brisk-menu - en to ga translation catalogue (21 entries)

en: All Items
ga: Gach Mír

en: All
ga: Gach Rud

en: Applications
ga: Feidhmchláir

en: Favourites
ga: Ceanáin

en: Unpin from favourites menu
ga: Díphionnáil ó roghchlár na gceanán

en: Pin to favourites menu
ga: Pionnáil le roghchlár na gceanán

en: Unpin from desktop
ga: Díphionnáil ón deasc

en: Pin to desktop
ga: Pionnáil leis an deasc

en: Classic
ga: Clasaiceach

note: Translators: This is the text shown in the "search box" with no content
en: Type to search
ga: Clóscríobh le cuardach

note: Translators: This message is shown when the search results are empty
en: Sorry, no items found
ga: Tá brón orm, ní bhfuarthas dada

en: End the current session
ga: Dún an seisiún reatha

en: Lock the screen
ga: Cuir an scáileán faoi ghlas

en: Turn off the device
ga: Cuir as an gléas

en: Dash
ga: Deais

en: Menu
ga: Roghchlár

en: Failed to launch menu editor
ga: Theip ar lainseáil eagarthóir na roghchlár

en: Please install 'menulibre' or 'mozo' to edit menus
ga: Le do thoil, suiteáil ‘menulibre’ nó ‘mozo’ chun roghchláir a eagrú

en: _Edit Menus
ga: Cuir Roghchláir in _Eagar

en: _About
ga: _Maidir le

en: Brisk Menu Launcher
ga: Lainseálaí Roghchlár Brisk
