brasero master - en to fur translation catalogue (923 entries)

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
fur: Brasero e je une aplicazion pal scritori GNOME che e covente par incidi CD/DVD. E je pensade par jessi semplice di doprâ e e je furnide di funzionalitâts che a judin e a sveltissin la creazion dai discs.

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
fur: Brasero al pues creâ, copiâ e incidi CD/DVD musicâi e di dâts. Al supuarte a plen lis estensions CD-TEXT, multisession e joilet. Par scriviju tu puedis semplicementri strissinâ i files di une altre aplicazion locâl o di une unitât lontane condividude.

en: Disc Burner and Copier
fur: Masterizatôr discs

en: Create and copy CDs and DVDs
fur: Cree e copie CD e DVD

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
fur: disc;cdrom;dvd;masterizâ;incidi;audio;musiche;video;

en: Brasero Disc Burner
fur: Masterizatôr discs Brasero

en: Open a New Window
fur: Vierç un gnûf barcon

en: Burn an Image File
fur: Incît un file imagjin

en: Copy a Disc
fur: Copie un disc

en: Create an Audio Project
fur: Cree un progjet Audio

en: Create a Video Project
fur: Cree un progjet Video

en: Brasero project file
fur: File di progjet Brasero

en: Should Nautilus extension output debug statements
fur: Indiche se la estension di Nautilus e à di stampâ informazions di debug come output

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
fur: Indiche se la estension di Nautilus e à di stampâ informazions di debug come output. Se il valôr al è metût VÊR alore lis stampe.

en: The type of checksum used for images
fur: Gjenar di sume di control doprât pas imagjinis

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
fur: Met a 0 par MD5, 1 par SHA1 e 2 par SHA256

en: The type of checksum used for files
fur: Gjenar de sume di control doprât pai files

en: Directory to use for temporary files
fur: Cartele di doprâ pai files temporanis

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
fur: Al conten il percors ae cartele dulà che il program al varès di archiviâ i files temporanis. Se chel valôr al è vueit, si doprarà la cartele predefinide stabilide par glib.

en: Favourite burn engine
fur: Motôr di incision preferît

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
fur: Al conten il non dal motôr preferît di incision instalât. Se pussibil al vignarà doprât.

en: White list of additional plugins to use
fur: Liste di plugin adizionâi autorizâts par l'ûs

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
fur: Al conten la liste di plugin adizionâi che Brasero al doprarà par incidi i discs. Se metût NULL, Brasero ju cjamarà ducj.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
fur: Abilite la opzion "-immed" cun cdrecord

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
fur: Indiche se doprâ la opzion "-immed" cun cdrecord. Dopre cun cautele (metint a VÊR) stant che al è nome un repeç par cualchi unitât/configurazion.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
fur: Indiche se doprâ la opzion "-use-the-force-luke=dao" cun growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
fur: Indiche se doprâ la opzion "-use-the-force-luke=dao" cun growisofs. Met a FALS par no doprâlu. Al podarès jessi un repeç par cualchi unitât/configurazion.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
fur: Doprât adun cun la opzion "-immed" cun cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
fur: Doprât adun cun la opzion "-immed" cun cdrecord.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
fur: Indiche se doprâ la opzion "--driver generic-mmc-raw" cun cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
fur: Indiche se doprâ la opzion "--driver generic-mmc-raw" cun cdrdao. Met a VÊR par doprâle. Al podarès jessi un repeç par cualchi unitât/configurazion.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
fur: La ultime cartele esplorade pe ricercje di imagjins di scrivi

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
fur: Al ten il percors assolût de cartele che je stade esplorade l'ultime volte par cirî imagjins di incidi

en: Enable file preview
fur: Abilite anteprime dai file

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
fur: Indiche se mostrâ la anteprime dai file. Met a VÊR par mostrâlis.

en: Should brasero filter hidden files
fur: Indiche se brasero al à di filtrâ i files platâts

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
fur: Indiche se filtrâ i files platâts. Met a VÊR e brasero ju filtrarà.

en: Replace symbolic links by their targets
fur: Sostituìs i colegaments simbolics cui relatîfs file di destinazion

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
fur: Indiche se sostituî tal progjet i colegaments simbolics cui files che a pontin. Met VÊR e brasero ju sostituirà.

en: Should brasero filter broken symbolic links
fur: Indiche se brasero al à di filtrâ i colegaments simbolics interots

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
fur: Indiche se brasero al à di filtrâ i colegaments simbolics interots. Met a VÊR e brasero al filtrarà i colegaments simbolics interots.

en: The priority value for the plugin
fur: Il valôr di prioritât pal plugin

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
fur: Cuant che a son plui plugin disponibii pe stesse ativitât, chest valôr al ven doprât par determinâ cuâl plugin al à di vê prioritât. 0 al significhe che a ven doprade la prioritât native dal plugin; un valôr positîf al sorescrîf la prioritât native; un valôr negatîf al disative il plugin.

en: Burning flags to be used
fur: Opzions di incision di doprâ

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
fur: Chest valôr al rapresente lis opzions di incision dopradis l'ultime volte intun tâl contest.

en: The speed to be used
fur: La velocitât di doprâ

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
fur: Chest valôr al rapresente la velocitât doprade l'ultime volte intun tâl contest.

en: Error while blanking.
fur: Erôr tal scancelâ.

en: Blank _Again
fur: Torne _Scancele

en: Unknown error.
fur: Erôr no cognossût.

en: The disc was successfully blanked.
fur: Il disc al è stât scancelât.

en: The disc is ready for use.
fur: Il disc al è pront par jessi doprât.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
fur: _Scancele

en: _Fast blanking
fur: Scancele _veloç

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
fur: Ative scanceladure veloce, al contrari di une lungje, complete scanceladure

en: Disc Blanking
fur: Scanceladure disc

en: Burning CD/DVD
fur: Scriture CD/DVD

en: The drive is busy
fur: La unitât e je ocupade

en: Make sure another application is not using it
fur: Controle che nissune altre aplicazion lu stedi doprant

en: "%s" cannot be unlocked
fur: impussibil sblocâ "%s"

en: No burner specified
fur: Nissun masterizatôr specificât

en: No source drive specified
fur: Nissune unitât sorzint specificâde

en: Ongoing copying process
fur: Procès di copie in cors

en: The drive cannot be locked (%s)
fur: Impussibil blocâ la unitât (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
fur: La unitât no à capacitâts di riscriture

en: Ongoing blanking process
fur: Procès di scanceladure in cors

en: The drive cannot burn
fur: Il dispositîf nol pues incidi

en: Ongoing burning process
fur: Procès di incision in cors

en: Ongoing checksumming operation
fur: Procès di calcul de sume di control in cors

en: Merging data is impossible with this disc
fur: Impussibil unî i dâts cun chest disc

en: Not enough space available on the disc
fur: No vonde spazi disponibil tal disc

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
fur: %s (aplicazion)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
fur: %s (librarie)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
fur: %s (Plugin GStreamer)

en: There is no track to burn
fur: Nissun toc di incidi

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
fur: Instale chestis aplicazions e librariis a man, daspò torne prove:

en: Only one track at a time can be checked
fur: Nome un toc ae volte al pues jessi controlât

en: No format for the temporary image could be found
fur: Impussibil cjatâ un formât pe imagjin temporanie

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
fur: Al è vignût fûr un erôr interni

en: Brasero notification
fur: Notifiche Brasero

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
fur: %s (%i%% completât)

en: Creating Image
fur: Daûr a creâ Imagjin

en: Burning DVD
fur: Daûr a incidi il DVD

en: Copying DVD
fur: Daûr a copiâ DVD

en: Burning CD
fur: Daûr a incidi il CD

en: Copying CD
fur: Daûr a copiâ CD

en: Burning Disc
fur: Daûr a incidi il disc

en: Copying Disc
fur: Daûr a copiâ Disc

en: Creating image
fur: Daûr a creâ la imagjin

en: Simulation of video DVD burning
fur: Simulazion de incision dal DVD video

en: Burning video DVD
fur: Daûr a incidi il DVD video

en: Simulation of data DVD burning
fur: Simulazion de incision dal DVD dâts

en: Burning data DVD
fur: Daûr a incidi il DVD di dâts

en: Simulation of image to DVD burning
fur: Simulazion de incision da imagjin a DVD

en: Burning image to DVD
fur: Daûr a incidi la imagjin su DVD

en: Simulation of data DVD copying
fur: Simulazion de copie dal DVD dâts

en: Copying data DVD
fur: Daûr a copiâ DVD dâts

en: Simulation of (S)VCD burning
fur: Simulazion de incision dal (S)VCD

en: Burning (S)VCD
fur: Daûr a incidi il (S)VCD

en: Simulation of audio CD burning
fur: Simulazion de incision dal CD audio

en: Burning audio CD
fur: Daûr a incidi il CD audio

en: Simulation of data CD burning
fur: Simulazion de incision dal CD dâts

en: Burning data CD
fur: Daûr a incidi il CD di dâts

en: Simulation of CD copying
fur: Simulazion de copie dal CD

en: Simulation of image to CD burning
fur: Simulazion de incision da imagjin a CD

en: Burning image to CD
fur: Daûr a incidi la imagjin su CD

en: Simulation of video disc burning
fur: Simulazion de incision dal disc video

en: Burning video disc
fur: Daûr a incidi il disc video

en: Simulation of data disc burning
fur: Simulazion de incision dal disc dâts

en: Burning data disc
fur: Daûr a incidi il disc di dâts

en: Simulation of disc copying
fur: Simulazion de copie dal disc

en: Copying disc
fur: Daûr a copiâ disc

en: Simulation of image to disc burning
fur: Simulazion de incision da imagjin a disc

en: Burning image to disc
fur: Daûr a incidi la imagjin su disc

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
fur: Sostituìs il disc cuntun disc riscrivibil che al ten dâts.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
fur: Sostituìs il disc cuntun disc che al ten dâts.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
fur: Inserìs un disc riscrivibil che al ten dâts.

en: Please insert a disc holding data.
fur: Inserìs un disc che al ten dâts.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
fur: Sostituî il disc cuntun CD scrivibil cun almancul %i MiB di spazi libar.

en: Please replace the disc with a writable CD.
fur: Sostituî il disc cuntun CD scrivibil.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
fur: Inserî un CD scrivibil cun almancul %i MiB di spazi libar.

en: Please insert a writable CD.
fur: Inserìs un CD scrivibil.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
fur: Sostituî il disc cuntun DVD scrivibil cun almancul %i MiB di spazi libar.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
fur: Sostituî il disc cuntun DVD scrivibil.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
fur: Inserî un DVD scrivibil cun almancul %i MiB di spazi libar.

en: Please insert a writable DVD.
fur: Inserìs un DVD scrivibil.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
fur: Sostituî il disc cuntun CD o DVD scrivibil cun almancul %i MiB di spazi libar.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
fur: Sostituî il disc cuntun CD o DVD scrivibil.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
fur: Inserî un CD o DVD scrivibil cun almancul %i MiB di spazi libar.

en: Please insert a writable CD or DVD.
fur: Inserìs un CD o un DVD scrivibil.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
fur: Une imagjin dal disc e je stade creade tal to disc fis.
    La incision e tacarà apene che al vignarà inserît un disc scrivibil.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
fur: La verifiche de integritât dai dâts e tacarà apene che al vignarà inserît il disc.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
fur: Torne inserìs il disc tal masterizatôr CD/DVD.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
fur: "%s" al è ocupât.

en: There is no disc in "%s".
fur: Nol è nissun disc in "%s".

en: The disc in "%s" is not supported.
fur: Il disc in "%s" nol è supuartât.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
fur: Il disc in "%s" nol è riscrivibil.

en: The disc in "%s" is empty.
fur: Il disc in "%s" al è vueit.

en: The disc in "%s" is not writable.
fur: Il disc in "%s" nol è scrivibil.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
fur: No vonde spazi libar sul disc in "%s".

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
fur: Al covente tornâ a cjariâ il disc in "%s".

en: Please eject the disc and reload it.
fur: Pare fûr il disc e torne cjamilu.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
fur: Impussibil creâ un file te posizion specificade pai files temporanis

en: The image could not be created at the specified location
fur: La imagjin no pues jessi creade te posizion specificade

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
fur: Specificâ une altre posizion par cheste session o tornâ a provâ cun chê atuâl?

en: You may want to free some space on the disc and retry
fur: Al podarès jessi util liberâ un tic di spazi sul disc e tornâ a provâ

en: _Keep Current Location
fur: _Ten posizion atuâl

en: _Change Location
fur: _Cambie posizion

en: Location for Image File
fur: Posizion pal file imagjin

en: Location for Temporary Files
fur: Posizion pai files temporanis

en: _Replace Disc
fur: _Sostituìs disc

en: Do you really want to blank the current disc?
fur: Sigûrs di scancelâ chest disc?

en: The disc in the drive holds data.
fur: Il disc te unitât al ten dâts.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
fur: _Scancele disc

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
fur: Se a vegnin impuartâts, al sarà pussibil visualizâju e doprâju une volte incidûts i files selezionâts.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
fur: Se no, a saran invisibii (ma simpri leibii).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
fur: Sul disc a son za stâts scrits dai files. Impuartâju?

en: _Import
fur: _Impuarte

en: Only _Append
fur: Dome _zonte

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
fur: Tu podaressis no rivâ a doprâ i discs audio CD-RW cui letôrs CD vecjos e i dâts CD-Text no vegnaran scrits.

en: Do you want to continue anyway?
fur: Vûstu continuâ distès?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
fur: Nol è conseât zontâ tocs audio suntun CD.

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
fur: I discs audio CD-RW a podaressin no jessi riprodusûts in maniere juste tai vecjos letôrs CD.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
fur: Nol è conseât scrivi tocs audio suntun disc riscrivibil.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
fur: Pare fûr il disc di "%s" a man.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
fur: Il disc nol pues jessi parât fûr e al è necessari gjavâlu par podê continuâ la operazion atuâl.

en: Do you want to replace the disc and continue?
fur: Vûstu sostituî il disc e continuâ?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
fur: Il disc cumò inserît nol pues jessi scancelât.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
fur: Vûstu continuâ disabilitant la compatibilitât cui sistemis Windows?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
fur: Cualchi file nol à un non adat a un CD compatibil cun sistemis Windows.

en: The simulation was successful.
fur: La simulazion e je lade a bon fin.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
fur: La scriture reâl e tacarà tra 10 seconts.

en: Burn _Now
fur: Scrîf _Cumò

en: Save Current Session
fur: Salve session atuâl

en: An unknown error occurred.
fur: Al è capitât un erôr no cognossût.

en: Error while burning.
fur: Erôr tal incidi.

en: _Save Log
fur: _Salve regjistri

en: Video DVD successfully burned
fur: Video DVD incidût cun sucès

en: (S)VCD successfully burned
fur: (S)VCD incidût cun sucès

en: Audio CD successfully burned
fur: Audio CD incidût cun sucès

en: Image successfully created
fur: Imagjin creade cun sucès

en: DVD successfully copied
fur: DVD copiât cun sucès

en: CD successfully copied
fur: CD copiât cun sucès

en: Image of DVD successfully created
fur: Imagjin di DVD creade cun sucès

en: Image of CD successfully created
fur: Imagjin di CD creade cun sucès

en: Image successfully burned to DVD
fur: Imagjin incidude cun sucès tal DVD

en: Image successfully burned to CD
fur: Imagjin scrite cun sucès tal CD

en: Data DVD successfully burned
fur: DVD di dâts scrit cun sucès

en: Data CD successfully burned
fur: CD di dâts scrit cun sucès

en: Copy #%i has been burned successfully.
fur: La copie #%i e je stade incidude cun sucès.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
fur: Une altre copie e vignarà tacade apene che tu inserissis un gnûf disc scrivibil. Se no tu vuelis scrivi une altre copie, sclice "Anule".

en: Make _More Copies
fur: Fâs _plui copiis

en: Create Co_ver
fur: Cree Cu_vierte

en: There are some files left to burn
fur: Al mancje di incidi ancjemò cualchi file

en: There are some more videos left to burn
fur: Al mancje di incidi ancjemò cualchi video

en: There are some more songs left to burn
fur: Al mancje di incidi ancjemò cualchi toc

en: Do you really want to quit?
fur: Sigûrs di volê jessî?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
fur: Se tu interompis il procès tu podaressis vê di butâ vie il disc.

en: C_ontinue Burning
fur: C_ontinue incision

en: _Cancel Burning
fur: _Anule incision

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
fur: Inserìs un CD o DVD scrivibil se no tu vuelis scrivi suntun file imagjin.

en: Create _Image
fur: Cree _imagjin

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
fur: _Copie

en: Make _Several Copies
fur: Fâs _plui copiis

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Burn
fur: _Incît

en: Burn _Several Copies
fur: Fâs _plui copiis

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
fur: Incidi i files selezionâts doprant plui di un supuart?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
fur: La dimension dai dâts e je masse largje pal disc ancje doprant la opzion di soreincision.

en: _Burn Several Discs
fur: _Incît plui discs

en: Burn the selection of files across several media
fur: Scrîf i files selezionâts su plui supuarts

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
fur: Sielç un altri CD o DVD o inserìs un gnûf.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
fur: Nissune informazion sul toc (artist, titul, ...) e vignarà scrite sul disc.

en: This is not supported by the current active burning backend.
fur: Chest nol è supuartât dal backend di incision atualmentri atîf.

en: Please add files.
fur: Par plasê, zonte files.

en: There are no files to write to disc
fur: Nissun file di scrivi sul disc

en: Please add songs.
fur: Par plasê, zontâ tocs.

en: There are no songs to write to disc
fur: No'nd è tocs di scrivi sul disc

en: Please add videos.
fur: Par plasê, zontâ video.

en: There are no videos to write to disc
fur: No'nd è videos di scrivi sul disc

en: There is no inserted disc to copy.
fur: Nol è inserît nissun disc di copiâ.

en: Please select a disc image.
fur: Selezione une imagjin di disc.

en: There is no selected disc image.
fur: No je selezionade nissune imagjin di disc.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
fur: Selezione une altre imagjin.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
fur: Nol somee jessi une valide imagjin disc o un valit file cue.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
fur: Inserìs un disc che nol sedi protet de copie.

en: All required applications and libraries are not installed.
fur: No son instaladis dutis lis aplicazions e librariis necessaris.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
fur: Sostituìs il disc cuntun CD o DVD supuartât.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
fur: Vûstu incidi oltri la capacitât ripuartade dal disc?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
fur: La dimension dai dâts e je masse largje pal disc e tu scugnis gjavâ files de selezion altrimentri.
    Tu podaressis volê doprâ cheste opzion se tu stâs doprant CD-R(W) di 90 o 100 minûts che no puedin jessi ricognossûts e duncje a àn bisugne de opzion soreincision.
    NOTE: Cheste opzion e pues causâ difiets o mancjancis.

en: _Overburn
fur: _Soreincision

en: Burn beyond the disc's reported capacity
fur: Incît oltri la capacitât ripuartade dal disc

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
fur: La unitât cul disc sorzint e sarà la stesse doprade pe scriture.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
fur: Al coventarà un gnûf disc scrivibil une volte fate la copie di chel cjariât cumò.

en: Select a disc to write to
fur: Sielzi un disc dulà scrivi

en: Disc Burning Setup
fur: Configurazion incision disc

en: Video Options
fur: Opzions Video

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
fur: Vûstu creâ un disc cul contignût de imagjin o cun la imagjin dentri?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
fur: Al è dome un file selezionât ("%s"). Al è la imagjin di un disc e i soi contignûts a puedi jessi incidûts.

en: Burn as _File
fur: Scrîf come _file

en: Burn _Contents…
fur: Incît _contignûts…

en: Image Burning Setup
fur: Configurazion scriture imagjin

note: pack everything
en: Select a disc image to write
fur: Selezione une imagjin disc di scrivi

en: Copy CD/DVD
fur: Copie CD /DVD

en: Select disc to copy
fur: Selezione disc di copiâ

en: Please install the following manually and try again:
fur: Instale chei chi a man e torne prove:

en: Unknown song
fur: Toc no cognossût

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in brasero we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBu
en: by %s
fur: di %s

en: "%s" cannot be read
fur: "%s" impussibil di lei

en: SVCD image
fur: Imagjin SVCD

en: VCD image
fur: Imagjin VCD

en: Video DVD image
fur: Imagjin DVD Video

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that brasero will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
fur: Gnûf disc tal masterizatôr che al ten il disc sorzint

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
fur: %s: No 'nd è vonde spazi libar

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
fur: %s: %s di spazi libar

note: Translators: the first %s is the path of the directory where brasero * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
fur: %s: %s libars

en: Do you really want to choose this location?
fur: Vûstu sul seri sielzi cheste posizion?

en: You do not have the required permission to write at this location
fur: No tu âs i permès necessaris par scrivi in cheste posizion

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
fur: Il filesystem in chest volum nol supuarte i files larcs (dimensions parsore dai 2GiB).
    Chest al podarès jessi un probleme cuant che si scrîf DVD o imagjins largjis.

en: Impossible to retrieve speeds
fur: Impussibil recuperâ lis velocitâts

en: Maximum speed
fur: Velocitât massime

en: Burning speed
fur: Velocitât di scriture

en: _Simulate before burning
fur: _Simulâ prime di scrivi

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
fur: La incision e vignarà simulade e, se e va a bon fin, dopo 10 seconts e tacarà la scriture

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
fur: Dopre "_burnproof" (al diminuìs lis pussibilitâts di faliments)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
fur: Incît la imagjin in maniere direte _cence salvâle tal disc

en: Leave the disc _open to add other files later
fur: Lasse il disc _viert par zontâ plui indenant altris files

en: Allow to add more data to the disc later
fur: Permet di zontâ plui dâts tal disc in futûr

en: Options
fur: Opzions

en: Location for _Temporary Files
fur: Posizion pai files _temporanis

en: Set the directory where to store temporary files
fur: Impueste la cartele dulà archiviâ i files temporanis

en: Temporary files
fur: Files temporanis

en: Hidden file
fur: File platât

en: Unreadable file
fur: File no leibil

en: Broken symbolic link
fur: Leam simbolic rot

en: Recursive symbolic link
fur: Leam simbolic ricorsîf

en: Disc image type:
fur: Gjenar di imagjin disc:

en: Autodetect
fur: Rilevament automatic

en: ISO9660 image
fur: Imagjin ISO9660

en: Readcd/Readom image
fur: Imagjin Readcd/Readom

en: Cue image
fur: Imagjin Cue

en: Cdrdao image
fur: Imagjin Cdrdao

en: Properties of %s
fur: Proprietâts di %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
fur: Tignî cheste estension pal non de imagjin dal disc?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
fur: Se tu lu tegnis, altris programs a podaressin no ricognossi il gjenar di file.

en: _Keep Current Extension
fur: _Ten estension atuâl

en: Change _Extension
fur: Cambie _estension

en: Configure recording options
fur: Configure opzions di incision

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
fur: Timp totâl: %02i.%02i.%02i

en: Average drive speed:
fur: Velocitât medie de unitât:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
fur: Stime dal timp che al reste: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
fur: %i MiB di %i MiB

en: Estimated drive speed:
fur: Velocitât stimade de unitât:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
fur: "%s": daûr a cjariâ

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
fur: "%s": gjenar di imagjin disc no cognossude

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
fur: Cliche chi par selezionâ une _imagjin disc

en: Select Disc Image
fur: Selezione imagjin disc

en: All files
fur: Ducj i files

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
fur: Files imagjin

en: Image type:
fur: Gjenar di imagjin:

en: Estimated size: %s
fur: Dimension stimade: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
fur: Sigûrs di zontâ "%s" te selezion?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
fur: I fîs di cheste cartele a varan 7 cartelis superiôrs.
    Brasero al pues creâ e incidi une imagjin cun cheste gjerarchie di file ma no ducj i sistemis operatîfs a rivaran a lei il disc.
    Note: si sa che chest gjenar di gjerarchie e funzione sot Linux.

en: Ne_ver Add Such File
fur: _Mai zontâ chei file

en: Al_ways Add Such File
fur: Zontâ _simpri chei file

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
fur: Sigûrs di zontâ "%s" ae selezion e doprâ la tierce version dal standard ISO9660 par supuartâlu?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
fur: La dimension dal file a supere i 2 GiB. I files plui grancj di 2 GiB no son supuartâts dal standard ISO9660 intes sôs primis dôs versions (lis plui dopradis).
    Si consee di doprâ la tierce version dal standard ISO9660, che al è supuartât da le plui part dai sistemis operatîfs, includût Linux e dutis lis versions di Windows™.
    Però Mac OS X nol rive a lei imagjins creadis cun la version 3 dal standard ISO9660.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
fur: Varessino di cambiâ il non dai files par vê plene compatibilitât cun Windows?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
fur: Chei nons a varessin di jessi cambiât e cjonçâts a 64 caratars.

en: _Disable Full Windows Compatibility
fur: _Disabilite compatibilitât Windows

en: _Rename for Full Windows Compatibility
fur: _Cambie non par compatibilitât Windows

en: Size Estimation
fur: Stime dimension

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
fur: Spiete fintremai il tiermin de stime de dimension.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
fur: Si scugne analizâ ducj i files par completâ cheste operazion.

en: Check _Again
fur: Controle _ancjemò

en: The file integrity check could not be performed.
fur: Impussibil eseguî il control de integritât dal file.

en: An unknown error occurred
fur: Al è capitât un erôr no cognossût

en: The file integrity check was performed successfully.
fur: Control de integritât dal file eseguît cun sucès.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
fur: Al somee che tal disc no si vedi nissun file ruvinât

en: The following files appear to be corrupted:
fur: Chei files achì a somein ruvinâts:

en: Corrupted Files
fur: Files ruvinâts

en: Downloading MD5 file
fur: Daûr a scjamâ file MD5

en: "%s" is not a valid URI
fur: "%s" nol è un URI valit

en: No MD5 file was given.
fur: Nissun file MD5 furnît.

en: Use an _MD5 file to check the disc
fur: Dopre un file _MD5 par controlâ il disc

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
fur: Dopre un file .md5 esterni che al ten la sume di control di un disc

en: Open an MD5 file
fur: Vierç un file MD5

en: _Check
fur: _Controle

en: Disc Checking
fur: Control dal disc

en: The operation cannot be performed.
fur: Impussibil eseguî la operazion.

en: The disc is not supported
fur: Il disc nol è supuartât

en: The drive is empty
fur: La unitât e je vueide

en: Select a disc
fur: Selezione un disc

en: Progress
fur: Progrès

en: (loading…)
fur: (daûr a cjamâ…)

en: Empty
fur: Vueit

en: Disc file
fur: File disc

en: %d item | %d items
fur[0]: %d element
fur[1]: %d elements

en: New folder
fur: Gnove cartele

en: New folder %i
fur: Gnove cartele %i

en: Analysing files
fur: Analisi dai files

en: "%s" is a recursive symbolic link.
fur: "%s" al è un colegament simbolic ricorsîf.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
fur: Impussibil cjatâ "%s".

en: Retrieving image format and size
fur: Daûr a otignî formât e dimension imagjin

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
fur: Impussibil identificâ il formât de imagjin dal disc

en: Please set it manually
fur: Configure a man

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
fur: "%s" al è stât eliminât dal filesystem.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
fur: No si puedin zontâ lis cartelis ai discs video o audio

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
fur: No si puedin zontâ lis listis di riproduzion ai discs video o audio

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
fur: "%s" nol è adat pai supuarts audio o video

en: Analysing video files
fur: Analisi files video

en: Video format:
fur: Formât video:

en: Format used mostly on the North American continent
fur: Forât doprât la plui part des voltis intal continent nord-american

en: Format used mostly in Europe
fur: Formât doprât la plui part des voltis in Europe

en: Native _format
fur: _Formât Natîf

en: Aspect ratio:
fur: Rapuart di aspiet:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
fur: Gjenar VCD:

en: Create an SVCD
fur: Cree un SVCD

en: Create a VCD
fur: Cree un VCD

en: Directory could not be created (%s)
fur: Impussibil creâ cartele (%s)

en: Getting size
fur: Daûr a determinâ la dimension

en: Writing
fur: Daûr a scrivi

en: Blanking
fur: Daûr a scancelâ

en: Creating checksum
fur: Creazion de sume di control

en: Copying file
fur: Daûr a copiâ il file

en: Analysing audio files
fur: Analisi files audio

en: Transcoding song
fur: Daûr a tornâ a codificâ il toc

en: Preparing to write
fur: Daûr a prontâ a scrivi

en: Writing leadin
fur: Scriture de linie di jentrade

en: Writing CD-Text information
fur: Scriture des informazions CD-Text

en: Finalizing
fur: Daûr a finî

en: Writing leadout
fur: Scriture de linie di jessude

en: Starting to record
fur: Daûr a tacâ a regjistrâ

en: Success
fur: Sucès

en: Ejecting medium
fur: Daûr a parâ fûr supuart

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
fur: Mostre i messaçs di debug sul stdout pe librarie di incision di Brasero

en: Brasero media burning library
fur: Librarie di incision multimediâl di Brasero

en: Display options for Brasero-burn library
fur: Mostre lis opzions pe librarie di incision Brasero

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
fur: "%s" nol à funzionât ben

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
fur: No'nd è vonde spazi libar tal disc (%s disponibii, %s necessaris)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
fur: Il filesystem che tu âs sielt par archiviâ lis imagjins temporaniis nol rive a tignî files plui grancj di 2 GiB

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
fur: La posizion che tu âs sielt par archiviâ lis imagjins temporaniis no à vonde spazi libar pe imagjin dal disc (a coventin %ld MiB)

en: The size of the volume could not be retrieved
fur: No si pues otignî la dimension dal volum

en: No path was specified for the image output
fur: Nissun percors al jere specificât pe imagjin di output

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
fur: Al è vignût fûr un erôr interni (%s)

en: The file is not stored locally
fur: Il file nol è archiviât in locâl

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
fur: La cartele VIDEO_TS e mancje o no je valide

en: "%s" could not be found in the path
fur: Impussibil cjatâ tal percors "%s"

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
fur: Impussibil cjatâ il plugin GStreamer "%s"

en: The version of "%s" is too old
fur: La version di "%s" e je masse vecje

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
fur: "%s" al è un colegament simbolic che al ponte a un altri program

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
fur: Impussibil cjatâ "%s"

note: Translators: %s is the name of the brasero element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
fur: Il procès "%s" al è terminât cuntun codiç di erôr (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
fur: File Imagjin

en: Unnamed CD/DVD Drive
fur: Unitât CD/DVD cence non

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
fur: Mostre i messaçs di debug sul stdout pe librarie multimediâl di Brasero

en: Brasero optical media library
fur: Librarie supuarts otics Brasero

en: Display options for Brasero media library
fur: Mostre lis opzions pe librarie dai supuarts otics di Brasero

en: DVD+R dual layer
fur: DVD+R dopli strât

en: DVD+RW dual layer
fur: DVD+RW dopli strât

en: DVD-R dual layer
fur: DVD-R dopli strât

en: Blu-ray disc
fur: Disc Blu-ray

en: Writable Blu-ray disc
fur: Disc Blu-ray scrivibil

en: Rewritable Blu-ray disc
fur: Disc Blu-ray riscrivibil

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
fur: Scancelâ %s in %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
fur: %s audio e dâts in %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
fur: %s audio in %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
fur: %s dâts in %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
fur: %s: vueit

en: Searching for available discs
fur: Daûr a cirî discs disponibii

en: No disc available
fur: Nissun disc disponibil

en: The disc mount point could not be retrieved
fur: Impussibil otignî il pont di montaç

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
fur: Disc vueit (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
fur: Disc audio e dâts (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
fur: Disc audio (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
fur: Disc dâts (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
fur: No somee jessi une imagjin ISO valide

en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: Size mismatch
fur: Dimension incompatibil

en: Type mismatch
fur: Gjenar incompatibil

en: Bad argument
fur: Argoment sbaliât

en: Outrange address
fur: Direzion fûr limit

en: Invalid address
fur: Direzion no valide

en: Invalid command
fur: Comant no valit

en: Invalid parameter in command
fur: Parametri no valit intal comant

en: Invalid field in command
fur: Cjamp no valit intal comant

en: The device timed out
fur: Il dispositîf al è lât fûr timp massim

en: Key not established
fur: Clâf no stabilide

en: Invalid track mode
fur: Modalitât linie/toc no valide

en: _Hide changes
fur: _Plate cambiaments

en: _Show changes
fur: _Mostre cambiaments

en: The file does not appear to be a playlist
fur: Il file nol somee jessi une liste di riproduzion

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
fur: Figuris

en: _Color
fur: _Colôr

en: Solid color
fur: Colôr solit

en: Horizontal gradient
fur: Gradient orizontâl

en: Vertical gradient
fur: Gradient verticâl

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
fur: _Imagjin

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
fur: Percors figure:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
fur: Sielç une figure

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
fur: Stîl figure:

en: Centered
fur: Centrât

en: Tiled
fur: Piastrelât

en: Scaled
fur: Scjalât

en: Background Properties
fur: Proprietâts Sfont

en: Print
fur: Stampe

en: Bac_kground Properties
fur: Proprietâts s_font

en: Background properties
fur: Proprietâts sfont

en: Align right
fur: Met in rie a drete

en: Center
fur: Centre

en: Align left
fur: Met in rie a çampe

en: Underline
fur: Sotliniât

en: Italic
fur: Corsîf

en: Bold
fur: Neret

en: Font family and size
fur: Categorie di caratar e dimension

en: _Text Color
fur: Colôr _test

en: Text color
fur: Colôr test

en: Cover Editor
fur: Editor Cuvierte

en: Set Bac_kground Properties
fur: Impueste Proprietâts s_font

en: SIDES
fur: BANDIS

en: BACK COVER
fur: DAÛR

en: FRONT COVER
fur: CUVIERTE

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
fur: Impussibil cjariâ la imagjin.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
fur: Impussibil gjestî "%s" cun GStreamer.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
fur: Impussibil creâ l'element %s

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
fur: Mostre i messaçs di debug sul stdout pe librarie utilitâts di Brasero

en: Brasero utilities library
fur: Librarie utilitâts di Brasero

en: Display options for Brasero-utils library
fur: Mostre lis opzions pe librarie utilitâts di Brasero

en: Pick a Color
fur: Sielç un Colôr

en: CD/DVD Creator
fur: Creatôr CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
fur: Cree CD e DVD

en: Medium Icon
fur: Icone supuarts

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
fur: Files imagjin

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
fur: Cartele dal creatôr di CD/DVD

en: Disc Name:
fur: Non disc:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
fur: Strissine o copie i files chi sot par scriviju tal disc

en: Write to Disc
fur: Scrîf su Disc

en: Write contents to a CD or DVD
fur: Scrîf contignûts su CD o DVD

en: Copy Disc
fur: Copie Disc

en: _Write to Disc…
fur: _Scrîf su Disc…

en: Write disc image to a CD or DVD
fur: Scrîf imagjin disc suntun CD o DVD

en: _Copy Disc…
fur: _Copie Disc…

en: Create a copy of this CD or DVD
fur: Cree une copie di chest CD o DVD

en: _Blank Disc…
fur: Sca_ncele Disc…

en: Blank this CD or DVD
fur: Scancele chest CD o DVD

en: _Check Disc…
fur: _Controle Disc…

en: Check the data integrity on this CD or DVD
fur: Controle la integritât dai dâts su chest CD o DVD

en: Data could not be read (%s)
fur: Impussibil lei i dâts (%s)

en: Data could not be written (%s)
fur: Impussibil scrivi i dâts (%s)

en: Generates .cue files from audio
fur: Creâ i files .cue dal audio

en: cdrdao burning suite
fur: suite di incision cdrdao

en: Copying audio track
fur: Daûr a copiâ linie audio

en: Copying data track
fur: Daûr a copiâ linie dâts

en: Analysing track %02i
fur: Daûr a analizâ linie %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
fur: No tu âs i permès necessaris par doprâ chest unitât

en: Converting toc file
fur: Daûr a convertî il file TOC

en: Copies, burns and blanks CDs
fur: Copie, incît e scancele CD

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
fur: Abilite la opzion "--driver generic-mmc-raw" (consulte il manuâl di cdrdao)

en: cdrkit burning suite
fur: suite di incision cdrkit

en: Last session import failed
fur: Falît a impuartâ l'ultime session

en: An image could not be created
fur: Impussibil creâ une imagjin

en: This version of genisoimage is not supported
fur: Cheste version di genisoimage no je supuartade

en: Some files have invalid filenames
fur: Diviers files no àn nons valits

en: Unknown character encoding
fur: Codifiche caratars no cognossude

en: There is no space left on the device
fur: No'nd è plui spazi tal dispositîf

en: Creates disc images from a file selection
fur: Cree imagjins disc partint di une selezion di file

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
fur: La posizion sielte par memorizâ la imagjin no à vonde spazi libar

en: Copies any disc to a disc image
fur: Copie cualsisei disc intune imagjin

en: An error occurred while writing to disc
fur: Si è presentât un erôr intat che si scriveve sul disc

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
fur: Il sisteme al è masse lent par scrivi il disc a cheste velocitât. Prove cuntune plui lente

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
fur: Scriture de linie %s

en: Formatting disc
fur: Daûr a formatâ il disc

en: Writing cue sheet
fur: Scriture dal cue sheet

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
fur: Il disc al scugne jessi tornât a cjariâ prime che al sedi scrit

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
fur: Incît, scancele e formate CD e DVD

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
fur: Abilite la opzion "-immed" (consulte il manuâl di wodim)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
fur: Percentuâl minime di jemplament dal buffer de unitât (in %) (consulte il manuâl di wodim)

en: Copying audio track %02d
fur: Daûr a copiâ linie audio %02d

en: Preparing to copy audio disc
fur: Daûr a prontâ la copie dal disc audio

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
fur: Copie i tocs di un CD audio cun dutis lis informazions associadis

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
fur: Incît, scancele e formate CD, DVD e BD

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
fur: Abilite la opzion "-immed" (consulte il manuâl di cdrecord)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
fur: Percentuâl minime di jemplament dal buffer (in %%) (consulte il manuâl di cdrecord)

en: cdrtools burning suite
fur: suite di incision cdrtools

en: This version of mkisofs is not supported
fur: Cheste version di mkisofs no je supuartade

en: File "%s" could not be opened (%s)
fur: Impussibil vierzi il file "%s" (%s)

en: Creating checksum for image files
fur: Daûr a creâ la sume di control pai files imagjin

en: No checksum file could be found on the disc
fur: Sul disc nol è stât cjatât nissun file pe sume di control

en: Checking file integrity
fur: Control integritât file

en: File "%s" could not be opened
fur: Impussibil vierzi il file "%s"

en: Some files may be corrupted on the disc
fur: Diviers files tal disc a podaressin jessi ruvinâts

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
fur: Sume di control dai files

en: Checks file integrities on a disc
fur: Controle la integritât dai file suntun disc

en: Hashing algorithm to be used:
fur: Algoritmi di hash di doprâ:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
fur: Impussibil vierzi "%s" (%s)

en: Creating image checksum
fur: Daûr a creâ la sume di control de imagjin

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
fur: Sume di control de imagjin

en: Checks disc integrity after it is burnt
fur: Controle la integritât dal disc dopo velu incidût

en: Creating file layout
fur: Creazion disposizion file

en: Creates disc images suitable for video DVDs
fur: Cree imagjins disc adatis par DVD video

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * brasero --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
fur: Erôr tal otignî une clâf doprade pe criptografie. Tu puedis risolvi chest gjenar di probleme cuntune di chestis manieris: intun terminâl impuestâ la regjon juste dal DVD pal propri letôr CD/DVD cul comant "regionset %s", se no, eseguî il comant "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session"

en: Retrieving DVD keys
fur: Daûr a otignî clâfs DVD

en: Video DVD could not be opened
fur: DVD video impussibil di vierzi

en: Error while reading video DVD (%s)
fur: Erôr tal lei il DVD video (%s)

en: Copying video DVD
fur: Daûr a copiâ DVD video

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
fur: Copie DVD video criptât cun CSS, suntune imagjin disc

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
fur: Scancele e formate DVD e BD riscrivibii

en: Burns and blanks DVDs and BDs
fur: Incît e scancele DVD e BD

en: Allow DAO use
fur: Permet di doprâ DAO

en: growisofs burning suite
fur: suite di incision growisofs

en: libburn track could not be created
fur: Impussibil creâ la linie libburn

en: libburn library could not be initialized
fur: Impussibil inizializâ la librarie libburn

en: The drive address could not be retrieved
fur: Impussibil otignî la direzion de unitât

en: Writing track %02i
fur: Scriture de linie %02i

en: libburnia burning suite
fur: suite di incision libburnia

en: Volume could not be created
fur: Impussibil creâ il volum

en: libisofs could not be initialized.
fur: Impussibil inizializâ libisofs.

en: Read options could not be created
fur: Impussibil creâ lis opzions di leture

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
fur: Impussibil cjatâ un gjenitôr tal arbul pal percors "%s"

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
fur: libisofs al à ripuartât un erôr tal creâ la cartele "%s"

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
fur: libisofs al à ripuartât un erôr tal zontâ contignûts te cartele "%s" (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
fur: libisofs al à ripuartât un erôr tal zontâ file al percors "%s"

en: Copying checksum file
fur: Daûr a copiâ il file de sume di control

en: Copying files locally
fur: Daûr a copiâ i files in locâl

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
fur: Scjariadôr di file

en: Allows files not stored locally to be burned
fur: Permet di incidi i files che no son archiviâts in locâl

en: Impossible to retrieve local file path
fur: Impussibil otignî il percors locâl dal file

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
fur: Al permet di incidi i files zontâts te "Cartele dal creatôr di CD/DVD" in Nautilus

note: Translators: This message is sent * when brasero could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
fur: Impussibil leâ lis interfacis dai plugin

en: Normalizing tracks
fur: Normalizazion liniis/tocs

en: Normalization
fur: Normalizazion

en: Sets consistent sound levels between tracks
fur: Armonize il nivel di sun dai varis tocs

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
fur: Erôr tal jemplâ il file (%s)

en: Error while getting duration
fur: Erôr tal otignî la durade

en: Analysing "%s"
fur: Daûr a analizâ "%s"

en: Transcoding "%s"
fur: Conversion di "%s"

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
fur: Convertìs i tocs intun formât adat pai CD audio

en: Converting video file to MPEG2
fur: Daûr a convertî il file video a MPEG2

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
fur: Convertìs i video intun formât adat pai DVD video

en: Creates disc images suitable for SVCDs
fur: Cree imagjins disc doprabilis par SVCD

en: _Project
fur: _Progjet

en: _View
fur: _Viodude

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _Tools
fur: _Struments

en: _Help
fur: _Jutori

en: P_lugins
fur: P_lugin

en: Choose plugins for Brasero
fur: Sielç plugin par Brasero

en: E_ject
fur: Pare _fûr

en: Eject a disc
fur: Pare fûr un disc

en: _Blank…
fur: _Scancele…

en: Blank a disc
fur: Scancele un disc

en: _Check Integrity…
fur: _Controle integritât…

en: Check data integrity of disc
fur: Controle integritât dâts dal disc

en: Quit Brasero
fur: Jes di Brasero

en: _Contents
fur: _Contignûts

en: Display help
fur: Mostre jutori

en: About
fur: Informazions

en: Disc Burner
fur: Masterizatôr discs

en: Error while loading the project
fur: Erôr tal cjariâ il progjet

en: Please add files to the project.
fur: Zonte files al progjet.

en: The project is empty
fur: Il progjet al è vueit

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Brasero al è software libar; al è pussibil tornâ a distribuîlu e/o modificâlu sot i tiermins de licence GNU General Public License, publicade de Free Software Foundation, version 2 o (a tô sielte) cualsisei version sucessive.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Brasero al è distribuît te sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE, cence nancje la implicite garanzie di CUMIERÇABILITÂT o IDONEITÂT A UNE FINALITÂT PARTICOLÂR. Consultâ la licence GNU General Public License par vê plui detais.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
fur: Cun Brasero ti varessin di vê dât ancje une copie de licence GNU General Public License, in câs contrari al è pussibil domandâle scrivint a: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
fur: Une semplice aplicazion di scriture di CD/DVD par GNOME

en: Brasero Homepage
fur: Sît web di Brasero

en: The project "%s" does not exist
fur: Il progjet "%s" nol esist

en: _Recent Projects
fur: Progjets _Resints

en: Display the projects recently opened
fur: Mostre i progjets vierts di resint

en: Menu
fur: Menù

en: Open the selected files
fur: Vierç i files selezionâts

en: _Edit Information…
fur: _Modifiche informazion…

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
fur: Modifiche la informazion de linie/dal toc (inizi, fin, autôr, ...)

en: Remove the selected files from the project
fur: Gjave i files selezionâts dal progjet

en: Paste files
fur: Tache i files

en: Add the files stored in the clipboard
fur: Zonte i files memorizâts tes notis

en: I_nsert a Pause
fur: I_nserìs une Pause

en: Add a 2 second pause after the track
fur: Zonte une pause di 2 seconts dopo la linie/il toc

en: _Split Track…
fur: _Divît linie/toc…

en: Split the selected track
fur: Divît il toc/la linie selezionade

en: Split
fur: Divît

en: Track
fur: Linie/toc

en: Title
fur: Titul

en: Length
fur: Lungjece

en: The track will be padded at its end.
fur: La linie e vignarà jemplade ae fin.

en: The track is shorter than 6 seconds
fur: La linie e je plui curte di 6 seconts

en: Make sure the appropriate codec is installed
fur: Sigurâsi che il codec just al sedi instalât

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
fur: Vûstu zontâ "%s", che al è un file video?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
fur: Chest file al è un video e duncje nome la part sonore e pues jessi scrite tal disc.

en: _Discard File
fur: _Scarte File

en: _Add File
fur: _Zonte File

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
fur: Vûstu cirî files audio dentri te cartele?

en: Search _Directory
fur: Cîr te _cartele

en: "%s" could not be opened.
fur: Impussibil vierzi "%s".

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
fur: Vûstu creâ un CD audio cun liniis/tocs DTS?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
fur: Cualchidun dai tocs selezionâts no puedin jessi doprâts par creâ liniis DTS.
    Chest gjenar di linie di CD audio e furnìs une cualitât sonore superiôr ma e pues jessi riprodusude nome di letôrs digjitâi specifics.
    Note: se tu acetis, la normalizazion no pues jessi aplicade a chestis liniis.

en: Create _Regular Tracks
fur: Cree liniis _regolaris

en: Click here to burn all songs as regular tracks
fur: Cliche chi par incidi ducj i tocs come liniis regolaris

en: Create _DTS Tracks
fur: Cree liniis _DTS

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
fur: Cliche chi par incidi ducj i tocs adats come liniis DTS

en: Select one song only please.
fur: Selezione nome un toc.

en: Impossible to split more than one song at a time
fur: Impussibil dividi plui di un toc ae volte

en: Open the specified project
fur: Vierç il progjet specificât

en: PROJECT
fur: PROGJET

en: Open the specified playlist as an audio project
fur: Vierç la liste di riproduzion specificade come un progjet audio

en: PLAYLIST
fur: LISTE DI RIPRODUZION

en: Set the drive to be used for burning
fur: Impueste la unitât di doprâ par incidi

en: DEVICE PATH
fur: PERCORS DAL DISPOSITÎF

en: Create an image file instead of burning
fur: Cree un file imagjin invezit che incidi

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
fur: Vierç un progjet audio zontant i URI furnîts de rie di comant

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
fur: Vierç un progjet dâts zontant i URI furnîts de rie di comant

en: Copy a disc
fur: Copie un disc

en: PATH TO DEVICE
fur: PERCORS AL DISPOSITÎF

en: Cover to use
fur: Cuvierte di doprâ

en: PATH TO COVER
fur: PERCORS AE CUVIERTE

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
fur: Vierç un progjet video zontant i URI furnîts de rie di comant

en: URI of an image file to burn (autodetected)
fur: URI di un file imagjin di incidi (rilevament automatic)

en: PATH TO IMAGE
fur: PERCORS AE IMAGJIN

en: Force Brasero to display the project selection page
fur: Sfuarce Brasero di mostrâ la pagjine di selezion progjet

en: Open the blank disc dialog
fur: Vierç il dialic di scanceladure disc

en: Open the check disc dialog
fur: Vierç il dialic di control dal disc

en: Burn the contents of the burn:// URI
fur: Incît il contignût dal URI burn://

en: Start burning immediately.
fur: Tache incît daurman.

en: Don't connect to an already-running instance
fur: No coneti a une istance za in esecuzion

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
fur: Incît il progjet specificât e gjavilu.
    Cheste opzion e je soredut util pe integrazion cun altris aplicazions.

en: PATH
fur: PERCORS

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * brasero will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become brasero * parent as if brasero w
en: The XID of the parent window
fur: Il XID dal barcon gjenitôr

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
fur: "%s" nol pues scrivi.

en: Wrong command line option.
fur: Opzion de rie di comant sbaliade.

en: Incompatible command line options used.
fur: Opzions a rie di comant no compatibilis.

en: Only one option can be given at a time
fur: Si pues dâ nome une opzion ae volte

en: R_ename…
fur: Cambi_e non…

en: Rename the selected file
fur: Cambie non al file selezionât

en: New _Folder
fur: Gnove _Cartele

en: Create a new empty folder
fur: Cree une gnove cartele vueide

en: The session could not be imported.
fur: La session no pues jessi impuartade.

en: The contents of the project changed since it was saved.
fur: I contignûts dal progjet a son cambiâts di cuant che si ju à cambiâts.

en: Discard the current modified project ?
fur: Butâ vie il progjet atuâl modificât?

en: _Discard
fur: _Bute vie

en: Discard the current modified project
fur: Bute vie il progjet atuâl modificât

en: Continue with the current modified project
fur: Continue cul progjet atuâl modificât

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
fur: Al è stât selezionât nome un file ("%s"). E je la imagjin di un disc e al è pussibil incidi i siei contignûts

en: Burn as _Data
fur: Incît come _dâts

en: Burn as _Image
fur: Incît come _imagjin

en: "%s" cannot be added to the selection.
fur: Impussibil zontâ "%s" te selezion.

en: It is a recursive symlink
fur: Al è un colegament simbolic ricorsîf

en: It does not exist at the specified location
fur: Nol esist te posizion specificade

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
fur: Sostituî "%s"?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
fur: Un file cun chest non al esist bielza inte cartele. Sostituintlu al ven sorescrit il contignût sul disc di scrivi.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
fur: T_en simpri

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
fur: _Ten

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
fur: _Sostituìs

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
fur: Sostituìs si_mpri

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
fur: Impuarte %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
fur: I_mpuarte %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
fur: I_mpuarte

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
fur: Impuartâ la session da "%s"?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
fur: In chest mût, i vecjos files de session precedente e saran doprabii dopo la incision.

en: I_mport Session
fur: I_mpuarte session

en: Click here to import its contents
fur: Cliche chi par impuartâ i contignûts

en: Please wait while the project is loading.
fur: Spiete intant che il progjet al vegni cjariât.

en: _Cancel Loading
fur: _Anule cjariament

en: Cancel loading current project
fur: Anule il cjariament dal progjet atuâl

en: File Renaming
fur: Daûr a cambiâ i nons dai file

en: _Rename
fur: _Cambie nons

en: Renaming mode
fur: Modalitât cambiament nons

en: Size
fur: Dimension

en: Description
fur: Descrizion

en: Space
fur: Spazi

en: The disc in "%s" cannot be ejected
fur: Impussibil parâ fûr il disc in "%s"

en: _Eject
fur: _Pare fûr

en: Eject Disc
fur: Pare fûr disc

en: Audio files
fur: Files audio

en: Movies
fur: Films

en: No file filtered
fur: Nissun file filtrât

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
fur[0]: Plate la liste dai files _filtrâts (%d file)
fur[1]: Plate la liste dai files _filtrâts (%d files)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
fur[0]: Mostre la liste dai files _filtrâts (%d file)
fur[1]: Mostre la liste dai files _filtrâts (%d files)

en: Filter Options
fur: Opzions filtri

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
fur: Selezione i files che tu vuelis ripristinâ e fâs clic sul boton "Ripristine"

en: Type
fur: Gjenar

en: _Restore
fur: _Ripristine

en: Restore the selected files
fur: Ripristine i files selezionâts

en: _Options…
fur: _Opzions…

en: Set the options for file filtering
fur: Met lis opzions pe filtradure dai file

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
fur: Filtre i files _platâts

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
fur: Sos_tituìs i colegaments simbolics

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
fur: Filtre i colegaments simbolics _interots

en: Filtering options
fur: Opzions di filtradure

en: P_review
fur: Antep_rime

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
fur: Mostre anteprimis di video, audio e figuris

en: _Show Side Panel
fur: _Mostre panel laterâl

en: Show a side pane along the project
fur: Mostre un ricuadri laterâl a messet cul progjet

en: _Horizontal Layout
fur: Disposizion _orizontâl

en: Set a horizontal layout
fur: Impueste une disposizion orizontâl

en: _Vertical Layout
fur: Disposizion _verticâl

en: Set a vertical layout
fur: Impueste une disposizion verticâl

en: Click to close the side pane
fur: Cliche par sierâ il ricuadri laterâl

en: <Keep current values>
fur: <ten i valôrs atuâi>

en: Remove silences
fur: Gjave cidinôrs

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
fur: Cheste informazion e vignarà scrite tal disc doprant la tecnologjie CD-Text. E pues vegni lete e mostrade di cualchi letôr CD audio.

en: Song titles
fur: Titui tocs

en: Additional song information
fur: Informazions adizionâi dal toc

en: Composer:
fur: Compositôr:

en: Pause length:
fur: Lungjece pause:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
fur: Furnìs la lungjece de pause metude dopo la linie

en: Song Information
fur: Informazions toc

en: %i × %i pixels
fur: %i × %i pixel

note: No Preview view
en: No preview
fur: Nissune anteprime

en: Error parsing playlist "%s".
fur: Erôr tal analizâ la liste di riproduzion "%s".

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
fur[0]: %d toc
fur[1]: %d tocs

en: Select Playlist
fur: Selezione liste di riproduzion

en: Playlists
fur: Listis di riproduzion

en: Number of Songs
fur: Numar di tocs

en: Genre
fur: Gjenar

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Copyright %s
fur: Dirits di autôr di %s

en: _About
fur: _Informazions

en: A_ctivate
fur: A_tive

en: Ac_tivate All
fur: Ati_ve ducj

en: _Deactivate All
fur: _Disative ducj

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
fur: Opzions pal plugin %s

en: Brasero Plugins
fur: Plugin di Brasero

en: Save current project
fur: Salve progjet atuâl

en: Save _As…
fur: S_alve come…

en: Save current project to a different location
fur: Salve progjet atuâl intune posizion divierse

en: _Add Files
fur: _Zonte files

en: Add files to the project
fur: Zonte files al progjet

en: _Remove Files
fur: _Gjave files

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
fur: Dis_vuede progjet

en: Remove all files from the project
fur: Gjave ducj i files dal progjet

en: _Burn…
fur: _Incît…

en: Burn the disc
fur: Scrîf il disc

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
fur: Par zontâ files a chest progjet fâs clic sul boton "Zonte" o strissine i files in cheste aree

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
fur: Par gjavâ i files selezioniju daspò fâs clic sul boton "Gjave" o frache il tast "Cancele"

en: Estimated project size: %s
fur: Dimension stimade dal progjet: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
fur: Il progjet al è masse larc pal disc ancje cun la opzion di soreincision.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
fur: Il progjet al è masse larc pal disc e tu scugnis gjavâ files.
    Tu podaressis vê voie di doprâ cheste opzion se tu stâs doprant 90 o 100 min CD-R(W) che no puedin jessi ricognossûts ben e duncje a àn bisugne de opzion di soreincision.
    Note: Cheste opzion a pues causionâ difiets o mancjancis.

en: Start to burn the contents of the selection
fur: Tache incît i contignûts de selezion

en: Please add songs to the project.
fur: Zonte tocs tal progjet.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
fur: Sigûrs di creâ un gnûf progjet e butâ vie chel atuâl?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
fur: Se tu sielzis di creâ un gnûf progjet vueit, dutis lis modifichis a laran pierdudis.

en: _Discard Changes
fur: _Bute vie modifichis

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
fur: Butâ vie la selezion dai file o zontâle tal gnûf progjet?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
fur: Se tu sielzis di creâ un gnûf progjet, la selezion dai file e vignarà butade vie.

en: _Discard File Selection
fur: _Bute vie selezion di file

en: _Keep File Selection
fur: _Ten selezion di file

en: _Discard Project
fur: _Bute vie il progjet

en: Select Files
fur: Selezione i files

en: Do you really want to empty the current project?
fur: Sigûrs di disvuedâ il progjet atuâl?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
fur: Disvuedâ un progjet al gjave ducj i files zontâts. Dut il lavôr al larà pierdût. Note che i files no laran eliminâts de lôr posizion, nome no saran plui listâts achì.

en: _Save
fur: _Salve

en: _Add
fur: _Zonte

en: _Remove
fur: _Gjave

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Data Disc)
fur: Brasero — %s (Disc di Dâts)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Audio Disc)
fur: Brasero — %s (Disc Audio)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Video Disc)
fur: Brasero — %s (Disc Video)

en: Your project has not been saved.
fur: Il to progjet nol è stât salvât.

en: Save the changes of current project before closing?
fur: Salvâ i cambiaments dal progjet atuâl prime di sierâ?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
fur: Se no tu salvis, i cambiaments a laran pierdûts par simpri.

en: Cl_ose Without Saving
fur: Si_ere cence salvâ

en: Save Current Project
fur: Salve progjet atuâl

en: Save project as a Brasero audio project
fur: Salve il progjet come progjet audio Brasero

en: Save project as a plain text list
fur: Salve il progjet come liste di test normâl

en: Save project as a PLS playlist
fur: Salve progjet come une liste di riproduzion PLS

en: Save project as an M3U playlist
fur: Salve progjet come une liste di riproduzion M3U

en: Save project as an XSPF playlist
fur: Salve progjet come une liste di riproduzion XSPF

en: Save project as an iriver playlist
fur: Salve progjet come une liste di riproduzion iriver

en: _Cover Editor
fur: Editôr _Cuviertis

en: Design and print covers for CDs
fur: Progjete e stampe lis cuviertis pai CD

en: _New Project
fur: _Gnûf progjet

en: Create a new project
fur: Cree un gnûf progjet

en: _Empty Project
fur: _Disvuede progjet

en: Let you choose your new project
fur: Selezione il to gnûf progjet

en: New _Audio Project
fur: Gnûf progjet _audio

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
fur: Cree un CD audio tradizionâl che al pues jessi riprodusût su computers e stereo

en: New _Data Project
fur: Gnûf progjet _Dâts

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
fur: Cree un CD/DVD che al ten cualsisei gjenar di dâts che a puedin jessi lets suntun computer

en: New _Video Project
fur: Gnûf progjet _video

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
fur: Cree un video DVD o un SVCD che si pues lei sui letôrs par TV

en: Copy _Disc…
fur: Copie _Disc…

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
fur: Cree une copie 1:1 di un CD audio o un CD/DVD di dâts tal to disc fis o suntun altri CD/DVD

en: _Burn Image…
fur: _Incît imagjin…

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
fur: Scrîf su disc une imagjin CD/DVD esistent

en: _Open…
fur: _Vierç…

en: Open a project
fur: Vierç un progjet

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
fur[0]: %d file selezionât (%s)
fur[1]: %d files selezionâts (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
fur[0]: %d file al è supuartât (%s)
fur[1]: %d files a son supuartâts (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
fur[0]: %d file al pues jessi zontât (%s)
fur[1]: %d files selezionâts a pudin jessi zontâts (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
fur[0]: Nissun file al pues jessi zontât (%i file selezionât)
fur[1]: Nissun file al pues jessi zontât (%i files selezionâts)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
fur[0]: Nissun file al è supuartât (%i file selezionât)
fur[1]: Nissun file al è supuartât (%i files selezionâts)

en: No file selected
fur: Nissun file selezionât

en: Brasero — New Audio Disc Project
fur: Brasero — Gnûf progjet disc audio

en: Brasero — New Data Disc Project
fur: Brasero — Gnûf progjet disc dâts

en: Brasero — New Video Disc Project
fur: Brasero — Gnûf progjet disc video

en: Brasero — New Image File
fur: Brasero — Gnûf file imagjin

en: Brasero — Disc Copy
fur: Brasero — Copie disc

en: Open Project
fur: Vierç progjet

en: _New
fur: _Gnûf

en: _Open
fur: _Vierç

en: Browse the file system
fur: Sgarfe tal filesystem

en: Display playlists and their contents
fur: Mostre listis di riproduzion e i lôr contignûts

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
fur: Selezione une altre figure.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
fur: Disc video (%s)

en: Error while loading the project.
fur: Erôr tal vierzi il progjet.

en: The project could not be opened
fur: Impussibil vierzi il progjet

en: The file is empty
fur: Il file al è vueit

en: It does not seem to be a valid Brasero project
fur: Nol somee jessi un progjet di Brasero valit

en: Audi_o project
fur: Progjet _Audio

en: Create a traditional audio CD
fur: Cree un CD audio tradizionâl

en: D_ata project
fur: Progjet _dâts

en: Create a data CD/DVD
fur: Cree un CD/DVD dâts

en: _Video project
fur: Progjet _video

en: Create a video DVD or an SVCD
fur: Cree un DVD video o un SVCD

en: Disc _copy
fur: _Copie disc

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
fur: Cree copie 1:1 di un CD/DVD

en: Burn _image
fur: Scrîf _imagjin

en: Last _Unsaved Project
fur: _Ultin progjet no salvât

en: Load the last project that was not burned and not saved
fur: Cjarie l'ultin progjet che nol è stât incidût ni salvât

en: No recently used project
fur: Nissun progjet doprât di resint

en: Create a new project:
fur: Cree un gnûf progjet:

en: Recent projects:
fur: Progjets resints:

en: Insert text
fur: Inserìs test

en: Delete text
fur: Elimine test

en: Substitute text
fur: Sostituìs test

en: Number files according to a pattern
fur: Numerâ i files daûr un scheme

en: Insert number sequence at beginning
fur: Inserî secuence numeriche tal inizi

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
fur: Inserìs

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
fur: al inizi

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
fur: te fin

en: Delete every occurrence of
fur: Elimine dutis lis presincis di

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in brasero * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
fur: cun

en: Rename to
fur: Cambie non in

en: {number}
fur: {numar}

en: No file
fur: Nissun file

en: Start and stop playing
fur: Tache e ferme la riproduzion

en: Title:
fur: Titul:

en: Song start:
fur: Inizi dal toc:

en: Song end:
fur: Fin dal toc:

en: Track length:
fur: Lungjece linie:

en: Song information for track %02i
fur: Informazions toc pe linie %02i

en: Do you really want to split the track?
fur: Sigûrs di dividi la linie?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
fur: Se tu dividis la linie, la dimension de gnove linie e sarà plui curte di 6 seconts e e vignarà jemplade.

en: _Split
fur: _Divît

en: The track wasn't split.
fur: La linie no je stade dividude.

en: No silence could be detected
fur: Nol è pussibil rilevâ nissun cidin

en: An error occurred while detecting silences.
fur: Si è presentât un erôr tal rilevâ i cidinôrs.

en: This will remove all previous results.
fur: Chest al gjavarà ducj i risultâts precedents.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
fur: Continuâ a ogni mût cun la division automatiche?

en: _Don't split
fur: _No sta dividi

en: Do you really want to empty the slices preview?
fur: Sigûrs di disvuedâ la anteprime dai tocs?

en: Re_move All
fur: Gj_ave dut

en: Split Track
fur: Division linie

en: M_ethod:
fur: M_etodi:

en: Method to be used to split the track
fur: Sisteme di doprâ par dividi la linie

en: Split track manually
fur: Divît la linie a man

en: Split track in parts with a fixed length
fur: Divît la linie in parts cuntune lungjece fissade

en: Split track in a fixed number of parts
fur: Divît la linie intun numar fissât di parts

en: Split track for each silence
fur: Divît la linie par ogni cidinôr

en: _Slice
fur: _Toc

en: Add a splitting point
fur: Zonte un pont di division

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
fur: Divît cheste linie ogni

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
fur: seconts

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
fur: Divît cheste linie in

en: Slicing Method
fur: Sisteme di division in tocs

en: Start
fur: Inizi

en: End
fur: Fin

en: Mer_ge
fur: _Unìs

en: Merge a selected slice with the next selected one
fur: Unìs un toc selezionât cul prossim selezionât

en: Remove the selected slices
fur: Gjave i tocs selezionâts

en: Clear the slices preview
fur: Nete la anteprime dai tocs

en: _List of slices that are to be created:
fur: _Liste di tocs di creâ:

en: Slices Preview
fur: Anteprime dai tocs

en: Hours
fur: Oris

en: Minutes
fur: Minûts

en: Seconds
fur: Seconts

en: Frames (1 second = 75 frames)
fur: Fotogram (1 secont = 75 fotograms)

en: Open the selected video
fur: Vierç il video selezionât

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
fur: Modifiche lis informazions dal video (inizi, fin, autôr, ...)

en: Remove the selected videos from the project
fur: Gjave i videos selezionâts dal progjet

en: Do you want to search for video files inside the directory?
fur: Vûstu cirî videos dentri la cartele?

en: _Search Directory
fur: _Cîr cartele

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
fur: "%s" nol dispon di un gjenar adat pai progjets video.

en: Please only add files with video content
fur: Zonte dome i files cun contignût video

en: Please type "%s --help" to see all available options
fur: Scrîf "%s --help" par vê dutis lis opzions disponibilis
