budgie-control-center 1.2.0 - en to ckb translation catalogue (1055 entries)

en: Two Sided
ckb: دوو لاگیری

en: Paper Type
ckb: جۆری کاخەز

en: Paper Source
ckb: سەرچاوەی کاخەز

[ctx: printing option]
en: Resolution
ckb: وردی نیشاندانی شاشە

en: GhostScript pre-filtering
ckb: لەپێش فلتەرکردنی گۆست-سکریپت

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
ckb: پەڕەکانی لاگیر

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
ckb: دوو-لاگیر

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
ckb: ئاڕاستە

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
ckb: گشتی

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
ckb: ڕێکخستنی پەڕە

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
ckb: هەڵبژاردنەکانی دامەزراندن

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
ckb: کار

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
ckb: جۆرایەتی وێنە

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
ckb: ڕەنگ

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
ckb: کۆتاییهێنان

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
ckb: پەرەسەندوو

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
ckb: پەڕەی تاقیکردنەوە

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
ckb: پەڕەی تاقیکردنەوە

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
ckb: هیچ لە کاراکان چالاک نین

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
ckb[0]: %u کار
ckb[1]: %u کارەکان

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
ckb: سەرەکانی چاپکردن پاکبکەوە

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
ckb: مەرەکەبی کەمە

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
ckb: مەرەکەبی تیا نییە

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
ckb: گەشەپێدەری وێنەی کەمە

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
ckb: گەشەپێدەری وێنەی نییە

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
ckb: سەرچاوەی ئاماژەپێدەری  کەمە

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
ckb: سەرچاوەی ئاماژەپێدەری  نییە

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
ckb: بەرگ بکەوە

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
ckb: دەرگا بکەوە

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
ckb: لە نزمی پەڕە

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
ckb: لە دەرەوە پەڕە

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
ckb: دەرهێڵ

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
ckb: وەستێنرا

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
ckb: گەیەنەری وێنەی بینیەکە لە کۆتایی تەمەنیەتی (لە کار دەکەوێت)

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
ckb: گەیەنەری وێنەی بینیەکە لەمەودوا کار ناکات

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
ckb: ئامادەیە

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
ckb: کارەکان قبوڵ نەکرا

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
ckb: لە کاردایا

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
ckb: دامەزراوە

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
ckb: وەگەڕخەر

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
ckb: یەک لاگیری

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ckb: لێواری درێژ (ئاسایی)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ckb: لێواری کورت (هەڵگەڕاوە)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
ckb: ستوونی

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
ckb: ئاسۆی

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
ckb: ئاسۆیی هەڵگەڕاوە

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
ckb: ستوونی هەڵگەڕاوە

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
ckb: چاپکەری “%s” سڕاوەتەوە

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
ckb: زیادکردنی چاپکەری نوێ سەرنەکەوت.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
ckb: ناتوانرێت ui بار بکرێت: %s

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
ckb: لەچاوەڕوانیدایە

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
ckb: ڕاگیرا

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
ckb: ڕێپێدان پێویستە

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
ckb: لە کاردایا

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
ckb: وەستێنرا

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
ckb: هەڵوەشێنرایەوە

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
ckb: لەباربرا

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
ckb: تەواوبوو

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
ckb: چاپکەری جێت-دایرێکت

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
ckb: چاپکەری LPD

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
ckb: %s وردەکارییەکان

en: No suitable driver found
ckb: وەگەڕخەری گونجاو نەدۆزرایەوە

en: Select PPD File
ckb: پەڕگەی PPD دیاریبکە

en: _Cancel
ckb: _پاشگەزبوونەوە

en: _Open
ckb: _کردنەوە

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
ckb: فایلەکانی پێناسی چاپکەرەکانی پۆست-سکریپت (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
ckb: دیاریکردنی خودکار

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
ckb: چاپکەری بنەڕەت

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
ckb: تەنها فۆنتەکانی گۆست-سکریپت بگونجێنە

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
ckb: بیگۆڕە بۆ PSی ئاستی ١

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
ckb: بیگۆڕە بۆ PSی ئاست ٢

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
ckb: پاڵوتنی پێشوەختە نییە

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
ckb: چاپکەر زیادبکە

en: Unlock Print Server
ckb: ڕاژەی چاپکەر بکەرەوە

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
ckb: %s بکەرەوە.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
ckb: ناوی بەکارهێنەر و تێپەڕەوشە بنووسە بۆ بینینی چاپکەرەکان لە %s.

en: Searching for Printers
ckb: بگەڕی بۆ چاپکەرەکان

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
ckb: دەرچەی زنجیرەیی

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
ckb: دەرچەی هاوشان

note: Translators: The found device is a printer connected via Bluetooth
en: Bluetooth
ckb: بلووتووس

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
ckb: شوێن: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
ckb: ناونیشان: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
ckb: ڕاژەکان پێویستی بە ڕێگەپێدانە

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
ckb[0]: کاری %u پێویستی بە ڕێگەپێدان هەیە
ckb[1]: کارەکانی %u پێویستی بە ڕێگەپێدان هەیە

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
ckb: %s — کارا چالاکەکان

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
ckb: بەڵگەنامەی باوەڕپێکردن بنووسە بۆ چاپکردن لە %s

en: %d of %d
ckb: %d  لە %d

en: New shortcut…
ckb: قەدبڕی نوێ...

en: Button %d
ckb: دوگمەی %d

en: Button
ckb: دوگمە

en: Output:
ckb: دەرخستە:

en: Display Mapping
ckb: نەخشەی پیشاندان

en: _Close
ckb: _داخستن

en: Test Your _Settings
ckb: _ڕێکخستنەکانت تاقی بکەرەوە

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
ckb: تابلێت

en: Batteries
ckb: پاترییەکان

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
ckb: پاتری

en: Suspend
ckb: ڕاگرتن

en: Power Off
ckb: بیکوژێنەوە

en: Hibernate
ckb: دۆخەپشوو

en: Nothing
ckb: هیچ نەکات

en: Off
ckb: کوژاوەتەوە

en: When on battery power
ckb: کاتێک لەسەر وزەی پاتریت

en: When plugged in
ckb: کاتێک بارگاوی دەبێت

en: On
ckb: هەڵکراوە

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
ckb[0]: %d خولەک
ckb[1]: %d خولەک

en: Automatic suspend
ckb: دۆخەپشووی خوودکار

en: Unknown time
ckb: کات نەزانراوە

en: %i minute | %i minutes
ckb[0]: %i خولەک
ckb[1]: %i خولەک

en: %i hour | %i hours
ckb[0]: %i کاژێر
ckb[1]: %i کاژێر

en: hour | hours
ckb[0]: کاژێر
ckb[1]: کاژێرەکان

en: minute | minutes
ckb[0]: خوله‌ک
ckb[1]: خولەک

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
ckb: %s تا بە تەواوی بارگاوی دەبێت

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
ckb: ئاگاداری: %s ماوە

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
ckb: %s ماوە

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
ckb: بەتەواویی بارگاوی کرا

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
ckb: بارگاوی نابێت

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
ckb: بەتاڵ

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
ckb: بارگاوی کردن

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
ckb: بارگاویناکرێ

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
ckb: مشکی بێ تەل

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
ckb: تەختەکلیلی بێ تەل

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
ckb: نەبڕینی سەرچاوەی وزە

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
ckb: یاریدەدەری دیجیتاڵی کەسی

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
ckb: تەلەفۆنی پەیوەندی

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
ckb: لێدەری ڕەنگاڵە

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
ckb: کۆمپیتەر

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
ckb: ئامێری تێچووی یاریکردن

[ctx: Battery name]
en: Main
ckb: سەرەکی

[ctx: Battery name]
en: Extra
ckb: زیادە

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
ckb: بۆشای ئاسای

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
ckb: پڕۆفایلی بۆ تاقیکردنەوە

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
ckb: خۆکار

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
ckb: جۆرایەتی لاواز

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
ckb: جۆرێتی ناوەند

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
ckb: جۆرێتی بەرز

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
ckb: RGB بنەڕەت

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
ckb: CMYK بنەڕەت

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
ckb: رەساسی بنەڕەت

en: Vendor supplied factory calibration data
ckb: دراوی خەمڵێنراوی کارگەی سامانی فرۆشیار

en: Full-screen display correction not possible with this profile
ckb: ڕاستکەرەوەی پیشاندەری شاشەی پڕ بەردەست نییە لەم پڕۆفایلە

en: This profile may no longer be accurate
ckb: ئەم پڕؤفایلە لەوانەیە لەمەودوا تەواو نەبێت

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
ckb: شاشەی لاپتۆپ

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
ckb: وێبكامی لەناودایە

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
ckb: %s مۆنیتەر

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
ckb: %s پشکنەر

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
ckb: %s کامێرا

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
ckb: %s چاپکەر

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
ckb: %s وێبکام

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
ckb: بنەڕەت:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
ckb: ڕێکخەری دیاریکراوی ڕەنگ:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
ckb: زانیاری کەسی تاقیبکەرەوە:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
ckb: پەڕگەی زانیاری کەسی ICC دیاریبکە

en: _Import
ckb: _هێنان

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
ckb: زانیارییە کەسییەکانی ICC پشتگیریکراون

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
ckb: هه‌موو په‌ڕگه‌كان

en: Screen
ckb: شاشە

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
ckb: زانیاری کەسی پاشەکەوت بکە

en: _Save
ckb: _پاشەکەوتکردن

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
ckb: ڕەنگێکی زانیاری کەسی دروستبکە بۆ ئامێرە دیاریکراوەکە

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
ckb: ئامێری پێوانەکردنەکە نەزدۆرایەوە. تکایە بیپشکنە کە هەڵکراوە و  ئێستا پەیوەستبووە.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
ckb: ئامێری پێوانەکردنەکە پشتگیری کورتەی چاپکەرەکە ناکات.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
ckb: جۆری ئامێرەکە بە لەم کاتەدا پشتگیری ناکرێ.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
ckb: ئامێرە مەزەندەکراوەکەت دابنێ لەسەر چوارگۆشەکە و پەنجەبنێ بە "دەستپێکردن"

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
ckb: ئامێرە مەزەندەکراوەکەت بجوڵێنە بۆ شوێنی پێوانەکردنەکە و پەنجەبنێ بە “بەردەوامبوون”

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
ckb: ئامێرە مەزەندەکراوەکەت بجوڵێنە بۆ شوێنی ڕووبەرەکە و  پەنجەبنێ بە “بەردەوامبوون”

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
ckb: شاشەی لاپتۆپەکە پێوەبدە

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
ckb: هەڵەیەکی ناوخۆیی ڕوویدا کە ناتونرێ چاکبکرێتەوە.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
ckb: ئامڕازە داواکراوەکان بۆ مەزندەکردن دانەمەزراون

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
ckb: زانیارییە کەسییەکە ناتوانرێ دروستبکرێ

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
ckb: ئامانجە خاڵ سپییەکە دەستنەکەوت

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
ckb: تەواو!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
ckb: مەزندەکردن شکستیهێنا!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
ckb: دەتوانی ئامێرە مەزندەکراوەکان لێبکەیتەوە.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
ckb: ئامێرە مەزندەکراوەکان تێکمەدە لە کاتی پڕۆسەدا

en: Enable color management for %s
ckb: بەڕێوەبەرایەتی ڕەنگەکان چالاک بکە بۆ %s

en: Show color profiles for %s
ckb: ڕەنگی زانیارییە کەسەییەکان پیشان بدە بۆ %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
ckb: مەدندەنەکراوە

en: multiple sizes
ckb: قەبارەى زۆر

en: No Desktop Background
ckb: پاشبنەمای ڕوومێز نییە

en: Select a picture
ckb: وێنەیەک دیاریبکە

en: Current background
ckb: پاشبنەمای ئێستا

en: Custom
ckb: ڕاسپێراو

en: Testing %s
ckb: تاقیکردنەوەی %s

[ctx: volume]
en: 100%
ckb: %۱۰۰

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
ckb: ئاسۆی

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
ckb: لەسەر لای ڕاست

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
ckb: لەسەر لای چەپ

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
ckb: ئاسۆی (هەڵگەڕاوە)

en: %.2lf Hz
ckb: %.2lf هێرتز

en: _Apply
ckb: _جێبەجێکردن

en: Apply Changes?
ckb: گۆڕناکان جێبەجێبکرێت؟

en: Changes Cannot be Applied
ckb: گۆڕانەکان ناتوانرێ جێبەجێبکرێ

en: This could be due to hardware limitations.
ckb: دەتوانرێ پێشبینیبکرێ بۆ سنوردارکردنی ڕەقەکاڵا.

en: More Warm
ckb: گەرم تر

en: Less Warm
ckb: کەمتر گەرم

en: None
ckb: نییە

en: Custom Shortcuts
ckb: قەدبڕی دروستکراو

en: More…
ckb: زیاتر...

en: No input sources found
ckb: سەرچاوەی تێخستن نەدۆزرایەوە

[ctx: Input Source]
en: Other
ckb: هیتر

en: Enter the new shortcut
ckb: قەدبڕە نوێییەکە تۆماربکە

en: Set Custom Shortcut
ckb: قەدبڕی دروستکراو دابنێ

en: Set Shortcut
ckb: قەدبڕ دابنێ

en: Add Custom Shortcut
ckb: قەدبڕی دروستکراو زیادبکە

en: Compose Key
ckb: دووگمەی کەمپەوز

en: Keyboard Shortcuts
ckb: قەدبڕەکانی تەختەکلیل

en: Reset All Shortcuts?
ckb: هەمووی قەدبڕەکان ڕێکدەخەیتەوە؟

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
ckb: رێکخستنەوهی قەدبڕەکان لەوانەیە کاریگەری هەبێ لەسەر قەدبڕە دروستکراوەکان. ئەمە ناتوانرێ هەڵ بوەشێندرێتەوە.

en: Cancel
ckb: هه‌ڵوه‌شاندنه‌وه‌

en: Reset All
ckb: هەمووی ڕێکبخەوە

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ckb: ناچالاککراو

en: Authentication failed
ckb: ڕێپێدان سەرکەوتوو نەبوو

en: The new password is too short
ckb: وشەی تێپەڕبوونی نوێ زۆر کورتە

en: The new password is too simple
ckb: وشەی تێپەڕبوونی نوێ زۆر سادەیە

en: The old and new passwords are too similar
ckb: وشەی تێپەڕبوونی نوێ و کۆن زۆر لەیەک دەچن

en: The new password has already been used recently.
ckb: وشەی تێپەڕبوونی نوێ پێشتر بەکارهێنراوە.

en: The new password must contain numeric or special characters
ckb: وشەی تێپەڕبوونی نوێ دەبێت ژمارە یان هێمای تایبەتی تێدابێت.

en: The old and new passwords are the same
ckb: وشەی تێپەڕبوونی نوێ و کۆن وەکو یەکن

en: The new password does not contain enough different characters
ckb: تێپەڕە وشە نوێییەکە بەشی پێویست نووسە جیاوازەکانی تێدانییە

en: Unknown error
ckb: هەڵەیەکی نەزانراو

en: Please choose another password.
ckb: تکایە وشەی تێپەڕبوون تر بنووسە.

en: Please type your current password again.
ckb: تکایە وشەی تێپەڕبوونی ئێستات بنووسەرەوە

en: Password could not be changed
ckb: وشەی تێپەڕبوون ناگۆڕدرێت

en: The passwords do not match.
ckb: تێپەڕەوشەکان وەک یەک نین.

en: Select
ckb: دیاریکردن

en: Browse for more pictures
ckb: بگەڕی بۆ وێنەی زیاتر

en: Cannot automatically join this type of domain
ckb: ناتوانیت خۆکارانە بچیتە ئەم جۆرە دۆمەینەوە

en: No such domain or realm found
ckb: هیچ دۆمەینێکی ڕاستی نەدۆزرایەوە

en: Cannot log in as %s at the %s domain
ckb: ناتوانرێت وەکو %s بچیتە ژوورەوە لە %s دۆمەین

en: Invalid password, please try again
ckb: ووشەی تێپەڕبوون هەڵەیە ،تکایە هەوڵ بدەرەوە

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
ckb: ناتوانین پەیوەستببین بە دۆمەینی %s: %s

en: Left thumb
ckb: پەنجەی چەپ

en: Left middle finger
ckb: پەنجەی ناوەڕاستی چەپ

en: _Left index finger
ckb: پەنجەی نیشاندەری _چەپ

en: Left ring finger
ckb: ئەڵقەی پەنجەی چەپ

en: Left little finger
ckb: پەنجە بچووکی چەپ

en: Right thumb
ckb: پەنجە گەورەی ڕاست

en: Right middle finger
ckb: پەنجەی ناوەڕاست ڕاست

en: _Right index finger
ckb: پەنجەی نیشاندەری _ڕاست

en: Right ring finger
ckb: ئەڵقەی پەنجەی ڕاست

en: Right little finger
ckb: پەنجەی بچووکی ڕاست

en: Your account
ckb: هەژمارەکەت

en: Failed to delete user
ckb: نەتوانرا بەکارهێنەر بسڕیتەوە

en: Failed to revoke remotely managed user
ckb: نەتوانرا بەکارهێنەری بەڕێوبردن لەدوورەوە هەڵبوەشێندرێتەوە

en: You cannot delete your own account.
ckb: ناتوانی هەژماری خۆت بسڕیتەوە.

en: %s is still logged in
ckb: %s هێشتا لە ژوورەوەیە

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
ckb: سڕینەوەی بەکارهێنەرێک کە لە ژوورەوەیە دەتوانێت سیستەمەکەی لە دۆخێکی ناجێگیر بەجێبێڵێت

en: Do you want to keep %s’s files?
ckb: دەتەوێت پەڕگەکانی %s بهێڵیتەوە؟

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
ckb: دەتوانرێت بوخچەی ماڵەوە، نۆرە نامە و پەڕگە کاتییەکانی ئەو ناوە بپارێزیت کاتێک هەژماری بەکارهێنەرێک. دەسڕیتەوە

en: _Delete Files
ckb: _پەڕگەکان بسڕەوە

en: _Keep Files
ckb: _پەڕگەکان بهێڵەوە

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
ckb: تۆ دڵنیای دەتەوێت هەژماری %s لە دوورەوە بەڕێوەبراو هەڵبوەشێنیتەوە؟

en: _Delete
ckb: _سڕینەوە

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
ckb: هەژمار ناچالاک کرا

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
ckb: جێبەجێدەکرێت لە چوونەژورەوەی داهاتوو

[ctx: Password mode]
en: None
ckb: نییە

en: Logged in
ckb: لەژوورەوەیە

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
ckb: چالاككراوە

en: Failed to contact the accounts service
ckb: نەتوانرا پەیوەندی بکرێت بە خزمەتگوزاری هەژمارەکان

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
ckb: تکاتە دڵنیابە کە خزمەتگوزاری-هەژمار دامەزراوە و چالاکە.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
ckb: بۆ گۆڕانکاری،
    کرتە لە وێنۆچکەکە بکە

en: Delete the selected user account
ckb: هەژماری بەکارهێنەری دیاریکراو بسڕەوە

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
ckb: بۆ سڕینەوی هەژماری بەکارهێنەری دیاریکراو
    کرتە لە وێنۆچکەکە بکە

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
ckb: ببورە، ئەو نازناوە بەردەست نییە. تکایە دانەیەکیتر تاقی بکەرەوە.

en: The username is too long.
ckb: نازناوەکە زۆر درێژە

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
ckb: ئەمە بەکاردێ بۆ بوخچەی ماڵەوە وە ناتوانرێ بگۆڕدرێ.

en: Should match the web address of your login provider.
ckb: پێویستە ناونیشنای تۆڕی دابینکەری چوونەژوورەوەکەت بگونجێنیت

en: Failed to add account
ckb: نەتوانرا هەژمار زیادبکرێت

en: Failed to register account
ckb: تۆمارکردنی هەژمارەکەت شکستی هێنا

en: No supported way to authenticate with this domain
ckb: هیچ ڕێگایەک نییە بۆ سەلماندن لەگەڵ ئەم دۆمەینە

en: Failed to join domain
ckb: پەیوەستبوون بە دۆمەینەوە شکستی هێنا

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
ckb: ناوی چوونەژورەوە کاری نەکرد. 
    تکایە هەوڵبدەرەوە.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
ckb: تیپەڕوشەی چوونەژورەوە کاری نەکرد. 
    تکایە هەوڵبدەرەوە.

en: Failed to log into domain
ckb: چوونەژوورەوە بۆ دۆمەینەکە شکستی هێنا

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
ckb: ناتوانرێت دۆمەین بدۆزرێتەوە. لەوانەیە

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
ckb: پێویستە تێپەڕەوشەی نوێ جیاوازبێ لە کۆنەکە.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
ckb: هەوڵبدە چەن پیتێک و ژمارە بگۆڕە.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
ckb: هەوڵ بدە هەندێ لە وشەی تێپەڕبوونەکە بگۆڕە.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
ckb: ئەگەر وشەی تێپەڕبوون ناوەکەتی تێدا نەبێت بەهێزتر دەبێت.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
ckb: هەوڵ بدە ناوەکەت تێکەڵ مەکە بە وشەی تێپەڕبوونەکە.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
ckb: هەوڵ بدە چەند پیتێک بەکارمەهێنە کە لە وشەی تێپەڕبوونەکە هەیە.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
ckb: هەوڵ بدە پیتی باو بەکارمەهێنە.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
ckb: هەوڵ بدە پیتە نووسراوەکان ڕێک مەخەرەوە و بینوسیتەوە.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
ckb: هەوڵ بدە ژمارەی زیاتر بنووسە.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
ckb: هەوڵ بدە پیتی گەورە بنووسیت.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
ckb: هەوڵ بدە پیتی بچووک بەکاربێنە.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
ckb: هەوڵ بدە هێمای تایبەت، وەکو خاڵبەندی بەکاربێنە.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
ckb: هەوڵ بدە تێکەڵەیەک لە پیتەکان، ژمارەکان و خاڵبەندییەکان بەکاربێنە.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
ckb: هەوڵ بدە هەمان هێما دووبارە مەکەرەوە.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
ckb: هەوڵ بدە هەمان هێما دووبارە مەکەرەوە: پێویستە تێکەڵیەک لە پیتەکان، ژمارەکان و خاڵبەندییەکان بەکاربێنیت.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
ckb: هەوڵ زنجیرەی لە دووای یەک وەکو ١٢٣٤ یان ابجد بەکارمەهێنە.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
ckb: وشەی تێپەڕبوون پێویستە درێژتر بێ. هەوڵ بدە پیت، ژمارە، خاڵبەندی زیاتر بەکاربێنە.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
ckb: هەردوو پیتی گەورە و بچووک تێکەڵبکە لەگەڵ ژمارەیەک یا زیاتر.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
ckb: پیتی زیاتر بەکاربێنە، ژمارە و خاڵبەندی تێپەرەوشە بەهێزتر دەبێت.

en: This Week
ckb: ئەم هەفتەیە

en: Last Week
ckb: کۆتا هەفتە

en: Session Ended
ckb: دانیشتن کۆتایهات

en: Session Started
ckb: دانیشتن دەستیپێکرد

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
ckb: %s — چالاکی هەژمار

[ctx: Distance]
en: Short
ckb: کورت

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
ckb: چارەکی ڕووپەر

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
ckb: نیوەی ڕووپەر

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
ckb: سێ چارەکی ڕووپەر

[ctx: Distance]
en: Long
ckb: دوورودرێژ

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
ckb: بنەڕەتی

[ctx: cursor size]
en: Medium
ckb: ناوەند

[ctx: cursor size]
en: Large
ckb: گەورە

[ctx: cursor size]
en: Larger
ckb: گەورەتر

[ctx: cursor size]
en: Largest
ckb: گەورەترین

en: %d pixel | %d pixels
ckb[0]: %d پیکسڵ
ckb[1]: %d پیکسڵ

en: System Bus
ckb: تێپەڕگەی سیستەم

en: Full access
ckb: دەستپێگەشتنی تەواو

en: Session Bus
ckb: تێپەڕگەی وانەکۆڕ

en: Devices
ckb: ئامێرەکان

en: Full access to /dev
ckb: دەستپێگەشتنی تەواو بۆ /dev

en: Network
ckb: ڕایەڵە

en: Has network access
ckb: دەستگەیشتنی بۆ ڕایەڵە هەیە

en: Home
ckb: ماڵەوە

en: Read-only
ckb: تەنها-خوێندنەوە

en: File System
ckb: پەڕگەی سیستەم

en: Settings
ckb: ڕێكخستنەكان

en: Can change settings
ckb: ڕێكخستنەكان دەتوانرێ بگۆڕدرێ

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
ckb: %s شوێن مۆڵەتپێدانەکان دەکەوێت کە لەناویدا هەیە. ئەمانە ناتوانرێ بگۆڕدرێ. ئەگەر تۆ نیگەرانی دەربارەی ئەم مۆڵەتپێدانانە، ڕەچاوی سڕینەوەی ئەم بەرنامەیە بکە.

en: Web Links
ckb: بەستەرەکانی وێب

en: Git Links
ckb: بەستەرەکانی گێت (Git)

en: %s Links
ckb: بەستەرەکان %s

en: Unset
ckb: دانەنان

en: Links
ckb: به‌سته‌ره‌كان

en: Hypertext Files
ckb: پەڕگەکانی سەروودەق

en: Text Files
ckb: فایلەکانی دەق

en: Image Files
ckb: پەڕگەکانی وێنە

en: Font Files
ckb: پەڕگەکانی فۆنت

en: Archive Files
ckb: پەڕگەکانی ئەرشیف

en: Package Files
ckb: پەڕگەکانی بوخچە

en: Audio Files
ckb: پەڕگەکانی دەنگ

en: Video Files
ckb: پەڕگەکانی ڤیدیۆ

en: Other Files
ckb: پەڕگەکانی دیکە

note: List of applications.
en: Applications
ckb: نەرمەواڵەکان

[ctx: service is enabled]
en: On
ckb: هەڵکراوە

[ctx: service is disabled]
en: Off
ckb: کوژاوەتەوە

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
ckb: چالاككراو

[ctx: service is active]
en: Active
ckb: چالاك

en: Choose a Folder
ckb: بوخچە هەڵبژێرە

en: Copy
ckb: لەبەرگرتنەوە

en: Sharing
ckb: ىڵاوکردنەوە

note: Label
en: No networks selected for sharing
ckb: هیچ ڕایەڵەیەک دیارینەکرا بۆ بڵاوکردنەوە

en: Ask what to do
ckb: پرسیاربکە بۆ ئەوەی چیبکات

en: Do nothing
ckb: هیچ مەکە

en: Open folder
ckb: بوخچە بکەرەوە

en: Other Media
ckb: میدیای تر

en: Select an application for audio CDs
ckb: داوانامە هەڵبژێرە بۆ سی دی دەنگی

en: Select an application for video DVDs
ckb: داوانامە هەڵبژێرە بۆ دی-ڤیدی دەنگ و ڕەنگ

en: Select an application to run when a music player is connected
ckb: داوانامە هەڵبژێرە بۆ کارکردن کاتێک لێدەری میوزیک پەیوەست دەکرێت

en: Select an application to run when a camera is connected
ckb: داوانامە هەڵبژێرە بۆ کارکردن کاتێک کامێرا پەیوەست دەکرێت

en: Select an application for software CDs
ckb: داوانامە هەڵبژێرە بۆ داوانامەی سی-دی

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
ckb: دی-ڤیدی دەنگی

en: blank Blu-ray disc
ckb: پەپکەی بەتاڵی بلو-ڕەی

en: blank CD disc
ckb: پەپکەی بەتاڵی سی-دی

en: blank DVD disc
ckb: پەپکەی بەتاڵی دی-ڤیدی

en: blank HD DVD disc
ckb: پەپکەی بەتاڵی HD DVD

en: Blu-ray video disc
ckb: پەپکەی ڤیدیۆی بلو-ڕەی

en: e-book reader
ckb: خوێنەرەوەی کتێکی-ئەلکترۆنی

en: HD DVD video disc
ckb: پەپکەی ڤیدیۆییHD DVD

en: Picture CD
ckb: سی-دی وێنە

en: Super Video CD
ckb: سی-دی ڤیدیۆیی سوپەر

en: Video CD
ckb: سی-دی ڤیدیۆیی

en: Windows software
ckb: نەرمەواڵەی پەنجەرەکان

[ctx: measurement format]
en: Imperial
ckb: شاهانە

en: Formats
ckb: فۆرماتەکان

en: Unknown
ckb: نەزانراو

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
ckb: خاڵی داخ

en: Today
ckb: ئەمڕۆ

en: Yesterday
ckb: دوێنێ

en: %d hour | %d hours
ckb[0]: %d  کاژێر
ckb[1]: %d  کاژێر

en: %d second | %d seconds
ckb[0]: %d چرکە
ckb[1]: %d چرکە

note: 0 seconds
en: 0 seconds
ckb: ٠ چرکە

en: never
ckb: هەرگیز

en: today
ckb: ئەمڕۆ

en: yesterday
ckb: دوێنێ

en: %i day ago | %i days ago
ckb[0]: %i ڕۆژ لەمەو پێش
ckb[1]: %i ڕۆژ لەمەو پێش

en: IPv4 Address
ckb: ناونیشانی IPv4

en: IPv6 Address
ckb: ناونیشانی IPv6

en: IP Address
ckb: ناونیشانی پرۆتۆکۆڵی ئینتەرنێت

en: Hardware Address
ckb: ناونیشانی ڕەقەکاڵا

en: Default Route
ckb: ڕیگەی بنەڕەت

en: Last used
ckb: دواین بەکارهێنان

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
ckb: بەستراو بە وایەر

en: Options…
ckb: هەڵبژاردەکان...

en: Stop hotspot and disconnect any users?
ckb: خاڵی داخ بوەستێنە و هەر بەکار‌هێنەرێک ناچالاک بکرێت؟

en: _Stop Hotspot
ckb: خاڵیداخ _بوەستێنە

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
ckb: دۆخ نەزانراوە

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
ckb: ڕێکنەخراوە

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
ckb: بەردەست نییە

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
ckb: پەیوەندی دەگرێت

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
ckb: ڕێپێدان پێویستە

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
ckb: پەیوەستە

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
ckb: لە پەیوەندی دەرچوون

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
ckb: پەیوەندی سەرکەوتوونەبوو

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
ckb: دۆخ نەزانراوە (بوونی نیە)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
ckb: ڕێکخستن سەرکەوتوو نەبوو

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
ckb: مۆدیۆم نەدۆزرایەوە

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
ckb: پەیوەستبوونەوەی بلووتووس سەرکەوتوو نەبوو

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
ckb: سیم کارت تێنەخراوە

en: Security
ckb: ئاسایش

en: Delete Address
ckb: ناونیشان بسڕەوە

en: Delete Route
ckb: ڕێگە بسڕەوە

en: automatic
ckb: خۆکار

en: Identity
ckb: ناسنامە

en: Cannot import VPN connection
ckb: ناتوانرێت پەیوەندی VPNبهێنرێت

en: Select file to import
ckb: پەڕگە دیاریبکە بۆ هێنان

en: A file named “%s” already exists.
ckb: پەڕگەیەک بە ناوی “%s” پێشتر بوونی هەیە.

en: _Replace
ckb: _جێگرتنەوە

en: Cannot export VPN connection
ckb: ناتوانرێت پەیوەندی VPN هاوردەبکرێ

en: Export VPN connection
ckb: پەیوەندی VPN هاوردەبکە

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ckb: نییە

en: WPA & WPA2 Personal
ckb: WPA و WPA2 کەسی

en: WPA & WPA2 Enterprise
ckb: WPA و WPA2 پڕۆژەی ئابووری

en: Preserve
ckb: ناوچەی پارێزراو

en: Permanent
ckb: هەمیشەیی

en: Random
ckb: هەڕەمەکی

en: Stable
ckb: جێگیر

en: Profile %d
ckb: زانیاریئ کەسیی %d

en: Unable to open connection editor
ckb: ناتوانرێ دەستکاریکەری پەیوەندی بکرێتەوە

en: New Profile
ckb: زانیاری کەسیی نوێ

en: _Add
ckb: _زیادکردن

en: Import from file…
ckb: هێنان لە پەڕگە...

en: Add VPN
ckb: VPN زیادبکە

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
ckb: پرۆژەی ئابووری

[ctx: Wifi security]
en: None
ckb: نییە

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
ckb: هه‌رگیز

[ctx: Signal strength]
en: None
ckb: نییە

[ctx: Signal strength]
en: Weak
ckb: لاواز

[ctx: Signal strength]
en: Ok
ckb: باشە

[ctx: Signal strength]
en: Good
ckb: باش

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
ckb: نایاب

en: Forget Connection
ckb: پەیوەستبوون لەبیربکە

en: Remove Connection Profile
ckb: پڕۆفایلی پەیوەستبوون بسڕەوە

en: Remove VPN
ckb: VPN بسڕەوە

en: Details
ckb: وردەکارییەکان

en: Add new connection
ckb: پەیوەندی نوێ زیادبکە

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
ckb: خاڵی داخی Wi-Fi هەڵدەکەیت؟

en: Manual
ckb: دەستکار

en: Automatic
ckb: خۆکار

en: _Forget
ckb: _لەبیرکردن

en: Known Wi-Fi Networks
ckb: ڕایەڵەکانی وای-فای ناسراوە

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
ckb: _لەبیرکردن

en: Wireless device does not support Hotspot mode
ckb: ئامێری بێتەل پشتگیری دۆخی خاڵی داخ ناکات

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
ckb: ئۆو، هەنێکشت بە ‌هەڵەدا ڕۆشتوون. تکایە پەیوەندی بکە بە فرۆشیاری نەرمەکاڵاکەت.

en: NetworkManager needs to be running.
ckb: پێوستە بەڕێوبەری ڕایەڵە کاربکات

en: Thunderbolt security level could not be determined.
ckb: ئاستی ئاسایشی سەندەربۆڵت ناتوانرێت دیاریبکرێت

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
ckb: هێڵەکە بچڕا

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
ckb: پەیوەندی دەگرێت

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
ckb: پەیوەستە

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
ckb: هەڵە لە ڕێپێدان

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
ckb: ڕێپێدان

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
ckb: کردار کەمکراوە

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
ckb: پەیوەستەو ڕێپێدراوە

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
ckb: نەناسراو

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
ckb: ڕێپێدراوە لە:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
ckb: پەیوەستە لە:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
ckb: بەشدارە لە:

en: Failed to authorize device:
ckb: ڕێگە نەدراوە بە ئامێری:

en: Failed to forget device:
ckb: ‌نەتونرا ئامیرە لەبیر بکرێ

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
ckb: هەڵە

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
ckb: ڕێپێدراوە

en: Try clicking, double clicking, scrolling
ckb: کرتەکردن، جووت کرتەکردن، پێچۆکه‌گه‌ری تاقی بکەرەوە

en: Five clicks, GEGL time!
ckb: پێنج کرتە، کاتی (GEGL)ـە!

en: Double click, primary button
ckb: جووت کرتە، دوگمەی سەرەکی

en: Single click, primary button
ckb: تاک کرتە، دوگمەی سەرەکی

en: Double click, middle button
ckb: جووت کرتە، دوگمەی ناوەڕاست

en: Single click, middle button
ckb: تاک کرتە، دوگمەی ناوەڕاست

en: Double click, secondary button
ckb: جووت کرتە، دوگمەی لاوەکی

en: Single click, secondary button
ckb: تاک کرتە، دوگمەی لاوەکی

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
ckb: زیاتر فێربە

en: Empty all items from Trash?
ckb: پاککردنەوەی هەموو بڕگەکان لە ناو تەنەکە خۆڵ؟

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ckb: هەموو بڕگە و پەڕەکانی ناو گڵێشدان بە هەمیشەیی دەسڕێنەوە.

en: _Empty Trash
ckb: ته‌نه‌که‌ی فڕێدان _به‌تاڵکه‌

en: Delete all the temporary files?
ckb: سڕینەوەی هەموو پەڕگە کاتییەکان؟

en: All the temporary files will be permanently deleted.
ckb: هەموو پەڕگە کاتییەکان بۆ هەمیشە دەسڕێنەوە.

en: _Purge Temporary Files
ckb: _لەناوبردنی پەڕگە کاتییەکان

[ctx: Online Account]
en: Other
ckb: هیتر

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
ckb: هەژماری %s

en: Error removing account
ckb: هەڵەیەک ڕویدا لەکاتی سڕینەوەی هەژمار

en: Display version number
ckb: ژمارەی وەشان پیشان بدە

en: Panel to display
ckb: بەش بۆ پیشان دان

en: Available panels:
ckb: بەشە بەردەسەکان:

en: Privacy
ckb: تایبەتێتی

en: System Sounds
ckb: دەنگەکانی سیستم

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
ckb: _بیکەرەوە

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
ckb: هیچ لە چاپکەرەکان نەدۆزرانەوە

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
ckb: ناونیشانی ڕایەڵەکەت بنووسە یان بگەڕی بۆ چاپکەرەکەت

en: Authentication Required
ckb: ڕێگەپێدان داواکراوە

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
ckb: ناوی بەکارهێنەر و تێپەڕەوشە بنوسە بۆ بینینی چاپکەرەکان و ڕاژەی چاپکردن.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
ckb: ناوی بەکارهێنەر

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
ckb: تێپەڕەوشە

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
ckb: دۆمەین

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
ckb: ڕ_ێگەپێبدە

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
ckb: هه‌مووی پاک بکه‌ره‌وه‌

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
ckb: ـڕێیپێبدە

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
ckb: هیچ چاپکەرێکی چالاک کارناکات

en: Select Printer Driver
ckb: وەگەڕخەری چاپکەر دیاریبکە

en: Loading drivers database…
ckb: بنکەدراوی وەگەڕخەرەکان باردەکرێن...

en: Printing Options
ckb: هەڵبژاردەکانی چاپکردن

en: Printer Details
ckb: زانیارییەکانی چاپکەر

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
ckb: چاپکەر بەکاربێنە بە بنەڕەت

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
ckb: سەرەکانی چاپکردن پاکبکەوە

en: Remove Printer
ckb: چاپکەر بسڕەوە

en: Model
ckb: مۆدێل

en: Location
ckb: شوێن

en: Ink Level
ckb: ئاستی مەرەکەب

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
ckb: تکایە سیستم پێبکەرەوە کە کیشەکە چارەسەر بوو.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
ckb: دووبارە پێکردنەوە

en: Name
ckb: ناو

en: Address
ckb: ناونیشان

en: Searching for preferred drivers…
ckb: بگەڕێ بۆ وەگەڕخەری پەسەندکراو...

en: Search for Drivers
ckb: بگەڕێ بۆ وەگەڕخەرەکان

en: Select from Database…
ckb: لە بنکەداروەوە دیاریبکە...

en: Install PPD File…
ckb: پەڕگەی PPD دابمەزرێنە...

en: Authenticate
ckb: رێگەپێدان

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
ckb: گەڕانەوە

en: No printers
ckb: هیچ لە چاپکەرەکان نییە

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
ckb: ببورە! خزمەتگوزاری چاپکردنی سیستەمەکە 
    وادیار نییە بەردەستبێت.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
ckb: خزمەتگوزارییەکانی شوین دەهێڵێت بەرنامەکان شوێنەکەت بزانێت.Wi-Fi و دەستەی بێسنووری مۆبایل بەکاربینە بۆ زیادکردنی دروست.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
ckb: مۆزێلا خزمەتگوزاری شوێنی بەکاردەهێنێت: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>سیاسەتی تایبەتی</a>

en: Default
ckb: بنەڕەت

en: Middle Mouse Button Click
ckb: کرتەی دوگمەی ناوەڕاستی مشک

en: Right Mouse Button Click
ckb: کرتەی دوگمەی ڕاستی مشک

en: Back
ckb: بڕۆدواوە

en: Forward
ckb: بڕۆ پێشەوە

en: Soft
ckb: نەرم

en: Top Button
ckb: دوگمەی سەرەوە

en: Lower Button
ckb: دوگمەی خوارەوە

en: Lowest Button
ckb: دوگمەی خوارخوارەوە

en: Tablet (absolute)
ckb: تاتەبژمێر (ڕەها)

en: Tablet Preferences
ckb: هەڵبژاردەکانی تاتەبژمێر

en: _Help
ckb: _یارمەتی

en: No tablet detected
ckb: تاتەبژمێر نەدۆزرایەوە

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
ckb: تکایە پێوەی بکە و تاتەژمێری واکۆم بخەئیش

en: Bluetooth Settings
ckb: ڕێکخستنەکانی بلووتووس

en: Wacom Tablet
ckb: تاتەبژمێری واکۆم

en: Tracking Mode
ckb: دۆزی بەدواداچوون

en: Adjust mouse settings
ckb: ڕێکخستنی مشک چاک بکە

en: Adjust display resolution
ckb: ڕێککردنی وردی پیشاندەر

en: Screen Calibration
ckb: پێوانەکردنی شاشە

en: Map Buttons
ckb: نەخشەی دوگمەکان

en: Map buttons to functions
ckb: نەخشەی دوگمەکان بۆ کردارەکان

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
ckb: ۱٥ خولەک

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
ckb: ۳۰ خولەک

en: _Automatic Suspend
ckb: دۆخەپشووی _خوودکار

en: Suspend & Power Button
ckb: دۆخەپشو و دوگمەی وزە

en: Automatic Suspend
ckb: دۆخەپشووی خودکار

en: _Plugged In
ckb: _بارگاوی دەکرێت

en: On _Battery Power
ckb: لە سەر وزەی _پاتری

en: Delay
ckb: دواخستن

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
ckb: پێوانەکردن پڕۆفایلێک دروستدەکات کە دەتوانی بەکاریبهێنیت بۆ بەڕێوەبردنی ڕەنگی شاشەکەت. ئەو کاتە درێژەی تۆ بەسەری دەبەیت لە پێوانەکردن، باشترە جۆرایەتی ڕەنگی پڕؤفایلەکە.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
ckb: تۆ ناتوانیت کۆمپیتەرەکەت بەکاربێنی کاتێک پێوانەکردن شوێن دەگرێ.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
ckb: جۆرایه‌تی

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
ckb: کاتی هاوتا

en: Calibration Quality
ckb: جۆرایەتی پێوانەکردن

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
ckb: ئامێرە هەستەوەرەکەی کە دەتوەێت بۆ پێوانەکردن بەکاری بهێنی دیاریبکە.

en: Calibration Device
ckb: ئامێری پێوانەکردن

en: Select the type of display that is connected.
ckb: خۆری ئەو شاشەیەی کە پەیوەستبووە دیاری بکە.

en: Display Type
ckb: جۆری شاشە

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
ckb: خاڵی سپی ئامانجی شاشەیەک دیاریبکە. زۆربەی شاشەکان پێوەیستە پێوانەبکرێن بۆ (D65 illuminant) ێک.

en: Profile Whitepoint
ckb: خاڵی سپی زانیاری کەسی

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
ckb: تکایە ڕۆشنایی شاشاکە وا دابنێ کا ئاسایی بێ بۆ تۆ. بەڕێوەبردنی ڕەنگەکان کاتێک تەواو دەبێ کە لەو ئاستی ڕووناکییە بێ.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
ckb: بەلەجیاتی، تۆ دەتوانیت ئەو ئاستی ڕۆشنایی بەکاربێنی کە بەەکاردێ‌ لەگەڵ یەکێک لە زانیارییە کەسییەکانی کە بۆ ئەم ئامێرە بەکاردێ.

en: Display Brightness
ckb: ڕۆشنایی شاشە

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
ckb: تۆ دەتوانی ڕەنگە کەسییەک بەکاربێنی لە کۆپیتەرێکی جیاواز، یان تەنانەت زانیاری کەسیی دروستبکەیت

en: Profile Name:
ckb: ناوی زانیاری کەسیی:

en: Profile Name
ckb: ناوی زانیاری کەسی

en: Profile successfully created!
ckb: زانیاری کەسی بە سەرکەووتوی دروستکرا!

en: Copy profile
ckb: زانیاری کەسی لەبەربگرەوە

en: Requires writable media
ckb: ڕەنگاڵەی خوێندەنی داواکراوە

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
ckb: لەوانەیە ئەم ڕێنماییانە بدۆزیتەوە کە چۆن پڕۆفایلەکە بەکاربێنیت لەم سیستەمە سوودبەخشانە <a href="linux">گنوو/لینوکس</a>,  <a href="osx">ئۆ ئێس ئێکسی ئەپڵ</a> و <a href="windows">ویندۆزی مایکرۆسۆفت</a> .

en: Summary
ckb: پوختە

en: Add Profile
ckb: زانیاری کەسی زیادبکە

en: _Import File…
ckb: _هێنانی پەڕگە

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
ckb: کێشەکان دۆزرانەوە.لەوانەیە زانیارییە کەسییەکە بە دروستی کار نەکات. <a href="">زانیاری زیاتر ببینە.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
ckb: هەر ئامێرێک نوێکردنەوەی ڕەنگی زانیاری کەسی پێویستە بۆ ئەوەی ڕەنگەکە بەڕێوەببرێ.

en: Learn more about color management
ckb: زیاتر فێربە دەربارەی بەڕێوبەرایەتی ڕەنگ

en: _Set for all users
ckb: _سازی بدە بۆ هەموو بەکارهێنەران

en: Set this profile for all users on this computer
ckb: ئەم  پرۆفایلە بۆ هەموو بەکارهێنەرانی ئەم کۆمپیتەرە دابنێ

en: _Calibrate…
ckb: _پێوانەکردن...

en: Calibrate the device
ckb: ئامێرەکە پێوانەبکە

en: _Remove profile
ckb: _سڕینەوەی ناسنامە

en: _View details
ckb: _پیشاندانی ناسنامە

en: Unable to detect any devices that can be color managed
ckb: ناتوانرێ هیچ‌ ئامێرێک دیاریبکرێ کە بتوانێ ڕەنگ بەڕێوەبەرێ

en: Projector
ckb: وێنه‌نوێن

en: Plasma
ckb: پلازما

en: LCD (CCFL backlight)
ckb: LCD (CCFL ڕووناکی پشتەوە)

en: LCD (RGB LED backlight)
ckb: LCD (RGB LED ڕووناکی پشتەوە)

en: LCD (white LED backlight)
ckb: LCD ( LED ی سپی ڕووناکی دواوە)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
ckb: LCDی هەموو چینە جیاوازە پانەکان (لایتی دواوەی CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
ckb: LCDی هەموو چینە جیاوازە پانەکان (لایتی دواوەی RGB LED)

en: 40 minutes
ckb: ٤٠ خولەک

en: Native to display
ckb: بنەڕەت بۆ پیشاندان

en: D50 (Printing and publishing)
ckb: D50 (چاپکردن و بڵاوکردنەوە)

en: D65 (Photography and graphics)
ckb: D65 (وێنەگرتن و هێڵکاریەکان)

en: Display Calibration
ckb: خەمڵاندنی شاشە

note: This starts the calibration process
en: _Start
ckb: _دەستپێکردن

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
ckb: _دەستپێکردنەوە

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
ckb: _ئەنجامدرا

en: No Bluetooth Found
ckb: بلووتووس نەدۆزرایەوە

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
ckb: دۆنگڵ پێوەبکە بۆ بەکارهێنانی بلووتووس

en: Bluetooth Turned Off
ckb: بلووتووس کوژاوەتەو

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
ckb: هەڵیبکە بۆ پەیوەستبوون بە ئامێرەکان و وەرگرتنی پەڕگە نێردراوەکان.

en: Airplane Mode is on
ckb: دۆخی فڕۆکە چالاکە

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
ckb: بلووتووس ناچالاک دەکرێت کاتێک دوخی فڕۆکە هەڵبکرێ

en: Turn Off Airplane Mode
ckb: دۆخی فڕۆکە بکوژێنەوە

en: Hardware Airplane Mode is on
ckb: ڕەقەواڵای دۆخی فڕۆکە هەڵکراوە

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
ckb: سویچی دۆخی فڕۆکە بکوژێنەوە

en: Add Picture…
ckb: وێنە زیادبکە...

en: Click a speaker to test
ckb: کرتە بکە لە بڵندگۆ بۆ تاقیکردنەوە

en: Left
ckb: چەپ

en: Right
ckb: ڕاست

en: Bark
ckb: بارک

en: Drip
ckb: دریپ

en: Glass
ckb: گلاس

en: Sonar
ckb: سۆنەر

en: Rear
ckb: دواوە

en: Front
ckb: پێشەوە

en: System Volume
ckb: پلەدەنگی سیستم

en: Over-Amplification
ckb: پلەدەنگی-بەزتر

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
ckb: ڕێگەدان بۆ زیاتر لە %١٠٠. ئەمە دەبێتە هۆی لەدەستدانی جۆرێتی دەنگەکە، وا باشترە ڕێکستنەکانی دەنگی داوانامە زیادبکرێت. ئەگەر دەکرێت.

en: Volume Levels
ckb: ئاستی دەنگ

en: Output
ckb: دەرخستە

en: Output Device
ckb: ئامێری دەرخستن

en: Test
ckb: تاقیکردنەوە

en: Configuration
ckb: ڕێکخستن

en: Balance
ckb: هاوسەنگی

en: Fade
ckb: کاڵبوونەوە

en: Subwoofer
ckb: بەرزکەرەوەی دەنگ (سەبوۆفەر)

en: Input
ckb: تێخستە

en: Input Device
ckb: ئامێری تێخراو

en: Volume
ckb: پلەی دەنگ

en: Alert Sound
ckb: دەنگی ئاگاداری

en: Refresh Rate
ckb: ڕێژەی نوێبوونەوە

en: Adjust for TV
ckb: گونجاندن ڤۆ TV

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
ckb: پاڵێوەری دووبارە نوێبوونەوە

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
ckb: کاتتینە ناچالاکی بکە تاکو بەیانی

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
ckb: ڕووناکی شەوانە ڕەنگی شاشەکە گەرمتر دەکات. ئەمە دەتوانێت یارمەتیتبدات لە نەهێشتنی گوشاری چاو و بەئاگاى.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
ckb: ڕووناکی شەو

en: Schedule
ckb: نانەوە

en: Sunset to Sunrise
ckb: خۆرئاوابوون بۆ خۆرهەڵاتن

en: Manual Schedule
ckb: نانەوی خودکار

en: Times
ckb: کاتەکان

en: From
ckb: لە

en: Hour
ckb: کاتژمێر

en: Minute
ckb: خولەک

note: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
ckb: پ ن

note: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
ckb: د ن

en: To
ckb: بۆ

en: Color Temperature
ckb: پلەی گەرمی ڕەنگ

en: Single Display
ckb: پشاندەری تاک

en: Join Displays
ckb: پشاندەرەکان پەیوەستبکە

en: Mirror
ckb: ئاوێنە

en: Display Mode
ckb: دۆزی پشاندەر

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
ckb: پشاندەرەکان ڕابکێشە بۆ گونجاندنی پیشاندەرە جێگیرکراوە فیزیاییکەت. پیشاندەرێک دیاریبکە بۆ گۆڕینی ڕێکخسنەکان.

en: Display Arrangement
ckb: ڕێکخستنی پیشاندەر

en: Display Configuration
ckb: شێوەپێدانی پیشاندەر

en: Automatic Screen _Lock
ckb: _قفڵی شاشەی خودکار

en: Displays
ckb: پیشاندەرەکان

en: Input Sources
ckb: سەرچاوەی تێخستن

en: Use the _same source for all windows
ckb: _هەمان سەرچاوە بەکاربێنە بۆ هەموو پەنجەرەکان

en: Add an Input Source
ckb: سەرچاوی تێخستن زیادبکە

en: Input methods can’t be used on the login screen
ckb: شێوازەکانی تێچووەکە ناتوانرێ بەکاربهێنرێت لەسەر قفڵی شاشەکە

en: Remove
ckb: سڕینەوە

en: Reset the shortcut to its default value
ckb: قەدبڕەکە ڕێکبخەوە بۆ بەها بنەڕەتییەکەی خۆی

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
ckb: Esc بکە بۆ هەڵوەشاندنەو یان Backspace بۆ ناچالاک کردنی قەدبڕی تەختەکلیل.

en: Command
ckb: فرمان

en: Shortcut
ckb: قەدبڕ

en: Set Shortcut…
ckb: قەدبڕ دابنێ...

en: Add
ckb: زیادکردن

en: Replace
ckb: جێگرتنەوە

en: Set
ckb: دانان

en: No input source selected
ckb: هیچ سەرچاوەی تێخستن دیارینەکراوە

en: No keyboard shortcut found
ckb: هیچ قەدبڕی تەختەکلیلێک نەدۆزرایەوە

en: Try a different search
ckb: گەڕانێکی جیاواز تاقیبکەرەوە

en: Reset All…
ckb: هەمووی ڕێکبخەوە...

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
ckb: قەدبڕەکە ڕێکبخەوە بۆ کلیلە بنەڕەتییەکانی خۆی

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ckb: تۆ دەتەوێت پەنجەمۆرە تۆمارکراوەکانت بسڕیتەوە کەواتە چوونەژوورەوەی پەنجەمۆر ناچالاک دەکرێت؟

en: _Delete Fingerprints
ckb: پەنجەمۆرەکان _بسڕەوە

en: Create a user account
ckb: هەژماری بەکارهێنەر دروستبکە

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
ckb: دانیشتنەکەت پێویستە دەسپێبکرێتەوە بۆ گۆڕانکاری  بۆ ئەوەی کاریگەرییەکانی دەربکەوێت

en: Restart Now
ckb: دەسپێکردنەوە ئەنجام بدە

en: User Icon
ckb: وێنۆچکەی بەکارهێنەر

en: _Language
ckb: _زمان

en: _Password
ckb: _تێپەڕەوشە

en: _Fingerprint Login
ckb: _چوونەژورەوە بە پەنجەمۆر

en: A_utomatic Login
ckb: چوونەژورەوە خ_ۆکار

en: Remove User…
ckb: سڕینەوەی بەکارهێنەر...

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
ckb: هیچ بەکارهێنەرێک نەدۆزرایەوە

en: Unlock to add a user account.
ckb: بیکەرەوە بۆ ئەوەی بەکارهێنەر زیادبکەی بۆ  هەژمار.

en: Add User
ckb: بەکارهێنەر زیادبکە

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
ckb: _تۆمارکردن

en: Domain Administrator Login
ckb: چونەژوورەی بەڕیوەبەری دۆمەین

en: _Domain
ckb: _دۆمەین

en: Administrator _Name
ckb: ناوی _بەڕێوبەر

en: Administrator Password
ckb: تێپەڕەوشەی بەڕێوبەر

en: _Username
ckb: _ناوی بەکارهێنەر

en: _Full Name
ckb: _ناوی تەواو

en: Standard
ckb: ستاندارد

en: Administrator
ckb: بەڕێوەبەر

en: Account _Type
ckb: جۆری _هەژمار

en: Allow user to set a password when they next _login
ckb: ڕێگە بە بەکارهێنەر بدە جاری داهاتوو وشەی تێپەڕ بگۆڕدرێت کە هاتە _ژوورەوە

en: Set a password _now
ckb: وشەی تێپەڕبوون دابنێ _ئێستا

en: _Confirm
ckb: _دڵنیابوونەوە

en: You are Offline
ckb: تۆ لەدەرەوی هێڵی

en: You must be online in order to add enterprise users.
ckb: پێویستە لەسەرهێڵ بی بۆ ئەوەی بەکارهێنەری ئابووری زیادبکەی.

en: _Enterprise Login
ckb: _چوونەژورەوەی ئابووری

en: Take a Picture…
ckb: وێنەیەک بگرە...

en: Select a File…
ckb: پەڕگە دیاریبکە...

en: Change Password
ckb: گۆڕینی وشەی تێپەڕبوون

en: Ch_ange
ckb: گۆڕ_ین

en: _Confirm New Password
ckb: _دڵنیابەرەوە لە وشەی تێپەڕبوونی نوێ

en: _New Password
ckb: _وشەی تێپەڕبوونی نوێ

en: Current _Password
ckb: وشەی تێپەڕبوونی _ئێستا

en: Allow user to change their password on next login
ckb: ڕێگە بدە بەکارهێنەر وشەی تێپەڕبوونی بگۆڕێت دووای چوونە ژوورەوە

en: Set a password now
ckb: وشەی تێپەڕبوون دابنێ ئێستا

en: Full Screen
ckb: بینینی پڕاوپڕ

en: Top Half
ckb: نیوەی سەرەوە

en: Bottom Half
ckb: نیوەی خوارەوە

en: Right Half
ckb: نیوەی ڕاست

en: Zoom Options
ckb: هەڵبژاردەکانی نزیککردنەوە

en: _Zoom
ckb: _هێنانە پێش

en: _Magnification:
ckb: _ئاوساندن:

en: _Follow mouse cursor
ckb: _دووای جێنیشاندەری مشک بکەوە

en: _Screen part:
ckb: _بەشی ڕووپەر:

en: Magnifier _extends outside of screen
ckb: ئاوسان  _دیوی دەرەوەی ڕووپەر فراوان دەکات

en: _Keep magnifier cursor centered
ckb: _جێنیشاندەری ئاوساندن لە ناوەڕاست بهێڵەوە،

en: Magnifier cursor _pushes contents around
ckb: جێنیشاندەری ئاوساندن  _پاڵ بە ناوەڕۆکەکان دەنا بۆ ناوەوە (خولگەیی)

en: Magnifier cursor moves with _contents
ckb: جێنیشاندەری ئاوساندن دەجوڵێت لەگەڵ _ناوەڕۆکەکاندا

en: Magnifier Position:
ckb: شوێنی هەڵئاوساندن:

en: Magnifier
ckb: هەڵئاوساندەر

en: _Thickness:
ckb: _ئەستووری:

en: _Length:
ckb: _درێژی:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
ckb: ڕه‌_نگ

en: _White on black:
ckb: _سپی لەسەر ڕەش:

en: _Brightness:
ckb: _ڕووناکی:

en: _Contrast:
ckb: _کۆنتراست:

en: Color Effects
ckb: کاریگەری ڕەنگ

en: Typing Assist
ckb: یارمەتیدەری نووسین

en: _Sticky Keys
ckb: کلیلە _پێوەنوساوەکان

en: Repeat Keys
ckb: کلیلی دووبارە

en: Speed
ckb: خێرایی

en: Repeat keys speed
ckb: خێرایی کلیلەکان سووبارە بکەرەوە

en: Secondary click delay
ckb: دوواکەوتنی کرتەی لاوەکیی

en: Visual Alerts
ckb: ئاگانامەیی بینەیی

en: _Test flash
ckb: _فلاش تاقیبکەرەوە

en: _Visual Alerts
ckb: ئاگادارکردنەوە _بینراوەکان

en: Seeing
ckb: دەبینرێت

en: _High Contrast
ckb: _تۆخ و گەورە

en: _Large Text
ckb: _دەقی گەورە

en: C_ursor Size
ckb: قەبارەی ج_ێنیشاندەر

en: Screen _Reader
ckb: خوێنەری _پەردە

en: _Sound Keys
ckb: _کلیلی دەنگ

en: Hearing
ckb: دەبیسترێت

en: Typing
ckb: نووسین

en: Screen _Keyboard
ckb: _تەختەکلیلی شاشە

en: R_epeat Keys
ckb: کلیلە د_ووبارەبووەوەکان

en: Cursor _Blinking
ckb: _تروکاندنی جێنیشاندەر

en: Pointing & Clicking
ckb: نیاشانەکردن و کرتەکردن

en: _Mouse Keys
ckb: کلیلەکانی _مشک

en: _Click Assist
ckb: _کرتەی هاوکاریکەر

en: _Double-Click Delay
ckb: _دوواکەوتنی دوو-کرتە

en: Double-Click Delay
ckb: دوواکەوتنی دوو-کرتە

en: Cursor Blinking
ckb: تروکاندنی جێنیشاندەر

en: Cursor blinks in text fields.
ckb: جێنیشاندەر دەتروکێت لە بوواری دەقەکان.

en: Cursor blinking speed
ckb: خێرایی تروکاندنی جێنیشاندەر

en: Sound Keys
ckb: کیلی دەنگ

en: Cursor Size
ckb: قەبارەی جێنیشاندەر

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
ckb: قەبارەی جێنیشاندەر دەتوانرێت بە هێنانە پیش بکرێت بۆ ئەوەی بە جوانی جێنیشاندەر ببینیت.

en: Screen Reader
ckb: خوێنەرەوەی ڕووپەر

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
ckb: خوێنەریڕووپەر خوێندنەوە ب ۆپەردە دەکات هەر کاتێک تۆ سەرنج دەجوڵێنی .

en: _Screen Reader
ckb: _خوێنەری رووپەر

en: General
ckb: گشتی

en: No applications
ckb: نەرمەواڵەکان نییە

en: Install some…
ckb: هەندێک دادەمەزرێن...

en: Permissions & Access
ckb: مۆڵەتپێدانەکان و دەستپێگەشتن

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
ckb: دراو و خزمەتگوزارییەکان کە ئەم بەرنامەیە پرسیاریکرد بۆ دەستگەیشتن پێی و مۆڵەتپێدانی پێویستە(داواکراوە).

en: Camera
ckb: کامێرا

en: Microphone
ckb: مایکرۆفۆن

en: Location Services
ckb: خزمەتگوزارییەکانی شوێن

en: Built-in Permissions
ckb: مۆڵەتپێدانی تێدا دانراو

en: Cannot be changed
ckb: ناتوانرێ بگۆڕدرێ

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
ckb: مۆڵەتپێدانە تاکەکەسییەکان بۆ بەرنامەکان دەتوانرێ پیداچوونەوەی بۆ بکرێ لە <a href="privacy">تایبەتێتی</a>کەی ڕێکخستنەکان.

en: Integration
ckb: یەکخستن

en: System features used by this application.
ckb: تایبەتمەندیەکانی سیستەم بەکارهێنراوە لەلایەن ئەم بەرنامەیە.

en: Search
ckb: گەڕان

en: Notifications
ckb: ئاگادارکردنەوەکان

en: Sounds
ckb: دەنگەکان

en: Default Handlers
ckb: وەدەستخەرە بنەڕەتییەکان

en: Types of files and links that this application opens.
ckb: جۆرەکانی پەرڕگەکان و بەستەرەکان کە لەم بەرنامەیە دەکرێنەوە.

en: Reset
ckb: ڕێکخستنەوە

en: Usage
ckb: بەکارهێنان

en: How much resources this application is using.
ckb: ئەم بەرنامەیە چەند سەرچاوە بەکاردەهێنێت.

en: Storage
ckb: بیرگە

en: Open in Software
ckb: بیکەرەوە لە نەرمەواڵا

en: No results found
ckb: هیچ ئەنجامێک نەدۆزرایەوە

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
ckb: ئەم بەرنامەیە چەند بۆشایی داگیردەکات بە دراوی بەرنامە و کاشەکان.

en: Application
ckb: نەرمەواڵا

en: Data
ckb: دراو

en: Cache
ckb: کاش

en: <b>Total</b>
ckb: <b>سەرجەم</b>

en: Clear Cache…
ckb: کاش پاکبکەرەوە...

en: Networks
ckb: ڕایەڵەکان

en: _Computer Name
ckb: _ناوی کۆمپیوتەر

en: _File Sharing
ckb: _بڵاوکردنەوەی پەڕگە

en: _Media Sharing
ckb: _بڵاوکردنەوەی میدیا

en: _Remote Login
ckb: _چوونەژوورەوەی دوور

en: File Sharing
ckb: بڵاوکردنەوەی پەڕگە

en: _Require Password
ckb: _تێپەڕەووشە داواکراوە

en: Remote Login
ckb: چوونەژوورەوەی دوور

en: Share music, photos and videos over the network.
ckb: مۆسیقا، وێنەکان و ڤیدیۆکان بڵاوبکەوە لە سەر ئینتەرنێت.

en: Folders
ckb: بوخچەکان

en: _New connections must ask for access
ckb: _پەیوەندی نوێ پێوستە داوای چوونەناو بکات

en: Select how media should be handled
ckb: پیشانی بدە چۆن میدیا بەدەستبخرێت

en: CD _audio
ckb: سیدی _دەنگی

en: _DVD video
ckb: _ڤیدیۆیی دی-ڤیدی

en: _Music player
ckb: _لێدەری میوزیک

en: _Photos
ckb: _وێنەکان

en: _Software
ckb: _نەرمەواڵە

en: _Other Media…
ckb: _میدیای تر...

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ckb: _هەرگیز یەکسەر یان بەرنامەکان مەکەوە لەناو ڕەنگاڵە تێخراوەکان

en: Select how other media should be handled
ckb: دیاریبکە چۆن ڕەنگاڵەی دیکە بەدەست دەکەون

en: _Action:
ckb: _کردارەکان:

en: _Type:
ckb: _جۆر:

en: Preview
ckb: پێشبینین

en: Restart the session for changes to take effect
ckb: دانیشتن پێبکەرەوە بۆ ئەنجامدانی گۆڕانکارییەکان

en: Restart…
ckb: پێکردنەوە...

en: _Formats
ckb: _ڕێکخستنەکان

en: Login settings are used by all users when logging into the system
ckb: ڕێخستنەکانی چوونەژوورەوە بەکاردەبرێت لەلایان هەموو بەکار‌هێنەرەکان کاتێک دەچیتە ناو سیستەمەکە

en: Dates
ckb: ڕێکەوتەکان

en: Dates & Times
ckb: ڕێکەوت و کات

en: Numbers
ckb: ژمارەکان

en: Measurement
ckb: پێوانەکردن

en: Paper
ckb: پەڕە

en: Memory
ckb: بیرگە

en: Processor
ckb: چاره‌سه‌ركه‌ر

en: Graphics
ckb: گرافیک

en: Calculating…
ckb: دەژمێرێت...

en: Virtualization
ckb: بەخەیاڵی کردن

en: Select Language
ckb: زمان دیاری بکە

en: _Select
ckb: _دیاریبکە

en: No languages found
ckb: هیچ لە زمانەکان نەدۆزرایەوە

en: Turn device off
ckb: ئامێر بکوژێنەوە

en: Other Devices
ckb: ئامێرەکان تر

en: Not set up
ckb: دانەنراوە

en: _Type
ckb: _جۆر

en: Sho_w password
ckb: تێپەڕەوشە پشانبد_ە

en: Au_thentication
ckb: ڕێپێ_دان

en: I_dentity
ckb: ن_اسنامە

en: Anonymous
ckb: نەناسراو

en: Authenticated
ckb: ڕێپێدرا

en: Both
ckb: هەردووک

en: Anony_mous identity
ckb: ناسنامەی نە_ناسراو

en: Version 0
ckb: وەشان ٠

en: Version 1
ckb: وەشان ١

en: Open System
ckb: سیستەم بکەرەوە

en: Shared Key
ckb: کلیلی بڵاوکراوە

en: _Key
ckb: _کلیل

en: Sho_w key
ckb: کلیل پیشان_بدە

en: 802.1x _Security
ckb: _ئاسایشی 802.1x

en: _MAC Address
ckb: ناونیشانی _MAC

en: _Cloned Address
ckb: ناونێشانی _لێکچوو

en: IPv_4 Method
ckb: شێوازی IPv_4

en: Automatic (DHCP)
ckb: (DHCP)ی خۆاکر

en: Link-Local Only
ckb: تەها بەستەری-ناوخۆیی

en: Disable
ckb: ناچالاککردن

en: Addresses
ckb: ناونیشانەکان

en: Netmask
ckb: دەمامکی تۆڕ

en: Gateway
ckb: دەرەڕێ

en: Automatic DNS
ckb: DNSی خۆکار

en: Separate IP addresses with commas
ckb: ناونیشانەکانی IP جیاکراوە لەگەڵ بۆرەکان

en: Routes
ckb: ڕێگەکان

en: Automatic Routes
ckb: ڕێگە خۆکارەکان

en: Use this connection _only for resources on its network
ckb: ئەم پەیوەندییە بەکاربێنە _تەنها بۆ سەرچاوەکان لەو ڕایەڵەیە

en: _Name
ckb: _ناو

en: bytes
ckb: بایت

en: IPv_6 Method
ckb: شێوازی IPv_6

en: Automatic, DHCP only
ckb: خۆکار، تەنها DHCP

en: Prefix
ckb: پێشگر

en: Signal Strength
ckb: هێزی نیشانە

en: Link speed
ckb: خێرایی بەستەر

en: Last Used
ckb: داواین بەکارهێنان

en: Connect _automatically
ckb: _خۆکارانە پەیوەستببە

en: Make available to _other users
ckb: بەردەستیبکە بۆ بەکارهێنەرانی _دیکە

en: Turn VPN connection off
ckb: پەیوەندی VPN بکوژێنەوە

en: Network Name
ckb: ناوی ڕایەڵە

en: Security type
ckb: جۆری ئاسایش

en: Turn Wi-Fi off
ckb: وای-فای بکوژێنەوە

en: _Connect to Hidden Network…
ckb: _پەیوەندی بکە بە ڕایەڵەی شاراوە...

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
ckb: _هەڵکردنی هۆتسپۆتی وایفای...

en: _Known Wi-Fi Networks
ckb: ڕایەڵەی وایفای _ناسراو

en: Airplane Mode
ckb: دۆخی فڕۆکە

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
ckb: Wi-Fi، بلووتووس و ئینتەرنێتی خێرای مۆبایل ناچالاک دەکرێت

en: No Wi-Fi Adapter Found
ckb: هیچ گونجێنەرێکی Wi-Fi نەدۆزرایەوە

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
ckb: دڵنیابە کە گونجێنەرێکی Wi-Fi پێوەکراوە و هەڵکراوە

en: Airplane Mode On
ckb: دۆخی تەیارە هەڵکراوە

en: Turn off to use Wi-Fi
ckb: بیکوژێنەوە بۆ ئەوەی Wi-Fi بەکاربێنیت

en: Visible Networks
ckb: ڕایەڵە دیارەکان

en: NetworkManager needs to be running
ckb: پێویستە بەڕێوبەری ڕایەڵە کاربکات

en: Provider
ckb: دابینکەر

en: _Turn On
ckb: _هەڵی بکە

en: Network Proxy
ckb: پرۆکسی ڕایەڵە

en: H_TTPS Proxy
ckb: پرۆکسی H_TTPS

en: _FTP Proxy
ckb: پڕۆکسی _FTP

en: _Ignore Hosts
ckb: خانەخوێیەکان _پشتگوێبخە

en: January
ckb: كانونی دووه‌م

en: February
ckb: شوبات

en: March
ckb: ئازار

en: April
ckb: نیسان

en: May
ckb: ئایار

en: June
ckb: حوزه‌یران

en: July
ckb: ته‌مموز

en: August
ckb: ئاب

en: September
ckb: ئه‌یلول

en: October
ckb: تشرینی یه‌كه‌م

en: November
ckb: تشرینی دووه‌م

en: December
ckb: كانونی یه‌كه‌م

en: Date & Time
ckb: کات & ڕیکەوت

en: Year
ckb: ساڵ

en: Month
ckb: مانگ

en: Day
ckb: ڕۆژ

en: Time Zone
ckb: کاتی ناوچەکە

en: Search for a city
ckb: بگەڕی بۆ شارێک

en: Requires internet access
ckb: ئینتەرنێت پێویستە هەبێت

en: Date & _Time
ckb: _کات و بەروار

en: Automatic Time _Zone
ckb: کاتی _ناوچەی خۆکار

en: Requires location services enabled and internet access
ckb: پێوستە خزمەتگوزاری شوینی هەڵکرابێت و ئینتەرنێت هەبێت

en: Time Z_one
ckb: ش_وێنی کات

en: Time _Format
ckb: _ڕێکخستنی کات

en: 24-hour
ckb: 24-کاتژمێر

en: AM / PM
ckb: پێش ن/دوا ن

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
ckb: بەکارهێنانی کامێرا ڕیگە ئەدات بە بەرنامەکان بتوانن وێنە بگرن و گرتەی ڤیدیۆ تۆمار بکەن. ئەگەر کامێراکە ناچالاک بێ، ئەوا بۆی هەیە کە بەرنامەکان نەتوانن بەڕێکوپێکی هەموو کارێکی وێنە و ڤیدیۆت بۆ ئەنجام بدەن.

en: _Lock Screen Notifications
ckb: ئاگادارنامەکانی  _قفڵی شاشەی

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
ckb: ئاگادارنامەکان بەردەوام دەبن بۆ دەرکەوتنی لە خشتەی ئاگادارنامە کاتێکە دەرپەڕاندنەکان ناچالاک دەکرێن.

en: _Web
ckb: _تۆڕ

en: _Mail
ckb: _پۆست

en: _Calendar
ckb: _ڕۆژژمێر

en: M_usic
ckb: مۆـسیقا

en: _Video
ckb: _ڤیدیۆ

en: Name:
ckb: ناو:

en: Status:
ckb: دۆخ:

en: Authorize and Connect
ckb: ڕێبدە و پەیوەندی بکە

en: Forget Device
ckb: ئامێر لەبیربکە

en: No Thunderbolt support
ckb: پشتگیری سەندەربۆڵت نییە

en: Direct Access
ckb: ڕێپێدانی ڕاستەوخۆ

en: Pending Devices
ckb: ئامێری چاوەڕوانکراو

en: No devices attached
ckb: هیچ ئامێرێک نەبەستراوە

en: Primary Button
ckb: دوگمەی سەرەکی

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
ckb: فرمانی دوگمە فیزیاییەکان دادەنرێت لە مشکەکان و مشکەکانی لاپتۆپ

en: Mouse
ckb: مشک

en: Mouse Speed
ckb: خێرای مشک

en: Double-click timeout
ckb: وەستانی جووت-کلیک

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
ckb: پێچۆکه‌گه‌ری سروشتی

en: Scrolling moves the content, not the view.
ckb: پێچۆکه‌گه‌ری ناوەڕۆکەکە دەجوڵێنێت، نەک دیمەنەکە.

en: Touchpad
ckb: مشکی لاپتۆپ

en: Touchpad Speed
ckb: خێرای مشکی لاپتۆپ

en: Tap to Click
ckb: پەنجەی لێبدە بۆ کرتەکردن

en: Two-finger Scrolling
ckb: پێچۆکه‌گه‌ری دوو-پەنجە

en: Edge Scrolling
ckb: پێچۆکه‌گه‌ری لێوار

en: Problem Reporting
ckb: ڕاپۆرتکردنی کێشە

en: _Empty Trash…
ckb: _بەتاڵکردنی تەنەکەخۆڵ...

en: Connect to your data in the cloud
ckb: پەیوەستبە بە دراوەکانتەوە لە هەورەکەت

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
ckb: هیچ پەیوەندییەکی ئینتەرنێت نییە — پەیوەستبە بۆ ئەوەی هەژمارە سەرهێڵە نوێییەکان ڕێکبخەیت

en: Add an account
ckb: هەژمار زیاد بکە

en: Remove Account
ckb: هەژمار بسڕەوە

en: All Settings
ckb: هەموو ڕێکخستنەکان

en: Primary Menu
ckb: پێڕستی سەرەکی

en: Warning: Development Version
ckb: ئاگاداربە: وەشانی گەشەپێدەرانە

en: Help
ckb: یارمەتی

en: Printers
ckb: چاپکەرەکان

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
ckb: پرێنتەرەکان زیادبکە، کارەکانی پرێنتەر ببینە و  بڕیاربدە چۆن چاپبکەیت

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
ckb: چاپکەر;ڕیز;چاپکردن;کاخەز;مرەکەب;تەنەر;

en: Power
ckb: وزە

en: View your battery status and change power saving settings
ckb: دۆخی پاترییەکەت ببینە و ڕێکخستنەکانی خەزنکردنی وزە بگۆڕە

en: Color
ckb: ڕەنگ

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
ckb: ڕەنگی ئامێرەکەت بخەمڵێنە، وەک پشاندەر، کامێراکان یان چاپکەرەکان

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
ckb: ڕەنگ;ICC;پڕۆفایل;خەمڵاندن;جاپکەر;پشاندەر

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
ckb: بلووتووس هەڵبکە و بیکوژێنەوە و ئامێرەکانت پەیوەست بکە

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
ckb: هاوبەشیبکە;هاوبەشیدەکات;بلووتووس;بەربەست;

en: Background
ckb: پاشبنەما

en: Change your background image to a wallpaper or photo
ckb: وێنەی پاشبنەماکەت بگۆڕە بۆ دیوارپۆشێک یان وێنەیەک

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
ckb: دیوارپۆش؛شاشە؛ڕوومێز

en: Sound
ckb: دەنگ

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
ckb: گۆڕینی ئاستی دەنگ، تێخستن، دەرخستن، ودەنگی ئاگادارکردنەوە

en: Choose how to use connected monitors and projectors
ckb: هەڵیبژێرە چۆن دەتوانیت پڕۆژەدروستکەرەکان و پیشاندەرەکان بەکاربێنیت

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
ckb: بەش;پڕۆژەدروستکەر;xrandr;شاشە;وردی نیشاندانی شاشە;نوێبوونەوە;مۆنیتەر؛شەو;ڕووناکی;شین;گۆڕینی سوور;ڕەنگ;خۆرئاوابوون;خۆرهەڵاتن;

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
ckb: قەدبڕ;شوێنکار;پەنجەرە;گۆڕینی قەبارە;زووم;جیاوازی;تێجوو;سەرچاوە;قفڵ;قەبارە;

en: Users
ckb: بەکارهێنەران

en: Add or remove users and change your password
ckb: زیادکردن یان سڕینەوە بەکارهێنەر و گۆڕینی وشەی تێپەڕبوون

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
ckb: وای لێبکە ئاسان ببینرێت، ببیسترێت، بنوسرێت، خاڵ و کرتە

en: Control various application permissions and settings
ckb: کۆنتڕۆڵی مۆڵەتەکان و ڕێکخستنەکانی بەرنامە جۆراوجۆرەکان بکە

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
ckb: بەرنامە؛فلاتپاک؛مۆڵەت؛ڕێکخستن؛

en: Control what you want to share with others
ckb: دەستبگرە بەسەر ئەوەی دەتەوێت بڵاویبکەیتەوە لەگەڵ کەسانی دیکە

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
ckb: بڵاوکردنەوە;بڵاودەکرێتەوە;ssh;خانەخوێ;ناو;کۆنتڕۆڵ-لە-دوور;ڕوومێز;ڕەنگاڵە;دەنگ;ڤیدیۆ;وێنەکان;وێنەکان;فلیمەکان;ڕاژە;ڕێندەرکەر;

en: Removable Media
ckb: مێدیای هەڵگرتەنی

en: Configure Removable Media settings
ckb: ڕێکخستنەکانی میدیای هەڵگرتەنی چاک بکە

en: Region & Language
ckb: شوێن و زمانەکان

en: About
ckb: دەربارە

en: View information about your system
ckb: زانیاری ببینە دەربارەی سیستەمەکەت

en: Change the date and time, including time zone
ckb: کات و بەروارەکە بگۆڕە، هەروەها شوێنی کاتیش

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
ckb: کاتژمێر;ناوچەی کات;شوێن;

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
ckb: شاشە;قفڵ;دەستنیشانکاری;تێکشکان;تایبەتی;نوێترین;کاتی;tmp;نیشاندەر;ناو;ڕایەڵە;ناسنامه;

en: Control which notifications are displayed and what they show
ckb: کۆنتڕۆڵی چی ئاگادارنامەیەک پشانبدرێن و ئەوان چی پشانبدەن بکە

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
ckb: ئاگادارنامەکان;مانشێت;پەیام;ترەی;دەرپەڕیوو;

en: Default Applications
ckb: نەرمەواڵا بنەڕەتییەکان

en: Configure Default Applications
ckb: نەرمەواڵا بنەڕەتییەکان ڕێکبخە

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
ckb: بنەڕەت;نەرمەواڵا;پەسەندکراو;ڕەنگاڵە;

en: Thunderbolt
ckb: سەندەربۆڵت

en: Mouse & Touchpad
ckb: مشک و مشکی لاپتۆپ

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
ckb: هەستیاری مشکەکەت و مشکی لاپتۆپەکەت بگۆڕە و دەستە ڕاست یان چەپ دیاری بکە

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
ckb: تراکپاد;نیشاندەر;کرتە;پەنجە لێدان;جووت;دوگمە;گۆسووڕ;پێچۆکە;

en: Online Accounts
ckb: هەژمارەکانی سەرهێڵ

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
ckb: هەژمارە سەرهێڵەکانت پەیوەستبکە و بڕیاربدە بۆ چی بەکاریان بێنی

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
ckb: گۆگڵ;فەیسبووک;تویتەر;یاهوو;تۆڕ;سەرهێل;دوان;ڕۆژژمێر;نامە;پەیوەندی;ئاونکڵاود;کیربیرەس;SMTP;IMAP;پۆکێت;ڕیدئتلەیتەر;

en: Turn zoom on or off
ckb: نزیکی بکەوە یان دوری بخەوە

en: Zoom in
ckb: نزیکردنەوە

en: Zoom out
ckb: دوورکردنەوە

en: Turn screen reader on or off
ckb: شاشەی خوێنەر هەڵبکە یان بیکوژێنەوە

en: Turn on-screen keyboard on or off
ckb: تەختەکلیلی سەر شاشە هەڵبکە یان بیکوژێنەوە

en: Increase text size
ckb: قەبارەی نووسین زیادبکە

en: Decrease text size
ckb: قەبارەی نووسین کەمبکە

en: High contrast on or off
ckb: جیاوازی بەرز هەڵبکە یان بیکوژێنەوە

en: Switch to next input source
ckb: بیگۆڕە سەر سەرچاوەی تێچووی دواتر

en: Switch to previous input source
ckb: بیگۆڕە سەر سەرچاوەی تێچووی پێشتر

en: Launchers
ckb: کارپێکەر

en: Launch help browser
ckb: وێبگەڕی یارمەتی کارپێبکە

en: Launch calculator
ckb: ژمێرەر کارپێبکە

en: Launch email client
ckb: پۆستی ڕاژەخواز کارپێبکە

en: Launch web browser
ckb: وێبگەڕی تۆڕ کارپێبکە

en: Home folder
ckb: بوخچەی سەرەکی

[ctx: keybinding]
en: Search
ckb: گەڕان

en: Screenshots
ckb: وێنەکانی شاشە

en: Save a screenshot to $PICTURES
ckb: وێنەیەکی شاشە پاشەکەوتبکە بۆ $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
ckb: وێنەیەکی شاشەی پەنجەرەیەک پاشەکەوتبکە بۆ $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
ckb: وێنەیەکی شاشەی ناوچەیەک پاشەکەوتبکە بۆ $PICTURES

en: Sound and Media
ckb: دەنگ و ڕەنگاڵە

en: Volume mute/unmute
ckb: قەبارەی بیدەنگ/لابردنی بێدەنگی

en: Volume down
ckb: زیادکردن

en: Volume up
ckb: کەمکردن

en: Microphone mute/unmute
ckb: مایکرۆفۆن بێدەنگ کردن/لابردنی بێدەنگ کردن

en: Launch media player
ckb: داگیرساندنی لێدەری ڕەنگاڵه

en: Play (or play/pause)
ckb: لێیبدە (یان لێیبدە/بیوەسێنە)

en: Pause playback
ckb: پلەیباک بۆستێنە

en: Stop playback
ckb: پلەیباک ڕابگرە

en: Previous track
ckb: تراکی پێشتر

en: Next track
ckb: تراکی دواتر

en: Eject
ckb: دەریبکە

en: System
ckb: سیسته‌م

en: Log out
ckb: چوونە دەرەوە

en: Lock screen
ckb: قفڵی شاشە
