brasero - en to gd translation catalogue (938 entries)

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
gd: ’S e aplacaid an deasga GNOME a th’ ann am Brasero gus CD/DVD a losgadh. Chaidh a dhealbhachadh ach am biodh e cho furasta cleachdadh ’s a ghabhas agus tha gleusan àraidh ’na lùib leis an urrainn dhut na diosgan agad a chruthachadh gu furasta ’s gu luath.

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
gd: Tha comas aig Brasero air CD/DVDan dàta no fuaime a chruthachadh, lethbhreacan dhiubh a dhèanamh ’s an losgadh. Cuiridh e làn-taic ris na leudachain CD-TEXT, multisession agus joliet. Cha leig thu leas ach dàta a shlaodadh ’s a leigeil às o dh’aplacaid ionadail eile no o dhraibhean cèine co-roinnte gus an losgadh air diosga.

en: Disc Burner and Copier
gd: Inneal losgadh is lethbhreac dhiosgan

en: Create and copy CDs and DVDs
gd: Cruthaich is dèan lethbhreac dhe CDan is DVDan

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
gd: diosga;cdrom;dvd;loisg;losgadh;fuaim;video;clàr;

en: Brasero Disc Burner
gd: Loisgeadair dhiosgan Brasero

en: Open a New Window
gd: Fosgail uinneag ùr

en: Burn an Image File
gd: Loisg faidhle ìomhaighe

en: Copy a Disc
gd: Dèan lethbhreac de dhiosga

en: Create an Audio Project
gd: Cruthaich pròiseact fuaime

en: Create a Video Project
gd: Cruthaich pròiseact video

en: Brasero project file
gd: Faidhle pròiseict Brasero

en: Should Nautilus extension output debug statements
gd: Co-dhiù an dèan an leudachan Nautilus aithris dì-bhugachaidh

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
gd: Co-dhiù an dèan an leudachan Nautilus aithris dì-bhugachaidh. Cuir an luach air “true” ma tha thu ga h-iarraidh.

en: The type of checksum used for images
gd: An seòrsa de dh’àireamh dhearbhaidh a thèid a chleachdadh airson ìomhaighean

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
gd: Suidhich seo air 0 airson MD5, 1 airson SHA1 is 2 airson SHA256

en: The type of checksum used for files
gd: An seòrsa de dh’àireamh dhearbhaidh a thèid a chleachdadh airson faidhlichean

en: Directory to use for temporary files
gd: Am pasgan a thèid a chleachdadh airson faidhlichean sealach

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
gd: Seo an t-slighe dhan phasgan a chleachdas brasero gus faidhlichean sealach a ghlèidheadh. Ma tha an luach falamh, thèid am pasgan bunaiteach aig glib a chleachdadh.

en: Favourite burn engine
gd: An t-inneal losgaidh as annsa leat

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
gd: Seo ainm a’ phrògraim losgaidh as annsa leat a chaidh a stàladh. Thèid a chleachdadh ma ghabhas seo dèanamh.

en: White list of additional plugins to use
gd: Geal-liosta nam plugan eile ri an cleachdadh

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
gd: Seo an liosta dhe na plugain eile a chleachdas brasero gus diosgan a loisg. Mas e “NULL” a th’ ann, luchdaichidh Brasero a h-uile gin dhiubh.

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
gd: Cuir an comas a’ bhratach “-immed” le cdrecord

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
gd: Co-dhiù an tèid a’ bhratach “-immed” a chleachdadh le cdrecord. Cleachd gu faiceallach e (’s e air “true”) on nach e ach oidhirp càraidh a th’ ann airson cuid a dhraibhean/rèiteachaidhean.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
gd: Co-dhiù an tèid a’ bhratach “-use-the-force-luke=dao” a chleachdadh le growisofs.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
gd: Co-dhiù an tèid a’ bhratach “-use-the-force-luke=dao” a chleachdadh le growisofs. Mas e “false” a th’ ann cha chleachd brasero e; dh’fhaoidte gun càraich a’ bhratach seo duilgheadasan le cuid a dhraibhean/rèiteachaidhean.

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
gd: Ga chleachdadh còmhla ris a’ bhratach “-immed” le cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
gd: Ga chleachdadh còmhla ris a’ bhratach “-immed” le cdrecord.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
gd: Co-dhiù an tèid a bhratach “--driver generic-mmc-raw” a chleachdadh le cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
gd: Co-dhiù an tèid a bhratach “--driver generic-mmc-raw” a chleachdadh le cdrdao. Mas e “true” a th’ ann cleachdaidh brasero e; dh’fhaoidte gun càraich a’ bhratach seo duilgheadasan le cuid a dhraibhean/rèiteachaidhean.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
gd: Am pasgan mu dheireadh a bhrabhsaich thu fhad ’s a bha thu a’ lorg airson ìomhaighean ri an losgadh

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
gd: Seo an t-slighe absaloideach dhan phasgan mu dheireadh a chaidh a bhrabhsadh airson ìomhaighean ri an losgadh

en: Enable file preview
gd: Cuir ro-shealladh fhaidhlichean an comas

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
gd: Co-dhiù an tèid ro-shealladh air na faidhlichean a shealltainn. Suidhich air “true” e gus a chleachdadh.

en: Should brasero filter hidden files
gd: Co-dhiù an criathraich brasero faidhlichean falaichte air falbh

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
gd: Co-dhiù an dèan brasero criathradh air faidhlichean falaichte. Mas e “true” a th’ ann, thèid na faidhlichean falaichte a chriathradh air falbh.

en: Replace symbolic links by their targets
gd: Cuir an cinn-uidhe an àite nan ceanglaichean samhlachail

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
gd: Co-dhiù an cuir brasero an cinn-uidhe an àite nan ceanglaichean samhlachail sa phròiseact. Mas e “true” a th’ ann, thèid an cur ’nan àite.

en: Should brasero filter broken symbolic links
gd: Co-dhiù an criathraich brasero ceanglaichean samhlachail briste

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
gd: Co-dhiù an criathraich brasero ceanglaichean samhlachail briste air falbh. Mas e “true” a th’ ann, thèid na ceanglaichean samhlachail briste a chriathradh air falbh le brasero.

en: The priority value for the plugin
gd: Luach a’ phrìomhachais airson a’ phlugain

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
gd: Nuair a bhios iomadh plugan ri làimh airson an aon saothair, thèid an luach seo a chleachdadh airson suidheachadh dè am plugan a gheibh prìomhachas. Is ciall dha 0 gun tèid prìomhachas tùsail a’ plugain a chleachdadh. Tar-àithnidh luach dearbh sam bith prìomhachas tùsail a’ plugain. Cuiridh luach àicheil am plugan à comas.

en: Burning flags to be used
gd: Brataich losgaidh ri an cleachdadh

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
gd: Riochdaichidh an luach seo na brataich losgaidh a chaidh a chleachdadh ann an co-theacs dhen leithid an turas mu dheireadh.

en: The speed to be used
gd: An luaths ri chleachdadh

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
gd: Riochdaichidh an luach seo an luaths a chaidh a chleachdadh ann an co-theacs dhen leithid an turas mu dheireadh.

en: Error while blanking.
gd: Mearachd rè a’ bhànachaidh.

en: Blank _Again
gd: Bànaich _a-rithist

en: Unknown error.
gd: Mearachd neo-aithnichte.

en: The disc was successfully blanked.
gd: Chaidh an diosga a bhànachadh.

en: The disc is ready for use.
gd: Cha an diosga deiseil airson a chleachdadh.

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
gd: _Bànaich

en: _Fast blanking
gd: Bànachadh _luath

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
gd: Cuir an gnìomh bànachadh luath seach mion-bhànachadh a bheir barrachd ùine

en: Disc Blanking
gd: A’ bànachadh diosga

en: Burning CD/DVD
gd: A’ losgadh CD/DVD

en: The drive is busy
gd: Tha an draibh trang

en: Make sure another application is not using it
gd: Dèan cinnteach nach eil aplacaid eile ga chleachdadh

en: "%s" cannot be unlocked
gd: Chan urrainn dhuinn a’ ghlais a thoirt far “%s”

en: No burner specified
gd: Cha deach loisgeadair a shònrachadh

en: No source drive specified
gd: Cha deach draibh an tùis a shònrachadh

en: Ongoing copying process
gd: Tha lethbhreac ’ga dhèanamh

en: The drive cannot be locked (%s)
gd: Cha ghabh an draibh a ghlasadh (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
gd: Chan eil comas ath-sgrìobhaidh aig an draibh

en: Ongoing blanking process
gd: Tha bànachadh a’ dol

en: The drive cannot burn
gd: Chan urrainn dhan draibh a losgadh

en: Ongoing burning process
gd: Tha losgadh a’ dol

en: Ongoing checksumming operation
gd: Tha àireamh dearbhaidh ’ga chruthachadh

en: Merging data is impossible with this disc
gd: Cha ghabh dàta a cho-aonachadh leis an diosga seo

en: Not enough space available on the disc
gd: Chan eil rum gu leòr ri làimh air an diosga

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
gd: %s (aplacaid)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
gd: %s (leabharlann)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
gd: %s (plugan GStreamer)

en: There is no track to burn
gd: Chan eil traca ann ri losgadh

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
gd: Stàlaich na h-aplacaidean is leabhar-lannan riatanach seo a làimh is feuch ris a-rithist:

en: Only one track at a time can be checked
gd: Cha ghabh ach aon traca a dhearbhadh aig an aon àm

en: No format for the temporary image could be found
gd: Cha deach fòrmat airson na h-ìomhaighe sealaich a lorg

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
gd: Thachair mearachd taobh a-staigh

en: Brasero notification
gd: Brath Brasero

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
gd: %s (%i%% Dèanta)

en: Creating Image
gd: Cruthaich ìomhaigh

en: Burning DVD
gd: A’ losgadh DVD

en: Copying DVD
gd: A’ dèanamh lethbhreac de DVD

en: Burning CD
gd: A’ losgadh CD

en: Copying CD
gd: A’ dèanamh lethbhreac de CD

en: Burning Disc
gd: A’ losgadh diosga

en: Copying Disc
gd: A’ dèanamh lethbhreac de dhiosga

en: Creating image
gd: A’ cruthachadh ìomhaigh

en: Simulation of video DVD burning
gd: A’ losgadh DVD video mas-fhìor

en: Burning video DVD
gd: A’ losgadh DVD video

en: Simulation of data DVD burning
gd: A’ losgadh DVD dàta mas-fhìor

en: Burning data DVD
gd: A’ losgadh DVD dàta

en: Simulation of image to DVD burning
gd: A’ losgadh ìomhaigh gu DVD mas-fhìor

en: Burning image to DVD
gd: A’ losgadh ìomhaigh gu DVD

en: Simulation of data DVD copying
gd: A’ dèanamh lethbhreac de DVD mas-fhìor

en: Copying data DVD
gd: A’ dèanamh lethbhreac de DVD

en: Simulation of (S)VCD burning
gd: A’ losgadh (S)VCD mas-fhìor

en: Burning (S)VCD
gd: A’ losgadh (S)VCD

en: Simulation of audio CD burning
gd: A’ losgadh CD fuaime mas-fhìor

en: Burning audio CD
gd: A’ losgadh CD fuaime

en: Simulation of data CD burning
gd: A’ losgadh CD dàta mas-fhìor

en: Burning data CD
gd: A’ losgadh CD dàta

en: Simulation of CD copying
gd: A’ dèanamh lethbhreac de CD mas-fhìor

en: Simulation of image to CD burning
gd: A’ losgadh ìomhaigh gu CD mas-fhìor

en: Burning image to CD
gd: A’ losgadh ìomhaigh gu CD

en: Simulation of video disc burning
gd: A’ losgadh diosga video mas-fhìor

en: Burning video disc
gd: A’ losgadh diosga video

en: Simulation of data disc burning
gd: A’ losgadh diosga dàta mas-fhìor

en: Burning data disc
gd: A’ losgadh diosga dàta

en: Simulation of disc copying
gd: A’ dèanamh lethbhreac de dhiosga mas-fhìor

en: Copying disc
gd: A’ dèanamh lethbhreac de dhiosga

en: Simulation of image to disc burning
gd: A’ losgadh ìomhaigh gu diosga mas-fhìor

en: Burning image to disc
gd: A’ losgadh ìomhaigh gu diosga

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
gd: An cuir thu diosga a ghabhas ath-sgrìobhadh le dàta air an àite an diosga seo?

en: Please replace the disc with a disc holding data.
gd: An cuir thu diosga air a bheil dàta an àite an diosga seo?

en: Please insert a rewritable disc holding data.
gd: An cuir thu a-steach diosga a ghabhas ath-sgrìobhadh air a bheil dàta?

en: Please insert a disc holding data.
gd: An cuir thu a-steach diosga air a bheil dàta?

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
gd: An cuir thu CD a ghabhas sgrìobhadh le co-dhiù %i MiB dhe rum saor air an àite an diosga seo?

en: Please replace the disc with a writable CD.
gd: An cuir thu CD a ghabhas sgrìobhadh an àite an diosga seo?

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
gd: An cuir thu a-steach CD a ghabhas sgrìobhadh le co-dhiù %i MiB dhe rum saor air?

en: Please insert a writable CD.
gd: An cuir thu a-steach CD a ghabhas sgrìobhadh?

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
gd: An cuir thu DVD a ghabhas sgrìobhadh le co-dhiù %i MiB dhe rum saor air an àite an diosga seo?

en: Please replace the disc with a writable DVD.
gd: An cuir thu DVD a ghabhas sgrìobhadh an àite an diosga seo?

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
gd: An cuir thu a-steach DVD a ghabhas sgrìobhadh le co-dhiù %i MiB dhe rum saor air?

en: Please insert a writable DVD.
gd: An cuir thu a-steach DVD a ghabhas sgrìobhadh?

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
gd: An cuir thu CD no DVD a ghabhas sgrìobhadh le co-dhiù %i MiB dhe rum saor air an àite an diosga seo?

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
gd: An cuir thu CD no DVD a ghabhas sgrìobhadh an àite an diosga seo?

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
gd: An cuir thu a-steach CD no DVD a ghabhas sgrìobhadh le co-dhiù %i MiB dhe rum saor air?

en: Please insert a writable CD or DVD.
gd: An cuir thu a-steach CD no DVD a ghabhas sgrìobhadh?

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
gd: Chaidh ìomhaigh dhen diosga a chruthachadh air a’ chlàr-chruaidh agad.
    Tòisichidh sinn leis an losgadh cho luath ’s a chuireas tu a-steach diosga a ghabhas sgrìobhadh.

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
gd: Nì sinn deuchainn air an dàta ach a bheil e mar bu chòir gus nach eil cho luath ’s a chuireas tu an diosga a-steach.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
gd: An cuir thu an diosga a-steach dhan loisgeadair CD/DVD a-rithist?

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
gd: Tha “%s” trang.

en: There is no disc in "%s".
gd: Chan eil diosga ann an “%s”.

en: The disc in "%s" is not supported.
gd: Cha chuirear taic ris an diosga ann an “%s”.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
gd: Cha ghabh an diosga ann an “%s” ath-sgrìobhadh.

en: The disc in "%s" is empty.
gd: Tha an diosga ann an “%s” falamh.

en: The disc in "%s" is not writable.
gd: Cha ghabh an diosga ann an “%s” sgrìobhadh.

en: Not enough space available on the disc in "%s".
gd: Cha eil rum gu leòr ri làimh air an diosga ann an “%s”.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
gd: Tha an diosga ann an “%s” feumach air ath-luchdadh.

en: Please eject the disc and reload it.
gd: Gluais an diosga a-mach is ath-luchdaich e.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faidhle a chruthachadh air an ionad a chaidh a shònrachadh airson faidhlichean sealach.

en: The image could not be created at the specified location
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an ìomhaigh a chruthachadh air an ionad a chaidh a shònrachadh

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
gd: A bheil thu airson ionad eile a shònrachadh airson an t-seisein seo no am b’ fhearr leat feuchainn a-rithist leis an ionad làithreach?

en: You may want to free some space on the disc and retry
gd: Dh’fhaoidte gum bu chòir dhut rum a shaoradh air an diosga is feuchainn a-rithist

en: _Keep Current Location
gd: Cum an t-ionad _làithreach

en: _Change Location
gd: _Atharraich an t-ionad

en: Location for Image File
gd: Ionad an fhaidhle ìomhaighe

en: Location for Temporary Files
gd: Ionad nam faidhlichean sealach

en: _Replace Disc
gd: Cui_r diosga ’na àite

en: Do you really want to blank the current disc?
gd: A bheil thu cinnteach bu bheil thu airson an diosga seo a bhànachadh?

en: The disc in the drive holds data.
gd: Tha dàta air an diosga a tha san draibh.

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
gd: Diosga _bàn

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
gd: Ma dh’ion-phortaicheas tu iad, ’s urrainn dhut am faicinn is cleachdadh nuair a bhios an taghadh làithreach dhe dh’fhaidhlichean air a losgadh.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
gd: Mur dèan thu seo, cha ghabh am faicinn (ged a ghabhas an leughadh).

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
gd: Tha faidhlichean air an losgadh air an diosga seo mar-thà. A bheil thu airson an ion-phortadh?

en: _Import
gd: _Ion-phortaich

en: Only _Append
gd: Cuir ris _a-mhàin

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
gd: Dh’fhaoidte nach tèid diosgan CD-RW fuaime a chluich mar bu chòir le seann chluicheadairean CD is cha tèid CD-Text a sgrìobhadh.

en: Do you want to continue anyway?
gd: A bheil thu airson leantainn air adhart co-dhiù?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
gd: Cha mholamaid gun cuir thu tracaichean fuaime ri CD.

en: _Continue
gd: _Lean air adhart

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
gd: Dh’fhaoidte nach tèid diosgan CD-RW fuaime a chluich mar bu chòir le seann chluicheadairean CD.

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
gd: Cha mholamaid gun clàraich thu tracaichean fuaime air diosga a ghabhas ath-sgrìobhadh.

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
gd: An gluais thu an dioga a-mach à “%s” a làimh?

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an diosga a ghluasad a-mach ach feumar a thoirt air falbh mus urrainn dhan obrachadh làithreach a leantainn air adhart

en: Do you want to replace the disc and continue?
gd: A bheil thu airson diosga a chur ’na àite is leantainn air adhart?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an diosga a tha san draibh an-dràsta a bhànachadh.

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
gd: A bheil thu airson leantainn air adhart leis a’ chò-chòrdalachd shlàn ri Windows air a chur à comas?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
gd: Chan eil ainm freagarrach air a h-uile faidhle ach am biodh an CD co-chòrdail ri Windows gu slàn.

en: C_ontinue
gd: L_ean air adhart

en: The simulation was successful.
gd: Shoirbhich leis an losgadh mas-fhìor.

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
gd: Tòisichidh sinn a’ losgadh an diosga dha-rìribh an ceann 10 diogan.

en: Burn _Now
gd: Loisg a_n-dràsta

en: Save Current Session
gd: Sàbhail an seisean làithreach

en: An unknown error occurred.
gd: Thachair mearachd neo-aithnichte

en: Error while burning.
gd: Mearachd leis an losgadh

en: _Save Log
gd: _Sàbhail loga

en: Video DVD successfully burned
gd: Shoirbhich le losgadh a’ DVD video

en: (S)VCD successfully burned
gd: Shoirbhich le losgadh a’ (S)VCD

en: Audio CD successfully burned
gd: Shoirbhich le losgadh a’ CD fuaime

en: Image successfully created
gd: Shoirbhich le losgadh na h-ìomhaighe

en: DVD successfully copied
gd: Chaidh lethbhreac dhen DVD a dhèanamh gu soirbheachail

en: CD successfully copied
gd: Chaidh lethbhreac dhen CD a dhèanamh gu soirbheachail

en: Image of DVD successfully created
gd: Shoirbhich le cruthachadh ìomhaigh a’ DVD

en: Image of CD successfully created
gd: Shoirbhich le cruthachadh ìomhaigh a’ CD

en: Image successfully burned to DVD
gd: Shoirbhich le losgadh na h-ìomhaighe gun DVD

en: Image successfully burned to CD
gd: Shoirbhich le losgadh na h-ìomhaighe gun CD

en: Data DVD successfully burned
gd: Shoirbhich le losgadh a’ DVD dàta

en: Data CD successfully burned
gd: Shoirbhich le losgadh a’ CD dàta

en: Copy #%i has been burned successfully.
gd: Shoirbhich le losgadh an lethbric %i

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
gd: Tòisichidh sinn air lethbhreac eile a dhèanamh cho luath ’s a chuireas tu diosga ùr a ghabhas sgrìobhadh a-steach. Briog air “Sguir dheth” mur eil thu airson lethbhreac eile a losgadh.

en: Make _More Copies
gd: Dèan _barrachd lethbhreacan

en: Create Co_ver
gd: Cruthaich _còmhdachadh

en: There are some files left to burn
gd: Tha faidhle no dhà ri losgadh fhathast

en: There are some more videos left to burn
gd: Tha video no dhà ri losgadh fhathast

en: There are some more songs left to burn
gd: Tha òran no dhà ri losgadh fhathast

en: Do you really want to quit?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson fàgail?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
gd: Dh’fhaoidte nach gabh an diosga cleachdadh ma sguireas tu dhen phròiseas.

en: C_ontinue Burning
gd: Lean air adhart leis an l_osgadh

en: _Cancel Burning
gd: _Sguir dhen losgadh

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
gd: Cuir a-steach CD no DVD a ghabhas sgrìobhadh mur eil thu airson sgrìobhadh gu faidhle ìomhaighe.

en: Create _Image
gd: Cruthaich _ìomhaigh

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
gd: Dèan _lethbhreac

en: Make _Several Copies
gd: Dèan _iomadh lethbhreac

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Burn
gd: _Loisg

en: Burn _Several Copies
gd: Loisg _iomadh lethbhreac

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
gd: A bheil thu airson an taghadh de dh’fhaidhlichean a losgadh thar iomadh meadhain?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
gd: Tha cus dàta ann airson an diosga fiù ’s leis an roghainn losgaidh anabarraich.

en: _Burn Several Discs
gd: _Loisg iomadh diosg

en: Burn the selection of files across several media
gd: Loisg an taghadh dhe dh’fhaoidhlichean thar iomadh meadhain

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
gd: Tagh CD no DVD eile no cuir fear ùr a-steach.

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
gd: Cha tèid fiosrachadh air na tracaichean (neach-ciùil, tiotal, ...) a sgrìobhadh gun diosga.

en: This is not supported by the current active burning backend.
gd: Cha chuir am backend losgaidh a tha gnìomhach an-dràsta taic ri seo.

en: Please add files.
gd: An cuir thu faidhle no dhà ris?

en: There are no files to write to disc
gd: Chan eil faidhle ri sgrìobhadh gun diosga ann

en: Please add songs.
gd: An cuir thu òran no dhà ris?

en: There are no songs to write to disc
gd: Chan eil òran ri sgrìobhadh gun diosga ann

en: Please add videos.
gd: An cuir thu video no dhà ris?

en: There are no videos to write to disc
gd: Chan eil video ri sgrìobhadh gun diosga ann

en: There is no inserted disc to copy.
gd: Cha deach diosga gus lethbhreac a dhèanamh dheth a chur a-steach.

en: Please select a disc image.
gd: An tagh thu ìomhaigh diosga?

en: There is no selected disc image.
gd: Cha deach ìomhaigh diosga a thaghadh.

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
gd: An tagh thu ìomhaigh diosga eile?

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
gd: Chan e faidhle ìomhaigh diosga no faidhle cue dligheach a th’ ann a-rèir coltais.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
gd: An cuir thu diosga a-steach anns nach eil dìon air lethbhreacan?

en: All required applications and libraries are not installed.
gd: Cha deach a h-uile aplacaid is leabhar-lann riatanach a stàladh.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
gd: An cuir thu CD no DVD ris an cuirear taic an àite an diosga?

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
gd: A bheil thu airson barrachd a losgadh dha na chaidh aithris de rum air an diosga?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
gd: Mur tèid seo a dhèanamh, bidh cus dàta ann airson an diosga is feumaidh tu faidhlichean a thoirt far na thagh thu.
    Dh’fhaoidte gu bheil thu airson an roghainne seo a chleachdadh ma tha thu a’ cleachdadh CD-R(W) le 90 no 100 mionaid nach urrainn dhuinn aithneachadh mar bu chòir ’s tu feumach air an roghainn losgaidh anabarraich air an adhbhar seo.
    AN AIRE: Dh’fhaoidte gun adhbharaich an roghainn seo fàilligeadh.

en: _Overburn
gd: Sgrìobhadh _anabarrach

en: Burn beyond the disc's reported capacity
gd: Loisg barrachd na chaidh aithris de rum air an diosga

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
gd: Thèid an draibh sa bheil an diosga tùsail a chleachdadh airson a’ chlàraidh cuideachd.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
gd: Bidh feum air diosga a ghabhas losgadh nuair a chaidh lethbhreac a dhèanamh dhen fhear a tha ann an-dràsta.

en: Select a disc to write to
gd: Tagh diosga airson sgrìobhadh thuige

en: Disc Burning Setup
gd: Rèiteachadh losgadh dhiosgan

en: Video Options
gd: Roghainnean airson video

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
gd: A bheil thu airson diosga a chruthachadh o shusbaint na h-ìomhaighe no le faidhle na h-ìomhaighe ’na bhroinn?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
gd: Cha deach ach aon fhaidhle (“%s”) a thaghadh. Seo ìomhaigh diosga is gabhaidh a shusbaint a losgadh.

en: Burn as _File
gd: Loisg mar _fhaidhle

en: Burn _Contents…
gd: Loisg an t-_susbaint...

en: Image Burning Setup
gd: Rèiteachadh losgadh na h-ìomhaighe

note: pack everything
en: Select a disc image to write
gd: Tagh ìomhaigh diosga ri losgadh

en: Copy CD/DVD
gd: Dèan lethbhreac de CD/DVD

en: Select disc to copy
gd: Tagh diosga gus lethbhreac a dhèanamh dheth

en: Please install the following manually and try again:
gd: Stàlaich seo a làimh is feuch ris a-rithist:

en: Unknown song
gd: Òran neo-aithnichte

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in brasero we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBu
en: by %s
gd: le %s

en: "%s" cannot be read
gd: Cha ghabh “%s” a leughadh

en: SVCD image
gd: Ìomhaigh SVCD

en: VCD image
gd: Ìomhaigh VCD

en: Video DVD image
gd: Ìomhaigh DVD video

note: NOTE for translators: the first %s is medium_name ("File * Image") and the second the path for the image file
en: %s: "%s"
gd: %s: “%s”

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that brasero will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
gd: Diosga ùr san loisgeadair sa bheil an diosga tùsail

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
gd: %s: chan eil rum saor gu leòr ann

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
gd: %s: %s de rum saor

note: Translators: the first %s is the path of the directory where brasero * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
gd: %s: %s saor

en: Do you really want to choose this location?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an t-ionad seo a thaghadh?

en: You do not have the required permission to write at this location
gd: Tha cead a dhìth ort gus sgrìobhadh gun ionad seo

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
gd: Cha chuir an siostam-fhaidhlichean air an draibh seo taic ri faidhlichean mòra (nas motha na 2 GiB).
    Faodaidh seo a bhith ’na dhuilgheadas nuair a thèid DVDan no ìomhaighean mòra a sgrìobhadh.

en: Impossible to retrieve speeds
gd: Chan urrainn dhuinn na luathsan fhaighinn

en: Maximum speed
gd: An luaths as motha

en: Burning speed
gd: An luaths losgaidh

en: _Simulate before burning
gd: Dèan losgadh ma_s-fhìor an toiseach

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
gd: Nì Brasero losgadh mas-fhìor is ma shoirbhicheas leis, tòisichidh sinn air an losgadh fhèin an ceann 10 diogan an uairsin

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
gd: Cleachd burn_proof (ìslich cunnart an fhàilligidh)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
gd: Loisg an ìomhaigh gu _dìreach gun a bhith ’ga shàbhaladh air an diosga

en: Leave the disc _open to add other files later
gd: Fàg an diosga f_osgailte ach an gabh barrachd fhaidhlichean a chur ris àm eile

en: Allow to add more data to the disc later
gd: Ceadaich gun tèid barrachd dàta a chur ris an diosg àm eile

en: Options
gd: Roghainnean

en: Location for _Temporary Files
gd: An t-ionad airson faidhlichean _sealach

en: Set the directory where to store temporary files
gd: Suidhich am pasgan far an tèid faidhlichean sealach a chur

en: Temporary files
gd: Faidhlichean sealach

en: Hidden file
gd: Faidhle falaichte

en: Unreadable file
gd: Faidhle nach gabh leughadh

en: Broken symbolic link
gd: Ceangal samhlachail briste

en: Recursive symbolic link
gd: Ceangal samhlachail ath-chùrsach

en: Disc image type:
gd: Seòrsa na h-ìomhaighe diosga:

en: Autodetect
gd: Aithnich gu fèin-obrachail

en: ISO9660 image
gd: Ìomhaigh ISO9660

en: Readcd/Readom image
gd: Ìomhaigh Readcd/Readom

en: Cue image
gd: Ìomhaigh cue

en: Cdrdao image
gd: Ìomhaigh Cdrdao

en: Properties of %s
gd: Na roghainnean aig %s

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an leudachan làithreach a chumail airson ainm na h-ìomhaighe diosga?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
gd: Ma chumas tu e, dh’fhaoidte nach aithnich prògraman seòrsa an fhaidhle mar bu chòir.

en: _Keep Current Extension
gd: _Cum an leudachan làithreach

en: Change _Extension
gd: Atharraich an _leudachan

en: Configure recording options
gd: Rèitich roghainnean a’ chlàraidh

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
gd: An ùine iomlan: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
gd: Luaths cuibheasach an draibh:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
gd: Tuairmse air an ùine air fhàgail: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
gd: %i MiB de %i MiB

en: Estimated drive speed:
gd: Tuairmse air luaths an draibh:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
gd: “%s”: ’ga luchdadh

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
gd: “%s”: seòrsa ìomhaighe diosga neo-aithnichte

note: NOTE to translators, the first %s is the path of the image * file and the second its size.
en: "%s": %s
gd: “%s”: %s

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
gd: Briog an seo gus ìomha_igh diosga a thaghadh

en: Select Disc Image
gd: Tagh ìomhaigh diosga

en: All files
gd: A h-uile faidhle

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
gd: Faidhlichean ìomhaighe

en: Image type:
gd: Seòrsa na h-ìomhaighe:

en: Estimated size: %s
gd: Tuairmse air a’ mheud: %s

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%s” a chur ris an taghadh?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
gd: Bidh 7 pasganan pàraint aig clann a’ phasgain seo.
    ’S urrainn do Brasero ìomhaigh de rangachd fhaidhlichean mar sin a chruthachadh is a losgadh ach dh’fhaoidte nach gabh an diosga a leughadh leis a h-uile siostam-obrachaidh.
    An aire: Obraichidh rangachd dhen leithid air Linux.

en: Ne_ver Add Such File
gd: Na cuir a leithid faidhle ris _uair sam bith

en: Al_ways Add Such File
gd: Cuir a leithid faidhle ris an-_còmhnaidh

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%s” a chur ris an taghadh is an treas tionndadh dhen bhun-tomhas ISO9660 a chleachdadh gus taic a thoirt ris?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
gd: Tha meud an fhaidhle nas motha na 2 GiB. Cha toir a’ chiad no an dàrna tionndadh dhen bhun-tomhas ISO9660 (seo an fheadhainn as cumanta) taic ri faidhlichean nas motha na 2 GiB.
    Mholamaid gun cleachd thu an treas tionndadh dhen bhun-tomhas ISO9660 on a bheir a’ mhòrchuid dhe siostaman-obrachaidh taic ris, a’ gabhail a-steach Linux is a h-uile tionndadh de Windows.
    Co-dhiù, chan urrainn dha Mac OS X ìomhaighean a leughadh a chaidh a chruthachadh leis an treas tionndadh dhen bhun-tomhas ISO9660.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
gd: A bheil thu airson ’s gun tèid ainmean ùra a thoirt air na faidhlichean ach am bi iad co-chòrdail ri Windows gu slàn?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
gd: B’ fheairrde na h-ainmean seo atharrachadh is giorrachadh gu 64 caractar.

en: _Disable Full Windows Compatibility
gd: Cuir a’ cho-chòr_dalachd Windows shlàn à comas

en: _Rename for Full Windows Compatibility
gd: Thoi_r ainmean ùr orra airson co-chòrdalachd Windows slàin

en: Size Estimation
gd: Tuairmse air a’ mheud

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
gd: Fuirich ort gus am bi an tuairmse air a’ mheud coileanta.

en: All files need to be analysed to complete this operation.
gd: Feumaidh sinn a h-uile faidhle a sgrùdadh gus an t-obrachadh seo a choileanadh.

en: Check _Again
gd: Dearbhaich _a-rithist

en: The file integrity check could not be performed.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn dearbhadh co-dhiù a bheil na faidhlichean mar bu chòir gus nach eil.

en: An unknown error occurred
gd: Thachair mearachd neo-aithnichte

en: The file integrity check was performed successfully.
gd: Sgrùd sinn na faidhlichean ach a bheil iad mar bu chòir.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
gd: Chan eil faidhle coirbte air an diosga a-rèir coltais

en: The following files appear to be corrupted:
gd: Tha na faidhlichean seo coirbte a-rèir coltais:

en: Corrupted Files
gd: Faidhlichean coirbte

en: Downloading MD5 file
gd: A’ luchdadh a-nuas faidhle MD5

en: "%s" is not a valid URI
gd: Chan e URI dligheach th’ ann an “%s”

en: No MD5 file was given.
gd: Cha deach faidhle MD5 a thoirt seachad.

en: Use an _MD5 file to check the disc
gd: Cleachd faidhle _MD5 gus an diosga a sgrùdadh

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
gd: Cleachd faidhle .md5 taobh a-muigh sa bheil an àireamh-dearbhaidh aig diosga

en: Open an MD5 file
gd: Fosgail faidhle MD5

en: _Check
gd: _Sgrùd

en: Disc Checking
gd: A’ sgrùdadh diosga

en: The operation cannot be performed.
gd: Cha ghabh an t-obrachadh a dhèanamh.

en: The disc is not supported
gd: Cha chuirear taic ris an diosga

en: The drive is empty
gd: Tha an draibh falamh

en: Select a disc
gd: Tagh diosga

en: Progress
gd: Adhartas

en: (loading…)
gd: (’ga luchdadh…)

en: Empty
gd: Falamh

en: Disc file
gd: Faidhle diosga

en: %d item | %d items
gd[0]: %d nì
gd[1]: %d nì
gd[2]: %d nithean
gd[3]: %d nì

en: New folder
gd: Pasgan ùr

en: New folder %i
gd: Pasgan ùr %i

en: Analysing files
gd: A’ sgrùdadh nam faidhlichean

en: "%s" is a recursive symbolic link.
gd: ’S e ceangal samhlachail ath-chùrsach th’ ann an “%s”.

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
gd: Cha deach “%s” a lorg.

en: Retrieving image format and size
gd: A’ faighinn fòrmat is meud na h-ìomhaighe

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am fòrmat aig an ìomhaigh diosga aithneachadh

en: Please set it manually
gd: An suidhich thu a làimh e?

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
gd: Chaidh “%s” a thoirt air falbh on t-siostam-fhaidhlichean.

en: Directories cannot be added to video or audio discs
gd: Cha ghabh pasganan a chur ri diosga video no fuaime

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
gd: Cha ghabh liostaichean-cluiche a chur ri diosga video no fuaime

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
gd: Chan eil “%s” freagarrach airson meadhanan fuaime no video

en: Analysing video files
gd: A’ sgrùdadh nam faidhlichean video

en: Video format:
gd: Fòrmat a’ video:

en: Format used mostly on the North American continent
gd: Seo fòrmat a thèid a chleachdadh ann an Aimeireaga a Tuath

en: Format used mostly in Europe
gd: Seo fòrmat a thèid a chleachdadh san Roinn-Eòrpa gu h-àraidh

en: Native _format
gd: Am _fòrmat tùsail

en: Aspect ratio:
gd: Co-mheas deilbh:

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
gd: Seòrsa a’ VCD:

en: Create an SVCD
gd: Cruthaich SVCD

en: Create a VCD
gd: Cruthaich VCD

en: Directory could not be created (%s)
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am pasgan a chruthachadh (%s)

en: Getting size
gd: A’ faighainn am meud

en: Writing
gd: ’Ga sgrìobhadh

en: Blanking
gd: ’Ga bhànachadh

en: Creating checksum
gd: A’ sgrùdadh na h-àireimh-dearbhaidh

en: Copying file
gd: A’ dèanamh lethbhreac dhen fhaidhle

en: Analysing audio files
gd: A’ sgrùdadh nam faidhlichean fuaime

en: Transcoding song
gd: A’ tar-chòdachadh òran

en: Preparing to write
gd: Ag ullachadh airson sgrìobhadh

en: Writing leadin
gd: A’ sgrìobhadh an leadin

en: Writing CD-Text information
gd: A’ sgrìobhadh fiosrachadh CD-Text

en: Finalizing
gd: ’Ga chrìochnachadh

en: Writing leadout
gd: A’ sgrìobhadh an leadout

en: Starting to record
gd: A’ tòiseachadh air a’ chlàradh

en: Success
gd: Soirbheas

en: Ejecting medium
gd: A’ gluasad am meadhan a-mach

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
gd: Seall aithris dì-bhugachaidh air stdout airson leabhar-lann losgaidh Brasero

en: Brasero media burning library
gd: Leabhar-lann losgaidh meadhanan Brasero

en: Display options for Brasero-burn library
gd: Seall na roghainnean airson leabhar-lann losgaidh Brasero

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
gd: Cha robh an giùlan aig “%s” mar bu chòir

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
gd: Cha eil rum gu leòr ri làimh air an diosga (%s ri làimh airson %s)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
gd: Chan chuir an siostam-fhaidhlichean taic ri faidhlichean nas motha na 2 GiB ’s tu air a thaghadh gus an ìomhaigh shealach a chumail

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
gd: Chan eil rum saor gu leòr gus an ìomhaigh diosga a chur san ionad a thagh thu airson na h-ìomhaighe sealaich a chumail (feum air %ld MiB)

en: The size of the volume could not be retrieved
gd: Cha b’ urrainn dhuinn meud an draibh fhaighinn

en: No path was specified for the image output
gd: Cha deach slighe a shònrachadh airson às-chur na h-ìomhaighe

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
gd: Thachair mearachd taobh a-staigh (%s)

en: The file is not stored locally
gd: Chan eil am faidhle ga chumail gu h-ionadail

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
gd: Tha am pasgan VIDEO_TS a dhith no mì-dhligheach

en: "%s" could not be found in the path
gd: Cha deach “%s” a lorg san t-slighe

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
gd: Cha deach am plugan GStreamer “%s” a lorg

en: The version of "%s" is too old
gd: Tha an tionndadh de “%s” ro shean

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
gd: ’S e ceangal samhlachail a th’ ann an “%s” thomhas ri prògram eile

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
gd: Cha deach “%s” a lorg

note: Translators: %s is the name of the brasero element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
gd: Chrìochnaich am pròiseas “%s” le còd mearachd (%i)

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
gd: Faidhle ìomhaighe

en: Unnamed CD/DVD Drive
gd: Draibh CD/DVD gun ainm

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
gd: Seall aithris dì-bhugachaidh air stdout airson leabhar-lann meadhanan Brasero

en: Brasero optical media library
gd: Leabhar-lann meadhanan lèirsinneach Brasero

en: Display options for Brasero media library
gd: Seall na roghainnean airson leabhar-lann meadhanan Brasero

en: File
gd: Faidhle

en: Blu-ray disc
gd: Diosga Blu-ray

en: Writable Blu-ray disc
gd: Diosga Blu-ray a ghabhas sgrìobhadh

en: Rewritable Blu-ray disc
gd: Diosga Blu-ray a ghabhas ath-sgrìobhadh

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
gd: %s bàn ann an %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
gd: %s fuaime is dàta ann an %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
gd: %s fuaime ann an %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
gd: %s dàta ann an %s

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
gd: %s ann an %s

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
gd: %s: falamh

en: Searching for available discs
gd: A’ lorg airson diosgan ri làimh

en: No disc available
gd: Chan eil diosga ri làimh

note: Translators: this is hour minute second like '2 h 14 min 25'
en: %s h %s min %s
gd: %s uair %s mion %s

note: Translators: this is hour minute like '2 h 14'
en: %s h %s
gd: %s uair %s

note: Translators: this is hour like '2 h'
en: %s h
gd: %s uair

note: Translators: %s is a duration expressed in minutes
en: %s min
gd: %s mion

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
gd: %s:%s mion

en: The disc mount point could not be retrieved
gd: Cha deach a’ phuing-mhunntachaidh aig an diosga fhaighinn

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
gd: Diosga bàn (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
gd: Diosga fuaime is dàta (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
gd: Diosga fuaime (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
gd: Diosga dàta (%s)

en: It does not appear to be a valid ISO image
gd: Chan e ìomhaigh ISO dhligheach a th’ ann a-rèir coltais

en: Unknown error
gd: Mearachd neo-aithnichte

en: Size mismatch
gd: Meud neo-ionnan

en: Type mismatch
gd: Seòrsa neo-ionnan

en: Bad argument
gd: Droch argamaid

en: Outrange address
gd: Seòladh a-mach à rainse

en: Invalid address
gd: Seòladh mì-dhligheach

en: Invalid command
gd: Àithne mhì-dhligheach

en: Invalid parameter in command
gd: Paramadair mì-dhligheach ann an àithne

en: Invalid field in command
gd: Raon mì-dhligheach ann an àithne

en: The device timed out
gd: Dh’fhalbh an ùine air an uidheam

en: Key not established
gd: Cha deach an iuchair a stèidheachadh

en: Invalid track mode
gd: Modh traca mì-dhligheach

en: _Hide changes
gd: _Falaich na h-atharraichean

en: _Show changes
gd: _Seall na h-atharraichean

en: The file does not appear to be a playlist
gd: Chan e liosta-chluiche a tha san fhaidhle seo a-rèir coltais

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
gd: Dealbhan

en: _Color
gd: _Dath

en: Solid color
gd: Dath soladach

en: Horizontal gradient
gd: Caisead còmhnard

en: Vertical gradient
gd: Caisead inghearach

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
gd: _Dealbh

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
gd: Slighe an deilbh:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
gd: Tagh dealbh

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
gd: Stoidhle an deilbh

en: Centered
gd: Meadhanaichte

en: Tiled
gd: Leacaichte

en: Scaled
gd: Sgèilichte

en: Background Properties
gd: Roghainnean a’ chùlaibh

en: Print
gd: Clò-bhuail

en: Bac_kground Properties
gd: Roghainnean a’ _chùlaibh

en: Background properties
gd: Roghainnean a’ chùlaibh

en: Align right
gd: Co-thaobhaich ris an taobh deas

en: Center
gd: Meadhanaich

en: Align left
gd: Co-thaobhaich ris an taobh chlì

en: Underline
gd: Fo-loidhne

en: Italic
gd: Clò Eadailteach

en: Bold
gd: Clò trom

en: Font family and size
gd: Teaghlach is meud a’ chruth-chlò

en: _Text Color
gd: Dath an _teacsa

en: Text color
gd: Dath an teacsa

en: Cover Editor
gd: Deasaiche chòmhdaichean

en: Set Bac_kground Properties
gd: Suidhich roghainnean a’ _chùlaibh

en: SIDES
gd: TAOBHAN

en: BACK COVER
gd: CÒMHDACH A’ CHÙIL

en: FRONT COVER
gd: CÒMHDACH NA H-AGHAIDH

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an dealbh a luchdadh

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
gd: Cha b’ urrainn do GStreamer “%s” a làimhseachadh.

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an eileamaid %s a cruthachadh

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
gd: Seall aithris dì-bhugachaidh air stdout airson leabhar-lann innealan Brasero

en: Brasero utilities library
gd: Leabhar-lann innealan Brasero

en: Display options for Brasero-utils library
gd: Seall na roghainnean airson leabhar-lann innealan Brasero

en: Pick a Color
gd: Tagh dath

en: CD/DVD Creator
gd: Cruthadair CDan/DVDan

en: Create CDs and DVDs
gd: Cruthaich CDan is DVDan

en: Medium Icon
gd: Ìomhaigheag mheadhanach

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
gd: Faidhlichean deilbh

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
gd: Pasgan a’ chruthadair CDan/DVDan

en: Disc Name:
gd: Ainm an diosga:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
gd: Slaod faidhlichean no cuir lethbhreac dhiubh gu h-ìosal gus an sgrìobhadh gu diosga

en: Write to Disc
gd: Sgrìobh gu diosga

en: Write contents to a CD or DVD
gd: Sgrìobh an t-susbaint gu CD no DVD

en: Copy Disc
gd: Dèan lethbhreac dhen diosga

en: _Write to Disc…
gd: _Sgrìobh gu diosga...

en: Write disc image to a CD or DVD
gd: Sgrìobh ìomhaigh diosga gu CD no DVD

en: _Copy Disc…
gd: Dèan _lethbhreac dhen diosga...

en: Create a copy of this CD or DVD
gd: Cruthaich lethbhreac dhen CD no DVD seo

en: _Blank Disc…
gd: _Bànaich an diosga...

en: Blank this CD or DVD
gd: Bànaich an CD no DVD seo

en: _Check Disc…
gd: _Sgrùd an diosga...

en: Check the data integrity on this CD or DVD
gd: Sgrùd an dàta air a’ CD/DVD seo co-dhiù a bheil e mar bu chòir gus nach eil

en: Data could not be read (%s)
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an dàta a leughadh (%s)

en: Data could not be written (%s)
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an dàta a sgrìobhadh (%s)

en: Generates .cue files from audio
gd: Cruthaichidh seo faidhlichean .cue on fuaim

en: cdrdao burning suite
gd: Sreath losgaidh cdrdao

en: Copying audio track
gd: A’ dèanamh lethbhreac dhen traca fuaime

en: Copying data track
gd: A’ dèanamh lethbhreac dhen traca dàta

en: Analysing track %02i
gd: A’ sgrùdadh an traca %02i

en: You do not have the required permissions to use this drive
gd: Tha cead a dhìth ort gus an draibh seo a chleachdadh

en: Converting toc file
gd: Ag iompachadh faidhle toc

en: Copies, burns and blanks CDs
gd: Losgaidh is bànaichidh seo CDan is nì e lethbhreac dhiubha

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
gd: Cuir an comas a’ bhratach “--driver generic-mmc-raw” (seall air an leabhar-mhìneachaidhean cdrdao)

en: cdrkit burning suite
gd: Sreath losgaidh cdrkit

en: Last session import failed
gd: Dh’fhàillig le ion-phortachadh an t-seisein mu dheireadh

en: An image could not be created
gd: Dh’fhàillig le cruthachadh ìomhaighe

en: This version of genisoimage is not supported
gd: Cha chuirear taic ris an tionndadh seo de genisoimage

en: Some files have invalid filenames
gd: Tha ainm mì-dhligheach air faidhle no dhà

en: Unknown character encoding
gd: Còdachadh charactaran neo-aithnichte

en: There is no space left on the device
gd: Chan eil rum air fhàgail air an diosga

en: Creates disc images from a file selection
gd: Cruthaichidh seo ìomhaighean diosga o thaghadh de dh’fhaidhlichean

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
gd: Chan eil rum saor gu leòr airson ìomhaigh an diosga air an ionad a thagh thu gus an ìomhaigh a chumail

en: Copies any disc to a disc image
gd: Cuiridh seo lethbhreac de dhiosga sam bith gu ìomhaigh diosga

en: An error occurred while writing to disc
gd: Thachair mearachd le sgrìobhadh gun diosga

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
gd: Tha an siostam ro shlaodach gus a bhith a’ sgrìobhadh gun diosg aig an luaths seo. Feuch ri luaths nas maille

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
gd: A’ sgrìobhadh traca %s

en: Formatting disc
gd: A’ fòrmatadh an diosga

en: Writing cue sheet
gd: A’ sgrìobhadh an siota cue

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
gd: Tha an diosga seo feumach air ath-luchdadh mus gabh a chlàradh

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
gd: Losgaidh, bànaichidh is fòrmataidh seo CDan is DVDan

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
gd: Cuir an comas a’ bhratach “-immed” (seall air an leabhar-mhìneachaidhean aig wodim)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
gd: An co-mheas lionaidh as lugha aig bufair an draibh (ann an %) (seall air an leabhar-mhìneachaidhean aig wodim)

en: Copying audio track %02d
gd: A’ dèanamh lethbhreac dhen traca fuaime %02d

en: Preparing to copy audio disc
gd: Ag ullachadh gus lethbhreac a dhèanamh dhen diosga fuaime

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
gd: Dèan lethbhreac dhe na tracaichean o CD fuaime leis a h-uile fiosrachaidh a tha nan cois

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
gd: Losgaidh, bànaichidh is fòrmataidh seo CDan, DVDan is BDan

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
gd: Cuir an comas a’ bhratach “-immed” (seall air an leabhar-mhìneachaidhean aig cdrecord)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
gd: An co-mheas lionaidh as lugha aig bufair an draibh (ann an %%) (seall air an leabhar-mhìneachaidhean aig cdrecord)

en: cdrtools burning suite
gd: Sreath losgaidh cdrtools

en: This version of mkisofs is not supported
gd: Cha chuirear taic ris an tionndadh seo de mkisofs

en: File "%s" could not be opened (%s)
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” fhosgladh (%s)

en: Creating checksum for image files
gd: A’ cruthachadh àireamh-dearbhaidh airson nam faidhlichean ìomhaighe

en: No checksum file could be found on the disc
gd: Cha do lorg sinn faidhle àireamh-dearbhaidh air an diosga

en: Checking file integrity
gd: A’ sgrùdadh a bheil na faidhlichean mar bu chòir

en: File "%s" could not be opened
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” fhosgladh

en: Some files may be corrupted on the disc
gd: Dh’fhaoidte gu bheil cuid a dh’faidhlichean coirbte air an diosga

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
gd: Àireamh-dearbhaidh fhaidhlichean

en: Checks file integrities on a disc
gd: Nì seo sgrùdadh co-dhiù a bheil na faidhlichean air an diosga mar bu chòir gus nach eil

en: Hashing algorithm to be used:
gd: An algairim hais ri cleachdadh:

note: Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
gd: Cha b’ urrainn dhuinn “%s” fhosgladh (%s)

en: Creating image checksum
gd: A’ cruthachadh àireamh-dearbhaidh na h-ìomhaighe

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
gd: Àireamh-dearbhaidh na h-ìomhaighe

en: Checks disc integrity after it is burnt
gd: Nì seo sgrùdadh air an diosga às dèidh a losgaidh co-dhiù a bheil e mar bu chòir gus nach eil

en: Creating file layout
gd: A’ cruthachadh co-dhealbhachd nam faidhlichean

en: Creates disc images suitable for video DVDs
gd: Cruthaichidh seo ìomhaighean diosga a bhios freagarrach do DVDan video

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * brasero --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
gd: Thachair mearachd a’ faighinn iuchair airson a’ chrioptachaidh. Dh’fhaoidte gum fuasgail thu an seòrsa seo de dhuilgheadas le aon dhe na dhòighean seo ann an tèirmineal: suidhich an DVD region code airson a’ chluicheadair CDan/DVDan agad mar bu chòir leis an àithne “regionset %s” no ruith an àithne “DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session”

en: Retrieving DVD keys
gd: A’ faighinn iuchraichean DVD

en: Video DVD could not be opened
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an DVD video fhosgladh

en: Error while reading video DVD (%s)
gd: Mearachd le leughadh an DVD video (%s)

en: Copying video DVD
gd: A’ dèanamh lethbhreac dhen DVD video

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
gd: Cuiridh seo lethbhreac de DVD video le crioptachadh CSS air gu ìomhaigh diosga

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
gd: Bànaichidh is fòrmataidh seo DVDan is BDan a ghabhas ath-sgrìobhadh

en: Burns and blanks DVDs and BDs
gd: Losgaidh is bànaichidh seo DVDan is BDan

en: Allow DAO use
gd: Ceadaich gun cleachdar DAO

en: growisofs burning suite
gd: Sreath losgaidh growisofs

en: libburn track could not be created
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an traca libburn a chruthachadh

en: libburn library could not be initialized
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an leabhar-lann libburn a thòiseachadh

en: The drive address could not be retrieved
gd: Cha b’urrainn dhuinn seòladh an draibh fhaighinn

en: Writing track %02i
gd: A’ sgrìobhadh traca %02i

en: libburnia burning suite
gd: Sreath losgaidh libburnia

en: Volume could not be created
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an draibh a chruthachadh

en: libisofs could not be initialized.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn libisofs a thòiseachadh.

en: Read options could not be created
gd: Cha b’ urrainn dhuinn na roghainnean leughaidh a chruthachadh

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
gd: Cha deach pàrant a lorg sa chraobh airson na slighe “%s”

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
gd: Dh’aithris libisofs mearachd le cruthachadh a’ phasgain “%s”

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
gd: Dh’aithris libisofs mearachd a’ cur susbaint ris a’ phasgan “%s” (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
gd: Dh’aithris libisofs mearachd a’ cur faidhle ris aig an t-slighe “%s”

en: Copying checksum file
gd: A’ dèanamh lethbhreac de dh’fhaidhle àireimh-dearbhaidh

en: Copying files locally
gd: A’ dèanamh lethbhreach ionadail de dh’fhaidhlichean

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
gd: Luchdaichear a-nuas nam faidhle

en: Allows files not stored locally to be burned
gd: Ceadaichidh seo nach tèid faidhlichean ri an losgadh a chumail gu h-ionadail

en: Impossible to retrieve local file path
gd: Cha ghabh slighe ionadail an fhaidhle faighinn

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
gd: Ceadaichidh seo gun tèid faidhlichean a losgadh a chaidh a chur gu “Pasgan a’ chruthadair CDan/DVDan” aig Nautilus

note: Translators: This message is sent * when brasero could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
gd: Cha ghabh padaichean an dà phlugain a cheangal

en: Normalizing tracks
gd: Ag àbhaisteachadh na tracaichean

en: Normalization
gd: Àbhaisteachadh

en: Sets consistent sound levels between tracks
gd: Suidhichidh seo ìrean fuaime co-chòrdail eadar nan tracaichean

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
gd: Mearachd le padadh an fhaidhle (%s)

en: Error while getting duration
gd: Merachd a’ faighinn na faide

en: Analysing "%s"
gd: A’ sgrùdadh “%s”

en: Transcoding "%s"
gd: A’ tar-chòdachadh “%s”

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
gd: Nì seo fòrmat a bhios freagarrach airson CDan fuaime de dh’fhaidhle òrain sam bith

en: Converting video file to MPEG2
gd: Ag iompachadh faidhle video gu MPEG2

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
gd: Nì seo fòrmat a bhios freagarrach airson DVDan video de dh’fhaidhle video sam bith

en: Creates disc images suitable for SVCDs
gd: Cruthaichidh seo ìomhaighean diosga a bhios freagarrach airson SVCDan

en: _Project
gd: _Pròiseact

en: _View
gd: _Sealladh

en: _Edit
gd: D_easaich

en: _Tools
gd: _Innealan

en: _Help
gd: Cob_hair

en: P_lugins
gd: P_lugain

en: Choose plugins for Brasero
gd: Tagh plugain airson Brasero

en: E_ject
gd: G_luais a-mach

en: Eject a disc
gd: Gluais diosga a-mach

en: _Blank…
gd: _Bànaich...

en: Blank a disc
gd: Bànaich diosga

en: _Check Integrity…
gd: _Sgrùd an treibhdhireas...

en: Check data integrity of disc
gd: Sgrùd an treibhdhireas aig an dàta air an diosga

en: Quit Brasero
gd: Fàg Brasero

en: _Contents
gd: _Clàr-innse

en: Display help
gd: Seall a’ chobhair

en: About
gd: Mu dhèidhinn

en: Disc Burner
gd: Loisgeadair diosgan

en: Error while loading the project
gd: Mearachd le luchdadh a’ phròiseict

en: Please add files to the project.
gd: An cuir thu faidhle no dhà ris a’ phròiseact?

en: The project is empty
gd: Tha am pròiseact falamh

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gd: ’S e bathar-bog saor a th’ anns an Brasero; faodaidh tu a sgaoileadh is/no atharrachadh fo cheadachas GNU General Public License mar a chaidh fhoillseachadh le Free Software Foundation; tionndadh 2 dhen cheadachas no (ma thogras tu) tionndadh sam bith nas àirde.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gd: Tha sinn a’ sgaoileadh Brasero an dòchas gum bi e feumail ach GUN BHARANTAS SAM BITH; chan toir sinn eadhon barantas GUN GABH A REIC no gu bheil e FREAGARRACH AIRSON AMAIS SHÒNRAICHTE. Thoir sùil air GNU General Public License airson barrachd fiosrachaidh.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
gd: Bu chòir do lethbhreac dhe GNU General Public License a bhith an cois Brasero; mur eil, sgrìobh gun Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
gd: Prògram losgaidh CDan/DVDan airson GNOME a tha furasta cleachadh

en: Brasero Homepage
gd: Duilleag-dhachaigh Brasero

en: The project "%s" does not exist
gd: Chan eil am pròiseact “%s” ann

en: _Recent Projects
gd: Pròiseactan o chionn ghoi_rid

en: Display the projects recently opened
gd: Seall na pròiseactan a chaidh fhosgladh o chionn ghoirid

en: Menu
gd: Clàr-taice

en: Open the selected files
gd: Fosgail na faidhlichean a thagh thu

en: _Edit Information…
gd: D_easaich am fiosrachadh...

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
gd: Deasaich fiosrachadh an traca (tòiseach, crìoch, ùghdar, agus msaa.)

en: Remove the selected files from the project
gd: Thoir na faidhlichean a thagh thu far a’ phròiseict

en: Paste files
gd: Cuir ann faidhlichean

en: Add the files stored in the clipboard
gd: Cuir ris na faidhlichean a tha san stòr-bhòrd

en: I_nsert a Pause
gd: Cu_ir stad a-steach

en: Add a 2 second pause after the track
gd: Cuir stad de dhà dhiog a-steach às dèidh an traca

en: _Split Track…
gd: _Sgoilt an traca...

en: Split the selected track
gd: Sgoilt an traca a thagh thu

en: Pause
gd: Cuir ’na stad

en: Split
gd: Sgoilt

en: Track
gd: Traca

en: Title
gd: Tiotal

en: Artist
gd: Neach-ciùil

en: Length
gd: Faid

en: The track will be padded at its end.
gd: Thèid an traca a phadadh aig an deireadh.

en: The track is shorter than 6 seconds
gd: Tha an traca nas giorra na 6 diogan

en: Make sure the appropriate codec is installed
gd: Dèan cinnteach gu bheil an codec freagarrach stàlaichte

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
gd: A bheil thu airson “%s” a chur ris a tha na fhaidhle video?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
gd: Seo faidhle video ’s mar sin cha ghabh ach an fhuaim aige a sgrìobhadh gun diosga.

en: _Discard File
gd: Leig seacha_d am faidhle

en: _Add File
gd: _Cuir am faidhle ris

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
gd: A bheil thu airson faidhlichean fuaime a lorg sa phasgan?

en: Search _Directory
gd: _Lorg sa phasgan

en: "%s" could not be opened.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn “%s” fhosgladh.

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
gd: A bheil thu airson CD fuaime a chruthachadh le tracaichean DTS?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
gd: Gabhaidh tracaichean DTS a chruthachadh à cuid dhe na h-òrain a thagh thu.
    Bheir an seòrsa seo de thraca CD fuaim le càileachd as àirde dhut ach cha ghabh a chluich ach le cluicheadairean digiteach sònraichte.
    An aire: ma ghabhas tu ris, cha tèid àbhaisteachadh a chur an sàs air na tracaichean seo.

en: Create _Regular Tracks
gd: Cruthaich t_racaichean àbhaisteach

en: Click here to burn all songs as regular tracks
gd: Briog an-seo gus a h-uile traca a losgadh mar thraca àbhaisteach

en: Create _DTS Tracks
gd: Cruthaich tracaichean _DTS

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
gd: Briog an-seo gus a h-uile òran freagarrach a losgadh mar thracaichean DTS

en: Select one song only please.
gd: Na tagh barrachd air aon òran.

en: Impossible to split more than one song at a time
gd: Chan urrainn dhuinn barrachd air aon òran a sgoilteadh aig an aon àm

en: Open the specified project
gd: Fosgail am pròiseact sònraichte

en: PROJECT
gd: PRÒISEACT

en: Open the specified playlist as an audio project
gd: Fosgail an liosta-chluiche shònraichte mar phròiseact fuaime

en: PLAYLIST
gd: LIOSTA-CHLUICHE

en: Set the drive to be used for burning
gd: Suidhich ach an tèid an draibh a chleachdadh airson losgadh

en: DEVICE PATH
gd: SLIGHE AN UIDHEIM

en: Create an image file instead of burning
gd: Cruthaich faidhle ìomhaighe an àite a bhith ’ga losgadh

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
gd: Fosgail pròiseact fuaime a’ cur nan URIean ris a chaidh a thoirt seachad air an loidhne-àithne

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
gd: Fosgail pròiseact dàta a’ cur nan URIean ris a chaidh a thoirt seachad air an loidhne-àithne

en: Copy a disc
gd: Dèan lethbhreac de dhiosga

en: PATH TO DEVICE
gd: SLIGHE DHAN UIDHEAM

en: Cover to use
gd: An còmhdach ri chleachdadh

en: PATH TO COVER
gd: SLIGHE DHAN CHÒMHDACH

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
gd: Fosgail pròiseact video a’ cur nan URIean ris a chaidh a thoirt seachad air an loidhne-àithne

en: URI of an image file to burn (autodetected)
gd: URI aig faidhle ìomhaighe ri losgadh (air fhèin-mhothachadh)

en: PATH TO IMAGE
gd: SLIGHE DHAN ÌOMHAIGH

en: Force Brasero to display the project selection page
gd: Thoir air Brasero gun seall e duilleag taghadh nam pròiseatan

en: Open the blank disc dialog
gd: Fosgail còmhradh bànachadh an diosga

en: Open the check disc dialog
gd: Fosgail còmhradh sgrùdadh an diosga

en: Burn the contents of the burn:// URI
gd: Losg susbaint an URI burn://

en: Start burning immediately.
gd: Tòisich air an losgadh sa bhad.

en: Don't connect to an already-running instance
gd: Na dèan ceangal gu ionstans a tha a’ ruith mar-thà

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
gd: Loisg am pròiseact sònraichte is thoir air falbh e.
    Tha an roghainn seo feumail gu h-àraidh airson a chur am broinn aplacaid eile.

en: PATH
gd: SLIGHE

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * brasero will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become brasero * parent as if brasero w
en: The XID of the parent window
gd: An XID aig an uinneag pàraint

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
gd: Chan urrainn do “%s” sgrìobhadh.

en: Wrong command line option.
gd: Tha roghainn loidhne-àithne cheàrr ann.

en: Incompatible command line options used.
gd: Chaidh roghainnean loidhne-àithne a chleachdadh nach eil co-chòrdail.

en: Only one option can be given at a time
gd: Chan urrainn dhut ach aon roghainn a thoirt seachad aig an aon àm

en: R_ename…
gd: Thoir _ainm ùr air

en: Rename the selected file
gd: Thoir ainm ùr air an fhaidhle a thagh thu

en: New _Folder
gd: _Pasgan ùr

en: Create a new empty folder
gd: Cruthaich pasgan falamh ùr

en: The session could not be imported.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an seisean ion-phortadh.

en: The contents of the project changed since it was saved.
gd: Chaidh susbaint a’ phròiseict atharrachadh on turas mu dheireadh a chaidh a shàbhaladh.

en: Discard the current modified project ?
gd: A bheil thu airson am pròiseact làithreach air atharrachadh a thilgeil air falbh?

en: _Discard
gd: _Tilg air falbh

en: Discard the current modified project
gd: Tilg air falbh am pròiseact làithreach air atharrachadh

en: Continue with the current modified project
gd: Lean air adhart leis a’ phròiseact làithreach air atharrachadh

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
gd: Chan eil ach aon fhaidhle air a thaghadh ann (“%s”). Seo ìomhaigh diosga is gabhaidh a shusbaint losgadh

en: Burn as _Data
gd: Loisg mar _dàta

en: Burn as _Image
gd: Loisg mar ìomha_igh

en: "%s" cannot be added to the selection.
gd: Chan urrainn dhuinn “%s” a chur ris an taghadh.

en: It is a recursive symlink
gd: ’S e ceangal samhlachail ath-chùrsach th’ ann

en: It does not exist at the specified location
gd: Chan eil e san ionad shònraichte

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
gd: A bheil thu airson rud a chur an àite “%s”?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
gd: Tha faidhle air a bheil an t-ainm seo sa phasgan mar-thà. Ma chuireas tu rud ’na àite, thèid sgrìobhadh thairis air a shusbaint air an diosga ri losgadh.

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
gd: C_um e an-còmhnaidh

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
gd: _Cum e

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
gd: _Cuir am fear ùr ’na àite

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
gd: Cuir am fear ùr ’na àite an-còmh_naidh

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
gd: Ion-phortaich %s

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
gd: I_on-phortaich %s

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
gd: I_on-phortaich

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
gd: A bheil thu airson an seisean ion-phortadh o “%s”?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
gd: San dòigh sin, gabhaidh seann fhaidhlichean o sheiseanan roimhe a chleachdadh às dèidh an losgaidh.

en: I_mport Session
gd: I_on-phortaich an seisean

en: Click here to import its contents
gd: Briog an-seo gus a shusbaint ion-phortadh

en: Please wait while the project is loading.
gd: Fuirich greis fhad ’s a tha am pròiseact ’ga luchdadh.

en: _Cancel Loading
gd: _Sguir dhen luchdadh

en: Cancel loading current project
gd: Sguir dhe luchdadh a’ phròiseict làithrich

en: File Renaming
gd: A’ toirt ainm ùr air faidhle

en: _Rename
gd: Thoi_r ainm ùr air

en: Renaming mode
gd: Modh toirt ainm ùr air

en: Files
gd: Faidhlichean

en: Size
gd: Meud

en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Space
gd: Spàs

en: The disc in "%s" cannot be ejected
gd: Chan urrainn dhuinn an diosga ann an “%s” a ghluasad a-mach

en: _Eject
gd: _Gluais a-mach

en: Eject Disc
gd: Gluais an diosga a-mach

en: Audio files
gd: Faidhlichean fuaime

en: Movies
gd: Filmichean

en: No file filtered
gd: Cha deach faidhle a chriathradh

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
gd[0]: Falaich liosta nam _faidhlichean criathraichte (%d fhaidhle)
gd[1]: Falaich liosta nam _faidhlichean criathraichte (%d fhaidhle)
gd[2]: Falaich liosta nam _faidhlichean criathraichte (%d faidhlichean)
gd[3]: Falaich liosta nam _faidhlichean criathraichte (%d faidhle)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
gd[0]: Seall liosta nam _faidhlichean criathraichte (%d fhaidhle)
gd[1]: Seall liosta nam _faidhlichean criathraichte (%d fhaidhle)
gd[2]: Seall liosta nam _faidhlichean criathraichte (%d faidhlichean)
gd[3]: Seall liosta nam _faidhlichean criathraichte (%d faidhle)

en: Filter Options
gd: Roghainnean na criathraig

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
gd: Tagh na faidhlichean a tha thu airson aiseag is briog air a’ phutan “Aisig”

en: Type
gd: Seòrsa

en: _Restore
gd: _Aisig

en: Restore the selected files
gd: Aisig na faidhlichean a thagh thu

en: _Options…
gd: R_oghainnean...

en: Set the options for file filtering
gd: Suidhich na roghainnean airson criathradh nam faidhlichean

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
gd: Criathraich faidhlichean _falaichte

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
gd: Cuir rud an àite nan ceanglaichean samhlachail

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
gd: Criathraich ceanglaichean samhlachail _briste

en: Filtering options
gd: Roghainnean criathrachaidh

en: P_review
gd: _Ro-shealladh

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
gd: Seall ro-shealladh air video, fuaim is dealbh

en: _Show Side Panel
gd: _Seall a’ phanail-taoibh

en: Show a side pane along the project
gd: Seall a’ phanail-taoibh air fhad a’ phròiseict

en: _Horizontal Layout
gd: Co-dhealbhachd c_hòmhnard

en: Set a horizontal layout
gd: Suidhich co-dhealbhachd chòmhnard

en: _Vertical Layout
gd: Co-dhealbhachd _inghearach

en: Set a vertical layout
gd: Suidhich co-dhealbhachd inghearach

en: Click to close the side pane
gd: Briog gus a’ phanail-taoibh a dhùnadh

en: <Keep current values>
gd: <Cum na luachan làithreach>

en: Remove silences
gd: Thoir gach sàmhchair air falbh

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
gd: Thèid am fiosrachadh seo a sgrìobhadh air an diosga le taic teicneolais CD-Text. Gabhaidh a leughadh is a shealltainn le cuid a chluicheadairean CD.

en: Song titles
gd: Tiotalan nan òran

en: Additional song information
gd: Barrachd fiosrachaidh air an òran

en: Artist:
gd: Neach-ciùil:

en: Composer:
gd: Sgrìobhaiche-ciùil:

en: Pause length:
gd: Faid an stada:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
gd: Bheir seo faid an stada a bu chòir leantainn às dèidh an traca

en: Song Information
gd: Fiosrachadh an òrain

en: %i × %i pixels
gd: %i × %i piogsail(ean)

note: No Preview view
en: No preview
gd: Gun ro-shealladh

en: Error parsing playlist "%s".
gd: Mearachd a’ parsadh na liosta-cluiche “%s”.

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
gd[0]: %d òran
gd[1]: %d òran
gd[2]: %d òrain
gd[3]: %d òran

en: Select Playlist
gd: Tagh liosta-chluiche

en: Playlists
gd: Liostaichean-cluiche

en: Number of Songs
gd: Uiread nan òran

en: Genre
gd: Gnè

en: Plugin
gd: Plugan

en: Enabled
gd: An comas

en: Copyright %s
gd: Còir-lethbhreac %s

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: C_onfigure
gd: _Rèitich

en: A_ctivate
gd: _Gnìomhaich

en: Ac_tivate All
gd: Gnìomhaich na h-_uile

en: _Deactivate All
gd: Cuir na h-uile à g_nìomh

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
gd: Roghainnean airson plugan %s

en: Brasero Plugins
gd: Plugain Brasero

en: Save current project
gd: Sàbhail am pròiseact làithreach

en: Save _As…
gd: Sàbhail m_ar...

en: Save current project to a different location
gd: Sàbhail am pròiseact làithreach gu ionad eile

en: _Add Files
gd: Cuir f_aidhlichean ris

en: Add files to the project
gd: Cuir faidhlichean ris a’ phròiseact

en: _Remove Files
gd: _Thoir na faidhlichean air falbh

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
gd: F_alamhaich am pròiseact

en: Remove all files from the project
gd: Thoir na h-uile faidhle air falbh on phròiseact

en: _Burn…
gd: _Loisg...

en: Burn the disc
gd: Loisg an diosga

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
gd: Briog air a’ phutan “Cuir ris” no slaod faidhlichean dhan raon seo gus faidhlichean a chur ris a’ phròiseact seo

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
gd: Tagh faidhlichean is an uairsin briog air a’ phutan “Thoir air falbh” no brùth air an iuchair “Delete” gus an toirt air falbh

en: Estimated project size: %s
gd: Tuairmse air meud a’ phròiseict: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
gd: Tha am pròiseact ro mhòr airson an diosga fiù ’s le losgadh anabarrach air a chur air.

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
gd: Tha am pròiseact ro mhòr airson an diosga is feumaidh tu faidhle no dhà a thoirt air falbh.
    Dh’fhaoidte gu bheil thu airson an roghainn seo a chleachdadh le CD-R(W) de 90 no 10 mionaid nach gabh aithneachadh mar bu chòir is a tha feumach air roghainn an losgaidh anabarraich.
    An aire: Dh’fhaoidte gun adhbharaich an roghainn seo fàilligeadh.

en: Start to burn the contents of the selection
gd: Tòisich air susbaint de na thagh thu a losgadh

en: Please add songs to the project.
gd: An cuir thu òran no dhà ris a’ phròiseact?

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson pròiseact ùr a chruthachadh is am fear làithreach a thilgeil air falbh?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
gd: Ma chuireas tu romhad pròiseact falamh ùr a chruthachadh, thèid a h-uile atharrachadh air chall.

en: _Discard Changes
gd: _Tilg na h-atharraichean air falbh

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
gd: A bheil thu airson na thagh thu a dh’fhaidhlichean a thilgeil air falbh no a chur ris a’ phròiseact ùr?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
gd: Ma chuireas tu romhad pròiseact falamh ùr a chruthachadh, thèid an taghadh a rinn thu air faidhlichean a thilgeil air falbh.

en: _Discard File Selection
gd: _Tilg taghadh nam faichlichean air falbh

en: _Keep File Selection
gd: _Cum taghadh nam faichlichean

en: _Discard Project
gd: _Tilg am pròiseact air falbh

en: Select Files
gd: Tagh faidhlichean

en: Do you really want to empty the current project?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson am pròiseact làithreach fhalamhachadh?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
gd: Ma fhalamhaicheas tu pròiseact, thèid a h-uile faidhle air a chur ris a thoirt air falbh is an obair gu lèir air chall. Thoir an aire nach tèid na faidhlichean fhèin a sguabadh às o na h-ionadan aca fhèin ach chan fhaic thu iad an-seo tuilleadh.

en: _Save
gd: _Sàbhail

en: _Add
gd: _Cuir ris

en: _Remove
gd: _Thoir air falbh

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Data Disc)
gd: Brasero — %s (Diosga dàta)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Audio Disc)
gd: Brasero — %s (Diosga fuaime)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Video Disc)
gd: Brasero — %s (Diosga video)

en: Your project has not been saved.
gd: Cha deach am pròiseact agad a shàbhaladh.

en: Save the changes of current project before closing?
gd: A bheil thu airson na h-atharraichean air a’ phròiseact làithreach a shàbhaladh mus dùin thu e?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
gd: Mur an sàbhail thu e, thèid atharrachadh sam bith a rinn thu air chall.

en: Cl_ose Without Saving
gd: Dùin g_un a shàbhaladh

en: Save Current Project
gd: Sàbhail am pròiseact làithreach

en: Save project as a Brasero audio project
gd: Sàbhail am pròiseact mar phròiseact fuaime Brasero

en: Save project as a plain text list
gd: Sàbhail am pròiseact mar liosta teacsa lom

en: Save project as a PLS playlist
gd: Sàbhail am pròiseact mar liosta-chluiche PLS

en: Save project as an M3U playlist
gd: Sàbhail am pròiseact mar liosta-chluiche M3U

en: Save project as an XSPF playlist
gd: Sàbhail am pròiseact mar liosta-chluiche XSPF

en: Save project as an iriver playlist
gd: Sàbhail am pròiseact mar liosta-chluiche iriver

en: _Cover Editor
gd: Deasaiche _chòmhdaichean

en: Design and print covers for CDs
gd: Dealbhaich agus clò-bhuail còmhdaichean airson CDan

en: _New Project
gd: Pròiseact ù_r

en: Create a new project
gd: Cruthaich pròiseact ùr

en: _Empty Project
gd: Pròiseact _falamh

en: Let you choose your new project
gd: Leigidh seo leat am pròiseact ùr agad a thaghadh

en: New _Audio Project
gd: Pròiseact fu_aime ùr

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
gd: Cruthaich CD fuaime tradaiseanta a ghabhas cluich air coimpiutairean is stereothan

en: New _Data Project
gd: Pròiseact _dàta ùr

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
gd: Cruthaich CD/DVD sa bheil seòrsa sam bith de dhàta nach gabh leughadh ach le coimpiutair

en: New _Video Project
gd: Pròiseact _video ùr

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
gd: Cruthaich DVD video no SVCD a ghabhas leughadh le leughadairean TBh

en: Copy _Disc…
gd: Dèan lethbhreac de _dhiosga...

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
gd: Cruthaich lethbhreac 1:1 de CD fuaime no CD/DVD dàta air an diosga-cruaidh agad no air CD/DVD eile

en: _Burn Image…
gd: _Loisg ìomhaigh...

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
gd: Loisg ìomhaigh CD/DVD a tha ann mar-thà gu diosga

en: _Open…
gd: F_osgail...

en: Open a project
gd: Fosgail pròiseact

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
gd[0]: %d fhaidhle air a thaghadh(%s)
gd[1]: %d fhaidhle air a thaghadh(%s)
gd[2]: %d faidhlichean air an taghadh(%s)
gd[3]: %d faidhle air an taghadh(%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
gd[0]: Cuirear taic ri %d fhaidhle (%s)
gd[1]: Cuirear taic ri %d fhaidhle (%s)
gd[2]: Cuirear taic ri %d faidhlichean (%s)
gd[3]: Cuirear taic ri %d faidhle (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
gd[0]: Gabhaidh %d fhaidhle cur ris (%s)
gd[1]: Gabhaidh %d fhaidhle cur ris (%s)
gd[2]: Gabhaidh %d faidhlichean cur ris (%s)
gd[3]: Gabhaidh %d faidhle cur ris (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
gd[0]: Cha ghabh faidhle a chur ris (%i fhaidhle air a thaghadh)
gd[1]: Cha ghabh faidhle a chur ris (%i fhaidhle air a thaghadh)
gd[2]: Cha ghabh faidhle a chur ris (%i faidhlichean air an taghadh)
gd[3]: Cha ghabh faidhle a chur ris (%i faidhle air an taghadh)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
gd[0]: Cha chuirear taic ri faidhle (%i fhaidhle air a thaghadh)
gd[1]: Cha chuirear taic ri faidhle (%i fhaidhle air a thaghadh)
gd[2]: Cha chuirear taic ri faidhle (%i faidhlichean air an taghadh)
gd[3]: Cha chuirear taic ri faidhle (%i faidhle air an taghadh)

en: No file selected
gd: Cha deach faidhle a thaghadh

en: Brasero — New Audio Disc Project
gd: Brasero — Pròiseact diosga fuaime ùr

en: Brasero — New Data Disc Project
gd: Brasero — Pròiseact diosga dàta ùr

en: Brasero — New Video Disc Project
gd: Brasero — Pròiseact diosga video ùr

en: Brasero — New Image File
gd: Brasero — Faidhle ìomhaighe ùr

en: Brasero — Disc Copy
gd: Brasero — Lethbhreac de dhiosga

en: Open Project
gd: Fosgail pròiseact

en: _New
gd: Ù_r

en: _Open
gd: F_osgail

en: Browse the file system
gd: Brabhsaich an t-siostam faidhle

en: Display playlists and their contents
gd: Seall liostaichean-cluiche is an susbaint

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
gd: An tagh thu dealbh eile?

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
gd: Diosga video (%s)

en: Error while loading the project.
gd: Mearachd le luchdadh a’ phròiseict

en: The project could not be opened
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am pròiseact fhosgladh

en: The file is empty
gd: Tha am faidhle falamh

en: It does not seem to be a valid Brasero project
gd: Chan e pròiseact Brasero dligheach a th’ ann a-rèir coltais

en: Audi_o project
gd: Pròiseact f_uaime

en: Create a traditional audio CD
gd: Cruthaich CD fuaime tradaiseanta

en: D_ata project
gd: Pròiseact dàt_a

en: Create a data CD/DVD
gd: Cruthaich CD/DVD dàta

en: _Video project
gd: Pròiseact _video

en: Create a video DVD or an SVCD
gd: Cruthaich DVD video no SVCD

en: Disc _copy
gd: Dèan lethbhrea_c de dhiosga

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
gd: Cruthaich lethbhreac 1:1 de CD/DVD

en: Burn _image
gd: Loisg ìomha_igh

en: Last _Unsaved Project
gd: Am pròiseact g_un sàbhaladh mu deireadh

en: Load the last project that was not burned and not saved
gd: Luchdaich am pròiseact mu dheireadh nach deach a losgadh no a shàbhaladh

en: No recently used project
gd: Chan eil pròiseact o chionn ghoirid ann

en: Create a new project:
gd: Cruthaich pròiseact ùr:

en: Recent projects:
gd: Pròiseactan o chionn ghoirid:

en: Insert text
gd: Cuir a-steach teacsa

en: Delete text
gd: Sguab às an teacsa

en: Substitute text
gd: Cuir teacsa ’na àite

en: Number files according to a pattern
gd: An uiread a dh’fhaidhlichean a-rèir pàtrain

en: Insert number sequence at beginning
gd: Cuir sreath-àireamhan a-steach aig an toiseach

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
gd: Cuir a-steach

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
gd: aig an toiseach

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
gd: aig an deireadh

en: Delete every occurrence of
gd: Sguab às a h-uile fear de

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in brasero * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
gd: le

en: Rename to
gd: Thoir ainm ùr air:

en: {number}
gd: {àireamh}

en: No file
gd: Chan eil faidhle ann

en: Start and stop playing
gd: Tòisich agus sguir a’ cluich

en: Title:
gd: Tiotal:

en: Song start:
gd: Toiseach an òrain:

en: Song end:
gd: Deireadh an òrain:

en: Track length:
gd: Faid an traca:

en: Song information for track %02i
gd: Fiosrachadh an òrain airson an traca %02i

en: Do you really want to split the track?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an traca a sgoilteadh?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
gd: Ma sgoilteas tu an traca, bidh an traca ùr nas giorra na 6 diogan is thèid a phadadh.

en: _Split
gd: _Sgoilt

en: The track wasn't split.
gd: Cha deach an traca a sgaoilteadh.

en: No silence could be detected
gd: Cha b’ urrainn dhuinn sàmhchair a mhothachadh

en: An error occurred while detecting silences.
gd: Tachair mearachd le mothachadh na sàmhchair

en: This will remove all previous results.
gd: Bheir seo a h-uile toradh roimhe air falbh.

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson leantainn air adhart leis an sgoilteadh fèin-obrachail?

en: _Don't split
gd: _Na sgoilt

en: Do you really want to empty the slices preview?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson ro-shealladh na sàmhchair fhalamhachadh?

en: Re_move All
gd: Thoir na h-uile air _falbh

en: Split Track
gd: Sgoilt an traca

en: M_ethod:
gd: _Dòigh:

en: Method to be used to split the track
gd: An dòigh a thèid a chleachdadh gus an traca a sgaoilteadh

en: Split track manually
gd: Sgoilt an traca a làimh

en: Split track in parts with a fixed length
gd: Sgaoilt an traca na phàirtean a dh’fhaide socraichte

en: Split track in a fixed number of parts
gd: Sgaoilt an traca na àireamh de phàirtean socraichte

en: Split track for each silence
gd: Sgoilt an traca le gach sàmhchair

en: _Slice
gd: _Slis

en: Add a splitting point
gd: Cuir puing sgaoiltidh ris

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
gd: Sgoilt an traca seo gach

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
gd: diog(an)

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
gd: Sgoilt an traca seo na

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
gd: pàirt(ean)

en: Slicing Method
gd: Dòigh an t-slisidh

en: Start
gd: Toiseach

en: End
gd: Deireadh

en: Mer_ge
gd: Co-a_onaich

en: Merge a selected slice with the next selected one
gd: Co-aonaich an t-slis a thagh thu leis an ath tè a thaghas tu

en: Remove the selected slices
gd: Thoir na slisean a thagh thu air falbh

en: Clear the slices preview
gd: Falamhaich ro-shealladh nan slisean

en: _List of slices that are to be created:
gd: _Liosta dhe na slisean ri an cruthachadh:

en: Slices Preview
gd: Ro-shealladh nan slisean

en: Hours
gd: Uairean

en: Minutes
gd: Mionaidean

en: Seconds
gd: Diogan

en: Frames (1 second = 75 frames)
gd: Frèaman (1 diog = 75 frèam)

en: Open the selected video
gd: Fosgail a’ video a thagh thu

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
gd: Deasaich fiosrachadh a’ video (toiseach, deireadh, ùghdar, agus msaa.)

en: Remove the selected videos from the project
gd: Thoir na videothan a thagh thu air falbh on phròiseact

en: Do you want to search for video files inside the directory?
gd: A bheil thu airson faidhlichean video a lorg sa phasgan?

en: _Search Directory
gd: _Lorg sa phasgan

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
gd: Chan eil seòrsa freagarrach aig “%s” airson pròiseactan video.

en: Please only add files with video content
gd: Na cuir ris ach faidhlichean le susbaint video

en: Please type "%s --help" to see all available options
gd: Sgrìobh “%s --help” gus na h-uile roghainn a shealltainn a tha ri làimh
