brasero - en to eo translation catalogue (792 entries)

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
eo: Brasero estas programo por registri KD-ojn aŭ DVD-ojn por la GNOME-Labortablo. Ĝi estas fasonita por esti tre simpla kaj enhavas unikajn funkciojn por ebligi al uzantoj krei iliajn diskojn facile kaj rapide.

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
eo: Brasero povas krei, kopii kaj registri datumojn kaj sonojn en KD/DVDj. Ĝi plene subtenas na CD-TEXT, etendaĵojn de Joliet kaj plurseancon. Vi povas simple ŝovi kaj demeti dosierojn de aliaj lokaj programoj aŭ el foraj kunhavaj aparatoj por facile registri ilin al diskon.

en: Disc Burner and Copier
eo: Diska registrilo kaj kopiilo

en: Create and copy CDs and DVDs
eo: Krei kaj kopii KD-ojn kaj DVD-ojn

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
eo: disko;cdrom;dvd;registri;sono;video;

en: Brasero Disc Burner
eo: Brasero diskregistrilo

en: Open a New Window
eo: Malfermi novan fenestron

en: Burn an Image File
eo: Registri diskokopion

en: Copy a Disc
eo: Kopii diskon

en: Create an Audio Project
eo: Krei son-projekton

en: Create a Video Project
eo: Krei video-projekton

en: Brasero project file
eo: Projekt-dosiero de Brasero

en: Should Nautilus extension output debug statements
eo: Ĉu la Nautilus-etendâjo eligu malcimigajn ordonojn

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
eo: Ĉu la Nautilus-etendâjo eligu malcimigajn ordonojn. La valoro devas esti vera se jes.

en: The type of checksum used for images
eo: La speco de kontrolsumo uzata por diskokopioj

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
eo: Elektu 0 por MD5, 1 por SHA1 kaj 2 por SHA256

en: The type of checksum used for files
eo: La speco de kontrolsumo uzata por dosieroj

en: Directory to use for temporary files
eo: Dosierujo por provizoraj dosieroj

en: Favourite burn engine
eo: Plej ŝatata registra motoro

en: Enable file preview
eo: Ebligi antaŭvidon de dosiero

en: Replace symbolic links by their targets
eo: Anstataŭi simbolajn ligilojn kun iliaj celoj

en: The speed to be used
eo: La rapido uzota

en: Error while blanking.
eo: Eraro dum malplenigado.

en: Blank _Again
eo: Malplenigi _denove

en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

en: The disc was successfully blanked.
eo: La disko estis sukcese malplenigita.

en: The disc is ready for use.
eo: La disko estas preta por uzado.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
eo: _Malplena

en: _Fast blanking
eo: _Rapida malplenigado

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
eo: Ŝalti rapidan malplenigadon, anstataŭ pli daŭra, funda malplenigado

en: Disc Blanking
eo: Diska malplenigado

en: Burning CD/DVD
eo: Registri na KD/DVD

en: The drive is busy
eo: La diskingo estas okupata

en: Make sure another application is not using it
eo: Certigu ke alia programo ne uzas ĝin

en: "%s" cannot be unlocked
eo: Ne eblas malŝlosi “%s”

en: No burner specified
eo: Neniu registrilo specifita

en: No source drive specified
eo: Neniu fonta diskingo specifita

en: The drive cannot be locked (%s)
eo: Ne povas ŝlosi la diskingon (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
eo: La diskingo ne povas reskribi

en: The drive cannot burn
eo: La diskingo ne povas registri

en: Merging data is impossible with this disc
eo: Kunigo de datumoj ne eblas per ĉi tiu disko

en: Not enough space available on the disc
eo: Ne estas sufiĉe da spaco disponebla en la disko

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
eo: %s (programo)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
eo: %s (biblioteko)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
eo: %s (GStreamer-kromprogramo)

en: There is no track to burn
eo: Estas neniu registrenda trako

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
eo: Bonvolu instali la sekvajn necesajn aplikaĵojn kaj bibliotekojn permane kaj reprovu:

en: Only one track at a time can be checked
eo: Povas kontroli nur po unu trako

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
eo: Interna eraro okazis

en: Brasero notification
eo: Atentigo de Brasero

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
eo: %s (%i%% farite)

en: Creating Image
eo: Kreante diskokopion

en: Burning DVD
eo: Registrante DVD-on

en: Copying DVD
eo: Kopiante DVD-on

en: Burning CD
eo: Registrante KD-on

en: Copying CD
eo: Kopiante KD-on

en: Burning Disc
eo: Registrante diskon

en: Copying Disc
eo: Kopiante diskon

en: Creating image
eo: Kreante ekzaktan kopion de disko

en: Simulation of video DVD burning
eo: Simulado de registrado de videa DVD

en: Burning video DVD
eo: Registrante videan DVD-on

en: Simulation of data DVD burning
eo: Simulado de registrado de datuma DVD

en: Burning data DVD
eo: Registrante datuman DVD-on

en: Simulation of image to DVD burning
eo: Simulado de registrado de diskokopio al DVD

en: Burning image to DVD
eo: Registrante diskokopion al DVD

en: Simulation of data DVD copying
eo: Simulado de kopiado de datuma DVD

en: Copying data DVD
eo: Kopiante datuman DVD-on

en: Simulation of (S)VCD burning
eo: Simulado de registrado de (S)VKD

en: Burning (S)VCD
eo: Registrante (S)VKD-on

en: Simulation of audio CD burning
eo: Simulado de registrado de aŭda KD

en: Burning audio CD
eo: Registrante aŭdan KD-on

en: Simulation of data CD burning
eo: Simulado de registrado de datuma KD

en: Burning data CD
eo: Registrante datuman KD-on

en: Simulation of CD copying
eo: Simulado de kopiado de KD

en: Simulation of image to CD burning
eo: Simulado de registrado de diskokopio al KD

en: Burning image to CD
eo: Registrante diskokopion al KD

en: Simulation of video disc burning
eo: Simulado de registrado de videodisko

en: Burning video disc
eo: Registrante videodiskon

en: Simulation of data disc burning
eo: Simulado de registrado de datuma disko

en: Burning data disc
eo: Registrante datuman diskon

en: Simulation of disc copying
eo: Simulado de kopiado de disko

en: Copying disc
eo: Kopiante diskon

en: Simulation of image to disc burning
eo: Simulado de registrado de diskokopio al disko

en: Burning image to disc
eo: Registrante diskokopion al disko

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per reskribebla disko kiu tenas datumojn.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per disko kiu tenas datumojn.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
eo: Bonvolu enmeti reskribeblan diskon kiu tenas datumojn.

en: Please insert a disc holding data.
eo: Bonvolu enmeti diskon kiu tenas datumojn.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per skribebla KD kiu havas malpleje %i MiB da libera spaco.

en: Please replace the disc with a writable CD.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per skribebla KD.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
eo: Bonvolu enmeti skribeblan KD-on kiu havas malpleje %i MiB da libera spaco.

en: Please insert a writable CD.
eo: Bonvolu enmeti skribeblan KD-on.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per skribebla DVD kiu havas malpleje %i MiB da libera spaco.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per skribebla DVD.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
eo: Bonvolu enmeti skribeblan DVD-on kiu havas malpleje %i MiB da libera spaco.

en: Please insert a writable DVD.
eo: Bonvolu enmeti skribeblan DVD-on.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per skribebla KD aŭ DVD kiu havas malpleje %i MiB da libera spaco.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per skribebla KD aŭ DVD.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
eo: Bonvolu enmeti skribeblan KD-on aŭ DVD-on kiu havas malpleje %i MiB da libera spaco.

en: Please insert a writable CD or DVD.
eo: Bonvolu enmeti skribeblan KD-on aŭ DVD-on.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
eo: Kreis diskokopion de la disko sur via fiksita disko.
    Registrado komencos kiam skribebla disko enmetiĝas.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
eo: Datuma integreca testo komencos tiam kiam oni enigas la diskon.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
eo: Bonvolu reenmeti la diskon en la KD/DVD-registrilo.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
eo: “%s” estas okupata.

en: There is no disc in "%s".
eo: Ne estas disko en “%s”.

en: The disc in "%s" is not supported.
eo: La disko en “%s” ne estas subtenata.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
eo: La disko en “%s” ne estas reskribebla.

en: The disc in "%s" is empty.
eo: La disko en “%s” estas malplena.

en: The disc in "%s" is not writable.
eo: La disko en “%s” ne estas skribebla.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
eo: Ne sufiĉa diskospaco disponeblas sur la disko en “%s”.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
eo: La disko en “%s” devas esti reŝargita.

en: Please eject the disc and reload it.
eo: Bonvolu elĵeti la diskon kaj reŝargu ĝin.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
eo: Ne povis krei dosieron ĉe la loko specifita por provizoraj dosieroj

en: The image could not be created at the specified location
eo: Ne povis krei la diskokopion ĉe la specifita loko

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
eo: Ĉu vi volas difini alian lokon por ĉi tiu seanco aŭ reprovu kun la nuna loko?

en: You may want to free some space on the disc and retry
eo: Eble vi devos malplenigi iom da spacon en la disko kaj reprovu

en: _Keep Current Location
eo: _Teni aktualan lokon

en: _Change Location
eo: Ŝ_anĝi lokon

en: Location for Image File
eo: Loko por diskokopia dosiero

en: Location for Temporary Files
eo: Loko por provizoraj dosieroj

en: _Replace Disc
eo: _Anstataŭigi diskon

en: Do you really want to blank the current disc?
eo: Ĉu vi vere volas malplenigi la aktualan diskon?

en: The disc in the drive holds data.
eo: La disko en la diskingo tenas datumojn.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
eo: _Malplenigi diskon

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
eo: Se vi enportas ilin vi eblos vidi kaj uzi ilin post ol la aktuala elekto da dosieroj registriĝas.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
eo: Se vi ne faras tion, ili estos nevideblah (sed ankoraŭ legeblaj).

en: _Import
eo: _Enporti

en: Only _Append
eo: Nur _postglui

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
eo: KD-RW sondiskoj eble ne ludas ĝuste per malnovaj KD-ludiloj kaj KD-Teksto ne estos skribita.

en: Do you want to continue anyway?
eo: Ĉu vi tamen volas daŭrigi?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
eo: Postgluadon de aŭdaj trakoj al KD oni ne konsilas.

en: _Continue
eo: _Daŭrigi

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
eo: KD-RW sondiskojn eble ne ludas ĝuste per malnovaj KD-ludiloj.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
eo: Registradon de aŭdaj trakoj sur reskribebla disko oni ne konsilas.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
eo: Bonvolu elĵeti la diskon el “%s” permane.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
eo: Ne povis elĵeti la diskon kvankom oni bezonas elmeti ĝin por daŭrigi la aktualan operacion.

en: Do you want to replace the disc and continue?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi la diskon kaj daŭrigi?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
eo: La aktuale enmetitan diskon oni ne povas malplenigi.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
eo: Ĉu vi volas daŭrigi kun malŝaltita plena subteno de Windows?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
eo: Kelkaj dosieroj ne havas taŭgan nomon por plena kongruo por Windows.

en: C_ontinue
eo: _Daŭrigi

en: The simulation was successful.
eo: La simulado sukcesis.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
eo: Vera diskregistrado okazos post 10 sekundoj.

en: Burn _Now
eo: Registri _nun

en: Save Current Session
eo: Konservi aktualan seancon

en: An unknown error occurred.
eo: Okazis nekonata eraro.

en: Error while burning.
eo: Eraro dum registrado.

en: _Save Log
eo: Kon_servi protokolon

en: Video DVD successfully burned
eo: Sukcese registris videan DVD-on

en: (S)VCD successfully burned
eo: Sukcese registris (S)VKD-on

en: Audio CD successfully burned
eo: Sukcese registris aŭdan KD-on

en: Image successfully created
eo: Sukcese kreis diskokopion

en: DVD successfully copied
eo: Sukcese kopiis DVD-on

en: CD successfully copied
eo: Sukcese kopiis KD-on

en: Image of DVD successfully created
eo: Sukcese kreis diskokopion de DVD

en: Image of CD successfully created
eo: Sukcese kreis diskokopion de KD

en: Image successfully burned to DVD
eo: Sukcese registris diskokopion al DVD

en: Image successfully burned to CD
eo: Sukcese registris diskokopion al KD

en: Data DVD successfully burned
eo: Sukcese registris datuman DVD-on

en: Data CD successfully burned
eo: Sukcese registris datuman KD-on

en: Copy #%i has been burned successfully.
eo: Sukcese registris kopion #%i.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
eo: Alia kopio komencos tiam kiam vi enmetas novan skribeblan diskon. Se vi ne volas registri alian kopion, premu “Nuligi”.

en: Make _More Copies
eo: Fari _pli da kopioj

en: Create Co_ver
eo: Krei ko_vrilon

en: There are some files left to burn
eo: Restas kelkaj registrendaj dosieroj

en: There are some more videos left to burn
eo: Restas kelkaj registrendaj videoj

en: There are some more songs left to burn
eo: Restas kelkaj registrendaj kantoj

en: Do you really want to quit?
eo: Ĉu vi vere volas ĉesigi?

en: C_ontinue Burning
eo: _Daŭrigi registradon

en: _Cancel Burning
eo: _Nuligi registradon

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
eo: Bonvolu enmeti skribeblan KD-on aŭ DVD-on se vi ne volas skribi al diskokopio dosiero.

en: Create _Image
eo: Krei d_iskokopion

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
eo: _Kopii

en: Make _Several Copies
eo: Fari _kelkajn kopiojn

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Burn
eo: _Registri

en: Burn _Several Copies
eo: Registri _kelkajn kopiojn

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
eo: Ĉu vi volas registri elekton da dosieroj trans kelkaj datumportiloj?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
eo: La datuma grandeco estas tro granda por la disko, eĉ kun la superregistra opcio.

en: _Burn Several Discs
eo: _Registri kelkajn diskojn

en: Burn the selection of files across several media
eo: Registri la elekton da dosieroj trans kelkaj datumportiloj

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
eo: Bonvolu elekti alian KD-on aŭ DVD-on, aŭ enmetu novan.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
eo: Neniujn trak-informojn (artisto, titilo, ...) oni skribos al la disko.

en: Please add files.
eo: Bonvolu aldoni dosierojn.

en: There are no files to write to disc
eo: Estas neniuj dosieroj por skribi al disko

en: Please add songs.
eo: Bonvolu aldoni kantojn.

en: There are no songs to write to disc
eo: Estas neniuj kantoj por skribi al disko

en: Please add videos.
eo: Bonvolu aldoni videojn.

en: There are no videos to write to disc
eo: Estas neniuj videoj por skribi al disko

en: There is no inserted disc to copy.
eo: Estas neniu enmetita disko por kopii.

en: Please select a disc image.
eo: Bonvolu elekti diskokopion.

en: There is no selected disc image.
eo: Estas neniu elektita diskokopio.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
eo: Bonvolu elekti alian diskokopion.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
eo: Ŝajne ne estas valida diskokopio aŭ valida cue-dosiero.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
eo: Bonvolu enmeti diskon, kiu ne havas kontraŭkopian protekton.

en: All required applications and libraries are not installed.
eo: Ĉiuj necesaj aplikaĵoj kaj bibliotekoj ne estas instalitaj.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
eo: Bonvolu anstataŭigi la diskon per subtenita KD aŭ DVD.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
eo: Ĉu vi volas registri ekster la raportita kapablo de la disko?

en: _Overburn
eo: _Superregistri

en: Burn beyond the disc's reported capacity
eo: Registri ekster la raportita kapablo de la disko

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
eo: Necesos nova skribebla disko kiam la nuna estas kopiita.

en: Select a disc to write to
eo: Elektu skribendan diskon

en: Disc Burning Setup
eo: Agordado de diskoregistrado

en: Video Options
eo: Video-agordoj

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
eo: Ĉu vi volas krei diskon de la enhavoj de la diskokopio aŭ diskon kiu enhavas la diskonkopion ene?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
eo: Estas nur unu elektita dosiero (“%s”). Ĝi estas diskokopio kaj oni povas registri ĝiajn enhavojn.

en: Burn as _File
eo: Registri kiel _dosiero

en: Burn _Contents…
eo: Registri _enhavojn…

en: Image Burning Setup
eo: Agordado de registrado de diskokopio

note: pack everything
en: Select a disc image to write
eo: Elekti skribendan diskokopion

en: Copy CD/DVD
eo: Kopii KD/DVD-on

en: Select disc to copy
eo: Elekti kopiendan diskon

en: Please install the following manually and try again:
eo: Bonvolu instali la sekvakn permane kaj provu denove:

en: Unknown song
eo: Nekonata kanto

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in brasero we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBu
en: by %s
eo: de %s

en: "%s" cannot be read
eo: Ne eblas legi “%s”

en: SVCD image
eo: Diskokopio de SVKD

en: VCD image
eo: Diskokopio de VKD

en: Video DVD image
eo: Diskokopio de videa DVD

note: NOTE for translators: the first %s is medium_name ("File * Image") and the second the path for the image file
en: %s: "%s"
eo: %s: “%s”

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that brasero will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
eo: Nova disko en la registrilo tenante la fontan diskon

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
eo: %s: Ne sufiĉa libera spaco

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
eo: %s: %s da libera spaco

note: Translators: the first %s is the path of the directory where brasero * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
eo: %s: %s libera

en: Do you really want to choose this location?
eo: Ĉu vi vere volas elekti ĉi tiun lokon?

en: You do not have the required permission to write at this location
eo: Vi ne havas la necesajn permesojn por skribi ĉi tie

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
eo: La dosiersistemo sur ĉi tiu datumportilo ne subtenas grandajn dosierojn (pli ol 2 GiB).
    Ĉi tio povus esti problemo kiam skribante DVD-ojn aŭ grandajn diskokopiojn.

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (CD)
eo: %.1f× (KD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn for every medium * type. BD = Blu Ray
en: %.1f× (BD) %.1f× (DVD) %.1f× (CD)
eo: %.1f× (BD) %.1f× (DVD) %.1f× (KD)

en: Impossible to retrieve speeds
eo: Neeblas akiri rapidecojn

en: Maximum speed
eo: Maksimuma rapideco

en: Burning speed
eo: Registra rapideco

en: _Simulate before burning
eo: _Simuli antaŭ ol registri

en: Burn the image directly _without saving it to disc
eo: Registri la diskokopion rekte _sen konservi ĝin al disko

en: Options
eo: Agordoj

en: Location for _Temporary Files
eo: Loko por _provizoraj dosieroj

en: Temporary files
eo: Provizoraj dosieroj

en: Hidden file
eo: Kaŝita dosiero

en: Unreadable file
eo: Nelegebla dosiero

en: Broken symbolic link
eo: Rompita simbola ligilo

en: Recursive symbolic link
eo: Rikura simbola ligilo

en: Disc image type:
eo: Speco de diskokopio:

en: Autodetect
eo: Aŭtomate detekti

en: ISO9660 image
eo: ISO9660-diskokopio

en: Cue image
eo: Cue-diskokopio

en: Cdrdao image
eo: Cdrdao-diskokopio

en: Properties of %s
eo: Ecoj de %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
eo: Ĉu vi vere volas teni la aktualan dosiersufikson por la nomo de la diskokopio?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
eo: Se vi elektas teni ĝin, povus esti ke programoj ne rekonos la dosiertipon ĝuste.

en: _Keep Current Extension
eo: _Teni aktualan dosiersufikson

en: Change _Extension
eo: Ŝanĝi dosier_sufikson

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
eo: Totala tempo: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
eo: Meza rapideco de diskingo:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
eo: Antaŭkalkulita restanta tempo: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
eo: %i MiB de %i MiB

en: Estimated drive speed:
eo: Antaŭkalkulita rapideco de diskingo:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
eo: “%s”: ŝargante

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
eo: “%s”: nekonata speco de diskokopio

note: NOTE to translators, the first %s is the path of the image * file and the second its size.
en: "%s": %s
eo: “%s”: %s

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
eo: Alklaku ĉi tie por elekti d_iskokopion

en: Select Disc Image
eo: Elekti diskokopion

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
eo: Diskokopiaj dosieroj

en: Image type:
eo: Diskokopia speco:

en: Estimated size: %s
eo: Antaŭkalkulita grandeco: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
eo: Ĉu vi vere volas aldoni “%s” al la elekto?

en: Ne_ver Add Such File
eo: N_eniam aldoni tian dosieron

en: Al_ways Add Such File
eo: Ĉi_am aldoni tian dosieron

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
eo: Ĉu vi vere volas aldoni “%s” al la elekto kaj uzi la trian version de la ISO9660-normo por ĝin subteni?

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
eo: Ĉu alinomi dosierojn por ke ili estos Widnows-kongruaj?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
eo: Tiujn nomojn oni devus ŝanĝi kaj distranĉi al 64 signoj.

en: _Disable Full Windows Compatibility
eo: _Malŝalti plenan kongruon por Windows

en: _Rename for Full Windows Compatibility
eo: _Alinomi por plena kongruo por Windows

en: Size Estimation
eo: Antaŭkalkulo de grandeco

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
eo: Bonvolu atendi ĝis la antaŭkalkulado de la grandeco plenumis.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
eo: Necesas analizi ĉiujn dosierojn por plenumi ĉi tiun operacion.

en: Check _Again
eo: Kontroli _denove

en: The file integrity check could not be performed.
eo: Ne povis fari dosierintegrecan kontrolon.

en: An unknown error occurred
eo: Okazis nekonata eraro

en: The file integrity check was performed successfully.
eo: Sukcese faris la dosierintegrecan kontrolon.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
eo: Ŝajne ne estas difektitaj dosieroj sur la disko

en: The following files appear to be corrupted:
eo: La sekvaj dosieroj ŝajne estas difektitaj:

en: Corrupted Files
eo: Difektitaj dosieroj

en: Downloading MD5 file
eo: Elŝutante MD5-dosieron

en: "%s" is not a valid URI
eo: “%s” ne estas valida URI

en: No MD5 file was given.
eo: Neniu MD5-dosiero estis donita.

en: Use an _MD5 file to check the disc
eo: Uzi _MD5-dosieron por kontroli la diskon

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
eo: Uzi eksteran .md5-dosieron, kiu konservas la kontrolsumon de disko

en: Open an MD5 file
eo: Malfermi MD5-dosieron

en: _Check
eo: _Kontroli

en: Disc Checking
eo: Kontrolado de disko

en: The operation cannot be performed.
eo: Ne povis fari la operacion.

en: The disc is not supported
eo: La disko ne estas subtenita

en: The drive is empty
eo: La diskingo estas malplena

en: Select a disc
eo: Elekti diskon

en: Progress
eo: Progreso

en: (loading…)
eo: (ŝargante…)

en: Empty
eo: Malplena

en: Disc file
eo: Disk-dosiero

en: %d item | %d items
eo[0]: %d ero
eo[1]: %d eroj

en: New folder
eo: Nova dosierujo

en: New folder %i
eo: Nova dosierujo %i

en: Analysing files
eo: Analizante dosierojn

en: "%s" is a recursive symbolic link.
eo: “%s” estas rikura simbola ligilo.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
eo: “%s” ne troveblas.

en: Retrieving image format and size
eo: Akirante bildformon kaj grandecon

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
eo: Ne povis identigi la formon de la diskokopio

en: Please set it manually
eo: Bonvolu agordi ĝin permane

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
eo: “%s” estis forigita de la dosiersistemo.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
eo: Ne povas aldoni dosierujojn al videaj aŭ sonaj diskoj

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
eo: Ne povas aldoni ludlistojn al videaj aŭ sonaj diskoj

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
eo: “%s” ne taŭgas por aŭdaj aŭ videaj aŭdovidaĵoj

en: Analysing video files
eo: Analizante video-dosierojn

en: Video format:
eo: Video-formo:

en: Format used mostly on the North American continent
eo: Formo kiu ĉefe estas uzata en la nordamerika kontinento

en: Format used mostly in Europe
eo: Formo kiu ĉefe estas uzata en Eŭropo

en: Native _format
eo: Indiĝena _formo

en: Aspect ratio:
eo: Proporcio:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
eo: VCD-tipo:

en: Create an SVCD
eo: Krei SVKD-on

en: Create a VCD
eo: Krei VKD-on

en: Directory could not be created (%s)
eo: Ne povis krei dosierujon (%s)

en: Getting size
eo: Akirante grandecon

en: Writing
eo: Skribante

en: Blanking
eo: Malplenigante

en: Creating checksum
eo: Kreante kontrolsumon

en: Copying file
eo: Kopiante dosieron

en: Analysing audio files
eo: Analizante aŭdajn dosierojn

en: Transcoding song
eo: Transkodante kanton

en: Preparing to write
eo: Preparante por skribado

en: Writing CD-Text information
eo: Skribante KD-Tekstan informon

en: Finalizing
eo: Finante

en: Starting to record
eo: Komencante registron

en: Success
eo: Sukceso

en: Ejecting medium
eo: Elĵetante datumportilon

en: Brasero media burning library
eo: Brasero registra biblioteko por datumportiloj

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
eo: “%s” ne funkciis ĝuste

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
eo: Ne sufiĉa spaco disponeblas sur la disko (%s disponebla por %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
eo: La dosiersistemo, kiun vi elektis por konservi la provizoran diskokopion, ne povas teni dosierojn kiuj estas pli grandaj ol 2 GiB

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
eo: La loko, kiun vi elektis por konservi la provizoran diskokopion, ne havas sufiĉan liberan spacon por la diskokopio (%ld MiB necesas)

en: The size of the volume could not be retrieved
eo: Ne povis akiri la grandecon de la datumportilo

en: No path was specified for the image output
eo: Neniu vojo estis specifita por la diskokopia eliro

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
eo: Okazis interna eraro (%s)

en: The file is not stored locally
eo: La dosiero ne estas konservita loke

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
eo: VIDEO_TS dosierujo mankas aŭ ne validas

en: "%s" could not be found in the path
eo: Ne povis trovi “%s” en la vojo

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
eo: Ne povis trovi “%s” GStreamer-kromprogramon

en: The version of "%s" is too old
eo: La versio de “%s” estas tro malnova

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
eo: “%s” estas simbola ligilo indikante alian programon

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
eo: Ne povis trovi “%s”

note: Translators: %s is the name of the brasero element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
eo: Procezo “%s” ĉesis kun erarkodo (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
eo: Diskokopia dosiero

en: Unnamed CD/DVD Drive
eo: Sennoma KD/DVD-diskingo

en: Brasero optical media library
eo: Brasero biblioteko por lumdiskoj

en: File
eo: Dosiero

en: CD-ROM
eo: KD-ROM

en: CD-R
eo: KD-R

en: CD-RW
eo: KD-RW

en: DVD+R dual layer
eo: DVD+R duobla tavolo

en: DVD+RW dual layer
eo: DVD+RW duobla tavolo

en: DVD-R dual layer
eo: DVD-R duobla tavolo

en: Blu-ray disc
eo: Blu-radia disko

en: Writable Blu-ray disc
eo: Skribebla Blu-radia disko

en: Rewritable Blu-ray disc
eo: Reskribebla Blu-radia disko

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
eo: Malplena %s en %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
eo: Aŭda kaj datuma %s en %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
eo: Aŭda %s en %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
eo: Datuma %s en %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
eo: %s en %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
eo: %s: malplena

en: Searching for available discs
eo: Serĉado de disponeblaj diskoj

en: No disc available
eo: Neniu disko disponeblas

en: The disc mount point could not be retrieved
eo: Ne povis akiri la diskan surmetingon

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
eo: Malplena disko (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
eo: Aŭda kaj datuma disko (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
eo: Sondisko (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
eo: Datumdisko (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
eo: Ŝajne ne estas valida ISO-diskokopio

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Size mismatch
eo: Malkongruo de grandeco

en: Type mismatch
eo: Malkongruo de speco

en: Bad argument
eo: Malbona argumento

en: Invalid address
eo: Nevalida adreso

en: Invalid command
eo: Nevalida komando

en: Invalid parameter in command
eo: Nevalida parametro en komando

en: Invalid field in command
eo: Nevalida kampo en komando

en: The device timed out
eo: La aparato eltempiĝis

en: _Hide changes
eo: _Kaŝi ŝanĝojn

en: _Show changes
eo: _Montri ŝanĝojn

en: The file does not appear to be a playlist
eo: La dosiero ŝajne ne estas ludlisto

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
eo: Bildoj

en: _Color
eo: _Koloro

en: Horizontal gradient
eo: Horizontala kolortransiro

en: Vertical gradient
eo: Vertikala kolortransiro

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
eo: _Bildo

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
eo: Vojo de bildo:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
eo: Elektu bildon

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
eo: Bildstilo:

en: Centered
eo: Centrigita

en: Background Properties
eo: Ecoj de fono

en: Print
eo: Presi

en: Bac_kground Properties
eo: E_coj de fono

en: Background properties
eo: Ecoj de fono

en: Align right
eo: Ĝisrandigi dekstre

en: Center
eo: Centra

en: Align left
eo: Ĝisrandigi maldekstre

en: Underline
eo: Substreki

en: Italic
eo: Kursiva

en: Bold
eo: Dika

en: Font family and size
eo: Tipara familio kaj grandeco

en: _Text Color
eo: _Tekstkoloro

en: Text color
eo: Tekstkoloro

en: Cover Editor
eo: Kovrila redaktilo

en: Set Bac_kground Properties
eo: Agordi ec_ojn de fono

en: SIDES
eo: FLANKOJ

en: BACK COVER
eo: POSTFLANKA KOVRILO

en: FRONT COVER
eo: ANTAŬFLANKA KOVRILO

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
eo: Ne povis ŝargi la bildon.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
eo: GStreamer ne povis trakti “%s”.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
eo: Ne povis krei %s eron

en: Pick a Color
eo: Elekti koloron

en: CD/DVD Creator
eo: KD/DVD-kreilo

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
eo: Bilddosieroj

en: Disc Name:
eo: Disknomo:

en: Write to Disc
eo: Skribi al disko

en: Write contents to a CD or DVD
eo: Skribi enhavojn al KD aŭ DVD

en: Copy Disc
eo: Kopii diskon

en: _Write to Disc…
eo: _Skribi al disko…

en: Write disc image to a CD or DVD
eo: Skribi diskokopion al KD aŭ DVD

en: _Copy Disc…
eo: _Kopii diskon…

en: Create a copy of this CD or DVD
eo: Krei kopion de ĉi tiu KD aŭ DVD

en: _Blank Disc…
eo: _Malplenigi diskon…

en: Blank this CD or DVD
eo: Malplenigi ĉi tiun KD-on aŭ DVD-on

en: _Check Disc…
eo: _Kontroli diskon…

en: Check the data integrity on this CD or DVD
eo: Kontroli la datuman integrecon sur ĉi tiu KD aŭ DVD

en: Data could not be read (%s)
eo: Ne povis legi datumon (%s)

en: Data could not be written (%s)
eo: Ne povis skribi datumon (%s)

en: Copying audio track
eo: Kopiante sonan trakon

en: Copying data track
eo: Kopiante datuman trakon

en: Analysing track %02i
eo: Analizante trakon %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
eo: Vi ne rajtas uzi ĉi tiun diskingon

en: Copies, burns and blanks CDs
eo: Kopias, registras kaj malplenigas KD-ojn

en: An image could not be created
eo: Ne povis krei diskokopion

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
eo: Skribante trakon %s

en: Formatting disc
eo: Strukturante diskon

en: Copying audio track %02d
eo: Kopiante sonan trakon %02d

en: Preparing to copy audio disc
eo: Preparante kopiadon de sondisko

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
eo: Kopii trakojn de sona KD kun ĉiuj kunaj informoj

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
eo: Registras, malplenigas kaj strukturas KD-ojn, DVD-ojn kaj BD-ojn

en: File "%s" could not be opened (%s)
eo: Ne povis malfermi dosieron "%s" (%s)

en: Creating checksum for image files
eo: Kreante kontrolsumon por diskokopiaj dosieroj

en: Checking file integrity
eo: Kontrolante dosieran integrecon

en: File "%s" could not be opened
eo: Ne povis malfermi dosieron “%s”

en: Some files may be corrupted on the disc
eo: Povus esti, ke iuj dosieroj estas difektitaj sur la disko

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
eo: Dosiera kontrolsumo

en: Checks file integrities on a disc
eo: Kontrolas dosieran integrecon sur disko

en: Hashing algorithm to be used:
eo: Uzenda haketa algoritmo:

en: Creating image checksum
eo: Kreante kontrolsumon de diskokopio

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
eo: Kontrolsumo de diskokopio

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
eo: Dosier-elŝutilo

en: Analysing "%s"
eo: Analizante “%s”

en: Transcoding "%s"
eo: Transkodante “%s”

en: Creates disc images suitable for SVCDs
eo: Krei diskokopiojn por SVKD-oj

en: _Project
eo: _Projekto

en: _View
eo: _Vido

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _Tools
eo: _Iloj

en: _Help
eo: _Helpo

en: P_lugins
eo: _Kromprogramoj

en: Choose plugins for Brasero
eo: Elekti kromprogramojn por Brasero

en: E_ject
eo: _Elĵeti

en: Eject a disc
eo: Elĵeti diskon

en: _Blank…
eo: _Malplenigi…

en: Blank a disc
eo: Malplenigi diskon

en: _Check Integrity…
eo: _Kontroli integrecon…

en: Check data integrity of disc
eo: Kontroli datuman integrecon de disko

en: Quit Brasero
eo: Ĉesi Braseron

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: Display help
eo: Montri helpon

en: About
eo: Pri

en: Disc Burner
eo: Diskregistrilo

en: Error while loading the project
eo: Eraro dum ŝargado de la projekto

en: Please add files to the project.
eo: Bonvolu aldoni dosierojn al la projekto.

en: The project is empty
eo: La projekto estas malplena

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Brasero estas libera programaro: vi povas ĝin pludistribui kaj/aŭ modifi je la kondiĉoj de la GNU Ĝenerala Pubika Permesilo, eldonita de la Free Software Foundation, laŭ la versio 2 de la permesilo, aŭ (se vi preferas) ajna posta versio.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eo: Ni distribuas Braseron esperante, ke ĝi estos utila, tamen SEN IA AJN GARANTIO, i.a. sen la implica garantio pri SURMERKATIGEBLO aŭ TAŬGECO POR IU KONKRETA CELO.  Pliajn detalojn vidu en la GNU Ĝenerala Publika Permesilo.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
eo: Ekzemplero de la GNU Ĝenerala Publika Permesilo devas esti liverita al vi kun ĉi tiu programo; se vi ĝin ne ricevis, turnu vin al Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
eo: Simpla KD/DVD registra programo por GNOME

en: Brasero Homepage
eo: Retpaĝaro de Brasero

en: The project "%s" does not exist
eo: La projekto “%s” ne ekzistas

en: _Recent Projects
eo: _Lastatempaj projektoj

en: Display the projects recently opened
eo: Montri la lastatempe malfermitajn projektojn

en: Menu
eo: Menuo

en: Open the selected files
eo: Malfermi la elektitajn dosierojn

en: _Edit Information…
eo: R_edakti informojn…

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
eo: Redakti la trakajn informojn (komenco, fino, aŭtoro, ktp.)

en: Remove the selected files from the project
eo: Forigi la elektitajn dosierojn de la projekto

en: Paste files
eo: Alglui dosierojn

en: Add the files stored in the clipboard
eo: Aldoni la dosierojn, kiuj estas konservitaj en la tondujo

en: I_nsert a Pause
eo: E_nmeti paŭzon

en: Add a 2 second pause after the track
eo: Aldoni paŭzon de 2 sekundoj post la trako

en: _Split Track…
eo: _Dividi trakon…

en: Split the selected track
eo: Dividi la elektitan trakon

en: Pause
eo: Paŭzo

en: Split
eo: Divido

en: Track
eo: Trako

en: Title
eo: Titolo

en: Artist
eo: Artisto

en: Length
eo: Longo

en: _Discard File
eo: _Forĵeti dosieron

en: _Add File
eo: _Aldoni dosieron

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
eo: Ĉu vi volas serĉi aŭdajn dosierojn ene de la dosierujo?

en: Search _Directory
eo: Serĉ-_dosierujo

en: "%s" could not be opened.
eo: Ne povis malfermi “%s”.

en: Open the specified project
eo: Malfermi la specifitan projekton

en: PROJECT
eo: PROJEKTO

en: Open the specified playlist as an audio project
eo: Malfermi la specifitan ludliston kiel aonprojekto

en: PLAYLIST
eo: LUDLISTO

en: DEVICE PATH
eo: APARAT-VOJO

en: Create an image file instead of burning
eo: Krei diskokopian dosieron anstataŭ registri

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
eo: Malfermi son-projekton aldonante la URI-ojn specifitaj je la komandlinio

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
eo: Malfermi datuman projekton aldonante la URI-ojn specifitaj je la komandlinio

en: Copy a disc
eo: Kopii diskon

en: PATH TO DEVICE
eo: VOJO AL APARATO

en: Cover to use
eo: Uzenda kovrilo

en: PATH TO COVER
eo: VOJO AL KOVRILO

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
eo: Malfermi video-projekton aldonante la URI-ojn specifitaj je la komandlinio

en: URI of an image file to burn (autodetected)
eo: URI de registrenda diskokopia dosiero (aŭtomate detektita)

en: PATH TO IMAGE
eo: VOJO AL DISKOKOPIO

en: Force Brasero to display the project selection page
eo: Devigi, ke Brasero montru la projektan elektopaĝon

en: Open the blank disc dialog
eo: Malfermi la malplenan diskan dialogon

en: Open the check disc dialog
eo: Malfermi la kontroldiskan dialogon

en: Burn the contents of the burn:// URI
eo: Registri la enhavojn de la burn:// URI

en: Start burning immediately.
eo: Tuj komenci registradon.

en: Don't connect to an already-running instance
eo: Ne konekti al jam-rulanta ekzemplero

en: PATH
eo: VOJO

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * brasero will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become brasero * parent as if brasero w
en: The XID of the parent window
eo: La XID de la gepatra fenestro

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
eo: “%s” ne povas skribi.

en: Wrong command line option.
eo: Malĝusta komandlinia opcio.

en: Only one option can be given at a time
eo: Nur eblas specifi unu opcion samtempe

en: R_ename…
eo: _Alinomi…

en: Rename the selected file
eo: Alinomi la elektitan dosieron

en: New _Folder
eo: Nova _dosierujo

en: Create a new empty folder
eo: Krei novan malplenan dosierujon

en: The session could not be imported.
eo: Ne povis enporti la seancon.

en: The contents of the project changed since it was saved.
eo: La enhavoj de la projekto ŝanĝis post kiam oni konservis ĝin.

en: Discard the current modified project ?
eo: Ĉu forĵeti la aktualan aliigitan projekton?

en: _Discard
eo: _Forĵeti

en: Discard the current modified project
eo: Forĵeti la aktualan aliigitan projekton

en: Continue with the current modified project
eo: Daŭrigi la aktualan aliigitan projekton

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
eo: Estas nur unu elektita dosiero (“%s”). Ĝi estas la diskokopio de disko kaj ĝiajn enhavojn oni povas registri

en: Burn as _Data
eo: Registri kiel _datumo

en: Burn as _Image
eo: Registri kiel d_iskokopio

en: "%s" cannot be added to the selection.
eo: Ne povas aldoni “%s” al la elekto.

en: It is a recursive symlink
eo: Ĝi estas rikura simbola ligilo

en: It does not exist at the specified location
eo: Ĝi ne ekzistas ĉe la specifita loko

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi “%s”?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
eo: Dosiero kun ĉi tiu nomo jam ekzistas en la dosierujo.  Anstataŭigado de la dosiero superskribos ĝiajn enhavojn sur la registrenda disko.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
eo: Ĉiam t_eni

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
eo: _Teni

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
eo: Ĉ_iam anstataŭigi

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
eo: Enporti %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
eo: E_nport %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
eo: E_nporti

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
eo: Ĉu vi volas enporti la seancon de “%s”?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
eo: Tiel, malnovaj dosieroj el antaŭaj seancoj estos uzeblaj post registrado.

en: I_mport Session
eo: E_nport seancon

en: Click here to import its contents
eo: Klaku ĉi tie por enporti ĝiajn enhavojn

en: Please wait while the project is loading.
eo: Bonvolu atendi dum la projekto ŝargas.

en: _Cancel Loading
eo: _Nuligi ŝargadon

en: Cancel loading current project
eo: Nuligi ŝargadon de aktuala projekto

en: File Renaming
eo: Alinomado de dosieroj

en: _Rename
eo: _Alinomi

en: Renaming mode
eo: Alinoma reĝimo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Size
eo: Grandeco

en: Description
eo: Priskribo

en: Space
eo: Spaco

en: The disc in "%s" cannot be ejected
eo: La diskon en “%s” oni ne povas elĵeti

en: _Eject
eo: _Elĵeti

en: Eject Disc
eo: Elĵeti diskon

en: Audio files
eo: Son-dosieroj

en: Movies
eo: Filmoj

en: No file filtered
eo: Neniu dosiero filtrita

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
eo[0]: Kaŝi la _filtritan dosierliston (%d dosiero)
eo[1]: Kaŝi la _filtritan dosierliston (%d dosieroj)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
eo[0]: Montri la _filtritan dosierliston (%d dosiero)
eo[1]: Montri la _filtritan dosierliston (%d dosieroj)

en: Filter Options
eo: Filtraj opcioj

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
eo: Elektu la dosierojn, kiujn vi volas restaŭri kaj klaku la “Restaŭri” butonon

en: Type
eo: Speco

en: _Restore
eo: _Restaŭri

en: Restore the selected files
eo: Restaŭri la elektitajn dosierojn

en: _Options…
eo: _Agordoj…

en: Set the options for file filtering
eo: Agordi filtrajn opciojn

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
eo: Filtri _kaŝitajn dosierojn

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
eo: _Anstataŭigi simbolajn ligilojn

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
eo: Filtri _difektajn simbolajn ligilojn

en: Filtering options
eo: Filtraj opcioj

en: P_review
eo: Antaŭ_rigardi

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
eo: Montri videan, sonan kaj bildan antaŭrigardon

en: _Show Side Panel
eo: _Montri flankan panelon

en: Show a side pane along the project
eo: Montri flankan panelon flanke de la projekto

en: _Horizontal Layout
eo: _Horizontala aranĝo

en: Set a horizontal layout
eo: Agordi horizontalan aranĝon

en: _Vertical Layout
eo: _Vertikala aranĝo

en: Set a vertical layout
eo: Agordi vertikalan aranĝon

en: Click to close the side pane
eo: Alklaku por fermi la flankan panelon

en: <Keep current values>
eo: <Teni aktualajn valorojn>

en: Remove silences
eo: Forigi silentojn

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
eo: Ĉi tiu informo estos skribita al la disko uzante KD-Teksto-teĥnologion. Iuj sonludiloj povas legi kaj montri ĝin.

en: Song titles
eo: Kant-titoloj

en: Additional song information
eo: Cetera kanta informo

en: Artist:
eo: Artisto:

en: Composer:
eo: Komponisto:

en: Pause length:
eo: Longo de paŭzo:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
eo: Donas la longon de la paŭzo sekvante la trakon

en: Song Information
eo: Kanta informo

en: %i × %i pixels
eo: %i × %i bilderoj

note: No Preview view
en: No preview
eo: Neniu antaŭrigardo

en: Error parsing playlist "%s".
eo: Eraro dum analizado de ludlisto “%s”.

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
eo[0]: %d kanto
eo[1]: %d kantoj

en: Select Playlist
eo: Elekti ludliston

en: Playlists
eo: Ludlistoj

en: Number of Songs
eo: Nombro da kantoj

en: Genre
eo: Ĝenro

en: Plugin
eo: Kromprogramo

en: Enabled
eo: Ebligite

en: Copyright %s
eo: Kopirajto %s

en: _About
eo: _Pri

en: C_onfigure
eo: Ag_ordi

en: A_ctivate
eo: A_ktivigi

en: Ac_tivate All
eo: Ak_tivigi ĉiujn

en: _Deactivate All
eo: _Malaktivigi ĉiujn

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
eo: Agordoj de la kromprogramo %s

en: Brasero Plugins
eo: Brasero-kromprogramoj

en: Save current project
eo: Konservi la aktualan projekton

en: Save _As…
eo: Konservi _kiel…

en: Save current project to a different location
eo: Konservi aktualan projekton al alia loko

en: _Add Files
eo: _Aldoni dosierojn

en: Add files to the project
eo: Aldoni dosierojn al la projekto

en: _Remove Files
eo: Fo_rigi dosierojn

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
eo: _Malplena projekto

en: Remove all files from the project
eo: Forigi ĉiujn dosierojn el la projekto

en: _Burn…
eo: _Registri…

en: Burn the disc
eo: Registri la diskon

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
eo: Por aldoni dosierojn al ĉi tiu projekto, klaku la “Aldoni” butonon aŭ ŝovi dosierojn al ĉi tiu areo

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
eo: Por forigi dosierojn, elektu ilin kaj klaku la “Forigi” butonon aŭ premu tiun klavon

en: Estimated project size: %s
eo: Antaŭkalkulita grandeco de projekto: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
eo: La projekto estas tro granda por la disko eĉ kun la superregistra opcio.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
eo: La projekto estas tro granda por la disko kaj vi devas forigi dosierojn.
    Povus esti, ke vi ŝatus uzi ĉi tiun opcion se vi uzas 90 aŭ 100 min KD-R(W), kiun oni ne povas bone rekoni kaj tial bezonas la superregistran opcion.
    Rimarku: Ĉi tiu opcio povus kaŭzi fiaskon.

en: Start to burn the contents of the selection
eo: Komenci registradon de enhavoj de la elekto

en: Please add songs to the project.
eo: Bonvolu aldoni kantojn al la projekto.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
eo: Ĉu vi vere volas krei novan projekton kaj forĵeti la aktualan?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
eo: Se vi elektas krei novan malplenan projekton, ĉiuj ŝanĝoj estos perditaj.

en: _Discard Changes
eo: _Forĵeti ŝanĝojn

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
eo: Ĉu vi volas forĵeti la elekton de dosieroj aŭ aldoni ĝin al la nova projekto?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
eo: Se vi elektas krei novan malplenan projekton, la elekton de dosieroj oni forĵetos.

en: _Discard File Selection
eo: _Forĵeti elekton de dosieroj

en: _Keep File Selection
eo: _Teni elekton de dosieroj

en: _Discard Project
eo: _Forĵeti projekton

en: Select Files
eo: Elekti dosierojn

en: Do you really want to empty the current project?
eo: Ĉu vi vere volas vakigi la aktualan projekton?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
eo: Vakigado de projekto forigos ĉiujn jam-aldonitajn dosierojn. La tuta laboro estos perdita. Rimarku, ke la dosieroj ne estos forigitaj de iliaj propraj lokoj; ili nur ne plu estos listigitaj ĉi tie.

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Remove
eo: Fo_rigi

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Data Disc)
eo: Brasero — %s (Datum-disko)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Audio Disc)
eo: Brasero — %s (Sondisko)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Video Disc)
eo: Brasero — %s (Videodisko)

en: Your project has not been saved.
eo: Via projekto ne estis konservita.

en: Save the changes of current project before closing?
eo: Ĉu konservi la ŝanĝojn de la nuna projekto antaŭ fermi?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservos, vi perdos ŝanĝojn daŭre.

en: Cl_ose Without Saving
eo: _Fermi sen konservado

en: Save Current Project
eo: Konservi aktualan projekton

en: Save project as a Brasero audio project
eo: Konservi projekton kiel Brasero son-projekto

en: Save project as a plain text list
eo: Konservi projekton kiel plata teksta listo

en: Save project as a PLS playlist
eo: Konservi projekton kiel PLS-ludlisto

en: Save project as an M3U playlist
eo: Konservi projekton kiel M3U-ludlisto

en: Save project as an XSPF playlist
eo: Konservi projekton kiel XSPF-ludlisto

en: Save project as an iriver playlist
eo: Konservi projekton kiel iriver-ludlisto

en: _Cover Editor
eo: _Kovrila redaktilo

en: Design and print covers for CDs
eo: Fasoni kaj presi kovrilojn por KD-oj

en: _New Project
eo: _Nova projekto

en: Create a new project
eo: Krei novan projekton

en: _Empty Project
eo: _Malplena projekto

en: Let you choose your new project
eo: Lasas al vi elekti vian novan projekton

en: New _Audio Project
eo: Nova _son-projekto

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
eo: Krei tradician sonan KD-on kiu estos ludebla sur komputiloj kaj sonludiloj

en: New _Data Project
eo: Nova _datuma projekto

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
eo: Krei KD/DVD-on enhavante specon de datumo kiu estas nur legebla sur komputilo

en: New _Video Project
eo: Nova _video-projekto

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
eo: Krei videan DVD-on aŭ SVKD-on kiu estas legebla sur TV-legiloj

en: Copy _Disc…
eo: Kopii _diskon…

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
eo: Krei 1:1-kopion de sondiska KD aŭ datuma KD/DVD sur via fiksita disko aŭ sur alia KD/DVD

en: _Burn Image…
eo: _Registri diskokopion…

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
eo: Registri ekzistantan KD/DVD-an diskokopion al disko

en: _Open…
eo: _Malfermi…

en: Open a project
eo: Malfermi projekton

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
eo[0]: %d dosiero elektita (%s)
eo[1]: %d dosieroj elektitaj (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
eo[0]: %d dosiero estas subtenita (%s)
eo[1]: %d dosieroj estas subtenitaj (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
eo[0]: Povas aldoni %d dosieron (%s)
eo[1]: Povas aldoni %d dosierojn (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
eo[0]: Ne povis aldoni iun dosieron (%i elektita dosiero)
eo[1]: Ne povis aldoni iun dosieron (%i elektitaj dosieroj)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
eo[0]: Neniu dosiero estas subtenita (%i elektita dosiero)
eo[1]: Neniu dosiero estas subtenita (%i elektitaj dosieroj)

en: No file selected
eo: Neniu dosiero estas elektita

en: Brasero — New Audio Disc Project
eo: Brasero — Nova sondiska projekto

en: Brasero — New Data Disc Project
eo: Brasero — Nova datum-diska projekto

en: Brasero — New Video Disc Project
eo: Brasero — Nova videodiska projekto

en: Brasero — New Image File
eo: Brasero — Nova diskokopia dosiero

en: Brasero — Disc Copy
eo: Brasero — Diska kopio

en: Open Project
eo: Malfermi projekton

en: _New
eo: _Nova

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Browse the file system
eo: Esplori la dosiersistemon

en: Display playlists and their contents
eo: Montri ludlistojn kaj iliajn enhavojn

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
eo: Bonvolu elekti alian bildon.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
eo: Videodisko (%s)

en: Error while loading the project.
eo: Eraro dum ŝargado de la projekto.

en: The project could not be opened
eo: Oni ne povis malfermi la projekton

en: The file is empty
eo: La dosiero estas malplena

en: It does not seem to be a valid Brasero project
eo: Tio ne ŝajnas esti valida projekto de Brasero

en: Audi_o project
eo: S_on-projekto

en: Create a traditional audio CD
eo: Krei tradician aŭdan KD-on

en: D_ata project
eo: D_atuma projekto

en: Create a data CD/DVD
eo: Krei datuman KD/DVD-on

en: _Video project
eo: _Video-projekto

en: Create a video DVD or an SVCD
eo: Krei videan DVD-on aŭ SVKD-on

en: Disc _copy
eo: Diska _kopio

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
eo: Krei 1:1-kopion de KD/DVD

en: Burn _image
eo: Registri d_iskokopion

en: Last _Unsaved Project
eo: Lasta _nekonservita projekto

en: Load the last project that was not burned and not saved
eo: Ŝargi la lastan projekton kiu ne estis registrita kaj ne konservita

en: No recently used project
eo: Neniu lasttempa projekto

en: Create a new project:
eo: Krei novan projekton:

en: Recent projects:
eo: Lasttempaj projektoj:

en: Insert text
eo: Enigi tekston

en: Delete text
eo: Forigi tekston

en: Substitute text
eo: Anstataŭigi tekston

en: Number files according to a pattern
eo: Nombri dosierojn laŭ ripetiĝo

en: Insert number sequence at beginning
eo: Enmeti numeran sekvencon ĉe la komenco

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
eo: Enmeti

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
eo: ĉe la komenco

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
eo: ĉe la fino

en: Delete every occurrence of
eo: Forigi ĉiun okazon de

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in brasero * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
eo: kun

en: Rename to
eo: Alinomi al

en: {number}
eo: {numero}

en: No file
eo: Neniu dosiero

en: Start and stop playing
eo: Komenci kaj haltigi ludadon

en: Title:
eo: Titolo:

en: Song start:
eo: Komenco de kanto:

en: Song end:
eo: Fino de kanto:

en: Track length:
eo: Longeco de trako:

en: Song information for track %02i
eo: Informoj pri la trako %02i

en: Do you really want to split the track?
eo: Ĉu vi vere volas dividi la trakon?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
eo: Se oni dividas la trakon, la grandeco de la nova trako estos pli mallonga ol 6 sekundoj kaj estos ŝtopigita.

en: _Split
eo: _Dividi

en: The track wasn't split.
eo: Trako ne dividiĝis.

en: No silence could be detected
eo: Ne povis detekti silenton

en: An error occurred while detecting silences.
eo: Okazis eraro dum detektado de silencoj.

en: This will remove all previous results.
eo: Ĉi tio forigos ĉiujn antaŭajn rezultojn.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
eo: Ĉu vi vere volas daŭrigi aŭtomatan dividadon?

en: _Don't split
eo: _Ne dividi

en: Do you really want to empty the slices preview?
eo: Ĉu vi vere volas vakigi la tranĉan antaŭrigardon?

en: Re_move All
eo: _Forigi ĉiujn

en: Split Track
eo: Dividi trakon

en: M_ethod:
eo: M_etodo:

en: Method to be used to split the track
eo: Uzenda metodo por dividi la trakon

en: Split track manually
eo: Dividi trakon permane

en: Split track in parts with a fixed length
eo: Dividi trakon en partoj kun fiksita longeco

en: Split track in a fixed number of parts
eo: Dividi trakon en fiksita nombro da partoj

en: Split track for each silence
eo: Dividi trakon por ĉiu silento

en: _Slice
eo: _Tranĉi

en: Add a splitting point
eo: Aldoni dividpunkton

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
eo: Dividi ĉi tiun trakon ĉiuj

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
eo: sekundoj

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
eo: Dividi ĉi tiun trakon en

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
eo: partoj

en: Slicing Method
eo: Segmenta metodo

en: Start
eo: Komenco

en: End
eo: Fino

en: Mer_ge
eo: _Kunigi

en: Hours
eo: Horoj

en: Minutes
eo: Minutoj

en: Seconds
eo: Sekundoj

en: Frames (1 second = 75 frames)
eo: Kadroj (1 sekundo = 75 kadroj)

en: Open the selected video
eo: Malfermi la elektitan videon

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
eo: Redakti la videajn informojn (komenco, fino, aŭtoro, ktp.)

en: Remove the selected videos from the project
eo: Forigi elektitajn videojn el la projekto

en: Do you want to search for video files inside the directory?
eo: Ĉu vi volas serĉi videajn dosierojn ene de la dosierujo?

en: _Search Directory
eo: _Serĉ-dosierujo

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
eo: “%s” ne havas taŭgan specon por video-projektoj.

en: Please only add files with video content
eo: Bonvolu aldoni nur videajn dosierojn

en: Please type "%s --help" to see all available options
eo: Bonvolu tajpi "%s --help" por vidi ĉiujn opciojn
