budgie-control-center 1.2.0 - en to be translation catalogue (1561 entries)

en: Two Sided
be: Двухбаковы

en: Paper Type
be: Тып паперы

en: Paper Source
be: Крыніца паперы

en: Output Tray
be: Выхадны латок

[ctx: printing option]
en: Resolution
be: Раздзяляльнасць

en: GhostScript pre-filtering
be: Папярэдняя фільтрацыя GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
be: Старонак на бок

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
be: З двух бакоў

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
be: Арыентацыя

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
be: Агульныя

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
be: Налады старонкі

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
be: Даступныя параметры

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
be: Заданне

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
be: Якасць выявы

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
be: Колер

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
be: Завяршэнне

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
be: Дадатковыя

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
be: Пробная старонка

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
be: Пробная старонка

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
be: Няма актыўных заданняў

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
be[0]: %u заданне
be[1]: %u заданні
be[2]: %u заданняў
be[3]: %u заданняў

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
be: Ачыстка друкуючых галовак

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
be: Тонер заканчваецца

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
be: Няма тонеру

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
be: Праявіцель заканчваецца

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
be: Няма праявіцелю

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
be: Фарба аднаго з колераў заканчваецца

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
be: Няма фарбы аднаго з колераў

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
be: Адкрыта вечка

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
be: Адчынены дзверцы

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
be: Папера заканчваецца

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
be: Няма паперы

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
be: Па-за сеткай

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
be: Спынена

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
be: Кантэйнер для лішкаў фарбы амаль поўны

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
be: Кантэйнер для лішкаў фарбы поўны

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
be: Фотабарабан амаль вычарпаў свой рэсурс

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
be: Фотабарабан больш не працуе

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
be: Гатовы

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
be: Не прымае заданняў

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
be: Апрацоўванне

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
be: Вытворца

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
be: Драйвер

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
be: З аднаго боку

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
be: Доўгі край (звычайна)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
be: Кароткі край (перавернута)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
be: Кніжная

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
be: Альбомная

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
be: Перавернутая альбомная

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
be: Перавернутая кніжная

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
be: Прынтар «%s» выдалены

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
be: Не ўдалося дадаць новы прынтар.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
be: Не ўдалося загрузіць інтэрфейс: %s

en: Unlock to Add Printers and Change Settings
be: Разблакіруйце, каб дадаваць прынтары і змяняць налады

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
be: Чаканне

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
be: Прыпынена

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
be: Патрабуецца праверка сапраўднасці

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
be: Апрацоўванне

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
be: Спынена

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
be: Скасавана

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
be: Перарвана

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
be: Завершана

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
be: Прынтар JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
be: Прынтар LPD

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
be: Падрабязнасці %s

en: No suitable driver found
be: Прыдатны драйвер не знойдзены

en: Select PPD File
be: Выберыце файл PDD

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Open
be: _Адкрыць

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
be: Файлы апісання прынтараў PostScript (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
be: Аўтаматычна

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
be: Прадвызначаныя для прынтара

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
be: Укараняць толькі шрыфты GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
be: Пераўтварыць у PS level 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
be: Пераўтварыць у PS level 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
be: Без папярэдняга фільтравання

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
be: Дадаць прынтар

en: Unlock Print Server
be: Разблакіраваць сервер друку

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
be: Разблакіраваць %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
be: Увядзіце імя карыстальніка і пароль для прагляду прынтараў на %s.

en: Searching for Printers
be: Пошук прынтараў

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
be: Паслядоўны порт

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
be: Паралельны порт

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
be: Месцазнаходжанне: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
be: Адрас: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
be: Сервер патрабуе праверку сапраўднасці

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
be[0]: %u заданне патрабуе праверкі сапраўднасці
be[1]: %u заданні патрабуюць праверкі сапраўднасці
be[2]: %u заданняў патрабуюць праверкі сапраўднасці
be[3]: %u заданняў патрабуюць праверкі сапраўднасці

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
be: Актыўныя заданні %s

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
be: Увядзіце ўліковыя даныя для друку з %s.

en: %d of %d
be: %d з %d

en: New shortcut…
be: Новае спалучэнне клавіш…

en: Button %d
be: Кнопка %d

en: Button
be: Кнопка

en: Output:
be: Вывад:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
be: Захоўваць прапорцыі (letterbox):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
be: Прывязаць да аднаго манітора

en: Display Mapping
be: Прывязка да манітора

en: _Close
be: _Закрыць

en: Test Your _Settings
be: _Праверыць налады

en: Stylus
be: Пяро

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
be: Планшэт

en: Batteries
be: Батарэі

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
be: Батарэя

en: When _idle
be: Пры _бяздзейнасці

en: Suspend
be: Прыпыненне працы

en: Power Off
be: Выключэнне камп'ютара

en: Hibernate
be: Гібернацыя

en: Nothing
be: Нічога не рабіць

en: Off
be: Выключана

en: When on battery power
be: Сілкуючыся ад батарэі

en: When plugged in
be: Сілкуючыся ад электрасеткі

en: On
be: Уключана

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
be[0]: %d хвіліна
be[1]: %d хвіліны
be[2]: %d хвілін
be[3]: %d хвілін

[ctx: Idle time]
en: Never
be: Ніколі

en: Automatic suspend
be: Аўтаматычнае прыпыненне працы

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
be: Рэжым высокай прадукцыйнасці часова адключаны, тэмпература прылады занадта высокая.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
be: Вентыляцыйная адтуліна перакрыта. Рэжым высокай прадукцыйнасці часова адключаны. Каб узнавіць яго працу, перамясціце прыладу на роўную цвёрдую паверхню.

en: Performance mode temporarily disabled.
be: Рэжым высокай прадукцыйнасці часова адключаны.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
be: Нізкі зарад акумулятара. Уключаны рэжым энергазберажэння. Калі акумулятар дастаткова зарадзіцца, папярэдні рэжым будзе адноўлены.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
be: Праграма «%s» задзейнічала рэжым энергазберажэння.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
be: Праграма «%s» задзейнічала рэжым прадукцыйнасці.

[ctx: Power profile]
en: Performance
be: Прадукцыйнасць

en: High performance and power usage.
be: Высокая прадукцыйнасць і спажыванне энергіі.

[ctx: Power profile]
en: Balanced
be: Збалансаваны

en: Standard performance and power usage.
be: Звычайная прадукцыйнасць і спажыванне энергіі.

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
be: Энергазберажэнне

en: Reduced performance and power usage.
be: Паніжаная прадукцыйнасць і спажыванне энергіі.

en: Unknown time
be: Час невядомы

en: %i minute | %i minutes
be[0]: %i хвіліна
be[1]: %i хвіліны
be[2]: %i хвілін
be[3]: %i хвілін

en: %i hour | %i hours
be[0]: %i гадзіна
be[1]: %i гадзіны
be[2]: %i гадзін
be[3]: %i гадзін

en: hour | hours
be[0]: гадзіна
be[1]: гадзіны
be[2]: гадзін
be[3]: гадзін

en: minute | minutes
be[0]: хвіліна
be[1]: хвіліны
be[2]: хвілін
be[3]: хвілін

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
be: %s да поўнага зараду

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
be: Увага! Засталося %s

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
be: Засталося %s

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
be: Зараджана цалкам

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
be: Не зараджаецца

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
be: Няма зараду

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
be: Зараджаецца

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
be: Разраджаецца

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
be: Бесправадная мыш

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
be: Бесправадная клавіятура

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
be: Крыніца бесперабойнага сілкавання

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
be: КПК

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
be: Мабільны тэлефон

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
be: Медыяплэер

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
be: Камп'ютар

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
be: Гульнявая прылада ўводу

[ctx: Battery name]
en: Main
be: Асноўная

[ctx: Battery name]
en: Extra
be: Дадатковая

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
be: Стандартная прастора

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
be: Праверачны профіль

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
be: Аўтаматычны

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
be: Нізкая якасць

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
be: Сярэдняя якасць

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
be: Высокая якасць

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
be: Прадвызначаны RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
be: Прадвызначаны CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
be: Прадвызначаны шэры

en: Vendor supplied factory calibration data
be: Калібравальныя даныя ад вытворцы

en: Full-screen display correction not possible with this profile
be: Поўнаэкранная рэжым карэкцыі дысплэя з гэтым профілем немагчымы

en: This profile may no longer be accurate
be: Гэты профіль ужо можа быць недакладным

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
be: Экран ноўтбука

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
be: Убудаваная вэб-камера

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
be: Манітор %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
be: Сканер %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
be: Камера %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
be: Прынтар %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
be: Вэб-камера %s

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
be: Прадвызначаны:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
be: Колеравая прастора:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
be: Тэставы профіль:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
be: Выберыце файл профілю ICC

en: _Import
be: І_мпартаваць

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
be: Вядомыя профілі ICC

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
be: Усе файлы

en: Screen
be: Экран

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
be: Захаваць профіль

en: _Save
be: _Захаваць

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
be: Стварыць колеравы профіль для вылучанай прылады

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
be: Вымяральны інструмент не знойдзены. Праверце, што ён уключаны і правільна падлучаны.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
be: Вымяральны інструмент не падтрымлівае прафілявання прынтараў.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
be: Гэты тып прылад зараз не падтрымліваецца.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
be: Змясціце калібравальную прыладу на квадрат і націсніце «Пачаць»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
be: Перамясціце калібравальную прыладу ў абазначанае месца і націсніце «Працягнуць»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
be: Перамясціце калібравальную прыладу на абазначаную паверхню і націсніце «Працягнуць»

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
be: Закрыйце вечка ноўтбука

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
be: Узнікла непапраўная ўнутраная памылка.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
be: Не ўсталяваны інструменты для каліброўкі..

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
be: Не ўдалося стварыць профіль.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
be: Мэтавы пункт белага не атрыманы.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
be: Выканана!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
be: Не ўдалося выканаць каліброўку!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
be: Можна прыбраць калібравальную прыладу.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
be: Падчас працы не чапайце калібравальную прыладу

en: Enable color management for %s
be: Уключыць кіраванне колерамі для %s

en: Show color profiles for %s
be: Паказаць колеравыя профілі для %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
be: Не адкалібраваны

en: multiple sizes
be: некалькі памераў

en: No Desktop Background
be: Без фону працоўнага стала

en: Select a picture
be: Выберыце выяву

en: Current background
be: Цяперашні фон

en: Custom
be: Уласны

en: Testing %s
be: Праверка %s

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
be: Альбомная

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
be: Кніжная (на правы бок)

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
be: Кніжная (на левы бок)

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
be: Альбомная (перавернутая)

en: %.2lf Hz
be: %.2lf Гц

en: _Apply
be: _Ужыць

en: Apply Changes?
be: Ужыць змены?

en: Changes Cannot be Applied
be: Немагчыма ўжыць змены

en: This could be due to hardware limitations.
be: Магчыма, гэта з-за апаратных абмежаванняў.

en: More Warm
be: Больш цёплая

en: Less Warm
be: Менш цёплая

en: None
be: Няма

en: Custom Shortcuts
be: Кіраванне спалучэннямі клавіш

en: More…
be: Яшчэ…

en: No input sources found
be: Крыніцы ўводу не знойдзены

[ctx: Input Source]
en: Other
be: Іншы

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
be: %s ужо выклікае функцыю %s. Калі вы націсніце замяніць, спалучэнне для функцыі %s будзе адключана

en: Enter the new shortcut
be: Увядзіце новае спалучэнне клавіш

en: Set Custom Shortcut
be: Задаць уласнае спалучэнне клавіш

en: Set Shortcut
be: Задаць спалучэнне клавіш

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
be: Увядзіце новае спалучэнне клавіш для функцыі %s.

en: Add Custom Shortcut
be: Дадаць уласнае спалучэнне клавіш

en: Alternate Characters Key
be: Клавіша альтэрнатыўных сімвалаў

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
be: Клавіша альтэрнатыўных сімвалаў можа выкарыстоўвацца для ўводу дадатковых сімвалаў. Яны часам нанесены на кнопках клавіятуры як трэці варыянт.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
be: Левы Alt

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
be: Правы Alt

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
be: Левы Super

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
be: Правы Super

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
be: Кнопка меню

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
be: Правы Ctrl

en: Compose Key
be: Клавіша Compose

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
be: Клавіша Compose дазваляе ўводзіць шмат самых разнастайных сімвалаў. Каб скарыстацца ёй, націсніце Compose, а затым паслядоўнасць сімвалаў. Напрыклад, калі націснуць клавішу Compose, а затым <b>C</b> і <b>o</b> атрымаецца <b>©</b>, <b>a</b> і ўслед <b>'</b> атрымаецца <b>á</b>.

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
be: Крыніцы ўводу можна змяніць праз спалучэнне клавіш %s.
    Гэта спалучэнне таксама можна змяніць у наладах клавіятуры.

en: %d modified | %d modified
be[0]: %d зменена
be[1]: %d зменена
be[2]: %d зменена
be[3]: %d зменена

en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Reset All Shortcuts?
be: Скінуць усе спалучэнні клавіш?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
be: Скідванне спалучэнняў клавіш можа закрануць і ўласныя спалучэнні клавіш. Гэта дзеянне немагчыма адрабіць.

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Reset All
be: Скінуць усе

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
be: Адключана

en: Authentication failed
be: Сапраўднасць не пацверджана

en: The new password is too short
be: Новы пароль надта кароткі

en: The new password is too simple
be: Новы пароль надта просты

en: The old and new passwords are too similar
be: Стары і новы паролі надта падобныя

en: The new password has already been used recently.
be: Новы пароль нядаўна ўжо выкарыстоўваўся.

en: The new password must contain numeric or special characters
be: Новы пароль мусіць змяшчаць лічбы ці спецыяльныя знакі

en: The old and new passwords are the same
be: Стары і новы паролі аднолькавыя

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
be: Ваш пароль змяніўся пасля апошняга пацвярджэння сапраўднасці!

en: The new password does not contain enough different characters
be: Новы пароль не змяшчае дастатковай колькасці разнастайных знакаў

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Please choose another password.
be: Выберыце іншы пароль.

en: Please type your current password again.
be: Увядзіце бягучы пароль яшчэ раз.

en: Password could not be changed
be: Не ўдалося змяніць пароль

en: The passwords do not match.
be: Паролі не супадаюць.

en: Select
be: Выбраць

en: Browse for more pictures
be: Знайсці больш выяў

en: Cannot automatically join this type of domain
be: Немагчыма аўтаматычна далучыцца да дамена гэтага тыпу

en: No such domain or realm found
be: Дамен ці рэгіён не знойдзены

en: Cannot log in as %s at the %s domain
be: Не ўдалося ўвайсці як %s у дамен %s

en: Invalid password, please try again
be: Памылковы пароль, паўтарыце спробу

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
be: Не ўдалося злучыцца з даменам %s: %s

en: the device needs to be claimed to perform this action
be: каб выканаць дзеянне, трэба запытаць доступ да прылады

en: the device is already claimed by another process
be: доступ да прылады ўжо запытаў іншы працэс

en: you do not have permission to perform the action
be: у вас няма дазволу на выкананне дзеяння

en: no prints have been enrolled
be: няма зарэгістраваных адбіткаў

en: Failed to communicate with the device during enrollment
be: Не ўдалося звязацца з прыладай падчас рэгістрацыі адбітка

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
be: Не ўдалося звязацца з чытальнікам адбіткаў пальцаў

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
be: Не ўдалося звязацца з дэманам адбіткаў

en: Failed to list fingerprints: %s
be: Не ўдалося скласці спіс адбіткаў пальцаў: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
be: Не ўдалося выдаліць захаваныя адбіткі пальцаў: %s

en: Left thumb
be: Левы вялікі палец

en: Left middle finger
be: Левы сярэдні палец

en: _Left index finger
be: _Левы ўказальны палец

en: Left ring finger
be: Левы безыменны палец

en: Left little finger
be: Левы мезены палец

en: Right thumb
be: Правы вялікі палец

en: Right middle finger
be: Правы сярэдні палец

en: _Right index finger
be: _Правы ўказальны палец

en: Right ring finger
be: Правы безыменны палец

en: Right little finger
be: Правы мезены палец

en: Unknown Finger
be: Невядомы палец

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
be: Выканана

en: Fingerprint device disconnected
be: Чытальнік адбіткаў пальцаў не падлучаны

en: Fingerprint device storage is full
be: Памяць чытальніка адбіткаў пальцаў запоўнена

en: Failed to enroll new fingerprint
be: Не ўдалося зарэгістраваць новы адбітак пальца

en: Failed to start enrollment: %s
be: Не ўдалося запусціць рэгістрацыю: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
be: Не ўдалося зарэгістраваць новы адбітак пальца

en: Failed to stop enrollment: %s
be: Не ўдалося спыніць рэгістрацыю: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
be: Аднімайце і прыкладвайце палец да чытальніка некалькі разоў, каб зарэгістраваць адбітак пальца

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
be: Счытванне новага адбітка пальца

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
be: Не ўдалося вызваліць чытальнік адбіткаў пальцаў %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
be: Праблема з прыладай счытвання

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
be: Не ўдалося запытаць доступ да чытальніка адбіткаў пальцаў %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
be: Не ўдалося атрымаць чытальнік адбіткаў пальцаў: %s

en: Your account
be: Ваш уліковы запіс

en: Failed to delete user
be: Не ўдалося выдаліць карыстальніка

en: Failed to revoke remotely managed user
be: Не ўдалося ануляваць аддаленага карыстальніка

en: You cannot delete your own account.
be: Нельга выдаліць уласны ўліковы запіс.

en: %s is still logged in
be: %s не выйшаў з сістэмы

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
be: Выдаленне карыстальніка, які не выйшаў з сістэмы, можа прывесці сістэму ў супярэчлівы стан.

en: Do you want to keep %s’s files?
be: Пакінуць файлы карыстальніка %s?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
be: Пры выдаленні ўліковага запісу карыстальніка можна пакінуць яго хатні каталог, пошту і часовыя файлы.

en: _Delete Files
be: _Выдаліць файлы

en: _Keep Files
be: _Захаваць файлы

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
be: Сапраўды ануляваць уліковы запіс аддаленага карыстальніка %s?

en: _Delete
be: _Выдаліць

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
be: Уліковы запіс адключаны

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
be: Будзе зададзена пры наступным уваходзе

[ctx: Password mode]
en: None
be: Няма

en: Logged in
be: У сістэме

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
be: Уключана

en: Failed to contact the accounts service
be: Не ўдалося звязацца з сэрвісам уліковых запісаў

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
be: Праверце, ці ўсталяваны і ўключаны AccountService.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
be: Каб унесці змены,
    спачатку націсніце на значок *

en: Delete the selected user account
be: Выдаліць вылучаны ўліковы запіс карыстальніка

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
be: Каб выдаліць уліковы запіс вылучанага карыстальніка,
    спачатку націсніце на значок *

en: Unlock to Add Users and Change Settings
be: Разблакіруйце, каб дадаваць карыстальнікаў і змяняць налады

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
be: Звычайна імя карыстальніка можа ўтрымліваць толькі лацінскія літары ў ніжнім рэгістры, лічбы і наступныя сімвалы: - _

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
be: Гэтае імя карыстальніка недаступна. Паспрабуйце іншае.

en: The username is too long.
be: Імя карыстальніка занадта доўгае.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
be: Выкарыстоўваецца як назва хатняй папкі і не можа быць зменена пазней.

en: Should match the web address of your login provider.
be: Павінна супадаць з вэб-адрасам правайдара вашага ўліковага запісу.

en: Failed to add account
be: Не ўдалося дадаць уліковы запіс

en: Failed to register account
be: Не ўдалося зарэгістраваць уліковы запіс

en: No supported way to authenticate with this domain
be: Для гэтага дамену няма даступных спосабаў пацвярджэння сапраўднасці

en: Failed to join domain
be: Не ўдалося далучыцца да дамена

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
be: Няправільнае імя карыстальніка. 
    Паўтарыце спробу.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
be: Няправільны пароль. 
    Паўтарыце спробу.

en: Failed to log into domain
be: Не ўдалося ўвайсці ў дамен

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
be: Не ўдалося знайсці дамен. Можа, вы памыліліся з яго напісаннем?

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
be: Новы пароль павінен адрознівацца ад старога.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
be: Паспрабуйце змяніць некалькі літар ці лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
be: Паспрабуйце яшчэ больш змяніць пароль.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
be: Пароль, які не змяшчае імені карыстальніка, будзе больш трывалым.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
be: Пазбягайце ўжывання імені карыстальніка ў паролі.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
be: Паспрабуйце прыбраць некаторыя словы з пароля.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
be: Пазбягайце ўжывання агульнавядомых слоў.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
be: Пазбягайце перастаноўкі існуючых слоў.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
be: Паспрабуйце дадаць болей лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
be: Паспрабуйце дадаць болей літар верхняга рэгістра.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
be: Паспрабуйце дадаць болей літар ніжняга рэгістра.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
be: Паспрабуйце дадаць болей спецыяльных знакаў, напрыклад, пунктуацыйных.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
be: Паспрабуйце чаргаваць літары, лічбы і знакаў прыпынку.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
be: Пазбягайце паўтарэння аднаго і таго ж знака.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
be: Пазбягайце паўтарэння тыпаў ужытых знакаў, чаргуйце літары з лічбамі і знакамі прыпынку.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
be: Пазбягайце паслядоўнасці знакаў накшталт 1234 ці abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
be: Пароль павінен быць даўжэйшым. Паспрабуйце дадаць болей літар, лічбаў і знакаў прыпынку.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
be: Чаргуйце літары і верхняга і ніжняга рэгістра, паспрабуйце дадаць адну ці некалькі лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
be: Дадаванне вялікай колькасці літар, лічбаў і знакаў прыпынку зробіць пароль больш трывалым.

en: This Week
be: На гэтым тыдні

en: Last Week
be: На мінулым тыдні

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
be: %-d %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
be: %-d %b %Y

en: Session Ended
be: Сеанс скончаны

en: Session Started
be: Запуск сеанса

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
be: %s — актыўнасць уліковага запісу

[ctx: Distance]
en: Short
be: Кароткая

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
be: ¼ экрана

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
be: ½ экрана

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
be: ¾ экрана

[ctx: Distance]
en: Long
be: Доўгая

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
be: Стандартны

[ctx: cursor size]
en: Medium
be: Сярэді

[ctx: cursor size]
en: Large
be: Вялікі

[ctx: cursor size]
en: Larger
be: Яшчэ большы

[ctx: cursor size]
en: Largest
be: Самы вялікі

en: %d pixel | %d pixels
be[0]: %d піксель
be[1]: %d пікселі
be[2]: %d пікселяў
be[3]: %d пікселяў

en: System Bus
be: Сістэмная шына

en: Full access
be: Поўны доступ

en: Session Bus
be: Шына сеанса

en: Devices
be: Прылады

en: Full access to /dev
be: Поўны доступ да /dev

en: Network
be: Сетка

en: Has network access
be: Мае доступ да сеткі

en: Home
be: Хатняя папка

en: Read-only
be: Толькі для чытання

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: Settings
be: Налады

en: Can change settings
be: Можа змяняць налады

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
be: %s мае наступныя ўбудаваныя дазволы, іх немагчыма змяніць. Калі гэтыя дазволы вас непакояць, падумайце ці не варта выдаліць праграму.

en: Web Links
be: Вэб-спасылкі

en: Git Links
be: Спасылкі Git

en: %s Links
be: Спасылкі %s

en: Unset
be: Зняць

en: Links
be: Спасылкі

en: Hypertext Files
be: Гіпертэкставыя файлы

en: Text Files
be: Тэкставыя файлы

en: Image Files
be: Файлы відарысаў

en: Font Files
be: Файлы шрыфтоў

en: Archive Files
be: Файлы архіваў

en: Package Files
be: Файлы пакетаў

en: Audio Files
be: Аўдыяфайлы

en: Video Files
be: Відэафайлы

en: Other Files
be: Іншыя файлы

note: List of applications.
en: Applications
be: Праграмы

[ctx: service is enabled]
en: On
be: Уключана

[ctx: service is disabled]
en: Off
be: Выключана

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
be: Уключана

[ctx: service is active]
en: Active
be: Актыўна

en: Choose a Folder
be: Выберыце папку

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
be: Супольны доступ да файлаў дае доступ да агульнадаступнай папкі карыстальнікам вашай сеткі праз: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
be: Калі ўключаны аддалены ўваход, аддаленыя карыстальнікі могуць злучацца праз каманду Secure Shell:
    %s

en: Copy
be: Капіяваць

en: Sharing
be: Супольны доступ

note: Label
en: No networks selected for sharing
be: Сеткі для супольнага карыстання не выбраны

en: Ask what to do
be: Спытаць, што рабіць

en: Do nothing
be: Нічога не рабіць

en: Open folder
be: Адкрыць папку

en: Other Media
be: Іншыя носьбіты

en: Select an application for audio CDs
be: Выберыце праграму для аўдыядыскаў

en: Select an application for video DVDs
be: Выберыце праграму для відэа на DVD-дысках

en: Select an application to run when a music player is connected
be: Выберыце праграму для запуску пры падлучэнні музычнага плэера

en: Select an application to run when a camera is connected
be: Выберыце праграму для запуску пры падлучэнні фотаапарата ці відэакамеры

en: Select an application for software CDs
be: Выберыце праграму для дыскаў з праграмным забеспячэннем

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
be: аўдыя на DVD

en: blank Blu-ray disc
be: пусты Blu-ray

en: blank CD disc
be: пусты CD

en: blank DVD disc
be: пусты DVD

en: blank HD DVD disc
be: пусты HD DVD

en: Blu-ray video disc
be: відэа на Blu-ray

en: e-book reader
be: электронная кніга

en: HD DVD video disc
be: відэа на HD DVD

en: Windows software
be: ПЗ Windows

[ctx: measurement format]
en: Imperial
be: Імперская

[ctx: measurement format]
en: Metric
be: Метрычная

en: Formats
be: Фарматы

en: Unknown
be: Невядома

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
be: 64-бітная

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
be: 32-бітная

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
be: Невядома

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
be: Хот-спот

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: Select _All
be: Выбраць ус_е

en: Unlock to Change Settings
be: Разблакіруйце, каб змяняць налады

en: Other…
be: Іншая…

en: Today
be: Сёння

en: Yesterday
be: Учора

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
be: %-d %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
be: %-d %b %Y

en: %d hour | %d hours
be[0]: %d гадзіна
be[1]: %d гадзіны
be[2]: %d гадзін
be[3]: %d гадзін

en: %d second | %d seconds
be[0]: %d секунда
be[1]: %d секунды
be[2]: %d секунд
be[3]: %d секунд

note: 0 seconds
en: 0 seconds
be: 0 секунд

en: never
be: ніколі

en: today
be: сёння

en: yesterday
be: учора

en: %i day ago | %i days ago
be[0]: %i дзень таму
be[1]: %i дні таму
be[2]: %i дзён таму
be[3]: %i дзён таму

en: IPv4 Address
be: IPv4-адрас

en: IPv6 Address
be: IPv6-адрас

en: IP Address
be: IP-адрас

en: Hardware Address
be: Апаратны адрас

en: Default Route
be: Прадвызначаны маршрут

en: Last used
be: Апошняе выкарыстанне

note: Translators: network device speed
en: %d Mb/s
be: %d Мб/с

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
be: Правадное

en: Options…
be: Параметры…

en: missing EAP-FAST PAC file
be: адсутнічае PAC-файл EAP-FAST

en: Choose a PAC file
be: Выберыце PAC-файл

en: PAC files (*.pac)
be: PAC-файлы (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
be: адсутнічае імя карыстальніка EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
be: адсутнічае пароль EAP-LEAP

en: missing leap-username
be: адсутнічае імя карыстальніка LEAP

en: missing leap-password
be: адсутнічае пароль LEAP

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
be: памылковы сертыфікат EAP-PEAP CA: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
be: памылковы сертыфікат EAP-PEAP CA: сертыфікат не ўказаны

en: Choose a Certificate Authority certificate
be: Выберыце сертыфікат цэнтра сертыфікацыі

en: missing wep-key
be: адсутнічае ключ WEP

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
be: памылковы ключ WEP. Ключ даўжынёй %zu павінен змяшчаць толькі шаснаццатковыя лічбы

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
be: памылковы ключ WEP. Ключ даўжынёй %zu павінен змяшчаць толькі сімвалы ASCII

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
be: памылковы ключ WEP. Няправільная даўжыня ключа %zu. Даўжыня ключа павінна быць 5/13 (ASCII) або 10/26 (HEX)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
be: памылковы ключ WEP. Парольная фраза не можа быць пустой

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
be: памылковы ключ WEP. Парольная фраза павінна быль карацейшай за 64 сімвалы

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
be: невядомая памылка бяспекі 802.1X (wpa-eap)

en: no file selected
be: файлы не выбраны

en: unspecified error validating eap-method file
be: нявызначаная памылка праверкі файла eap-method

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
be: закрытыя ключы DER, PEM або PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
be: сертыфікаты DER і PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
be: памылковы сертыфікат EAP-TTLS CA: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
be: памылковы сертыфікат EAP-TTLS CA: сертыфікат не ўказаны

en: missing EAP username
be: адсутнічае імя карыстальніка EAP

en: missing EAP password
be: адсутнічае пароль EAP

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
be: памылковы wpa-psk. Памылковая даўжыня ключа  %zu. Павінна быць [8,63] байт або 64 шаснаццатковыя лічбы

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
be: памылковы wpa-psk. Немагчыма інтэрпрэтаваць ключ з 64 байтаў як шаснаццатковы

en: Unknown error validating 802.1X security
be: Невядомая памылка праверкі бяспекі 802.1X

en: Wi-Fi password is missing.
be: Адсутнічае пароль Wi-Fi.

en: missing EAP-TLS identity
be: адсутнічае ідэнтычнасць EAP-TLS

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
be: памылковы сертыфікат EAP-TLS CA: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
be: памылковы сертыфікат EAP-TLS CA: сертыфікат не вызначаны

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
be: памылковы закрыты ключ EAP-TLS: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
be: памылковы сертыфікат карыстальніка EAP-TLS: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
be: Незашыфраваныя закрытыя ключы небяспечныя

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
be: Падобна, што выбраны закрыты ключ не абаронены паролем. Гэта можа прывесці да кампраметавання ўліковых даных. Выберыце закрыты ключ, абаронены паролем.
    
    (Вы можаце абараніць закрыты ключ паролем праз openssl)

en: Choose your personal certificate
be: Выберыце асабісты сертыфікат

en: Choose your private key
be: Выберыце закрыты ключ

en: Stop hotspot and disconnect any users?
be: Спыніць хот-спот і адлучыць усіх карыстальнікаў?

en: _Stop Hotspot
be: _Спыніць хот-спот

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
be: VPN %s

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
be: Невядомы стан

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
be: Некіруемае

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
be: Недаступна

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
be: Злучэнне

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
be: Патрабуецца праверка сапраўднасці

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
be: Злучана

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
be: Адлучэнне

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
be: Не ўдалося злучыцца

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
be: Невядомы стан (адсутнічае)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
be: Не ўдалося наладзіць

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
be: Не ўдалося наладзіць IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
be: Налады IP састарэлі

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
be: Паролі патрабуюцца, але яны адсутнічаюць

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
be: Кліент 802.1x адлучаны

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
be: Памылка канфігурацыі кліента 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
be: Памылка кліента 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
be: Занадта доўгае пацвярджэнне сапраўднасці кліента 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
be: Не ўдалося запусціць сэрвіс PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
be: Сэрвіс PPP адлучаны

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
be: Памылка PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
be: Не ўдалося запусціць DHCP-кліента

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
be: Памылка DHCP-кліента

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
be: Памылка DHCP-кліента

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
be: Не ўдалося запусціць сэрвіс супольнага выкарыстання злучэння

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
be: Памылка сэрвісу супольнага выкарыстання злучэння

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
be: Не ўдалося запусціць сэрвіс AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
be: Памылка сэрвісу AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
be: Памылка сэрвісу AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
be: Лінія занята

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
be: Няма гудка

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
be: Не ўдалося ўсталяваць канал сувязі

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
be: Скончыўся тэрмін чакання для набора нумара

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
be: Не ўдалося набраць нумар

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
be: Не ўдалося ініцыялізаваць мадэм

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
be: Не ўдалося выбраць вызначаны APN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
be: Пошук сетак не ажыццяўляецца

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
be: Адмоўлена ў сеткавай рэгістрацыі

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
be: Скончыўся тэрмін чакання сеткавай рэгістрацыі

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
be: Не ўдалося зарэгістравацца ў запытанай сетцы

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
be: Няўдалая праверка PIN-кода

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
be: Убудаванае ПЗ прылады можа адсутнічаць

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
be: Злучэнне знікла

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
be: Чакалася наяўнасць злучэння

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
be: Мадэм не знойдзены

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
be: Памылка Bluetooth-злучэння

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
be: SIM-карта не ўстаўлена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
be: Патрабуецца PIN-код SIM-карты

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
be: Патрабуецца PUK-код SIM-карты

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
be: Памылка SIM-карты

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
be: Збой залежнасці злучэння

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
be: Убудаванае ПЗ адсутнічае

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
be: Кабель адключаны

en: Insecure network (WEP)
be: Небяспечная сетка (WEP)

en: Secure network (WPA)
be: Бяспечная сетка (WEP)

en: Secure network (WPA2)
be: Бяспечная сетка (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
be: Бяспечная сетка (WPA3)

en: Secure network
be: Бяспечная сетка

en: Security
be: Бяспека

en: Delete Address
be: Выдаліць адрас

en: Delete Route
be: Выдаліць маршрут

en: automatic
be: аўтаматычна

en: Identity
be: Ідэнтычнасць

en: Cannot import VPN connection
be: Немагчыма імпартаваць VPN-злучэнне

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
be: Не ўдалося прачытаць файл «%s» або ён не змяшчае зразумелай інфармацыі аб VPN-злучэнні
    
    Памылка: %s.

en: Select file to import
be: Выберыце які файл імпартаваць

en: A file named “%s” already exists.
be: Файл з назвай «%s» ужо існуе.

en: _Replace
be: _Замяніць

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
be: Замяніць %s VPN-злучэннем, якое вы захоўваеце?

en: Cannot export VPN connection
be: Немагчыма экспартаваць VPN-злучэнне

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
be: Не ўдалося экспартаваць VPN-злучэнне «%s» у %s.
    
    Памылка: %s.

en: Export VPN connection
be: Экспартаваць VPN-злучэнне

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
be: Няма

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
be: WEP, 40/128-бітны ключ (Hex або ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
be: WEP, 128-бітная парольная фраза

en: Dynamic WEP (802.1x)
be: Дынамічны WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
be: WPA і WPA2 Personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
be: WPA і WPA2 Enterprise

en: Preserve
be: Не змяняць

en: Permanent
be: Пастаянны

en: Random
be: Выпадковы

en: Stable
be: Стабільны

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
be: Уведзены тут MAC-адрас будзе выкарыстоўвацца як апаратны адрас для сеткавай прылады, якая ўсталявала злучэнне. Гэта функцыя вядома як кланіраванне або падмена MAC-адраса. Прыклад: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
be: Профіль %d

en: Unable to open connection editor
be: Немагчыма адкрыць рэдактар злучэння

en: New Profile
be: Новы профіль

en: _Add
be: _Дадаць

en: Import from file…
be: Імпартаваць з файла…

en: Add VPN
be: Дадаць VPN

[ctx: Wifi security]
en: None
be: Няма

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
be: Ніколі

en: %d Mb/s (%1.1f GHz)
be: %d Мб/с (%1.1f ГГц)

en: 2.4 GHz / 5 GHz
be: 2.4 ГГц / 5 ГГц

en: 2.4 GHz
be: 2.4 ГГц

en: 5 GHz
be: 5 ГГц

[ctx: Signal strength]
en: None
be: Няма

[ctx: Signal strength]
en: Weak
be: Слабы

[ctx: Signal strength]
en: Ok
be: Сярэдні

[ctx: Signal strength]
en: Good
be: Добры

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
be: Выдатны

en: Forget Connection
be: Забыць злучэнне

en: Remove Connection Profile
be: Выдаліць профіль злучэння

en: Remove VPN
be: Выдаліць VPN

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Add new connection
be: Дадаць новае злучэнне

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
be: Уключэнне хот-спота, адлучыць %s, доступ да інтэрнэту праз Wi-Fi будзе немагчымы.

en: Must have a minimum of 8 characters
be: Павінен змяшчаць не менш за 8 сімвалаў

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
be: Уключыць Wi-Fi хот-спот?

en: Manual
be: Уручную

en: Automatic
be: Аўтаматычна

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
be: Калі URL-адрас канфігурацыі не вызначаны, выкарыстоўваецца механізм аўтаматычнага пошуку сеціўнага проксі-сервера.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
be: Не рэкамендавана для ненадзейных публічных сетак.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
be: Сеткавыя звесткі для вылучаныя сетак, у тым ліку паролі і карыстальніцкія налады, будуць страчаны.

en: _Forget
be: _Забыць

en: Known Wi-Fi Networks
be: Вядомыя сеткі Wi-Fi

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
be: _Забыць

en: System policy prohibits use as a Hotspot
be: Палітыка сістэмы забараняе рэжым хот-спота

en: Wireless device does not support Hotspot mode
be: Бесправадная прылада не падтрымлівае рэжым хот-спота

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
be: Нешта пайшло не так. Звяжыцеся з пастаўшчыком праграмнага забеспячэння.

en: NetworkManager needs to be running.
be: NetworkManager павінен быць запушчаны.

en: 2G Only
be: Толькі 2G

en: 3G Only
be: Толькі 3G

en: 4G Only
be: Толькі 4G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
be: 2G, 3G, 4G (пажадана)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
be: 2G, 3G (пажадана), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
be: 2G (пажадана), 3G, 4G

en: 3G, 4G (Preferred)
be: 3G, 4G (пажадана)

en: 3G (Preferred), 4G
be: 3G (пажадана), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
be: 2G, 4G (пажадана)

en: 2G (Preferred), 4G
be: 2G (пажадана), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
be: 2G, 3G (пажадана)

en: 2G (Preferred), 3G
be: 2G (пажадана), 3G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
be: Невядома

en: Not Registered
be: Не зарэгістраваны

en: Registered
be: Зарэгістраваны

en: Roaming
be: Роўмінг

en: Searching
be: Пошук

en: Denied
be: Адмоўлена

en: SIM %d
be: SIM-карта %d

en: Unlock SIM card
be: Разблакіраванне SIM-карты

en: Unlock
be: Разблакіраваць

en: Please provide PIN code for SIM %d
be: Увядзіце PIN-код для SIM-карты %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
be: Увядзіце PIN-код, каб разблакіраваць SIM-карту

en: Please provide PUK code for SIM %d
be: Увядзіце PUK-код для SIM-карты %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
be: Увядзіце PUK-код, каб разблакіраваць SIM-карту

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
be[0]: Уведзены няправільны пароль. Засталася %1$u спроба
be[1]: Уведзены няправільны пароль. Засталося %1$u спробы
be[2]: Уведзены няправільны пароль. Засталося %1$u спроб
be[3]: Уведзены няправільны пароль. Засталося %1$u спроб

en: You have %u try left | You have %u tries left
be[0]: Засталася %1$u спроба
be[1]: Засталося %1$u спробы
be[2]: Засталося %1$u спроб
be[3]: Засталося %1$u спроб

en: Wrong password entered.
be: Уведзены няправільны пароль.

en: PUK code should be an 8 digit number
be: PUK-код павінен змяшчаць 8 лічбаў

en: Enter New PIN
be: Увядзіце новы PIN-код

en: PIN code should be a 4-8 digit number
be: PIN-код павінен павінен змяшчаць ад 4 да 8 лічбаў

en: _Set
be: _Задаць

en: Operation Cancelled
be: Аперацыя скасавана

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
be: <b>Памылка.</b> Няма доступу на змяненне налад

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
be: <b>Памылка.</b> Памылка мабiльнага абсталявання

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
be: Падсістэма Thunderbolt (boltd) не ўсталявана ці не наладжана належным чынам.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
be: Не ўдалося выявіць Thunderbolt.
    Thunderbolt можа не падтрымлівацца сістэмай ці быць адключаным у BIOS або не падтрымлівацца праз зададзены ў BIOS ўзровень бяспекі.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
be: Падтрымка Thunderbolt адключана ў BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
be: Не ўдалося вызначыць узровень бяспекі Thunderbolt.

en: Error switching direct mode: %s
be: Памылка пераключэння рэжыму прамога доступу: %s

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
be: Адлучана

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
be: Злучэнне

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
be: Злучана

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
be: Памылка аўтарызацыі

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
be: Аўтарызацыя

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
be: Дзейнічае з абмежаваннямі

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
be: Палучана і аўтарызавана

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
be: Невядома

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
be: Аўтарызавана:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
be: Злучана:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
be: Зарэгістравана:

en: Failed to authorize device:
be: Не ўдалося аўтарызаваць прыладу:

en: Failed to forget device:
be: Не ўдалося забыць прыладу:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
be[0]: Залежыць ад %u іншай прылады
be[1]: Залежыць ад %u іншых прылад
be[2]: Залежыць ад %u іншых прылад
be[3]: Залежыць ад %u іншых прылад

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
be: Памылка

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
be: Аўтарызавана

en: Try clicking, double clicking, scrolling
be: Паспрабуйце зрабіць адзінарнае і падвойнае націсканне, прагортку

en: Five clicks, GEGL time!
be: Пяць націсканняў – час GEGL!

en: Double click, primary button
be: Падвойнае націсканне, асноўная кнопка

en: Single click, primary button
be: Адзінарнае націсканне, асноўная кнопка

en: Double click, middle button
be: Падвойнае націсканне, сярэдняя кнопка

en: Single click, middle button
be: Адзінарнае націсканне, сярэдняя кнопка

en: Double click, secondary button
be: Падвойнае націсканне, другая кнопка

en: Single click, secondary button
be: Адзінарнае націсканне, другая кнопка

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
be: Даведацца больш

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
be: Справаздачы пра тэхнічныя праблемы дапамагаюць нам удасканальваць % s. Усе справаздачы адпраўляюцца ананімна і не змяшчаюць персанальных дадзеных. % s

en: Empty all items from Trash?
be: Ачысціць сметніцу ад усяго яе змесціва?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
be: Усё змесціва сметніцы будзе незваротна выдалена.

en: _Empty Trash
be: _Ачысціць сметніцу

en: Delete all the temporary files?
be: Выдаліць усе часовыя файлы?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
be: Усе часовыя файлы будуць незваротна выдалены.

en: _Purge Temporary Files
be: _Выдаліць часовыя файлы

[ctx: Online Account]
en: Other
be: Іншы

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
be: Уліковы запіс %s

en: Error removing account
be: Памылка выдалення ўліковага запісу

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
be: %s выдалены

en: Display version number
be: Паказаць нумар версіі

en: Enable verbose mode
be: Уключыць падрабязны рэжым

en: Search for the string
be: Пошук радка

en: List possible panel names and exit
be: Вывесці спіс магчымых назваў панэляў і выйсці

en: Panel to display
be: Панэль для паказу

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
be: [ПАНЭЛЬ] [АРГУМЕНТ…]

en: Available panels:
be: Даступныя панэлі:

en: Privacy
be: Прыватнасць

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
be[0]: %u выхад
be[1]: %u выхады
be[2]: %u выхадаў
be[3]: %u выхадаў

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
be[0]: %u уваход
be[1]: %u уваходы
be[2]: %u уваходаў
be[3]: %u уваходаў

en: System Sounds
be: Сістэмныя гукі

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
be: _Разблакіраваць

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
be: Прынтары не знойдзены

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
be: Увядзіце сеткавы адрас прынтара або пашукайце па назве

en: Authentication Required
be: Патрабуецца праверка сапраўднасці

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
be: Увядзіце імя карыстальніка і пароль для прагляду прынтараў на серверы друку.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
be: Імя карыстальніка

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
be: Пароль

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
be: Дамен

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
be: П_ацвердзіць

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
be: Ачысціць усе

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
be: _Пацвердзіць

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
be: Няма актыўных заданняў друку

en: Select Printer Driver
be: Выберыце драйвера прынтара

en: Loading drivers database…
be: Загрузка базы даных драйвераў…

en: Printing Options
be: Параметры друку

en: Printer Details
be: Падрабязнасці аб прынтары

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
be: Прадвызначаны прынтар

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
be: Ачыстка друкуючых галовак

en: Remove Printer
be: Выдаліць прынтар

en: Model
be: Мадэль

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Ink Level
be: Узровень чарніла

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
be: Перазапусціце, калі праблема вырашана.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
be: Перазапусціць

en: Name
be: Назва

en: Address
be: Адрас

en: Searching for preferred drivers…
be: Пошук найлепшага драйвера…

en: Search for Drivers
be: Пошук драйвераў

en: Select from Database…
be: Выбраць з базы даных…

en: Install PPD File…
be: Усталяваць PPD-файл…

en: Authenticate
be: Пацвердзіць

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add Printer…
be: Дадаць прынтар…

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
be: Адрабіць

en: No printers
be: Няма прынтараў

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
be: Сістэмны сэрвіс друку
    недаступны або не запушчаны.

en: Location services turned off
be: Сэрвісы месцазнаходжання выключаны

en: No applications can obtain location information.
be: Няма праграм, якія могуць атрымліваць звесткі пра месцазнаходжанне.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
be: Сэрвісы месцазнаходжання дазваляюць праграмам ведаць ваша месцазнаходжанне. Дакладнасць павялічваецца пры выкарыстанні Wi-Fi і шырокапалосага мабільнага злучэння.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
be: Выкарыстоўвае сэрвіс месцазнаходжання Mozilla. <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Палітыка прыватнасці</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
be: Дазволіць праграмам ніжэй вызначаць ваша месцазнаходжанне.

en: No Applications Have Asked for Location Access
be: Няма праграм, якія запыталі доступ да месцазнаходжання

en: Default
be: Стандартны

en: Middle Mouse Button Click
be: Сярэдняя кнопка мышы

en: Right Mouse Button Click
be: Правая кнопка мышы

en: Back
be: Назад

en: Forward
be: Наперад

en: No stylus found
be: Пяро не знойдзена

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
be: Перамясціце пяро бліжэй да планшэта, каб наладзіць

en: Eraser Pressure Feel
be: Адчувальнасць націску сціркі

en: Soft
be: Мяккая

en: Firm
be: Цвёрдая

en: Top Button
be: Верхняя кнопка

en: Lower Button
be: Ніжняя кнопка

en: Lowest Button
be: Самая ніжняя кнопка

en: Tip Pressure Feel
be: Адчувальнасць націску пяра

en: Tablet (absolute)
be: Планшэт (абсалютныя каардынаты)

en: Touchpad (relative)
be: Сэнсарная панэль (адносныя каардынаты)

en: Tablet Preferences
be: Параметры планшэта

en: _Help
be: _Даведка

en: No tablet detected
be: Планшэт не знойдзены

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
be: Падлучыце або ўключыце планшэт Wacom

en: Bluetooth Settings
be: Налады Bluetooth

en: Wacom Tablet
be: Планшэт Wacom

en: Tracking Mode
be: Рэжым адсочвання

en: Left-Handed Orientation
be: Прыстасаваць для левай рукі

en: Map to Monitor…
be: Прывязаць да манітора…

en: Map Buttons…
be: Прызначыць кнопкі…

en: Calibrate…
be: Адкалібраваць…

en: Adjust mouse settings
be: Змяніць налады мышы

en: Adjust display resolution
be: Наладзіць разрознасць дысплэя

en: Decouple Display
be: Раз'яднаць дысплэй

en: Screen Calibration
be: Каліброўка экрана

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
be: Кранайце маркеры, якія ўзнікаюць на экране, каб адкалібраваць планшэт.

en: Mis-click detected, restarting…
be: Выяўлена памылковае націсканне, перазапуск…

en: Map Buttons
be: Прызначэнне кнопак

en: Map buttons to functions
be: Прызначыць функцыі кнопкам

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
be: Каб змяніць спалучэнне клавіш, выберыце «Адправіць націснутыя клавішы», затым націсніце і ўтрымлівайце новае спалучэнне клавіш або націсніце Backspace, каб ачысціць.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
be: 15 хвілін

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
be: 30 хвілін

en: Power Mode
be: Рэжым сілкавання

en: Affects system performance and power usage.
be: Уплывае на прадукцыйнасць сістэмы і спажыванне энергіі.

en: Power Saving Options
be: Параметры энергазберажэння

en: Automatic Screen Brightness
be: Аўтакіраванне яркасцю экрана

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
be: Яркасць экрана падстройваецца пад знешняе асвятленне.

en: Dim Screen
be: Прыцямненне экрана

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
be: Яркасць экрана паніжаецца, калі камп'ютар бяздзейнічае.

en: Screen _Blank
be: _Адключэнне экрана

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
be: Экран выключыцца пасля пазначанага перыяду бяздзейнасці.

en: Automatic Power Saver
be: Аўтаматычны рэжым энергазберажэння

en: Enables power saver mode when battery is low.
be: Калі зарад акумулятара нізкі, уключаецца рэжым энергазберажэння.

en: _Automatic Suspend
be: _Аўтаматычнае прыпыненне працы

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
be: Камп'ютар прыпыняе працу пасля пазначанага перыяду бяздзейнасці.

en: Suspend & Power Button
be: Кнопкі прыпынення працы і выключэння

en: Po_wer Button Behavior
be: Дзеянне для кнопкі _выключэння

en: Show Battery _Percentage
be: Узровень зараду батарэі ў працэнтах

en: Automatic Suspend
be: Аўтаматычнае прыпыненне працы

en: _Plugged In
be: Ад _электрасеткі

en: On _Battery Power
be: Ад _батарэі

en: Delay
be: Затрымка

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
be: У выніку калібравання будзе створаны профіль, прыдатны для кіравання колерамі экрана. Чым болей часу выдаткавана на калібраванне, тым лепш якасць колеравага профілю.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
be: Падчас калібравання вы не зможаце карыстацца камп'ютарам.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
be: Якасць

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
be: Прыблізны час

en: Calibration Quality
be: Якасць каліброўкі

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
be: Выберыце вымяральную прыладу для каліброўкі.

en: Calibration Device
be: Калібравальная прылада

en: Select the type of display that is connected.
be: Выберыце тып падлучанага дысплэя.

en: Display Type
be: Тып дысплэя

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
be: Выберыце для дысплэя мэтавы пункт белага. Большасць дысплэяў калібруецца адносна крыніцы святла D65.

en: Profile Whitepoint
be: Профіль пункта белага

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
be: Задайце звыклую для вас яркасць дысплэя. Кіраванне колерамі будзе найбольш дакладным для гэтага ўзроўні яркасці.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
be: Таксама, вы можаце выкарыстаць узровень яркасці з іншага профілю для гэтай прылады.

en: Display Brightness
be: Яркасць дысплэя

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
be: Колеравы профіль можа быць выкарыстаны на розных камп'ютарах. Таксама вы можаце стварыць розныя профілі для рознага асвятлення.

en: Profile Name:
be: Назва профілю:

en: Profile Name
be: Назва профілю

en: Profile successfully created!
be: Профіль створаны!

en: Copy profile
be: Скапіраваць профіль

en: Requires writable media
be: Патрабуецца носьбіт з магчымасцю запісу

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
be: Вам могуць прыдацца наступныя інструкцыі аб тым, як можна выкарыстаць гэты профіль на сістэмах <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> і <a href="windows">Microsoft Windows</a>.

en: Summary
be: Зводка

en: Add Profile
be: Дадаць профіль

en: _Import File…
be: _Імпартаваць файл…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
be: Выяўлены праблемы. Профіль можа працаваць няправільна. <a href="">Падрабязнасці.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
be: Каб кіраваць колерамі, кожнай прыладзе трэба абнавіць колеравы профіль.

en: Learn more about color management
be: Даведацца больш пра кіраванне колерам

en: _Set for all users
be: _Устанавіць для ўсіх карыстальнікаў

en: Set this profile for all users on this computer
be: Устанавіць гэты профіль для ўсіх карыстальнікаў гэтага камп'ютара

en: _Enable
be: _Уключыць

en: _Add profile
be: _Дадаць профіль

en: _Calibrate…
be: _Адкалібраваць…

en: Calibrate the device
be: Адкалібраваць прыладу

en: _Remove profile
be: _Выдаліць профіль

en: _View details
be: _Паказаць падрабязнасці

en: Unable to detect any devices that can be color managed
be: Не ўдалося выявіць прылады, якія могуць кіраваць колерам

en: Projector
be: Праектар

en: Plasma
be: Плазма

en: LCD (CCFL backlight)
be: LCD (падсветка CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
be: LCD (падсветка RGB LED)

en: LCD (white LED backlight)
be: LCD (белая падсветка LED)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
be: Wide gamut LCD (падсветка CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
be: Wide gamut LCD (падсветка RGB LED)

en: 40 minutes
be: 40 хвілін

en: Native to display
be: Родная для гэтага дысплэя

en: D50 (Printing and publishing)
be: D50 (друк і кнігавыдавецтва)

en: D65 (Photography and graphics)
be: D65 (фатаграфія і графіка)

en: Display Calibration
be: Каліброўка дысплэя

note: This starts the calibration process
en: _Start
be: _Пачаць

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
be: _Узнавіць

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
be: _Гатова

en: No Bluetooth Found
be: Bluetooth не знойдзены

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
be: Каб карыстацца Bluetooth, падключыце адаптар.

en: Bluetooth Turned Off
be: Bluetooth выключаны

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
be: Уключыце, каб злучаць прылады і прымаць файлы.

en: Airplane Mode is on
be: Рэжым палёту ўключаны

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
be: Bluetooth выключаны ў рэжыме палёту.

en: Turn Off Airplane Mode
be: Выключыць рэжым палёту

en: Hardware Airplane Mode is on
be: Апаратны рэжым палёту ўключаны

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
be: Выключыце рэжым палёту, каб уключыць Bluetooth.

en: Add Picture…
be: Дадаць выяву…

en: Click a speaker to test
be: Націсніце на дынамік, каб праверыць

en: Left
be: Левая

en: Right
be: Правая

en: Bark
be: Брэх

en: Drip
be: Кропля

en: Glass
be: Шклянка

en: Sonar
be: Гідралакатар

en: Rear
be: Тыл

en: Front
be: Фронт

en: System Volume
be: Сістэмная гучнасць

en: Volume Levels
be: Узроўні гучнасці

en: Output
be: Выхад

en: Output Device
be: Выхадная прылада

en: Test
be: Праверыць

en: Configuration
be: Канфігурацыя

en: Balance
be: Баланс

en: Fade
be: Згасанне

en: Subwoofer
be: Сабвуфер

en: Input
be: Уваход

en: Input Device
be: Уваходная прылада

en: Volume
be: Гучнасць

en: Alert Sound
be: Гук абвестак

en: Refresh Rate
be: Частата абнаўлення

en: Adjust for TV
be: Падстроіць для ТБ

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
be: Перазапусціць фільтр

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
be: Часова адключана да заўтра

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
be: Начное святло робіць колеры на экране цяплейшымі. Гэта можа дапамагчы ад стамлення вачэй і бяссонніцы.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
be: Начное святло

en: Schedule
be: Расклад

en: Sunset to Sunrise
be: Ад заходу да ўсходу

en: Manual Schedule
be: Вызначаецца ўручную

en: Times
be: Час

en: From
be: З

en: Hour
be: Гадзіны

en: Minute
be: Хвіліны

en: To
be: Да

en: Color Temperature
be: Колеравая тэмпература

en: Single Display
be: Адзін дысплэй

en: Join Displays
be: Аб'яднаць дысплэі

en: Mirror
be: Адлюстраванне

en: Display Mode
be: Рэжым манітора

en: Contains top bar and Activities
be: Змяшчае верхнюю панэль і меню Дзейнасць

en: Primary Display
be: Асноўны дысплэй

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
be: Перацягніце дысплэі адпаведна з іх рэальным размяшчэннем. Выберыце дысплэй, каб змяніць яго налады.

en: Display Arrangement
be: Упарадкаванне дысплэяў

en: Active Display
be: Актыўны дысплэй

en: Display Configuration
be: Канфігурацыя дысплэя

en: Blank Screen Delay
be: Затрымка да адключэння экрана

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
be: Час бяздзейнасці пасля якога экран пагасне.

en: Automatic Screen _Lock
be: _Аўтаматычнае блакіраванне экрана

en: Automatic _Screen Lock Delay
be: Затрымка да аўтаматычнага блакіравання экрана

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
be: Час да аўтаматычнага блакіравання экрана пасля яго адключэння.

en: Show _Notifications on Lock Screen
be: Паказваць _апавяшчэнні на экране блакіравання

en: Forbid new _USB devices
be: _Забараняць новыя USB-прылады

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
be: Прадухіляе ўзаемадзеянне новых USB-прылад з сістэмай, калі экран заблакіраваны.

en: Displays
be: Дысплэі

en: Input Sources
be: Крыніцы ўводу

en: Includes keyboard layouts and input methods.
be: Утрымлівае раскладкі клавіятуры і крыніцы ўводу.

en: Input Source Switching
be: Пераключэнне крыніцы ўводу

en: Use the _same source for all windows
be: Выкарыстоўваць _адну крыніцу ўводу для ўсіх вокнаў

en: Switch input sources _individually for each window
be: Пераключаць крыніцы ўводу _незалежна для кожнага акна

en: Special Character Entry
be: Увод спецыяльных знакаў

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
be: Спосабы ўводу сімвалаў і варыянтаў літар з клавіятуры.

en: View and Customize Shortcuts
be: Прагляд і змяненне спалучэнняў клавіш

en: Add an Input Source
be: Дадаць крыніцу ўводу

en: Input methods can’t be used on the login screen
be: Метады ўводу немагчыма выкарыстоўваць на экране ўваходу

en: Move up
be: Перамясціць вышэй

en: Move down
be: Перамясціць ніжэй

en: Preferences
be: Параметры

en: View Keyboard Layout
be: Прагляд раскладкі клавіятуры

en: Remove
be: Выдаліць

en: Reset the shortcut to its default value
be: Скінуць спалучэнне клавіш на прадвызначанае значэнне

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
be: Esc – адмена, Backspace – адключыць спалучэнне клавіш.

en: Command
be: Каманда

en: Shortcut
be: Спалучэнне клавіш

en: Set Shortcut…
be: Задаць спалучэнне клавіш…

en: Add
be: Дадаць

en: Replace
be: Замяніць

en: Set
be: Задаць

en: No input source selected
be: Крыніца ўводу не выбрана

en: Add Custom Shortcuts
be: Дадаць уласныя спалучэнні клавіш

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
be: Задаць уласныя спалучэнні клавіш для запуску праграм, скрыптоў і іншых дзеянняў.

en: Add Shortcut
be: Дадаць спалучэнне клавіш

en: No keyboard shortcut found
be: Спалучэнне клавіш не знойдзена

en: Try a different search
be: Паспрабуйце пашукаць іншае

en: Reset All…
be: Скінуць усе…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
be: Скінуць усе спалучэнні клавіш на прадвызначаныя значэнні

en: Fingerprint Manager
be: Менеджар адбіткаў пальцаў

en: Fingerprint
be: Адбітак пальца

en: _No
be: _Не

en: _Yes
be: _Так

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
be: Хочаце выдаліць зарэгістраваныя адбіткі пальцаў і адключыць уваход праз чытальнік адбіткаў?

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
be: Няма чытальніка адбіткаў пальцаў

en: Ensure the device is properly connected.
be: Пераканайцеся, што прылада падлучана належным чынам.

en: No fingerprint device
be: Няма чытальніка адбіткаў пальцаў

en: Choose the fingerprint device you want to configure
be: Выберыце, які чытальнік адбіткаў пальцаў вы хочаце cканфігураваць

en: Fingerprint Device
be: Чытальнік адбіткаў пальцаў

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
be: Уваход праз адбітак пальца дазваляе разблакіраваць камп'ютар і ўвайсці ў сістэму з дапамогай пальца

en: _Delete Fingerprints
be: _Выдаліць адбіткі пальцаў

en: Fingerprint Login
be: Уваход праз адбітак пальца

en: Fingerprint Enroll
be: Зарэгістраваць адбітак пальца

en: _Re-enroll this finger…
be: Зарэгістраваць адбітак гэтага пальца зноў…

en: _Add User…
be: _Дадаць карыстальніка…

en: Create a user account
be: Стварыць уліковы запіс карыстальніка

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
be: Каб змены ўступілі ў сілу, трэба перазапусціць сеанс

en: Restart Now
be: Перазапусціць

en: User Icon
be: Значок карыстальніка

en: Account Settings
be: Налады ўліковага запісу

en: _Administrator
be: _Адміністратар

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
be: Адміністратар можа дадаваць і выдаляць іншых карыстальнікаў, а таксама змяняць налады ўсіх карыстальнікаў.

en: _Parental Controls
be: _Бацькоўскі кантроль

en: Open the Parental Controls application.
be: Адкрыць праграму для бацькоўскага кантролю.

en: _Language
be: _Мова

en: Authentication & Login
be: Праверка сапраўднасці і ўваход

en: _Password
be: Пар_оль

en: _Fingerprint Login
be: _Уваход праз адбітак пальца

en: A_utomatic Login
be: _Аўтаматычны ўваход

en: Account Activity
be: Актыўнасць уліковага запісу

en: Remove User…
be: Выдаліць карыстальніка…

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
be: Не знойдзена карыстальнікаў

en: Unlock to add a user account.
be: Разблакіруйце, каб дадаць уліковы запіс карыстальніка.

en: Add User
be: Дадаць карыстальніка

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
be: _Зарэгістраваць

en: Domain Administrator Login
be: Імя адміністратара дамена

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
be: Для карыстання сістэмай карпаратыўнага ўваходу ў сеанс трэба
    зарэгістраваць гэты камп'ютар у дамене. Папрасіце адміністратара
    сеткі ўвесці сюды пароль для дамена.

en: _Domain
be: _Дамен

en: Administrator _Name
be: І_мя адміністратара

en: Administrator Password
be: Пароль адміністратара

en: _Username
be: І_мя карыстальніка

en: _Full Name
be: _Поўнае імя

en: Standard
be: Звычайны

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Account _Type
be: _Тып уліковага запісу

en: Allow user to set a password when they next _login
be: Дазволіць карыстальніку задаць пароль пры _ўваходзе

en: Set a password _now
be: _Задаць пароль

en: _Confirm
be: _Пацвердзіць

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
be: Карпаратыўны ўваход дазваляе выкарыстоўваць на гэтай прыладзе цэнтралізавана кіруемы ўліковы запіс, які існуе. Такі ўліковы запіс таксама можна выкарыстоўваць, каб мець доступ да рэсурсаў кампаніі праз інтэрнэт.

en: You are Offline
be: Вы па-за сеткай

en: You must be online in order to add enterprise users.
be: Каб дадаваць карпаратыўных карыстальнікаў, вы павінны быць у сетцы.

en: _Enterprise Login
be: _Карпаратыўны ўваход

en: Take a Picture…
be: Зрабіць здымак…

en: Select a File…
be: Выбраць файл…

en: Change Password
be: Змяніць пароль

en: Ch_ange
be: _Змяніць

en: _Confirm New Password
be: _Пацвердзіце новы пароль

en: _New Password
be: _Новы пароль

en: Current _Password
be: _Бягучы пароль

en: Allow user to change their password on next login
be: Дазволіць карыстальніку змяніць пароль пры ўваходзе

en: Set a password now
be: Задаць пароль

en: Full Screen
be: На ўвесь экран

en: Top Half
be: Верхняя палавіна

en: Bottom Half
be: Ніжняя палавіна

en: Left Half
be: Левая палавіна

en: Right Half
be: Правая палавіна

en: Zoom Options
be: Параметры маштабавання

en: _Zoom
be: _Маштабаванне

en: _Magnification:
be: _Па_велічэнне:

en: _Follow mouse cursor
be: _Накіроўвацца за курсорам мышы

en: _Screen part:
be: Частка _экрана:

en: Magnifier _extends outside of screen
be: Лупа _распаўсюджваецца за межы экрана

en: _Keep magnifier cursor centered
be: Указальнік лупы знаходзіцца ў _цэнтры

en: Magnifier cursor _pushes contents around
be: Указальнік лупы _ссоўвае змест экрана навокал

en: Magnifier cursor moves with _contents
be: Указальнік лупы перамяшчаецца разам са _зместам

en: Magnifier Position:
be: Пазіцыя лупы:

en: Magnifier
be: Лупа

en: _Thickness:
be: _Таўшчыня:

en: _Length:
be: _Даўжыня:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
be: Ко_лер:

en: _Crosshairs:
be: _Перакрыжаванне:

en: _Overlaps mouse cursor
be: _Накладанне на ўказальнік мышы

en: Crosshairs
be: Перакрыжаванне

en: _White on black:
be: _Белы на чорным:

en: _Brightness:
be: _Яркасць:

en: _Contrast:
be: _Кантраснасць:

en: Color Effects:
be: Каляровыя эфекты:

en: Color Effects
be: Каляровыя эфекты

en: Typing Assist
be: Дапамога з уводам

en: _Sticky Keys
be: _Ліпкія клавішы

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
be: Лічыць паслядоўна націснутыя клавішы-мадыфікатары адзіным спалучэннем

en: _Disable if two keys are pressed together
be: _Адключаць пры адначасовым націсканні дзвюх клавіш

en: Beep when a _modifier key is pressed
be: Гукавы сігнал пры націсканні клавішы-_мадыфікатара

en: S_low Keys
be: _Павольныя клавішы

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
be: Затрымка паміж націсканнем клавішы і яе прыняццем

en: A_cceptance delay:
be: _Затрымка да прыняцця:

en: Slow keys typing delay
be: Затрымка ўводу для павольных клавіш

en: Beep when a key is pr_essed
be: Гукавы сігнал пры націсканні _клавішы

en: Beep when a key is _accepted
be: Гукавы сігнал, калі клавіша _прынята

en: Beep when a key is _rejected
be: Гукавы сігнал, калі клавіша _не прынята

en: _Bounce Keys
be: _Пругкія клавішы

en: Ignores fast duplicate keypresses
be: Ігнараванне хуткага паўторнага націскання клавіш

en: Bounce keys typing delay
be: Затрымка ўводу для пругкіх клавіш

en: _Enable by Keyboard
be: _Уключэнне з клавіятуры

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
be: Уключэнне і выключэнне спецыяльных магчымасцей з дапамогай клавіятуры

en: Repeat Keys
be: Паўтор клавіш

en: Key presses repeat when key is held down.
be: Паўтараць увод, пакуль утрымліваецца націснутая клавіша.

en: Repeat keys delay
be: Затрымка паўтарэння клавіш

en: Speed
be: Хуткасць

en: Repeat keys speed
be: Хуткасць паўтарэння клавіш

en: Click Assist
be: Дапамога з націсканнем мышы

en: _Simulated Secondary Click
be: _Сімуляцыя націскання правай кнопкі

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
be: Выклік націскання правай кнопкай пры зацісканні асноўнай кнопкі

en: Secondary click delay
be: Затрымка да націскання правай кнопкай

en: _Hover Click
be: Націсканне пры навядзенні

en: Trigger a click when the pointer hovers
be: Выклік націскання мышшу пры спыненні ўказальніка

en: D_elay:
be: _Затрымка:

en: Motion _threshold:
be: _Парог зруху:

en: Visual Alerts
be: Візуальныя сігналы

en: _Test flash
be: _Праверка сігналу

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
be: Візуальна абазначае гукавы сігнал.

en: _Visual Alerts
be: _Гукавыя сігналы

en: Flash the entire _window
be: Мільганне ўсім _акном

en: Flash the entire _screen
be: Мільганне ўсім _экранам

en: _Always Show Accessibility Menu
be: _Заўсёды паказваць меню спецыяльных магчымасцей

en: Seeing
be: Зрок

en: _High Contrast
be: _Высокая кантраснасць

en: _Large Text
be: _Вялікі тэкст

en: Enable A_nimations
be: Уключыць _анімацыю

en: C_ursor Size
be: П_амер курсора

en: Screen _Reader
be: _Чытанне з экрана

en: _Sound Keys
be: _Агучванне клавіш

en: Hearing
be: Слых

en: Typing
be: Набор тэксту

en: Screen _Keyboard
be: _Экранная клавіятура

en: R_epeat Keys
be: П_аўтор клавіш

en: Cursor _Blinking
be: _Мільганне курсора

en: _Typing Assist (AccessX)
be: Дапам_ога  з уводам (AccessX)

en: Pointing & Clicking
be: Навядзенне ўказальніка і націсканне мышшу

en: _Mouse Keys
be: _Кіраванне ўказальнікам з клавіятуры

en: _Locate Pointer
be: _Выяўленне ўказальніка мышы

en: _Click Assist
be: Дапа_мога з націсканнем мышы

en: _Double-Click Delay
be: _Затрымка для падвойнага націскання

en: Double-Click Delay
be: Затрымка для падвойнага націскання

en: Cursor Blinking
be: Мільганне курсора

en: Cursor blinks in text fields.
be: Курсор мільгае ў тэкставых палях.

en: Cursor blinking speed
be: Хуткасць мільгання курсора

en: Sound Keys
be: Агучванне клавіш

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
be: Гукавы сігнал пры націсканні на Num Lock або Caps Lock.

en: Cursor Size
be: Памер курсора

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
be: Каб палепшыць бачнасць курсора, змяненне яго памеру можна спалучаць з маштабаваннем.

en: Screen Reader
be: Чытанне з экрана

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
be: Праз чытанне з экрана прамаўляецца тэкст, на які пераходзіць фокус.

en: _Screen Reader
be: _Чытанне з экрана

en: General
be: Агульныя

en: _Active Screen Edges
be: _Актыўныя краі экрана

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them.
be: Каб змяніць памер акна, перацягніце яго да верхняга, левага ці правага краю экрана.

en: Workspaces
be: Працоўныя прасторы

en: _Dynamic workspaces
be: _Дынамічныя працоўныя прасторы

en: Automatically removes empty workspaces.
be: Пустыя працоўныя прасторы выдаляюцца аўтаматычна.

en: _Fixed number of workspaces
be: _Фіксаваная колькасць працоўных прастор

en: Specify a number of permanent workspaces.
be: Вызначыце колькасць пастаянных працоўных прастор.

en: _Number of Workspaces
be: _Колькасць працоўных прастор

en: Multi-Monitor
be: Некалькі манітораў

en: Workspaces on _primary display only
be: Працоўныя прасторы толькі на _асноўным дысплэі

en: Workspaces on all d_isplays
be: Працоўныя прасторы на _ўсіх дысплэях

en: No applications
be: Няма праграм

en: Install some…
be: Усталяваць…

en: Permissions & Access
be: Дазволы і доступ

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
be: Даныя і сэрвісы, да якіх праграма запытала доступ і патрэбныя ёй дазволы.

en: Camera
be: Камера

en: Microphone
be: Мікрафон

en: Location Services
be: Сэрвісы месцазнаходжання

en: Built-in Permissions
be: Убудаваныя дазволы

en: Cannot be changed
be: Немагчыма змяніць

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
be: Асобныя дазволы для праграм можна пераглядзець у раздзеле налад <a href="privacy">Прыватнасць</a>.

en: Integration
be: Інтэграцыя

en: System features used by this application.
be: Сістэмныя функцыі, якія выкарыстоўвае гэтая праграма.

en: Search
be: Пошук

en: Notifications
be: Апавяшчэнні

en: Run in background
be: Запуск у фонавым рэжыме

en: Set Desktop Background
be: Задаць фон працоўнага стала

en: Sounds
be: Гукі

en: Inhibit system keyboard shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Default Handlers
be: Прадвызначаныя апрацоўшчыкі

en: Types of files and links that this application opens.
be: Тыпы файлаў і спасылак, якія адкрывае гэтая праграма.

en: Reset
be: Скінуць

en: Usage
be: Выкарыстанне

en: How much resources this application is using.
be: Колькі рэсурсаў выкарыстоўвае гэтая праграма.

en: Storage
be: Сховішча

en: Open in Software
be: Адкрыць у Software

en: No results found
be: Нічога не знойдзена

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
be: Колькі месца на дыску займае гэтая праграма разам з данымі і кэшам.

en: Application
be: Праграма

en: Data
be: Даныя

en: Cache
be: Кэш

en: <b>Total</b>
be: <b>Усяго</b>

en: Clear Cache…
be: Ачысціць кэш…

en: Networks
be: Сеткі

en: _Computer Name
be: Імя _камп'ютара

en: _File Sharing
be: Супольны доступ да _файлаў

en: _Media Sharing
be: Супольны доступ да _медыяфайлаў

en: _Remote Login
be: _Аддалены ўваход у сістэму

en: Some services are disabled because of no network access.
be: Некаторыя сэрвісы адключаныя, бо няма доступу да сеткі.

en: File Sharing
be: Супольны доступ да файлаў

en: _Require Password
be: _Патрабаваць пароль

en: Remote Login
be: Аддалены ўваход у сістэму

en: Device Name
be: Імя прылады

en: Media Sharing
be: Супольны доступ да медыяфайлаў

en: Share music, photos and videos over the network.
be: Супольны доступ да вашай музыкі, фота і відэа праз сетку.

en: Folders
be: Папкі

en: _New connections must ask for access
be: Новым злучэнням патрэбна запытаць доступ

en: _Require a password
be: _Патрабаваць пароль

en: Select how media should be handled
be: Выберыце, што рабіць з носьбітамі даных

en: CD _audio
be: _Аўдыя на CD

en: _DVD video
be: _Відэа на DVD

en: _Music player
be: _Музычны плэер

en: _Photos
be: _Фота

en: _Software
be: _Праграмнае забеспячэнне

en: _Other Media…
be: І_ншыя носьбіты…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
be: _Нічога не пытаць і не запускаць пры ўстаўцы носьбітаў

en: Select how other media should be handled
be: Выберыце, што рабіць з іншымі носьбітамі даных

en: _Action:
be: _Дзеянне:

en: _Type:
be: _Тып:

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
be: Выберыце фармат для лікаў, даты і валют. Змены ўступяць у сілу пры наступным уваходзе.

en: Common Formats
be: Асноўныя фарматы

en: All Formats
be: Усе фарматы

en: No Search Results
be: Нічога не знойдзена

en: Searches can be for countries or languages.
be: Пошук можна рабіць па назвах краін або моў.

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: My Account
be: Мой уліковы запіс

en: Login Screen
be: Экран уваходу

en: Language
be: Мова

en: The language used for text in windows and web pages.
be: Мова для тэксту ў вокнах і на вэб-старонках.

en: Restart the session for changes to take effect
be: Каб змены ўступілі ў сілу, перазапусціце сеанс

en: Restart…
be: Перазапусціць…

en: The format used for numbers, dates, and currencies.
be: Фармат для лікаў, даты і валют.

en: _Formats
be: _Фарматы

en: Login settings are used by all users when logging into the system
be: Налады ўваходу выкарыстоўваюцца для ўсіх карыстальнікаў пры ўваходзе ў сістэму

en: Dates
be: Дата

en: Dates & Times
be: Дата і час

en: Numbers
be: Лікі

en: Measurement
be: Сістэма мер

en: Paper
be: Папера

en: Hardware Model
be: Мадэль абсталявання

en: Memory
be: Памяць

en: Processor
be: Працэсар

en: Graphics
be: Графіка

en: Disk Capacity
be: Ёмістасць дыска

en: Calculating…
be: Вылічэнне…

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
be: Назва АС

en: OS Type
be: Тып АС

en: Windowing System
be: Аконны інтэрфейс

en: Virtualization
be: Віртуалізацыя

en: Software Updates
be: Абнаўленне ПЗ

en: Rename Device
be: Перайменаваць прыладу

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
be: Імя прылады выкарыстоўваецца для яе апазнавання ў сетцы або пры спалучэнні прылад Bluetooth.

en: _Rename
be: _Перайменаваць

en: Select Language
be: Выбраць мову

en: _Select
be: _Выбраць

en: No languages found
be: Мовы не знойдзены

en: Unlock…
be: Разблакіраваць…

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
be: Каб змяніць некаторыя налады, спачатку іх трэба разблакіраваць.

en: Increment Hour
be: Прыбавіць гадзіну

en: Increment Minute
be: Прыбавіць хвіліну

en: Time
be: Час

en: Decrement Hour
be: Адняць гадзіну

en: Decrement Minute
be: Адняць хвіліну

en: Turn device off
be: Выключыць прыладу

en: Other Devices
be: Іншыя прылады

en: Not set up
be: Не наладжана

en: _Type
be: _Тып

en: Sho_w password
be: _Паказваць пароль

en: Tunneled TLS
be: Тунэльны TLS

en: Protected EAP (PEAP)
be: Абаронены EAP (PEAP)

en: Au_thentication
be: Пра_верка сапраўднасці

en: I_dentity
be: Ід_энтычнасць

en: _User certificate
be: Сертыфікат _карыстальніка

en: C_A certificate
be: _Сертыфікат CA

en: No CA certificate is _required
be: Сертыфікат CA не патрабуецца

en: Private _key
be: _Закрыты ключ

en: _Private key password
be: _Пароль для закрытага ключа

en: Anonymous
be: Ананімна

en: Authenticated
be: Сапраўднасць пацверджана

en: Both
be: Абодва

en: Anony_mous identity
be: _Ананімная ідэнтычнасць

en: PAC _file
be: PAC-ф_айл

en: _Inner authentication
be: _Унутраная праверка сапраўднасці

en: Allow automatic PAC pro_visioning
be: Дазволіць аўтаматычную падрыхтоўку PAC

en: Version 0
be: Версія 0

en: Version 1
be: Версія 1

en: PEAP _version
be: _Версія PEAP

en: 1 (Default)
be: 1 (прадвызначана)

en: Open System
be: Адкрытая сістэма

en: Shared Key
be: Агульны ключ

en: _Key
be: _Ключ

en: Sho_w key
be: Паказаць к_люч

en: WEP inde_x
be: WEP-і_ндэкс

en: MSCHAPv2 (no EAP)
be: MSCHAPv2 (без EAP)

en: S_ecurity
be: _Бяспека

en: 802.1x _Security
be: _Бяспека 802.1x

en: _MAC Address
be: MAC-_адрас

en: _Cloned Address
be: _Кланіраваны адрас

en: IPv_4 Method
be: Метад IPv_4

en: Automatic (DHCP)
be: Аўтаматычна (DHCP)

en: Link-Local Only
be: Толькі лакальная сувязь

en: Disable
be: Адключыць

en: Shared to other computers
be: Агульны доступ для іншых камп'ютараў

en: Addresses
be: Адрасы

en: Netmask
be: Маска сеткі

en: Gateway
be: Шлюз

en: Automatic DNS
be: Аўтаматычны DNS

en: Separate IP addresses with commas
be: Раздзяляйце IP-адрасы коскамі

en: Routes
be: Маршруты

en: Automatic Routes
be: Аўтаматычныя маршруты

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
be: Метрыка

en: Use this connection _only for resources on its network
be: _Выкарыстоўваць злучэнне толькі для рэсурсаў у гэтай сетцы

en: _Name
be: _Назва

en: M_TU
be: _MTU

en: bytes
be: байтаў

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
be: (Памылка. Не ўдалося загрузіць рэдактар VPN-злучэння)

en: IPv_6 Method
be: Метад IPv_6

en: Automatic, DHCP only
be: Аўтаматычна, толькі DHCP

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Signal Strength
be: Сіла сігналу

en: Link speed
be: Хуткасць сувязі

en: Supported Frequencies
be: Падтрымліваюцца частоты

en: Last Used
be: Апошняе выкарыстанне

en: Connect _automatically
be: _Злучацца аўтаматычна

en: Make available to _other users
be: Зрабіць даступным іншым _карыстальнікам

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
be: _ Злучэнне з тарыфікацыяй: маецца ліміт перадачы даных або можа спаганяцца плата

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
be: Абнаўленне праграмнага забеспячэння і іншыя спампоўванні вялікага памеру не будуць запускацца аўтаматычна.

en: Turn VPN connection off
be: Выключыць VPN-злучэнне

en: Network Name
be: Назва сеткі

en: Turn Wi-Fi off
be: Выключыць Wi-Fi

en: _Connect to Hidden Network…
be: _Злучыцца са схаванай сеткай…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
be: _Уключыць хот-спот Wi-Fi…

en: _Known Wi-Fi Networks
be: _Вядомыя сеткі Wi-Fi

en: Airplane Mode
be: Рэжым палёту

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
be: Адключыць Wi-Fi, Bluetooth і мабільнае шырокапалоснае злучэнне

en: No Wi-Fi Adapter Found
be: Адаптар Wi-Fi не знойдзены

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
be: Праверце, ці падключаны адаптар Wi-Fi

en: Airplane Mode On
be: Рэжым палёту ўключаны

en: Turn off to use Wi-Fi
be: Выключыць, каб карыстацца Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
be: Хот-спот Wi-Fi актыўны

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
be: Каб падлучыцца, мабільныя прылады могуць адсканаваць QR-код.

en: Turn Off Hotspot…
be: Уключыць хот-спот…

en: Visible Networks
be: Бачныя сеткі

en: NetworkManager needs to be running
be: NetworkManager павінен быць запушчаны

en: Provider
be: Правайдар

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
be: Хот-спот Wi-Fi дазваляе супольна выкарыстоўваць ваша інтэрнэт-злучэнне. Ствараецца сетка Wi-Fi, да якой могуць падключыцца іншыя людзі. Для гэтага вы павінны быць падключаны да інтэрнэту любым метадам акрамя Wi-Fi.

en: Generate Random Password
be: Генерыраваць выпадковы пароль

en: Autogenerate Password
be: Аўтаматычна генерыраваць пароль

en: _Turn On
be: _Уключыць

en: Network Proxy
be: Сеткавы проксі-сервер

en: _HTTP Proxy
be: Прок_сі-сервер НТТР

en: H_TTPS Proxy
be: Пр_оксі-сервер НТТРS

en: _FTP Proxy
be: Про_ксі-сервер FTP

en: _Socks Host
be: _Хост Socks

en: _Ignore Hosts
be: І_гнараваць хосты

en: HTTP proxy port
be: Порт проксі-сервера НТТР

en: HTTPS proxy port
be: Порт проксі-сервера НТТРS

en: FTP proxy port
be: Порт проксі-сервера FTP

en: Socks proxy port
be: Порт проксі-сервера Socks

en: _Configuration URL
be: _URL-адрас налад

en: SIM Lock
be: Блакіраванне SIM-карты

en: _Next
be: _Далей

en: Close
be: Закрыць

en: _Lock SIM with PIN
be: _Устанавіць PIN-код

en: Change PIN
be: Змяніць PIN-код

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
be: Увядзіце цяперашні PIN-код, каб змяняць налады блакіравання SIM-карты

en: No SIM
be: Няма SIM-карты

en: Insert a SIM card to use this modem
be: Устаўце SIM-карту, каб выкарыстоўваць гэты мадэм

en: SIM Locked
be: SIM-карта заблакіравана

en: _Mobile Data
be: _Мабільныя даныя

en: Access data using mobile network
be: Перадача даных праз мабiльную сетку

en: _Data Roaming
be: Перадача _даных у роўмінгу

en: Use mobile data when roaming
be: Выкарыстанне перадачы даных праз мабільную сетку ў роўмінгу

en: _Network Mode
be: _Рэжым сеткі

en: N_etwork
be: _Сетка

en: Advanced
be: Дадатковыя

en: _Access Point Names
be: Назвы _пунктаў доступу

en: _SIM Lock
be: Блакіраванне SIM-карты

en: Lock SIM with PIN
be: Устанавіць PIN-код

en: M_odem Details
be: Падрабязнасці пра _мадэм

en: Network Mode
be: Рэжым сеткі

en: _Automatic
be: _Аўтаматычна

en: Choose Network
be: Выберыце сетку

en: Refresh Network Providers
be: Абнавіць спіс правайдараў

en: Modem Details
be: Падрабязнасці пра мадэм

en: Modem Status
be: Стан мадэма

en: Carrier
be: Аператар

en: Network Type
be: Тып сеткі

en: Network Status
be: Стан сеткі

en: Own Number
be: Свой нумар

en: Device Details
be: Падрабязнасці аб прыладзе

en: Firmware Version
be: Версія ўбудаванага ПЗ

en: Access Points
be: Пункты доступу

en: No WWAN Adapter Found
be: Адаптар WWAN не знойдзены

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
be: Праверце, ці падключаны адаптар бесправадной глабальнай сеткі або мабільная прылада

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
be: Бесправадная глабальная сетак выключана ў рэжыме палёту

en: _Turn off Airplane Mode
be: _Выключыць рэжым палёту

en: Data Connection
be: Перадача даных

en: SIM card used for internet
be: SIM-карта, якая ўжываецца для доступу ў інтэрнэт

en: Enable Mobile Network
be: Уключыць мабiльную сетку

en: January
be: Студзень

en: February
be: Люты

en: March
be: Сакавік

en: April
be: Красавік

en: May
be: Май

en: June
be: Чэрвень

en: July
be: Ліпень

en: August
be: Жнівень

en: September
be: Верасень

en: October
be: Кастрычнік

en: November
be: Лістапад

en: December
be: Снежань

en: Date & Time
be: Дата і час

en: Year
be: Год

en: Month
be: Месяц

en: Day
be: Дзень

en: Time Zone
be: Часавы пояс

en: Search for a city
be: Пошук горада

en: Automatic _Date & Time
be: _Аўтаматычнае вызначэнне даты і часу

en: Requires internet access
be: Патрабуецца доступ да інтэрнэту

en: Date & _Time
be: Дата і _час

en: Automatic Time _Zone
be: Аўтаматычнае _вызначэнне часавага пояса

en: Requires location services enabled and internet access
be: Патрабуецца ўключэнне сэрвісаў месцазнаходжання і доступ да інтэрнэту

en: Time Z_one
be: Часавы п_ояс

en: Time _Format
be: _Фармат часу

en: 24-hour
be: 24 гадзіны

en: Camera is turned off
be: Камера выключана

en: No applications can capture photos or video.
be: Няма праграм, якія могуць здымаць фота або відэа.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
be: Выкарыстанне камеры дазваляе праграмам здымаць фота і відэа. Адключэнне камеры можа прывесці да няправільнай працы некаторых праграм.

en: Allow the applications below to use your camera.
be: Дазволіць праграмам ніжэй выкарыстоўваць камеру.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
be: Няма праграм, якія запыталі доступ да камеры

en: _Do Not Disturb
be: _Не турбаваць

en: _Lock Screen Notifications
be: Апавяшчэнні на экране _блакіравання

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
be: Нават калі ўсплывальныя вокны адключаны, апавяшчэнні і далей будуць паказвацца ў спісе апавяшчэнняў.

en: _Web
be: І_нтэрнэт

en: _Mail
be: _Пошта

en: _Calendar
be: _Каляндар

en: M_usic
be: _Музыка

en: _Video
be: _Відэа

en: Microphone is turned off
be: Мікрафон выключаны

en: No applications can record sound.
be: Няма праграм, якія могуць запісваць гук.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
be: Выкарыстанне мікрафона дазваляе праграмам запісваць і праслухваць гук. Адключэнне мікрафона можа прывесці да няправільнай працы некаторых праграм.

en: Allow the applications below to use your microphone.
be: Дазволіць праграмам ніжэй выкарыстоўваць мікрафон.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
be: Няма праграм, якія запыталі доступ да мікрафона

en: Name:
be: Імя:

en: Status:
be: Стан:

en: Authorize and Connect
be: Аўтарызаваць і злучыць

en: Forget Device
be: Забыць прыладу

en: No Thunderbolt support
be: Thunderbolt не падтрымліваецца

en: Direct Access
be: Прамы доступ

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
be: Дазволіць прамы доступ да прылад накшталт док-станцый і знешніх GPU.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
be: Далучыцца могуць толькі прылады USB і Display Port.

en: Pending Devices
be: Прылады ў чаканні

en: No devices attached
be: Няма далучаных прылад

en: Primary Button
be: Асноўная кнопка

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
be: Задае парадак апаратных кнопак на мышы і сэнсарнай панэлі.

en: Mouse
be: Мыш

en: Mouse Speed
be: Хуткасць указальніка мышы

en: Double-click timeout
be: Час на падвойнае націсканне

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
be: Натуральная прагортка

en: Scrolling moves the content, not the view.
be: Прагортка перамяшчае змесціва, а не паласу прагорткі (інверсія).

en: Touchpad
be: Сэнсарная панэль

en: Touchpad Speed
be: Хуткасць указальніка сэнсарнай панэлі

en: Tap to Click
be: Націсканне дотыкам

en: Two-finger Scrolling
be: Прагортка двума пальцамі

en: Edge Scrolling
be: Прагортка па краі

en: Problem Reporting
be: Справаздачы аб праблемах

en: _Automatic Problem Reporting
be: _Аўтаматычныя справаздачы аб праблемах

en: File History
be: Гісторыя файлаў

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
be: Гісторыя файлаў запісвае, якія файлы вы выкарыстоўвалі. Гэтыя звесткі абагулены паміж праграмамі і дазваляюць прасцей знайсці файлы, якія вы, магчыма, захочаце выкарыстаць.

en: File H_istory
be: Г_історыя файлаў

en: File _History Duration
be: Працягласць _гісторыі файлаў

en: _Clear History…
be: _Ачысціць гісторыю…

en: Trash & Temporary Files
be: Сметніца і часовыя файлы

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
be: Сметніца і часовыя файлы могуць змяшчаць прыватную інфармацыю. Аўтаматычнае выдаленне файлаў можа дапамагчы абараніць прыватнасць.

en: Automatically Delete _Trash Content
be: Аўтаматычна выдаляць змесціва сметніцы

en: Automatically Delete Temporary _Files
be: Аўтаматычна выдаляць часовыя _файлы

en: Automatically Delete _Period
be: _Перыядычнасць аўтаматычнага выдалення

en: _Empty Trash…
be: _Ачысціць сметніцу…

en: _Delete Temporary Files…
be: _Выдаліць часовыя файлы…

en: Connect to your data in the cloud
be: Злучэнне з данымі ў воблаку

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
be: Няма злучэння з інтэрнэтам — злучыцеся, каб наладзіць новыя ўліковыя запісы ў сетцы

en: Add an account
be: Дадаць уліковы запіс

en: Remove Account
be: Выдаліць уліковы запіс

en: All Settings
be: Усе налады

en: Primary Menu
be: Асноўнае меню

en: Warning: Development Version
be: Увага. Версія для распрацоўшчыкаў

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
be: Гэтая версія Налад прызначана толькі для распрацоўкі. Вы можаце сутыкнуцца з няправільнымі паводзінамі, стратай даных і іншымі нечаканымі праблемамі.

en: Help
be: Даведка

en: Printers
be: Прынтары

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
be: Падлучэнне прынтараў, прагляд іх заданняў і налады друку

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
be: Прынтар;Чарга;Друк;Папера;Аркуш;Чарніла;Тонер;

en: Protect your location information
be: Абараніце звесткі пра сваё месцазнаходжанне

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
be: экран;блакіраванне;заблакіраваць;дыягностыка;аварыя;прыватны;нядаўні;часовы;назва;імя;сетка;сеціва;ідэнтыфікацыя;асоба;прыватнасць;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
be: Прызначэнне кнопак і змяненне адчувальнасці пяра графічных планшэтаў

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
be: Планшэт;Wacom;Стыло;Пяро;Сцірка;Мыш;

en: Power
be: Сілкаванне

en: View your battery status and change power saving settings
be: Прагляд стану акумулятара і налады энергазберажэння

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
be: Энергія;Сілкаванне;Сон;Супынак;Гібернацыя;Батарэя;Акумулятар;Яркасць;Зацяненне;Ачыстка;Манітор;DPMS;Бяздзейнасць;Прыпыненне;Прыпыніць;

en: Color
be: Колер

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
be: Калібраванне колераў прылад: дысплэяў, камер або прынтараў

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
be: Calibrate;Колер;ICC;Колеравы;Профіль;Калібраванне;Каліброўка;Прынтар;Друк;Манітор;Экран;Дысплэй;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
be: Уключэнне ці выключэнне Bluetooth і злучэнне з прыладамі

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
be: share;апублікаваць;абагуліць;супольны;агульны;bluetooth;obex;блютуз;

en: Background
be: Фон

en: Change your background image to a wallpaper or photo
be: Змяніць фонавы відарыс на шпалеры або фота

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
be: Wallpaper;абрус;фон;экран;працоўны стол;

en: Sound
be: Гук

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
be: Змяненне гучнасці, гукавых уваходаў і выхадаў, прызначэнне гукаў для абвестак

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
be: Audio;Output;Input;Мікрафон;Гучнасць;Згасанне;Баланс;Bluetooth;блютуз;Навушнікі;Аўдыя;Гук;Выхад;Уваход;Гук;

en: Choose how to use connected monitors and projectors
be: Парадак выкарыстання падлучаных манітораў і праектары

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
be: Панэль;Праектар;xrandr;Экран;Распазнавальнасць;Раздзяляльнасць;Разрознасць;Абнаўленне;Манітор;Ноч;Начное;Святло;колер;заход;усход;

en: Keyboard
be: Клавіятура

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
be: Змяненне спалучэнняў клавіш, параметраў набору, клавіятурных раскладак і крыніц уводу

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
be: Скарот;Спалучэнне;клавішы;Працоўная;Прастора;Акно;Памер;Маштаб;Кантраснасць;Увод;Крыніца;Блакіроўка;Блакіраваць;Гучнасць;

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Add or remove users and change your password
be: Дадаванне або выдаленне карыстальнікаў і змяненне пароля

en: Accessibility
be: Спецыяльныя магчымасці

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
be: Дапамога для зроку і слыху; спрашчэнне ўводу, навядзення ўказальніка, націскання мышшу

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
be: Клавіятура;Мыш;a11y;Спецыяльныя магчымасці;Універсальны доступ;Кантрастнасць;Указальнік;Гук;Маштабаванне;Экран;Буйны;Вялікі;шрыфт;памер;AccessX;Ліпкія;клавішы;Павольныя;Пругкія;Кіраванне ўказальнікам;Падвойнае;націсканне;Затрымка;Хуткасць;Дапамога;Паўтарэнне;Паўтор;Мільганне;візуальныя;сігналы;слых;аўдыя;увод;

en: Multitasking
be: Шматзадачнасць

en: Manage preferences for productivity and multitasking
be: Кіраванне параметрамі прадукцыйнасці і шматзадачнасці

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;
be: Шматзадачнасць;Прадукцыйнасць;Працоўны стол;Кастамізацыя;

en: Control various application permissions and settings
be: Кіраванне разнастайнымі дазволамі і наладамі праграмы

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
be: праграма;flatpak;дазвол;налада;параметр;

en: Control what you want to share with others
be: Налады супольнага доступу да вашых даных

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
be: супольны доступ;агульны;абагуліць;рэсурс;ssh;хост;машына;аддалены;стол;медыя;гук;аўдыя;відэа;выявы;відарысы;малюнкі;рысункі;фота;фатаграфіі;фотаздымкі;фільмы;кліпы;сервер;рэндэрынг;

en: Removable Media
be: Здымныя носьбіты

en: Configure Removable Media settings
be: Наладзіць здымныя носьбіты

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
be: прыстасаванне;прылада;сістэма;сістэмны;перадвызначаныя;прадвызначаныя;дзеянні;праграма;cd;dvd;usb;гук;аўдыя;відэа;дыск;зменны;здымны;носьбіт;аўтазапуск;аўтаматычны запуск;

en: Region & Language
be: Рэгіён і мова

en: Select your display language and formats
be: Выбар мовы інтэрфейсу і фарматаў даных

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
be: Мова;Раскладка;Клавіятура;Увод;

en: About
be: Інфармацыя

en: View information about your system
be: Прагляд інфармацыі аб сістэме

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
be: прылада;сістэма;інфармацыя;хост;імя хоста;назва вузла;памяць;працэсар;версія;па змаўчанні;прадвызначаны;прыкладанне;праграма;пераважны;cd;dvd;usb;аўдыя; відэа;дыск;здымны;носьбіт;аўтазапуск;

en: Control how you connect to the Internet
be: Налады злучэння з інтэрнэтам

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
be: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;сетка;проксі;блютуз;мадэм;мабільнае;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
be: Налады злучэння з сеткамі Wi-Fi

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
be: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;DNS;Hotspot;хотспот;хот-спот;пункт доступу;бесправадная;сетка;

en: Mobile Network
be: Мабiльная сетка

en: Configure Telephony and mobile data connections
be: Канфігураванне тэлефаніі і перадачы даных праз мабільную сетку

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
be: сотавая;мабільная;тэлэфанія;сім;

en: Change the date and time, including time zone
be: Змяненне даты і часу, у тым ліку часавага пояса

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
be: Clock;Timezone;Гадзіннік;Часавы пояс;Месцазнаходжанне;Месца;

en: Protect your pictures
be: Абараніце свае фота

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
be: экран;блакіраванне;блакіроўка;блакаванне;дыягностыка;аварыя;збой;прыватны;нядаўні;апошні;часовы;назва;імя;сетка;сеціва;ідэнтыфікацыя;ідэнтычнасць;асоба;

en: Control which notifications are displayed and what they show
be: Кіраванне апавяшчэннямі, налады паказу і зместу

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
be: Апавяшчэнні;Нагадванні;Абвесткі;Банер;Шыльда;Паведамленне;Трэй;Абшар;Выплыўное акенца;Усплывальны;

en: Default Applications
be: Прадвызначаныя праграмы

en: Configure Default Applications
be: Канфігураваць прадвызначаныя праграмы

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
be: прадвызначаны;перадвызначаны;па змаўчанні;праграма;перавагі;медыя;

en: Protect your conversations
be: Абараніце свае размовы

en: Manage Thunderbolt devices
be: Кіраванне прыладамі Thunderbolt

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
be: Thunderbolt;privacy;прыватнасць;канфідэнцыйнасць;

en: Mouse & Touchpad
be: Мыш і сэнсарная панэль

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
be: Змяненне адчувальнасці мышы і сэнсарнай панэлі, налады для ляўшы або праўшы

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
be: Trackpad;Трэкпад;Тачпад;Чулая;Сэнсарная;панэль;Паказальнік;Падвойнае;Націсканне;Пстрычка;Дотык;Кнопка;Трэкбол;Пракрутка;Прагортка;

en: Diagnostics
be: Дыягностыка

en: Report your problems
be: Паведаміць аб праблеме

en: File History & Trash
be: Гісторыя файлаў і сметніца

en: Don't leave traces
be: Не пакідаць слядоў

en: Online Accounts
be: Уліковыя запісы ў сетцы

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
be: Падлучыцца да ўліковых запісаў у сетцы і вырашыць як іх выкарыстоўваць

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
be: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Сеціва;Інтэрнэт;Чат;Каляндар;Календары;Пошта;Кантакты;Сувязь;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
be: Settings;Налады;Параметры;Настройкі;Настаўленні;

en: Turn zoom on or off
be: Уключыць/выключыць маштабаванне

en: Zoom in
be: Павялічыць

en: Zoom out
be: Паменшыць

en: Turn screen reader on or off
be: Уключыць/выключыць чытанне з экрана

en: Turn on-screen keyboard on or off
be: Уключыць/выключыць экранную клавіятуру

en: Increase text size
be: Павялічыць памер тэксту

en: Decrease text size
be: Паменшыць памер тэксту

en: High contrast on or off
be: Уключыць/выключыць высокую кантраснасць

en: Switch to next input source
be: Пераключыць на наступную крыніцу ўводу

en: Switch to previous input source
be: Пераключыць на папярэднюю крыніцу ўводу

en: Launchers
be: Запуск праграм і функцый

en: Launch help browser
be: Запусціць дапаможнік

en: Launch calculator
be: Запусціць калькулятар

en: Launch email client
be: Запусціць паштовую праграму

en: Launch web browser
be: Запусціць браўзер

en: Home folder
be: Хатняя папка

[ctx: keybinding]
en: Search
be: Пошук

en: Screenshots
be: Здымкі экрана

en: Save a screenshot to $PICTURES
be: Захаваць здымак экрана ў папцы $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
be: Захаваць здымак акна ў папцы $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
be: Захаваць здымак часткі экрана ў папцы $PICTURES

en: Sound and Media
be: Гук і медыя

en: Volume mute/unmute
be: Адключыць/уключыць гук

en: Volume down
be: Паменшыць гучнасць

en: Volume up
be: Павялічыць гучнасць

en: Microphone mute/unmute
be: Адключыць/уключыць мікрафон

en: Launch media player
be: Запусціць медыяпрайгравальнік

en: Play (or play/pause)
be: Прайграваць (прайграваць/паўза)

en: Pause playback
be: Прыпыніць прайграванне

en: Stop playback
be: Спыніць прайграванне

en: Previous track
be: Папярэдні трэк

en: Next track
be: Наступны трэк

en: Eject
be: Выняць

en: System
be: Сістэма

en: Log out
be: Завяршыць сеанс

en: Lock screen
be: Заблакіраваць экран
