budgie-control-center 1.2.0 - en to af translation catalogue (1130 entries)

en: Two Sided
af: Albei kante

en: Paper Type
af: Papiertipe

en: Paper Source
af: Papierbron

en: Output Tray
af: Afvoerrakkie

en: GhostScript pre-filtering
af: GhostScript-voor-filtrering

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
af: Bladsye per kant

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
af: Albei kante

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
af: Oriëntasie

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
af: Algemeen

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
af: Bladsyopstelling

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
af: Installeerbare keuses

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
af: Taak

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
af: Beeldkwaliteit

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
af: Kleur

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
af: Afwerking

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
af: Gevorderd

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
af: Toetsbladsy

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
af: Toetsbladsy

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
af: Geen aktiewe take

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
af[0]: %u Taak
af[1]: %u Take

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
af: Maak drukkoppe skoon

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
af: Poeierink is min

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
af: Poeierink is op

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
af: Ontwikkelingvloeistof is min

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
af: Ontwikkelingvloeistof is op

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
af: Merkervoorraad is laag

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
af: Merkervoorraad is klaar

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
af: Open deksel

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
af: Oop deur

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
af: Papier is min

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
af: Papier is op

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
af: Vanlyn

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
af: Gestop

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
af: Afvalhouer byna vol

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
af: Afvalhouer vol

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
af: Die optiese fotogeleier is naby die einde van sy funksionele lewe

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
af: Die optiese fotogeleier werk nie meer nie

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
af: Gereed

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
af: Aanvaar nie take nie

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
af: Verwerk tans

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
af: Vervaardiger

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
af: Aandrywer

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
af: Een kant

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
af: Lang kant (standaard)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
af: Kort kant (swaai om)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
af: Portret

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
af: Landskap

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
af: Omgekeerde landskap

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
af: Omgekeerde portret

note: Translators: Name of job which makes printer to autoconfigure itself
en: Automatic configuration
af: Outomatiese opstelling

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
af: Die drukker "%s" is verwyder

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
af: Kon nie nuwe drukker byvoeg nie.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
af: Kon nie die gebruikerkoppelvlak laai nie: %s

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
af: Hangend

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
af: Wagtend

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
af: Verwerk tans

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
af: Gestop

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
af: Gekanselleer

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
af: Gestaak

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
af: Voltooid

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
af: JetDirect-drukker

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
af: LPD-drukker

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
af: %s Besonderhede

en: No suitable driver found
af: Geen gepaste drywer gevind nie

en: Select PPD File
af: Kies PPD-lêer

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
af: PostScript-drukkerbeskrywings (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
af: Kies outomaties

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
af: Drukker se verstek

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
af: Bed slegs GhostScript-lettertipes in

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
af: Skakel om na PS-vlak 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
af: Skakel om na PS-vlak 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
af: Geen filtrering vooraf nie

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
af: Voeg drukker by

en: Unlock Print Server
af: Sluit die druk bediener oop

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
af: Ontsluit %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
af: Voer u gebruikersnaam en wagwoord in om beskikbare drukkers op %s te sien.

en: Searching for Printers
af: Soek tans vir drukkers

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
af: Seriepoort

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
af: Parallelle poort

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
af: Ligging: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
af: Adres: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
af: Bediener nodig verifikasie

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
af: %s - Aktiewe Take

en: %d of %d
af: %d van %d

en: New shortcut…
af: Nuwe kortpad…

en: Button %d
af: Knoppie %d

en: Button
af: Knoppie

en: Output:
af: Afvoer:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
af: Behou beeldverhouding (breedbeeld)

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
af: Koppel aan 'n enkele skerm

en: Display Mapping
af: Vertoon koppelings

en: _Close
af: _Sluit

en: Test Your _Settings
af: Toet_s die instellings

en: Stylus
af: Pen

en: Batteries
af: Batterye

en: When _idle
af: Indien _ongebruik

en: Suspend
af: Sluimer

en: Power Off
af: Skakel af

en: Hibernate
af: Hiberneer

en: Nothing
af: Doen niks

en: Off
af: Af

en: When on battery power
af: Terwyl op batterykrag

en: When plugged in
af: Terwyl ingeprop

en: On
af: Aan

en: Automatic suspend
af: Outomatiese sluimer

en: Unknown time
af: Onbekende tyd

en: %i minute | %i minutes
af[0]: %i minuut
af[1]: %i minute

en: %i hour | %i hours
af[0]: %i uur
af[1]: %i ure

en: hour | hours
af[0]: uur
af[1]: ure

en: minute | minutes
af[0]: minuut
af[1]: minute

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
af: %s tot volgelaai

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
af: Waarskuwing: %s oor

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
af: %s oor

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
af: Volgelaai

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
af: Pap

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
af: Laai tans

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
af: Ontlaai tans

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
af: Draadlose muis

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
af: Draadlose sleutelbord

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
af: Ononderbreekbare kragbron

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
af: Persoonlike digitale assistent

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
af: Selfoon

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
af: Mediaspeler

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
af: Rekenaar

[ctx: Battery name]
en: Main
af: Hoof

[ctx: Battery name]
en: Extra
af: Ekstra

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
af: Standaardruimte

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
af: Toetsprofiel

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
af: Outomaties

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
af: Lae kwaliteit

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
af: Medium kwaliteit

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
af: Hoë kwaliteit

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
af: Verstek RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
af: Verstek CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
af: Verstek grys

en: Vendor supplied factory calibration data
af: Kalibreerdata soos wat verskaffer in fabriek verskaf

en: Full-screen display correction not possible with this profile
af: Volskermkorrigering van skerm is nie moontlik met dié profiel nie

en: This profile may no longer be accurate
af: Dié profiel is dalk nie meer akkuraat is nie

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
af: Skootrekenaar se skerm

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
af: Ingeboude webkamera

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
af: %s-monitor

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
af: %s-skandeerder

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
af: %s-kamera

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
af: %s-drukker

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
af: %s-webkamera

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
af: Verstek:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
af: Kleurruimte:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
af: Toetsprofiel:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
af: Kies lêer met ICC-profiel

en: _Import
af: _Intrek

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
af: Ondersteunde ICC-profiele

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
af: Alle lêers

en: Screen
af: Skerm

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
af: Stoor profiel

en: _Save
af: _Stoor

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
af: Skep 'n kleurprofiel vir die gekose toestel

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
af: Die meetinstrument is nie bespeur nie. Maak seker dit is aangeskakel en korrek ingeprop.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
af: Die meetinstrument kan nie drukkerprofiele opstel nie.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
af: Die toesteltipe word nie tans ondersteun nie.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
af: Plaas die kalibreertoestel oor die vierkant en druk "Begin"

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
af: Skuif die kalibreertoestel na die kalibreerposisie en druk "Gaan voort"

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
af: Skuif die kalibreertoestel na die oppervlakposisie en druk "Gaan voort"

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
af: Vou die skootrekenaar toe

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
af: 'n Interne fout het voorgekom waarvan daar nie herstel kon word nie.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
af: Nodige gereedskap vir kalibrering is nie geïnstalleer nie.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
af: Die profiel kon nie gegenereer word nie.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
af: Die doel-witpunt was nie bereikbaar nie.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
af: Voltooid!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
af: Kalibrering het misluk!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
af: Verwyder gerus die kalibreertoestel.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
af: Moenie die werking van die kalibreertoestel steur terwyl dit besig is nie

en: Enable color management for %s
af: Aktiveer kleurbestuur vir %s

en: Show color profiles for %s
af: Wys kleurprofiele vir %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
af: Nie gekalibreer nie

en: multiple sizes
af: veelvuldige groottes

en: No Desktop Background
af: Geen werkskermagtergrond

en: Current background
af: Huidige agtergrond

en: Custom
af: Doelgemaak

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
af: Landskap

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
af: Portret Regs

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
af: Portret Links

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
af: Landskap (omgedraai)

en: _Apply
af: P_as toe

en: Apply Changes?
af: Pas veranderinge toe?

en: None
af: Geen

en: Custom Shortcuts
af: Pasgemaakte kortpaaie

en: More…
af: Meer…

en: No input sources found
af: Geen toevoerbronne gevind nie

[ctx: Input Source]
en: Other
af: Ander

en: Enter the new shortcut
af: Voer 'n nuwe kortpad in

en: Set Custom Shortcut
af: Stel 'n pasgemaakte kortpad

en: Set Shortcut
af: Stel Kortpad

en: Add Custom Shortcut
af: Voeg 'n pasgemaakte kortpad by

en: Compose Key
af: Saamstelsleutel

en: Keyboard Shortcuts
af: Sleutelbordkortpaaie

en: Reset All Shortcuts?
af: Skrap alle kortpaaie?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
af: Die herstel van alle kortpaaie mag jou pasgemaakte kortpaaie affekteer. Die aksie kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Reset All
af: Herstel alles

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: Authentication failed
af: Verifikasie het misluk

en: The new password is too short
af: Die nuwe wagwoord is te kort

en: The new password is too simple
af: Die nuwe wagwoord is te eenvoudig

en: The old and new passwords are too similar
af: Die ou en nuwe wagwoorde is te soortgelyk

en: The new password has already been used recently.
af: Die nuwe wagwoord is reeds onlangs gebruik.

en: The new password must contain numeric or special characters
af: Die nuwe wagwoord moet syfers of spesiale karakters bevat

en: The old and new passwords are the same
af: Die ou en nuwe wagwoorde is die selfde

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
af: Jou wagwoord het verander sedert jy aanvanklik geverifieer is!

en: The new password does not contain enough different characters
af: Die nuwe wagwoord bevat nie genoeg verskillende karakters nie

en: Unknown error
af: Onbekende fout

en: Please choose another password.
af: Kies asseblief 'n ander wagwoord.

en: Please type your current password again.
af: Tik asseblief die huidige wagwoord weer.

en: Password could not be changed
af: Wagwoord kon nie verander word nie

en: The passwords do not match.
af: Die wagwoorde stem nie ooreen nie.

en: Select
af: Kies

en: Browse for more pictures
af: Blaai vir meer beelde

en: Cannot automatically join this type of domain
af: Kan nie outomaties by 'n domein van dié soort aansluit nie

en: No such domain or realm found
af: Geen domein of gebied gevind nie

en: Cannot log in as %s at the %s domain
af: Kan nie as %s by die %s-domein aanmeld nie

en: Invalid password, please try again
af: Verkeerde wagwoord. Probeer gerus weer

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
af: Kon nie koppel aan die %s-domein nie: %s

en: Left thumb
af: Linkerduim

en: Left middle finger
af: Linkermiddelvinger

en: _Left index finger
af: _Linkerwysvinger

en: Left ring finger
af: Linkerringvinger

en: Left little finger
af: Linkerpinkie

en: Right thumb
af: Regterduim

en: Right middle finger
af: Regtermiddelvinger

en: _Right index finger
af: _Regterwysvinger

en: Right ring finger
af: Regterringvinger

en: Right little finger
af: Regterpinkie

en: Your account
af: Jou rekening

en: Failed to delete user
af: Kon nie gebruiker skrap nie

en: Failed to revoke remotely managed user
af: Kon nie afstand bestuurde gebruiker skrap nie

en: You cannot delete your own account.
af: U kan nie u eie rekening skrap nie.

en: %s is still logged in
af: %s is steeds aangemeld

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
af: Om 'n gebruiker te skrap terwyl hy aangemeld is, kan die stelsel in 'n inkonsekwente toestand laat.

en: Do you want to keep %s’s files?
af: Wil u %s se lêers behou?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
af: Dit is moontlik om die tuisgids, pos-spool-gids en tydelike lêers te hou wanneer 'n gebruiker se rekening geskrap word.

en: _Delete Files
af: _Skrap lêers

en: _Keep Files
af: _Hou lêers

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
af: Is u seker u wil %s se afstand bestuurde rekeneing skrap?

en: _Delete
af: _Skrap

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
af: Rekening gedeaktiveer

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
af: Moet by volgende aanmelding gestel word

[ctx: Password mode]
en: None
af: Geen

en: Logged in
af: Aangemeld

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
af: Geaktiveer

en: Failed to contact the accounts service
af: Kon nie die rekeningediens kontak nie

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
af: Maak asb. seker dat die AccountService korrek geïnstalleer en geaktiveer is.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
af: Om veranderinge te maak,
    klik eers die *-ikoon

en: Delete the selected user account
af: Skrap die gekose gebruikerrekening

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
af: Om die gekose gebruikerrekening te skrap,
    klik eers die *-ikoon

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
af: Jammer maar die gebruikersnaam is nie meer beskikbaar nie. Probeer gerus 'n ander een.

en: The username is too long.
af: Die gebruikernaam is te lank.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
af: Hierdie gaan gebruik word as tuisgidsnaam en kan nie verander word nie.

en: Should match the web address of your login provider.
af: Moet pas by die webadres van die rekeningverskaffer.

en: Failed to add account
af: Kon nie 'n rekening byvoeg nie

en: Failed to register account
af: Kon nie rekening registreer nie

en: No supported way to authenticate with this domain
af: Geen ondersteunde manier om met hierdie domein te verifieer nie

en: Failed to join domain
af: Kon nie by domein aansluit nie

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
af: Daardie gebruikernaam het nie gewerk nie.
    Probeer gerus weer.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
af: Daardie wagwoord het nie gewerk nie.
    Probeer gerus weer.

en: Failed to log into domain
af: Kon nie by domein aanmeld nie

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
af: Kon nie die domein vind nie. Is dit reg gespel?

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
af: Die nuwe wagwoord moet verskil van die oue.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
af: Probeer om sommige letters en syfers te verander.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
af: Probeer om die wagwoord nog meer te verander.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
af: 'n Wagwoord wat nie die gebruikernaam bevat nie sal sterker wees.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
af: Vermy die gebruik van u naam in die wagwoord.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
af: Vermy sommige van die woorde in die wagwoord.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
af: Vermy eerder algemene woorde.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
af: Probeer om nie bestaande woorde te skommel nie.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
af: Probeer om meer syfers te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
af: Probeer om meer hoofletters te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
af: Probeer om meer kleinletters te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
af: Probeer om meer karakters soos leestekens te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
af: Probeer om 'n mengsel van letters, syfers en leestekens te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
af: Probeer om nie die selfde karakter te herhaal nie.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
af: Probeer om nie die selfde tipe karakter te herhaal nie: meng eerder letters, syfers en leestekens.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
af: Bly eerder weg van patrone soos 1234 of abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
af: Die wagwoord moet langer wees. Probeer om 'n mengsel van letters, syfers en leestekens te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
af: Meng hoof- en kleinletters en gebruik 'n syfer of twee.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
af: Goeie wagwoord! Meer letters, syfers en leestekens sal dit selfs nog sterker maak.

en: This Week
af: Dié week

en: Last Week
af: Verlede week

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
af: %e %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
af: %e %b %Y

en: Session Ended
af: Sessie is begin

en: Session Started
af: Sessie is beëindig

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
af: %s — Rekening Aktiwiteit

[ctx: Distance]
en: Short
af: Kort

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
af: ¼-skerm

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
af: ½-skerm

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
af: ¾-skerm

[ctx: Distance]
en: Long
af: Lank

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
af: Verstek

[ctx: cursor size]
en: Large
af: Groot

[ctx: cursor size]
en: Larger
af: Groter

[ctx: cursor size]
en: Largest
af: Grootste

en: %d pixel | %d pixels
af[0]: %d beeldpunt
af[1]: %d beeldpunte

en: Devices
af: Toestelle

en: Network
af: Netwerk

en: Home
af: Tuis

en: Settings
af: Instellings

note: List of applications.
en: Applications
af: Toepassings

[ctx: service is enabled]
en: On
af: Aan

[ctx: service is disabled]
en: Off
af: Af

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
af: Geaktiveer

[ctx: service is active]
en: Active
af: Aktief

en: Choose a Folder
af: Kies 'n gids

en: Copy
af: Kopieer

en: Sharing
af: Deling

note: Label
en: No networks selected for sharing
af: Geen netwerke gekies vir deling nie

en: Ask what to do
af: Vra wat om te doen

en: Do nothing
af: Doen niks

en: Open folder
af: Open gids

en: Other Media
af: Ander media

en: Select an application for audio CDs
af: Kies 'n toepassing vir oudio-CD's

en: Select an application for video DVDs
af: Kies 'n toepassing vir video-DVD's

en: Select an application to run when a music player is connected
af: Kies 'n toepassing om uit te voer wanneer 'n musiekspeler ingeprop word

en: Select an application to run when a camera is connected
af: Kies 'n toepassing om uit te voer wanneer 'n kamera ingeprop word

en: Select an application for software CDs
af: Kies 'n toepassing vir sagteware-CD's

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
af: oudio-DVD

en: blank Blu-ray disc
af: skoon Blu-Ray-skyf

en: blank CD disc
af: skoon CD-skyf

en: blank DVD disc
af: skoon DVD-skyf

en: blank HD DVD disc
af: skoon HD-DVD-skyf

en: Blu-ray video disc
af: Blu-ray-videoskyf

en: e-book reader
af: e-boekleser

en: HD DVD video disc
af: HD-DVD-videoskyf

en: Picture CD
af: Prente-CD

en: Super Video CD
af: Super Video-CD

en: Video CD
af: Video-CD

en: Windows software
af: Windows-sagteware

[ctx: measurement format]
en: Imperial
af: Brits

[ctx: measurement format]
en: Metric
af: Metriek

en: Formats
af: Formate

en: Unknown
af: Onbekend

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
af: 64-bis

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
af: 32-bis

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
af: Kuberkol

en: Other…
af: Ander…

en: Today
af: Vandag

en: Yesterday
af: Gister

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
af: %e %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
af: %e %b %Y

en: never
af: nog nooit

en: today
af: vandag

en: yesterday
af: gister

en: %i day ago | %i days ago
af[0]: %i dag gelede
af[1]: %i dae gelede

en: IPv4 Address
af: IPv4-adres

en: IPv6 Address
af: IPv6-adres

en: IP Address
af: IP-adres

en: Hardware Address
af: Hardewareadres

en: Default Route
af: Verstekroete

en: Last used
af: Laas gebruik

note: Translators: network device speed
en: %d Mb/s
af: %d Mg/s

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
af: Draad

en: Options…
af: Keuses…

en: missing EAP-FAST PAC file
af: vermiste EAP-FAST PAC lêer

en: Choose a PAC file
af: Kies 'n PAC-lêer

en: PAC files (*.pac)
af: PAC-lêers (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
af: vermisde EAP-LEAP gebruikersnaam

en: missing EAP-LEAP password
af: vermisde EAP-LEAP wagwoord

en: missing leap-username
af: vermisde leap-gebruikersnaam

en: missing leap-password
af: leap-wagwoord nie teenwoordig nie

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
af: ongeldige EAP-PEAP CA sertifikaat: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
af: ongeldige EAP-PEAP CA sertifikaat: geen sertifikaat is verskaf nie

en: Choose a Certificate Authority certificate
af: Kies 'n sertifikaat vir die sertifikaatowerheid

en: missing wep-key
af: geen wep-kode verskaf nie

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
af: ongeldige wep-kode: 'n kode met 'n lengte van %zu mag slegs hex-getalle bevat

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
af: ongeldige wep-kode: 'n kode met 'n lengte van %zu mag slegs ascii karakters bevat

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
af: ongeldige wep-kode: verkeerde kode lengte %zu 'n Kode moet 'n lengte van 5/13 (ascii) of 10/26 (hex) hê

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
af: ongeldige wep-kode: wagwoord mag nie leeg wees nie

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
af: ongeldige wep-kode: wagwoord moet korter as 64 karakters wees

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
af: ongedefinieerde fout in 802.1X sekuriteit (wpa-eap)

en: no file selected
af: geen lêer is geselekteer nie

en: unspecified error validating eap-method file
af: ongespesifiseerde fout ondervind terwyl eap-metode lêer gevalideer word

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
af: DER-, PEM-, of PKCS#12- private sleutels (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
af: DER- of PEM-sertifikate (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
af: ongeldige EAP-TTLS CA sertifikaat: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
af: ongeldige EAP-TTLS CA sertifikaat: geen sertifikaat is verskaf nie

en: missing EAP username
af: vermisde EAP gebruikersnaam

en: missing EAP password
af: EAP wagwoord nie teenwoordig nie

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
af: ongeldige wpa-psk: ongeldige kode lengte %zu. Moet [8,63] grepe of 64 hex nommers wees

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
af: ongeldige wpa-psk: kan nie kode met 64 grepe as hex verstaan nie

en: Unknown error validating 802.1X security
af: Onbekende fout ervaar tydens die verifikasie van 802.1X sekuriteit

en: missing EAP-TLS identity
af: vermisde EAP-TLS identiteit

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
af: ongeldige EAP-TLS CA sertifikaat: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
af: ongeldige EAP-TLS CA sertifikaat: geen sertifikaat is verskaf nie

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
af: ongeldige EAP-TLS privaat-sleutel: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
af: ongeldige EAP-TLS gebruikers-sertifikaat: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
af: Ongeënkripteerde privaatsleutels is onveilig

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
af: Die gekose privaatsleutel word klaarblyklik nie met 'n wagwoord beskerm nie. Dit kan dalk toelaat dat u sekuriteitsinligting gesteel word.  Kies asb. 'n wagwoordbeskermde privaatsleutel.
    
    ('n Privaatsleutel kan d.m.v. openssl met 'n wagwoord beskerm word)

en: Choose your personal certificate
af: Kies u persoonlike sertifikaat

en: Choose your private key
af: Kies u privaatsleutel

en: Stop hotspot and disconnect any users?
af: Stop kuberkol en ontkoppel alle gebruikers?

en: _Stop Hotspot
af: _Stop kuberkol

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
af: %s-VPN

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
af: Status onbekend

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
af: Nie bestuur nie

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
af: Nie beskikbaar nie

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
af: Koppel tans

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
af: Verifikasie word vereis

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
af: Gekoppel

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
af: Ontkoppel tans

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
af: Koppeling het misluk

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
af: Status onbekend (ontbreek)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
af: Opstelling het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
af: IP-opstelling het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
af: IP-opstelling het verval

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
af: Geheime was nodig, maar is nie verskaf nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
af: 802.1x supplicant ontkoppel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
af: 802.1x supplicant konfigurasie het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
af: 802.1x supplicant het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
af: 802.1x supplicant het te lank geneem om te verifieer

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
af: PPP-diens kon nie begin nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
af: PPP-diens het ontkoppel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
af: PPP het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
af: DHCP-kliënt kon nie begin nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
af: DHCP-kliëntfout

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
af: DHCP-kliënt het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
af: Gedeelde verbinding diens kon nie begin nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
af: Gedeelde verbinding diens het gebreek

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
af: AutoIP diens kon nie begin nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
af: AutoIP diens fout

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
af: AutoIP diens het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
af: Lyn beset

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
af: Geen luitoon nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
af: Geen draer kon vasgestel word nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
af: Inbelversoek het uitgetel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
af: Inbelpoging het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
af: Inisialisering van modem het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
af: Kon nie die gespesifiseerde APN kies nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
af: Soek nie tans vir netwerke nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
af: Netwerkregistrasie geweier

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
af: Netwerkregistrasie het uitgetel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
af: Kon nie registreer met die aangevraagde netwerk nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
af: PIN-kontrole het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
af: Fermware vir die toestel ontbreek moontlik

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
af: Verbinding het verdwyn

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
af: Het aangeneem daar is 'n bestaande verbinding

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
af: Modem nie gevind nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
af: Bluetooth-koppeling het misluk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
af: SIM-kaart nie in nie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
af: SIM-PIN benodig

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
af: SIM-PUK benodig

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
af: SIM verkeerd

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
af: Koppeling se afhanklikheid het misluk

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
af: Fermware ontbreek

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
af: Kabel uitgeprop

en: Security
af: Sekuriteit

en: Delete Address
af: Skrap adres

en: Delete Route
af: Skrap roete

en: automatic
af: outomaties

en: Identity
af: Identiteit

en: Cannot import VPN connection
af: Kan nie VPN-verbinding invoer nie

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
af: Die lêer "%s" kon nie gelees word nie of die inligting vir VPN-verbinding word nie herken nie.
    
    Fout: %s.

en: Select file to import
af: Kies lêer om in te voer

en: A file named “%s” already exists.
af: 'n Lêer genaamd "%s" bestaan reeds.

en: _Replace
af: Ve_rvang

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
af: Wil u %s vervang met die VPN-verbinding wat u nou stoor?

en: Cannot export VPN connection
af: Kan nie VPN-verbinding uitvoer nie

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
af: Die VPN-verbinding "%s" kon nie uitgevoer word na %s nie.
    
    Fout: %s.

en: Export VPN connection
af: Voer VPN-verbinding uit

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
af: Geen

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
af: WEP 40/128-bis-sleutel (Heks of ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
af: WEP 128-bis wagwoordfrase

en: Dynamic WEP (802.1x)
af: Dinamiese WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
af: WPA en WPA2 (persoonlik)

en: WPA & WPA2 Enterprise
af: WPA en WPA2 (onderneming)

en: Profile %d
af: Profiel %d

en: Unable to open connection editor
af: Kan nie verbindingredigeerder open nie

en: New Profile
af: Nuwe profiel

en: _Add
af: _Voeg by

en: Import from file…
af: Voer vanaf lêer in…

en: Add VPN
af: Voeg 'n VPN by

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
af: Onderneming

[ctx: Wifi security]
en: None
af: Geen

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
af: Nooit

[ctx: Signal strength]
en: None
af: Geen

[ctx: Signal strength]
en: Weak
af: Swak

[ctx: Signal strength]
en: Ok
af: Redelik

[ctx: Signal strength]
en: Good
af: Goed

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
af: Uitstekend

en: Forget Connection
af: Vergeet verbinding

en: Remove Connection Profile
af: Verwyder verbindingprofiel

en: Remove VPN
af: Verwyder VPN

en: Details
af: Besonderhede

en: Add new connection
af: Voeg nuwe verbinding by

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
af: Skakel 'n Wi-Fi-kuberkol aan?

en: Manual
af: Handmatig

en: Automatic
af: Outomaties

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
af: Outomatiese opspoor van webinstaanbedieners word gebruik wanneer 'n opstelling-URL nie verskaf word nie.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
af: Dié word nié aanbeveel vir onvertroude openbare netwerke nie.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
af: Netwerkbesonderhede vir die gekose netwerke sal verloor word, insluitend wagwoorde en enige eie opstelling.

en: _Forget
af: _Vergeet

en: Known Wi-Fi Networks
af: Bekende Wi-Fi netwerke

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
af: _Vergeet

en: System policy prohibits use as a Hotspot
af: Stelselbeleid verbied die gebruik van 'n kuberkol

en: Wireless device does not support Hotspot mode
af: Draadlose toestel het nie steun vir kuberkolmodus nie

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
af: Oeps! Iets het foutgeloop. Kontak die sagtewareverskaffer.

en: NetworkManager needs to be running.
af: NetworkManager moet loop.

en: Try clicking, double clicking, scrolling
af: Probeer klik, dubbelklik, rol

en: Five clicks, GEGL time!
af: Vyf kliks, GEGL tyd!

en: Double click, primary button
af: Dubbelklik, primêre knoppie

en: Single click, primary button
af: Enkelklik, primêre knoppie

en: Double click, middle button
af: Dubbelklik, middelknoppie

en: Single click, middle button
af: Enkelklik, middelknoppie

en: Double click, secondary button
af: Dubbelklik, sekondêre knoppie

en: Single click, secondary button
af: Enkelklik, sekondêre knoppie

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
af: Meer inligting

en: Empty all items from Trash?
af: Skrap alle items uit die asblik?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
af: Alle items in die asblik sal permanent geskrap word.

en: _Empty Trash
af: Maak _asblik leeg

en: Delete all the temporary files?
af: Skrap alle tydelike lêers?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
af: Al die tydelike lêers sal permanent geskrap word.

en: _Purge Temporary Files
af: Vee tydelike lêers _permanent uit

[ctx: Online Account]
en: Other
af: Ander

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
af: %s Rekening

en: Error removing account
af: Kon nie rekening verwyder nie

en: Display version number
af: Wys weergawenommer

en: Enable verbose mode
af: Aktiveer spraaksame modus

en: Search for the string
af: Soek na die string

en: List possible panel names and exit
af: Druk 'n lys van moontlike panneelname en sluit af

en: Panel to display
af: Paneel om te wys

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
af: [PANEEL] [ARGUMENT…]

en: Available panels:
af: Beskikbaar panele:

en: Privacy
af: Privaatheid

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
af[0]: %u afvoer
af[1]: %u afvoere

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
af[0]: %u toevoer
af[1]: %u toevoere

en: System Sounds
af: Stelselklanke

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
af: _Ontsluit

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
af: Geen drukkers gevind nie

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
af: Tik 'n netwerkadres of soek vir 'n drukker

en: Authentication Required
af: Verifikasie benodig

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
af: Voer u gebruikernaam en wagwoord in om beskikbare drukkers op bediener te sien.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
af: Gebruikernaam

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
af: Wagwoord

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
af: Verwyder almal

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
af: Geen aktiewe druktake nie

en: Select Printer Driver
af: Kies 'n drukkerdrywer

en: Loading drivers database…
af: Laai tans drywerdatabasis…

en: Printing Options
af: Drukker Instellings

en: Printer Details
af: Drukker Besonderhede

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
af: Gebruik as verstek drukker

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
af: Maak drukkoppe skoon

en: Remove Printer
af: Verwyder drukker

en: Location
af: Ligging

en: Ink Level
af: Inkvlak

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
af: Herbegin die toestel as die probleem opgelos is.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
af: Herbegin

en: Name
af: Naam

en: Address
af: Adres

en: Searching for preferred drivers…
af: Soek tans vir voorkeurdrywers…

en: Search for Drivers
af: Soek vir 'n drywerprogramatuur

en: Select from Database…
af: Kies uit 'n databasis…

en: Install PPD File…
af: Verskaf PPD-lêer…

en: Authenticate
af: Verifieer

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
af: Ontdoen

en: No printers
af: Geen drukkers nie

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
af: Jammer! Die stelsel se drukdiens blyk
    nie beskikbaar te wees nie.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
af: Liggingdienste laat programme toe om jou ligging te weet. Die gebruik van Wi-Fi en mobiele breëband verhoog akkuraatheid.

en: Default
af: Verstek

en: Middle Mouse Button Click
af: Middel muisklik

en: Right Mouse Button Click
af: Regter muisklik

en: Back
af: Terug

en: Forward
af: Vorentoe

en: No stylus found
af: Geen pen gevind nie

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
af: Beweeg jou pen naby aan die tablet om dit in te stel

en: Eraser Pressure Feel
af: Uitveër druk gevoel

en: Soft
af: Sag

en: Firm
af: Ferm

en: Top Button
af: Boonste knoppie

en: Lower Button
af: Onderste knoppie

en: Tip Pressure Feel
af: Punt druk gevoel

en: Tablet (absolute)
af: Tablet (absoluut)

en: Touchpad (relative)
af: Raakblad (relatief)

en: Tablet Preferences
af: Tabletvoorkeure

en: _Help
af: _Hulp

en: No tablet detected
af: Geen tablet bespeur nie

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
af: Prop die Wacom-tablet in en skakel dit aan

en: Bluetooth Settings
af: Bluetooth-instellings

en: Wacom Tablet
af: Wacom-tablet

en: Tracking Mode
af: Opspoormodus

en: Left-Handed Orientation
af: Linkshandige oriëntasie

en: Map to Monitor…
af: Koppel aan Skerm…

en: Map Buttons…
af: Koppel knoppies…

en: Calibrate…
af: Kalibreer…

en: Adjust mouse settings
af: Verstel muisinstellings

en: Adjust display resolution
af: Verander die resolusie van die skerm

en: Screen Calibration
af: Skermkalibrering

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
af: Raak asseblief aan die teikenmerkers soos dit verskyn om die tablet te kalibreer.

en: Mis-click detected, restarting…
af: Mis-klik bespeur, herbegin…

en: Map Buttons
af: Koppel knoppies

en: Map buttons to functions
af: Koppel knoppies aan funksies

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
af: Om 'n kortpad te wysig, kies die "Stuur sleutel" -aksie, druk die sleutelbordkortpad en hou die nuwe sleutels in of druk Backspace om te vee.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
af: 15 minute

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
af: 30 minute

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 45 minutes
af: 45 minute

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog. Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files"
en: 1 hour
af: 1 uur

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 80 minutes
af: 80 minute

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 90 minutes
af: 90 minute

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 100 minutes
af: 100 minute

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 2 hours
af: 2 ure

en: Suspend & Power Button
af: Sluimer en kragknoppie

en: Automatic Suspend
af: Outomatiese sluimer

en: _Plugged In
af: Ingepr_op

en: On _Battery Power
af: Op _batterykrag

en: Delay
af: Wagtyd

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
af: Kalibrering verskaf 'n profiel wat gebruik kan word vir kleurbestuur op die skerm. Hoe meer tyd geneem word vir kalibrering hoe beter is die kwaliteit van die kleurprofiel.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
af: Die rekenaar kan nie gebruik word tydens kalibrering nie.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
af: Kwaliteit

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
af: Tyd ongeveer

en: Calibration Quality
af: Kalibreerkwaliteit

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
af: Kies die sensortoestel om te gebruik vir kalibrering.

en: Calibration Device
af: Kalibreertoestel

en: Select the type of display that is connected.
af: Kies die tipe skerm wat ingeprop is.

en: Display Type
af: Skermtipe

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
af: Selekteer 'n skerm teiken witpunt. Meeste skerms moet gekalibreer word na 'n D65 verligting.

en: Profile Whitepoint
af: Profiel se witpunt

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
af: Stel die skerm se helderheid soos u dit tipies gebruik. Kleurbestuur sal akkuraatste wees by die helderheidsvlak.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
af: Of u kan die helderheidsvlak gebruik wat met een van die ander profiele vir dié toestel gebruik word.

en: Display Brightness
af: Skermhelderheid

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
af: Mens kan 'n kleurprofiel op verskillende rekenaars gebruik, of selfs profiele skep vir verskillende tipes beligting.

en: Profile Name:
af: Profielnaam:

en: Profile Name
af: Profielnaam

en: Profile successfully created!
af: Profiel is suksesvol geskep!

en: Copy profile
af: Kopieer profiel

en: Requires writable media
af: Skryfbare media is nodig

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
af: Raadpleeg gerus hierdie instruksies oor hoe om die profiel te gebruik op <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> en <a href="windows">Microsoft Windows</a>.

en: Summary
af: Opsomming

en: Add Profile
af: Voeg profiel by

en: _Import File…
af: _Voer lêer in…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
af: Probleme teëgekom. Die profiel gaan dalk nie werk nie. <a href="">Wys besonderhede.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
af: Elke toestel benodig 'n kleurprofiel wat op datum is om sy kleur te bestuur.

en: Learn more about color management
af: Meer oor kleurbestuur

en: _Set for all users
af: _Stel vir alle gebruikers

en: Set this profile for all users on this computer
af: Stel dié profiel vir alle gebruikers op dié rekenaar

en: _Enable
af: _Aktiveer

en: _Add profile
af: _Voeg profiel by

en: _Calibrate…
af: _Kalibreer…

en: Calibrate the device
af: Kalibreer die toestel

en: _Remove profile
af: Ve_rwyder 'n profiel

en: _View details
af: _Bekyk besonderhede

en: Unable to detect any devices that can be color managed
af: Kan nie enige toestelle bespeur waarvoor kleur bestuur kan word nie

en: Projector
af: Projektor

en: LCD (CCFL backlight)
af: LCD (CCFL-agterlig)

en: LCD (RGB LED backlight)
af: LCD (RGB LED-agterlig)

en: LCD (white LED backlight)
af: LCD (wit LED-agterlig)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
af: Wye spektrum LCD (CCFL-agterlig)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
af: Wye spektrum LCD (RGB LED-agterlig)

en: 40 minutes
af: 40 minute

en: Native to display
af: Ingebou in die skerm

en: D50 (Printing and publishing)
af: D50 (drukwerk en publisering)

en: D65 (Photography and graphics)
af: D65 (fotografie en grafika)

en: Display Calibration
af: Skermkalibrering

note: This starts the calibration process
en: _Start
af: _Begin

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
af: He_rvat

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
af: _Klaar

en: No Bluetooth Found
af: Geen Bluetooth-hardeware gevind nie

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
af: Prop 'n passtuk in om Bluetooth te gebruik.

en: Bluetooth Turned Off
af: Bluetooth is afgeskakel

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
af: Skakel aan om toestelle te koppel en lêers oor te dra.

en: Airplane Mode is on
af: Vlugmodus is aan

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
af: Bluetooth word gedeaktiveer tydens vlugmodus.

en: Turn Off Airplane Mode
af: Skakel vlugmodus af

en: Hardware Airplane Mode is on
af: Hardewarevlugmodus is aan

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
af: Skakel die vlugmodusskakelaar af om Bluetooth te aktiveer.

en: Left
af: Links

en: Right
af: Regs

en: Bark
af: Blaf

en: Drip
af: Drup

en: Glass
af: Glas

en: Output
af: Afvoer

en: Test
af: Toets

en: Subwoofer
af: Basluidspreker

en: Input
af: Toevoer

en: Resolution
af: Resolusie

en: Refresh Rate
af: Verfristempo

en: Adjust for TV
af: Verstel vir televisie

en: Scale
af: Skaleer

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
af: Herbegin filter

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
af: Tydelik gestop tot die volgende dag

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
af: Naglig maak die skermkleur warmer. Dit kan help om oog stremming en slapeloosheid te voorkom.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
af: Naglig

en: Schedule
af: Skeduleer

en: Sunset to Sunrise
af: Sonsondergang tot Sonsopkoms

en: Times
af: Tye

en: From
af: Van

en: Hour
af: Uur

en: Minute
af: Minuut

note: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
af: VM

note: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
af: NM

en: To
af: Tot

en: Single Display
af: Enkel skerm

en: Join Displays
af: Koppel skerms

en: Mirror
af: Dupliseer

en: Display Mode
af: Skermmodus

en: Primary Display
af: Primêre skerm

en: Display Arrangement
af: Skerm uitleg

en: Automatic Screen _Lock
af: _Outomatiese skermslot

note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: Screen Turns Off
af: Skerm afskakel

note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 seconds
af: 30 sekondes

note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 1 minute
af: 1 minuut

note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 2 minutes
af: 2 minute

note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 3 minutes
af: 3 minute

note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 5 minutes
af: 5 minute

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 4 minutes
af: 4 minute

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 8 minutes
af: 8 minute

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 10 minutes
af: 10 minute

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 12 minutes
af: 12 minute

en: Input Sources
af: Toevoerbronne

en: Use the _same source for all windows
af: Gebruik die _selfde bron vir alle vensters

en: Add an Input Source
af: Voeg 'n toevoerbron by

en: Input methods can’t be used on the login screen
af: Toevoermetodes kan nie gebruik word op die aanmeldskerm nie

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Remove
af: Verwyder

en: Reset the shortcut to its default value
af: Herstel die kortpad na sy oorspronklike waarde

en: Command
af: Opdrag

en: Shortcut
af: Kortpad

en: Set Shortcut…
af: Nuwe Kortpad…

en: Add
af: Voeg by

en: Replace
af: Vervang

en: Set
af: Kies

en: No input source selected
af: Geen toevoerbronne gekies nie

en: Add Shortcut
af: Voeg kortpad by

en: No keyboard shortcut found
af: Geen sleutelbord kortpad gevind nie

en: Try a different search
af: Probeer 'n ander soektog

en: Reset All…
af: Stel alles terug…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
af: Herstel alle kortpaaie na hul oorspronklike sleutelbindinge

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
af: Wil u die geregistreerde vingerafdrukke skrap sodat aanmelding met vingerafdrukke gedeaktiveer is?

en: _Delete Fingerprints
af: _Skrap vingerafdrukke

en: _Add User…
af: _Voeg gebruiker by…

en: Create a user account
af: Skep 'n gebruikerrekening

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
af: Die sessie moet herbegin word sodat veranderinge kan neerslag vind

en: Restart Now
af: Herbegin nou

en: User Icon
af: Gebruikerikoon

en: _Language
af: _Taal

en: _Password
af: _Wagwoord

en: _Fingerprint Login
af: Aanmelding met vingera_fdruk

en: A_utomatic Login
af: O_utomatiese aanmelding

en: Remove User…
af: Verwyder gebruiker…

en: Add User
af: Voeg gebruiker by

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
af: _Inskryf

en: Domain Administrator Login
af: Aanmelding as domein se administrateur

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
af: Om die maatskappy se aanmeldstelsel te kan gebruik, moet hierdie rekenaar aan die
    domein gekoppel wees. Laat u netwerkadministrateur
    hul domeinwagwoord hier invul.

en: _Domain
af: _Domein

en: Administrator _Name
af: Administrateur_naam

en: Administrator Password
af: Administrateurwagwoord

en: _Username
af: Gebr_uikernaam

en: _Full Name
af: _Volle naam

en: Standard
af: Standaard

en: Administrator
af: Administrateur

en: Account _Type
af: Rekening_tipe

en: Allow user to set a password when they next _login
af: _Laat gebruiker toe om 'n wagwoord in te stel met volgende aanmelding

en: Set a password _now
af: Stel 'n wagwoord _nou in

en: _Confirm
af: _Bevestig

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
af: Onderneming-aanmelding maak dat 'n bestaande, sentraal bestuurde gebruikerrekening op dié toestel gebruik kan word. U kan ook die rekening gebruik om toegang tot maatskapy hulpbronne op die internet te kry.

en: You are Offline
af: Jy is vanlyn af

en: You must be online in order to add enterprise users.
af: Jy moet aanlyn wees om onderneming-gebruikers by te voeg.

en: _Enterprise Login
af: _Onderneming-aanmelding

en: Change Password
af: Verander wagwoord

en: Ch_ange
af: Ver_ander

en: _New Password
af: _Nuwe wagwoord

en: Current _Password
af: Huidige _wagwoord

en: Allow user to change their password on next login
af: Laat gebruiker toe om 'n wagwoord in te stel met volgende aanmelding

en: Set a password now
af: Stel 'n wagwoord nou in

en: Full Screen
af: Volskerm

en: Top Half
af: Boonste helfte

en: Bottom Half
af: Onderste helfte

en: Left Half
af: Linkerhelfte

en: Right Half
af: Regterhelfte

en: Zoom Options
af: Zoemkeuses

en: _Zoom
af: _Zoem

en: _Magnification:
af: _Vergroting:

en: _Follow mouse cursor
af: _Volg die muiswyser

en: _Screen part:
af: _Skermgedeelte:

en: Magnifier _extends outside of screen
af: V_ergrootglas gaan verby die skerm

en: _Keep magnifier cursor centered
af: _Hou vergrootglas se wyser in die middel

en: Magnifier cursor _pushes contents around
af: Vergrootglas se wyser s_kuif die inhoud rond

en: Magnifier cursor moves with _contents
af: Vergrootglas se wyser skuif saam met i_nhoud

en: Magnifier Position:
af: Vergrootglas se ligging:

en: Magnifier
af: Vergrootglas

en: _Thickness:
af: _Dikte:

en: _Length:
af: _Lengte:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
af: K_leur:

en: _Crosshairs:
af: _Kruisdraadjies:

en: _Overlaps mouse cursor
af: B_o-oor die muiswyser

en: Crosshairs
af: Kruisdraadjies

en: _White on black:
af: _Wit op swart:

en: _Brightness:
af: _Helderheid:

en: _Contrast:
af: _Kontras:

en: Color Effects:
af: Klankeffekte:

en: Color Effects
af: Kleureffekte

en: Typing Assist
af: Tik-assistent

en: _Sticky Keys
af: _Kleefsleutels

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
af: Hanteer opeenvolgende wysigersleutels as 'n sleutelkombinasie

en: _Disable if two keys are pressed together
af: _Deaktiveer indien twee sleutels gelyktydig gedruk word

en: Beep when a _modifier key is pressed
af: Biep wanneer 'n _wysigsleutel gedruk word

en: S_low Keys
af: Stadige s_leutels

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
af: Wag 'n rukkie tussen wanneer 'n sleutel gedruk word en wanneer dit aanvaar word

en: A_cceptance delay:
af: Wagtyd _voor aanvaarding:

en: Slow keys typing delay
af: Stadige sleutels se tikwagtyd

en: Beep when a key is pr_essed
af: Bi_ep as 'n sleutel gedruk word

en: Beep when a key is _accepted
af: Biep as 'n sleutel _aanvaar word

en: Beep when a key is _rejected
af: Biep as 'n sleutel ve_rwerp word

en: _Bounce Keys
af: _Bonssleutels

en: Ignores fast duplicate keypresses
af: Ignoreer duplikaatsleutels kort na mekaar

en: Bounce keys typing delay
af: Bonssleutels se tikwagtyd

en: _Enable by Keyboard
af: _Aktiveer met sleutelbord

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
af: Skakel toeganklikheidfunksies aan en af met die sleutelbord

en: Repeat Keys
af: Herhaalsleutels

en: Key presses repeat when key is held down.
af: Sleuteldrukke herhaal wanneer sleutel ingehou word.

en: Repeat keys delay
af: Wagtyd vir herhaalsleutels

en: Speed
af: Spoed

en: Repeat keys speed
af: Herhaalsleutelspoed

en: Click Assist
af: Klik-assistent

en: _Simulated Secondary Click
af: Ge_simuleerder sekondêre klik

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
af: Doen 'n sekondêre klik deur die primêre knoppie in te hou

en: Secondary click delay
af: Sekondêre klikwagtyd

en: _Hover Click
af: Swee_fklik

en: Trigger a click when the pointer hovers
af: Registreer 'n klik wanneer die muiswyser sweef

en: D_elay:
af: V_ertraging:

en: Motion _threshold:
af: _Bewegingsdrempel:

en: Visual Alerts
af: Visuele waarskuwings

en: _Test flash
af: _Toets flits

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
af: Gebruik 'n visuele aanduiding wanneer 'n waarskuwingklank gespeel word.

en: _Visual Alerts
af: _Visuele waarskuwings

en: Flash the entire _screen
af: Flits die _hele skerm

en: Seeing
af: Sien

en: _High Contrast
af: _Hoë kontras

en: _Large Text
af: _Groot teks

en: C_ursor Size
af: _Wysergrootte

en: Screen _Reader
af: Ske_rmleser

en: _Sound Keys
af: Klank_sleutels

en: Hearing
af: Hoor

en: Typing
af: Tik

en: Screen _Keyboard
af: S_kermsleutelbord

en: R_epeat Keys
af: H_erhaalsleutels

en: Cursor _Blinking
af: Wyser _flikker

en: _Typing Assist (AccessX)
af: _Tik-assistent (AccessX)

en: Pointing & Clicking
af: Wys en klik

en: _Mouse Keys
af: _Muissleutels

en: _Click Assist
af: _Klik-assistent

en: _Double-Click Delay
af: Wagtyd vir _dubbelklik

en: Double-Click Delay
af: Wagtyd vir dubbelklik

en: Cursor Blinking
af: Wyser flikker

en: Cursor blinks in text fields.
af: Wyser flikker in teksvelde.

en: Cursor blinking speed
af: Wyser se flikkerspoed

en: Sound Keys
af: Klanksleutels

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
af: Biep wanneer Caps- of NumLock aan of af geskakel word.

en: Cursor Size
af: Wysergrootte

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
af: Muis grootte kan gekombineer word met die zoem funksie om dit makliker te maak om te sien.

en: Screen Reader
af: Skermleser

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
af: Die skermleser lees die vertoonde teks soos die fokus verskuif.

en: _Screen Reader
af: _Skermleser

en: General
af: Algemeen

en: Location Services
af: Liggingdienste

en: Search
af: Soek

en: No results found
af: Geen resultate gevind nie

en: Networks
af: Netwerke

en: _Computer Name
af: _Rekenaarnaam

en: _File Sharing
af: _Lêerdeling

en: _Media Sharing
af: _Mediadeling

en: _Remote Login
af: A_fgeleë aanmelding

en: Some services are disabled because of no network access.
af: Sommige dienste is gedeaktiveer weens 'n gebrek aan netwerktoegang.

en: File Sharing
af: Lêerdeling

en: _Require Password
af: Ve_reis wagwoord

en: Remote Login
af: Afgeleë aanmelding

en: Media Sharing
af: Mediadeling

en: Share music, photos and videos over the network.
af: Deel musiek, foto's en video's oor die netwerk.

en: Folders
af: Gidse

en: _New connections must ask for access
af: _Nuwe verbindings moet vra vir toegang

en: _Require a password
af: Ve_reis 'n wagwoord

en: Select how media should be handled
af: Kies hoe die media hanteer moet word

en: CD _audio
af: CD-_oudio

en: _DVD video
af: _DVD-video

en: _Music player
af: _Musiekspeler

en: _Photos
af: _Foto's

en: _Software
af: _Sagteware

en: _Other Media…
af: _Ander media…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
af: As media ingedruk word, moet _nooit programme begin of vra daaroor nie

en: Select how other media should be handled
af: Kies hoe ander media hanteer moet word

en: _Action:
af: _Aksie:

en: _Type:
af: _Tipe:

en: Preview
af: Voorskou

en: Language
af: Taal

en: Restart the session for changes to take effect
af: Die sessie moet herbegin word sodat veranderinge kan neerslag vind

en: Restart…
af: Herbegin…

en: _Formats
af: _Formate

en: Login settings are used by all users when logging into the system
af: Aanmeldinstellings word deur alle gebruikers gebruik wanneer hulle by die stelsel aanmeld

en: Dates
af: Datums

en: Dates & Times
af: Datum en Tyd

en: Numbers
af: Getalle

en: Measurement
af: Mates

en: Paper
af: Papier

en: Memory
af: Geheue

en: Processor
af: Verwerker

en: Graphics
af: Grafika

en: Calculating…
af: Bereken tans…

en: Virtualization
af: Virtualisering

en: _Select
af: _Kies

en: No languages found
af: Geen tale gevind nie

en: Time
af: Tyd

en: Turn device off
af: Skakel toestel af

en: Not set up
af: Nie opgestel nie

en: _Type
af: _Tipe

en: Sho_w password
af: _Wys wagwoord

en: Tunneled TLS
af: Getonnelde TLS

en: Protected EAP (PEAP)
af: Beskermde EAP (PEAP)

en: Au_thentication
af: Verifiëring

en: I_dentity
af: I_dentiteit

en: _User certificate
af: Gebr_uikersertifikaat

en: C_A certificate
af: S_O-sertifikaat

en: No CA certificate is _required
af: Geen CA sertifikaat word _benodig nie

en: Private _key
af: Privaats_leutel

en: _Private key password
af: Wagwoord vir _privaatsleutel

en: Anonymous
af: Anoniem

en: Authenticated
af: Geverifieer

en: Both
af: Altwee

en: Anony_mous identity
af: Anonie_me identiteit

en: PAC _file
af: PAC-_lêer

en: _Inner authentication
af: _Binne verifiëring

en: Allow automatic PAC pro_visioning
af: Laat outomatiese PAC voorsiening toe

en: Version 0
af: Weergawe 0

en: Version 1
af: Weergawe 1

en: PEAP _version
af: PEAP-_weergawe

en: 1 (Default)
af: 1 (verstek)

en: Open System
af: Oop stelsel

en: Shared Key
af: Gedeelde sleutel

en: _Key
af: S_leutel

en: Sho_w key
af: _Wys sleutel

en: WEP inde_x
af: WEP inde_ks

en: MSCHAPv2 (no EAP)
af: MSCHAPv2 (geen EAP)

en: S_ecurity
af: S_ekuriteit

en: 802.1x _Security
af: 802.1x-_sekuriteit

en: _MAC Address
af: _MAC-adres

en: _Cloned Address
af: _Gekloonde adres

en: IPv_4 Method
af: IPv_4 Metode

en: Automatic (DHCP)
af: Outomaties (DHCP)

en: Link-Local Only
af: Skakel slegs plaaslik

en: Disable
af: Deaktiveer

en: Addresses
af: Adresse

en: Netmask
af: Netmasker

en: Gateway
af: Deurgang

en: Automatic DNS
af: Outomatiese DNS

en: Separate IP addresses with commas
af: Verdeel IP adresse met kommas

en: Routes
af: Roetes

en: Automatic Routes
af: Outomatiese roetes

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
af: Mates

en: Use this connection _only for resources on its network
af: Gebruik hierdie verbinding _slegs vir hulpbronne op sy netwerk

en: _Name
af: _Naam

en: bytes
af: grepe

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
af: (Fout: kan nie VPN-verbindingredigeerder laai nie)

en: IPv_6 Method
af: IPv_6 Metode

en: Automatic, DHCP only
af: Outomaties, slegs DHCP

en: Prefix
af: Voorvoegsel

en: Signal Strength
af: Seinsterkte

en: Link speed
af: Skakelspoed

en: Last Used
af: Laas gebruik

en: Connect _automatically
af: Koppel _outomaties

en: Make available to _other users
af: Maak beskikbaar aan _ander gebruikers

en: Turn VPN connection off
af: Skakel VPN-verbinding af

en: Network Name
af: Netwerknaam

en: Security type
af: Sekuriteitstipe

en: Turn Wi-Fi off
af: Skakel Wi-Fi af

en: _Connect to Hidden Network…
af: _Koppel aan 'n versteekte netwerk…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
af: _Skakel Wi-Fi-kuberkol aan…

en: _Known Wi-Fi Networks
af: _Bekende Wi-Fi Netwerke

en: Airplane Mode
af: Vlugmodus

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
af: Deaktiveer Wi-Fi, Bluetooth en mobiele breëband

en: No Wi-Fi Adapter Found
af: Geen Wi-Fi passtukke gevind nie

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
af: Versker dat die Wi-Fi-passtuk ingeprop en angeskakel is

en: Visible Networks
af: Sigbare netwerke

en: NetworkManager needs to be running
af: NetworkManager moet loop

en: Provider
af: Verskaffer

en: _Turn On
af: _Skakel aan

en: Network Proxy
af: Netwerkinstaner

en: _HTTP Proxy
af: _HTTP-instaanbediener

en: H_TTPS Proxy
af: H_TTPS-instaanbediener

en: _FTP Proxy
af: _FTP-instaanbediener

en: _Socks Host
af: _Socks-gasheer

en: _Ignore Hosts
af: _Ignoreer gashere

en: HTTP proxy port
af: HTTP-instaanpoort

en: HTTPS proxy port
af: HTTPS-instaanpoort

en: FTP proxy port
af: FTP-instaanpoort

en: Socks proxy port
af: SOCKS-instaanpoort

en: _Configuration URL
af: _Konfigurasie-URL

en: Close
af: Sluit

en: January
af: Januarie

en: February
af: Februarie

en: March
af: Maart

en: May
af: Mei

en: June
af: Junie

en: July
af: Julie

en: August
af: Augustus

en: October
af: Oktober

en: December
af: Desember

en: Date & Time
af: Datum en tyd

en: Year
af: Jaar

en: Month
af: Maand

en: Day
af: Dag

en: Time Zone
af: Tydsone

en: Search for a city
af: Soek vir 'n stad

en: Automatic _Date & Time
af: Outomatiese _datum en tyd

en: Requires internet access
af: Internet toegang is nodig

en: Date & _Time
af: Datum en _tyd

en: Automatic Time _Zone
af: Outomatiese tyd_sone

en: Time Z_one
af: Tyds_one

en: Time _Format
af: Tyd_formaat

en: 24-hour
af: 24-uur

en: AM / PM
af: VM / NM

en: _Lock Screen Notifications
af: _Kennisgewings op geslote skerm

en: Notification _Popups
af: Kennisgewing_baniere

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
af: Kennisgewings sal aanhou om in die kenisgewing lys vertoon te word as baniere gedeaktiveer word.

en: _Mail
af: _Pos

en: _Calendar
af: _Kalender

en: M_usic
af: M_usiek

en: Primary Button
af: Primêre knoppie

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
af: Stel die volgorde van fisiese knoppies op muise en raakblaaie.

en: Mouse
af: Muis

en: Mouse Speed
af: Muisspoed

en: Double-click timeout
af: Dubbelklik-uitteltyd

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
af: Natuurlike rol

en: Scrolling moves the content, not the view.
af: Rol skuif die inhoud, nie die aansig nie.

en: Touchpad
af: Raakblad

en: Touchpad Speed
af: Raakblad se spoed

en: Tap to Click
af: Raak om te klik

en: Two-finger Scrolling
af: Rol met twee vingers

en: Edge Scrolling
af: Rol op die rand

en: Problem Reporting
af: Probleemrapportering

en: _Automatic Problem Reporting
af: Outom_atiese probleemrapportering

en: _Empty Trash…
af: Maak _asblik leeg…

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog. Translators: Option for "Retain History" in "Usage & History" dialog.
en: 1 day
af: 1 dag

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 2 days
af: 2 dae

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 3 days
af: 3 dae

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 4 days
af: 4 dae

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 5 days
af: 5 dae

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 6 days
af: 6 dae

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog. Translators: Option for "Retain History" in "Usage & History" dialog.
en: 7 days
af: 7 dae

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 14 days
af: 14 dae

note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog. Translators: Option for "Retain History" in "Usage & History" dialog.
en: 30 days
af: 30 dae

note: Translators: Option for "Retain History" in "Usage & History" dialog.
en: Forever
af: Permanent

en: Connect to your data in the cloud
af: Koppel aan jou data in die wolk

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
af: Geen internet verbinding. Koppel aan die internet om aanlyn rekeninge by te voeg

en: Add an account
af: Voeg 'n rekening by

en: Remove Account
af: Verwyder rekening

en: Quit
af: Sluit af

en: All Settings
af: Alle instellings

en: Help
af: Hulp

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
af: Voeg drukkers by, bekyk druktake en kies hoe om te druk

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
af: drukker;tou;druk;papier;ink;toner;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
af: Stel knoppiekoppelings en pas pengevoeligheid vir grafiese tablette aan

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
af: tablet;wacom;pen;uitveër;muis;

en: Power
af: Krag

en: View your battery status and change power saving settings
af: Bekyk batterystatus en verander instellings vir kragbesparing

en: Color
af: Kleur

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
af: Kalibreer die kleur van toestelle, bv. skerms, kameras of drukkers

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
af: kleur;ICC;profiel;kalibreer;drukker;skerm;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
af: Skakel Bluetooth aan en af en koppel toestelle

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
af: deel;deling;bluetooth;obex;

en: Change your background image to a wallpaper or photo
af: Verander die agtergrondbeeld na 'n muurpapier of foto

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
af: Muurpapier;Skerm;Werkskerm;

en: Sound
af: Klank

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
af: Verander klankvolume, toevoer, afvoer en kennisgewingklanke

en: Choose how to use connected monitors and projectors
af: Kies hoe om ingepropte monitors en projektors te gebruik

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
af: paneel;projektor;xrandr;skerm;resolusie;verfris;monitor;nag;lig;blou;rooiverskuiwing;kleur;sonsondergang;sonsopkoms;

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
af: kortpad;werkspasie;venster;verander;grootte;zoem;kontras;invoer;bron;sluit;volume;

en: Users
af: Gebruikers

en: Add or remove users and change your password
af: Voeg by of skrap gebruikers en verander u wagwoord

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
af: Maak sien, hoor, tik, wys en klik makliker

en: Control what you want to share with others
af: Kies wat om te deel met ander

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
af: deel;deling;ssh;gasheer;naam;afgeleë;werkskerm;media;klank;video;prente;fotos;flieks;bediener;

en: Removable Media
af: Verwyderbare media

en: Configure Removable Media settings
af: Verander verwyderbare media instellings

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
af: toestel;stelsel;verstek;toepassing;voorkeur;cd;dvd;usb;klank;video;skyf;verwyderbaar;media;outoloop;

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
af: taal;uitleg;sleutelbord;toevoer;

en: View information about your system
af: Vertoon inligting oor die stelsel

en: Control how you connect to the Internet
af: Bepaal hoe om te koppel aan die internet

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
af: Bepaal hoe om te koppel aan Wi-Fi verbindings

en: Change the date and time, including time zone
af: Verander die datum en tyd, asook tydsone

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
af: horlosie;tydsone;ligging;

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
af: skerm;sluit;diagnose;privaat;onlangs;voorlopig;tmp;indeks;naam;netwerk;identiteit;

en: Control which notifications are displayed and what they show
af: Beheer watter kennisgewings wys en wat hulle bevat

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
af: kennisgewings;banier;boodskap;

en: Default Applications
af: Verstektoepassings

en: Configure Default Applications
af: Stel verstektoepassings in

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
af: verstek;toepassing;voorkeur;media;

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
af: Verander sensitiwiteit van die muis of raakblad en kies regs- of linkerhandigheid

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
af: raakblad;wyser;klik;kliek;raak;dubbel;knoppie;rolbal;rol;

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
af: Koppel met aanlynrekeninge en kies waarvoor hulle gebruik moet word

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
af: google;facebook;twitter;yahoo;web;aanlyn;klets;kalender;pos;kontak;owncloud;kerberos;IMAP;SMTP;pocket;readitlater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
af: voorkeure;instelling;opstelling;

en: Turn zoom on or off
af: Skakel zoem aan of af

en: Zoom in
af: Zoem in

en: Zoom out
af: Zoem uit

en: Turn screen reader on or off
af: Skakel skermleser aan of af

en: Turn on-screen keyboard on or off
af: Skakel sleutelbord op die skerm aan of af

en: Increase text size
af: Vergroot teks

en: Decrease text size
af: Verklein teks

en: High contrast on or off
af: Skakel hoë kontras aan of af

en: Switch to next input source
af: Skakel na volgende toevoerbron

en: Switch to previous input source
af: Skakel na vorige toevoerbron

en: Launchers
af: Lanseerders

en: Launch help browser
af: Laat loop hulpblaaier

en: Launch calculator
af: Lanseer sakrekenaar

en: Launch email client
af: Lanseer e-poskliënt

en: Launch web browser
af: Lanseer webblaaier

en: Home folder
af: Tuisgids

[ctx: keybinding]
en: Search
af: Soek

en: Screenshots
af: Skermskote

en: Save a screenshot to $PICTURES
af: Stoor 'n skermskoot na $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
af: Stoor 'n skermskoot van 'n venster na $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
af: Stoor 'n skermskoot van 'n area na $PICTURES

en: Sound and Media
af: Klank en media

en: Volume down
af: Volume sagter

en: Volume up
af: Volume harder

en: Launch media player
af: Lanseer mediaspeler

en: Play (or play/pause)
af: Speel (of speel/wag)

en: Pause playback
af: Laat wag terugspeel

en: Stop playback
af: Stop terugspeel

en: Previous track
af: Vorige snit

en: Next track
af: Volgende snit

en: Eject
af: Uitskiet

en: System
af: Stelsel

en: Log out
af: Meld af

en: Lock screen
af: Sluit skerm
