brasero - en to hr translation catalogue (932 entries)

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
hr: Brasero je aplikacija za CD/DVD snimanje u GNOME radnom okruženju. Dizajnirana je kako bi bila što jednostavnija i ima neke jedinstvene značajke koje omogućuju korisnicima stvaranje njihovih diskova jednostavno i brzo.

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
hr: Brasero može stvarati, kopirati i snimati podatkovne i glazbene CD/DVD-e. U potpunosti podržava CD-TEXT, višesesijska i joliet proširenja. Jednostavno možete povući i ispustiti datoteke s drugih lokalnih aplikacija ili s udaljenog dijeljenog uređaja kako bi ih jednostavno snimili na disk.

en: Disc Burner and Copier
hr: Snimač i kopiratelj diskova

en: Create and copy CDs and DVDs
hr: Stvori i kopiraj CD-e i DVD-e

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
hr: disk;cdrom;dvd;snimi;zvuk;snimka;

en: Brasero Disc Burner
hr: Brasero snimatelj diskova

en: Open a New Window
hr: Otvori novi prozor

en: Burn an Image File
hr: Snimi sliku

en: Copy a Disc
hr: Kopiraj disk

en: Create an Audio Project
hr: Stvori glazbeni projekt

en: Create a Video Project
hr: Stvori video projekt

en: Brasero project file
hr: Datoteka Brasero projekta

en: Should Nautilus extension output debug statements
hr: Treba li Nautilusov dodatak prikazivati izjave za ispravljanje grešaka

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
hr: Treba li Nautilusov dodatak pokazivati izjave za ispravljanje grešaka. Ako treba, vrijednost mora biti postavljena na "istinito".

en: The type of checksum used for images
hr: Vrsta kontrolne vrijednosti za provjeru slika

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
hr: Postavite 0 za MD5, 1 za SHA1 i 2 za SHA256

en: The type of checksum used for files
hr: Vrsta kontrolne vrijednosti za provjeru datoteka

en: Directory to use for temporary files
hr: Direktorij za privremene datoteke

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
hr: Sadrži apsolutnu putanju direktorija gdje bi brasero trebao spremati privremene datoteke. Ako je ova vrijednost prazna, koristit će se zadani direktorij za glib.

en: Favourite burn engine
hr: Najdraži mehanizam za snimanje

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
hr: Sadrži naziv preferiranog programa za snimanje koji je instaliran. Isti će biti korišten ako to bude moguće.

en: White list of additional plugins to use
hr: Bijela lista dodatnih dodataka za korištenje

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
hr: Sadrži popis dodataka koje će Brasero koristiti za snimanje. Ako je postavljeno na NULL, Brasero će ih učitati sve.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
hr: Omogući "-immed" zastavicu s cdrecordom

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
hr: Hoće li se koristiti "-immed" zastavica s cdrecordom. Koristite s oprezom (postavljeno na "istinito") budući da se radi o obilaznom rješenju za neke uređaje/konfiguracije.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
hr: Hoće li se koristiti "-use-the-force-luke=dao" zastavica s growisofsom

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
hr: Hoće li se koristiti "-use-the-force-luke=dao" zastavica s growisofsom. Ako je namješteno na "neistinito", brasero je neće koristiti; može biti rješenje za neke uređaje/konfiguracije.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
hr: Koristi se zajedno s "-immed" zastavicom s cdrecordom

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
hr: Koristi se zajedno s "-immed" zastavicom s cdrecordom.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
hr: Hoće li se koristiti "--driver generic-mmc-raw" zastavica s cdrdaom

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
hr: Hoće li se koristiti "--driver generic-mmc-raw" zastavica s cdrdaom. Ako je postavljeno na "istinito", brasero će je koristiti; može biti rješenje za neke uređaje/konfiguracije.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
hr: Posljednji direktorij u kojemu su se tražile slike za snimanje

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
hr: Sadrži apsolutnu putanju direktorija u kojemu su se posljednji put tražile slike za snimanje

en: Enable file preview
hr: Omogući pretpregled datoteke

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
hr: Hoće li se prikazati pretpregled datoteke. Da biste koristili, postavite na istinito.

en: Should brasero filter hidden files
hr: Treba li brasero filtrirati skrivene datoteke?

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
hr: Treba li brasero filtrirati skrivene datoteke? Ako je postavljeno na istinito, brasero će filtrirati skrivene datoteke.

en: Replace symbolic links by their targets
hr: Zamijeni simboličke poveznice s njihovim ciljevima

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
hr: Treba li brasero zamijeniti simboličke poveznice s njihovim ciljnim datotekama u projektu. Ako je postavljeno na "istinito", brasero će zamijeniti simboličke poveznice.

en: Should brasero filter broken symbolic links
hr: Treba li brasero filtrirati slomljene simboličke poveznice

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
hr: Treba li brasero filtrirati slomljene simboličke poveznice. Ako je postavljeno na "istinito", brasero će filtrirati slomljene simboličke poveznice.

en: The priority value for the plugin
hr: Prioritetna vrijednost za dodatak

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
hr: Kada je nekoliko dodataka dostupno za isti zadatak, ova vrijednost se koristi za određivanje prioriteta pojedinog dodatka. 0 znači da se koristi zadani prioritet dodatka. Pozitivna vrijednost ima prednost u odnosu na zadani prioritet. Negativna vrijednost onemogućuje dodatak.

en: Burning flags to be used
hr: Oznake snimanja koje će se koristiti

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
hr: Ova vrijednost predstavlja oznake za snimanje koje su se koristile u ovakvom kontekstu prošli put.

en: The speed to be used
hr: Brzina koja će se koristiti

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
hr: Ova vrijednost predstavlja brzinu koja se koristila u ovakvom kontekstu prošli put.

en: Error while blanking.
hr: Greška pri brisanju.

en: Blank _Again
hr: _Obriši ponovno

en: Unknown error.
hr: Nepoznata greška.

en: The disc was successfully blanked.
hr: Disk je uspješno obrisan.

en: The disc is ready for use.
hr: Disk je spreman za upotrebu.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
hr: _Obriši

en: _Fast blanking
hr: _Brzo brisanje

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
hr: Aktiviraj brzo brisanje, za razliku od dužeg, temeljitijeg brisanja

en: Disc Blanking
hr: Brisanje diska

en: Burning CD/DVD
hr: Snimanje CD/DVD-a

en: The drive is busy
hr: Pogon je zauzet

en: Make sure another application is not using it
hr: Provjerite da ga možda ne koristi druga aplikacija

en: "%s" cannot be unlocked
hr: "%s" nije moguće otključati

en: No burner specified
hr: Nije određen nijedan snimač

en: No source drive specified
hr: Nije određen nijedan izvorni pogon

en: Ongoing copying process
hr: Proces kopiranja u tijeku

en: The drive cannot be locked (%s)
hr: Pogon se ne može zaključati (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
hr: Pogon nema mogućnosti prepisivanja

en: Ongoing blanking process
hr: Proces brisanja u tijeku

en: The drive cannot burn
hr: Uređaj ne može snimati

en: Ongoing burning process
hr: Proces snimanja u tijeku

en: Ongoing checksumming operation
hr: Izvršava se operacija kontrole zbroja

en: Merging data is impossible with this disc
hr: Spajanje podataka nije moguće s ovim medijem

en: Not enough space available on the disc
hr: Nedovoljno dostupnog prostora na mediju

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
hr: %s (program)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
hr: %s (biblioteka)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
hr: %s (GStreamer dodatak)

en: There is no track to burn
hr: Ne postoji zapis za snimanje

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
hr: Molim ručno instalirajte sljedeće potrebne programe i biblioteke te pokušajte ponovno:

en: Only one track at a time can be checked
hr: Istodobno se može provjeravati samo jedan zapis

en: No format for the temporary image could be found
hr: Nijedan format za privremenu sliku nije mogao biti pronađen

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
hr: Došlo je do interne greške

en: Brasero notification
hr: Brasero obavijest

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
hr: %s (%i%% dovršeno)

en: Creating Image
hr: Stvaranje slike

en: Burning DVD
hr: Snimanje DVD-a

en: Copying DVD
hr: Kopiranje DVD-a

en: Burning CD
hr: Snimanje CD-a

en: Copying CD
hr: Kopiranje CD-a

en: Burning Disc
hr: Snimanje medija

en: Copying Disc
hr: Kopiranje medija

en: Creating image
hr: Stvaranje slike

en: Simulation of video DVD burning
hr: Simulacija snimanja video DVD-a

en: Burning video DVD
hr: Snimanje video DVD-a

en: Simulation of data DVD burning
hr: Simulacija snimanja podatkovnog DVD-a

en: Burning data DVD
hr: Snimanje podatkovnog DVD-a

en: Simulation of image to DVD burning
hr: Simulacija snimanja slike na DVD

en: Burning image to DVD
hr: Snimanje slike na DVD

en: Simulation of data DVD copying
hr: Simulacija kopiranja podatkovnog DVD-a

en: Copying data DVD
hr: Kopiranje podatkovnog DVD-a

en: Simulation of (S)VCD burning
hr: Simulacija snimanja (S)VCD-a

en: Burning (S)VCD
hr: Snimanje (S)VCD-a

en: Simulation of audio CD burning
hr: Simulacija snimanja glazbenog CD-a

en: Burning audio CD
hr: Snimanje glazbenog CD-a

en: Simulation of data CD burning
hr: Simulacija snimanja podatkovnog CD-a

en: Burning data CD
hr: Snimanje podatkovnog CD-a

en: Simulation of CD copying
hr: Simulacija kopiranja CD-a

en: Simulation of image to CD burning
hr: Simulacija snimanja slike na CD

en: Burning image to CD
hr: Snimanje slike na CD

en: Simulation of video disc burning
hr: Simulacija snimanja video medija

en: Burning video disc
hr: Snimanje video medija

en: Simulation of data disc burning
hr: Simulacija snimanja podatkovnog medija

en: Burning data disc
hr: Snimanje podatkovnog medija

en: Simulation of disc copying
hr: Simulacija kopiranja medija

en: Copying disc
hr: Kopiranje diska

en: Simulation of image to disc burning
hr: Simulacija snimanja slike na medij

en: Burning image to disc
hr: Snimanje slike na medij

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
hr: Zamijenite disk s višestruko zapisivim diskom koji sadrži podatke.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
hr: Molim, zamijenite medij s onim koji sadrži podatke.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
hr: Umetnite višestruko zapisivi disk koji sadrži podatke.

en: Please insert a disc holding data.
hr: Molim, umetnite medij koji sadržava podatke.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
hr: Molim zamijenite medij sa zapisivim CD-om s najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable CD.
hr: Molim zamijenite medij sa zapisivim CD-om.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
hr: Molim ubacite zapisivi CD s najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable CD.
hr: Molim ubacite zapisivi CD.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
hr: Molim zamijenite medij sa zapisivim DVD-om s najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
hr: Molim zamijenite medij sa zapisivim DVD-om.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
hr: Molim ubacite medij sa zapisivim DVD-om s najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable DVD.
hr: Molim ubacite zapisivi DVD.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
hr: Molim zamijenite medij sa zapisivim CD-om ili DVD-om s najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
hr: Molim zamijenite medij sa zapisivim CD-om ili DVD-om.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
hr: Molim ubacite medij sa zapisivim CD-om ili DVD-om s najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable CD or DVD.
hr: Molim ubacite zapisivi CD ili DVD.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
hr: Slika diska je stvorena na vašem tvrdom disku.
    Snimanje će početi čim umetnete zapisivi medij.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
hr: Test integriteta podataka će započeti čim se umetne medij.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
hr: Molim, ponovno umetnite medij u CD/DVD snimač.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
hr: "%s" je zauzet.

en: There is no disc in "%s".
hr: Nema medija u "%s".

en: The disc in "%s" is not supported.
hr: Medij u "%s" nije podržan.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
hr: Disk u "%s" nije višestruko zapisivi disk

en: The disc in "%s" is empty.
hr: Medij u "%s" je prazan.

en: The disc in "%s" is not writable.
hr: Medij u "%s" nije zapisiv.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
hr: Nedovoljno dostupnog prostora na mediju u "%s".

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
hr: Medij u "%s" treba ponovno umetnuti.

en: Please eject the disc and reload it.
hr: Molim, izbacite medij i ponovno ga umetnite.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
hr: Datoteka nije mogla biti stvorena na lokaciji određenoj za privremene datoteke

en: The image could not be created at the specified location
hr: Slika nije mogla biti stvorena na određenoj lokaciji

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
hr: Želite li odrediti drugu lokaciju za ovu sesiju ili ponovno pokušati s trenutnom lokacijom?

en: You may want to free some space on the disc and retry
hr: Možda biste mogli osloboditi nešto prostora na mediju i pokušati ponovno

en: _Keep Current Location
hr: _Zadrži trenutnu lokaciju

en: _Change Location
hr: _Promijeni lokaciju

en: Location for Image File
hr: Lokacija za datoteku slike

en: Location for Temporary Files
hr: Lokacija za privremene datoteke

en: _Replace Disc
hr: _Zamijeni medij

en: Do you really want to blank the current disc?
hr: Želite li zaista obrisati trenutni disk?

en: The disc in the drive holds data.
hr: Medij u pogonu sadrži podatke.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
hr: _Obriši disk

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
hr: Ako ih uvezete moći ćete ih vidjeti i koristiti čim se trenutni odabir datoteka snimi.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
hr: Ako to ne učinite, bit će nevidljivi (no svejedno čitljivi).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
hr: Već postoje snimljene datoteke na ovom mediju. Želite li ih uvesti?

en: _Import
hr: _Uvoz

en: Only _Append
hr: Samo _pridodaj

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
hr: CD-RW glazbeni mediji se možda neće dobro reproducirati u starijim CD sviračima, a CD-tekst neće biti zapisan.

en: Do you want to continue anyway?
hr: Želite li svejedno nastaviti?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
hr: Dodavanje zvučnih zapisa na CD se ne preporuča.

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
hr: CD-RW glazbeni disk možda neće ispravno funkcionirati u starijim CD sviračima.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
hr: Snimanje zvučnih zapisa na višestruko zapisivom disku nije preporučljivo.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
hr: Molim ručno izbacite medij iz "%s".

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
hr: Medij se nije mogao izbaciti premda mora biti uklonjen kako bi se trenutna operacija mogla nastaviti.

en: Do you want to replace the disc and continue?
hr: Želite li zamijeniti disk i nastaviti?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
hr: Trenutno umetnuti medij se ne može obrisati.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
hr: Želite li nastaviti s isključenom Windows kompatibilnošću?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
hr: Neke datoteke nemaju prikladan naziv za CD kompatibilan s Windowsima.

en: C_ontinue
hr: N_astavi

en: The simulation was successful.
hr: Simulacija je bila uspješna.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
hr: Stvarno snimanje diska će započeti za 10 sekundi.

en: Burn _Now
hr: Snimi odmah

en: Save Current Session
hr: Spremi trenutnu sesiju

en: An unknown error occurred.
hr: Pojavila se nepoznata greška.

en: Error while burning.
hr: Greška pri snimanju.

en: _Save Log
hr: _Spremi zapis

en: Video DVD successfully burned
hr: Video DVD uspješno snimljen

en: (S)VCD successfully burned
hr: (S)VCD uspješno snimljen

en: Audio CD successfully burned
hr: Glazbeni CD uspješno snimljen

en: Image successfully created
hr: Slika uspješno stvorena

en: DVD successfully copied
hr: DVD uspješno kopiran

en: CD successfully copied
hr: CD uspješno kopiran

en: Image of DVD successfully created
hr: Slika DVD-a uspješno stvorena

en: Image of CD successfully created
hr: Slika CD-a uspješno stvorena

en: Image successfully burned to DVD
hr: Slika uspješno snimljena na DVD

en: Image successfully burned to CD
hr: Slika uspješno snimljena na CD

en: Data DVD successfully burned
hr: Podatkovni DVD uspješno snimljen

en: Data CD successfully burned
hr: Podatkovni CD uspješno snimljen

en: Copy #%i has been burned successfully.
hr: Kopija #%i je uspješno snimljena.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
hr: Nova kopija će se početi snimati čim ubacite novi zapisivi medij. Ako ne želite snimiti još jednu kopiju, pritisnite "Otkaži".

en: Make _More Copies
hr: Napravi _više kopija

en: Create Co_ver
hr: Stvori om_ot

en: There are some files left to burn
hr: Ostalo je još nekoliko datoteka za snimiti

en: There are some more videos left to burn
hr: Ostalo je još nekoliko video datoteka za snimiti

en: There are some more songs left to burn
hr: Ostalo je još nekoliko pjesama za snimiti

en: Do you really want to quit?
hr: Želite li stvarno završiti?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
hr: Prekidanje procesa može disk učiniti neupotrebljivim.

en: C_ontinue Burning
hr: N_astavi snimanje

en: _Cancel Burning
hr: _Otkaži snimanje

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
hr: Molim ubacite zapisivi CD ili DVD ako ne želite zapisati u datoteku slike.

en: Create _Image
hr: Stvori _sliku

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Make _Several Copies
hr: Napravi _nekoliko kopija

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Burn
hr: _Snimi

en: Burn _Several Copies
hr: Snimi _nekoliko kopija

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
hr: Želite li snimit odabrane datoteke preko nekoliko medija?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
hr: Veličina podataka je prevelika za disk, čak i s overburn mogućnošću.

en: _Burn Several Discs
hr: _Snimi nekoliko diska

en: Burn the selection of files across several media
hr: Snimi odabrane datoteke preko nekoliko medija

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
hr: Molim odaberite drugi CD ili DVD ili umetnite novi.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
hr: Nijedna informacija o pjesmi (izvođač, naslov, ...) neće biti zapisana na disk.

en: This is not supported by the current active burning backend.
hr: Ovo nije podržano od strane trenutne, aktivne pozadine snimanja.

en: Please add files.
hr: Molim, dodajte datoteke.

en: There are no files to write to disc
hr: Ne postoje datoteke za zapisivanje na disk

en: Please add songs.
hr: Molim, dodajte pjesme.

en: There are no songs to write to disc
hr: Nema pjesama za zapisivanje na disk

en: Please add videos.
hr: Molim, dodajte video datoteke.

en: There are no videos to write to disc
hr: Nema video datoteka za zapisivanje na disk

en: There is no inserted disc to copy.
hr: Nije umetnut nijedan medij za kopiranje.

en: Please select a disc image.
hr: Odaberite sliku diska.

en: There is no selected disc image.
hr: Nema odabrane slike diska.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
hr: Molim, odaberite drugu sliku.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
hr: Čini se da nije valjana slika diska ili cue datoteka.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
hr: Molim, umetnite medij koji nema zaštitu protiv kopiranja.

en: All required applications and libraries are not installed.
hr: Nisu instalirani svi potrebni programi i biblioteke.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
hr: Molim, zamijenite medij s podržanim CD-om ili DVD-om.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
hr: Želite li snimiti iznad prijavljene zapremnine medija?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
hr: Veličina podataka je prevelika za disk i morate ukloniti neke odabrane datoteke.
    Ovu biste mogućnost mogli iskoristiti ako upotrebljavate 90 ili 100-minutni CD-R(W) koji se ne može ispravno prepoznati, stoga zahtijeva overburn mogućnost.
    NAPOMENA: Ova mogućnost može prouzročiti greške.

en: Burn beyond the disc's reported capacity
hr: Snimi iznad prijavljene zapremnine medija

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
hr: Pogon u kojemu se nalazi izvorni medij će također biti upotrijebljen za snimanje.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
hr: Nakon što se iskopira trenutno ubačeni, bit će potreban novi zapisivi medij.

en: Select a disc to write to
hr: Odaberi medij za snimanje

en: Disc Burning Setup
hr: Postava snimanja medija

en: Video Options
hr: Mogućnosti videa

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
hr: Želite li napraviti disk iz sadržaja slike ili s datotekom slike unutra?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
hr: Postoji samo jedna odabrana datoteka ("%s). To je slika medija i njezin sadržaj može biti snimljen.

en: Burn as _File
hr: Snimi kao _datoteku

en: Burn _Contents…
hr: Snimi _sadržaj...

en: Image Burning Setup
hr: Postavke snimanja slike

note: pack everything
en: Select a disc image to write
hr: Odaberite sliku diska za zapisivanje

en: Copy CD/DVD
hr: Kopiraj CD/DVD

en: Select disc to copy
hr: Odaberi medij za kopiranje

en: Please install the following manually and try again:
hr: Molim ručno instalirajte sljedeće i pokušajte ponovno:

en: Unknown song
hr: Nepoznata pjesma

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in brasero we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBu
en: by %s
hr: izvođača %s

en: "%s" cannot be read
hr: "%s" nije moguće pročitati

en: SVCD image
hr: SVCD slika

en: VCD image
hr: VCD slika

en: Video DVD image
hr: Video DVD slika

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that brasero will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
hr: Novi medij u snimaču koji ujedno sadrži i izvorni medij

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
hr: %s: nema dovoljno slobodnog prostora

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
hr: %s: %s od slobodnog prostora

note: Translators: the first %s is the path of the directory where brasero * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
hr: %s: %s slobodno

en: Do you really want to choose this location?
hr: Želite li zaista odabrati ovu lokaciju?

en: You do not have the required permission to write at this location
hr: Nemate potrebne ovlasti za zapisivanje na ovu lokaciju

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
hr: Datotečni sustav na ovom mediju ne podržava velike datoteke (veličine preko 2 GiB).
    Ovo može biti problem pri snimanju DVD-a ili velikih slika.

en: Impossible to retrieve speeds
hr: Nije moguće saznati brzine

en: Maximum speed
hr: Najveća brzina

en: Burning speed
hr: Brzina snimanja

en: _Simulate before burning
hr: _Simuliraj prije snimanja

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
hr: Brasero će simulirati snimanje te će, ako je simulacija uspješna, nastaviti s pravim snimanjem nakon 10 sekundi

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
hr: Koristi burn_proof (smanjuje rizik neuspješnog snimanja)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
hr: Snimi sliku izravno _bez spremanja na disk

en: Leave the disc _open to add other files later
hr: Ostavi medij _otvorenim za kasnije dodavanje drugih datoteka

en: Allow to add more data to the disc later
hr: Dopusti naknadno dodavanje podataka na disk

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Location for _Temporary Files
hr: Lokacija za _privremene datoteke

en: Set the directory where to store temporary files
hr: Odaberite direktorij za spremanje privremenih datoteka

en: Temporary files
hr: Privremene datoteke

en: Hidden file
hr: Skrivena datoteka

en: Unreadable file
hr: Nečitljiva datoteka

en: Broken symbolic link
hr: Slomljena simbolička poveznica

en: Recursive symbolic link
hr: Rekurzivna simbolička poveznica

en: Disc image type:
hr: Vrsta slike diska:

en: Autodetect
hr: Automatska detekcija

en: ISO9660 image
hr: ISO9660 slika

en: Readcd/Readom image
hr: Readcd/Readom slika

en: Cue image
hr: Cue slika

en: Cdrdao image
hr: Cdrdao slika

en: Properties of %s
hr: Svojstva od %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
hr: Želite li zaista zadržati trenutni nastavak naziva slike diska?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
hr: Ako odaberete zadržati ga, programi možda neće moći pravilno prepoznati vrstu datoteke.

en: _Keep Current Extension
hr: _Zadrži trenutnu ekstenziju

en: Change _Extension
hr: Promijeni _ekstenziju

en: Configure recording options
hr: Podesi mogućnosti snimanja

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
hr: Ukupno vrijeme: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
hr: Prosječna brzina pogona za snimanje:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
hr: Procijenjeno preostalo vrijeme: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
hr: %i MiB od %i MiB

en: Estimated drive speed:
hr: Procijenjena brzina uređaja:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
hr: "%s": učitavanje

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
hr: "%s": nepoznata vrsta slike diska

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
hr: Kliknite ovdje za odabir _slike diska

en: Select Disc Image
hr: Odaberite sliku diska

en: All files
hr: Sve datoteke

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
hr: Datoteke slika diska

en: Image type:
hr: Vrsta slike:

en: Estimated size: %s
hr: Procijenjena veličina: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
hr: Želite li zaista dodati "%s" odabiru?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
hr: Poddirektoriji ovog direktorija imaju 7 glavnih direktorija.
    Brasero može stvoriti sliku ovakve datotečne hijerarhije, ali medij možda neće biti čitljiv na svim operativnim sustavima.
    Napomena: ovakva datotečna hijerarhija je čitljiva na Linuxu.

en: Ne_ver Add Such File
hr: Ni_kad ne dodaj takvu datoteku

en: Al_ways Add Such File
hr: Uv_ijek dodaj takvu datoteku

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
hr: Želite li zaista dodati "%s" odabiru, te koristiti treću inačicu ISO9660 standarda kako bi je podržali?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
hr: Veličina datoteke prelazi 2 GiB. Datoteke veće od 2 GiB ne podržava ISO9660 standard u svojoj prvoj i drugoj inačici (najraširenije).
    Preporuka je da se koristi ISO9660 standard, kojeg podržava većina operativnih sustava, uključujući Linux i sve inačice Windows™ operativnog sustava.
    Međutim, Mac OS X nije u mogućnosti pročitati slike stvorene s trećom inačicom ISO9660 standarda.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
hr: Treba li datoteke preimenovati da budu kompatibilne s Windowsima?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
hr: Takvi nazivi bi trebali biti promijenjeni i skraćeni na 64 znaka.

en: _Disable Full Windows Compatibility
hr: _Onemogući potpunu Windows kompatibilnost

en: _Rename for Full Windows Compatibility
hr: _Preimenuj za potpunu Windows kompatibilnost

en: Size Estimation
hr: Procjena veličine

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
hr: Molim pričekajte dok procjenjivanje veličine ne završi.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
hr: Da bi se ova radnja dovršila, sve datoteke moraju biti analizirane.

en: Check _Again
hr: Provjeri _ponovno

en: The file integrity check could not be performed.
hr: Provjera integriteta podataka nije mogla biti izvršena.

en: An unknown error occurred
hr: Dogodila se nepoznata greška

en: The file integrity check was performed successfully.
hr: Provjera integriteta datoteka je uspješno izvršena.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
hr: Izgleda da nema neispravnih datoteka na mediju

en: The following files appear to be corrupted:
hr: Čini se da su sljedeće datoteke oštećene:

en: Corrupted Files
hr: Oštećene datoteke

en: Downloading MD5 file
hr: Preuzimanje MD5 datoteke

en: "%s" is not a valid URI
hr: "%s" nije valjani URI

en: No MD5 file was given.
hr: Nije dana nijedna MD5 datoteka.

en: Use an _MD5 file to check the disc
hr: Iskoristi _MD5 datoteku za provjeru medija

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
hr: Koristi vanjsku .md5 datoteku koja sprema kontrolnu datoteku medija

en: Open an MD5 file
hr: Otvori MD5 datoteku

en: _Check
hr: _Provjeri

en: Disc Checking
hr: Provjera medija

en: The operation cannot be performed.
hr: Ova operacije se ne može izvršiti.

en: The disc is not supported
hr: Medij nije podržan

en: The drive is empty
hr: Pogon je prazan

en: Select a disc
hr: Odaberi medij

en: Progress
hr: Napredak

en: (loading…)
hr: (učitavanje…)

en: Empty
hr: Prazno

en: Disc file
hr: Datoteka medija

en: %d item | %d items
hr[0]: %d stavka
hr[1]: %d stavke
hr[2]: %d stavki

en: New folder
hr: Nova mapa

en: New folder %i
hr: Nova mapa %i

en: Analysing files
hr: Analiza datoteka

en: "%s" is a recursive symbolic link.
hr: "%s" je rekurzivna simbolička poveznica

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
hr: "%s" se ne može pronaći.

en: Retrieving image format and size
hr: Pronalaženje formata slike i veličine

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
hr: Format slike diska nije moguće odrediti

en: Please set it manually
hr: Molim, namjestite ga ručno

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
hr: "%s" je uklonjen iz datotečnog sustava.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
hr: Direktoriji se ne mogu dodati na video i glazbene diskove

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
hr: Popisi izvođenja se ne mogu dodati na video i glazbene diskove

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
hr: "%s" nije prikladan za audio i glazbene medije

en: Analysing video files
hr: Analiza video datoteka

en: Format used mostly on the North American continent
hr: Oblik koji se uglavnom koristi na sjevernoameričkom kontinentu

en: Format used mostly in Europe
hr: Format uglavnom korišten u Europi

en: Native _format
hr: Izvorni _format

en: Aspect ratio:
hr: Omjer dimenzija:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
hr: Vrsta VCD-a:

en: Create an SVCD
hr: Stvori SVCD

en: Create a VCD
hr: Stvori VCD

en: Directory could not be created (%s)
hr: Direktorij nije mogao biti stvoren (%s)

en: Getting size
hr: Očitavanje veličine

en: Writing
hr: Zapisivanje

en: Blanking
hr: Brisanje

en: Creating checksum
hr: Stvaranje kontrolne datoteke

en: Copying file
hr: Kopiranje datoteke

en: Analysing audio files
hr: Analiziranje glazbenih datoteka

en: Transcoding song
hr: Prekodiranje pjesme

en: Preparing to write
hr: Priprema za zapisivanje

en: Writing leadin
hr: Zapisivanje uvoda

en: Writing CD-Text information
hr: Zapisivanje CD-tekst informacija

en: Finalizing
hr: Završavanje

en: Writing leadout
hr: Zapisivanje završetka

en: Starting to record
hr: Početak snimanja

en: Success
hr: Uspjeh

en: Ejecting medium
hr: Izbacivanje medija

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
hr: Prikaži izjave ispravljanja grešaka na stdout za Braserovu biblioteku snimanja

en: Brasero media burning library
hr: Braserova biblioteka za snimanje medija

en: Display options for Brasero-burn library
hr: Prikaži mogućnosti za Braserovu biblioteku snimanja

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
hr: "%s" se nije prikladno ponašao

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
hr: Nema dovoljno prostora na disku (%s dostupno za %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
hr: Datotečni sustav koji ste odabrali za spremanje privremene slike ne može sadržati datoteke veće od 2 GiB

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
hr: Mjesto koje ste odabrali za spremanje privremene slike, nema dovoljno slobodnog prostora za sliku medija  (%ld MiB potrebno)

en: The size of the volume could not be retrieved
hr: Veličina medija nije mogla biti očitana

en: No path was specified for the image output
hr: Za izlaznu sliku nije određena nijedna putanja

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
hr: Došlo je do interne greške (%s)

en: The file is not stored locally
hr: Datoteka nije spremljena lokalno

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
hr: Direktorij VIDEO_TS nedostaje ili nije valjan

en: "%s" could not be found in the path
hr: "%s" nije mogao biti pronađen u putanji

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
hr: "%s" GStreamer dodatak nije moguće pronaći

en: The version of "%s" is too old
hr: Inačica "%s" je prestara

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
hr: "%s" je simbolična poveznica na drugi program

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
hr: "%s" nije pronađen

note: Translators: %s is the name of the brasero element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
hr: Proces "%s" završio sa šifrom greške (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
hr: Datoteka slike

en: Unnamed CD/DVD Drive
hr: Neimenovan CD/DVD pogon

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
hr: Prikaži izvještaj ispravljanja greške na stdout za Braserovu medijsku biblioteku

en: Brasero optical media library
hr: Braserova biblioteka optičkih medija

en: Display options for Brasero media library
hr: Prikaži mogućnosti za Braserovu medijsku biblioteku

en: File
hr: Datoteka

en: DVD+R dual layer
hr: DVD+R dvoslojni

en: DVD+RW dual layer
hr: DVD+RW dvoslojni

en: DVD-R dual layer
hr: DVD-R dvoslojni

en: Blu-ray disc
hr: Blu-ray disk

en: Writable Blu-ray disc
hr: Zapisivi Blu-ray disk

en: Rewritable Blu-ray disc
hr: Višestruko zapisivi Blu-ray disk

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
hr: Prazan %s u %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
hr: Glazbeni i podatkovni %s u %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
hr: Glazba %s u %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
hr: Podatkovni %s u %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
hr: %s u %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
hr: %s: prazno

en: Searching for available discs
hr: Pretraživanje za dostupnim medijima

en: No disc available
hr: Medij nije dostupan

en: The disc mount point could not be retrieved
hr: Točka pridruživanja medija nije pronađena

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
hr: Prazni disk (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
hr: Glazbeni i podatkovni disk (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
hr: Glazbeni disk (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
hr: Podatkovni disk (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
hr: Čini se da nije ispravna ISO slika

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Size mismatch
hr: veličina ne odgovara

en: Type mismatch
hr: vrsta ne odgovara

en: Bad argument
hr: Loš argument

en: Outrange address
hr: Adresa izvan opsega

en: Invalid address
hr: Neispravna adresa

en: Invalid command
hr: Neispravna naredba

en: Invalid parameter in command
hr: Neispravan parametar u naredbi

en: Invalid field in command
hr: Neispravno polje u naredbi

en: The device timed out
hr: isteklo vrijeme čekanja na odgovor uređaja

en: Key not established
hr: Ključ nije uspostavljen

en: Invalid track mode
hr: Neispravan način zapisa

en: _Hide changes
hr: _Sakrij promjene

en: _Show changes
hr: _Prikaži promjene

en: The file does not appear to be a playlist
hr: Čini se da datoteka nije popis pjesama

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
hr: Slike

en: _Color
hr: _Boja

en: Solid color
hr: Jednobojno

en: Horizontal gradient
hr: Vodoravni prijelaz

en: Vertical gradient
hr: Okomiti prijelaz

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
hr: _Slika

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
hr: Putanja slike:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
hr: Odaberite sliku

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
hr: Stil slike:

en: Centered
hr: Centrirano

en: Tiled
hr: Popločeno

en: Scaled
hr: Prilagođeno

en: Background Properties
hr: Svojstva pozadine

en: Print
hr: Ispiši

en: Bac_kground Properties
hr: Svojstva _pozadine

en: Background properties
hr: Svojstva pozadine

en: Align right
hr: Desno poravnavanje

en: Center
hr: Sredina

en: Align left
hr: Lijevo poravnavanje

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Italic
hr: Kurziv

en: Bold
hr: Podebljano

en: Font family and size
hr: Vrsta fonta i veličina

en: _Text Color
hr: Boja _teksta

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Cover Editor
hr: Uređivač omota

en: Set Bac_kground Properties
hr: Postavi svojstva _pozadine

en: SIDES
hr: STRANE

en: BACK COVER
hr: STRAŽNJI OMOT

en: FRONT COVER
hr: PREDNJI OMOT

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
hr: Slika nije mogla biti učitana.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
hr: GStreamer ne može rukovati s "%s".

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
hr: %s element nije mogao biti stvoren

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
hr: Prikaži sadržaj otklanjanja greške na stdout za Brasero biblioteku pomagala

en: Brasero utilities library
hr: Brasero biblioteka pomagala

en: Display options for Brasero-utils library
hr: Prikaži mogućnsoti Brasero biblioteke pomagala

en: Pick a Color
hr: Odaberi boju

en: CD/DVD Creator
hr: CD/DVD stvaratelj

en: Create CDs and DVDs
hr: Stvori CD-e i DVD-e

en: Medium Icon
hr: Ikona medija

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
hr: Slikovne datoteke

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
hr: Mapa CD/DVD stvaratelja

en: Disc Name:
hr: Naziv diska:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
hr: Povucite ili kopirajte datoteke ispod da biste ih zapisali na medij

en: Write to Disc
hr: Zapiši na medij

en: Write contents to a CD or DVD
hr: Zapiši sadržaj na CD ili DVD

en: Copy Disc
hr: Kopiraj medij

en: _Write to Disc…
hr: _Zapiši na medij...

en: Write disc image to a CD or DVD
hr: Zapiši sliku medija na CD ili DVD

en: _Copy Disc…
hr: _Kopiraj medij...

en: Create a copy of this CD or DVD
hr: Stvori kopiju ovog CD-a ili DVD-a

en: _Blank Disc…
hr: _Obriši disk...

en: Blank this CD or DVD
hr: Obriši ovaj CD ili DVD

en: _Check Disc…
hr: _Provjeri medij...

en: Check the data integrity on this CD or DVD
hr: Provjeri cjelovitost podataka na ovom CD-u ili DVD-u

en: Data could not be read (%s)
hr: Podaci nisu mogli biti pročitani (%s)

en: Data could not be written (%s)
hr: Podaci nisu mogli biti zapisani (%s)

en: Generates .cue files from audio
hr: Stvara .cue datoteke iz zvuka

en: cdrdao burning suite
hr: cdrdao paket za snimanje

en: Copying audio track
hr: Kopiranje zvučnog zapisa

en: Copying data track
hr: Kopiranje podatkovnog zapisa

en: Analysing track %02i
hr: Analiziranje zapisa %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
hr: Nemate potrebe ovlasti za korištenje ovog uređaja

en: Converting toc file
hr: Pretvaranje toc datoteke

en: Copies, burns and blanks CDs
hr: Kopira, snima i briše CD-ove

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
hr: Omogući "--driver generic-mmc-raw" zastavicu (vidi cdrdao priručnik)

en: cdrkit burning suite
hr: cdrkit paket za snimanje

en: Last session import failed
hr: Uvoz posljednje sesije nije uspio

en: An image could not be created
hr: Slika nije mogla biti stvorena

en: This version of genisoimage is not supported
hr: Ova inačica genisoimagea nije podržana

en: Some files have invalid filenames
hr: Neke datoteke imaju neispravne nazive

en: Unknown character encoding
hr: Nepoznata kodna stranica

en: There is no space left on the device
hr: Ponestalo je slobodnog prostora na uređaju

en: Creates disc images from a file selection
hr: Stvara slike medija iz odabira datoteka

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
hr: Lokaciju koju ste odabrali za spremanje slike diska nema dovoljno slobodnog prostora

en: Copies any disc to a disc image
hr: Kopira bilo koji medij u sliku medija

en: An error occurred while writing to disc
hr: Došlo je do greške prilikom zapisivanja na medij

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
hr: Sustav je prespor za snimanje medija pri ovoj brzini. Pokušajte odabrati nižu brzinu

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
hr: Zapisivanje zapisa %s

en: Formatting disc
hr: Formatiranje medija

en: Writing cue sheet
hr: Pisanje cue stranice

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
hr: Medij treba biti ponovno učitan prije snimanja

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
hr: Snima, briše i formatira CD-ove i DVD-ove

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
hr: Omogući "-immed" zastavicu (vidi wodim priručnik)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
hr: Minimalni omjer ispunjenja međuspremnika (u %) (pogledajte wodimov priručnik)

en: Copying audio track %02d
hr: Kopiranje zvučnog zapisa %02d

en: Preparing to copy audio disc
hr: Pripremanje kopiranja glazbenog diska

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
hr: Kopiraj zapise s glazbenog CD-a sa svim povezanim informacijama

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
hr: Snima, briše i formatira CD-ove, DVD-ove i BD-ove

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
hr: Omogući "-immed" zastavicu (vidi cdrecord priručnik)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
hr: Najniži omjer punjenja privremene memorije (u %%) (vidi cdrecord priručnik):

en: cdrtools burning suite
hr: cdrtools paket za snimanje

en: This version of mkisofs is not supported
hr: Ova inačica mkisofsa nije podržana

en: File "%s" could not be opened (%s)
hr: Datoteka "%s" nije mogla biti otvorena (%s)

en: Creating checksum for image files
hr: Stvaranje kontrolne datoteke za datoteke slika

en: No checksum file could be found on the disc
hr: Na mediju nije pronađena nijedna kontrolna datoteka

en: Checking file integrity
hr: Provjera integriteta datoteke

en: File "%s" could not be opened
hr: Datoteka "%s" nije mogla biti otvorena

en: Some files may be corrupted on the disc
hr: Neke datoteke na mediju bi mogle biti oštećene

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
hr: Kontrolna datoteka

en: Checks file integrities on a disc
hr: Provjerava cjelovitost datoteka na mediju

en: Hashing algorithm to be used:
hr: Hashing algoritam za upotrebu:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
hr: "%s" nije mogao biti otvoren (%s)

en: Creating image checksum
hr: Stvaram kontrolnu datoteku slike

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
hr: Kontrolna datoteka slike

en: Checks disc integrity after it is burnt
hr: Provjerava cjelovitost medija nakon snimanja

en: Creating file layout
hr: Stvaram raspored datoteka

en: Creates disc images suitable for video DVDs
hr: Stvara slike medija prikladne za video DVD-e

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * brasero --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
hr: Greška pri preuzimanju ključa za enkripciju. Ovaj problem možete riješiti na jedan od sljedećih načina: : postavite u terminalu ispravan regijski kôd DVD-a za vaš CD/DVD uređaj s naredbom "regionset %s" ili pokrenite naredbu "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session"

en: Retrieving DVD keys
hr: Učitavanje DVD ključeva

en: Video DVD could not be opened
hr: Video DVD nije mogao biti otvoren

en: Error while reading video DVD (%s)
hr: Greška pri čitanju video DVD-a (%s)

en: Copying video DVD
hr: Kopiranje video DVD-a

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
hr: Kopira video DVD-e sa CSS zaštitom na sliku medija

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
hr: Briše i formatira višestruko zapisive DVD-ove i BD-ove

en: Burns and blanks DVDs and BDs
hr: Snima i briše DVD-ove i BD-ove

en: Allow DAO use
hr: Dopusti upotrebu DAO-a

en: growisofs burning suite
hr: growisofs paket za snimanje

en: libburn track could not be created
hr: nije bilo moguće stvoriti libburn zapis

en: libburn library could not be initialized
hr: libburn biblioteka se nije mogla pokrenuti

en: The drive address could not be retrieved
hr: Adresa uređaja nije mogla biti očitana

en: Writing track %02i
hr: Zapisivanje zapisa %02i

en: libburnia burning suite
hr: libburnia paket za snimanje

en: Volume could not be created
hr: Medij nije mogao biti stvoren

en: libisofs could not be initialized.
hr: libisofs se nije mogao pokrenuti.

en: Read options could not be created
hr: Mogućnosti čitanja nisu mogle biti stvorene

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
hr: glavni direktorij za putanju "%s" nije pronađen u stablu

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
hr: libisofs je prijavio grešku pri stvaranju direktorija "%s"

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
hr: libisofs je prijavio grešku pri dodavanju sadržaja u direktorij "%s" (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
hr: libisofs je prijavio grešku pri dodavanju datoteke u putanji "%s"

en: Copying checksum file
hr: Kopiram kontrolnu datoteku

en: Copying files locally
hr: Lokalno kopiranje datoteka

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
hr: Preuzimatelj datoteka

en: Allows files not stored locally to be burned
hr: Dopušta snimanje datoteka koje nisu spremljene lokalno

en: Impossible to retrieve local file path
hr: Nemoguće je pronaći putanju lokalne datoteke

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
hr: Omogućava snimanje datoteka dodanih u "Mapa za stvaranje CD/DVD-a" u Nautilusu

note: Translators: This message is sent * when brasero could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
hr: Nemoguće je povezati ispune dodataka

en: Normalizing tracks
hr: Normaliziranje zapisa

en: Normalization
hr: Normalizacija

en: Sets consistent sound levels between tracks
hr: Postavlja dosljednu razinu zvuka između zapisa

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
hr: Greška pri ispunjavanju datoteke (%s)

en: Error while getting duration
hr: Greška pri očitavanju trajanja

en: Analysing "%s"
hr: Analiziranje "%s"

en: Transcoding "%s"
hr: Prekodiranje "%s"

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
hr: Pretvara bilo koju datoteku pjesme u format prikladan za glazbene CD-e

en: Converting video file to MPEG2
hr: Konvertiranje video datoteke u MPEG2

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
hr: Pretvara bilo koju video datoteku u format prikladan za video DVD-e

en: Creates disc images suitable for SVCDs
hr: Stvara slike medija prikladne za SVCD-e

en: _Project
hr: _Projekt

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Tools
hr: _Alati

en: _Help
hr: _Pomoć

en: P_lugins
hr: _Dodaci

en: Choose plugins for Brasero
hr: Odaberite dodatke za Brasero

en: E_ject
hr: I_zbaci

en: Eject a disc
hr: Izbaci medij

en: _Blank…
hr: _Obriši...

en: Blank a disc
hr: Obriši disk

en: _Check Integrity…
hr: _Provjeri cjelovitost...

en: Check data integrity of disc
hr: Provjeri integritet podataka na disku

en: Quit Brasero
hr: Zatvori Brasero

en: _Contents
hr: _Priručnik

en: Display help
hr: Prikaži pomoć

en: About
hr: O programu...

en: Disc Burner
hr: Snimatelj medija

en: Error while loading the project
hr: Greška pri učitavanju projekta

en: Please add files to the project.
hr: Molim dodajte datoteke projektu.

en: The project is empty
hr: Projekt je prazan

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hr: Brasero je slobodan softver, kojeg možete distribuirati i/ili mijenjati u okviru uvjeta GNU opće javne licence Free Software fundacije; Bilo prema drugoj inačici licence ili (ako tako želite) prema novijoj.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hr: Brasero se distribuira u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; Čak i bez podrazumijevanog jamstva PRODAJE ili jamstva PRIKLADNOSTI ZA ODREĐENU NAMJENU.  Za više informacija pogledajte GNU opću javnu licencu.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
hr: Uz Brasero biste trebali dobiti kopiju GNU opće javne licence. Ukoliko je niste primili, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
hr: Jednostavna GNOME aplikacija za snimanje CD/DVD medija

en: Brasero Homepage
hr: Brasero početna stranica

en: The project "%s" does not exist
hr: Projekt "%s" ne postoji

en: _Recent Projects
hr: _Nedavni projekti

en: Display the projects recently opened
hr: Prikaži nedavno otvorene projekte

en: Menu
hr: Izbornik

en: Open the selected files
hr: Otvori odabrane datoteke

en: _Edit Information…
hr: _Uredi informacije...

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
hr: Uredi informacije o zapisu (početak, kraj, autor, itd.)

en: Remove the selected files from the project
hr: Ukloni odabrane datoteke iz projekta

en: Paste files
hr: Zalijepi datoteke

en: Add the files stored in the clipboard
hr: Dodaj datoteke spremljene u međuspremniku

en: I_nsert a Pause
hr: Umetni sta_nku

en: Add a 2 second pause after the track
hr: Dodaj stanku od 2 sekunde nakon zapisa

en: _Split Track…
hr: _Podijeli zapis...

en: Split the selected track
hr: Podijeli odabrani zapis

en: Pause
hr: Stanka

en: Split
hr: Podijeli

en: Track
hr: Zapis

en: Title
hr: Naslov

en: Artist
hr: Izvođač

en: Length
hr: Duljina

en: The track will be padded at its end.
hr: Zapis će biti nadopunjen na svojem kraju.

en: The track is shorter than 6 seconds
hr: Zapis je kraći od 6 sekundi

en: Make sure the appropriate codec is installed
hr: Provjerite je li instaliran potreban kodek.

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
hr: Želite li dodati "%s", što je video datoteka?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
hr: Ovo je video datoteka, stoga se na disk može zapisati samo zvučni dio.

en: _Discard File
hr: _Poništi datoteku

en: _Add File
hr: _Dodaj datoteku

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
hr: Želite li potražiti zvučne datoteke unutar direktorija?

en: Search _Directory
hr: Pretraži _direktorij

en: "%s" could not be opened.
hr: "%s" nije moguće otvoriti.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
hr: Želite li stvoriti glazbeni CD s DTS zapisima?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
hr: Neke od odabranih pjesama su prikladne za stvaranje DTS zapisa.
    Ova vrsta glazbenog CD zapisa pruža kvalitetniji zvuk, no mogu je reproducirati samo određeni digitalni svirači.
    NAPOMENA: ako se slažete, normalizacija neće biti primijenjena na ove zapise.

en: Create _Regular Tracks
hr: Stvori _obične zapise

en: Click here to burn all songs as regular tracks
hr: Kliknite ovdje da biste snimili sve pjesme kao obične zapise

en: Create _DTS Tracks
hr: Stvori _DTS zapise

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
hr: Kliknite ovdje da biste sve prikladne pjesme snimili kao DTS zapise

en: Select one song only please.
hr: Molim označite samo jednu pjesmu.

en: Impossible to split more than one song at a time
hr: Nemoguće je razdijeliti više od jedne pjesme istovremeno

en: Open the specified project
hr: Otvori naznačeni projekt

en: PROJECT
hr: PROJEKT

en: Open the specified playlist as an audio project
hr: Otvori određeni popis izvođenja kao glazbeni projekt

en: PLAYLIST
hr: POPIS PJESAMA

en: Set the drive to be used for burning
hr: Postavi uređaj kojim će se snimati

en: DEVICE PATH
hr: PUTANJA UREĐAJA

en: Create an image file instead of burning
hr: Stvori datoteku slike umjesto snimanja

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
hr: Otvori glazbeni projekt dodajući URI-je dane u naredbenom redku

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
hr: Otvori podatkovni projekt dodajući URI-je dane u naredbenom retku

en: Copy a disc
hr: Kopiraj disk

en: PATH TO DEVICE
hr: PUTANJA DO UREĐAJA

en: Cover to use
hr: Omot koji će se koristiti

en: PATH TO COVER
hr: PUTANJA DO OMOTA

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
hr: Otvori video projekt dodajući URI-je dane u naredbenom retku

en: URI of an image file to burn (autodetected)
hr: URI datoteke slike za snimanje (automatski prepoznato)

en: PATH TO IMAGE
hr: PUTANJA DO SLIKE

en: Force Brasero to display the project selection page
hr: Prisili Brasero da prikaže izbornu stranicu projekta

en: Open the blank disc dialog
hr: Otvori dijaloški okvir praznog medija

en: Open the check disc dialog
hr: Otvori dijalog provjere medija

en: Burn the contents of the burn:// URI
hr: Snimi sadržaj burn:// URI-ja

en: Start burning immediately.
hr: Započni snimanje odmah.

en: Don't connect to an already-running instance
hr: Ne spajaj se na već pokrenutu instancu

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
hr: Snimi odabrani projekt i ukloni ga.
    Ova je mogućnost uglavnom korisna za integraciju s drugim programima.

en: PATH
hr: PUTANJA

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * brasero will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become brasero * parent as if brasero w
en: The XID of the parent window
hr: XID glavnog prozora

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
hr: "%s" ne može pisati.

en: Wrong command line option.
hr: Pogrešna mogućnost naredbenog retka.

en: Incompatible command line options used.
hr: Upotrijebljena nekompatibilna mogućnost naredbenog retka.

en: Only one option can be given at a time
hr: Istovremeno može biti dana samo jedna mogućnost

en: R_ename…
hr: P_reimenuj...

en: Rename the selected file
hr: Preimenuj odabranu datoteku

en: New _Folder
hr: Nova _mapa

en: Create a new empty folder
hr: Stvori novu praznu mapu

en: The session could not be imported.
hr: Sesija nije mogla biti uvezena.

en: The contents of the project changed since it was saved.
hr: Sadržaj projekta je promijenjen od zadnjeg spremanja.

en: Discard the current modified project ?
hr: Poništi trenutni izmjenjeni projekt?

en: _Discard
hr: _Odbaci

en: Discard the current modified project
hr: Odbaci trenutni, promijenjeni projekt

en: Continue with the current modified project
hr: Nastavi s trenutnim, promijenjenim projektom

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
hr: Postoji samo jedna odabrana datoteka ("%s"). To je slika medija i njezin sadržaj se može snimiti

en: Burn as _Data
hr: Snimi kao _podatke

en: Burn as _Image
hr: Snimi kao _sliku

en: "%s" cannot be added to the selection.
hr: Datoteka "%s" ne može biti dodana u odabir.

en: It is a recursive symlink
hr: Radi se o rekurzivnoj simboličkoj poveznici

en: It does not exist at the specified location
hr: Ne postoji na određenoj lokaciji

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
hr: Želite li zamijeniti "%s"?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
hr: Istoimena datoteka već postoji u direktoriju. Zamjena će prepisati njezin sadržaj na disku koji će biti snimljen.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
hr: Uvijek z_adrži

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
hr: _Zadrži

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
hr: _Zamijeni

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
hr: Uv_ijek zamijeni

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
hr: Uvezi %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
hr: _Uvezi %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
hr: _Uvezi

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
hr: Želite li uvesti sesiju iz "%s"?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
hr: Na ovaj će način datoteke iz prethodnih sesija biti upotrebljive nakon snimanja.

en: I_mport Session
hr: _Uvezi sesiju

en: Click here to import its contents
hr: Kliknite ovdje za uvoz njezinog sadržaja

en: Please wait while the project is loading.
hr: Molim, pričekajte dok se projekt učitava.

en: _Cancel Loading
hr: _Otkaži učitavanje

en: Cancel loading current project
hr: Otkaži učitavanje trenutnog projekta

en: File Renaming
hr: Preimenovanje datoteke

en: _Rename
hr: P_reimenuj

en: Renaming mode
hr: Način preimenovanja

en: Files
hr: Datoteke

en: Size
hr: Veličina

en: Description
hr: Opis

en: Space
hr: Prostor

en: The disc in "%s" cannot be ejected
hr: Medij u "%s" ne može biti izbačen

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: Eject Disc
hr: Izbaci medij

en: Audio files
hr: Zvučne datoteke

en: Movies
hr: Filmovi

en: No file filtered
hr: Nije filtrirana nijedna datoteka

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
hr[0]: Sakrij popis _filtriranih datoteka (%d datoteka)
hr[1]: Sakrij popis _filtriranih datoteka (%d datoteke)
hr[2]: Sakrij popis _filtriranih datoteka (%d datoteka)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
hr[0]: Prikaži popis _filtriranih datoteka (%d datoteka)
hr[1]: Prikaži popis _filtriranih datoteka (%d datoteke)
hr[2]: Prikaži popis _filtriranih datoteka (%d datoteka)

en: Filter Options
hr: Mogućnosti filtriranja

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
hr: Odaberite datoteke koje želite vratiti i kliknite na tipku "Vrati"

en: Type
hr: Vrsta

en: _Restore
hr: _Vrati

en: Restore the selected files
hr: Vrati odabrane datoteke

en: _Options…
hr: _Mogućnosti...

en: Set the options for file filtering
hr: Postavi mogućnosti filtriranja datoteka

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
hr: Filtriraj _skrivene datoteke

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
hr: Za_mijeni simboličke poveznice

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
hr: Filtriraj _slomljene simboličke poveznice

en: Filtering options
hr: Mogućnosti filtriranja

en: P_review
hr: Pretpregled

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
hr: Prikaži pretpregled videa, zvuka i slike

en: _Show Side Panel
hr: _Prikaži bočnu ploču

en: Show a side pane along the project
hr: _Prikaži bočnu ploču uzduž projekta

en: _Horizontal Layout
hr: _Vodoravni raspored

en: Set a horizontal layout
hr: Postavi vodoravni raspored

en: _Vertical Layout
hr: _Okomiti raspored

en: Set a vertical layout
hr: Postavi okomiti raspored

en: Click to close the side pane
hr: Kliknite za zatvaranje bočne ploče

en: <Keep current values>
hr: <Zadrži trenutne vrijednosti>

en: Remove silences
hr: Ukloni tišine

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
hr: Ova informacija će biti zapisana na medij koristeći CD-tekst tehnologiju. Neki CD svirači će ove informacije moći pročitati i prikazati.

en: Song titles
hr: Naslovi pjesama

en: Additional song information
hr: Dodatne informacije o pjesmama

en: Artist:
hr: Izvođač:

en: Composer:
hr: Skladatelj:

en: Pause length:
hr: Dužina stanke:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
hr: Daje dužinu stanke koja bi trebala slijediti zapis

en: Song Information
hr: Informacije o pjesmi

en: %i × %i pixels
hr: %i × %i piksela

note: No Preview view
en: No preview
hr: Bez pretpregleda

en: Error parsing playlist "%s".
hr: Greška pri obradi popisa pjesama "%s".

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
hr[0]: %d pjesma
hr[1]: %d pjesme
hr[2]: %d pjesama

en: Select Playlist
hr: Odaberite popis pjesama

en: Playlists
hr: Popisi pjesama

en: Number of Songs
hr: Broj pjesama

en: Genre
hr: Žanr

en: Plugin
hr: Dodatak

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Copyright %s
hr: Autorska prava %s

en: _About
hr: _O Programu

en: C_onfigure
hr: P_odesi

en: A_ctivate
hr: U_ključi

en: Ac_tivate All
hr: Uk_ljuči sve

en: _Deactivate All
hr: _Isključi sve

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
hr: Mogućnosti za dodatak %s

en: Brasero Plugins
hr: Brasero dodaci

en: Save current project
hr: Spremi trenutni projekt

en: Save _As…
hr: Spremi _kao...

en: Save current project to a different location
hr: Spremi trenutni projekt na drugu lokaciju

en: _Add Files
hr: _Dodaj datoteke

en: Add files to the project
hr: Dodaj datoteke u projekt

en: _Remove Files
hr: _Ukloni datoteke

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
hr: P_razan projekt

en: Remove all files from the project
hr: Ukloni sve datoteke iz projekta

en: _Burn…
hr: _Snimi...

en: Burn the disc
hr: Snimi disk

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
hr: Za dodavanje datoteka ovom projektu, kliknite na tipku "Dodaj" ili dovucite datoteke u ovo područje

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
hr: Za uklanjanje datoteka, odaberite ih i kliknite na tipku "Ukloni" ili pritisnite tipku "Delete" na tipkovnici

en: Estimated project size: %s
hr: Procijenjena veličina projekta: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
hr: Ovaj je projekt prevelik za medij čak i s overburn mogućnošću.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
hr: Ovaj je projekt prevelik za medij, stoga morate ukloniti neke datoteke.
    Ovu mogućnost možda želite koristiti kad upotrebljavate 90 ili 100-minutni CD-R(W) koji se ne prepoznaje ispravno, stoga je potrebna overburn mogućnost.
    NAPOMENA: Ova mogućnost može uzrokovati grešku pri snimanju.

en: Start to burn the contents of the selection
hr: Započni snimanje odabranog sadržaja

en: Please add songs to the project.
hr: Molim dodajte pjesme projektu

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
hr: Želite li stvoriti novi projekt i odbaciti trenutni?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
hr: Ako odaberete stvaranje novog projekta, sve će promjene biti izgubljene.

en: _Discard Changes
hr: _Odbaci promjene

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
hr: Želite li odbaciti odabir datoteka ili ga dodati novom projektu?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
hr: Ako odaberete stvaranje novog projekta, odabir datoteka će biti poništen.

en: _Discard File Selection
hr: _Poništi odabir datoteka

en: _Keep File Selection
hr: _Zadrži odabir datoteka

en: _Discard Project
hr: O_dbaci projekt

en: Select Files
hr: Odabir datoteka

en: Do you really want to empty the current project?
hr: Želite li doista isprazniti trenutni projekt?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
hr: Pražnjenje projekta će ukloniti sve prethodno dodane datoteke. Sav će rad biti izgubljen. Datoteke neće biti obrisane s njihove vlastite lokacije, već neće biti prikazane na popisu.

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Remove
hr: _Ukloni

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Data Disc)
hr: Brasero — %s (Podatkovni medij)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Audio Disc)
hr: Brasero — %s (Glazbeni disk)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Video Disc)
hr: Brasero — %s (Video medij)

en: Your project has not been saved.
hr: Vaš projekt nije bio spremljen.

en: Save the changes of current project before closing?
hr: Spremi promjene trenutnog projekta prije zatvaranja?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, promjene će biti trajno izgubljene.

en: Cl_ose Without Saving
hr: _Zatvori bez spremanja

en: Save Current Project
hr: Spremi trenutni projekt

en: Save project as a Brasero audio project
hr: Spremi projekt kao Brasero glazbeni projekt

en: Save project as a plain text list
hr: Spremi projekt kao tekstualni popis

en: Save project as a PLS playlist
hr: Spremi projekt kao PLS popis pjesama

en: Save project as an M3U playlist
hr: Spremi projekt kao M3U popis pjesama

en: Save project as an XSPF playlist
hr: Spremi projekt kao XSPF popis izvođenja

en: Save project as an iriver playlist
hr: Spremi projekt kao iriver popis izvođenja

en: _Cover Editor
hr: _Uređivač omota

en: Design and print covers for CDs
hr: Dizajniraj i ispiši omote za CD-e

en: _New Project
hr: _Novi projekt

en: Create a new project
hr: Stvori novi projekt

en: _Empty Project
hr: Isprazni proj_ekt

en: Let you choose your new project
hr: Dopusti meni da izaberem novi projekt

en: New _Audio Project
hr: Novi _glazbeni projekt

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
hr: Stvori tradicionalni glazbeni CD za preslušavanje na računalima i linijama

en: New _Data Project
hr: Novi _podatkovni projekt

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
hr: Stvori CD/DVD koji sadrži bilo koji oblik podataka koji su čitljivi na računalu

en: New _Video Project
hr: Novi _Video projekt

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
hr: Stvori video DVD ili SVCD koji je čitljiv na TV prijemnicima

en: Copy _Disc…
hr: Kopiraj _medij...

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
hr: Stvori 1:1 kopiju glazbenog CD-a ili podatkovnog CD/DVD-a na tvrdom disku ili na drugom CD/DVD-u

en: _Burn Image…
hr: _Snimi sliku...

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
hr: Snimi postojeću CD/DVD sliku na disk

en: _Open…
hr: _Otvori...

en: Open a project
hr: Otvori projekt

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
hr[0]: %d datoteka odabrana (%s)
hr[1]: %d datoteke su odabrane (%s)
hr[2]: %d datoteka odabrano (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
hr[0]: %d datoteka je podržana (%s)
hr[1]: %d datoteka je podržano (%s)
hr[2]: %d datoteka je podržano (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
hr[0]: %d datoteka može biti dodana (%s)
hr[1]: %d odabrane datoteke mogu biti dodane (%s)
hr[2]: %d odabranih datoteka može biti dodano (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
hr[0]: Nijedna datoteka ne može biti dodana (%i odabrana datoteka)
hr[1]: Nijedna datoteka ne može biti dodana (%i odabrane datoteke)
hr[2]: Nijedna datoteka ne može biti dodana (%i odabranih datoteka)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
hr[0]: Nijedna datoteka nije podržana (%i odabrana datoteka)
hr[1]: Nijedna datoteka nije podržana (%i odabrane datoteke)
hr[2]: Nijedna datoteka nije podržana (%i odabranih datoteka)

en: No file selected
hr: Nijedna datoteka nije odabrana

en: Brasero — New Audio Disc Project
hr: Brasero — Novi projekt glazbenog diska

en: Brasero — New Data Disc Project
hr: Brasero — Novi projekt podatkovnog medija

en: Brasero — New Video Disc Project
hr: Brasero — Novi projekt video medija

en: Brasero — New Image File
hr: Brasero — Nova datoteka slike

en: Brasero — Disc Copy
hr: Brasero — Kopiranje medija

en: Open Project
hr: Otvori projekt

en: _New
hr: _Novi

en: _Open
hr: _Otvori

en: Browse the file system
hr: Pretraži datotečni sustav

en: Display playlists and their contents
hr: Prikaži popis izvođenja i njezin sadržaj

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
hr: Molim, odaberite drugu sliku.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
hr: Video medij (%s)

en: Error while loading the project.
hr: Greška pri učitavanju projekta.

en: The project could not be opened
hr: Projekt se nije mogao otvoriti

en: The file is empty
hr: Datoteka je prazna

en: It does not seem to be a valid Brasero project
hr: Čini se da nije valjan Brasero projekt

en: Audi_o project
hr: _Glazbeni projekt

en: Create a traditional audio CD
hr: Stvori klasični glazbeni CD

en: D_ata project
hr: _Podatkovni projekt

en: Create a data CD/DVD
hr: Stvori podatkovni CD/DVD

en: _Video project
hr: _Video projekt

en: Create a video DVD or an SVCD
hr: Stvori video DVD ili SVCD

en: Disc _copy
hr: _Kopiranje medija

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
hr: Stvori 1:1 kopiju CD/DVD-a

en: Burn _image
hr: Snimi _sliku

en: Last _Unsaved Project
hr: Posljednji _nespremljeni projekt

en: Load the last project that was not burned and not saved
hr: Učitaj posljednji projekt koji nije bio snimljen i spremljen

en: No recently used project
hr: Nema nedavno korištenog projekta

en: Create a new project:
hr: Stvori novi projekt:

en: Recent projects:
hr: Nedavni projekti:

en: Insert text
hr: Umetni tekst

en: Delete text
hr: Obriši tekst

en: Substitute text
hr: Zamijeni tekst

en: Number files according to a pattern
hr: Broji datoteke prema uzorku

en: Insert number sequence at beginning
hr: Umetni slijed brojeva na početak

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
hr: Umetni

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
hr: na početak

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
hr: na kraju

en: Delete every occurrence of
hr: Obriši svako pojavljivanje

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in brasero * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
hr: s

en: Rename to
hr: Preimenuj u

en: {number}
hr: {broj}

en: No file
hr: Nema datoteke

en: Start and stop playing
hr: Pokreni i zaustavi

en: Title:
hr: Naslov:

en: Song start:
hr: Početak pjesme:

en: Song end:
hr: Kraj pjesme:

en: Track length:
hr: Dužina zapisa:

en: Song information for track %02i
hr: Informacije o pjesmi za zapis %02i

en: Do you really want to split the track?
hr: Želite li doista podijeliti zapis?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
hr: Ako podijelite zapis, dužina novog zapisa će biti kraći od 6 sekundi, te će biti ispunjen.

en: _Split
hr: _Podijeli

en: The track wasn't split.
hr: Zapis nije podijeljen.

en: No silence could be detected
hr: Tišina nije otkrivena

en: An error occurred while detecting silences.
hr: Dogodila se greška pri otkrivanju tišina.

en: This will remove all previous results.
hr: Ovo će ukloniti sve prethodne rezultate.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
hr: Želite li doista nastaviti s automatskim dijeljenjem?

en: _Don't split
hr: _Nemoj podijeliti

en: Do you really want to empty the slices preview?
hr: Želite li doista isprazniti pretpregled dijelova?

en: Re_move All
hr: U_kloni sve

en: Split Track
hr: Podijeli zapis

en: M_ethod:
hr: M_etoda:

en: Method to be used to split the track
hr: Metoda koja će se koristiti za podjelu zapisa

en: Split track manually
hr: Ručno podijeli zapise

en: Split track in parts with a fixed length
hr: Podijeli zapis na dijelove fiksne dužine

en: Split track in a fixed number of parts
hr: Podijeli zapis na fiksni broj dijelova

en: Split track for each silence
hr: Podijeli zapis za svaku tišinu

en: _Slice
hr: _Izreži

en: Add a splitting point
hr: Dodaj točku podjele

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
hr: Podijeli ovaj zapis svakih

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
hr: sekundi/e

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
hr: Podijeli ovaj zapis na

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
hr: dijela/dijelova

en: Slicing Method
hr: Metoda izrezivanja

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Kraj

en: Mer_ge
hr: S_poji

en: Merge a selected slice with the next selected one
hr: Spoji odabrani dio sa slijedećim odabranim

en: Remove the selected slices
hr: Ukloni odabrane dijelove

en: Clear the slices preview
hr: Očisti pretpregled dijelova

en: _List of slices that are to be created:
hr: _Popis dijelova koji će se stvoriti:

en: Slices Preview
hr: Pretpregled dijelova

en: Hours
hr: Sati

en: Minutes
hr: Minuta

en: Seconds
hr: Sekundi

en: Frames (1 second = 75 frames)
hr: Sličica (1 sekunda = 75 sličica)

en: Open the selected video
hr: Otvori odabrani video

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
hr: Uredi informacije o videu (početak, kraj, autor, itd.)

en: Remove the selected videos from the project
hr: Ukloni odabrane video datoteke iz projekta

en: Do you want to search for video files inside the directory?
hr: Želite li tražiti video datoteke unutar direktorija?

en: _Search Directory
hr: _Pretraži direktorij

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
hr: "%s" nema odgovarajuću vrstu za video projekte.

en: Please only add files with video content
hr: Molim dodajte samo datoteke s video sadržajem

en: Please type "%s --help" to see all available options
hr: Molim utipkajte "%s --help" da bi vidjeli sve dostupne mogućnosti
