budgie-control-center 1.2.0 - en to bg translation catalogue (1584 entries)

en: Two Sided
bg: Двустранно

en: Paper Type
bg: Вид на хартията

en: Paper Source
bg: Източник на хартията

en: Output Tray
bg: Изходяща тава

[ctx: printing option]
en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: GhostScript pre-filtering
bg: Предварителен филтър на GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
bg: Страници на лист

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
bg: Двустранно

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
bg: Ориентация

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
bg: Общи

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
bg: Настройка на страницата

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
bg: Апаратни настройки

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
bg: Задача

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
bg: Качество на изображенията

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
bg: Цвят

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
bg: Довършителни

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
bg: Разширени

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
bg: Пробна страница

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
bg: Пробна страница

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
bg: Няма активни задачи

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
bg[0]: %u задача
bg[1]: %u задачи

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
bg: Изчистване на печатащите глави

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
bg: Тонерът привършва

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
bg: Тонерът свърши

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
bg: Проявителят привършва

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
bg: Проявителят свърши

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
bg: Мастилото привършва

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
bg: Мастилото свърши

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
bg: Отворен капак

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
bg: Отворена вратичка

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
bg: Хартията привършва

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
bg: Хартията свърши

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
bg: Изключен

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
bg: спрян

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
bg: Контейнерът за отпадъчно мастило е почти пълен

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
bg: Контейнерът за отпадъчно мастило е пълен

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
bg: Барабанът е почти износен

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
bg: Барабанът е износен

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
bg: в готовност

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
bg: не приема задачи

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
bg: обработване

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
bg: Производител

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
bg: Драйвер

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
bg: Едностранно

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
bg: По дългата страна (стандартно)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
bg: По късата страна (завъртане)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
bg: Вертикална

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
bg: Хоризонтална

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
bg: Вертикална, обърната

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
bg: Хоризонтална, обърната

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
bg: Принтерът „%s“ е изтрит

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
bg: Неуспешно добавяне на нов принтер.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
bg: Неуспешно зареждане на файла с потребителския интерфейс „%s“

en: Unlock to Add Printers and Change Settings
bg: Отключете, за да добавите принтери и да промените настройките

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
bg: в опашката

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
bg: На пауза

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
bg: Изисква се идентификация

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
bg: обработвана

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
bg: спряна

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
bg: отказана

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
bg: прекъсната

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
bg: завършена

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
bg: Принтер по JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
bg: Принтер по LPD

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
bg: Подробности за „%s“

en: No suitable driver found
bg: Няма подходящ драйвер

en: Select PPD File
bg: Избор на файл – PPD

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Open
bg: _Отваряне

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
bg: Файлове на PostScript за описание на принтери (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
bg: Автоматичен избор

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
bg: Стандартното за принтера

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
bg: Вграждане само на шрифтовете на GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
bg: Преобразуване към PostScript, ниво 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
bg: Преобразуване към PostScript, ниво 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
bg: Без предварителен филтър

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
bg: Добавяне на принтер

en: Unlock Print Server
bg: Отключване на сървъра за печат

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
bg: Отключване на „%s“.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
bg: Въведете името и паролата си, за да видите принтерите при „%s“.

en: Searching for Printers
bg: Търсене на принтери

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
bg: Сериен порт

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
bg: Паралелен порт

note: Translators: The found device is a printer connected via Bluetooth
en: Bluetooth
bg: Връзка по Bluetooth

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
bg: Местоположение: „%s“

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
bg: Адрес: „%s“

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
bg: Сървърът изисква удостоверяване

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
bg[0]: %u задача изисква удостоверяване
bg[1]: %u задачи изискват удостоверяване

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
bg: „%s“ – активни задачи

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
bg: Удостоверете самоличността, за да печатате с „%s“.

en: %d of %d
bg: %d от общо %d

en: New shortcut…
bg: Нова клавишна комбинация…

en: Button %d
bg: Бутон № %d

en: Button
bg: Бутон

en: Output:
bg: Изход:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
bg: Запазване на пропорцията (портрет):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
bg: Настройване към единствен монитор

en: Display Mapping
bg: Настроени функции на бутоните

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Test Your _Settings
bg: Изпробване на _настройките

en: Stylus
bg: Писалка

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
bg: Таблет

en: Batteries
bg: Батерии

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
bg: Батерия

en: When _idle
bg: При _бездействие

en: Suspend
bg: приспиване

en: Power Off
bg: Изключване

en: Hibernate
bg: дълбоко приспиване

en: Nothing
bg: нищо

en: Off
bg: Изключване

en: When on battery power
bg: При работа от батерии

en: When plugged in
bg: При включване на захранването

en: On
bg: Включване

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

[ctx: Idle time]
en: Never
bg: Никога

en: Automatic suspend
bg: Автоматично приспиване

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
bg: Режимът на висока производителност е изключен поради прекалено високата температура на хардуера.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
bg: Засечена е работа в скута на потребителя, затова режимът на висока производителност е недостъпен. Сложете устройството на стабилна повърхност, за се върне достъпът до този режим.

en: Performance mode temporarily disabled.
bg: Високата производителност временно е изключена.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
bg: Нисък заряд на батерията, затова е включен режимът на енергоспестяване. Предишният режим ще се включи отново след достатъчно зареждане на батерията.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
bg: Енергоспестяването е включено от „%s“.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
bg: Високата производителност е включена от „%s“.

[ctx: Power profile]
en: Performance
bg: Висока производителност

en: High performance and power usage.
bg: Високи производителност и енергопотребление.

[ctx: Power profile]
en: Balanced
bg: Баланс

en: Standard performance and power usage.
bg: Стандартни производителност и енергопотребление.

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
bg: Енергоспестяване

en: Reduced performance and power usage.
bg: По-ниски производителност и енергопотребление.

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
bg: Остават %s до пълно зареждане

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
bg: Внимание: остават %s

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
bg: остават %s

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
bg: Пълно зареждане

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
bg: Не се зарежда

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
bg: Разредена

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
bg: Зареждане

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
bg: Разреждане

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
bg: Безжична мишка

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
bg: Безжична клавиатура

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
bg: Непрекъсваемо токозахранване

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
bg: Цифров помощник

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
bg: Мобилен телефон

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
bg: Музикално устройство

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
bg: Компютър

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
bg: Контролер за игри

[ctx: Battery name]
en: Main
bg: Основна

[ctx: Battery name]
en: Extra
bg: Допълнителна

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
bg: Стандартно пространство

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
bg: Пробен профил

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
bg: Автоматично генериран профил

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
bg: Ниско качество

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
bg: Средно качество

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
bg: Високо качество

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
bg: Стандартно ЧЗС (RGB)

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
bg: Стандартно ЦМЖЧ (CMYK)

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
bg: Стандартно сиво

en: Vendor supplied factory calibration data
bg: Стандартни калибровъчни данни от производителя на устройството

en: Full-screen display correction not possible with this profile
bg: При този профил е невъзможна пълноекранна цветова корекция

en: This profile may no longer be accurate
bg: Профилът може вече да не е точен

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
bg: Екран на мобилен компютър

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
bg: Вградена камера

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
bg: Екран „%s“

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
bg: Скенер „%s“

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
bg: Фотоапарат „%s“

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
bg: Принтер „%s“

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
bg: Уеб камера „%s“

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
bg: Стандартен:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
bg: Цветово пространство:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
bg: Пробен профил:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
bg: Избиране на файл с цветови профил (ICC)

en: _Import
bg: _Внасяне

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
bg: Поддържани цветови профили (ICC)

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
bg: Всички файлове

en: Screen
bg: Екран

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
bg: Запазване на профил

en: _Save
bg: _Запазване

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
bg: Създаване на цветови профил за избраното устройство

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
bg: Не е открит колориметър. Проверете дали е включен и свързан правилно.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
bg: Колориметърът не поддържа принтери.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
bg: Текущият вид устройството не се поддържа.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
bg: Поставете калибриращото устройство върху квадрата и натиснете бутона „Начало“

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
bg: Установете устройството на положение за калибриране и натиснете бутона „Нататък“

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
bg: Установете калибриращото устройство към повърхността и натиснете бутона „Нататък“

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
bg: Затваряне на екрана на компютъра

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
bg: Възникна вътрешна грешка, която не може да бъде отстранена.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
bg: Инструментите за калибриране не са инсталирани.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
bg: Профилът не може да бъде създаден.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
bg: Целевата бяла точка не може да бъде достигната.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
bg: Калибрирането завърши!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
bg: Неуспешно калибриране!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
bg: Можете да махнете калибриращото устройство.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
bg: По време на калибрирането не пипайте устройството и екрана

en: Enable color management for %s
bg: Включване на управлението на цветовете за „%s“

en: Show color profiles for %s
bg: Показване на цветовите профили за „%s“

note: not calibrated
en: Not calibrated
bg: Не е калибрирано

en: multiple sizes
bg: различни размери

note: translators: 100 × 100px * Note that this is not an "x", but U+00D7 MULTIPLICATION SIGN
en: %d × %d
bg: %d × %d

en: No Desktop Background
bg: Без фон на работния плот

en: Select a picture
bg: Избор на изображение

en: Current background
bg: Текущ фон

en: Custom
bg: Потребителски

en: Testing %s
bg: Проба на %s

[ctx: volume]
en: 100%
bg: 100 %

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
bg: Хоризонтална

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
bg: Вертикална дясна

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
bg: Вертикална лява

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
bg: Хоризонтална обратна

en: %.2lf Hz
bg: %.2lf Hz

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: Apply Changes?
bg: Да се приложат ли промените?

en: Changes Cannot be Applied
bg: Промените не може да се приложат

en: This could be due to hardware limitations.
bg: Това може да се дължи на ограничение на хардуера.

en: More Warm
bg: По-топъл

en: Less Warm
bg: По-студен

en: None
bg: Без

en: Custom Shortcuts
bg: Потребителски клавишни комбинации

en: More…
bg: Допълнителни…

en: No input sources found
bg: Няма входни устройства

[ctx: Input Source]
en: Other
bg: Друго

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
bg: %s вече се ползва за %s. Ако го замените, %s ще бъде изключен

en: Enter the new shortcut
bg: Въведете нова клавишна комбинация

en: Set Custom Shortcut
bg: Потребителска клавишна комбинация

en: Set Shortcut
bg: Клавишна комбинация

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
bg: Въведете новата клавишна комбинация, за да смените %s.

en: Add Custom Shortcut
bg: Добавяне на клавишна комбинация

en: Alternate Characters Key
bg: Клавиш за допълнителни знаци

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
bg: Този клавиш позволява да въвеждате допълнителни знаци. Понякога те са отпечатани като трети знак на съответния клавиш.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
bg: Ляв Alt

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
bg: Десен Alt

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
bg: Ляв Super

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
bg: Десен Супер

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
bg: Клавиш Menu

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
bg: Десен Ctrl

en: Compose Key
bg: Клавиш Compose

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
bg: С клавиша „Compose“ можете да въвеждате (композирате) много различни знаци. За да го ползвате — натиснете го и след това въведете последователност от знаци. Например: „Compose“, <b>C</b> и <b>o</b> дават <b>©</b>, а „Compose“, <b>a</b> и <b>'</b> дават <b>á</b>.

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
bg: Може да сменяте входните методи с клавишната комбинация „%s“.
    Можете да промените това в настройките за клавишните комбинации

en: %d modified | %d modified
bg[0]: %d променен
bg[1]: %d променени

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Reset All Shortcuts?
bg: Използване на оригиналните клавишни комбинации?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
bg: Вашите комбинации ще се изчистят и ще се върнат оригиналните комбинации. Това действие е необратимо.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Reset All
bg: Оригинални комбинации

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
bg: изключено

en: Authentication failed
bg: Неуспешно удостоверяване

en: The new password is too short
bg: Новата парола е прекалено кратка

en: The new password is too simple
bg: Новата парола е прекалено лесна

en: The old and new passwords are too similar
bg: Старата и новата пароли много си приличат

en: The new password has already been used recently.
bg: Новата парола е ползвана прекалено скоро в миналото

en: The new password must contain numeric or special characters
bg: Новата парола трябва да съдържа цифри или специални знаци

en: The old and new passwords are the same
bg: Старата и новата пароли са еднакви

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
bg: Паролата ви е променена откакто първоначално сте се удостоверили!

en: The new password does not contain enough different characters
bg: Новата парола не съдържа достатъчно различни знаци

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Please choose another password.
bg: Изберете друга парола.

en: Please type your current password again.
bg: Въведете отново текущата си парола.

en: Password could not be changed
bg: Паролата не бе сменена

en: The passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Select
bg: Избор

en: Browse for more pictures
bg: Разглеждане за други изображения

en: Cannot automatically join this type of domain
bg: Не може автоматично да се присъедините към такава област/домейн

en: No such domain or realm found
bg: Няма такъв домейн или област

en: Cannot log in as %s at the %s domain
bg: Неуспешно влизане като „%s“ в областта/домейна „%s“

en: Invalid password, please try again
bg: Грешна парола. Опитайте отново.

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
bg: Неуспешно свързване с домейна „%s“: %s

en: the device needs to be claimed to perform this action
bg: за това действие трябва изключителен достъп до устройството

en: the device is already claimed by another process
bg: устройството вече се ползва от друг процес

en: you do not have permission to perform the action
bg: нямате права за това действие

en: no prints have been enrolled
bg: не са въведени отпечатъци

en: Failed to communicate with the device during enrollment
bg: Неуспешна комуникация с устройството при въвеждането

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
bg: Неуспешна комуникация с устройството за пръстови отпечатъци

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
bg: Неуспешна връзка към демона за пръстови отпечатъци

en: Failed to list fingerprints: %s
bg: Неуспешно изброяване на пръстовите отпечатъци: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
bg: Неуспешно изтриване на пръстов отпечатък: %s

en: Left thumb
bg: Ляв палец

en: Left middle finger
bg: Ляв среден

en: _Left index finger
bg: _Ляв показалец

en: Left ring finger
bg: Ляв безименен

en: Left little finger
bg: Ляво кутре

en: Right thumb
bg: Десен палец

en: Right middle finger
bg: Десен среден

en: _Right index finger
bg: _Десен показалец

en: Right ring finger
bg: Десен безименен

en: Right little finger
bg: Дясно кутре

en: Unknown Finger
bg: Непознат пръст

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
bg: Готово!

en: Fingerprint device disconnected
bg: Изключено устройство за пръстови отпечатъци

en: Fingerprint device storage is full
bg: Мястото за пръстови отпечатъци свърши

en: Failed to enroll new fingerprint
bg: Неуспешно добавяне на нов отпечатък

en: Failed to start enrollment: %s
bg: Неуспешно въвеждане: „%s“

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
bg: Неуспешно въвеждане на нов отпечатък

en: Failed to stop enrollment: %s
bg: Неуспешно спиране на въвеждането на нов отпечатък: „%s“

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
bg: Неколкократно поставете и вдигнете пръст върху четеца на отпечатъци, за да ги въведете

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
bg: Снимане на нов отпечатък

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
bg: Неуспешно освобождаване на устройството за пръстови отпечатъци %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
bg: Грешка при четене от устройството

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
bg: Неуспешно заявяване на устройството за пръстови отпечатъци %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
bg: Неуспешно изброяване на устройствата за пръстови отпечатъци: %s

en: Your account
bg: Моята регистрация

en: Failed to delete user
bg: Неуспешно изтриване на потребител

en: Failed to revoke remotely managed user
bg: Неуспешно премахване на права на отдалечен потребител

en: You cannot delete your own account.
bg: Невъзможно е да изтриете собствената си регистрация.

en: %s is still logged in
bg: „%s“ все още е в системата

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
bg: Изтриването на влезли потребители може да доведе до неправилно състояние на системата.

en: Do you want to keep %s’s files?
bg: Желаете ли да запазите файловете на „%s“?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
bg: Възможно е да запазите домашната папка, пощенската кореспонденция и временните файлове, когато изтривате съответната потребителска регистрация.

en: _Delete Files
bg: _Изтриване на файловете

en: _Keep Files
bg: _Запазване на файловете

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
bg: Наистина ли желаете да премахнете отдалечено управляваната регистрация „%s“?

en: _Delete
bg: _Изтриване

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
bg: регистрацията е изключена

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
bg: ще бъде избрана при следващото влизане

[ctx: Password mode]
en: None
bg: без

en: Logged in
bg: В системата

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
bg: Включен

en: Failed to contact the accounts service
bg: Неуспешно свързване с услугата за регистрации

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
bg: Уверете се дали програмата „AcountService“ е инсталирана и включена.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
bg: За да правите промени,
    натиснете иконата „*“

en: Delete the selected user account
bg: Изтриване на избраната потребителска регистрация

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
bg: За да изтриете избраната потребителска
    регистрация, първо натиснете иконата „*“

en: Unlock to Add Users and Change Settings
bg: Отключете за добавяне на потребители и управление на настройките им

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
bg: Потребителското име обикновено съдържа малки букви в диапазона a-z, цифри и знаците „-“ и „_“

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
bg: Това потребителско име е заето. Пробвайте с друго.

en: The username is too long.
bg: Потребителското име е прекалено дълго.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
bg: Ще се използва за името на домашната ви папка. Не може да се променя.

en: Should match the web address of your login provider.
bg: Трябва да съвпада с уеб адреса на доставчика на регистрации.

en: Failed to add account
bg: Неуспешно добавяне на регистрация

en: Failed to register account
bg: Неуспешна връзка с регистрация

en: No supported way to authenticate with this domain
bg: Няма поддръжка за удостоверяването на тази област/домейн

en: Failed to join domain
bg: Неуспешно присъединяване към областта/домейна

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
bg: Неправилно потребителско име.
    Опитайте отново.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
bg: Неправилна парола.
    Опитайте отново.

en: Failed to log into domain
bg: Неуспешен вход в областта/домейна

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
bg: Домейнът липсва. Да сте сбъркали името му?

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
bg: Новата парола трябва да се различава от старата.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
bg: Променете някои от знаците и цифрите.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
bg: Променете паролата още малко.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
bg: По-добре е паролата ви да не съдържа потребителското ви име.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
bg: Не използвайте потребителското си име в паролата си.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
bg: Не използвайте част от думите в паролата си.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
bg: Избягвайте често срещани думи.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
bg: Не трябва просто да разменяте думите, включени в паролата ви.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
bg: Използвайте още цифри.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
bg: Използвайте още главни букви.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
bg: Използвайте още малки букви.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
bg: Използвайте още специални знаци — като пунктуация.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
bg: Използвайте и букви, и цифри, и пунктуация.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
bg: Не повтаряйте един и същи знак.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
bg: Не използвайте само един вид знаци. Включете и букви, и цифри, и пунктуация.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
bg: Не използвайте последователности като „1234“ или „abcd“.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
bg: Паролата трябва да е по-дълга. Използвайте и букви, и цифри, и пунктуация.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
bg: Използвайте главни и малки букви, добавете и някоя и друга цифра.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
bg: Ако добавите още букви, цифри или знаци ще я направите още по-силна.

en: This Week
bg: Тази седмица

en: Last Week
bg: Миналата седмица

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
bg: %e %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
bg: %e %b %Y

en: Session Ended
bg: Сесията завърши

en: Session Started
bg: Сесията започна

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
bg: %s — дейности по регистрацията

[ctx: Distance]
en: Short
bg: късо

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
bg: ¼ екран

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
bg: ½ екран

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
bg: ¾ екран

[ctx: Distance]
en: Long
bg: дълго

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
bg: Стандартен

[ctx: cursor size]
en: Medium
bg: Среден

[ctx: cursor size]
en: Large
bg: Голям

[ctx: cursor size]
en: Larger
bg: По-голям

[ctx: cursor size]
en: Largest
bg: Най-голям

en: %d pixel | %d pixels
bg[0]: %d пиксел
bg[1]: %d пиксела

en: System Bus
bg: Системна шина

en: Full access
bg: Пълeн достъп

en: Session Bus
bg: Сесийна шина

en: Devices
bg: Устройства

en: Full access to /dev
bg: Пълен достъп до „/dev“

en: Network
bg: Мрежа

en: Has network access
bg: Има достъп до мрежата

en: Home
bg: Домашна папка

en: Read-only
bg: Само за четене

en: File System
bg: Файлова система

en: Settings
bg: Настройки

en: Can change settings
bg: Може да променя настройки

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
bg: Следните права са вградени в „%s“ и не може да бъдат променени. Ако това е проблем, деинсталирайте програмата.

en: Web Links
bg: Връзки по уеб

en: Git Links
bg: Връзки по git

en: %s Links
bg: Връзки по %s

en: Unset
bg: Махане

en: Links
bg: Връзки

en: Hypertext Files
bg: Хипертекст

en: Text Files
bg: Текст

en: Image Files
bg: Изображения

en: Font Files
bg: Шрифтове

en: Archive Files
bg: Архиви

en: Package Files
bg: Пакети

en: Audio Files
bg: Аудио

en: Video Files
bg: Видео

en: Other Files
bg: Други

note: List of applications.
en: Applications
bg: Програми

[ctx: service is enabled]
en: On
bg: Включена

[ctx: service is disabled]
en: Off
bg: Изключена

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
bg: Включена

[ctx: service is active]
en: Active
bg: Активна

en: Choose a Folder
bg: Избор на папка

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
bg: Споделянето на лични файлове ви позволява да споделите папката „Публични“ с други потребители през текущата мрежа чрез следния адрес: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
bg: Позволяване на отдалечените потребители да се връзват към машината ви с команда за сигурна обвивка:
    %s

en: Copy
bg: Копиране

en: Sharing
bg: Споделяне

note: Label
en: No networks selected for sharing
bg: Не са избрани мрежи за споделяне

en: Ask what to do
bg: да се пита за действие

en: Do nothing
bg: нищо да не се прави

en: Open folder
bg: отваряне на папката

en: Other Media
bg: Други носители

en: Select an application for audio CDs
bg: Избор на програма, с която да отваряте аудио дискове (CD)

en: Select an application for video DVDs
bg: Избор на програма, с която да отваряте видео дискове (DVD)

en: Select an application to run when a music player is connected
bg: Избор на програма, която да се изпълнява при свързване на преносимо устройство за музика

en: Select an application to run when a camera is connected
bg: Изберете програма, която да се изпълнява при свързване на камера

en: Select an application for software CDs
bg: Избор на програма, с която да се отварят дискове с програми

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
bg: аудио диск – DVD

en: blank Blu-ray disc
bg: празен диск – Blu-ray

en: blank CD disc
bg: празен диск – CD

en: blank DVD disc
bg: празен диск – DVD

en: blank HD DVD disc
bg: празен диск – HD DVD

en: Blu-ray video disc
bg: видео диск – Blu-ray

en: e-book reader
bg: четец на електронни книги

en: HD DVD video disc
bg: видео диск – HD DVD

en: Picture CD
bg: диск с изображения – CD

en: Super Video CD
bg: видео диск – Super Video CD

en: Video CD
bg: видео диск – Video CD

en: Windows software
bg: Програми за Windows

[ctx: measurement format]
en: Imperial
bg: имперска

[ctx: measurement format]
en: Metric
bg: метрична

en: Formats
bg: Формати

en: Unknown
bg: Неизвестен

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
bg: 64 бита

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
bg: 32 бита

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
bg: Точка за безжичен достъп

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: Unlock to Change Settings
bg: Отключете за промяна на настройките

en: Other…
bg: Друг…

en: Today
bg: днес

en: Yesterday
bg: вчера

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
bg: %e %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
bg: %е %b %Y

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

note: 0 seconds
en: 0 seconds
bg: 0 секунди

en: never
bg: никога

en: today
bg: днес

en: yesterday
bg: вчера

en: %i day ago | %i days ago
bg[0]: преди %i ден
bg[1]: преди %i дни

en: IPv4 Address
bg: Адрес (IPv4)

en: IPv6 Address
bg: Адрес (IPv6)

en: IP Address
bg: Адрес по IP

en: Hardware Address
bg: Апаратен адрес

en: Default Route
bg: Стандартен маршрут

en: DNS
bg: Система от имена (DNS)

en: Last used
bg: Последно ползване

note: Translators: network device speed
en: %d Mb/s
bg: %d Mb/s

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
bg: Жична мрежа

en: Options…
bg: Настройки…

en: missing EAP-FAST PAC file
bg: файлът за EAP-FAST PAC липсва

en: Choose a PAC file
bg: Избор на файл PAC

en: PAC files (*.pac)
bg: Файлове във формат PAC (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
bg: липсва потребителско име за EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
bg: липсва парола за EAP-LEAP

en: missing leap-username
bg: липсва потребителско име за leap

en: missing leap-password
bg: липсва парола за leap

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
bg: неправилен сертификат на удостоверител за EAP-PEAP: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
bg: неправилен сертификат на удостоверител за EAP-PEAP: не е указан сертификат

en: Choose a Certificate Authority certificate
bg: Избор на сертификат на доставчик на удостоверителски услуги

en: missing wep-key
bg: липсва ключ за wep

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
bg: неправилен ключ за wep: ключ с дължина от %zu знака трябва да съдържа само шестнадесетични цифри

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
bg: неправилен ключ за wep: ключ с дължина от %zu знака трябва да съдържа само ASCII

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
bg: неправилен ключ за wep: неправилна дължина на ключа — %zu. Той трябва да е дълъг или 5/13 знака за ASCII, или 10/26 знака за шестнадесетични цифри

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
bg: неправилен ключ за wep: празна парола

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
bg: неправилен ключ за wep: паролата трябва да е под 64 знака

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
bg: грешка в сигурността 802.1X (wpa-eap)

en: no file selected
bg: не е избран файл

en: unspecified error validating eap-method file
bg: грешка при проверката на файла за eap

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
bg: Частни ключове във формат DER, PEM или PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
bg: Сертификати във формат DER или PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
bg: неправилен сертификат на удостоверител за EAP-TTLS: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
bg: неправилен сертификат на удостоверител за EAP-TTLS: не е указан сертификат

en: missing EAP username
bg: липсва потребителско име за EAP

en: missing EAP password
bg: липсва парола за EAP

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
bg: неправилен ключ за wpa-psk: дължината на ключа е %zu. Трябва да е от 8 до 63 байта или 64 шестнадесетични цифри

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
bg: неправилен ключ за wpa-psk: ключът е дълъг 64 байта, но не се състои само от шестнадесетични цифри

en: Unknown error validating 802.1X security
bg: Грешка при валидиране на сигурността за 802.1X

en: Wi-Fi password is missing.
bg: Липсва парола за безжичната мрежа.

en: missing EAP-TLS identity
bg: липсва идентичност за EAP-TLS

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
bg: неправилен сертификат на удостоверител за EAP-TLS: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
bg: неправилен сертификат на удостоверител за EAP-TLS: не е указан сертификат

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
bg: неправилен частен ключ за EAP-TLS: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
bg: неправилен потребителски сертификат за EAP-TLS: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
bg: Нешифрираните лични ключове са несигурни

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
bg: Избраният частен ключ не е защитен с парола. Това позволява компрометирането на идентичността ви. Изберете частен ключ, защитен с парола.
    
    (Можете да защитите частния ключ с парола чрез командата „openssl“)

en: Choose your personal certificate
bg: Изберете личния си сертификат

en: Choose your private key
bg: Изберете частния си ключ

en: Wi-Fi
bg: Безжична мрежа

en: Stop hotspot and disconnect any users?
bg: Спиране на точката за безжичен достъп и изключване на всички потребители?

en: _Stop Hotspot
bg: _Спиране на точката за безжичен достъп

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
bg: ВЧМ „%s“

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
bg: Неизвестно състояние

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
bg: Без управление

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
bg: Недостъпна

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
bg: Свързване

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
bg: Изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
bg: Връзката е осъществена

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
bg: Прекъсване на връзката

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
bg: Връзката е неуспешна

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
bg: Състоянието на връзката е неизвестно (липсва информация)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
bg: Неуспешно настройване

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
bg: Неуспешно настройване на IP адреса

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
bg: Изтече времето за настройката на IP адреса

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
bg: Не бяха предоставени задължителните данни за установяване на връзката

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
bg: Връзката (802.1x) бе прекъсната от програмата за удостоверяване (supplicant)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
bg: Неуспех при настройка на програмата за удостоверяване (supplicant) на връзката (802.1x)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
bg: Програмата за удостоверяване (supplicant) на връзката (802.1x) приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
bg: Удостоверяването на връзката (802.1x) отне на програмата (supplicant) повече време от стандартното

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
bg: Неуспешно стартиране на услугата за връзка чрез PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
bg: Услугата за връзка чрез PPP е прекъсната

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
bg: Услугата за връзка чрез PPP приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
bg: Неуспешно стартиране на клиента за автоматична настройка на връзката (DHCP)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
bg: Грешка на клиента за автоматична настройка на връзката (DHCP)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
bg: Клиентът за автоматична настройка на връзката (DHCP) приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
bg: Неуспешно стартиране на услугата за споделяне на връзката

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
bg: Услугата за споделяне на връзката приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
bg: Неуспешно стартиране на услугата за локална връзка (AutoIP, 169.254.0.0/16, fe80::/10)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
bg: Грешка в услугата за локална връзка (AutoIP, 169.254.0.0/16, fe80::/10)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
bg: Услугата за локална връзка (AutoIP, 169.254.0.0/16, fe80::/10) приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
bg: Линията е заета

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
bg: Няма сигнал

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
bg: Неуспешно установяване на носещата честота

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
bg: Времето на заявката за набиране изтече

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
bg: Опитът за набиране приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
bg: Неуспешно инициализиране на модема

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
bg: Неуспешно избиране на зададената точка за достъп (APN)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
bg: Не се търсят мрежи

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
bg: Регистрацията в мрежата е отхвърлена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
bg: Времето на заявката за регистрация в мрежата изтече

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
bg: Неуспешна регистрация в заявената мрежа

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
bg: Неуспешна проверка на ПИН кода

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
bg: Възможно е фърмуерът за устройството да липсва

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
bg: Връзката се изгуби

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
bg: Предполагаше се съществуваща връзка

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
bg: Няма модем

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
bg: Неуспешна връзка чрез Bluetooth

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
bg:  SIM картата не е поставена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
bg: Необходим е ПИН код за SIM картата

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
bg: Необходим е код (PUK) за SIM картата

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
bg: Грешна SIM карта

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
bg: Неуспешно активиране на зависимост за връзката

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
bg: Липсва фърмуер

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
bg: Кабелът е изваден

en: Insecure network (WEP)
bg: Несигурна мрежа (WEP)

en: Secure network (WPA)
bg: Сигурна мрежа (WPA)

en: Secure network (WPA2)
bg: Сигурна мрежа (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
bg: Сигурна мрежа (WPA3)

en: Secure network
bg: Сигурна мрежа

en: Security
bg: Сигурност

en: Delete Address
bg: Изтриване на адрес

en: Delete Route
bg: Изтриване на маршрут

en: automatic
bg: автоматично

en: Identity
bg: Идентичност

en: Cannot import VPN connection
bg: Настройките за ВЧМ не могат да бъдат внесени

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде прочетен или не съдържа позната информация за ВЧМ.
    
    Грешка: %s.

en: Select file to import
bg: Избор на файл за внасяне

en: A file named “%s” already exists.
bg: Вече съществува файл с име „%s“.

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
bg: Искате ли да замените „%s“ с ВЧМ, която внасяте?

en: Cannot export VPN connection
bg: Настройките за ВЧМ не могат да бъдат изнесени

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
bg: Настройките за ВЧМ „%s“ не могат да бъдат изнесени в „%s“.
    
    Грешка: %s.

en: Export VPN connection
bg: Изнасяне на настройките за ВЧМ

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
bg: Без

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
bg: Подобрена отворена

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
bg: 40/128 битов ключ за WEP (шестнайсетичен или ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
bg: 128 битова парола за WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
bg: Динамичен WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
bg: Частна WPA & WPA2

en: WPA & WPA2 Enterprise
bg: Корпоративна WPA или WPA2

en: WPA3 Personal
bg: Частна WPA3

en: Preserve
bg: Запазване

en: Permanent
bg: Постоянен

en: Random
bg: Случаен

en: Stable
bg: Стабилен

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
bg: Апаратният адрес определя хардуерния адрес при задействането на мрежовата връзка. Тази възможност понякога се нарича клониране или имитиране на MAC адрес. Напр.: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
bg: Профил %d

en: Unable to open connection editor
bg: Неуспешно отваряне на редактора на адреси

en: New Profile
bg: Нов профил

en: _Add
bg: _Добавяне

en: VPN
bg: ВЧМ (VPN)

en: Import from file…
bg: Внасяне от файл…

en: Add VPN
bg: Нова ВЧМ

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
bg: Корпоративна

[ctx: Wifi security]
en: None
bg: Без

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
bg: никога

en: %d Mb/s (%1.1f GHz)
bg: %d Mb/s (%1.1f GHz)

en: 2.4 GHz / 5 GHz
bg: 2.4 GHz/5 GHz

en: 2.4 GHz
bg: 2.4 GHz

en: 5 GHz
bg: 5 GHz

[ctx: Signal strength]
en: None
bg: Няма сигнал

[ctx: Signal strength]
en: Weak
bg: Слаб сигнал

[ctx: Signal strength]
en: Ok
bg: Задоволителен сигнал

[ctx: Signal strength]
en: Good
bg: Добър сигнал

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
bg: Отличен сигнал

en: Forget Connection
bg: Забравяне на връзка

en: Remove Connection Profile
bg: Изтриване на настройките на връзката

en: Remove VPN
bg: Премахване на ВЧМ

en: Details
bg: Подробности

en: Add new connection
bg: Добавяне на нова връзка

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
bg: Ако включите точката за достъп, ще се изключите от %s и няма да имате достъп до Интернет през Wi-Fi.

en: Must have a minimum of 8 characters
bg: Трябва да е поне 8 знака.

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
bg: Точка за достъп по Wi-Fi?

en: Manual
bg: Ръчно

en: Automatic
bg: Автоматично

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
bg: Автоматичното откриване на уеб сървър-посредник се използва, когато не е зададен адрес за настройка.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
bg: Не се препоръчва за недоверени, общодостъпни мрежи.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
bg: Данните за посочените мрежи, включително пароли и потребителски настройки ще бъдат изгубени.

en: _Forget
bg: _Забравяне

en: Known Wi-Fi Networks
bg: Познати безжични мрежи

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
bg: _Премахване

en: System policy prohibits use as a Hotspot
bg: Системните политики забраняват създаването на точка за безжичен достъп

en: Wireless device does not support Hotspot mode
bg: Безжичното устройство не поддържа режим за точка за безжичен достъп

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
bg: Възникна грешка, свържете се с доставчика на софтуера.

en: NetworkManager needs to be running.
bg: NetworkManager трябва да е стартиран.

en: 2G Only
bg: 2G — само

en: 3G Only
bg: 3G — само

en: 4G Only
bg: 4G — само

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
bg: 2G, 3G, 4G (с предимство)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
bg: 2G, 3G (с предимство), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
bg: 2G (с предимство), 3G, 4G

en: 3G, 4G (Preferred)
bg: 3G, 4G (с предимство)

en: 3G (Preferred), 4G
bg: 3G (с предимство), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
bg: 2G, 4G (с предимство)

en: 2G (Preferred), 4G
bg: 2G (с предимство), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
bg: 2G, 3G (с предимство)

en: 2G (Preferred), 3G
bg: 2G (с предимство), 3G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Not Registered
bg: Няма регистрация

en: Registered
bg: Регистрирано

en: Roaming
bg: Роуминг

en: Searching
bg: Търсене

en: Denied
bg: Отказ

en: Unlock SIM card
bg: Отключване на SIM карта

en: Unlock
bg: Отключване

en: Please provide PIN code for SIM %d
bg: Въведете ПИН за SIM карта %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
bg: Въведете ПИН за отключване на SIM карта

en: Please provide PUK code for SIM %d
bg: Въведете код (PUK) за SIM карта %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
bg: Въведете код (PUK) за отключване на SIM карта

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
bg[0]: Въведена е грешна парола. Остава ви %1$u опит
bg[1]: Въведена е грешна парола. Остават ви %1$u опита

en: You have %u try left | You have %u tries left
bg[0]: Остава ви %u опит
bg[1]: стават ви %u опита

en: Wrong password entered.
bg: Въведена е грешна парола.

en: PUK code should be an 8 digit number
bg: PUK кодът трябва да е число с 8 цифри

en: Enter New PIN
bg: Въведете нов ПИН

en: PIN code should be a 4-8 digit number
bg: ПИН кодът трябва да е число с 4 до 8 цифри

en: _Set
bg: _Задаване

en: Operation Cancelled
bg: Отменена операция

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
bg: <b>ГРЕШКА</b>: отказан достъп при смяна на настройките

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
bg: <b>ГРЕШКА</b>: грешка в хардуера за достъп до мобилна мрежа

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
bg: Подсистемата за Thunderbolt (boltd) или не е инсталирана, или не е настроена правилно.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
bg: Не може да се засече Thunderbolt.
    Системата не поддържа Thunderbolt или в BIOS-а е изключен или там е зададено неподдържано ниво на сигурност.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
bg: Поддръжката на Thunderbolt е изключена в BIOS-а.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
bg: Нивото на сигурност на Thunderbolt не може да се установи.

en: Error switching direct mode: %s
bg: Грешка при прeвключване на директния режим: %s

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
bg: Без връзка

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
bg: Свързване

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
bg: Свързано

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
bg: Грешка при упълномощаване

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
bg: Упълномощаване

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
bg: Непълна функционалност

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
bg: Свързано и одобрено

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
bg: Одобрено на:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
bg: Свързано на:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
bg: Одобрено и добавено на:

en: Failed to authorize device:
bg: Неуспешно одобряване на устройство:

en: Failed to forget device:
bg: Неуспешно забравяне на устройство:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
bg[0]: Зависи от %u друго устройство
bg[1]: Зависи от %u други устройства

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
bg: Одобрено

en: Try clicking, double clicking, scrolling
bg: Изпробвайте натискане, двойно натискане и придвижване

en: Five clicks, GEGL time!
bg: Пет натискания — време е за GEGL

en: Double click, primary button
bg: Двойно натискане на основния бутон

en: Single click, primary button
bg: Натискане на основния бутон

en: Double click, middle button
bg: Двойно натискане на средния бутон

en: Single click, middle button
bg: Натискане на средния бутон

en: Double click, secondary button
bg: Двойно натискане на втория бутон

en: Single click, secondary button
bg: Натискане на втория бутон

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
bg: Научете повече

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
bg: Докладите за грешка помагат да се подобри „%s“. Те се изпращат анонимно и без идентифицираща потребителя информация. %s

en: Empty all items from Trash?
bg: Изчистване на кошчето

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
bg: Всичко в кошчето ще бъде безвъзвратно изтрито.

en: _Empty Trash
bg: _Изчистване на кошчето

en: Delete all the temporary files?
bg: Да се изчистят ли всички временни файлове?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
bg: Всички временни файлове ще бъдат окончателно изтрити.

en: _Purge Temporary Files
bg: И_зчистване на временните файлове

[ctx: Online Account]
en: Other
bg: Друга

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
bg: Регистрация в „%s“

en: Error removing account
bg: Неуспешно премахване на регистрация

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
bg: %s — изтрит

en: Display version number
bg: Извеждане на номера на версията

en: Enable verbose mode
bg: Включване на подробен режим

en: Search for the string
bg: Търсене за низа

en: List possible panel names and exit
bg: Извеждане на имената на панелите и изход от програмата

en: Panel to display
bg: Панел за показване

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
bg: [ПАНЕЛ] [АРГУМЕНТ…]

en: Available panels:
bg: Налични панели:

en: Privacy
bg: Поверителност

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
bg[0]: %u изход
bg[1]: %u изхода

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
bg[0]: %u вход
bg[1]: %u входа

en: System Sounds
bg: Системни звуци

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
bg: _Отключване

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
bg: Няма принтери

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
bg: Въведете мрежов адрес или потърсете принтер

en: Authentication Required
bg: Изисква се удостоверяване

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
bg: Въведете името и паролата си, за да видите принтерите при сървъра за печат.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
bg: Потребителско име

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
bg: Парола

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
bg: Домейн

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
bg: _Удостоверяване

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
bg: Изчистване на всички

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
bg: _Удостоверяване

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
bg: Няма активни задачи

en: Select Printer Driver
bg: Избор на драйвер за принтер

en: Loading drivers database…
bg: Зареждане на списъка с драйвери…

en: Printing Options
bg: Настройки за печат

en: Printer Details
bg: Подробности за принтера

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
bg: Стандартен принтер

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
bg: Изчистване на печатащите глави

en: Remove Printer
bg: Премахване на принтер

en: Model
bg: Модел

en: Location
bg: Местоположение

en: Ink Level
bg: Ниво на мастилото

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
bg: Рестартирайте принтера след коригиране на проблема.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
bg: Рестартиране на принтера

en: Name
bg: Име

en: Address
bg: Адрес

en: Searching for preferred drivers…
bg: Търсене на предпочитани драйвери…

en: Search for Drivers
bg: Търсене на драйвери

en: Select from Database…
bg: Избор от списъка с драйвери…

en: Install PPD File…
bg: Инсталиране на файла с описанието (PPD)…

en: Authenticate
bg: Удостоверяване

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add Printer…
bg: Добавяне на принтер…

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
bg: Връщане

en: No printers
bg: Няма принтери

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
bg: Изглежда, че системната услуга
    за печат не е налична.

en: Location services turned off
bg: Изключени услуги за местоположение

en: No applications can obtain location information.
bg: В момента никоя програма не получава информация за местоположението.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
bg: Услугите за местоположението дават възможност на програмите да знаят къде се намирате. Използването на безжична мрежа и мобилен интернет подобрява точността.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
bg: Използва услугата на Mozilla за местоположение: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Лични данни</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
bg: Позволяване на програмите да научават местоположението ви.

en: No Applications Have Asked for Location Access
bg: Никоя програма не е поискала достъп до местоположението ви

en: Default
bg: Стандартно

en: Middle Mouse Button Click
bg: Натискане на средния бутон на мишката

en: Right Mouse Button Click
bg: Натискане на десния бутон на мишката

en: Back
bg: Назад

en: Forward
bg: Напред

en: No stylus found
bg: Няма писалка

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
bg: Придвижете писалката близо до таблета, за да ги настроите

en: Eraser Pressure Feel
bg: Усещане на натиска на гумата

en: Soft
bg: Меко

en: Firm
bg: Твърдо

en: Top Button
bg: Горен бутон

en: Lower Button
bg: Долен бутон

en: Lowest Button
bg: Най-долен бутон

en: Tip Pressure Feel
bg: Усещане на натиска на писеца

en: Tablet (absolute)
bg: Таблет (абсолютни координати)

en: Touchpad (relative)
bg: Сензорен панел (относителни координати)

en: Tablet Preferences
bg: Настройки на таблети

en: _Help
bg: Помо_щ

en: No tablet detected
bg: Не е открит таблет

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
bg: Включете или свържете таблета си от Wacom

en: Bluetooth Settings
bg: Настройки на подредбата

en: Wacom Tablet
bg: Таблет

en: Tracking Mode
bg: Режим на следене

en: Left-Handed Orientation
bg: Ориентация за лява ръка

en: Map to Monitor…
bg: Настройване към монитор…

en: Map Buttons…
bg: Функции на бутоните

en: Calibrate…
bg: Калибриране…

en: Adjust mouse settings
bg: Настройки на мишката

en: Adjust display resolution
bg: Задаване на разделителната способност на екрана

en: Decouple Display
bg: Отделни екрани

en: Screen Calibration
bg: Калибриране на екрана

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
bg: Потупайте целевите места на екрана на таблета, за да го калибрирате.

en: Mis-click detected, restarting…
bg: Погрешно потупване, ново калибриране…

en: Map Buttons
bg: Функции на бутоните

en: Map buttons to functions
bg: Настройване на функциите на бутоните

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
bg: За да редактирате клавишната комбинация, изберете „Натискане на клавиш“, въведете новата комбинация и задръжте новите клавиши. За изчистване натиснете Backspace.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
bg: 15 минути

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
bg: 30 минути

en: Power Mode
bg: Енергопотребление

en: Affects system performance and power usage.
bg: Влияе на производителността и енергопотреблението.

en: Power Saving Options
bg: Настройки за енергоспестяване

en: Automatic Screen Brightness
bg: Автоматична яркост на екрана

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
bg: Яркостта на екрана се променя според околната светлина.

en: Dim Screen
bg: Затъмняване на екрана

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
bg: Затъмняване на екрана при бездействие на компютъра.

en: Screen _Blank
bg: _Изключване на екрана

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
bg: Изключване на екрана след по-дълго бездействие на компютъра.

en: Automatic Power Saver
bg: Автоматично енергоспестяване

en: Enables power saver mode when battery is low.
bg: Превключване към енергоспестяващ режим при нисък заряд на батерията.

en: _Automatic Suspend
bg: _Автоматично приспиване

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
bg: Приспивате на компютъра след по-дълъг период на бездействие.

en: Suspend & Power Button
bg: Бутон за приспиване и изключване

en: Po_wer Button Behavior
bg: Поведение на _бутона за изключване

en: Show Battery _Percentage
bg: _Процент заряд на батерията

en: Automatic Suspend
bg: Автоматично приспиване

en: _Plugged In
bg: _Включено захранване

en: On _Battery Power
bg: Работа от _батерии

en: Delay
bg: Закъснение

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
bg: Калибрирането ще ви даде профил, с който можете да управлявате цветовете на екрана си. Колкото по-дълго е калибрирането, толкова по-добро е качеството на цветовия профил.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
bg: Няма да може да използвате компютъра си по време на калибрирането.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
bg: Качество

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
bg: Приблизително време

en: Calibration Quality
bg: Качество на калибриране

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
bg: Изберете калибриращото устройство, което ще ползвате.

en: Calibration Device
bg: Устройство за калибриране

en: Select the type of display that is connected.
bg: Изберете вида на екрана.

en: Display Type
bg: Вид на екрана

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
bg: Изберете целевата бяла точка на екрана. Повечето устройства трябва да се калибрират към източник на светлина D65.

en: Profile Whitepoint
bg: Бяла точка на профила

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
bg: Задайте обичайната за вас яркост на екрана. Така управлението на цветовете ще бъда най-точно за нея.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
bg: Друг вариант е да използвате нивото на яркост съответстващо на някой от другите профили на екрана.

en: Display Brightness
bg: Яркост на екрана

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
bg: Можете да създавате цветови профил за различни екрани, компютри или даже различни условия на осветление.

en: Profile Name:
bg: Име на профила:

en: Profile Name
bg: Име на профила

en: Profile successfully created!
bg: Профилът е създаден успешно!

en: Copy profile
bg: Копиране на профил

en: Requires writable media
bg: Изисква носител с възможност за запис

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
bg: Инструкциите как да ползвате профила под различни операционни системи се намират тук: <a href='linux'>GNU/Linux</a>, <a href='osx'>Apple OS X</a> и <a href='windows'>Microsoft Windows</a>.

en: Summary
bg: Обобщение

en: Add Profile
bg: Добавяне на профил

en: _Import File…
bg: _Внасяне на файл…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
bg: Има проблеми и профилът може да не сработи правилно. <a href=''>Повече детайли.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
bg: Всяко устройство се нуждае от актуален цветови профил, за да бъдат управлявани цветовете му.

en: Learn more about color management
bg: Научете повече за управлението на цветовете

en: _Set for all users
bg: _Задаване за всички потребители

en: Set this profile for all users on this computer
bg: Задаване на профила за всички потребители на този компютър

en: _Enable
bg: _Включване

en: _Add profile
bg: _Добавяне на профил

en: _Calibrate…
bg: _Калибриране…

en: Calibrate the device
bg: Калибриране на устройството

en: _Remove profile
bg: _Премахване на профил

en: _View details
bg: _Показване на подробности

en: Unable to detect any devices that can be color managed
bg: Липсват устройства, чийто цвят може да се калибрира

en: LCD
bg: Течнокристален (LCD)

en: LED
bg: Светодиоден (LED)

en: CRT
bg: Кинескоп (CRT)

en: Projector
bg: Проектор

en: Plasma
bg: Плазмен

en: LCD (CCFL backlight)
bg: Течнокристален със студена флуоресцентна подсветка (LCD с CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
bg: Течнокристален с трицветна подсветка (LCD с RGB LED)

en: LCD (white LED backlight)
bg: Течнокристален с бяла подсветка (LCD с White LED)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
bg: Пълноцветен течнокристален със студена флуоресцентна подсветка (Wide Gamut LCD с CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
bg: Пълноцветен течнокристален с трицветна подсветка (Wide Gamut LCD с RGB LED)

en: 40 minutes
bg: 40 минути

en: Native to display
bg: Стандартното за екрана

en: D50 (Printing and publishing)
bg: D50 (Печат и издателска дейност)

en: D65 (Photography and graphics)
bg: D65 (Фотография и графики)

en: Display Calibration
bg: Калибриране на екран

note: This starts the calibration process
en: _Start
bg: _Начало

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
bg: _Продължаване

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
bg: _Готово

en: No Bluetooth Found
bg: Няма адаптери за Bluetooth

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
bg: Добавете адаптер за Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
bg: Bluetooth е изключен

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
bg: Включете, за да свързвате устройства и да прехвърляте файлове.

en: Airplane Mode is on
bg: Самолетният режим е включен

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
bg: Bluetooth е изключен по време на самолетния режим

en: Turn Off Airplane Mode
bg: Изключване на самолетния режим

en: Hardware Airplane Mode is on
bg: Самолетният режим е включен

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
bg: Изключване на самолетния режим, за да се включи Bluetoothл

en: Add Picture…
bg: Добавяне на изображение…

en: Click a speaker to test
bg: Натиснете високоговорител за проба

en: Left
bg: Ляв

en: Right
bg: Десен

en: Bark
bg: Лай

en: Drip
bg: Капка

en: Glass
bg: Стъкло

en: Sonar
bg: Сонар

en: Rear
bg: Отзад

en: Front
bg: Отпред

en: System Volume
bg: Ниво на системата

en: Volume Levels
bg: Нива на звука

en: Output
bg: Изход

en: Output Device
bg: Изходно устройство

en: Test
bg: Изпробване

en: Configuration
bg: Настройки

en: Balance
bg: Баланс

en: Fade
bg: Затихване

en: Subwoofer
bg: Бас

en: Input
bg: Вход

en: Input Device
bg: Входно устройство

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Alert Sound
bg: Сила на известяването

en: Refresh Rate
bg: Честота на опресняване

en: Adjust for TV
bg: За телевизор

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
bg: Рестартиране на филтъра

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
bg: Временно изключен до изгрев слънце

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
bg: Нощният режим прави цветовете на екрана по-топли като ограничава синята светлина. Това намаля умората на очите и безсънието.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
bg: Нощен режим

en: Schedule
bg: Насрочване

en: Sunset to Sunrise
bg: Залез до изгрев

en: Manual Schedule
bg: Други времена

en: Times
bg: Времена

en: From
bg: От

en: Hour
bg: Час

en: Minute
bg: Минута

note: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
bg: пр.об.

note: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
bg: сл.об.

en: To
bg: До

en: Color Temperature
bg: Температура на екрана

en: Single Display
bg: Единствен екран

en: Join Displays
bg: Обединени екрани

en: Mirror
bg: Еднакво изображение

en: Display Mode
bg: Режим на екрана

en: Contains top bar and Activities
bg: Съдържа горната лента и дейностите

en: Primary Display
bg: Основен екран

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
bg: Подредете екраните с влачене. Изберете екран, за да промените конкретно неговите настройки.

en: Display Arrangement
bg: Подредба на екраните

en: Active Display
bg: Основен екран

en: Display Configuration
bg: Настройки на екрана

en: Blank Screen Delay
bg: Забавяне за изчистване на екрана

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
bg: Период бездействие, след който екранът се изчиства.

en: Automatic Screen _Lock
bg: Автоматично _заключване на екрана

en: Automatic _Screen Lock Delay
bg: Изчакване преди автоматично _заключване на екрана

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
bg: Период след изключването на екрана, когато той се заключва.

en: Show _Notifications on Lock Screen
bg: Показване на _известия при заключен екран

en: Forbid new _USB devices
bg: _Забраняване на нови устройства по USB

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
bg: Устройствата по USB да не взаимодействат с компютъра, когато екранът е заключен.

en: Displays
bg: Екрани

en: Input Sources
bg: Входни устройства

en: Includes keyboard layouts and input methods.
bg: Включва подредбата на клавиатурата и входните методи.

en: Input Source Switching
bg: Смяна на входното устройство

en: Use the _same source for all windows
bg: Използване на _еднакво входно устройство за всички прозорци

en: Switch input sources _individually for each window
bg: _Смяна на входния метод поотделно за всеки прозорец

en: Special Character Entry
bg: Въвеждане на специални знаци

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
bg: Начини за въвеждане на специални знаци, символи и форми с клавиатурата.

en: View and Customize Shortcuts
bg: Преглед и настройки на клавишните комбинации

en: Add an Input Source
bg: Добавяне на входно устройство

en: Input methods can’t be used on the login screen
bg: Методите за въвеждане не могат да се използват на екрана за вход

en: Move up
bg: Нагоре

en: Move down
bg: Надолу

en: Preferences
bg: Настройки

en: View Keyboard Layout
bg: Подредба на клавиатурата

en: Remove
bg: Премахване

en: Reset the shortcut to its default value
bg: Използване на оригиналните клавишни комбинации

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
bg: За отмяна натиснете Esc, а за да изключите комбинацията — Backspace.

en: Command
bg: Команда

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

en: Set Shortcut…
bg: Задаване на клавишна комбинация…

en: Add
bg: Добавяне

en: Replace
bg: Замяна

en: Set
bg: Задаване

en: No input source selected
bg: Не е избрано входно устройство

en: Add Custom Shortcuts
bg: Добавяне на друга клавишна комбинация

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
bg: Задаване на клавишни комбинации за стартирането на програми, скриптове и др.

en: Add Shortcut
bg: Добавяне на клавишна комбинация

en: No keyboard shortcut found
bg: Няма клавишни комбинации

en: Try a different search
bg: Пробвайте друго търсене

en: Reset All…
bg: Оригинални комбинации…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
bg: Използване на оригиналните клавишни комбинации

en: Fingerprint Manager
bg: Управление на пръстови отпечатъци

en: Fingerprint
bg: Пръстов отпечатък

en: _No
bg: _Не

en: _Yes
bg: _Да

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
bg: Искате ли да изтриете въведените си отпечатъци и да изключите влизането с тях?

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
bg: Няма устройство за пръстови отпечатъци

en: Ensure the device is properly connected.
bg: Проверете дали устройството е свързано правилно.

en: No fingerprint device
bg: Няма устройство за пръстови отпечатъци

en: Choose the fingerprint device you want to configure
bg: Изберете устройството за пръстови отпечатъци, което да настроите

en: Fingerprint Device
bg: Устройство за пръстови отпечатъци

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
bg: Влизането с пръстов отпечатък позволява лесно и бързо отключване на компютъра с пръст

en: _Delete Fingerprints
bg: _Изтриване на отпечатъците

en: Fingerprint Login
bg: Влизане с пръстов отпечатък

en: Fingerprint Enroll
bg: Въвеждане на пръстов отпечатък

en: _Re-enroll this finger…
bg: _Повторно въвеждане на този пръст…

en: _Add User…
bg: _Добавяне на потребител…

en: Create a user account
bg: Създаване на потребителска регистрация

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
bg: За да влязат настройките в сила, трябва да рестартирате сесията

en: Restart Now
bg: Рестартиране

en: User Icon
bg: Снимка за потребителя

en: Account Settings
bg: Настройки на регистрацията

en: _Administrator
bg: _Администратор

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
bg: Администраторите може да добавят и премахват потребители, както и да променят всички настройки.

en: _Parental Controls
bg: _Родителски контрол

en: Open the Parental Controls application.
bg: Отваряне на програмата за родителски контрол.

en: _Language
bg: _Език

en: Authentication & Login
bg: Удостоверяване и вход

en: _Password
bg: _Парола

en: _Fingerprint Login
bg: Влизане с _пръстов отпечатък

en: A_utomatic Login
bg: _Автоматично влизане

en: Account Activity
bg: Дейности в регистрацията

en: Remove User…
bg: Премахване на потребителска регистрация…

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
bg: Няма потребители

en: Unlock to add a user account.
bg: Отключете, за да създадете потребителска регистрация.

en: Add User
bg: Добавяне на потребител

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
bg: _Добавяне към домейн

en: Domain Administrator Login
bg: Вход за администратор на областта/домейна

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
bg: За да влезете в корпоративната мрежа, компютърът ви трябва да бъде регистриран в домейна ѝ. Помолете вашия мрежови администратор да въведе паролата си тук.

en: _Domain
bg: _Област/домейн

en: Administrator _Name
bg: _Име на администратора

en: Administrator Password
bg: Парола на администратора

en: _Username
bg: Потребителско _име

en: _Full Name
bg: П_ълно име

en: Standard
bg: Стандартна

en: Administrator
bg: Администратор

en: Account _Type
bg: _Вид на регистрацията

en: Allow user to set a password when they next _login
bg: _Позволяване на потребителя да избере парола при следващото влизане

en: Set a password _now
bg: Задаване на парола _сега

en: _Confirm
bg: _Потвърждаване

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
bg: Корпоративният вход позволява на този компютър да бъдат ползвани централно управлявани потребителски регистрации. Това обикновено дава и достъп до ресурсите на компанията в интернет.

en: You are Offline
bg: Не сте на линия

en: You must be online in order to add enterprise users.
bg: Трябва да сте в мрежата, за да добавите корпоративни регистрации.

en: _Enterprise Login
bg: _Корпоративен вход

en: Take a Picture…
bg: Снимане на снимка…

en: Select a File…
bg: Избор на файл…

en: Change Password
bg: Смяна на паролата

en: Ch_ange
bg: _Смяна

en: _Confirm New Password
bg: _Потвърждаване на нова парола

en: _New Password
bg: _Нова парола

en: Current _Password
bg: _Текуща парола

en: Allow user to change their password on next login
bg: Позволяване на потребителя да избере парола при следващото влизане

en: Set a password now
bg: въвеждане на парола сега

en: Full Screen
bg: На цял екран

en: Top Half
bg: Горната половина

en: Bottom Half
bg: Долната половина

en: Left Half
bg: Лявата половина

en: Right Half
bg: Дясната половина

en: Zoom Options
bg: Настройки на лупата

en: _Zoom
bg: _Лупа

en: _Magnification:
bg: _Мащаб:

en: _Follow mouse cursor
bg: _Следване на показалеца на мишката

en: _Screen part:
bg: _Част на екрана:

en: Magnifier _extends outside of screen
bg: _Лупата да излиза извън екрана

en: _Keep magnifier cursor centered
bg: _Показалецът на мишката да е в средата на лупата

en: Magnifier cursor _pushes contents around
bg: Показалецът на мишката да из_бутва съдържанието

en: Magnifier cursor moves with _contents
bg: Показалецът на мишката да се движи _заедно с лупата

en: Magnifier Position:
bg: Положение на лупата:

en: Magnifier
bg: Лупа

en: _Thickness:
bg: _Дебелина:

en: _Length:
bg: Дъл_жина:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
bg: _Цвят:

en: _Crosshairs:
bg: _Кръстачка:

en: _Overlaps mouse cursor
bg: _Върху показалеца на мишката

en: Crosshairs
bg: Кръстачка

en: _White on black:
bg: _Бяло на черно:

en: _Brightness:
bg: _Яркост:

en: _Contrast:
bg: _Контраст:

en: Color Effects:
bg: Цветови ефекти:

en: Color Effects
bg: Цветови ефекти

en: Typing Assist
bg: Помощ при писане

en: _Sticky Keys
bg: _Лепкави клавиши

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
bg: Използване на модификаторите на клавиши като клавишни комбинации

en: _Disable if two keys are pressed together
bg: Изключване при натискането на _два клавиша едновременно

en: Beep when a _modifier key is pressed
bg: Звук при натискане на _модификатор

en: S_low Keys
bg: _Бавни клавиши

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
bg: Въвеждане на закъснение между натискането на клавиш и отчитането му

en: A_cceptance delay:
bg: За_къснение при отчитане:

en: Slow keys typing delay
bg: Забавяне за бавните клавиши

en: Beep when a key is pr_essed
bg: Звук при _натискане на клавиш

en: Beep when a key is _accepted
bg: Звук при _приемане на клавиш

en: Beep when a key is _rejected
bg: Звук при _отхвърляне на клавиш

en: _Bounce Keys
bg: _Подскачащи клавиши

en: Ignores fast duplicate keypresses
bg: Игнориране на бързо натискане на еднакви клавиши

en: Bounce keys typing delay
bg: Забавяне за подскачащите клавиши

en: _Enable by Keyboard
bg: _Включване чрез клавиатурата

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
bg: Включване и изключване на достъпността чрез клавиатурата

en: Repeat Keys
bg: Повторни клавиши

en: Key presses repeat when key is held down.
bg: Натискането на бутона се повтаря, ако той бъде задържан.

en: Repeat keys delay
bg: Време преди повтаряне на клавишите

en: Speed
bg: Скорост

en: Repeat keys speed
bg: Скорост на повтаряне на клавишите

en: Click Assist
bg: Помощ при натискане

en: _Simulated Secondary Click
bg: _Симулирано повторно натискане

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
bg: Второ натискане при задържане на основния бутон

en: Secondary click delay
bg: Закъснение при повторно натискане

en: _Hover Click
bg: Натискане чрез _задържане

en: Trigger a click when the pointer hovers
bg: Натискане при посочване с мишката

en: D_elay:
bg: _Закъснение:

en: Motion _threshold:
bg: П_раг на движение:

en: Visual Alerts
bg: Зрителни известия

en: _Test flash
bg: _Проба на проблясването

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
bg: Едновременно зрително и звуково известяване.

en: _Visual Alerts
bg: _Зрителни известия

en: Flash the entire _window
bg: Проблясване на целия _прозорец

en: Flash the entire _screen
bg: Проблясване на целия _екран

en: _Always Show Accessibility Menu
bg: _Винаги да се показва менюто за универсален достъп

en: Seeing
bg: Зрение

en: _High Contrast
bg: _Висок контраст

en: _Large Text
bg: _Едър текст

en: Enable A_nimations
bg: _Анимации

en: C_ursor Size
bg: _Размер на показалеца

en: Screen _Reader
bg: Екранен _четец

en: _Sound Keys
bg: _Звуци за клавишите

en: Hearing
bg: Слух

en: Typing
bg: Въвеждане на знаци

en: Screen _Keyboard
bg: _Екранна клавиатура

en: R_epeat Keys
bg: _Повторни клавиши

en: Cursor _Blinking
bg: _Мигащ курсор

en: _Typing Assist (AccessX)
bg: Помощ при _въвеждане (AccessX)

en: Pointing & Clicking
bg: Посочване и натискане

en: _Mouse Keys
bg: _Бутони за мишката

en: _Locate Pointer
bg: _Откриване на принтер

en: _Click Assist
bg: Помощ при _натискане

en: _Double-Click Delay
bg: Забавяне при _двойно натискане

en: Double-Click Delay
bg: Забавяне при двойно натискане

en: Cursor Blinking
bg: Мигащ курсор

en: Cursor blinks in text fields.
bg: Мигащ курсор в текстовите полета.

en: Cursor blinking speed
bg: Скорост на мигане на курсора

en: Sound Keys
bg: Звуци за клавишите

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
bg: Звуков сигнал при превключването на Num Lock и Caps Lock.

en: Cursor Size
bg: Размер на показалеца

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
bg: Може да комбинирате размера на показалеца с лупа, за да го виждате по-лесно.

en: Screen Reader
bg: Екранен четец

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
bg: Екранният четец произнася текста на фокус

en: _Screen Reader
bg: _Екранен четец

en: General
bg: Общи

en: _Active Screen Edges
bg: Активни _ръбове

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them.
bg: Завлачете прозорците до горния, долния, левия или десния ръб на екрана, за да ги преоразмерите.

en: Workspaces
bg: Работно пространство

en: _Dynamic workspaces
bg: _Динамични работни пространства

en: Automatically removes empty workspaces.
bg: Автоматично изчистване на незаети работни пространства.

en: _Fixed number of workspaces
bg: _Постоянен брой работни пространства

en: Specify a number of permanent workspaces.
bg: Укажете точен брой на работните пространства

en: _Number of Workspaces
bg: _Брой работни пространства

en: Multi-Monitor
bg: На много монитори

en: Workspaces on _primary display only
bg: Работни пространства _само на основния екран

en: Workspaces on all d_isplays
bg: Работни пространства на _всички екрани

en: No applications
bg: Няма програми

en: Install some…
bg: Инсталиране на…

en: Permissions & Access
bg: Права за достъп

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
bg: Данните и услугите, до които програмата е изискала достъп, както и правата, които са ѝ необходими.

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Microphone
bg: Микрофон

en: Location Services
bg: Услуги за местоположение

en: Built-in Permissions
bg: Стандартни права

en: Cannot be changed
bg: Не може да се промени

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
bg: Може да прегледате отделните права дадени на програмата в раздела <a href='privacy'>Поверителност</a>.

en: Integration
bg: Интеграция

en: System features used by this application.
bg: Възможности на системата, които програмата ползва.

en: Search
bg: Търсене

en: Notifications
bg: Известия

en: Run in background
bg: Фонов режим

en: Set Desktop Background
bg: Задаване на фон на работния плот

en: Sounds
bg: Звуци

en: Inhibit system keyboard shortcuts
bg: Спиране на системните клавишни комбинации

en: Default Handlers
bg: Поддържани файлове

en: Types of files and links that this application opens.
bg: Видове файлове и хипервръзки, които програмата може да отвори.

en: Reset
bg: Нулиране

en: Usage
bg: Употреба

en: How much resources this application is using.
bg: Колко ресурси ползва програмата.

en: Storage
bg: Съхранение на данни

en: Open in Software
bg: Отваряне с „Програми“

en: No results found
bg: Няма резултати

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
bg: Колко пространство за съхранение ползва програмата — включително данни и кеш.

en: Application
bg: Програма

en: Data
bg: Данни

en: Cache
bg: Кеш

en: <b>Total</b>
bg: <b>Общо</b>

en: Clear Cache…
bg: Изчистване на кеша…

en: Networks
bg: Мрежи

en: _Computer Name
bg: _Име на компютър

en: _File Sharing
bg: Споделяне на _файлове

en: _Media Sharing
bg: Споделяне на _мултимедия

en: _Remote Login
bg: _Отдалечено влизане

en: Some services are disabled because of no network access.
bg: Някои услуги са спрени поради липса на връзка към мрежа.

en: File Sharing
bg: Споделяне на файлове

en: _Require Password
bg: _Изискване на парола

en: Remote Login
bg: Отдалечената графична връзка

en: Device Name
bg: Име на устройство

en: Media Sharing
bg: Споделяне на музика

en: Share music, photos and videos over the network.
bg: Споделяне на музика, снимки и видео по мрежата.

en: Folders
bg: Папки

en: _New connections must ask for access
bg: _Одобряване на новите връзки

en: _Require a password
bg: _Изискване на парола

en: Select how media should be handled
bg: Изберете как да се управлява носителят

en: CD _audio
bg: _Аудио диск — CD

en: _DVD video
bg: Ви_део диск — DVD

en: _Music player
bg: _Музикално устройство

en: _Photos
bg: _Снимки

en: _Software
bg: _Програми

en: _Other Media…
bg: _Други носители…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
bg: _Без показване на информация, без стартиране на програми при зареждане на носители

en: Select how other media should be handled
bg: Изберете как да се управляват другите видове носители

en: _Action:
bg: _Действие:

en: _Type:
bg: _Вид:

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
bg: Избор на форматите на числата, датите и валутите. Промените влизат в сила при следващото влизане в системата.

en: Common Formats
bg: Чести формати

en: All Formats
bg: Всички формати

en: No Search Results
bg: Няма резултати

en: Searches can be for countries or languages.
bg: Търсенето може да е по държави или езици.

en: Preview
bg: Преглед

en: My Account
bg: Моята регистрация

en: Login Screen
bg: Екран за вход

en: Language
bg: Език

en: The language used for text in windows and web pages.
bg: Езикът за текста в прозорците и уеб страниците.

en: Restart the session for changes to take effect
bg: За да влязат настройките в сила, трябва да рестартирате сесията

en: Restart…
bg: Рестартиране…

en: The format used for numbers, dates, and currencies.
bg: Формати за числа, дати и валути.

en: _Formats
bg: _Формати

en: Login settings are used by all users when logging into the system
bg: Настройките при вход се споделят от всички потребители при влизането им в системата

en: Dates
bg: Дати

en: Dates & Times
bg: Дати и часове

en: Numbers
bg: Числа

en: Measurement
bg: Система от единици

en: Paper
bg: Хартия

en: Hardware Model
bg: Модел

en: Memory
bg: Памет

en: Processor
bg: Процесор

en: Graphics
bg: Графика

en: Disk Capacity
bg: Обем на диска

en: Calculating…
bg: Изчисляване…

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
bg: Име на ОС

en: OS Type
bg: Вид ОС

en: Windowing System
bg: Графична система

en: Virtualization
bg: Виртуализация

en: Software Updates
bg: Обновяване на програмите

en: Rename Device
bg: Преименуване на устройство

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
bg: Името, с което това устройство се идентифицира по мрежата или сдвояване по Bluetooth.

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: Select Language
bg: Избор на език

en: _Select
bg: _Избор

en: No languages found
bg: Няма езици

en: Unlock…
bg: Отключване…

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
bg: Преди да промените някои от настройките, трябва да ги отключите.

en: Increment Hour
bg: Час напред

en: Increment Minute
bg: Минута напред

en: Time
bg: Време

en: Decrement Hour
bg: Час назад

en: Decrement Minute
bg: Минута назад

en: Turn device off
bg: Изключване на устройството

en: Other Devices
bg: Други устройства

en: Not set up
bg: Не е настроена

en: _Type
bg: _Вид

en: Sho_w password
bg: _Показване на паролата

en: Tunneled TLS
bg: Тунел по TLS

en: Protected EAP (PEAP)
bg: Защитен EAP (PEAP)

en: Au_thentication
bg: _Удостоверяване

en: I_dentity
bg: _Идентичност

en: _User certificate
bg: _Личен сертификат

en: C_A certificate
bg: _Сертификат на удостоверител

en: No CA certificate is _required
bg: _Не се изисква сертификат на удостоверител

en: Private _key
bg: _Частен ключ

en: _Private key password
bg: Парола за _частния ключ

en: GTC
bg: GTC (карта за еднократни пароли)

en: MSCHAPv2
bg: MSCHAPv2 (предизвикателство и ръкостискане)

en: Anonymous
bg: Свободен достъп

en: Authenticated
bg: Удостоверяване

en: Both
bg: И двете

en: Anony_mous identity
bg: _Анонимност

en: PAC _file
bg: _Файл за PAC

en: _Inner authentication
bg: _Вътрешно удостоверяване

en: Allow automatic PAC pro_visioning
bg: _Автоматично осигуряване на PAC

en: Version 0
bg: Версия 0

en: Version 1
bg: Версия 1

en: PEAP _version
bg: _Версия на PEAP

en: 1 (Default)
bg: 1 (По подразбиране)

en: Open System
bg: Открита система

en: Shared Key
bg: Споделен ключ

en: _Key
bg: _Ключ

en: Sho_w key
bg: Пок_азване на ключа

en: WEP inde_x
bg: Индек_с в WEP

en: MSCHAPv2 (no EAP)
bg: MSCHAPv2 (без EAP)

en: S_ecurity
bg: С_игурност

en: 802.1x _Security
bg: _Сигурност – 802.1x

en: _MAC Address
bg: _MAC адрес

en: _Cloned Address
bg: _Дублиран адрес

en: IPv_4 Method
bg: Метод за IPv_4

en: Automatic (DHCP)
bg: Автоматично (DHCP)

en: Link-Local Only
bg: Само локално за връзката (169.254.0.0/16)

en: Disable
bg: Изключване

en: Shared to other computers
bg: Споделена с други компютри

en: Addresses
bg: Адреси

en: Netmask
bg: Мрежова маска

en: Gateway
bg: Шлюз

en: Automatic DNS
bg: Автоматични настройки за DNS

en: Separate IP addresses with commas
bg: Използвайте „,“ за разделител на IP адресите

en: Routes
bg: Маршрути

en: Automatic Routes
bg: Автоматични настройки за маршрути

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
bg: Метрика

en: Use this connection _only for resources on its network
bg: Връзката да се ползва само за _локални за нея ресурси

en: _Name
bg: _Име

en: bytes
bg: байтове

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
bg: (грешка: редакторът за настройки на ВЧМ не може да бъде стартиран)

en: IPv_6 Method
bg: Метод за IPv_6

en: Automatic, DHCP only
bg: Автоматично – само DHCP

en: Prefix
bg: Префикс

en: Signal Strength
bg: Сила на сигнала

en: Link speed
bg: Скорост на връзката

en: Supported Frequencies
bg: Поддържани честоти

en: Last Used
bg: Последно ползване

en: Connect _automatically
bg: _Автоматично свързване

en: Make available to _other users
bg: _Достъпна за всички потребители

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
bg: _Мерена връзка: може да има ограничения за данни или такси

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
bg: Актуализациите на програмите и други големи изтегляния няма да се стартира автоматично.

en: Turn VPN connection off
bg: Изключване на връзката към ВЧМ

en: Network Name
bg: Име на мрежата

en: Turn Wi-Fi off
bg: Изключване на безжичната мрежа

en: _Connect to Hidden Network…
bg: _Свързване към скрита мрежа…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
bg: _Точка за безжичен достъп…

en: _Known Wi-Fi Networks
bg: _Познати безжични мрежи

en: Airplane Mode
bg: Самолетен режим

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
bg: Изключване на безжичната мрежа, Bluetooth и мобилните връзки

en: No Wi-Fi Adapter Found
bg: Няма адаптер за безжична мрежа

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
bg: Проверете дали адаптерът за безжична мрежа е включен правилно

en: Airplane Mode On
bg: Самолетен режим

en: Turn off to use Wi-Fi
bg: Изключете, за да ползвате безжична мрежа.

en: Wi-Fi Hotspot Active
bg: Точка за безжичен достъп

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
bg: Мобилните устройства могат да изчетат QR код, за да се свържат.

en: Turn Off Hotspot…
bg: _Изключване на точка за безжичен достъп…

en: Visible Networks
bg: Видими мрежи

en: NetworkManager needs to be running
bg: NetworkManager трябва да е стартиран

en: IMEI
bg: Идентификатор за устройства (IMEI)

en: Provider
bg: Доставчик

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
bg: Точката за достъп по Wi-Fi позволява да споделите връзката към Интернет, като се създава безжична мрежа, към която другите устройства се свързват. За да сработи това, споделената връзка не трябва да е по Wi-Fi.

en: Generate Random Password
bg: Генериране на случайна парола

en: Autogenerate Password
bg: Автоматично генериране на парола

en: _Turn On
bg: _Включване

en: Network Proxy
bg: Мрежов сървър-посредник

en: _HTTP Proxy
bg: _Сървър-посредник за HTTP

en: H_TTPS Proxy
bg: _HTTPS сървър-посредник

en: _FTP Proxy
bg: Сървър-_посредник за FTP

en: _Socks Host
bg: _Хост за Socks:

en: _Ignore Hosts
bg: Хостове за _директна връзка

en: HTTP proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за HTTP

en: HTTPS proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за HTTPS

en: FTP proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за FTP

en: Socks proxy port
bg: Порт за Socks

en: _Configuration URL
bg: Адрес за _настройка

en: SIM Lock
bg: Заключване на SIM

en: _Next
bg: _Напред

en: Close
bg: Затваряне

en: _Lock SIM with PIN
bg: _Заключване на SIM с ПИН

en: Change PIN
bg: Смяна на ПИН

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
bg: Въведете текущия ПИН, за да промените настройките на SIM картата

en: No SIM
bg: Няма SIM карта

en: Insert a SIM card to use this modem
bg: Поставете SIM карта, за да ползвате този модем

en: SIM Locked
bg: Заключена SIM карта

en: _Mobile Data
bg: _Мобилни данни

en: Access data using mobile network
bg: Достът до данни през мобилна мрежа

en: _Data Roaming
bg: _Роуминг

en: Use mobile data when roaming
bg: Мобилни данни при роуминг

en: _Network Mode
bg: _Режим на мрежата

en: N_etwork
bg: _Мрежа

en: Advanced
bg: Разширени

en: _Access Point Names
bg: _Имена на точките за достъп

en: _SIM Lock
bg: _Заключване на SIM картата

en: Lock SIM with PIN
bg: Заключване на SIM картата с ПИН

en: M_odem Details
bg: _Подробности за модема

en: Network Mode
bg: Режим на мрежата

en: _Automatic
bg: _Автоматично

en: Choose Network
bg: Избор на мрежа

en: Refresh Network Providers
bg: Опресняване на доставчиците на мрежа

en: Modem Details
bg: Настройки на модема

en: Modem Status
bg: Състояние на модема

en: Carrier
bg: Мобилен оператор

en: Network Type
bg: Вид на мрежата

en: Network Status
bg: Състояние на мрежата

en: Own Number
bg: Собствен номер

en: Device Details
bg: Настройки на устройството

en: Firmware Version
bg: Версия на фърмуера

en: Access Points
bg: Точки за достъп (AP)

en: APN
bg: Име на точка за достъп (APN)

en: No WWAN Adapter Found
bg: Няма адаптер за мобилна мрежа

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
bg: Проверете дали адаптерът за безжична/мобилна мрежа е включен правилно

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
bg: Безжичната мрежа е изключена по време на самолетния режим

en: _Turn off Airplane Mode
bg: _Изключване на самолетния режим

en: Data Connection
bg: Връзка за данни

en: SIM card used for internet
bg: За интернет се ползва SIM карта

en: Enable Mobile Network
bg: Включване на мобилната мрежа

en: January
bg: януари

en: February
bg: февруари

en: March
bg: март

en: April
bg: април

en: May
bg: май

en: June
bg: юни

en: July
bg: юли

en: August
bg: август

en: September
bg: септември

en: October
bg: октомври

en: November
bg: ноември

en: December
bg: декември

en: Date & Time
bg: Дата и час

en: Year
bg: Година

en: Month
bg: Месец

en: Day
bg: Ден

en: Time Zone
bg: Часови пояс

en: Search for a city
bg: Търсене на град

en: Automatic _Date & Time
bg: _Автоматични дата и час

en: Requires internet access
bg: Изисква връзка към Интернет

en: Date & _Time
bg: Дата и _час

en: Automatic Time _Zone
bg: Автоматичен часови _пояс

en: Requires location services enabled and internet access
bg: Изисква връзка към Интернет и включени услуги за местоположение

en: Time Z_one
bg: _Часови пояс

en: Time _Format
bg: _Формат на времето

en: 24-hour
bg: 24-часов

en: AM / PM
bg: 12-часов

en: Camera is turned off
bg: Камерата е изключена

en: No applications can capture photos or video.
bg: Няма програма за заснемане на снимки или видео.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
bg: Достъпът до камерата позволява на програмите да правят снимки и да снимат видео. Изключването на камерата може да попречи на приложенията да работят.

en: Allow the applications below to use your camera.
bg: Позволете на програмите по-долу да достъпват камерата.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
bg: Никоя програма не е заявила достъп до камерата

en: _Do Not Disturb
bg: _Не безпокойте

en: _Lock Screen Notifications
bg: Известия при _заключен екран

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
bg: Известията пак ще се появяват в списъка с известия, дори и изскачащите варианти да са изключени.

en: _Web
bg: _Уеб

en: _Mail
bg: _Поща

en: _Calendar
bg: _Календар

en: M_usic
bg: М_узика

en: _Video
bg: _Видео

en: Microphone is turned off
bg: Изключен микрофон

en: No applications can record sound.
bg: Няма програми за запис на звук.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
bg: Ползването на микрофона позволява на програмите да получават звука през него и да го записват. Ако изключите микрофона, някои програми няма да работят правилно.

en: Allow the applications below to use your microphone.
bg: Позволяване на програмите по-долу да използват микрофона.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
bg: Никоя програма не е заявила достъп до микрофона

en: Name:
bg: Име:

en: Status:
bg: Състояние:

en: UUID:
bg: Идентификатор:

en: Authorize and Connect
bg: Одобряване и свързване

en: Forget Device
bg: Забравяне на устройство

en: No Thunderbolt support
bg: Thunderbolt не се поддържа

en: Direct Access
bg: Пряк достъп

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
bg: Позволяване на директен достъп до устройства като докинг станции и външни GPU-та.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
bg: Може да се свързват само устройства по USB и Display Port.

en: Pending Devices
bg: Предстоящи устройства

en: No devices attached
bg: Няма свързани устройство

en: Primary Button
bg: Основен бутон

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
bg: Задаване на подредбата на бутоните на мишките и сензорните панели.

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Speed
bg: Скорост на мишката

en: Double-click timeout
bg: Закъснение между две натискания

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
bg: Естествено придвижване (като в OS X)

en: Scrolling moves the content, not the view.
bg: Придвижва се съдържанието, а не изгледът.

en: Touchpad
bg: Сензорен панел

en: Touchpad Speed
bg: Скорост на сензорния панел

en: Tap to Click
bg: Натискане чрез тупване

en: Two-finger Scrolling
bg: Придвижване с два пръста

en: Edge Scrolling
bg: Придвижване чрез ръбовете

en: Problem Reporting
bg: Докладване на грешка

en: _Automatic Problem Reporting
bg: _Автоматично докладване на грешки

en: File History
bg: Използвани файлове

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
bg: В използваните файлове се появяват файловете, които сте отваряли скоро. Тази информация се споделя между програмите и улеснява откриването на файловете, които ви трябват.

en: File H_istory
bg: _Използвани файлове

en: File _History Duration
bg: _Период за използваните файлове

en: _Clear History…
bg: _Изчистване на историята…

en: Trash & Temporary Files
bg: Кошче и временни файлове

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
bg: Кошчето и временните файлове понякога съдържат лични данни. Автоматичното им изтриване помага за защитата на личните данни.

en: Automatically Delete _Trash Content
bg: Автоматично изчистване на _кошчето

en: Automatically Delete Temporary _Files
bg: Автоматично изчистване на временните _файлове

en: Automatically Delete _Period
bg: _Автоматично изчистване след

en: _Empty Trash…
bg: _Изчистване на кошчето…

en: _Delete Temporary Files…
bg: И_зчистване на временните файлове…

en: Connect to your data in the cloud
bg: Свързване към данните в облака

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
bg: Няма връзка към Интернет. Тя ви трябва, за да добавите нови регистрации в сайтове

en: Add an account
bg: Добавяне на регистрация в сайт

en: Remove Account
bg: Премахване на регистрация

en: All Settings
bg: Всички настройки

en: Primary Menu
bg: Основно меню

en: Warning: Development Version
bg: Предупреждение: версия за разработчици

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
bg: Тази версия следва да се ползва само по време на разработка. Рискувате системата да се държи неправилно, да загубите данни, както и напълно неочаквано поведение.

en: Help
bg: Помощ

en: Printers
bg: Принтери

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
bg: Добавяне на принтери, преглед на задачите за печат, настройки на печата

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
bg: принтер;опашка;печат;хартия;мастило;тонер;printer;queue;print;paper;ink;toner;

en: Protect your location information
bg: Защита на местоположението

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
bg: екран;монитор;дисплей;заключване;затъмняване;диагностика;забиване;частен;личен;таен;скрит;временен;индекс;име;мрежа;идентичност;защита;данни;screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
bg: Присвояване на функции на бутоните на графичния таблет и управление на чувствителността на писалката

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
bg: таблет;уаком;писалка;гума;мишка;tablet;wacom;stylus;eraser;mouse;

en: Power
bg: Висока производителност

en: View your battery status and change power saving settings
bg: Преглед на състоянието на батерията и промяна на настройките на енергоспестяването

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
bg: захранване;дълбоко;приспиване;заспиване;батерия;яркост;затъмняване;изчистване;екран;капак;бездействие;power;sleep;suspend;hibernate;battery;brightness;dim;blank;monitor;dpms;idle;

en: Color
bg: Цвят

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
bg: Калибриране на цвета на устройствата като екрани, камери, принтери

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
bg: цвят;профил;калибриране;принтер;екран;color;icc;profile;calibrate;printer;display;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
bg: Включване и изключване на Bluetooth и свързване на устройствата

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
bg: блутут;син;зъб;споделяне;файл;слушалки;телефон;пренасяне;share;sharing;bluetooth;obex;

en: Background
bg: Фон

en: Change your background image to a wallpaper or photo
bg: Смяна на фона да е снимка или картина

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
bg: фон;екран;работен;плот;wallpaper;screen;desktop;

en: Sound
bg: Звук

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
bg: Промяна на силата на звука, звуците свързани със събития, аудио входовете и изходите

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
bg: карта;микрофон;сила;звука;затихване;баланс;блутут;син;зъб;слушалки;звук;аудио;увеличаване;намаляване;заглушаване;млъкване;вход;изход;жак;чинч;card;microphone;volume;fade;balance;bluetooth;headset;audio;output;input;

en: Choose how to use connected monitors and projectors
bg: Изберете как да се използват свързаните екрани и проектори

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
bg: панел;проектор;екран;разделителна;способност;опресняване;монитор;дисплей;нощ;светлина;яркост;завъртане;ротация;синя;червена;panel;projector;xrandr;screen;resolution;refresh;monitor;night;light;blue;

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
bg: Настройки на клавишните комбинации, подредбите, входните методи и другите настройки на клавиатурата

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
bg: shortcut;workspace;window;resize;zoom;contrast;input;source;lock;volume;клавишни;комбинации;бързи;работно;място;плот;прозорец;преоразмеряване;увеличение;мащабиране;контраст;вход;източник;заключване;сила;звук;

en: Users
bg: Потребители

en: Add or remove users and change your password
bg: Добавяне или премахване на потребители и смяна на парола

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
bg: login;name;fingerprint;avatar;logo;face;password;parental controls;screen time;app restrictions;web restrictions;usage;usage limit;kid;child;
    вход;влизане;име;отпечатък;аватар;лого;снимка;лице;парола;възрастови ограничения;родителски контрол;ограничения;забрани;употреба;лимит;граница;време;дете;деца;

en: Accessibility
bg: Универсален достъп

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
bg: По-лесно да се вижда, чува, въвежда текст, посочват и натискат обекти

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
bg: клавиатура;мишка;достъпност;универсален;достъп;контраст;курсор;показалец;звук;увеличение;мащаб;четец;голям;едър;екран;текст;шрифт;размер;лепкави;бавни;подскачащи;клавиши;бутони;мишка;двойно;натискане;забавяне;скорост;повтаряне;мигане;слух;аудио;набиране;Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;

en: Multitasking
bg: Многозадачност

en: Manage preferences for productivity and multitasking
bg: Настройките за производителност и работа по много задачи

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;
bg: multitasking;multitask;productivity;customize;desktop;многозадачност;паралелност;производителност;продуктивност;работно пространство;

en: Control various application permissions and settings
bg: Управление на настройките и правата на програмите

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
bg: програма;приложение;флатпак;права;настройки;конфигурации;application;flatpak;permission;setting;

en: Control what you want to share with others
bg: Определяне какво да се споделя с другите

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
bg: споделяне;достъп;даване;машина;компютър;хост;име;отдалечен;плот;блутут;син;зъб;медия;аудио;песен;песни;снимка;фото;фотография;видео;филм;клип;сървър;показвам;изобразяване;share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;bluetooth;obex;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;bluetooth;obex;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;

en: Removable Media
bg: Преносими носители

en: Configure Removable Media settings
bg: Настройки за преносимите носители

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
bg: устройство;система;стандартна;приложение;програма;предпочитана;cd;dvd;usb;звук;аудио;видео;диск;преносим;носител;автоматично;стартиране;device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;

en: Region & Language
bg: Регион и език

en: Select your display language and formats
bg: Избор на език на интерфейса и форматите на числата, датите, времето, парите

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
bg: език;подредба;клавиатура;вход;language;layout;keyboard;input;

en: About
bg: Относно

en: View information about your system
bg: Извеждане на информация за компютъра

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
bg: устройство;система;информация;име;хост;памет;процесор;версия;стандартна;програма;предпочитана;cd;dvd;usb;звук;видео;диск;преносим;носител;автоматично;стартиране;device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;

en: Control how you connect to the Internet
bg: Настройки на връзката към Интернет

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
bg: мрежа;адрес;локален;локална;глобална;широколентов;модем;виртуален;виртуална;частна;връзка;име;имена;network;ip;lan;proxy;wan;broadband;modem;bluetooth;vpn;dns;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
bg: Настройки на безжичната връзка

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
bg: мрежа;безжична;интернет;адрес;порт;локален;локална;широколентов;връзка;име;имена;гореща;точка;достъп;network;wireless;wi-fi;wifi;ip;lan;broadband;dns;hotspot

en: Mobile Network
bg: Мобилни мрежи

en: Configure Telephony and mobile data connections
bg: Настройки на мобилни връзки и телефония

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
bg: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;клетъчна;безжична;мобилна;сим;телефон;

en: Change the date and time, including time zone
bg: Смяна на датата, часа, часовия пояс

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
bg: часовник;часови;пояс;местоположение;часова;зона;време;clock;timezone;location;

en: Protect your pictures
bg: Защита на изображенията

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
bg: екран;монитор;дисплей;заключване;затъмняване;диагностика;забиване;частен;личен;таен;скрит;временен;индекс;име;мрежа;идентичност;screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;

en: Control which notifications are displayed and what they show
bg: Управление на известията и тяхната детайлност

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
bg: предупреждения;известия;съобщения;тава;изскачащ;notifications;banner;message;tray;popup;

en: Default Applications
bg: Стандартни програми

en: Configure Default Applications
bg: Задаване на стандартни програми

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
bg: стандартни;предпочитани;приложения;програми;носители;медия;default;application;preferred;media;

en: Protect your conversations
bg: Защита на разговорите

en: Manage Thunderbolt devices
bg: Управление на устройства по Thunderbolt

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
bg: тъндърболт;лични;данни;защита;сигурност;thunderbolt;privacy;

en: Mouse & Touchpad
bg: Мишка и сензорен панел

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
bg: Избор на чувствителността на мишката или сензорния панел и дали е за лява или дясна ръка

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
bg: сензорен панел;показалец;натискане;кликане;кликване;почукване;двойно натискане;бутон;джойстик;придвижване;trackpad;pointer;click;tap;double;button;trackball;scroll;

en: Diagnostics
bg: Диагностика

en: Report your problems
bg: Докладвайте проблем

en: File History & Trash
bg: История на файловете и кошчето

en: Don't leave traces
bg: Без оставяне на следи

en: Online Accounts
bg: Регистрации в Интернет

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
bg: Свързване с регистрациите ви в някои сайтове и задаване за какво да се ползват

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
bg: гугъл;фейсбук;туитър;яху;социален;уеб;мрежа;разговор;календар;поща;контакт;оун;клауд;керберос;цербер;имап;smtp;покет;покит;рийд;google;facebook;twitter;yahoo;web;online;chat;calendar;mail;contact;owncloud;kerberos;imap;smtp;pocket;readitlater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
bg: настройки;конфигурация;опции;preferences;settings;

en: Turn zoom on or off
bg: Включване или изключване на лупата

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: Turn screen reader on or off
bg: Включване или изключване на екранния четец

en: Turn on-screen keyboard on or off
bg: Включване или изключване на екранната клавиатура

en: Increase text size
bg: Увеличаване на размера на текста

en: Decrease text size
bg: Намаляване на размера на текста

en: High contrast on or off
bg: Включване/изключване на високия контраст

en: Switch to next input source
bg: Превключване към следващия вход

en: Switch to previous input source
bg: Превключване към предишния вход

en: Launchers
bg: Стартери

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch calculator
bg: Стартиране на калкулатор

en: Launch email client
bg: Стартиране на програмата за е-поща

en: Launch web browser
bg: Стартиране на Интернет браузър

en: Home folder
bg: Домашна папка

[ctx: keybinding]
en: Search
bg: Търсене

en: Screenshots
bg: Снимки на екрана

en: Save a screenshot to $PICTURES
bg: Запазване на снимка на екрана в папката „$PICTURES“

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
bg: Запазване на снимка на прозорец в папката „$PICTURES“

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
bg: Запазване на снимка от област на екрана в папката „$PICTURES“

en: Sound and Media
bg: Звук и мултимедия

en: Volume mute/unmute
bg: Заглушаване на звука

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Microphone mute/unmute
bg: Заглушаване/включване на микрофона

en: Launch media player
bg: Стартиране на програмата за мултимедия

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Pause playback
bg: Пауза при изпълнение на музика

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Eject
bg: Изваждане

en: System
bg: Система

en: Log out
bg: Изход

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана
