brasero master - en to ms translation catalogue (930 entries)

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
ms: Brasero adalah aplikasi untuk menulis CD / DVD untuk Atas Meja GNOME. Ia direka untuk menjadi semudah mungkin dan mempunyai beberapa fitur unik yang membolehkan pengguna mencipta cakera mereka dengan mudah dan cepat.

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
ms: Brasero boleh membuat, menyalin dan menulis Data dan Audio CD/DVD. Ia menyokong sepenuhnya CD-TEXT, sesi berbilang dan sambungan Joliet. Anda boleh seret dan lepas fail-fail dari aplikasi lain atau melalui perkongsian pemacu jauh supaya dapat menulis ke dalam cakera dengan mudah.

en: Disc Burner and Copier
ms: Perakam dan Penyalin Cakera

en: Create and copy CDs and DVDs
ms: Cipta dan salin CD dan DVD

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
ms: cakera;cdrom;dvd;rakam;audio;video;

en: Brasero Disc Burner
ms: Perakam Cakera Brasero

en: Open a New Window
ms: Buka Tetingkap Baru

en: Burn an Image File
ms: Rakam Fail Imej

en: Copy a Disc
ms: Salin satu Cakera

en: Create an Audio Project
ms: Cipta Projek Audio

en: Create a Video Project
ms: Cipta Projek Video

en: Brasero project file
ms: Fail Projek Brasero

en: Should Nautilus extension output debug statements
ms: Haruskan output sambungan Nautilus menyahpepijat pernyataan

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
ms: Haruskan output sambungan Nautilus menyahpepijat pernyataan. Nilai ditetapkan kepada benar jika ia perlu.

en: The type of checksum used for images
ms: Jenis hasil tambah semak digunakan untuk imej

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
ms: Tetapkan 0 untuk MD5, 1 untuk SHA1 dan 2 untuk SHA256

en: The type of checksum used for files
ms: Jenis hasil tambah semak digunakan untuk fail

en: Directory to use for temporary files
ms: Direktori yang digunakan bagi fail sementara

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
ms: Mengandungi laluan direktori yang mana bresero seharusnya menyimpan fail sementara. Jika nilai tersebut adalah kosong, direktori lalai yang ditetapkan untuk glib akan digunakan.

en: Favourite burn engine
ms: Enjin rakaman kegemaran

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
ms: Mengandungi nama suit enjin rakam kegemaran yang telah dipasang. Ia akan digunakan jika mungkin.

en: White list of additional plugins to use
ms: Senarai putih pemalam tambahan yang digunakan

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
ms: Mengandungi senarai pemalam Brasero tambahan yang akan digunakan untuk menulis cakera. Jika ditetapkan ke NULL, Brasero akan memuatkan semua.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
ms: Benarkan bendera "-immed" dengan cdrecord

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
ms: Sama ada gunakan bendera "-immed" dengan cdrecord. Guna dengan berhati-hati (tetapkan pada benar) kerana ia mungkin penyelesaian untuk beberapa pemacu/pemasangan.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
ms: Sama ada hendak gunakan bendera "-use-the-force-luke=dao" dengan growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ms: Sama ada gunakan bendera "-use-the-force-luke=dao" dengan growisof. Tetapkan kepada benar, brasero tidak akan menggunakannya; ia mungkin penyelesaian untuk beberapa pemacu/pemasangan.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
ms: Digunakan sebagai penghubung dengan bendera "-immed" dan cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
ms: Digunakan sebagai penghubung dengan bendera "-immed" dan cdrecord.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
ms: Sama ada hendak gunakan bendera "--pemacu generic-mmc-raw" dengan cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ms: Sama ada gunakan bendera "--driver generic-mmc-raw" dengan cdrdao. tetapkan pada benar, brasero akan menggunakannya; ia mungkin penyelesaian untuk beberapa pemacu/pemasangan.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
ms: Folder dilayarkan terakhir semasa mencari imej untuk dirakamkan

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
ms: Mengandungi laluan mutlak direktori yang terakhir dilayari bagi imej yang akan dirakamkan

en: Enable file preview
ms: Benarkan pratonton fail

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
ms: Sama ada hendak papar pratonton fail. Tetapkan kepada benar untuk menggunakannya.

en: Should brasero filter hidden files
ms: Haruskah brasero menapis fail tersembunyi

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
ms: Haruskah brasero menapis fail tersembunyi Tetapkan ke benar, brasero akan menapis fail tersembunyi.

en: Replace symbolic links by their targets
ms: Ganti pautan simbolik berdasarkan sasarannya

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
ms: Haruskah brasero mengganti pautan simbolik berdasarkan fail sasarannya didalam projek. Tetapkan kepada benara, brasero akan menggantikan pautan simbolik.

en: Should brasero filter broken symbolic links
ms: Haruskah brasero menapis pautan simbolik rosak

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
ms: Haruskah brasero menapis pautan simbolik rosak. Tetapkan kepasa benar, brasero akan menapis pautan simbolik rosak.

en: The priority value for the plugin
ms: Nilai keutamaan untuk pemalam

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
ms: Apabila beberapa pemalam ada untuk tugas yang sama, nilai ini digunakan untuk menentukan pemalam yang mana seharusnya diberikan keutamaan. 0 bermaksud keutamaan biasa pemalam digunakan. Nilai positif akan menggantikan keutamaan biasa pemalam. Nilai negatif bermaksud pemalam dilumpuhkan.

en: Burning flags to be used
ms: Merakam bendera untuk digunakan

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
ms: Nilai ini mewakili bendera rakaman yang mana digunaka didalam konteks yang terakhir.

en: The speed to be used
ms: Kelajuan yang digunakan

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
ms: Nilai ini mewakili kelajuan yang digunakan didalam konteks yang terakhir.

en: Error while blanking.
ms: Ralat semasa pemadaman.

en: Blank _Again
ms: Kosongkan _Lagi

en: Unknown error.
ms: Ralat tidak diketahui.

en: The disc was successfully blanked.
ms: Cakera berjaya dikoosngkan.

en: The disc is ready for use.
ms: Cakera sedia digunakan.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
ms: _Kosong

en: _Fast blanking
ms: Pengosongan _Pantas

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
ms: Aktifkan pengosongan pantas, berlawanan dengan pemadaman menyeluruh dan mengambil masa yang lama

en: Disc Blanking
ms: Pengosongan Cakera

en: Burning CD/DVD
ms: Menulis CD/DVD

en: The drive is busy
ms: Pemacu sibuk

en: Make sure another application is not using it
ms: Pastikan tiada aplikasi lain menggunakannya

en: "%s" cannot be unlocked
ms: "%s" tidak dapat dibuka

en: No burner specified
ms: Tiada perakam ditentukan

en: No source drive specified
ms: Tiada sumber pemacu ditentukan

en: Ongoing copying process
ms: Proses penyalinan yang dijalankan

en: The drive cannot be locked (%s)
ms: Pemacu tidak dapat dikunci (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
ms: Pemacu tidak mempunyai keupayaan menulis-semula

en: Ongoing blanking process
ms: Proses perakaman berlangsung

en: The drive cannot burn
ms: Pemacu tidak boleh rakam

en: Ongoing burning process
ms: Proses perakaman berlangsung

en: Ongoing checksumming operation
ms: Operasi hasil tambah semak berlangsung

en: Merging data is impossible with this disc
ms: Penggabungan data adalah mustahil dengan cakera ini

en: Not enough space available on the disc
ms: Ruang didalam cakera tidak mencukupi

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
ms: %s (aplikasi)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
ms: %s (pustaka)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
ms: %s (Pemalam GStreamer)

en: There is no track to burn
ms: Tiada trek untuk dituliskan

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
ms: Sila pasang yang aplikasi dan  pustaka diperlukan berikut secara manual dan cuba lagi:

en: Only one track at a time can be checked
ms: Hanya satu lagu boleh diperiksa pada satu masa

en: No format for the temporary image could be found
ms: Tiada format imej sementara ditemui

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
ms: Ralat dalaman telah berlaku

en: Brasero notification
ms: Pemberitahuan Brasero

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
ms: %s (%i%% Selesai)

en: Creating Image
ms: Mencipta imej

en: Burning DVD
ms: Merakam DVD

en: Copying DVD
ms: Menyalin DVD

en: Burning CD
ms: Menulis CD

en: Copying CD
ms: Menyalin CD

en: Burning Disc
ms: Menulis Cakera

en: Copying Disc
ms: Merakam Cakera

en: Creating image
ms: Mencipta imej

en: Simulation of video DVD burning
ms: Simulasi merakam DVD video

en: Burning video DVD
ms: Merakam DVD video

en: Simulation of data DVD burning
ms: Simulasi merakam DVD data

en: Burning data DVD
ms: Menulis DVD data

en: Simulation of image to DVD burning
ms: Simulasi membakar imej ke DVD

en: Burning image to DVD
ms: Menulis imej ke DVD

en: Simulation of data DVD copying
ms: Simulasi menyalin DVD data

en: Copying data DVD
ms: Menyalin DVD data

en: Simulation of (S)VCD burning
ms: Simulasi merakam (S)VCD

en: Burning (S)VCD
ms: Merakam (S)VCD

en: Simulation of audio CD burning
ms: Simulasi merakam CD audio

en: Burning audio CD
ms: Merakam CD Audio

en: Simulation of data CD burning
ms: Simulasi merakam CD data

en: Burning data CD
ms: Merakam CD data

en: Simulation of CD copying
ms: Simulasi menyalin CD

en: Simulation of image to CD burning
ms: Simulasi merakam imej ke CD

en: Burning image to CD
ms: Merakam imej ke CD

en: Simulation of video disc burning
ms: Simulasi merakam cakera video

en: Burning video disc
ms: Merakam cakera video

en: Simulation of data disc burning
ms: Simulasi merakam cakera data

en: Burning data disc
ms: Merakam cakera data

en: Simulation of disc copying
ms: Simulasi menyalin cakera

en: Copying disc
ms: Menyalin cakera

en: Simulation of image to disc burning
ms: Simulasi merakam imej ke cakera

en: Burning image to disc
ms: Merakam imej ke cakera

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
ms: Sila gantikan cakera dengan cakera tulis semula yang mengandungi data.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
ms: Sila ganti cakera dengan cakera yang mengandungi data.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
ms: Sila masukkan cakera tulis semula yang mengandungi data.

en: Please insert a disc holding data.
ms: Sila masukkan cakera yang menyimpan data.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
ms: Sila gantikan cakera dengan CD boleh tulis yang mempunyai ruang bebas sekurang-kurangnya %i MiB.

en: Please replace the disc with a writable CD.
ms: Sila ganti cakera dengan CD boleh tulis.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
ms: Sila masukkan CD boleh tulis yang mempunyai ruang bebas sekurang-kurangnya %i MiB.

en: Please insert a writable CD.
ms: Sila masukkan CD boleh tulis.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ms: Sila gantikan cakera dengan DVD boleh tulis yang mempunyai ruang bebas sekurang-kurangnya %i MiB.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
ms: Sila ganti cakera dengan DVD boleh tulis.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ms: Sila masukkan DVD boleh tulis yang mempunyai ruang bebas sekurang-kurangnya %i MiB.

en: Please insert a writable DVD.
ms: Sila masukkan DVD boleh tulis.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ms: Sila gantikan cakera dengan CD atau DVD boleh tulis yang mempunyai ruang bebas sekurang-kurangnya %i MiB.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
ms: Sila gantikan cakera dengan CD atau DVD boleh tulis.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ms: Sila masukkan CD atau DVD boleh tulis yang mempunyai ruang bebas sekurang-kurangnya %i MiB.

en: Please insert a writable CD or DVD.
ms: Sila masukkan CD atau DVD boleh tulis.

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
ms: Imej cakera telah dicipta di dalam cakera keras anda.
    Rakaman akan bermula sebaik sahaja cakera boleh tulis dimasukkan.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
ms: Ujian integriti data akan bermula sebaik sahaja cakera dimasukkan.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
ms: Sila sisip-semula cakera ke dalam perakam CD/DVD.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
ms: "%s" sibuk.

en: There is no disc in "%s".
ms: Tiada cakera di dalam "%s".

en: The disc in "%s" is not supported.
ms: Cakera di dalam "%s" tidak disokong.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
ms: Cakera di dalam "%s" tidak boleh tulis-semula.

en: The disc in "%s" is empty.
ms: Cakera di dalam "%s" adalah kosong.

en: The disc in "%s" is not writable.
ms: Cakera di dalam "%s" tidak boleh-tulis.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
ms: Tiada ruang mencukupi pada cakera sebanyak "%s".

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
ms: Cakera di dalam "%s" perlu dimuatkan semula.

en: Please eject the disc and reload it.
ms: Sila lentingkan cakera dan muatkannya semula.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
ms: Fail tidak boleh dicipta pada lokasi yang ditentukan untuk fail sementara

en: The image could not be created at the specified location
ms: Imej tidak boleh dicipta pada lokasi yang ditentukan

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
ms: Adakah anda ingin menetukan lokasi lain untuk sesi ini atau cuba lagi dilokasi semasa?

en: You may want to free some space on the disc and retry
ms: Sediakan sedikit ruang pada cakera dan cuba semula

en: _Keep Current Location
ms: _Kekalkan Lokasi Semasa

en: _Change Location
ms: _Ubah Lokasi

en: Location for Image File
ms: Lokasi Fail Imej

en: Location for Temporary Files
ms: Lokasi Fail Sementara

en: _Replace Disc
ms: _Ganti Cakera

en: Do you really want to blank the current disc?
ms: Adakah anda ingin memadam cakera semasa?

en: The disc in the drive holds data.
ms: Cakera di dalam peranti mengandungi data.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
ms: _Cakera Kosong

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
ms: Jika anda importkannya, anda boleh melihat dan gunakannya bila pemilihan semasa fail dirakam.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
ms: Jika tidak, Ia tidak akan kelihatan (tetapi ia boleh dibaca).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
ms: Fail ini sudah dirakam ke dalam cakera ini. Adakah anda ingin mengimportnya?

en: Only _Append
ms: T_ambah Sahaja

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
ms: Cakera audio CD-RW mungkin tidak dapat dimainkan dengan baik di dalam pemain CD lama dan CD-Text tidak akan dipaparkan.

en: Do you want to continue anyway?
ms: Adakah anda ingin meneruskan jua?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
ms: Penambahan trek audio ke dalam CD tidak digalakkan.

en: _Continue
ms: _Teruskan

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
ms: Cakera audio CD-RW mungkin tidak akan dimainkan dengan baik di dalam pemain CD lama.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
ms: Perakaman trek audio pada cakera tulis-semula tidak digalakkan.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
ms: Sila lentingkan cakera dari "%s" secara manual.

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
ms: Cakera tidak boleh dilenting walaupun ia perlu dikeluarkan untuk meneruskan operasi semasa.

en: Do you want to replace the disc and continue?
ms: Adakah anda ingin menggantikan cakera dan teruskan?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
ms: Cakera yang dimasukkan masa ini tidak boleh dikosongkan.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
ms: Adakah anda ingin meneruskan dengan Keserasian Windows dilumpuhkan?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
ms: Sesetengah fail tidak mempunyai nama yang sesuai dengan CD serasi-Windows.

en: C_ontinue
ms: T_eruskan

en: The simulation was successful.
ms: Simulasi berjaya.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
ms: Perakaman ke cakera sebenar akan mengambil masa dalam tempoh 10 saat.

en: Burn _Now
ms: Rakam Se_karang

en: Save Current Session
ms: Simpan Sesi Semasa

en: An unknown error occurred.
ms: Ralat yang tidak diketahui telah berlaku.

en: Error while burning.
ms: Ralat semasa merakam.

en: _Save Log
ms: _Simpan Log

en: Video DVD successfully burned
ms: DVD video berjaya dirakamkan

en: (S)VCD successfully burned
ms: (S)VCD berjaya dirakamkan

en: Audio CD successfully burned
ms: CD Audio berjaya dirakamkan

en: Image successfully created
ms: Imej berjaya dihasilkan

en: DVD successfully copied
ms: DVD berjaya disalinkan

en: CD successfully copied
ms: CD berjaya disalinkan

en: Image of DVD successfully created
ms: Imej DVD berjaya dihasilkan

en: Image of CD successfully created
ms: Imej CD berjaya dihasilkan

en: Image successfully burned to DVD
ms: Imej berjaya dirakam ke dalam DVD

en: Image successfully burned to CD
ms: Imej berjaya dirakam ke dalam CD

en: Data DVD successfully burned
ms: DVD data berjaya dirakam

en: Data CD successfully burned
ms: CD data berjaya dirakam

en: Copy #%i has been burned successfully.
ms: Salinan #%i telah berjaya dirakam.

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
ms: Salinan lain akan dimulakan sebaik sahaja anda masukkan cakera boleh-tulis baru. Jika anda tidak mahu merakam salinan lain, tekan "Batal".

en: Make _More Copies
ms: Buat Salinan _Lagi

en: Create Co_ver
ms: Cipta Kulit _Hadapan

en: There are some files left to burn
ms: Terdapat beberapa fail tertinggal untuk dirakam

en: There are some more videos left to burn
ms: Terdapat beberapa video tertinggal untuk dirakam

en: There are some more songs left to burn
ms: Terdapat beberapa lagu tertinggal untuk dirakam

en: Do you really want to quit?
ms: Anda pasti ingin keluar?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
ms: Menyampuk proses menyebabkan cakera tidak boleh digunakan.

en: C_ontinue Burning
ms: Te_ruskan Perakaman

en: _Cancel Burning
ms: _Batalkan Perakaman

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
ms: SIla masukkan CD atau DVD boleh-tulis jika anda tidak mahu menulis fail imej.

en: Create _Image
ms: Cipta _Imej

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
ms: _Salin

en: Make _Several Copies
ms: _Buat Beberapa Salinan

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Burn
ms: _Rakam

en: Burn _Several Copies
ms: Rakam _Beberapa Salinan

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
ms: Adakah anda ingin merakam fail terpilih dari beberapa media?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
ms: Saiz data terlalu besar untuk cakera ini walaupun dengan pilihan rakam lampau.

en: _Burn Several Discs
ms: Rakam Beberapa Cakera

en: Burn the selection of files across several media
ms: Rakam fail yang dipilih dari beberapa media

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
ms: Sila pilih CD atau DVD lain ataupun masukkan yang baru.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
ms: Tiada maklumat trek (artis, tajuk, ...) akan dirakam ke cakera.

en: This is not supported by the current active burning backend.
ms: Tindakan ini tidak disokong oleh bahagian belakang rakaman aktif semasa.

en: Please add files.
ms: Sila tambah fail.

en: There are no files to write to disc
ms: Tiada fail untuk dirakam ke cakera

en: Please add songs.
ms: Sila tambah lagu.

en: There are no songs to write to disc
ms: Tiada lagu untuk ditulis ke dalam cakera

en: Please add videos.
ms: Sila tambah video.

en: There are no videos to write to disc
ms: Tiada video untuk ditulis ke dalam cakera

en: There is no inserted disc to copy.
ms: Tiada cakera disisip untuk disalinkan.

en: Please select a disc image.
ms: Sila pilih satu imej cakera.

en: There is no selected disc image.
ms: Tiada imej cakera dipilih.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
ms: Sila pilih imej yang lain.

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
ms: Bukan imej cakera atau fail cue yang sah.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
ms: Sila masukkan cakera yang tidak dilindung-salin.

en: All required applications and libraries are not installed.
ms: Semua aplikasi dan pustaka yang diperlukan tidak dipasang.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
ms: Sila gantikan cakera dengan CD DVD yang disokong.

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
ms: Adakah anda hendak menulis melebihi kapasiti cakera?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
ms: Saiz data terlalu besar untuk cakera ini dan anda mesti membuang fail dari pemilihan, jika tidak.
    Anda boleh menggunakan pilihan ini jika anda gunakan CD-R(W) 90 atau 100 min yang tidak dikenal pasti dengan baik serta perlukan pilihan rakam lampau.
    PERHATIAN: Pilihan ini boleh menyebabkan kegagalan.

en: _Overburn
ms: _Rakam Lampau

en: Burn beyond the disc's reported capacity
ms: Rakam melebihi kapasiti cakera yang sepatutnya

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
ms: Pemacu yang mengandungi cakera sumber juga digunakan untuk merekod.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
ms: Cakera boleh-tulis baharu diperlukan bila cakera semasa yang dimuatkan selesai disalin.

en: Select a disc to write to
ms: Pilih cakera untuk ditulis ke

en: Disc Burning Setup
ms: Persediaan Perakaman Cakera

en: Video Options
ms: Pilihan Video

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
ms: Adakah anda ingin mencipta cakera daripada kandungan imej atau masukkan fail imej ke dalam cakera?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
ms: Hanya satu-satunya fail yang dipilih ("%s"). Ia merupakan imej cakera dan kandungannya boleh dirakamkan.

en: Burn as _File
ms: Rakam sebagai _Fail

en: Burn _Contents…
ms: Tulis _Kandungan...

en: Image Burning Setup
ms: Persediaan Perakaman Imej

note: pack everything
en: Select a disc image to write
ms: Pilih satu imej cakera untuk dituliskan

en: Copy CD/DVD
ms: Salin CD/DVD

en: Select disc to copy
ms: Pilih cakera untuk disalinkan

en: Please install the following manually and try again:
ms: Sila pasang yang berikut secara manual dan cuba lagi:

en: Unknown song
ms: Lagu tidak diketahui

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in brasero we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBu
en: by %s
ms: oleh %s

en: "%s" cannot be read
ms: "%s" tidak dapat baca

en: SVCD image
ms: Imej SVCD

en: VCD image
ms: Imej VCD

en: Video DVD image
ms: Imej DVD video

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that brasero will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
ms: Cakera baharu di dalam perakam menyimpan cakera sumber

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
ms: %s: ruang bebas tidak mencukupi

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
ms: %s: %s ruang bebas

note: Translators: the first %s is the path of the directory where brasero * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
ms: %s: %s bebas

en: Do you really want to choose this location?
ms: Anda pasti ingin memilih lokasi ini?

en: You do not have the required permission to write at this location
ms: Anda tidak perlukan kebenaran untuk menulis di lokasi ini

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
ms: Fail sistem dalam volum ini tidak menyokong fail yang bersaiz besar (melebihi 2GiB).
    Akan mengundang masalah bila menulis DVD atau imej bersaiz besar.

en: Impossible to retrieve speeds
ms: Mustahil memperoleh kelajuan

en: Maximum speed
ms: Kelajuan maksimum

en: Burning speed
ms: Kelajuan rakaman

en: _Simulate before burning
ms: _Simulasikan sebelum merakam

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
ms: Brasero akan simulasikan perakaman dan, jika berjaya, akan melakukan rakaman selepas tempoh 10 saat

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
ms: Guna _pruf rakam (kurangkan risiko kegagalan)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
ms: Rakam imej secara langsung _tanpa menyimpannya di dalam cakera

en: Leave the disc _open to add other files later
ms: Biarkan cakera _terbuka supaya fail lain boleh ditambah kemudian hari

en: Allow to add more data to the disc later
ms: Benarkan penambahan data ke dalam cakera pada masa akan datang

en: Options
ms: Pilihan

en: Location for _Temporary Files
ms: Lokasi untuk Fail-Fail _Sementara

en: Set the directory where to store temporary files
ms: Tetapkan direktori untuk menyimpan fail sementara

en: Temporary files
ms: Fail sementara

en: Hidden file
ms: Fail tersembunyi

en: Unreadable file
ms: Fail tidak boleh dibaca

en: Broken symbolic link
ms: Pautan simbolik rosak

en: Recursive symbolic link
ms: Pautan simbolik rekursif

en: Disc image type:
ms: Jenis imej cakera:

en: Autodetect
ms: Kesan Automatik

en: ISO9660 image
ms: Imej ISO9660

en: Readcd/Readom image
ms: Imej Readcd/Readom

en: Cue image
ms: Imej Cue

en: Cdrdao image
ms: Imej Cdrdao

en: Properties of %s
ms: Sifat %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
ms: Adakah anda pasti ingin kekalkan sambungan semasa untuk nama imej cakera?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
ms: Jika anda memilih untuk kekalkannya, program mungkin tidak akan mengenal jenis fail dengan betul.

en: _Keep Current Extension
ms: _Kekalkan Sambungan Semasa

en: Change _Extension
ms: Ubah _Sambungan

en: Configure recording options
ms: Konfigur pilihan rakaman

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
ms: Jumlah masa: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
ms: Kelajuan purata pemacu:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
ms: Anggaran masa berbaki: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
ms: %i MiB dari %i MiB

en: Estimated drive speed:
ms: Anggaran kelajuan pemacu:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
ms: "%s": memuatkan

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
ms: "%s": jenis  imej cakera tidak diketahui

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
ms: Klik di sini untuk memilih _imej cakera

en: Select Disc Image
ms: Pilih Imej Cakera

en: All files
ms: Semua fail

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
ms: Fail imej

en: Image type:
ms: Jenis imej:

en: Estimated size: %s
ms: Anggaran saiz: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
ms: Anda pasti ingin menambah "%s" ke dalam pemilihan?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
ms: Anak direktori ini akan mempunyai 7 direktori induk,
    Brasero boleh mencipta imej berdasarkan hierarki tersebut dan rakamkannya tetapi cakera mungkin tidak boleh dibaca oleh semua sistem operasi.
    Nota: Hierarki fail tersebut hanya boleh digunakan di dalam Linux.

en: Ne_ver Add Such File
ms: _Jangan Tambah Fail Tersebut

en: Al_ways Add Such File
ms: S_entiasa Tambah Fail Tersebut

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
ms: Adakah anda ingin menambah "%s" ke dalam pemilihan dan guna piawaian ISO9660 versi ketiga untuk menyokongnya?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
ms: Saiz fail yang melebihi 2GiB. Fail yang melebihi 2GiB tidak disokong oleh piawaian ISO9660 dalam versi pertama dan kedua (yang paling banyak digunakan).
    Adalah dicadangkan menggunakan versi ketiga piawaian ISO9660, yang mana ia boleh menyokong kebanyakan sistem operasi, termasuklah Linux dan semua versi Windows™.
    Tetapi, Mac OS X tidak dapat membaca imej yang dicipta dengan versi 3 piawaian ISO9660.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
ms: Haruskah fail dinamakan semula supaya sepenuhnya serasi dengan Windows?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
ms: Nama tersebut seharusnya diubah dan dipangkas dengan 64 aksara.

en: _Disable Full Windows Compatibility
ms: _Lumpuhkan Keserasian Windows Sepenuhnya

en: _Rename for Full Windows Compatibility
ms: _Namakan semula supaya Sepenuhnya Serasi dengan Windows

en: Size Estimation
ms: Penganggaran Saiz

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
ms: Tunggu sehingga penganggaran saiz selesai.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
ms: Semua fail perlu dianalisis untuk menyelesaikan operasi ini.

en: Check _Again
ms: Periksa _Lagi

en: The file integrity check could not be performed.
ms: Semakan integriti fail tidak dapat dilakukan.

en: An unknown error occurred
ms: Ralat tidak diketahui berlaku

en: The file integrity check was performed successfully.
ms: Semak integriti fail telah berjaya dilakukan.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
ms: Tidak ada fail rosak di dalam cakera

en: The following files appear to be corrupted:
ms: Fail berikut nampaknya sudah rosak:

en: Corrupted Files
ms: Fail Rosak

en: Downloading MD5 file
ms: Memuat turun fail MD5

en: "%s" is not a valid URI
ms: "%s" adalah URI yang tidak sah

en: No MD5 file was given.
ms: Tiada fail MD5 diberikan.

en: Use an _MD5 file to check the disc
ms: Guna fail _MD5 untuk menyemak cakera

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
ms: Guna fail .md5 luaran yang menyimpan hasil tambah semak cakera

en: Open an MD5 file
ms: Buka satu fail MD5

en: _Check
ms: _Periksa

en: Disc Checking
ms: Pemeriksaan Cakera

en: The operation cannot be performed.
ms: Operasi tidak boleh dilakukan.

en: The disc is not supported
ms: Cakera tidak disokong

en: The drive is empty
ms: Pemacu kosong

en: Select a disc
ms: Pilih satu Cakera

en: Progress
ms: Kemajuan

en: (loading…)
ms: (memuatkan...)

en: Empty
ms: Kosong

en: Disc file
ms: Fail cakera

en: New folder
ms: Folder baharu

en: New folder %i
ms: Folder baharu %i

en: Analysing files
ms: Menganalisis fail

en: "%s" is a recursive symbolic link.
ms: "%s" adalah pautan simbolik rekursif.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
ms: "%s" tidak ditemui.

en: Retrieving image format and size
ms: Mengambil format dan saiz imej

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
ms: Format imej cakera tidak dapat dikenal pasti

en: Please set it manually
ms: Sila tetapkannya secara manual

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
ms: "%s" telah dibuang daripada sistem fail.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
ms: Direktori tidak boleh ditambah ke dalam cakera video atau audio

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
ms: Senarai main tidak boleh ditambah ke dalam cakera audio atau video

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
ms: "%s" tidak sesuai untuk media audio atau video

en: Analysing video files
ms: Menganalisis fail video

en: Video format:
ms: Format video:

en: Format used mostly on the North American continent
ms: Format yang banyak digunakan di benua Amerika utara

en: Format used mostly in Europe
ms: Format yang banyak digunakan di Eropah

en: Native _format
ms: Format _tabii

en: Aspect ratio:
ms: Nisbah bidang:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
ms: Jenis VCD:

en: Create an SVCD
ms: Cipta SVCD

en: Create a VCD
ms: Cipta VCD

en: Directory could not be created (%s)
ms: Direktori tidak dapat dicipta (%s)

en: Getting size
ms: Mendapatkan saiz

en: Writing
ms: Menulis

en: Blanking
ms: Mengosongkan

en: Creating checksum
ms: Mencipta hasil tambah semak

en: Copying file
ms: Menyalin fail

en: Analysing audio files
ms: Menganalisis fail audio

en: Transcoding song
ms: Transkod lagu

en: Preparing to write
ms: Bersedia untuk menulis

en: Writing leadin
ms: Menulis pendahulu-keluar

en: Writing CD-Text information
ms: Menulis maklumat CD-Text

en: Finalizing
ms: Memuktamadkan

en: Writing leadout
ms: Menulis pendahulu-keluar

en: Starting to record
ms: Memulakan rakaman

en: Success
ms: Berjaya

en: Ejecting medium
ms: Melenting medium

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
ms: Papar kenyataan nyahpepijat pada stdout untuk pustaka rakaman Brasero

en: Brasero media burning library
ms: Pustaka rakaman media Brasero

en: Display options for Brasero-burn library
ms: Paparkan pilihan untuk pustaka Brasero-burn

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
ms: "%s" tidak berfungsi dengan baik

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
ms: Ruang di dalam cakera tidak mencukupi (%s mencukupi untuk %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
ms: Fail sistem yang anda pilih untuk menyimpan imej sementara tidak boleh menyimpan fail yang melebihi 2 GiB

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
ms: Lokasi yang anda pilih untuk menyimpan imej sementara tidak mempunyai ruang bebas yang mencukupi (%ld MiB diperlukan)

en: The size of the volume could not be retrieved
ms: Saiz volum tidak dapat diperoleh

en: No path was specified for the image output
ms: Tiada laluan ditentukan untuk output imej

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
ms: Ralat dalaman telah berlaku (%s)

en: The file is not stored locally
ms: Fail tidak disimpan secara setempat

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
ms: Direktori VIDEO_TS hilang atau tidak sah

en: "%s" could not be found in the path
ms: "%s" tidak ditemui didalam laluan

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
ms: Pemalam GStreamer "%s" tidak ditemui

en: The version of "%s" is too old
ms: Versi "%s" terlalu tua

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
ms: "%s" adalah pautan simbolik yang dituju ke program lain

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
ms: "%s" tidak ditemui

note: Translators: %s is the name of the brasero element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
ms: Proses "%s" ditamatkan dengan kod ralat (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
ms: Fail Imej

en: Unnamed CD/DVD Drive
ms: Pemacu CD/DVD tidak bernama

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
ms: Papar kenyataan nyahpepijat pada stdout untuk pustaka media Brasero

en: Brasero optical media library
ms: Pustaka media optikal Brasero

en: Display options for Brasero media library
ms: Paparkan pilihan untuk pustaka media Brasero

en: File
ms: Fail

en: DVD+R dual layer
ms: DVD+R dwi-lapis

en: DVD+RW dual layer
ms: DVD+RW dwi-lapis

en: DVD-R dual layer
ms: DVD-R dwi-lapis

en: Blu-ray disc
ms: Cakera Blue-ray

en: Writable Blu-ray disc
ms: Cakera Blu-Ray boleh tulis

en: Rewritable Blu-ray disc
ms: Cakera Blu-ray  boleh tulis semula

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
ms: Kosongkan %s di dalam %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
ms: Audio dan data %s di dalam %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
ms: Audio %s di dalam %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
ms: Data %s di dalam %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
ms: %s di dalam %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
ms: %s: kosong

en: Searching for available discs
ms: Menggelintar cakera yang ada

en: No disc available
ms: Tiada cakera

note: Translators: this is hour minute second like '2 h 14 min 25'
en: %s h %s min %s
ms: %s j %s min %s

note: Translators: this is hour minute like '2 h 14'
en: %s h %s
ms: %s j %s

note: Translators: this is hour like '2 h'
en: %s h
ms: %s j

en: The disc mount point could not be retrieved
ms: Titik lekap cakera tidak boleh diperoleh

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
ms: Cakera kosong (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
ms: Cakera audio dan data (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
ms: Cakera audio (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
ms: Cakera data (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
ms: Bukannya imej ISO yang sah

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Size mismatch
ms: Saiz tidak sepadan

en: Type mismatch
ms: Jenis tidak sepadan

en: Bad argument
ms: Argumen rosak

en: Outrange address
ms: Alamat luar julat

en: Invalid address
ms: Alamat tidak sah

en: Invalid command
ms: Perintah tidak sah

en: Invalid parameter in command
ms: Parameter tidak sah dalam perintah

en: Invalid field in command
ms: Medan tidak sah dalam perintah

en: The device timed out
ms: Peranti telah tamat masa

en: Key not established
ms: Kunci tidak dimantapkan

en: Invalid track mode
ms: Mod trek tidak sah

en: _Hide changes
ms: Sem_bunyi perubahan

en: _Show changes
ms: _Tunjuk perubahan

en: The file does not appear to be a playlist
ms: Fail nampaknya bukan senarai main

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
ms: Imej

en: _Color
ms: _Warna

en: Solid color
ms: Warna tegar

en: Horizontal gradient
ms: Gradien melintang

en: Vertical gradient
ms: Gradien menegak

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
ms: _Imej

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
ms: Laluan imej:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
ms: Pilih imej

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
ms: Gaya imej:

en: Centered
ms: Ditengahkan

en: Tiled
ms: Dijubinkan

en: Scaled
ms: Diskalakan

en: Background Properties
ms: Sifat Latar Belakang

en: Print
ms: Cetak

en: Bac_kground Properties
ms: Sifat Latar _Belakang

en: Background properties
ms: Sifat latar belakang

en: Align right
ms: Jajar kanan

en: Center
ms: Tengah

en: Align left
ms: Jajar kiri

en: Underline
ms: Garis Bawah

en: Italic
ms: Condong

en: Bold
ms: Tebal

en: Font family and size
ms: Keluarga dan saiz fon

en: _Text Color
ms: _Warna Teks

en: Text color
ms: Warna teks

en: Cover Editor
ms: Penyunting Kulit Hadapan

en: Set Bac_kground Properties
ms: Tetapkan Sifat Latar B_elakang

en: SIDES
ms: SISI

en: BACK COVER
ms: KULIT BELAKANG

en: FRONT COVER
ms: KULIT HADAPAN

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
ms: Imej tidak dapat dimuatkan.

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
ms: "%s" tidak dapat dikendalikan oleh GStreamer.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
ms: Unsur %s tidak dapat dicipta

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
ms: Papar kenyataan nyahpepijat pada stdout untuk pustaka utiliti Brasero

en: Brasero utilities library
ms: Pustaka utiliti Brasero

en: Display options for Brasero-utils library
ms: Papar pilihan untuk pustaka Brasero-utils

en: Pick a Color
ms: Pilih satu Warna

en: CD/DVD Creator
ms: Pencipta CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
ms: Cipta CD dan DVD

en: Medium Icon
ms: Ikon Medium

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
ms: Fail imej

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
ms: Folder Pencipta CD/DVD

en: Disc Name:
ms: Nama Cakera:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
ms: Seret atau salin fail di bawah untuk menulisnya ke dalam cakera

en: Write to Disc
ms: Tulis ke Cakera

en: Write contents to a CD or DVD
ms: Tulis kandungan ke dalam CD atau DVD

en: Copy Disc
ms: Salin Cakera

en: _Write to Disc…
ms: _Tulis ke Cakera...

en: Write disc image to a CD or DVD
ms: Tulis imej cakera ke dalam CD atau DVD

en: _Copy Disc…
ms: _Salin Cakera...

en: Create a copy of this CD or DVD
ms: Cipta satu salinan CD atau DVD ini

en: _Blank Disc…
ms: _Kosongkan Cakera...

en: Blank this CD or DVD
ms: Kosongkan CD atau DVD ini

en: _Check Disc…
ms: _Periksa Cakera...

en: Check the data integrity on this CD or DVD
ms: Periksa integriti data CD atau DVD ini

en: Data could not be read (%s)
ms: Data tidak boleh dibaca (%s)

en: Data could not be written (%s)
ms: Data tidak dapat ditulis (%s)

en: Generates .cue files from audio
ms: Jana fail .cue daripada audio

en: cdrdao burning suite
ms: Suit perakaman cdrdao

en: Copying audio track
ms: Menyalin trek audio

en: Copying data track
ms: Menyalin trek data

en: Analysing track %02i
ms: Menganalisis trek %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
ms: Anda tidak perlukan kebenaran untuk menggunakan pemacu ini

en: Converting toc file
ms: Menukar format fail toc

en: Copies, burns and blanks CDs
ms: Salin, tulis dan kosongkan CD

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
ms: Benarkan bendera "--driver generic-mmc-raw" (rujuk manual cdrdao)

en: cdrkit burning suite
ms: suit perakaman cdrkit

en: Last session import failed
ms: Gagal mengimport sesi terakhir

en: An image could not be created
ms: Imej tidak dapat dicipta

en: This version of genisoimage is not supported
ms: Versi genisoimage ini tidak disokong

en: Some files have invalid filenames
ms: Terdapat fail yang mempunyai nama fail tidak sah

en: Unknown character encoding
ms: Pengekodan aksara tidak diketahui

en: There is no space left on the device
ms: Tiada lagi ruang lagi di dalam peranti ini

en: Creates disc images from a file selection
ms: Cipta imej cakera dari pemilihan fail

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
ms: Lokasi yang anda pilih untuk menyimpan imej tidak mempunyai ruang bebas yang mencukupi

en: Copies any disc to a disc image
ms: Salin mana-mana cakera menjadi imej cakera

en: An error occurred while writing to disc
ms: Satu ralat berlaku ketika menulis ke cakera

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
ms: Sistem terlalu perlahan untuk menulis cakera dengan kelajuan ini. Cuba rendahkan kelajuan

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
ms: Menulis trek %s

en: Formatting disc
ms: Memformat Cakera

en: Writing cue sheet
ms: Menulis lembaran cue

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
ms: Cakera perlu dimuatkan semula sebelum dirakamkan

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
ms: Rakam, kosongkan dan format CD dan DVD

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
ms: Benarkan bendera "-immed" (rujuk manual wodim)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
ms: Nisbah isi penimbal terpacu minimum (dalam %) (rujuk manual wodim):

en: Copying audio track %02d
ms: Menyalin trek audio %02d

en: Preparing to copy audio disc
ms: Bersedia menyalin cakera audio

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
ms: Salin trek dari CD audio dengan semua maklumat berkaitan

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
ms: Rakam, kosongkan dan format CD, DVD dan BD

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
ms: Benarkan bendera "-immed" (rujuk manual cdrecord)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
ms: Nisbah isi penimbal terpacu minimum (dalam %%) (rujuk manual cdrecord):

en: cdrtools burning suite
ms: suit perakaman cdrtools

en: This version of mkisofs is not supported
ms: Versi mkisofs ini tidak disokong

en: File "%s" could not be opened (%s)
ms: Fail "%s" tidak dapat dibuka (%s)

en: Creating checksum for image files
ms: Mencipta hasil tambah semak untuk fail imej

en: No checksum file could be found on the disc
ms: Tiada fail hasil tambah semak dapat ditemui dalam cakera

en: Checking file integrity
ms: Menyemak integriti fail

en: File "%s" could not be opened
ms: Fail "%s" tidak dapat dibuka

en: Some files may be corrupted on the disc
ms: Beberapa fail mungkin telah rosak dalam cakera

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
ms: Hasil Tambah Semak Fail

en: Checks file integrities on a disc
ms: Periksa integriti fail di dalam cakera

en: Hashing algorithm to be used:
ms: Algoritma cincangan yang digunakan:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
ms: "%s" tidak boleh dibuka (%s)

en: Creating image checksum
ms: Mencipta hasil tambah semak imej

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
ms: Hasil Tambah Semak Imej

en: Checks disc integrity after it is burnt
ms: Periksa integriti cakera selepas dirakam

en: Creating file layout
ms: Mencipta bentangan fail

en: Creates disc images suitable for video DVDs
ms: Cipta imej cakera yang sesuai untuk DVD video

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * brasero --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
ms: Ralat ketika memperoleh kunci digunakan untuk penyulitan. Anda boleh selesaikan masalah tersebut dengan salah satu kaedah berikut: dalam terminal sama ada tetapkan kod kawasan DVD untuk pemain CD/DVD dengan perintah "regionset %s" atau jalankan perintah "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session"

en: Retrieving DVD keys
ms: Memperoleh kunci DVD

en: Video DVD could not be opened
ms: DVD video tidak boleh dibuka

en: Error while reading video DVD (%s)
ms: Ralat ketika membaca DVD video (%s)

en: Copying video DVD
ms: Menyalin DVD video

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
ms: Salin DVD video tersulit menjadi imej cakera

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
ms: Kosongkan dan format DVD dan BD tulis semula

en: Burns and blanks DVDs and BDs
ms: Rakam dan kosongkan DVD dan BD

en: Allow DAO use
ms: Benarkan penggunaan DAO

en: growisofs burning suite
ms: suit perakaman growisofts

en: libburn track could not be created
ms: Trek libburn tidak dapat dicipta

en: libburn library could not be initialized
ms: Pustaka libburn tidak boleh diawalkan

en: The drive address could not be retrieved
ms: Alamat pemacu tidak boleh diperoleh

en: Writing track %02i
ms: Menulis trek %02i

en: libburnia burning suite
ms: suit perakaman libburnia

en: Volume could not be created
ms: Volum tidak dapat dicipta

en: libisofs could not be initialized.
ms: libsofs tidak dapat diawalkan.

en: Read options could not be created
ms: Pilihan baca tidak boleh dicipta

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
ms: Tiada induk ditemui dalam pepohon untuk laluan "%s"

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
ms: libisof melaporkan ralat semasa mencipta direktori "%s"

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
ms: libisofs melaporkan ralat ketika menambah kandungan ke dalam direktori "%s" (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
ms: libisofs melaporkan ralat ketika menambah fail pada laluan "%s"

en: Copying checksum file
ms: Menyalin fail hasil tambah semak

en: Copying files locally
ms: Menyalin fail secara setempat

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
ms: Pemuat Turun Fail

en: Allows files not stored locally to be burned
ms: Benarkan fail tidak tersimpan secara setempat, untuk dirakamkan

en: Impossible to retrieve local file path
ms: Mustahil dapat memperoleh semula laluan fail setempat

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
ms: Benarkan fail ditambah ke dalam "Folder Pencipta CD/DVD" Nautilus untuk dirakamkan

note: Translators: This message is sent * when brasero could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
ms: Mustahil dapat pautkan pad pemalam

en: Normalizing tracks
ms: Menormalkan trek

en: Normalization
ms: Penormalan

en: Sets consistent sound levels between tracks
ms: Tentukan aras bunyi yang setara antara trek-trek

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
ms: Ralat semasa memadatkan fail (%s)

en: Error while getting duration
ms: Ralat ketika mendapatkan tempoh masa

en: Analysing "%s"
ms: Menganalisis "%s"

en: Transcoding "%s"
ms: Mentranskod "%s"

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
ms: Tukar format mana-mana fail lagu pada format sesuai untuk CD audio

en: Converting video file to MPEG2
ms: Menukar fail video pada MPEG2

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
ms: Tukar format mana-mana fail video pada format sesuai untuk DVD video

en: Creates disc images suitable for SVCDs
ms: Cipta imej cakera yang sesuai untuk SVCD

en: _Project
ms: _Projek

en: _View
ms: _Lihat

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Tools
ms: _Alatan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: P_lugins
ms: Pema_lam

en: Choose plugins for Brasero
ms: Pilih pemalam untuk Brasero

en: E_ject
ms: _Lenting

en: Eject a disc
ms: Lenting cakera

en: _Blank…
ms: _Kosongkan...

en: Blank a disc
ms: Kosongkan cakera

en: _Check Integrity…
ms: _Periksa Integriti...

en: Check data integrity of disc
ms: Periksa integriti data cakera

en: Quit Brasero
ms: Tutup Brasero

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: Display help
ms: Papar bantuan

en: About
ms: Perihal

en: Disc Burner
ms: Perakam Cakera

en: Error while loading the project
ms: Ralat ketika memuatkan projek

en: Please add files to the project.
ms: Sila tambah fail ke dalam projek.

en: The project is empty
ms: Projek adalah kosong

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Brasero ialah perisian bebas, anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuaikannya di bawah terma Pelesenan Awam Am GNU yang diterbitkan oleh Yayasan Perisian Bebas, sama ada versi 2 daripada lesen atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi terkini.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Brasero diedarkan dengan harapan ianya akan berguna, TANPA SEBARANG JAMINAN; termasuk juga KESESUAIAN UNTUK DIPASARKAN, JAMINAN KUALITI, atau JAMINAN ATAS APA JUA SEBAB. Sila lihat GNU General Public License untuk maklumat lanjut.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
ms: Anda seharusnya menerima satu salinan Pelesenan Awam Am GNU bersama-sama Brasero; jika tidak, laporkan kepada Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
ms: Aplikasi Perakam CD/DVD GNOME yang mudah digunakan

en: Brasero Homepage
ms: Laman Sesawang Brasero

en: The project "%s" does not exist
ms: Projek "%s" tidak wujud

en: _Recent Projects
ms: Projek _Baru-Baru Ini

en: Display the projects recently opened
ms: Papar projek yang pernah dibuka

en: Open the selected files
ms: Buka fail dipilih

en: _Edit Information…
ms: _Sunting Maklumat...

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
ms: Sunting maklumat trek (mula, tamat, pengarang, lain-lain)

en: Remove the selected files from the project
ms: Buang fail terpilih daripada projek

en: Paste files
ms: Tampal fail

en: Add the files stored in the clipboard
ms: Tambah fail tersimpan dalam papan keratan

en: I_nsert a Pause
ms: S_isip satu Jeda

en: Add a 2 second pause after the track
ms: Tambah jeda sebanyak 2 saat selepas trek

en: _Split Track…
ms: _Bahagi Trek...

en: Split the selected track
ms: Belah trek pilihan

en: Pause
ms: Jeda

en: Split
ms: Belah

en: Track
ms: Trek

en: Title
ms: Tajuk

en: Artist
ms: Artis

en: Length
ms: Jangka Masa

en: The track will be padded at its end.
ms: Trek akan dilapik pada akhirnya.

en: The track is shorter than 6 seconds
ms: Trek dipendekkan sebanyak 6 saat

en: Make sure the appropriate codec is installed
ms: Pastikan kodek yang sesuai telah dipasang

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
ms: Adakah anda ingin menambah "%s", yang merupakan sebuah fail video?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
ms: Fail ini ialah sebuah video dan hanya bahagian audio boleh ditulis ke dalam cakera.

en: _Discard File
ms: _Singkir Fail

en: _Add File
ms: _Tambah Fail

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
ms: Adakah anda ingin menggelintar fail audio dalam direktori?

en: Search _Directory
ms: Gelintar _Direktori

en: "%s" could not be opened.
ms: "%s" tidak boleh dibuka.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
ms: Adakah anda ingin mencipta CD audio dengan trek DTS?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
ms: Sesetengah lagu terpilih sesuai untuk penciptaan trek DTS.
    Jenis trek CD audio ini memberikan bunyi berkualiti tinggi tetapi hanya boleh dimainkan oleh pemain digital tertentu.
    Perhatian: jika anda setuju, penormalan hanya boleh diterap pada trek ini.

en: Create _Regular Tracks
ms: Cipta Trek _Biasa

en: Click here to burn all songs as regular tracks
ms: Klik di sini untuk merakam semua lagu sebagai trek biasa

en: Create _DTS Tracks
ms: Cipta Trek _DTS

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
ms: Klik di sini untuk merakam semua lagu yang sesuai sebagai trek DTS

en: Select one song only please.
ms: Sila pilih satu lagu sahaja.

en: Impossible to split more than one song at a time
ms: Mustahil boleh membahagi lebih dari satu lagu pada satu masa

en: Open the specified project
ms: Buka projek yang ditentukan

en: PROJECT
ms: PROJEK

en: Open the specified playlist as an audio project
ms: Buka senarai main yang ditentukan sebagai projek audio

en: PLAYLIST
ms: SENARAI MAIN

en: Set the drive to be used for burning
ms: Tetapkan pemacu yang digunakan untuk merakam

en: DEVICE PATH
ms: LALUAN PERANTI

en: Create an image file instead of burning
ms: Cipta fail imej selain dari merakam

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
ms: Buka satu projek audio yang ditambah URI ke dalam baris perintah

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
ms: Buka satu projek data yang ditambah URI ke dalam baris perintah

en: Copy a disc
ms: Salin satu cakera

en: PATH TO DEVICE
ms: LALUAN PERANTI

en: Cover to use
ms: Kulit hadapan yang digunakan

en: PATH TO COVER
ms: LALUAN KULIT HADAPAN

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
ms: Buka satu projek video yang ditambah URI ke dalam baris perintah

en: URI of an image file to burn (autodetected)
ms: URI fail imej untuk dirakam (dikesan secara automatik)

en: PATH TO IMAGE
ms: LALUAN IMEJ

en: Force Brasero to display the project selection page
ms: Paksa Brasero paparkan halaman pemilihan projek

en: Open the blank disc dialog
ms: Buka dialog cakera kosong

en: Open the check disc dialog
ms: Buka dialog semakan cakera

en: Burn the contents of the burn:// URI
ms: Rakam kandungan burn:// URI

en: Start burning immediately.
ms: Mulakan merakam serta-merta.

en: Don't connect to an already-running instance
ms: Jangan sambung dengan kejadian yang sudah-dijalankan

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
ms: Rakam projek ditentukan dan buangkannya.
    Pilihan ini biasanya berguna untuk integrasi dengan aplikasi lain.

en: PATH
ms: LALUAN

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * brasero will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become brasero * parent as if brasero w
en: The XID of the parent window
ms: XID bagi tetingkap induk

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
ms: "%s" tidak boleh ditulis.

en: Wrong command line option.
ms: Pilihan baris perintah salah.

en: Incompatible command line options used.
ms: Pilihan baris perintah tidak serasi digunakan.

en: Only one option can be given at a time
ms: Hanya satu pilihan diberikan pada satu masa

en: R_ename…
ms: _Nama Semula...

en: Rename the selected file
ms: Namakan semula fail terpilih

en: New _Folder
ms: _Folder Baharu

en: Create a new empty folder
ms: Cipta satu folder kosong baharu

en: The session could not be imported.
ms: Sesi tidak boleh diimport.

en: The contents of the project changed since it was saved.
ms: Kandungan projek berubah semenjak ia disimpan.

en: Discard the current modified project ?
ms: Singkir projek semasa yang diubahsuai?

en: _Discard
ms: _Singkir

en: Discard the current modified project
ms: Singkir projek ubahsuai semasa

en: Continue with the current modified project
ms: Teruskan dengan projek ubahsuai semasa

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
ms: Hanya satu-satunya fail terpilih ("%s"). Ia adalah imej cakera dan kandungannya boleh dirakam

en: Burn as _Data
ms: Rakam sebagai _Data

en: Burn as _Image
ms: Rakam sebagai _Imej

en: "%s" cannot be added to the selection.
ms: "%s" tidak boleh ditambah ke dalam pemilihan.

en: It is a recursive symlink
ms: Merupakan symlink rekursif

en: It does not exist at the specified location
ms: Tidak wujud pada lokasi yang ditentukan

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
ms: Adakah anda hendak mengganti "%s"?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
ms: Satu fail dengan nama ini sudah wujud di dalam folder. Penggantiannya akan menulis-ganti kandungannya dalam cakera yang akan dirakamkan.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
ms: Sentiasa K_ekal

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
ms: _Kekal

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
ms: _Ganti

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
ms: Sen_tiasa Ganti

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
ms: Anda pasti ingin mengimport sesi dari "%s"?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
ms: Dengan cara ini, fail lama dari sesi terdahulu boleh digunakan selepas rakaman.

en: I_mport Session
ms: I_mport Sesi

en: Click here to import its contents
ms: Klik disini untuk mengimport kandungannya

en: Please wait while the project is loading.
ms: Sila tunggu ketika projek dimuatkan.

en: _Cancel Loading
ms: _Batal Memuatkan

en: Cancel loading current project
ms: Batal memuatkan projek semasa

en: File Renaming
ms: Penamaan Semula Fail

en: _Rename
ms: _Nama Semula

en: Renaming mode
ms: Mod Penamaan semula

en: Files
ms: Fail

en: Size
ms: Saiz

en: Description
ms: Keterangan

en: Space
ms: Ruang

en: The disc in "%s" cannot be ejected
ms: Cakera dimdalam "%s" tidak boleh dilenting

en: _Eject
ms: _Lenting

en: Eject Disc
ms: Lenting Cakera

en: Audio files
ms: Fail audio

en: Movies
ms: Cereka

en: No file filtered
ms: Tiada fail ditapis

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
ms[0]: Sembunyi senarai fail yang ditap_is (%d fail)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
ms[0]: Tunjuk senarai fail yang dit_apis (%d fail)

en: Filter Options
ms: Pilihan Penapis

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
ms: Pilih fail yang anda ingin pulihkan dan klik butang "Pulih"

en: Type
ms: Jenis

en: _Restore
ms: _Pulih

en: Restore the selected files
ms: Pulih fail terpilih

en: _Options…
ms: _Pilihan...

en: Set the options for file filtering
ms: Tetapkan pilihan untuk penapisan fail

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
ms: Tapis fail terse_mbunyi

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
ms: _Ganti pautan simbolik

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
ms: Tapis pautan simbolik _rosak

en: Filtering options
ms: Pilihan penapisan

en: P_review
ms: P_ratonton

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
ms: Papar pratonton video, audio dan imej

en: _Show Side Panel
ms: _Tunjuk Panel Sisi

en: Show a side pane along the project
ms: Tunjuk anak tetingkap sisi sepanjang projek

en: _Horizontal Layout
ms: _Bentangan Mengufuk

en: Set a horizontal layout
ms: Tetapkan bentangan mengufuk

en: _Vertical Layout
ms: B_entangan Menegak

en: Set a vertical layout
ms: Tetapkan bentangan menegak

en: Click to close the side pane
ms: Klik untuk tutup anak tetingkap sisi

en: <Keep current values>
ms: <Kekalkan nilai semasa>

en: Remove silences
ms: Buang kesenyapan

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
ms: Maklumat ini akan ditulis kedalam cakera menggunakan teknologi CD-Text. Ia boleh dibaca dan dipaparkan menggunakan pemain CD audio.

en: Song titles
ms: Tajuk lagu

en: Additional song information
ms: Maklumat tambahan lagu

en: Artist:
ms: Artis:

en: Composer:
ms: Penggubah:

en: Pause length:
ms: Panjang jeda:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
ms: Berikan panjang jeda yang patut bersama-sama dengan trek

en: Song Information
ms: Maklumat Lagu

en: %i × %i pixels
ms: %i × %i piksel

note: No Preview view
en: No preview
ms: Tiada pratonton

en: Error parsing playlist "%s".
ms: Ralat menghurai senarai main "%s".

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
ms[0]: %d lagu

en: Select Playlist
ms: Pilih Senarai-Main

en: Playlists
ms: Senarai-Main

en: Number of Songs
ms: Bilangan Lagu

en: Plugin
ms: Pemalam

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Copyright %s
ms: Hakcipta %s

en: _About
ms: _Perihal

en: C_onfigure
ms: K_onfigur

en: A_ctivate
ms: A_ktifkan

en: Ac_tivate All
ms: Ak_tifkan Semua

en: _Deactivate All
ms: _Nyahaktif Semua

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
ms: Pilihan untuk pemalam %s

en: Brasero Plugins
ms: Pemalam Brasero

en: Save current project
ms: Simpan projek semasa

en: Save _As…
ms: Simp_an Sebagai...

en: Save current project to a different location
ms: SImpan projek semasa ke lokasi lain

en: _Add Files
ms: T_ambah Fail

en: Add files to the project
ms: Tambah fail ke dalam projek

en: _Remove Files
ms: _Buang Fail

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
ms: Projek K_osong

en: Remove all files from the project
ms: Buang semua fail dari projek

en: _Burn…
ms: _Rakam...

en: Burn the disc
ms: Rakam cakera

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
ms: Untuk menambah fail ke dalam projek ini, klik butang "Tambah" atau seret fail ke dalam kawasan ini

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
ms: Untuk membuang fail, pilih ia kemudian klik butang "Buang" atau tekan kekunci "Delete"

en: Estimated project size: %s
ms: Anggaran saiz projek: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
ms: Projek ini terlalu besar untuk cakera ini walaupun dengan pilihan rakam lampau.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
ms: Projek ini terlalu besar untuk cakera dan anda mesti buang fail didalamnya.
    Anda boleh menggunakan pilihan ini jika anda menggunakan CD-R(W) 90 atau 100 min yang tidak boleh dikenal pasti dengan baik dan perlukan pilihan rakam lampau.
    Perhatian: Pilihan ini boleh menyebabkan kegagalan.

en: Start to burn the contents of the selection
ms: Mula merakam kandungan terpilih

en: Please add songs to the project.
ms: Sila tambah lagu ke dalam projek.

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
ms: Adakah anda pasti ingin mencipta projek baharu dan singkir projek semasa?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
ms: Jika anda memilih untuk cipta projek kosong baharu, semua perubahan yang dilakukan akan hilang.

en: _Discard Changes
ms: _Singkir Perubahan

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
ms: Adakah anda ingin membuang pemilihan fail atau tambahkannya ke projek baharu?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
ms: Jika anda memilih untuk cipta projek kosong baharu, pemilihan fail akan disingkirkan.

en: _Discard File Selection
ms: _Singkir Pemilihan Fail

en: _Keep File Selection
ms: _Kekalkan Pemilihan Fail

en: _Discard Project
ms: _Singkir Projek

en: Select Files
ms: Pilih Fail

en: Do you really want to empty the current project?
ms: Adakah anda pasti ingin mengosongkan projek semasa?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
ms: Pengosongan projek akan membuang semua fail yang telah ditambah. Semua kerja anda akan hilang. Perhatian, fail sebenar tidak akan terpadam, cuma ia tidak tersenarai di sini.

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Remove
ms: _Buang

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Data Disc)
ms: Brasero — %s (Cakera Data)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Audio Disc)
ms: Brasero — %s (Cakera Audio)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Video Disc)
ms: Brasero — %s (Cakera Video)

en: Your project has not been saved.
ms: Projek anda tidak disimpan.

en: Save the changes of current project before closing?
ms: Simpan perubahan projek semasa sebelum tutup?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak simpan, semua perubahan yang dilakukan akan hilang.

en: Cl_ose Without Saving
ms: Keluar Ta_npa Menyimpan

en: Save Current Project
ms: Simpan Projek Semasa

en: Save project as a Brasero audio project
ms: Simpan projek sebagai projek audio Brasero

en: Save project as a plain text list
ms: Simpan projek sebagai senarai teks biasa

en: Save project as a PLS playlist
ms: Simpan projek sebagai senarai main PLS

en: Save project as an M3U playlist
ms: Simpan projek sebagai senarai main M3U

en: Save project as an XSPF playlist
ms: Simpan projek sebagai senarai main XSPF

en: Save project as an iriver playlist
ms: Simpan projek sebagai senarai main iriver

en: _Cover Editor
ms: Penyunting Kulit _Hadapan

en: Design and print covers for CDs
ms: Reka dan cetak kulit hadapan CD

en: _New Project
ms: Projek _Baharu

en: Create a new project
ms: Cipta satu projek baharu

en: _Empty Project
ms: Projek _Kosong

en: Let you choose your new project
ms: Benarkan anda memilih projek baharu

en: New _Audio Project
ms: Projek _Audio Baharu

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
ms: Cipta satu CD audio tradisional yang boleh dimainkan pada komputer dan stereo

en: New _Data Project
ms: Projek _Data Baharu

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
ms: Cipta CD/DVD yang mengandungi apa-apa jenis data yang boleh dibaca pada komputer

en: New _Video Project
ms: Projek _Video Baharu

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
ms: Cipta satu DVD video atau SVCD yang boleh dibaca oleh pembaca TV

en: Copy _Disc…
ms: Salin _Cakera...

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
ms: Cipta salinan 1:1 bagi CD audio atau CD/DVD data pada cakera keras anda atau CD/DVD lain

en: _Burn Image…
ms: _Rakam Imej...

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
ms: Rakam imej CD/DVD sedia ada ke dalam cakera

en: _Open…
ms: _Buka...

en: Open a project
ms: Buka satu projek

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ms[0]: %d fail dipilih (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
ms[0]: %d fail disokong (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
ms[0]: %d fail boleh ditambah (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
ms[0]: Tiada fail boleh ditambah (%i fail dipilih)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
ms[0]: Tiada fail tidak disokong (%i fail dipilih)

en: No file selected
ms: Tiada fail dipilih

en: Brasero — New Audio Disc Project
ms: Brasero — Projek Cakera Audio Baharu

en: Brasero — New Data Disc Project
ms: Brasero — Projek Cakera Data Baharu

en: Brasero — New Video Disc Project
ms: Brasero — Projek Cakera Video Baharu

en: Brasero — New Image File
ms: Brasero — Fail Imej Bharu

en: Brasero — Disc Copy
ms: Brasero — Salin Cakera

en: Open Project
ms: Buka Projek

en: _New
ms: _Baharu

en: _Open
ms: _Buka

en: Browse the file system
ms: Layar fail sistem

en: Display playlists and their contents
ms: Papar senarai main dan kandungannya

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
ms: Sila pilih imej yang lain.

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
ms: Cakera video (%s)

en: Error while loading the project.
ms: Ralat semasa memuatkan projek.

en: The project could not be opened
ms: Projek tidak dapat dibuka

en: The file is empty
ms: Fail adalah kosong

en: It does not seem to be a valid Brasero project
ms: Ia bukanlah projek Brasero yang sah

en: Audi_o project
ms: Projek Audi_o

en: Create a traditional audio CD
ms: Cipta CD audio tradisional

en: D_ata project
ms: Projek D_ata

en: Create a data CD/DVD
ms: Cipta satu CD/DVD data

en: _Video project
ms: Projek _video

en: Create a video DVD or an SVCD
ms: Cipta satu DVD atau SVCD video

en: Disc _copy
ms: Salin _cakera

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
ms: Cipta salinan 1:1 CD/DVD

en: Burn _image
ms: Rakam _imej

en: Last _Unsaved Project
ms: Projek _Belum Simpan Terakhir

en: Load the last project that was not burned and not saved
ms: Muat projek terakhir yang belum ditulis dan tidak disimpan

en: No recently used project
ms: Tiada projek yang digunakan baru-baru ini

en: Create a new project:
ms: Cipta satu projek baharu:

en: Recent projects:
ms: Projek baru-baru ini:

en: Insert text
ms: Sisip Teks

en: Delete text
ms: Padam Teks

en: Substitute text
ms: Ganti Teks

en: Number files according to a pattern
ms: Bilangan fail berdasarkan pola

en: Insert number sequence at beginning
ms: Sisip jujukan nombor pada permulaan

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
ms: Sisip

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
ms: pada permulaan

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
ms: pada penghujung

en: Delete every occurrence of
ms: Padam setiap kejadian

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in brasero * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
ms: dengan

en: Rename to
ms: Nama semula kepada

en: {number}
ms: %{number}

en: No file
ms: Tiada fail

en: Start and stop playing
ms: Mula dan hentikan main

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Song start:
ms: Mula lagu:

en: Song end:
ms: Akhir lagu:

en: Track length:
ms: Panjang trek:

en: Song information for track %02i
ms: Maklumat lagu untuk trek %02i

en: Do you really want to split the track?
ms: Anda pasti ingin membelah trek?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
ms: Jika anda belah trek, saiz trek baru akan dipendekkan sebanyak 6 saat dan akan dilapikkan.

en: _Split
ms: _Belah

en: The track wasn't split.
ms: Trek tidak dibelahkan.

en: No silence could be detected
ms: Tiada kesenyapan dikesan

en: An error occurred while detecting silences.
ms: Ralat berlaku ketika mengesan kesenyapan.

en: This will remove all previous results.
ms: Tindakan ini akan membuang semua keputusan terdahulu.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
ms: Anda pasti ingin meneruskan pembelahan automatik?

en: _Don't split
ms: _Jangan belah

en: Do you really want to empty the slices preview?
ms: Anda pasti ingin mengosongkan pratonton hirisan?

en: Re_move All
ms: _Buang Semua

en: Split Track
ms: Belah Trek

en: M_ethod:
ms: Ka_edah:

en: Method to be used to split the track
ms: Kaedah yang digunakan untuk membelah trek

en: Split track manually
ms: Belah trek secara manual

en: Split track in parts with a fixed length
ms: Belah trek kepada bahagian panjang yang tetap

en: Split track in a fixed number of parts
ms: Belah trek kepada bilangan bahagian tetap

en: Split track for each silence
ms: Belah trek untuk setiap kesenyapan

en: _Slice
ms: _Hiris

en: Add a splitting point
ms: Tambah titik pembelahan

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
ms: Belah trek ini setiap

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
ms: saat

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
ms: Belah trek ini dalam

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
ms: bahagian

en: Slicing Method
ms: Kaedah Hirisan

en: Start
ms: Mula

en: End
ms: Tamat

en: Mer_ge
ms: Ga_bung

en: Merge a selected slice with the next selected one
ms: Gabung hirisan pilihan dengan terpilih berikut

en: Remove the selected slices
ms: Buang hirisan terpilih

en: Clear the slices preview
ms: Kosongkan pratonton hirisan

en: _List of slices that are to be created:
ms: _Senarai hirisan yang dicipta:

en: Slices Preview
ms: Pratonton Hirisan

en: Hours
ms: Jam

en: Minutes
ms: Minit

en: Seconds
ms: Saat

en: Frames (1 second = 75 frames)
ms: Bingkai (1 saat = 75 bingkai)

en: Open the selected video
ms: Buka video terpilih

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
ms: Sunting maklumat video (mula, akhir, pengarang, dll.)

en: Remove the selected videos from the project
ms: Buang video terpilih dari projek

en: Do you want to search for video files inside the directory?
ms: Adakah anda ingin menggelintar fail video di dalam direktori?

en: _Search Directory
ms: _Gelintar Direktori

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
ms: "%s" tidak mempunyai jenis yang sesuai untuk projek video.

en: Please only add files with video content
ms: Hanya tambah fail dengan kandungan video

en: Please type "%s --help" to see all available options
ms: Sila taip "%s --help" untuk melihat semua pilihan yang ada
