: Sam izaberi

en: ISO9660 image
bs: ISO9660 odraz

en: Readcd/Readom image
bs: Readcd/Readom odraz

en: Cue image
bs: Cue odraz

en: Cdrdao image
bs: Cdrdao odraz

en: Properties of %s
bs: Postavke %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
bs: Da li stvarno želite da zadržite trenutnu ekstenziju za ime odraza?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
bs: Ukoliko izaberete da je zadržite, programi možda neće ispravno prepoznati vrstu datoteke.

en: _Keep Current Extension
bs: _Zadrži trenutni nastavak

en: Change _Extension
bs: _Promeni nastavak

en: Configure recording options
bs: Podesi opcije za rezanje

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
bs: Proteklo vrijeme: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
bs: Prosječna brzina urđaja:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
bs: Procijenjeno preostalo vrijeme: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
bs: %i MiB od %i MiB

en: Estimated drive speed:
bs: Procjena brzine uređaja:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
bs: „%s“: učitavam

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
bs: „%s“: nepoznata vrsta odraza diska

note: NOTE to translators, the first %s is the path of the image * file and the second its size.
en: "%s": %s
bs: „%s“: %s

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to makije the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
bs: Kliknite ovdje da izaberete _odraz diska

en: Select Disc Image
bs: Izaberite odraz diska

en: All files
bs: Sve datoteke

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
bs: Datoteka odraza

en: Image type:
bs: Vrsta odraza:

en: Estimated size: %s
bs: Procijenjena veličina: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
bs: Da li zaista želite da dodate „%s“ u izbor?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
bs: Poddirektorijum ovog direktorijuma će imati 7 roditeljska direktorijuma.
    Brasero može da napravi odraz sa ovakvom strukturom i da ga nareže na disk, ali možda nećete moći da pročitate disk na svim operativnim sistemima.
    Primjedba: Ovakva struktura datoteka je podržana na Linuxu.

en: Ne_ver Add Such File
bs: _Nikad ne dodaj takvu datoteku

en: Al_ways Add Such File
bs: _Uvek dodaj takvu datoteku

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
bs: Da li želite da dodate „%s“ u izbor koristeći treće izdanje ISO9660 standarda?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
bs: Veličina datoteke prelazi 2 GiB. Ovo nije podržano prvim i drugim (najkorišćenijim) izdanjima ISO9660 standarda.
    Preporučljivo je da koristite treće izdanje ISO9660 standarda koji je podržan od strane većine operativnih sistema, uključujući Linuks i sva Windows™.
    Izuzetak je MacOS X koji ne može da čita treće izdanje ovog standarda.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
bs: Trebaju li datoteke da bude preimenovanje za potpunu kompatibilnost sa Vindovsom?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
bs: Njihova imena će biti promijenjena i skraćena na 64 znaka.

en: _Disable Full Windows Compatibility
bs: _Isključi potpunu kompatibilnost sa Vindovsom

en: _Rename for Full Windows Compatibility
bs: _Preimenuj za potpunu kompatibilnost sa Vindovsom

en: Size Estimation
bs: Procjena veličine

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
bs: Molim sačekajte dok ne procjenim veličinu podataka.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
bs: Moram da pregledam sve dodate datoteke kako bih izvršio ovu radnju.

en: Check _Again
bs: Provjeriti opet

en: The file integrity check could not be performed.
bs: Nije moguće izvršiti provjeru ispravnosti datoteke.

en: An unknown error occurred
bs: Došlo je do nepoznate greške

en: The file integrity check was performed successfully.
bs: Provjera ispravnosti datoteke je uspješno obavljena.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
bs: Izgleda da nema oštećenih datoteka na disku

en: The following files appear to be corrupted:
bs: Sljedeće datoteke izgleda da su oštećene:

en: Corrupted Files
bs: Oštećene datoteke

en: Downloading MD5 file
bs: Preuzimam MD5 datoteku

en: "%s" is not a valid URI
bs: „%s“ nije važeća adresa

en: No MD5 file was given.
bs: Nije određena MD5 datoteka.

en: Use an _MD5 file to check the disc
bs: Koristi MD5 _datoteku za provjeru diska

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
bs: Koristi spoljašnju .md5 datoteku koja čuva zbir diska

en: Open an MD5 file
bs: Otvori MD5 datoteku

en: _Check
bs: _Proveri

en: Disc Checking
bs: Provjera diska

en: The operation cannot be performed.
bs: Ne mogu da izvršim ovu radnju.

en: The disc is not supported
bs: Disk nije podržan

en: The drive is empty
bs: Uređaj je prazan

en: Select a disc
bs: Izaberite disk

en: Progress
bs: Napredak

en: (loading…)
bs: (učitavam...)

en: Empty
bs: Prazno

en: Disc file
bs: Datoteka diska

en: %d item | %d items
bs[0]: %d stavka
bs[1]: %d stavke
bs[2]: %d stavki

en: New folder
bs: Nova fascikla

en: New folder %i
bs: Nova fascikla %i

en: Analysing files
bs: Analiziram datoteke

en: "%s" is a recursive symbolic link.
bs: „%s“ je rekurzivna simbolička veza.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
bs: Ne mogu da nađem „%s“.

en: Retrieving image format and size
bs: Preuzimam veličinu i format odraza

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
bs: Ne mogu da odredim vrstu odraza diska

en: Please set it manually
bs: Molim podesite ovo ručno

note: Translators: %s is the nami of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
bs: „%s“ je uklonjen sa sistema.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
bs: Direktorijumi ne mogu biti dodati video ili audio diskovima

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
bs: Liste numera ne mogu biti dodate video ili audio diskovima

note: Translators: %s is the nami of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
bs: „%s“ nije podesna za zvučni ili video medijum

en: Analysing video files
bs: Analiziram video datoteke

en: Format used mostly on the North American continent
bs: Format koji se najviše koristi u Sjevernoj Americi

en: Format used mostly in Europe
bs: Format koji se uglavnom koristi u Evropi

en: Native _format
bs: Izvorni _format

en: Aspect ratio:
bs: Razmjera:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
bs: VCD tip:

en: Create an SVCD
bs: Napravi SVCD

en: Create a VCD
bs: Napravite VCD

en: Directory could not be created (%s)
bs: Ne mogu da napravim direktorijum (%s)

en: Getting size
bs: Dobijanje veličine

en: Writing
bs: Upisivanje

en: Blanking
bs: Brisanje

en: Creating checksum
bs: Pravljenje sume za provjeru

en: Copying file
bs: Umnožavanje datoteke

en: Analysing audio files
bs: Analiziram zvučne datoteke

en: Transcoding song
bs: Transkodiranje pjesme

en: Preparing to write
bs: Priprema za pisanje

en: Writing leadin
bs: Upisivanje ulaza

en: Writing CD-Text information
bs: Upisujem CD-TEKST podatke

en: Finalizing
bs: Završavam

en: Writing leadout
bs: Upisivanje izlaza

en: Starting to record
bs: Započinjem zapisivanje

en: Success
bs: Uspješno

en: Ejecting medium
bs: Izbacujem disk

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
bs: Ispisuje poruke o greškama u Braserovim bibliotekama za rezanje na standardni izlaz

en: Brasero media burning library
bs: Brasero biblioteka za rezanje

en: Display options for Brasero-burn library
bs: Prikazuje opcije Braserove biblioteke za rezanje

note: Translators: %s is the plugin nami
en: "%s" did not behave properly
bs: „%s“ se se ne ponaša kako treba

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to bje * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
bs: Nema dovoljno prostora na disku (%s dostupno za %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
bs: Izabrani sistem datoteka za čuvanje privremenih odraza ne podržava datoteke veće od 2 GB.

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
bs: Lokacija koju ste izabrali za smještanje privremenog odraza nema dovoljno slobodnog prostora za odraz diska (potrebno je %ld MB).

en: The size of the volume could not be retrieved
bs: Ne mogu da odredim veličinu volumena

en: No path was specified for the image output
bs: Nije određena putanja za izlaznu sliku

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
bs: Došlo je do greške unutar programa (%s)

en: The file is not stored locally
bs: Datoteka nije uskladištena lokalno

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
bs: VIDEO_TS direktorijum ne postoji ili je neispravan

en: "%s" could not be found in the path
bs: „%s“ nije mogao biti pronađen u putanji

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
bs: Ne mogu da nađem „%s“ dodatak za GStrimer

en: The version of "%s" is too old
bs: Ovo izdanje „%s“ je zastarjelo

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
bs: „%s“ je simbolička veza koja pokazuje na drugi program

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
bs: Ne mogu da nađem „%s“

note: Translators: %s is the nami of the brasero element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
bs: Proces „%s“ se završio sa greškom (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
bs: Datoteka sa odrazom

en: Unnamed CD/DVD Drive
bs: Bezimeni CD/DVD uređaj

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
bs: Prikaži poruke o greškama u Braserovoj medijskoj zbirci na standardnom izlazu

en: Brasero optical media library
bs: Brasero biblioteka optičkih medija

en: Display options for Brasero media library
bs: Opcije prikaza Braserove medijske zbirke

en: File
bs: Datoteka

en: CD-ROM
bs: CD čitač

en: CD-R
bs: Jednom upisiv CD

en: CD-RW
bs: Prepisiv CD

en: DVD-R
bs: Jednom upisiv DVD-

en: DVD-RW
bs: Prepisiv DVD-

en: DVD+R
bs: Jednom upisiv DVD+

en: DVD+RW
bs: Prepisiv DVD+

en: DVD+R dual layer
bs: Dvoslojni jednom upisiv DVD+

en: DVD+RW dual layer
bs: Dvoslojni prepisiv DVD+

en: DVD-R dual layer
bs: Dvoslojni jednom upisiv DVD-

en: DVD-RAM
bs: DVD RAM

en: Blu-ray disc
bs: Blue Ray disk

en: Writable Blu-ray disc
bs: Upisiv Blue Ray disk

en: Rewritable Blu-ray disc
bs: Prepisiv Blue Ray disk

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the nami of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
bs: Izbriši %s u %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the nami of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
bs: Zvuk i podaci %s u %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the nami of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
bs: Zvuk %s u %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the nami of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
bs: Podaci %s u %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the nami of the drive this disc is in.
en: %s in %s
bs: %s u %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium nami
en: %s: empty
bs: %s: ne sadrži ništa

en: Searching for available discs
bs: Tražim dostupne diskove

en: No disc available
bs: Nema dostupnih diskova

note: Translators: this is hour minute second liki '2 h 14 min 25'
en: %s h %s min %s
bs: %s sat(a) %s minut(a) %s

note: Translators: this is hour minute liki '2 h 14'
en: %s h %s
bs: %s sat(a) %s

note: Translators: this is hour liki '2 h'
en: %s h
bs: %s sat(a)

note: Translators: %s is a duration expressed in minutes
en: %s min
bs: %s minut(a)

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
bs: %s:%s minut(a)

en: The disc mount point could not be retrieved
bs: Ne mogu da pronađem tačku montiranja diska

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
bs: Prazan disk (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
bs: Disk sa zvukom i podacima (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not bje over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
bs: Audio disk (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not bje over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
bs: Disk (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
bs: Ovo ne izgleda kao ispravan ISO odraz

en: Unknown error
bs: Nepoznata greška

en: Size mismatch
bs: Veličina se ne poklapa

en: Type mismatch
bs: Vrsta se ne poklapa

en: Bad argument
bs: Loš argument

en: Outrange address
bs: Adresa je van opsega

en: Invalid address
bs: Nevažeća adresa

en: Invalid command
bs: Nevažeća komanda

en: Invalid parameter in command
bs: Nevažeći parametar u komandi

en: Invalid field in command
bs: Nevažeće polje u komandi

en: The device timed out
bs: Vrijeme uređaja je isteklo

en: Key not established
bs: Ključ nije uspostavljen

en: Invalid track mode
bs: Nevažeći režim staze

en: _Hide changes
bs: _Sakrij izmjene

en: _Show changes
bs: _Prikaži izmjene

en: The file does not appear to be a playlist
bs: Datoteka ne izgleda kao spisak numera

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
bs: Odrazi

en: _Color
bs: _Boja

en: Solid color
bs: Jednobojno

en: Horizontal gradient
bs: Horizontalni priliv

en: Vertical gradient
bs: Vertikalni priliv

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
bs: _Slika

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
bs: Putanja do slike:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
bs: Izaberite sliku

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
bs: Stil odraza:

en: Centered
bs: Centrirano

en: Tiled
bs: Popločano

en: Scaled
bs: Rašireno

en: Background Properties
bs: Osobine Pozadine

en: Print
bs: Štampaj

en: Bac_kground Properties
bs: _Osobine Pozadine

en: Background properties
bs: Osobine pozadine

en: Align right
bs: Desno poravnanje

en: Center
bs: Na sredini

en: Align left
bs: Poravnato sdesna

en: Underline
bs: Podvučeno

en: Italic
bs: U kurzivu

en: Bold
bs: Podebljano

en: Font family and size
bs: Vrsta i veličina fonta

en: _Text Color
bs: _Boja teksta

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Cover Editor
bs: Urednik omota

en: Set Bac_kground Properties
bs: Postavi _osobine za pozadinu

en: SIDES
bs: STRANE

en: BACK COVER
bs: ZADNJI OMOT

en: FRONT COVER
bs: PREDNJI OMOT

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
bs: Odraz ne može biti učitan.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
bs: GStrimer ne može da otvori „%s“.

note: Translators: %s is the nami of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not bje created
en: %s element could not be created
bs: Ne mogu da napravim element %s

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
bs: Prikaži linije za praćenje grešaka na standardni izlaz za Brasero biblioteku alata.

en: Brasero utilities library
bs: Brasero biblioteka alata

en: Display options for Brasero-utils library
bs: Prikaži opcije za biblioteku Brasero alata

en: Pick a Color
bs: Izaberi boju

en: CD/DVD Creator
bs: Tvorac CD/DVD-a

en: Create CDs and DVDs
bs: Napravite CD i DVD diskove

en: Medium Icon
bs: Ikona medijuma

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
bs: Datoteke sa odrazom

note: Translators: this is the nami of the plugin * which will bje translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
bs: Direktorijum tvorca CD/DVD-a

en: Disc Name:
bs: Ime diska:

note: Translators: bje careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
bs: Ovdje prevucite ili umnožite stavke za rezanje na disk

en: Write to Disc
bs: Nareži na disk

en: Write contents to a CD or DVD
bs: Narezuje sadržaj na CD ili DVD disk

en: Copy Disc
bs: Kopiraj disk

en: _Write to Disc…
bs: _Nareži na disk…

en: Write disc image to a CD or DVD
bs: Narezuje odraz diska na novi CD ili DVD disk

en: _Copy Disc…
bs: _Kopiraj disk…

en: Create a copy of this CD or DVD
bs: Pravi kopiju ubačenog CD ili DVD diska

en: _Blank Disc…
bs: _Obriši disk…

en: Blank this CD or DVD
bs: Briše ubačeni CD ili DVD disk

en: _Check Disc…
bs: Pro_veri disk…

en: Check the data integrity on this CD or DVD
bs: Provjerava ispravnost podataka na ubačenom CD ili DVD disku

en: Data could not be read (%s)
bs: Ne mogu da pročitam podatke (%s)

en: Data could not be written (%s)
bs: Ne mogu da zapišem podatke (%s)

en: Generates .cue files from audio
bs: Pravi .cue datoteke iz zvuka

en: cdrdao burning suite
bs: cdrdao paket za rezanje

en: Copying audio track
bs: Kopiram audio traku

en: Copying data track
bs: Kopiram traku sa podacima

en: Analysing track %02i
bs: Analiza trake %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
bs: Nemate potrebne dozvole za korišćenje ovog uređaja

en: Converting toc file
bs: Prevođenje toc datoteke

en: Copies, burns and blanks CDs
bs: Klonira, narezuje i briše CD diskove

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
bs: Omogući „--driver generic-mmc-raw“ zastavicu (pogledajte uputstvo za cdrecord)

en: cdrkit burning suite
bs: cdrkit paket za rezanje

en: Last session import failed
bs: Neuspio uvoz posljednje sesije

en: An image could not be created
bs: Ne mogu da napravim odraz

en: This version of genisoimage is not supported
bs: Ova genisoimage verzija nije podržana

en: Some files have invalid filenames
bs: Neke datoteke imaju nepodesna imena

en: Unknown character encoding
bs: Nepoznato kodiranje znakova

en: There is no space left on the device
bs: Nema više prostora na uređaju

en: Creates disc images from a file selection
bs: Pravi odraza diska od izabranih datoteka

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
bs: Lokacija koju ste izabrali za smještanje odraza nema dovoljno slobodnog prostora za odraz diska

en: Copies any disc to a disc image
bs: Kopira bilo koji disk u odraz

en: An error occurred while writing to disc
bs: Došlo je do greške prilikom narezivanja na disk

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
bs: Sistem je suviše spor za rezanje diska ovom brzinom. Probajte da smanjite brzinu

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
bs: Narezujem stazu %s

en: Formatting disc
bs: Formatiram disk

en: Writing cue sheet
bs: Upisivanje cue tabele

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
bs: Morate ponovo da učitate disk prije narezivanja

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
bs: Narezuje, briše i formatira CD i DVD diskove

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
bs: Omogući „-immed“ zastavicu (pogledajte uputstvo za wodim)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
bs: Najmanji razmjer punjenja bafera uređaja (u %) (pogledajte wodim uputstvo):

en: Copying audio track %02d
bs: Kopiram numeru %02d

en: Preparing to copy audio disc
bs: Pripremam se da kloniram zvučni disk

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
bs: Kopiranje pjesama sa zvučnog diska zajedno sa njihovim podacima

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
bs: Narezuje, briše i formatira CD, DVD i BD diskove

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
bs: Omogući „-immed“ zastavicu (pogledajte uputstvo za cdrecord)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
bs: Najmanji razmjer punjenja bafera uređaja (u %%) (pogledajte uputstvo za cdrecord):

en: cdrtools burning suite
bs: cdrtools paket za rezanje

en: This version of mkisofs is not supported
bs: Ova mkisofs verzija nije podržana

en: File "%s" could not be opened (%s)
bs: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“ (%s)

en: Creating checksum for image files
bs: Pravim sumu za provjeru odraza

en: No checksum file could be found on the disc
bs: Na disku ne postoji datoteka za provjeru

en: Checking file integrity
bs: Provjeravam ispravnost datoteka

en: File "%s" could not be opened
bs: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“

en: Some files may be corrupted on the disc
bs: Neke datoteke na disku su možda oštećene

note: Translators: this is the nami of the plugin * which will bje translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
bs: Suma za provjeru datoteke

en: Checks file integrities on a disc
bs: Provjerava ispravnost datoteka na disku

en: Hashing algorithm to be used:
bs: Heš algoritam koji će biti korišćen:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
bs: Ne mogu da otvorim „%s“ (%s)

en: Creating image checksum
bs: Pravim sumu za provjeru odraza

note: Translators: this is the nami of the plugin * which will bje translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
bs: Suma za provjeru odraza

en: Checks disc integrity after it is burnt
bs: Provjerava ispravnost podataka na disku nakon narezivanja

en: Creating file layout
bs: Pravim raspored datoteka

en: Creates disc images suitable for video DVDs
bs: Pravi odraz diska spreman za video DVD

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should bje lift as is just liki "DVDCSS_METHOD=title * brasero --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
bs: Greška pri vraćanju kluča za enkripciju. Možete riješiti ovaj problem jednim od sljedećih metoda: u konzoli postavite DVD kod rejona za vaš CD/DVD plejer sa komandom "regionset %s" ILI koristiti "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" komandu

en: Retrieving DVD keys
bs: Prikupljam DVD ključeve

en: Video DVD could not be opened
bs: Ne mogu da otvorim video DVD

en: Error while reading video DVD (%s)
bs: Greška prilikom čitanja video DVD-a (%s)

en: Copying video DVD
bs: Kopiram video DVD

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
bs: Kopira video DVD zaštićen CSS šifrovanjem u odraz diska

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
bs: Briše i formatira prepisive DVD i BD diskove

en: Burns and blanks DVDs and BDs
bs: Narezuje i briše DVD i BD diskove

en: Allow DAO use
bs: Dozvoli DAO

en: growisofs burning suite
bs: growisofs paket za rezanje

en: libburn track could not be created
bs: ne mogu da napravim libburn stazu

en: libburn library could not be initialized
bs: ne mogu da pokrenem libburn biblioteku

en: The drive address could not be retrieved
bs: Ne mogu da očitam adresu uređaja

en: Writing track %02i
bs: Upisivanje trake %02i

en: libburnia burning suite
bs: libburnia paket za rezanje

en: Volume could not be created
bs: Ne mogu da napravim disk

en: libisofs could not be initialized.
bs: ne mogu da pokrenem libisofs.

en: Read options could not be created
bs: Ne mogu da napravim opcije za čitanje

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
bs: Nije nađen roditeljski direktorijum u stablu putanje „%s“

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
bs: libisofs je prijavio grešku pri pravljenju direktorijuma „%s“

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
bs: libisofs je prijavio grešku pri dodavanju sadržaja u direktorijum „%s“ (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
bs: libisofs je prijavio grešku pri dodavanju datoteke u putanju „%s“

en: Copying checksum file
bs: Kopiram datoteku za provjeru

en: Copying files locally
bs: Lokalno umnožavanje datoteka

note: Translators: this is the nami of the plugin * which will bje translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
bs: Preuzimanje datoteka

en: Allows files not stored locally to be burned
bs: Omogućava rezanje datoteka koje nisu sačuvane lokalno

en: Impossible to retrieve local file path
bs: Ne mogu da dobavim putanju do lokalne datoteke

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
bs: Dozvoljava narezivanje datoteka iz „Mesta za izradu diskova“ u Nautilusu

note: Translators: This message is sent * when brasero could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * donje through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should bje removed?
en: Impossible to link plugin pads
bs: Ne mogu da povežem podloge dodatka

en: Normalizing tracks
bs: Normalizujem numere

en: Normalization
bs: Normalizacija

en: Sets consistent sound levels between tracks
bs: Podešava istu jačinu zvuka u svim numerama

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
bs: Greška prilikom dopunjavanja datoteke (%s)

en: Error while getting duration
bs: Greška prilikom dobavljanja dužine trajanja

en: Analysing "%s"
bs: Analiziranje „%s“

en: Transcoding "%s"
bs: Prekodiranje „%s“

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
bs: Prilagođava zvučne datoteke za upis na zvučni disk

en: Converting video file to MPEG2
bs: Prevodim video datoteku u MPEG2

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
bs: Prebacuje video datoteke u format spreman za video DVD

en: Creates disc images suitable for SVCDs
bs: Pravi odraz prilagođen SVCD diskovima

en: _Project
bs: Pro_jekat

en: _View
bs: P_regled

en: _Edit
bs: _Izmijeni

en: _Tools
bs: _Alati

en: _Help
bs: _Pomoć

en: P_lugins
bs: Dodaci

en: Choose plugins for Brasero
bs: Dozvoljava izbor proizvoljnih dodataka za Brasero

en: E_ject
bs: I_zbaci

en: Eject a disc
bs: Izbacuje disk

en: _Blank…
bs: _Obriši…

en: Blank a disc
bs: Briše ubačeni disk

en: _Check Integrity…
bs: Provjeri ispra_vnost…

en: Check data integrity of disc
bs: Provjeri ispravnost podataka na disku

en: Quit Brasero
bs: Izlazi iz Brasera

en: _Contents
bs: _Sadržaj

en: Display help
bs: Prikazuje pomoć

en: About
bs: O programu

en: Disc Burner
bs: Rezač diskova

en: Error while loading the project
bs: Greška prilikom učitavanja projekta

en: Please add files to the project.
bs: Molim dodajte datoteke u projekat.

en: The project is empty
bs: Projekat je prazan

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bs: Brasero je slobodan program; možete ga kopirati i/ili mijenjati u skladu sa GNU-ovom opštom javnom licencom objavljenom od strane fondacije slobodnog softvera u verziji 2 ili nekim od narednih.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bs: Brasero se raspodjeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumijevane garancije KORISNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Vidite GNU Opštu Javnu Licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
bs: Trebalo je da primite primjerak GNU Opšte Javne Licence uz Brasero; ako niste, pišite Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
bs: Jednostavan program na upisivanje CD i DVD diskova u Gnom okruženju

en: Brasero Homepage
bs: Brasero Internet adresa

en: The project "%s" does not exist
bs: Ne postoji projekat „%s“

en: _Recent Projects
bs: _Skorašnji projekti

en: Display the projects recently opened
bs: Prikaži nedavno otvorene projekte

en: Menu
bs: Meni

en: Open the selected files
bs: Otvori odabrane datoteke

en: _Edit Information…
bs: _Izmijeni podatke…

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
bs: Uređuje podatke o numeri (početak,kraj, autor,...)

en: Remove the selected files from the project
bs: Ukloni odabrane datoteke iz projekta

en: Paste files
bs: Umetni datoteke

en: Add the files stored in the clipboard
bs: Dodaj datoteke u projekat sa klipborda

en: I_nsert a Pause
bs: Ubaci pauzu

en: Add a 2 second pause after the track
bs: Dodaj 2 sekunde pauze posle trake

en: _Split Track…
bs: Po_deli stazu…

en: Split the selected track
bs: Podjeli odabranu traku

en: Pause
bs: Pauziraj

en: Split
bs: Podjeli

en: Track
bs: Numera

en: Title
bs: Naslov

en: Artist
bs: Izvođač

en: Length
bs: Dužina

en: The track will be padded at its end.
bs: Numera će biti postavljena na kraju.

en: The track is shorter than 6 seconds
bs: Numera je kraća od 6 sekundi

en: Make sure the appropriate codec is installed
bs: Uvjerite se da je instaliran odgovarajući kodek

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
bs: Da li želite da dodate video datoteku „%s“?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
bs: Ovo je video datoteka, pa će samo njen zvučni dio biti narezan na disk.

en: _Discard File
bs: _Odbaci datoteku

en: _Add File
bs: _Dodaj datoteku

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
bs: Da li želite da potražite zvučne datoteke unutar direktorijuma?

en: Search _Directory
bs: Pretraži _direktorijum

en: "%s" could not be opened.
bs: Ne mogu da otvorim „%s“.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
bs: Da li želite da napravite zvučni CD sa DTS numerama?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
bs: Nekih izabrane pjesme je moguće narezati kao DTS.
    Ova vrsta zvučnog diska omogućava visok kvalitet snimka, ali se može slušati samo na određenim uređajima.
    Napomena: na DTS pjesmama neće biti normalizovna jačina zvuka.

en: Create _Regular Tracks
bs: _Koristi uobičajeno

en: Click here to burn all songs as regular tracks
bs: Izaberite ovo za narezivanje svih pjesama u običnom formatu

en: Create _DTS Tracks
bs: Napravi _DTS

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
bs: Izaberite ovo za narezivanje odgovarajućih pjesama u DTS formatu

en: Select one song only please.
bs: Odaberite samo jednu pjesmu.

en: Impossible to split more than one song at a time
bs: Ne mogu da podijelim više numera odjednom

en: Open the specified project
bs: Otvori navedeni projekat

en: PROJECT
bs: PROJEKAT

en: Open the specified playlist as an audio project
bs: Otvori listu numera kao zvučni projekat

en: PLAYLIST
bs: LISTA NUMERA

en: Set the drive to be used for burning
bs: Postavi uređaj za narezivanje

en: DEVICE PATH
bs: PUTANJA UREĐAJA

en: Create an image file instead of burning
bs: Napravi odraz diska bez narezivanja

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
bs: Otvori audio projekat dodajući putanje date u komandnoj liniji

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
bs: Otvori projekat sa podacima dodajući putanje date u komandnoj liniji

en: Copy a disc
bs: Kopiraj disk

en: PATH TO DEVICE
bs: PUTANJA DO UREĐAJA

en: Cover to use
bs: Željeni omot

en: PATH TO COVER
bs: PUTANJA DO OMOTA

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
bs: Otvori video projekat dodajući putanje date u komandnoj liniji

en: URI of an image file to burn (autodetected)
bs: Putanja do odraza (automatski prepoznato)

en: PATH TO IMAGE
bs: PUTANJA DO ODRAZA

en: Force Brasero to display the project selection page
bs: Primoraj program da prikazuje stranicu za izbor projekta

en: Open the blank disc dialog
bs: Otvori dijalog za otvaranje praznog diska

en: Open the check disc dialog
bs: Otvori prozorče za provjeru diska

en: Burn the contents of the burn:// URI
bs: Narezuje sadržaj putanje burn://

en: Start burning immediately.
bs: Odmah započni rezanje.

en: Don't connect to an already-running instance
bs: Ne povezuje se sa već pokrenutim Brazerom

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
bs: Nareži izabrani projekat i ukloni ga.
    Ova opcija se uglavnom koristi za povezivanje sa drugim programima.

en: PATH
bs: PUTANJA

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * brasero will bje set to bje always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become brasero * parent as if brasero
en: The XID of the parent window
bs: XID roditeljskog prozora za Brazero

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
bs: Uređaj „%s“ ne može da narezuje diskove.

en: Wrong command line option.
bs: Neispravna opcije komandne linije.

en: Incompatible command line options used.
bs: Upotrijebljene su ne podržane opcije komandne linije.

en: Only one option can be given at a time
bs: Možete zadati samo po jednu komandu

en: R_ename…
bs: _Preimenuj…

en: Rename the selected file
bs: Preimenuj odabranu datoteku

en: New _Folder
bs: Nova _fascikla

en: Create a new empty folder
bs: Napravi novu praznu fasciklu

en: The session could not be imported.
bs: Ne mogu da uvezem sesiju.

en: The contents of the project changed since it was saved.
bs: Sadržaj projekta je promijenjen od posljednjeg čuvanja.

en: Discard the current modified project ?
bs: Odbaciti trenutno izmijenjeni projekat?

en: _Discard
bs: _Odbaci

en: Discard the current modified project
bs: Odbaci trenutno izmijenjeni projekat

en: Continue with the current modified project
bs: Nastavite trenutni projekat

note: Translators: %s is the nami of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
bs: Izabrana je samo jedna datoteka („%s“). Ovo je odraz diska, koji možete narezati

en: Burn as _Data
bs: Nareži kao _podatak

en: Burn as _Image
bs: Nareži kao _odraz

en: "%s" cannot be added to the selection.
bs: Ne mogu da dodam „%s“ u izbor.

en: It is a recursive symlink
bs: Ovo je rekurzivna simbolička veza

en: It does not exist at the specified location
bs: Ne postoji na izabranom mjestu

note: Translators: %s is the nami of the file
en: Do you want to replace "%s"?
bs: Da li želite da zamijenite "%s"?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
bs: Već postoji datoteka sa ovim imenom unutar fascikle.  Ukoliko je zamijenite prepisaćete njen sadržaj na disku.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
bs: Uvijek za_drži

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
bs: _Zadrži

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same nami. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
bs: Z_ameni

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same nami. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
bs: Uvijek za_meni

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
bs: Uvezi %s

note: Translators: %s is the nami of the volume to import. It's a mijenu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
bs: _Uvezi %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
bs: _Uvezi

note: Translators: %s is the nami of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
bs: Da li želite da uvezete sesiju iz „%s“?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
bs: Na ovaj način će stare datoteke iz prethodne sesije biti upotrebljive nakon rezanja.

en: I_mport Session
bs: U_vezi sesiju

en: Click here to import its contents
bs: Kliknite ovdje da uvezete njegov sadržaj

en: Please wait while the project is loading.
bs: Molim sačekajte dok se projekat učita.

en: _Cancel Loading
bs: _Otkaži učitavanje

en: Cancel loading current project
bs: Zaustavlja učitavanje trenutnog projekta

en: File Renaming
bs: Preimenovanje datoteke

en: _Rename
bs: _Preimenuj

en: Renaming mode
bs: Režim preimenovanja

en: Files
bs: Datoteke

en: Size
bs: Veličina

en: Description
bs: Opis

en: Space
bs: Mjesto

en: The disc in "%s" cannot be ejected
bs: Ne mogu da izbacim disk iz %s

en: _Eject
bs: I_zbaci

en: Eject Disc
bs: Izbaci disk

en: Audio files
bs: Zvučne datoteke

en: Movies
bs: Filmovi

en: No file filtered
bs: Nema zanemarenih datoteka

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
bs[0]: _Sakrij spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)
bs[1]: _Sakrij spisak zanemarenih datoteka (%d datoteke)
bs[2]: _Sakrij spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
bs[0]: Prika_ži spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)
bs[1]: Prika_ži spisak zanemarenih datoteka (%d datoteke)
bs[2]: Prika_ži spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)

en: Filter Options
bs: Opcije zanemarivanja

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
bs: Izaberite datoteke koje želite da povratite i pritisnite dugme „Povrati“

en: Type
bs: Vrsta

en: _Restore
bs: _Povrati

en: Restore the selected files
bs: Vraća izabrane datoteke

en: _Options…
bs: _Opcije…

en: Set the options for file filtering
bs: Postavi opcije za filtriranje datoteke

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
bs: Filtriraj skrivene datoteke

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
bs: Za_meni simboličke veze

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
bs: Zanemari _oštećene simboličke veze

en: Filtering options
bs: Opcije zanemarivanja

en: P_review
bs: P_regled

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
bs: Prikaži pregelde videa, audija i slika

en: _Show Side Panel
bs: _Prikaži bočnu površ

en: Show a side pane along the project
bs: Prikaži panel sa strane u projektu

en: _Horizontal Layout
bs: _Horizontalni raspored

en: Set a horizontal layout
bs: Postavlja horizontalni raspored

en: _Vertical Layout
bs: _Vertikalni raspored

en: Set a vertical layout
bs: Postavlja vertikalni raspored

en: Click to close the side pane
bs: Klikni za zatvaranje panela sa strane

en: <Keep current values>
bs: <Zadrži tekuće vrednosti>

en: Remove silences
bs: Ukloni prekide

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
bs: Podatak će biti narezan na disk kao CD-Tekst. Na taj način, on može biti prikazan od strane nekih uređaja.

en: Song titles
bs: Naslovi numera

en: Additional song information
bs: Dodatni podaci o numeri

en: Artist:
bs: Izvođač:

en: Composer:
bs: Kompozitor:

en: Pause length:
bs: Dužina pauze:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
bs: Daje dužinu pauze nakon trake sa pjesmom

en: Song Information
bs: Podaci o numeri

en: %i × %i pixels
bs: %i × %i piksela

note: No Preview view
en: No preview
bs: Nema pregled

en: Error parsing playlist "%s".
bs: Greška u prosljeđivanju liste numera „%s“.

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
bs[0]: %d pjesma
bs[1]: %d pisame
bs[2]: %d pjesama

en: Select Playlist
bs: Izaberite listu numera

en: Playlists
bs: Lista numera

en: Number of Songs
bs: Broj numera

en: Genre
bs: Žanr

en: Plugin
bs: Dodatak

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Copyright %s
bs: Autorsko pravo %s

en: _About
bs: _O programu

en: C_onfigure
bs: Po_desi

en: A_ctivate
bs: _Aktiviraj

en: Ac_tivate All
bs: A_ktiviraj sve

en: _Deactivate All
bs: _Deaktiviraj sve

note: Usi the translated nami for the plugin.
en: Options for plugin %s
bs: Opcije za dodatak %s

en: Brasero Plugins
bs: Brasero dodaci

en: Save current project
bs: Snimi trenutni projekat

en: Save _As…
bs: Snimi _kao…

en: Save current project to a different location
bs: Snimi trenutni projekat na drugu lokaciju

en: _Add Files
bs: Dod_aj datoteke

en: Add files to the project
bs: Dodaj datoteke u projekat

en: _Remove Files
bs: Uklo_ni datoteke

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
bs: Ispra_zni projekat

en: Remove all files from the project
bs: Uklanja sve datoteke iz projekta

en: _Burn…
bs: _Nareži…

en: Burn the disc
bs: Upiši disk

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
bs: Za dodavanje datoteka u, kliknite na dugme „Dodaj“ ili ih prevucite ovdje

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
bs: Za uklanjanje datoteka izaberite ih i kliknite na dugme „Ukloni“ ili pritisnite taster „Delete“

en: Estimated project size: %s
bs: Procijenjena veličina: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
bs: Projekat je prevelik za ovaj disk i uz mogućnost prekoračenja veličine.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
bs: Projekat je prevelik da bi se smjestio na disk pa je potrebno je da uklonite neke datoteke.
    Možete da koristite ovu mogućnost ukoliko koristite CD od 90 ili 100 minuta koji nije ispravno prepoznat pa je potrebno uključiti prekoračenje veličine za narezivanje.
    Napomena: Ova opcija može izazvati neuspješno narezivanje.

en: Start to burn the contents of the selection
bs: Započni upis označenog sadržaja

en: Please add songs to the project.
bs: Molim dodajte pjesme u projekat.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
bs: Da li stvarno želite da napravite novi projekat i odbacite promjene koje ste napravili u ovom?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
bs: Izborom novog projekta sve sadašnje izmjene će biti izgubljene.

en: _Discard Changes
bs: _Odbaci izmjene

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
bs: Da li da zanemarim izabrane datoteke ili da ih dodam u novi projekat?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
bs: Ukoliko napravite novi projekat, sve izmjene će biti izgubljene.

en: _Discard File Selection
bs: _Zanemari

en: _Keep File Selection
bs: _Dodaj

en: _Discard Project
bs: O_dbaci projekat

en: Select Files
bs: Izaberi datoteke

en: Do you really want to empty the current project?
bs: Da li zaista želite da ispraznite trenutni projekat?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
bs: Pražnjenje projekta će ukloniti datoteke koji su već dodati. Sav posao će biti izgubljen. Primijetite da datoteke neće biti izbrisane sa njihovog položaja, već neće više biti na spisku.

en: _Save
bs: _Snimi

en: _Add
bs: _Dodaj

en: _Remove
bs: _Ukloni

note: Translators: %s is the nami of the project
en: Brasero — %s (Data Disc)
bs: Brasero — %s (disk sa podacima)

note: Translators: %s is the nami of the project
en: Brasero — %s (Audio Disc)
bs: Brasero — %s (zvučni disk)

note: Translators: %s is the nami of the project
en: Brasero — %s (Video Disc)
bs: Brasero — %s (video disk)

en: Your project has not been saved.
bs: Vaš projekat nije snimljen.

en: Save the changes of current project before closing?
bs: Snimi izmjene trenutnog projekta prije zatvaranja?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
bs: Ako ne snimite, promjene će biti zauvijek izgubljene.

en: Cl_ose Without Saving
bs: _Zatvori bez čuvanja

en: Save Current Project
bs: Snimi tekući projekat

en: Save project as a Brasero audio project
bs: Snimi kao Braserov zvučni projekat

en: Save project as a plain text list
bs: Snimi projekat kao tekstualnu listu

en: Save project as a PLS playlist
bs: Snimi projekat kao PLS listu numera

en: Save project as an M3U playlist
bs: Snimi projekat kao M3U listu numera

en: Save project as an XSPF playlist
bs: Snimi projekat kao XSPF listu numera

en: Save project as an iriver playlist
bs: Snimi projekat kao Iriver listu numera

en: _Cover Editor
bs: _Urednik omota

en: Design and print covers for CDs
bs: Pravi i štampa omote za CD

en: _New Project
bs: _Novi projekat

en: Create a new project
bs: Započni novi projekat

en: _Empty Project
bs: Prazan projekat

en: Let you choose your new project
bs: Dozvoljava da izaberete novi projekat

en: New _Audio Project
bs: Novi _audio projekat

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
bs: Napravi tradicionalni audio CD koji će biti čitljiv na stubovima i računarima

en: New _Data Project
bs: Novi projekat sa podacima

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
bs: Napravi CD/DVD sa bilo kojim podacima koji mogu biti čitljivi na računaru

en: New _Video Project
bs: Novi _video projekat

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
bs: Pravi video DVD ili SVCD disk koji možete pročitati na svim TV aparatima

en: Copy _Disc…
bs: _Kopiraj disk…

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
bs: Napravite 1:1 kopiju audio CD-a ili CD/DVD podataka na drugi CD/DVD ili na vašem čvrstom disku.

en: _Burn Image…
bs: Nareži _odraz…

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
bs: Upiši postojeći CD/DVD odraz na disk

en: _Open…
bs: _Otvori…

en: Open a project
bs: Otvori projekat

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
bs[0]: %d odabrana datoteka (%s)
bs[1]: %d odabrane datoteke (%s)
bs[2]: %d odabranih datoteka (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
bs[0]: %d datoteka je podržana (%s)
bs[1]: %d datoteke su podržane (%s)
bs[2]: %d datoteka su podržane (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
bs[0]: %d datoteka može biti dodata (%s)
bs[1]: %d datoteke mogu biti dodate (%s)
bs[2]: %d datoteka mogu biti dodate (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
bs[0]: Datoteka ne može biti dodata (%i označena datoteka)
bs[1]: Datoteke ne mogu biti dodate (%i označene datoteke)
bs[2]: Datoteke ne mogu biti dodate (%i označenih datoteka)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
bs[0]: Datoteka nije podržana (%i označena datoteka)
bs[1]: Datoteke nisu podržane (%i označene datoteke)
bs[2]: Datoteke nisu podržane (%i označenih datoteka)

en: No file selected
bs: Datoteke nisu označene

en: Brasero — New Audio Disc Project
bs: Brasero — novi zvučni projekat

en: Brasero — New Data Disc Project
bs: Brasero — novi projekat sa podacima

en: Brasero — New Video Disc Project
bs: Brasero — novi video projekat

en: Brasero — New Image File
bs: Brasero — novi odraz

en: Brasero — Disc Copy
bs: Brasero — kopiranje diska

en: Open Project
bs: Otvori projekat

en: _New
bs: _Novi

en: _Open
bs: _Otvori

en: Browse the file system
bs: Razgledaj sistem datoteka

en: Display playlists and their contents
bs: Prikaži liste numera i njihov sadržaj

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
bs: Izaberite drugu sliku.

note: NOTE to translators: the final string must not bje over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
bs: Video disk (%s)

en: Error while loading the project.
bs: Greška prilikom učitavanja projekta.

en: The project could not be opened
bs: Ne mogu da otvorim projekat

en: The file is empty
bs: Datoteka je prazna

en: It does not seem to be a valid Brasero project
bs: Ovo ne izgleda kao ispravan Brasero projekat

en: Audi_o project
bs: _Audio projekat

en: Create a traditional audio CD
bs: Napravi tradicionalni audio CD

en: D_ata project
bs: Projekat _sa podacima

en: Create a data CD/DVD
bs: Napravi CD/DVD sa podacima

en: _Video project
bs: _Video projekat

en: Create a video DVD or an SVCD
bs: Pravi video DVD ili SVCD disk

en: Disc _copy
bs: _Kopiranje diska

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
bs: Napravi 1:1 kopiju CD/DVD diska

en: Burn _image
bs: Nareži _odraz

en: Last _Unsaved Project
bs: Posljednji _nesnimljeni projekat

en: Load the last project that was not burned and not saved
bs: Učitava posljednji projekat koji nije narezan ili sačuvan

en: No recently used project
bs: Nema skoro korišćenih projekata

en: Create a new project:
bs: Napravite novi projekat:

en: Recent projects:
bs: Skorašnji projekti:

en: Insert text
bs: Umetni tekst

en: Delete text
bs: Obriši tekst

en: Substitute text
bs: Zamjeni tekst

en: Number files according to a pattern
bs: Numeriši datoteke po šablonu

en: Insert number sequence at beginning
bs: Umetni broj sekvence na početku

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
bs: Umetni

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes liki * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
bs: na početku

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes liki * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
bs: na kraju

en: Delete every occurrence of
bs: Obriši gdje god da se pojavljuje

note: Reminder: if this string happens to bje used somewhere else in brasero * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
bs: sa

en: Rename to
bs: Preimenuj u

en: {number}
bs: {broj}

en: No file
bs: Nijeme datoteke

en: Start and stop playing
bs: Započni i zaustavi reprodukovanje

en: Title:
bs: Naslov:

en: Song start:
bs: Početak numere:

en: Song end:
bs: Kraj numere:

en: Track length:
bs: Dužina numere:

en: Song information for track %02i
bs: Podaci o numeri %02i

en: Do you really want to split the track?
bs: Da li zaista želite da podijelite numere?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
bs: Ukoliko podijelite numeru, dužina nove numere će biti kraća za 6 sekundi.

en: _Split
bs: Po_deli

en: The track wasn't split.
bs: Numera nije podijeljena.

en: No silence could be detected
bs: Ne mogu da nađem prekid

en: An error occurred while detecting silences.
bs: Došlo je do greške pri traženju tišina.

en: This will remove all previous results.
bs: Ovo će uklonite sve prethodne rezultate.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
bs: Da li zaista želite da nastavite automatsku podjelu?

en: _Don't split
bs: _Ne dijeli

en: Do you really want to empty the slices preview?
bs: Da li zaista želite da ispraznite pregled dijelova?

en: Re_move All
bs: Ukloni sve

en: Split Track
bs: Podjeli traku

en: M_ethod:
bs: Način:

en: Method to be used to split the track
bs: Način podjele trake

en: Split track manually
bs: Podjeli traku ručno

en: Split track in parts with a fixed length
bs: Podjeli traku na dijelove zadate dužine

en: Split track in a fixed number of parts
bs: Podjeli traku na zadat broj dijelova

en: Split track for each silence
bs: Podjeli traku na svaku pauzu

en: _Slice
bs: _Deo

en: Add a splitting point
bs: Dodaj tačku podjele

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
bs: Podjeli ovu traku na svaki

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
bs: sekunde

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
bs: Podjeli ovu traku na

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
bs: dijelovi

en: Slicing Method
bs: Način diobe

en: Start
bs: Započni

en: End
bs: Kraj

en: Mer_ge
bs: Spoj

en: Merge a selected slice with the next selected one
bs: Spoj odabrani dio sa sljedećim odabranim

en: Remove the selected slices
bs: Ukloni odabrane dalove

en: Clear the slices preview
bs: Obriši pregled dijelova

en: _List of slices that are to be created:
bs: _Spisak parčića koji će se napraviti:

en: Slices Preview
bs: Pregled dijelova

en: Hours
bs: Sati

en: Minutes
bs: Minuti

en: Seconds
bs: Sekunde

en: Frames (1 second = 75 frames)
bs: Kadrovi (1sekunda = 75 kadrova)

en: Open the selected video
bs: Otvori izabrani video

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
bs: Uredi podatke o videu (početak,kraj, autor,...)

en: Remove the selected videos from the project
bs: Uklanja izabrane video datoteke iz projekta

en: Do you want to search for video files inside the directory?
bs: Da li želite da potražite video datoteke unutar direktorijuma?

en: _Search Directory
bs: _Pretraži direktorijum

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
bs: „%s“ nema odgovarajuću vrstu za video projekte.

en: Please only add files with video content
bs: Možete dodati samo video sadržaj

en: [URI] [URI] …
bs: [putanja] [putanja] …

en: Please type "%s --help" to see all available options
bs: Ukucajte „%s --help“ za spisak dostupnih opcija
