brisk-menu - en to nb_NO translation catalogue (21 entries)

en: All Items
nb_NO: Alle elementer

en: All
nb_NO: Alle

en: Applications
nb_NO: Applikasjoner

en: Favourites
nb_NO: Favoritter

en: Unpin from favourites menu
nb_NO: Fjern fra favoritter

en: Pin to favourites menu
nb_NO: Fest i favoritter

en: Unpin from desktop
nb_NO: Fjern fra skrivebordet

en: Pin to desktop
nb_NO: Fest på skrivebordet

en: Classic
nb_NO: Klassisk

note: Translators: This is the text shown in the "search box" with no content
en: Type to search
nb_NO: Skriv for å søke

note: Translators: This message is shown when the search results are empty
en: Sorry, no items found
nb_NO: Beklager, fant ingenting

en: End the current session
nb_NO: Avslutt gjeldende økt

en: Lock the screen
nb_NO: Lås skjermen

en: Turn off the device
nb_NO: Slå av enheten

en: Dash
nb_NO: Dashbord

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Failed to launch menu editor
nb_NO: Kunne ikke starte meny-redigerer

en: Please install 'menulibre' or 'mozo' to edit menus
nb_NO: Vennligst installer 'menulibre' eller 'mozo' for å redigere menyene

en: _Edit Menus
nb_NO: _Rediger Menyer

en: _About
nb_NO: _Om

en: Brisk Menu Launcher
nb_NO: Brisk meny-starter
