budgie-control-center 1.2.0 - en to eo translation catalogue (1425 entries)

en: Two Sided
eo: Duflanka

en: Paper Type
eo: Speco de papero

en: Paper Source
eo: Papera fonto

en: Output Tray
eo: Eliga pleto

[ctx: printing option]
en: Resolution
eo: Distingivo

en: GhostScript pre-filtering
eo: GhostScript-antaŭfiltrado

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
eo: Paĝoj po flanko

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
eo: Duflanka

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
eo: Orientiĝo

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
eo: Paĝ-agordo

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
eo: Instaleblaj opcioj

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
eo: Tasko

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
eo: Bild-kvalito

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
eo: Koloro

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
eo: Finigante

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
eo: Altnivela

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
eo: Testpaĝo

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
eo: Testpaĝo

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
eo: Neniuj aktivaj taskoj

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
eo[0]: %u tasko
eo[1]: %u taskoj

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
eo: Purigi presilajn kapetojn

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
eo: Malmulte da inko

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
eo: Neniu inko

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
eo: Malmulte da fotokreilkemiaĵo

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
eo: Neniu fotokreilkemiaĵo

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
eo: Malmulte da inkpulvora provizo

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
eo: Neniu inkpulvora provizo

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
eo: Malfermi kovrilon

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
eo: Malfermi pordon

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
eo: Malmulte da papero

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
eo: Neniu papero

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
eo: Nekonektita

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
eo: Haltigita

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
eo: Forĵetaĵulo preskaŭ plena

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
eo: Forĵetaĵujo plena

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
eo: La optika fotokonduktilo apudas al fino de vivo

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
eo: La optika fotokonduktilo ne plu funkcias

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
eo: Prete

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
eo: Ne akceptas taskojn

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
eo: Traktado

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
eo: Fabrikanto

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
eo: Pelilo

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
eo: Unuflanka

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
eo: Longa flanko (norma)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
eo: Mallonga flanko (renversa)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
eo: Portreto

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
eo: Pejzaĝo

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
eo: Renversita pejzaĝo

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
eo: Renversita portreto

note: Translators: Name of job which makes printer to autoconfigure itself
en: Automatic configuration
eo: Aŭtomata agordo

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
eo: Presilo “%s” estas forigita

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
eo: Aldono de nova presilo malsukcesis.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
eo: Ne eblas ŝargi fasadon: %s

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
eo: Atendante

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
eo: Paŭzita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
eo: Aŭtentigo necesas

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
eo: Traktado

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
eo: Haltigita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
eo: Nuligita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
eo: Rompita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
eo: Plenumita

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
eo: JetDirect presilo

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
eo: LPD-presilo

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
eo: %s detaloj

en: No suitable driver found
eo: Neniu taŭga pelilon trovita

en: Select PPD File
eo: Elekti PPD-dosieron

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Open
eo: _Malfermi

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
eo: PostScript presilo-priskribaj dosieroj (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
eo: Elekti aŭtomate

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
eo: Implicita agordo de presilo

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
eo: Enkorpigi nur GhostScript-ajn tiparojn

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
eo: Konverti al PS-nivelo 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
eo: Konverti al PS-nivelo 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
eo: Neniu antaŭfiltrado

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
eo: Aldoni presilon

en: Unlock Print Server
eo: Malŝlosi presservilon

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
eo: Malŝlosi %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
eo: Enigu uzantonomon kaj pasvorton por vidi presilojn je %s.

en: Searching for Printers
eo: Serĉante presilojn

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
eo: Seria pordo

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
eo: Paralela pordo

note: Translators: The found device is a printer connected via Bluetooth
en: Bluetooth
eo: Bludento

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
eo: Loko: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
eo: Adreso: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
eo: Servilo necesas aŭtentigon

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
eo[0]: %u tasko bezonas aŭtentigon
eo[1]: %u taskoj bezonas aŭtentigon

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
eo: %s — Aktivaj taskoj

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
eo: Entajpu akreditaĵojn por presi el %s.

en: %d of %d
eo: %d de %d

en: New shortcut…
eo: Nova klavkombino…

en: Button %d
eo: Butono %d

en: Button
eo: Butono

en: Output:
eo: Eligo:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
eo: Teni proporcion (pejzaĝo):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
eo: Mapi al unuobla ekrano

en: Display Mapping
eo: Ekrana mapado

en: _Close
eo: _Fermi

en: Test Your _Settings
eo: Testi viajn _agordojn

en: Stylus
eo: Grifelo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
eo: Tabulkomputilo

en: Batteries
eo: Baterioj

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
eo: Baterio

en: When _idle
eo: Dum _senokupo

en: Suspend
eo: Halteti

en: Power Off
eo: Malŝalti

en: Hibernate
eo: Pasivumigi

en: Nothing
eo: Nenio

en: Off
eo: Malŝaltita

en: When on battery power
eo: Dum bateria elektro

en: When plugged in
eo: Kiam konektita

en: On
eo: Ŝaltita

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

en: Automatic suspend
eo: Aŭtomata haltetado

en: High performance and power usage.
eo: Alta rendimento kaj elektro-uzado.

en: Standard performance and power usage.
eo: Normala rendimento kaj elektro-uzado.

en: Reduced performance and power usage.
eo: Malalta rendimento kaj elektro-uzado.

en: Unknown time
eo: Nekonata tempo

en: %i minute | %i minutes
eo[0]: %i minuto
eo[1]: %i minutoj

en: %i hour | %i hours
eo[0]: %i horo
eo[1]: %i horoj

en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
eo: %s ĝis tute ŝargita

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
eo: Averto: %s restanta

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
eo: %s restanta

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
eo: Tute ŝargita

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
eo: Ne ŝargante

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
eo: Malplena

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
eo: Ŝargante

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
eo: Malŝargante

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
eo: Sendrata muso

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
eo: Sendrata klavaro

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
eo: Vicnutrila baterio

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
eo: Persona cifereca asistanto

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
eo: Poŝtelefono

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
eo: Medioludilo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
eo: Komputilo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
eo: Luda enigaparato

[ctx: Battery name]
en: Main
eo: Ĉefa

[ctx: Battery name]
en: Extra
eo: Ekstra

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
eo: Norma spaco

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
eo: Testprofilo

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
eo: Aŭtomate

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
eo: Malalta kvalito

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
eo: Meza kvalito

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
eo: Alta kvalito

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
eo: Implicita RVB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
eo: Implicita CMFN

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
eo: Implicita grizo

en: Vendor supplied factory calibration data
eo: Fabrikajn laŭnormig-datumojn provizigita de vendisto

en: Full-screen display correction not possible with this profile
eo: Tutekrana ekran-ĝustigo ne eblas je ĉi tiu profilo

en: This profile may no longer be accurate
eo: La profilo eble ne plu estas akurata

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
eo: Ekrano de klapkomputilo

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
eo: Fiksita retkamerao

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
eo: %s Ekrano

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
eo: %s Skanilo

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
eo: %s Kamerao

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
eo: %s Presilo

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
eo: %s Retkamerao

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
eo: Implicita:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
eo: Kolorspaco:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
eo: Testprofilo:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
eo: Elekti ICC-profildosieron

en: _Import
eo: E_nporti

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
eo: Subtenataj ICC-profiloj

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Screen
eo: Ekrano

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
eo: Konservi profilon

en: _Save
eo: Kon_servi

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
eo: Krei kolorprofilon por la elektita aparato

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
eo: La mezurilo ne estas detektita. Bonvolu kontroli ĉu ĝi estas ŝaltita kaj korekte konektita.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
eo: La mezurilo ne subtenas presilprofiladon.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
eo: La aparatspeco ne estas aktuale subtenita.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
eo: Metu vian laŭnormigan aparaton super la kvadraton kaj premu “Komenci”

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
eo: Movu vian laŭnormigan aparaton al la laŭnormiga pozicio kaj premu “Daŭrigi”

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
eo: Movu vian laŭnormigan aparaton al la supraĵa pozicio kaj premu “Daŭrigi”

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
eo: Fermu la kovrilon de la klapkomputilo

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
eo: Okazis interna eraro, kiun ne eblis riparigi.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
eo: Necesaj iloj por laŭnormigo ne estas instalitaj.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
eo: Ne eblis generi la profilon.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
eo: La cela blankpunkto ne akireblis.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
eo: Plenumita!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
eo: Laŭnormigo malsukcesis!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
eo: Vi povas forigi la laŭnormigan aparaton.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
eo: Ne interrompu la laŭnormigan aparaton dum plenumado

en: Enable color management for %s
eo: Ŝalti kolormastrumadon por %s

en: Show color profiles for %s
eo: Montri kolorprofilojn por %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
eo: Nelaŭnormigita

en: multiple sizes
eo: pluraj grandoj

en: No Desktop Background
eo: Neniu labortabla fono

en: Select a picture
eo: Elekti bildon

en: Current background
eo: Aktuala fono

en: Custom
eo: Propra

en: Testing %s
eo: Testante %s

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
eo: Pejzaĝo

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
eo: Portreto dekstra

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
eo: Portreto maldekstra

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
eo: Pejzaĝo (renversita)

en: _Apply
eo: _Apliki

en: Apply Changes?
eo: Ĉu apliki ŝanĝojn?

en: Changes Cannot be Applied
eo: Ne eblas apliki ŝanĝojn

en: This could be due to hardware limitations.
eo: Ĉi tiu eblus pro aparataj limigoj.

en: More Warm
eo: Pli varma

en: Less Warm
eo: Malpli varma

en: None
eo: Neniu

en: Custom Shortcuts
eo: Propraj klavkombinoj

en: More…
eo: Pli…

en: No input sources found
eo: Neniuj enigaj fontoj trovitaj

[ctx: Input Source]
en: Other
eo: Alia

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
eo: %s jam estas uzata por %s. Se vi anstataŭas ĝin, %s estos malŝaltita

en: Enter the new shortcut
eo: Entajpu novan klavkombinon

en: Set Custom Shortcut
eo: Agordi propran klavkombinon

en: Set Shortcut
eo: Agordi klavkombinon

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
eo: Enmetu novan klavkombinon por ŝanĝi %s.

en: Add Custom Shortcut
eo: Aldoni propran klavkombinon

en: Alternate Characters Key
eo: Klavo de alternativaj signoj

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
eo: La klavom de alternativaj signoj oni povas uzi por enigi ceterajn signojn. Foje ili estas presitaj kiel tria opcio sur via klavaro.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
eo: Maldekstra alt-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
eo: Dekstra alt-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
eo: Meldekstra super-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
eo: Dekstra super-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
eo: Menu-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
eo: Dekstra stirklavo

en: Compose Key
eo: Kompona klavo

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
eo: La kompona klavo permesas enigon de vasta kvanto de signoj. Por uzi ĝin, premu la komponan klavon kaj sekve enigu sekvencon de signoj. Ekzemple, la sekvenco <b>kompona klavo</b>, <b>G</b>, kaj <b>^</b> enigas <b>Ĝ</b>, kaj la sekvenco <b>kompona klavo</b>, <b>C</b>, kaj <b>o</b> enigas <b>©</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
eo: Majuskla baskulo

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
eo: Ruluma baskulo

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
eo: Ekrankopio

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Reset All Shortcuts?
eo: Ĉu reagordi ĉiujn klavkombinojn?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
eo: Reagordado de klavkombinoj povus aliigi viajn proprajn klavkombinojn. Ĉi tiu ne estas malfarebla.

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Reset All
eo: Reagordi ĉiujn

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Authentication failed
eo: Aŭtentigo malsukcesis

en: The new password is too short
eo: La pasvorto estas tro mallonga

en: The new password is too simple
eo: La pasvorto estas tro simpla

en: The old and new passwords are too similar
eo: La malnova kaj nova pasvortoj tro similaj

en: The new password has already been used recently.
eo: La nova pasvorto jam estis uzata.

en: The new password must contain numeric or special characters
eo: La nova pasvorto devas enhavi ciferajn aŭ specialan signojn

en: The old and new passwords are the same
eo: La malnova kaj nova pasvortoj estas identaj

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
eo: Via pasvorto estas ŝanĝita ekde kiam vi unuafoje aŭtentiĝis!

en: The new password does not contain enough different characters
eo: La nova pasvorto ne enhavas sufiĉe da diversaj signoj

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Please choose another password.
eo: Bonvole elektu alian pasvorton.

en: Please type your current password again.
eo: Bonvolu tajpi vian aktualan pasvorton denove.

en: Password could not be changed
eo: Ne eblis ŝanĝi pasvorton

en: The passwords do not match.
eo: La pasvortoj ne kongruas.

en: Select
eo: Elekti

en: Browse for more pictures
eo: Foliumi por pliaj bildoj

en: Cannot automatically join this type of domain
eo: Ne povas aŭtomate aliĝi al ĉi tiu domajnspeco

en: No such domain or realm found
eo: Ne trovis tian domajnon aŭ regnon

en: Cannot log in as %s at the %s domain
eo: Ne eblas saluti kiel %s en la %s domajno

en: Invalid password, please try again
eo: Nevalida pasvorto, bonvolu provi denove

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
eo: Ne eblis koneti al la %s domajno: %s

en: no prints have been enrolled
eo: eniĝis neniu fingropremo

en: Failed to list fingerprints: %s
eo: Malsukcesis listigi fingropremojn: %s

en: Left thumb
eo: Maldekstra dikfingro

en: Left middle finger
eo: Maldeksta mezfingro

en: _Left index finger
eo: _Maldekstra montrofingro

en: Left ring finger
eo: Maldeksta ringfingro

en: Left little finger
eo: Maldeksta etfingro

en: Right thumb
eo: Dekstra dikfingro

en: Right middle finger
eo: Deksta mezfingro

en: _Right index finger
eo: _Deksta montrofingro

en: Right ring finger
eo: Deksta ringfingro

en: Right little finger
eo: Deksta etfingro

en: Unknown Finger
eo: Nekonata fingro

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
eo: Plenumita

en: Your account
eo: Via konto

en: Failed to delete user
eo: Malsukcesis forigi uzanton

en: Failed to revoke remotely managed user
eo: Malsukcesis senvalidigi defore mastrumitan uzanton

en: You cannot delete your own account.
eo: Vi ne povas forigi vian propran konton.

en: %s is still logged in
eo: %s jam estas salutite

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
eo: La forigo de uzanto kiu estas ankoraŭ salutita, povas rezulti en nekonsekvencan sistemon.

en: Do you want to keep %s’s files?
eo: Ĉu vi volas teni la dosierojn de %s?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
eo: Eblas teni la hejmdosierujon, retpoŝtmandrenon kaj provizorajn dosierojn ĉirkaŭe dum forigante uzantkonton.

en: _Delete Files
eo: _Forigi dosierojn

en: _Keep Files
eo: _Konservi dosierojn

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
eo: Ĉu vi certe volas senvalidigi la defore mastrumita konto de %s?

en: _Delete
eo: _Forigi

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
eo: Konto estas malŝaltita

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
eo: Agordota dum venonta salutado

[ctx: Password mode]
en: None
eo: Neniu

en: Logged in
eo: Salutita

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Failed to contact the accounts service
eo: Malsukcesis konekti la kontoservon

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
eo: Bonvolu certigi ke la AccountService estas instalita kaj ŝaltita.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
eo: Por fari ŝanĝojn,
    alklaku unue la *-piktogramon

en: Delete the selected user account
eo: Forigi la elektitan uzantkonton

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
eo: Por forigi la elektitan uzantkonton,
    klaku unue la *-piktogramon

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
eo: La uzantonomo rajtas nur konsisti el minusklaj literoj de a-z, ciferoj, kaj la jenaj signoj: . - _

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
eo: Pardonon, tiu uzantonomo ne estas disponebla. Bonvolu klopodi alian.

en: The username is too long.
eo: La uzantonomo estas tro longa.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
eo: Tiu ĉi nomos vian hejmdosierujon kaj oni ne povas ŝanĝi ĝin.

en: Should match the web address of your login provider.
eo: Devus akordi al la retadredo de via salut-provizanto.

en: Failed to add account
eo: Malsukcesis aldoni konton

en: Failed to register account
eo: Malsukcesis registri konton

en: No supported way to authenticate with this domain
eo: Ne valida maniero por aŭtentigi per tiu ĉi domajno

en: Failed to join domain
eo: Malsukcesis aliĝi al domajno

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
eo: Tiu salutnomo ne funkciis.
    Bonvolu provi denove.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
eo: Tiu salut-pasvorto ne funkciis.
    Bonvolu provi denove.

en: Failed to log into domain
eo: Malsukcesis salutado en domajno

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
eo: Ne eblas trovi la domajnon. Ĉu vi eble misliterumis ĝin?

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
eo: La nova pasvorta devas esti malsama al la malnova.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
eo: Provu ŝanĝi kelkajn leterojn kaj nombrojn.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
eo: Provu ŝanĝi la pasvorton iom pli.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
eo: Pasvorto sen via uzantonomo estus pli forta.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
eo: Klopodu eviti vian uzantonomon en la pasvorto.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
eo: Klopodu eviti kelkajn vortojn, jam inkluditaj en la pasvorto.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
eo: Klopodu eviti komunajn vortojn.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
eo: Klopodu eviti reordon de jamaj vortoj.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
eo: Klopodu uzi pli da ciferoj.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
eo: Klopodu uzi pli da majusklaj literoj.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
eo: Klopodu uzi pli da minusklaj literoj.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
eo: Klopodu uzi pli da specialaj signoj, kiel interpunkcio.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
eo: Klopodu uzi kunmeton de literoj, ciferoj kaj interpunkcio.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
eo: Klopodu eviti ripeto de la sama signo.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
eo: Klopodu eviti ripeto de la sama signo: vi kunmetu literojn, ciferojn kaj interpunkcion.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
eo: Klopodu eviti sekvencojn kiel 1234 aŭ abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
eo: Pasvorto devas esti pli longa. Klopodu aldoni pli da literoj, ciferoj kaj interpunkcioj.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
eo: Kunmetu majusklojn kaj minusklojn, kaj uzu almenaŭ unu ciferon.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
eo: Aldonado de pli da literoj, ciferoj kaj interpunkcio plifortigos la pasvorton.

en: This Week
eo: Ĉi tiu semajno

en: Last Week
eo: Pasinta semajno

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
eo: %-e-a de %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
eo: %-e-a de %b, %Y

en: Session Ended
eo: Seanco finis

en: Session Started
eo: Seanco komencis

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
eo: %s — Aktiveco de konto

[ctx: Distance]
en: Short
eo: Mallonga

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
eo: ¼ ekrano

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
eo: ½ ekrano

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
eo: ¾ ekrano

[ctx: Distance]
en: Long
eo: Longa

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
eo: Implicita

[ctx: cursor size]
en: Medium
eo: Meza

[ctx: cursor size]
en: Large
eo: Granda

[ctx: cursor size]
en: Larger
eo: Pli granda

[ctx: cursor size]
en: Largest
eo: Plej granda

en: %d pixel | %d pixels
eo[0]: %d bildero
eo[1]: %d bilderoj

en: System Bus
eo: Sistembuso

en: Full access
eo: Plena aliro

en: Session Bus
eo: Seanca buso

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Full access to /dev
eo: Plena aliro al /dev

en: Network
eo: Reto

en: Has network access
eo: Havas retaliron

en: Home
eo: Hejmo

en: Read-only
eo: Nurlega

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Can change settings
eo: Rajtas ŝanĝi agordojn

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
eo: %s havas la sekvajn fiksitajn permesojn. Oni ne povas ŝanĝi ilin. Se vi zorgas pri ĉi tiuj permesoj, pripensu forigon de la aplikaĵo.

en: Web Links
eo: Retligiloj

en: Git Links
eo: Gitligiloj

en: %s Links
eo: %s-ligiloj

en: Unset
eo: Ne agordita

en: Links
eo: Ligiloj

en: Hypertext Files
eo: Hipertekstaj dosieroj

en: Text Files
eo: Tekstaj dosieroj

en: Image Files
eo: Bildo-dosieroj

en: Font Files
eo: Tipar-dosieroj

en: Archive Files
eo: Arĥiv-dosieroj

en: Package Files
eo: Pak-dosieroj

en: Audio Files
eo: Son-dosieroj

en: Video Files
eo: Video-dosieroj

en: Other Files
eo: Aliaj dosieroj

note: List of applications.
en: Applications
eo: Aplikaĵoj

[ctx: service is enabled]
en: On
eo: Ŝaltita

[ctx: service is disabled]
en: Off
eo: Malŝaltita

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
eo: Ŝaltita

[ctx: service is active]
en: Active
eo: Aktiva

en: Choose a Folder
eo: Elektu dosierujon

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
eo: Dosier-kunhavigado permesas al vi kunhavigi vian Publikan dosieron kun aliaj ĉe via ĉimomenta reto uzante: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
eo: Kiam defora salutado estas ŝaltita, deforaj uzantoj povas konekti uzante la sekuran ŝelan komando:
    %s

en: Copy
eo: Kopii

en: Sharing
eo: Kunhavigo

note: Label
en: No networks selected for sharing
eo: Neniuj retoj estas elektitaj por kunhavigado

en: Ask what to do
eo: Demandi kion fari

en: Do nothing
eo: Fari nenion

en: Open folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Other Media
eo: Aliaj datumportiloj

en: Select an application for audio CDs
eo: Elekti aplikaĵon por son-KDj

en: Select an application for video DVDs
eo: Elekti aplikaĵon por video-DVDj

en: Select an application to run when a music player is connected
eo: Elektu rulendan aplikaĵon kiam muzikludilo estas konektita

en: Select an application to run when a camera is connected
eo: Elektu rulendan aplikaĵon kiam kamerao estas konektita

en: Select an application for software CDs
eo: Elekti aplikaĵon por programar-KDj

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
eo: son-DVD

en: blank Blu-ray disc
eo: malplena Blu-radia disko

en: blank CD disc
eo: malplena KD-disko

en: blank DVD disc
eo: malplena DVD-disko

en: blank HD DVD disc
eo: malplena HD-DVD-disko

en: Blu-ray video disc
eo: Blu-radia videodisko

en: e-book reader
eo: retlibrolegilo

en: HD DVD video disc
eo: HD-DVD-videodisko

en: Picture CD
eo: Bild-KD

en: Super Video CD
eo: Super-Video-KD

en: Video CD
eo: Video-KD

en: Windows software
eo: Windows-programaro

[ctx: measurement format]
en: Imperial
eo: Imperia

[ctx: measurement format]
en: Metric
eo: Metra

en: Formats
eo: Formoj

en: Unknown
eo: Nekonata

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
eo: 64-bita

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
eo: 32-bita

en: Wayland
eo: Vejlando

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
eo: Retkaptejo

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Select _All
eo: Elekti ĉ_iujn

en: Unlock to Change Settings
eo: Malŝlosi por ŝanĝi agordojn

en: Other…
eo: Alia…

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
eo: %-e-a de %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
eo: %-e-a de %b, %Y

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

note: 0 seconds
en: 0 seconds
eo: 0 sekundoj

en: never
eo: neniam

en: today
eo: hodiaŭ

en: yesterday
eo: hieraŭ

en: %i day ago | %i days ago
eo[0]: Antaŭ %i tago
eo[1]: Antaŭ %i tagoj

en: IPv4 Address
eo: IPv4-adreso

en: IPv6 Address
eo: IPv6-adreso

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: Hardware Address
eo: Aparatara adreso

en: Default Route
eo: Defaŭlta kurso

en: Last used
eo: Laste uzita

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
eo: Drata

en: Options…
eo: Agordoj…

en: missing EAP-FAST PAC file
eo: mankanta EAP-FAST PAC dosiero

en: Choose a PAC file
eo: Elekti PAC-dosieron

en: PAC files (*.pac)
eo: PAC-dosieroj (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
eo: mankanta EAP-LEAP uzantonomo

en: missing EAP-LEAP password
eo: mankanta EAP-LEAP pasvorto

en: missing leap-username
eo: mankanta leap-username

en: missing leap-password
eo: mankanta leap-password

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
eo: nevalida EAP-PEAP CA-atestilo: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
eo: nevalida EAP-PEAP CA-atestilo: neniu atestilo estas specifita

en: Choose a Certificate Authority certificate
eo: Elekti atestilon de Atestilaŭtoritato

en: missing wep-key
eo: mankanta wep-key

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
eo: nevalida wep-key: ŝlosilo kun longo de %zu devas enhavi nur deksesumajn ciferojn

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
eo: nevalida wep-key: ŝlosilo kun longo de %zu devas enhavi nur ascii-signoj

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
eo: nevalida wep-key: malĝusta longo de ŝlosilo %zu. Longo de ŝlosilo devas esti aŭ 5/13 (ascii) aŭ 10/26 (deksesuma)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
eo: nevalida wep-key: pasfrazo devas esti ne-malplena

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
eo: nevalida wep-key: pasfrazo devas esti pli mallonga ol 64 signoj

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
eo: nedifinita eraro en 802.1X-sekureco (wpa-eap)

en: no file selected
eo: neniu elektita dosiero

en: unspecified error validating eap-method file
eo: nespecifita eraro dum validigado de eap-method-dosiero

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
eo: Privataj ŝlosiloj de specoj DER, PEM aŭ PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
eo: DER- aŭ PEM-atestiloj (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
eo: nevalida EAP-TTLS CA-atestilo: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
eo: nevalida EAP-TTLS CA-atestilo: neniu atestilo estas specifita

en: missing EAP username
eo: mankanta EAP uzantonomo

en: missing EAP password
eo: mankanta EAP pasvorto

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
eo: nevalida wpa-psk: nevalida longo de ŝlosilo %zu. Devas esti [8,63] bajtoj aŭ 64 deksesumaj ciferoj

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
eo: nevalida wpa-psk: ne povas interpreti ŝlosilon kun 64 bajtoj kiel deksesuma

en: Unknown error validating 802.1X security
eo: Nekonata eraro dum validigado de 802.1X-sekureco

en: Wi-Fi password is missing.
eo: Vifia pasvorto mankas.

en: missing EAP-TLS identity
eo: mankanta EAP-TLS identeco

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
eo: nevalida EAP-TLS CA-atestilo: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
eo: nevalida EAP-TLS CA-atestilo: neniu atestilo estas specifita

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
eo: nevalida EAP-TLS privata ŝlosilo: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
eo: nevalida EAP-TLS atestilo de uzanto: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
eo: Neĉifritaj privataj ŝlosiloj estas nesekuraj

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
eo: Ŝajne la elektita privata ŝlosilo ne estas protektata per pasvorto. Tio povas kaŭzi la forlikon de viaj sekurecinformoj. Bonvolu elekti pasvort-protektitan privatan ŝlosilon.
    
    (Vi povas pasvort-protekti vian privatan ŝlosilon per openssl)

en: Choose your personal certificate
eo: Elekti vian personan atestilon

en: Choose your private key
eo: Elekti vian privatan ŝlosilon

en: Wi-Fi
eo: Vifio

en: Stop hotspot and disconnect any users?
eo: Ĉu haltigi retkaptejon kaj malkonektiĝi ĉiujn uzantojn?

en: _Stop Hotspot
eo: Halti_gi retkaptejon

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
eo: %s VPR

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
eo: Nekonata stato

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
eo: Nemastrumita

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
eo: Nedisponeble

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
eo: Konektante

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
eo: Aŭtentigo necesas

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
eo: Konektita

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
eo: Malkontaktante

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
eo: Konekto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
eo: Nekonata stato (mankanta)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
eo: Agordo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
eo: IP-agordo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
eo: IP-agordo senvalidiĝis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
eo: Sekretoj estis bezonitaj, sed ne provizitaj

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
eo: 802.1x provizanto malkonektitas

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
eo: Agordo de 802.1x provizanto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
eo: 802.1x provizanto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
eo: 802.1x provizanto estis tro malrapida por aŭtentigi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
eo: PPP-servilo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
eo: PPP-servilo malkonektis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
eo: PPP malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
eo: DHCP-kliento malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
eo: Eraro de la DHCP-kliento

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
eo: DHCP-kliento malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
eo: Kunhavigita konekta servilo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
eo: Kunhavigita konekta servilo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
eo: AutoIP-servilo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
eo: AutoIP-serva eraro

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
eo: AutoIP-servilo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
eo: Lineo okupita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
eo: Neniu voktono

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
eo: Neniu provizanto povus esti trovita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
eo: Numeruma peto eltempiĝis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
eo: Numeruma peto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
eo: Pravalorizo de modemo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
eo: Malsukcesis elekti specifitan APN-on

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
eo: Ne serĉanta por retoj

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
eo: Reta registriĝo neis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
eo: Reta registriĝo eltempiĝis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
eo: Registriĝo por la petita reto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
eo: PIN-kontrolo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
eo: Firma programaro por la aparato eble mankas

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
eo: Konekto malaperis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
eo: Ekzistanta konekto supozintis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
eo: Modemo ne trovita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
eo: Bludenta konekto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
eo: SIM-karto ne enmetita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
eo: SIM-karto PIN bezonita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
eo: SIM-karto PUK bezonita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
eo: SIM-karto malĝusta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
eo: Konekta dependeco malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
eo: Mikroprogramaro mankas

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
eo: Kablo ne konektita

en: Insecure network (WEP)
eo: Nesekura reto (WEP)

en: Secure network (WPA)
eo: Sekura reto (WPA)

en: Secure network (WPA2)
eo: Sekura reto (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
eo: Sekura reto (WPA3)

en: Secure network
eo: Sekura reto

en: Security
eo: Sekureco

en: Delete Address
eo: Forigi adreson

en: Delete Route
eo: Forigi kurson

en: automatic
eo: aŭtomata

en: Identity
eo: Identeco

en: Cannot import VPN connection
eo: Ne eblas enporti VPR-konekton

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
eo: La dosiero “%s” ne estis legebla aŭ ne entenas rekonitajn VPR-konektajn informojn
    
    Eraro: %s.

en: Select file to import
eo: Elekti enportendan dosieron

en: A file named “%s” already exists.
eo: Dosiero nomita “%s” jam ekzistas.

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi %s per la VPR-konekto, kiun vi konservas?

en: Cannot export VPN connection
eo: Ne eblas elporti VPR-konekton

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
eo: La VPR-konekto “%s” ne povas esti elportita al %s.
    
    Eraro: %s.

en: Export VPN connection
eo: Elporti VPR-konekton

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
eo: Neniu

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
eo: WEP 40/128-bita ŝlosilo (Deksesuma aŭ ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
eo: 128-bita WEP-pasfrazo

en: Dynamic WEP (802.1x)
eo: Dinamika WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
eo: WPA & WPA2 por personoj

en: WPA & WPA2 Enterprise
eo: WPA & WPA2 por enterprenoj

en: WPA3 Personal
eo: WPA3 por personoj

en: Permanent
eo: Porĉiama

en: Random
eo: Hazarda

en: Stable
eo: Stabila

en: Profile %d
eo: Profilo %d

en: Unable to open connection editor
eo: Ne eblas malfermi konektan redaktilon

en: New Profile
eo: Nova profilo

en: _Add
eo: _Aldoni

en: VPN
eo: VPR

en: Import from file…
eo: Enporti el dosiero…

en: Add VPN
eo: Aldoni VPR-on

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
eo: Enterpreno

[ctx: Wifi security]
en: None
eo: Neniu

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
eo: Neniam

en: 2.4 GHz / 5 GHz
eo: 2,4 GHz / 5 GHz

en: 2.4 GHz
eo: 2,4 GHz

[ctx: Signal strength]
en: None
eo: Nenia

[ctx: Signal strength]
en: Weak
eo: Malforta

[ctx: Signal strength]
en: Ok
eo: Sufiĉa

[ctx: Signal strength]
en: Good
eo: Bona

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
eo: Bonega

en: Forget Connection
eo: Forgesi konekton

en: Remove Connection Profile
eo: Forigi profilon de konekto

en: Remove VPN
eo: Forigi VPR-on

en: Details
eo: Detaloj

en: Add new connection
eo: Aldoni novan konekton

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
eo: Ŝaltado de retkaptejo malkonektos vian komputilon de %s, kaj ne eblos atingi interreton tra vifio.

en: Must have a minimum of 8 characters
eo: Devas havi malpleje 8 signojn

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
eo: Ĉu ŝalti vifian retkaptejon?

en: Manual
eo: Permane

en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
eo: Aŭtomata malkovro de retaj prokuriloj estas uzata kiam agord-URL ne estas provizita.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
eo: Tio ne estas rekomendita por nefidindaj publikaj retoj.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
eo: Retaj detaloj por la elektitaj retoj, inkludante pasvortojn kaj iujn ajn proprajn agordojn, perdiĝos.

en: _Forget
eo: _Forgesi

en: Known Wi-Fi Networks
eo: Konataj vifiaj retoj

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
eo: _Forgesi

en: System policy prohibits use as a Hotspot
eo: Sistema politiko malebligas uzon kiel retkaptejo

en: Wireless device does not support Hotspot mode
eo: Sendrata aparato ne subtenas retkapteja reĝimo

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
eo: Ups, io fiaskis. Bonvolu kontakti vian programaran vendiston.

en: NetworkManager needs to be running.
eo: NetworkManager devas esti rulanta.

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
eo: %-e-a de %B %Y, %l:%M %p

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
eo: %-e-a de %B %Y, %R

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
eo: La Thunderbolt subsistemo (boltd) ne estas instalita aŭ ne estas ĝuste agordigita.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
eo: Ne povis trovi Thunderbolt.
    Aŭ la sistemo malhavas Thunderbolt subtenon, aŭ la subteno estas malŝaltita en la BIOS, aŭ ĝi estas agordita je nesubtenita sekureca nivelo en la BIOS.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
eo: Thunderbolt subteno estas malŝaltita en la BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
eo: Ne eblis difini Thunderbolt sekurecan nivelon.

en: Error switching direct mode: %s
eo: Eraro dum ŝanĝi direktan reĝimon: %s

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
eo: Malkonektita

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
eo: Konektante

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
eo: Konektita

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
eo: Aŭtentiga eraro

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
eo: Aŭtentigante

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
eo: Malpliigita funkciado

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
eo: Konektita & aŭtentigita

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
eo: Nekonata

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
eo: Aŭtentigita je:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
eo: Konektita je:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
eo: Aligita je:

en: Failed to authorize device:
eo: Malsukcesis aŭtentigi aparaton:

en: Failed to forget device:
eo: Malsukcesis forgesi aparaton:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
eo[0]: Dependas je %u alia aparato
eo[1]: Dependas je %u aliaj aparatoj

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
eo: Aŭtentigita

en: Try clicking, double clicking, scrolling
eo: Provu klakadon, duoblan klakadon, rulumadon

en: Five clicks, GEGL time!
eo: Kvin alklakoj, GEGL-tempo!

en: Double click, primary button
eo: Duobla klako, ĉefa butono

en: Single click, primary button
eo: Unuobla klako, ĉefa butono

en: Double click, middle button
eo: Duobla klako, meza butono

en: Single click, middle button
eo: Unuobla klako, meza butono

en: Double click, secondary button
eo: Duobla klako, duaranga butono

en: Single click, secondary button
eo: Unuobla klako, duaranga butono

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
eo: Lernu pli

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
eo: Sendado de raportoj de teĥnikaj problemoj helpas al ni plibonigi %s. Raportoj sendiĝas sennome kaj personaj datumoj estas viŝitaj. %s

en: Empty all items from Trash?
eo: Ĉu vakigi ĉiujn erojn de la rubujo?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eo: Ĉiuj eroj en la rubujo forigitos daŭre.

en: _Empty Trash
eo: _Malplenigi rubujon

en: Delete all the temporary files?
eo: Ĉu forigi ĉiujn provizorajn dosierojn?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
eo: Ĉiuj provizoraj dosieroj forigitos daŭre.

en: _Purge Temporary Files
eo: _Senrubigi provizorajn dosierojn

[ctx: Online Account]
en: Other
eo: Alia

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
eo: %s konto

en: Error removing account
eo: Eraro dum forigado de konto

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
eo: %s forigita

en: Display version number
eo: Montri versionumeron

en: Enable verbose mode
eo: Ŝalti adan reĝimon

en: Search for the string
eo: Serĉi la ĉenon

en: List possible panel names and exit
eo: Listigi eblajn panelnomojn kaj eliri

en: Panel to display
eo: Panelo por montri

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
eo: [PANELO] [ARGUMENTO…]

en: Available panels:
eo: Disponeblaj paneloj:

en: Privacy
eo: Privateco

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
eo[0]: %u eligo
eo[1]: %u eligoj

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
eo[0]: %u enigo
eo[1]: %u enigoj

en: System Sounds
eo: Sistemsonoj

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
eo: _Malŝlosi

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
eo: Neniuj presiloj estas trovitaj

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
eo: Entajpu retadreson aŭ serĉu presilon

en: Authentication Required
eo: Aŭtentigo necesas

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
eo: Enigu uzantonomon kaj pasvorton por vidi presilojn je presila servilo.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
eo: Uzantonomo

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
eo: Pasvorto

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
eo: Domajno

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
eo: _Aŭtentigi

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
eo: Vakigi ĉion

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
eo: _Aŭtentigi

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
eo: Neniu aktiva presa tasko

en: Select Printer Driver
eo: Elekti presil-pelilon

en: Loading drivers database…
eo: Ŝargante pelilan datumbazon…

en: Printing Options
eo: Presilaj agordoj

en: Printer Details
eo: Presilaj detaloj

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
eo: Agordi presilon kiel implicita

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
eo: Purigi presilajn kapetojn

en: Remove Printer
eo: Forigi presilon

en: Model
eo: Modelo

en: Location
eo: Loko

en: Ink Level
eo: Nivelo de inko

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
eo: Bonvolu restartigi kiam la problemo malaperis.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
eo: Restartigi

en: Name
eo: Nomo

en: Address
eo: Adreso

en: Searching for preferred drivers…
eo: Serĉante por preferitaj pelilojn…

en: Search for Drivers
eo: Serĉi petilojn

en: Select from Database…
eo: Elektu el datumbazo…

en: Install PPD File…
eo: Instali PPD-dosieron…

en: Authenticate
eo: Aŭtentigi

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
eo: Malfari

en: No printers
eo: Neniuj presiloj

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
eo: Pardonon! Ŝajnas, ke la sistema
    presservilo ne disponeblas.

en: Location services turned off
eo: Lokado-servoj malŝaltitaj

en: No applications can obtain location information.
eo: Neniu aplikaĵo povas obteni lokajn informojn.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
eo: Lokado-servoj permesas al aplikaĵoj scii vian lokon. Uzado de vifio kaj portebla larĝkapacita konekto plialtigas ekzaktecon.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
eo: Uzas Mozilla Lokado-Servon: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privateco Politiko</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
eo: Permesi, ke la subaj aplikaĵoj povu scii vian lokon.

en: No Applications Have Asked for Location Access
eo: Neniu aplikaĵo petis atingon al via loko

en: Default
eo: Implicita

en: Middle Mouse Button Click
eo: Alklako per meza musklavo

en: Right Mouse Button Click
eo: Alklako per dekstra musklavo

en: Back
eo: Reen

en: Forward
eo: Antaŭen

en: No stylus found
eo: Neniu grifelo estas trovita

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
eo: Bonvolu movi vian grifelon apud via tabuleto por agordi ĝin

en: Eraser Pressure Feel
eo: Konduto de gumpremo

en: Soft
eo: Milda

en: Firm
eo: Firma

en: Top Button
eo: Supra butono

en: Lower Button
eo: Suba butono

en: Lowest Button
eo: Plej suba butono

en: Tip Pressure Feel
eo: Konduto de pinta premo

en: Tablet (absolute)
eo: Tabuleto (absoluta)

en: Touchpad (relative)
eo: Tuŝplato (relativa)

en: Tablet Preferences
eo: Agordoj de tabuleto

en: _Help
eo: _Helpo

en: No tablet detected
eo: Detektiĝis neniu tabuleto

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
eo: Bonvolu konekti aŭ ŝalti vian Wacom tabuleton

en: Bluetooth Settings
eo: Agordoj de Bludento

en: Wacom Tablet
eo: Tabuleto de Wacom

en: Tracking Mode
eo: Ĉasreĝimo

en: Left-Handed Orientation
eo: Maldekstramano orientiĝo

en: Map to Monitor…
eo: Mapi al ekrano…

en: Map Buttons…
eo: Map-butonoj…

en: Calibrate…
eo: Laŭnormigi…

en: Adjust mouse settings
eo: Agordi musagordojn

en: Adjust display resolution
eo: Ĝustigi ekranan distingivon

en: Decouple Display
eo: Apartigi ekranon

en: Screen Calibration
eo: Ekran-laŭnormigo

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
eo: Bonvolu bateti la celajn indikilojn kiam ili aperas sur la ekrano por laŭnormigi la tabulkomputilo.

en: Mis-click detected, restarting…
eo: Misalklako dekektita, restartante…

en: Map Buttons
eo: Mapobutonoj

en: Map buttons to functions
eo: Mapi butonojn al funkcioj

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
eo: Por redakti klavkombinon, elektu la “Sendi klavofrapon” agon, premu la klavkombina butono, kaj premu la novajn klavojn, aŭ premu la retropaŝan klavon por vakigi.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
eo: 15 minutoj

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
eo: 30 minutoj

en: Power Mode
eo: Elektro-reĝimo

en: Affects system performance and power usage.
eo: Afekcias sisteman rendimenton kaj elektro-uzadon.

en: _Automatic Suspend
eo: _Aŭtomata haltetado

en: Suspend & Power Button
eo: Halteta & ŝalta butono

en: Po_wer Button Behavior
eo: Konduto de ŝaltbutono

en: Show Battery _Percentage
eo: Montri baterian elcenton

en: Automatic Suspend
eo: Aŭtomata haltetado

en: _Plugged In
eo: _Konektita

en: On _Battery Power
eo: Je _bateria elektro

en: Delay
eo: Prokrasto

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
eo: Laŭnormigo generos profilon, kiun vi povas uzi por administri koloron de via ekrano. Ju pli da laŭnormigdaŭro, des pli bona kvalito de la kolorprofilo.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
eo: Vi ne povos uzi vian komputilon dum laŭnormigado.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
eo: Kvalito

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
eo: Proksimuma tempo

en: Calibration Quality
eo: Laŭnormigo-kvalito

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
eo: Elektu la sentilan aparaton, kiun vi volas uzi por laŭnormigo.

en: Calibration Device
eo: Laŭnormigo-aparato

en: Select the type of display that is connected.
eo: Elektu la tipon de la konektita ekrano.

en: Display Type
eo: Ekranspeco

en: Profile Whitepoint
eo: Profila blanko-punkto

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
eo: Bonvolu fiksi la helecon de la ekrano je normala nivelo por vi. Koloradministro estos tre akurata je ĉi tiun nivelon.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
eo: Alternative, vi povas uzi la heleconivelon uzita je alia profilo por tiu ĉi aparato.

en: Display Brightness
eo: Heleco de ekrano

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
eo: Vi povas uzi kolorprofilon en malsamaj komputiloj, aŭ eĉ krei profilojn por malsamaj lumaj kondiĉoj.

en: Profile Name:
eo: Profilnomo:

en: Profile Name
eo: Profilnomo

en: Profile successfully created!
eo: Sukcese kreis profilon!

en: Copy profile
eo: Kopii profilon

en: Requires writable media
eo: Necesas skribeblan datumportilon

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
eo: Ĉi tiujn instrukciojn pri uzado de la profilo je la sistemoj <a href="linux">GNU/Linukso</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> kaj <a href="windows">Microsoft Vindozo</a> vi eble taksas utilaj.

en: Summary
eo: Resumo

en: Add Profile
eo: Aldoni profilon

en: _Import File…
eo: E_nporti dosieron…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
eo: Detektis problemojn. La profilo eble ne funkcios korekte. <a href="">Montri detalojn.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
eo: Ĉiu aparato necesas ĝisdatigan kolorprofilon antaŭ ol oni povas kolormastrumi ĝin.

en: Learn more about color management
eo: Lernu pli pri kolormastrumado

en: _Set for all users
eo: _Agordi por ĉiuj uzantoj

en: Set this profile for all users on this computer
eo: Agordi ĉi tiun profilon por ĉiuj uzantoj de tiu ĉi komputilo

en: _Enable
eo: Ŝa_lti

en: _Add profile
eo: _Aldoni profilon

en: _Calibrate…
eo: _Laŭnormigi…

en: Calibrate the device
eo: Laŭnormigi la aparaton

en: _Remove profile
eo: Fo_rigi profilon

en: _View details
eo: _Montri detalojn

en: Unable to detect any devices that can be color managed
eo: Oni ne povas detekti kolormastrumeblan aparaton

en: CRT
eo: KRT

en: Projector
eo: Projekciilo

en: Plasma
eo: Plasmo

en: LCD (CCFL backlight)
eo: LCD (CCFL-a fonlumo)

en: LCD (RGB LED backlight)
eo: LCD (RVB-LED-a fonlumo)

en: LCD (white LED backlight)
eo: LCD (blanka LED fonlumo)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
eo: LCD de larĝa gamo (CCFL-a fonlumo)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
eo: LCD de larĝa gamo (RVB-LED-a fonlumo)

en: 40 minutes
eo: 40 minutoj

en: Native to display
eo: Indiĝena al ekrano

en: D50 (Printing and publishing)
eo: D50 (Presado kaj eldonado)

en: D65 (Photography and graphics)
eo: D65 (Fotografio kaj grafiko)

en: Display Calibration
eo: Ekran-laŭnormigo

note: This starts the calibration process
en: _Start
eo: _Komenci

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
eo: Daŭ_rigi

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
eo: _Plenumita

en: No Bluetooth Found
eo: Ne trovis Bludenton

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
eo: Konektu ricevilon por uzi Bludenton.

en: Bluetooth Turned Off
eo: Bludento estas malŝaltita

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
eo: Ŝaltu por konekti aparatojn kaj ricevi transmetadon de dosieroj.

en: Airplane Mode is on
eo: Aviadila reĝimo estas ŝaltita

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
eo: Bludento estas malŝaltita dum aviadila reĝimo.

en: Turn Off Airplane Mode
eo: Malŝalti aviadilan reĝimon

en: Hardware Airplane Mode is on
eo: Aparata aviadila reĝimo estas ŝaltita

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
eo: Malŝaltu aviadilan reĝimon por ŝalti Bludenton.

en: Add Picture…
eo: Aldoni bildon…

en: Click a speaker to test
eo: Alklaku laŭtparolilon por testi

en: Left
eo: Maldekstra

en: Right
eo: Dekstra

en: Bark
eo: Bojo

en: Drip
eo: Guto

en: Glass
eo: Vitro

en: Sonar
eo: Sonaro

en: Rear
eo: Malantaŭa

en: Front
eo: Antaŭa

en: System Volume
eo: Sistemlaŭteco

en: Volume Levels
eo: Laŭtecaj niveloj

en: Output
eo: Eligo

en: Output Device
eo: Eliga aparato

en: Test
eo: Testi

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Balance
eo: Ekvilibro

en: Fade
eo: Dissolvo

en: Subwoofer
eo: Bas-laŭtparolilo

en: Input
eo: Enigo

en: Input Device
eo: Eniga aparato

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Alert Sound
eo: Laŭteco por avertoj

en: Refresh Rate
eo: Ofteco de aktualigo

en: Adjust for TV
eo: Ĝustigi por televizio

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
eo: Restartigi filtrilon

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
eo: Provizore malŝaltita ĝis morgaŭ

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
eo: Noktlumo varmigas la koloron de la ekrano. Ĉi tiu povas antaŭmalhelpi streĉiĝon de okuloj kaj sendormecon.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
eo: Noktlumo

en: Schedule
eo: Tempoplano

en: Sunset to Sunrise
eo: De sunsubiro ĝis sunleviĝo

en: Manual Schedule
eo: Permana tempoplano

en: Times
eo: Horoj

en: From
eo: De

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

note: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
eo: ATM

note: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
eo: PTM

en: To
eo: Al

en: Color Temperature
eo: Kolora temperaturo

en: Single Display
eo: Unuobla ekrano

en: Join Displays
eo: Kunigi ekranojn

en: Mirror
eo: Speguli

en: Display Mode
eo: Reĝimo de ekrano

en: Contains top bar and Activities
eo: Enhavas supran breton kaj Agojn

en: Primary Display
eo: Ĉefa ekrano

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
eo: Tiru ekranojn por kongrui vian fizikan ekranaranĝon. Elektu ekranon por ŝanĝi ĝiajn agordojn.

en: Display Arrangement
eo: Aranĝo de ekranoj

en: Active Display
eo: Aktiva ekrano

en: Display Configuration
eo: Ekran-agordoj

en: Blank Screen Delay
eo: Malfruo antaŭ ol malplena ekrano

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
eo: Paŭzo post kiu la ekrano malpleniĝas.

en: Automatic Screen _Lock
eo: Aŭtomata ekrana ŝ_loso

en: Automatic _Screen Lock Delay
eo: Malfruo _antaŭ ol ekrana ŝloso

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
eo: Paŭzo inter la malpleniĝo de la ekrano kaj ĝia ŝlosado.

en: Show _Notifications on Lock Screen
eo: Montri _sciigojn sur ŝlosa ekrano

en: Forbid new _USB devices
eo: Malpermesi novajn _USB-aparatojn.

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
eo: Malhelpi ke novaj USB-aparatoj interagu kun la sistemo dum la ekrano estas ŝlosita.

en: Displays
eo: Ekranoj

en: Input Sources
eo: Enigaj fontoj

en: Input Source Switching
eo: Ŝanĝi inter enigaj fontoj

en: Use the _same source for all windows
eo: Uzi la _saman fonton por ĉiuj fenestroj

en: Switch input sources _individually for each window
eo: Ŝanĝi inter enigaj fontoj _individue por ĉiu fenestro

en: Add an Input Source
eo: Aldoni enigan fonton

en: Input methods can’t be used on the login screen
eo: Enigaj metodoj ne uzeblas ĉe saluta ekrano

en: Move up
eo: Movi supren

en: Move down
eo: Movi malsupren

en: Preferences
eo: Agordoj

en: View Keyboard Layout
eo: Montri klavararanĝon

en: Remove
eo: Forigi

en: Reset the shortcut to its default value
eo: Reŝargi la klavkombinon al ĝia implicita valoro

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
eo: Premu eskapan klavon por nuligi aŭ retropaŝan klavon por reagordi la klavkombinon.

en: Command
eo: Komando

en: Shortcut
eo: Klavkombino

en: Set Shortcut…
eo: Agordi klavkombinon…

en: Add
eo: Aldoni

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Set
eo: Agordi

en: No input source selected
eo: Neniu eniga fonto elektita

en: Add Custom Shortcuts
eo: Aldoni proprajn klavkombinojn

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
eo: Agordi proprajn klavkombinojn por lanĉi aplikaĵojn, ruli skriptetojn, kaj tiel plu.

en: Add Shortcut
eo: Aldoni klavkombinon

en: No keyboard shortcut found
eo: Ne povis trovi klavkombinon

en: Try a different search
eo: Provu alian serĉon

en: Reset All…
eo: Reagordi ĉiujn…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
eo: Reagordi ĉiujn klavkombinojn al ĝiaj implicitaj klavkombinoj

en: Fingerprint Manager
eo: Fingropremo-mastrumilo

en: Fingerprint
eo: Fingropremo

en: _No
eo: _Ne

en: _Yes
eo: _Jes

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
eo: Ĉu vi volas forigi viajn registritajn fingropremojn tiel, ke fingroprema salutado estas malŝaltita?

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
eo: Neniu fingroprema aparato

en: Ensure the device is properly connected.
eo: Certigu ke la aparato estas konektita.

en: No fingerprint device
eo: Neniu fingroprema aparato

en: Choose the fingerprint device you want to configure
eo: Elektu la fingropreman aparaton kiun vi uzas agordi

en: Fingerprint Device
eo: Fingroprema aparato

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
eo: Fingroprema salutado permesas al vi malŝlosi kaj saluti je via komputilo per via fingro

en: _Delete Fingerprints
eo: _Forigi fingropremojn

en: Fingerprint Login
eo: Fingroprema salutado

en: Fingerprint Enroll
eo: Enigo de fingropremo

en: _Re-enroll this finger…
eo: _Re-enigu ĉi tiun fingron…

en: _Add User…
eo: _Aldoni uzanton…

en: Create a user account
eo: Krei uzantkonton

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
eo: Via seanco devas esti restartigita por ke la ŝanĝoj efektiviĝas

en: Restart Now
eo: Restarti nun

en: User Icon
eo: Uzanta bildsimbolo

en: Account Settings
eo: Kontaj agordoj

en: _Administrator
eo: _Administranto

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
eo: Administrantoj povas aldoni kaj forigi aliajn uzantojn, kaj povas ŝanĝi agordojn por ĉiuj uzantoj.

en: _Parental Controls
eo: Ge_patraj kontroliloj

en: _Language
eo: _Lingvo

en: Authentication & Login
eo: Aŭtentigo & saluto

en: _Password
eo: _Pasvorto

en: _Fingerprint Login
eo: _Fingroprema salutado

en: A_utomatic Login
eo: _Aŭtomata salutado

en: Account Activity
eo: Aktiveco de konto

en: Remove User…
eo: Forigi uzanton…

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
eo: Neniuj uzantoj estas trovitaj

en: Unlock to add a user account.
eo: Malŝlosi por krei uzantokonton.

en: Add User
eo: Aldoni uzanton

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
eo: _Aligi

en: Domain Administrator Login
eo: Salutado de domajna administranto

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
eo: Por uzi entreprenan salutadon, ĉi tiu komputilo devas esti
    aligita en la domajno. Bonvolu igi vian retadministranton
    tajpi rian domajnpasvorton ĉi tie.

en: _Domain
eo: _Domajno

en: Administrator _Name
eo: Administranto-_nomo

en: Administrator Password
eo: Administranto-pasvorto

en: _Username
eo: _Uzantonomo

en: _Full Name
eo: _Tuta nomo

en: Standard
eo: Norma

en: Administrator
eo: Administranto

en: Account _Type
eo: Konto_speco

en: Allow user to set a password when they next _login
eo: Permesi al uzanto agordi pasvorton kiam ri venonte _salutas

en: Set a password _now
eo: Agordi pasvorton _nun

en: _Confirm
eo: _Konfirmi

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
eo: Entreprena salutado permesas uzadon de ekzistanta, centre mastrumata uzantokonto sur ĉi tiu aparato. Vi povas ankaŭ uzi tiun konto por aliri firmaajn risurcojn sur la interreto.

en: You are Offline
eo: Vi estas nekonektite

en: You must be online in order to add enterprise users.
eo: Vi devas esti konektite por aldoni entreprenajn uzantojn.

en: _Enterprise Login
eo: _Entreprena salutado

en: Take a Picture…
eo: Fari foton…

en: Select a File…
eo: Elekti dosieron…

en: Change Password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: Ch_ange
eo: Ŝ_anĝi

en: _Confirm New Password
eo: _Konfirmi novan pasvorton

en: _New Password
eo: _Nova pasvorto

en: Current _Password
eo: Nuna _pasvorto

en: Allow user to change their password on next login
eo: Permesi al uzanto ŝanĝi rian pasvorton dum venontan salutadon

en: Set a password now
eo: Agordi pasvorton nun

en: Full Screen
eo: Plena ekrano

en: Top Half
eo: Supra duono

en: Bottom Half
eo: Malsupra duono

en: Left Half
eo: Maldekstra duono

en: Right Half
eo: Dekstra duono

en: Zoom Options
eo: Zomagordoj

en: _Zoom
eo: _Zomo

en: _Magnification:
eo: _Pligrandigo:

en: _Follow mouse cursor
eo: _Sekvi musmontrilon

en: _Screen part:
eo: _Parto de ekrano:

en: Magnifier _extends outside of screen
eo: Pligrandigilo _etendas ekster la ekranon

en: _Keep magnifier cursor centered
eo: _Teni pligrandigilan musmontrilon en la centro

en: Magnifier cursor _pushes contents around
eo: Pligrandigila mustmontrilo _movas ĉirkaŭan enhavon

en: Magnifier cursor moves with _contents
eo: Pligrandigila kursoro movas kune kun _enhavo

en: Magnifier Position:
eo: Pligrandigila pozicio:

en: Magnifier
eo: Pligrandigilo

en: _Thickness:
eo: _Dikeco:

en: _Length:
eo: _Longo:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
eo: Ko_loro:

en: _Crosshairs:
eo: _Celiloj:

en: _Overlaps mouse cursor
eo: Surmetas musm_ontrilon

en: Crosshairs
eo: Celiloj

en: _White on black:
eo: _Blanko sur nigro:

en: _Brightness:
eo: _Heleco:

en: _Contrast:
eo: _Kontrasto:

en: Color Effects:
eo: Kolorefektoj:

en: Color Effects
eo: Kolorefektoj

en: Typing Assist
eo: Tajpada asisto

en: _Sticky Keys
eo: Fik_saj klavoj

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
eo: Traktas sinsekvon de modifaj klavoj kiel klavkombino

en: _Disable if two keys are pressed together
eo: _Malŝalti se du klavoj estas kune premitaj

en: Beep when a _modifier key is pressed
eo: Pepi se _modifa klavo estas premata

en: S_low Keys
eo: _Malrapidaj klavoj

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
eo: Enigas prokraston inter klavpremo kaj ties akcepto

en: A_cceptance delay:
eo: Antaŭak_cepta prokrasto:

en: Slow keys typing delay
eo: Malrapidklava tajpada prokrasto

en: Beep when a key is pr_essed
eo: Pepi se klavo estas pr_emata

en: Beep when a key is _accepted
eo: Pepi se klavo estas _akceptita

en: Beep when a key is _rejected
eo: Pepi kiam klavo estas malak_ceptita

en: _Bounce Keys
eo: _Saltaj klavoj

en: Ignores fast duplicate keypresses
eo: Malatenti rapidajn duoblajn klavpremojn

en: Bounce keys typing delay
eo: Saltklava tajpada prokrasto

en: _Enable by Keyboard
eo: Ŝalti p_er klavaro

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
eo: Ŝalti kaj malŝalti funkciojn por universala aliro per la klavaro

en: Repeat Keys
eo: Ripeti klavojn

en: Key presses repeat when key is held down.
eo: Klavpremoj ripetas kiam klavo estas tenata malsupre.

en: Repeat keys delay
eo: Ripetklava prokrasto

en: Speed
eo: Rapideco

en: Repeat keys speed
eo: Ripetklava rapido

en: Click Assist
eo: Alklaka asisto

en: _Simulated Secondary Click
eo: _Simulita duaranĝa alklako

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
eo: Fari duaranĝan alklakon per premteni la ĉefa butono

en: Secondary click delay
eo: Duaranĝa-alklaka prokrasto

en: _Hover Click
eo: Ŝ_veba alklako

en: Trigger a click when the pointer hovers
eo: Fari alklakon kiam la musmontrilo ŝvebas

en: D_elay:
eo: _Prokrasto:

en: Motion _threshold:
eo: _Mov-sojlo:

en: Visual Alerts
eo: Vidaj avertoj

en: _Test flash
eo: _Provi fulmadon

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
eo: Uzi vidan indikon kiam averta sono okazas.

en: _Visual Alerts
eo: _Videblaj avertoj

en: Flash the entire _window
eo: Fulmi la tutan _fenestron

en: Flash the entire _screen
eo: Fulmi la tutan _ekranon

en: _Always Show Accessibility Menu
eo: Ĉi_am montri la menuon de alirebleco

en: Seeing
eo: Vidi

en: _High Contrast
eo: _Alta kontrasto

en: _Large Text
eo: _Granda teksto

en: C_ursor Size
eo: _Grando de musmontrilo

en: Screen _Reader
eo: Ek_ranlegilo

en: _Sound Keys
eo: _Son-klavoj

en: Hearing
eo: Aŭdado

en: Typing
eo: Tajpado

en: Screen _Keyboard
eo: Ekran_klavaro

en: R_epeat Keys
eo: Rip_eti klavojn

en: Cursor _Blinking
eo: _Pulsado de tajpmontrilo

en: _Typing Assist (AccessX)
eo: _Tajpada asisto (AccessX)

en: Pointing & Clicking
eo: Indiki & klaki

en: _Mouse Keys
eo: _Musklavoj

en: _Locate Pointer
eo: _Lokigi indikilon

en: _Click Assist
eo: _Alklaka asisto

en: _Double-Click Delay
eo: _Duobla-klaka prokrasto

en: Double-Click Delay
eo: Duobla-klaka prokrasto

en: Cursor Blinking
eo: Pulsanta tajpmontrilo

en: Cursor blinks in text fields.
eo: Tajpmontrilo pulsas en tekstkampo.

en: Cursor blinking speed
eo: Tajpmontrila pulsrapideco

en: Sound Keys
eo: Son-klavoj

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
eo: Pepi kiam majuskla kaj nombra baskuloj estas ŝaltita aŭ malŝaltita.

en: Cursor Size
eo: Grando de musmontrilo

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
eo: Grando de musmontrilo povas esti kombinita kun zomo por plifaciligi vidadon de musmontrilon.

en: Screen Reader
eo: Ekranlegilo

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
eo: La ekranlegilo legas vidigan tekston, kiun vi fokusas.

en: _Screen Reader
eo: _Ekranlegilo

en: General
eo: Ĝenerala

en: No applications
eo: Neniuj aplikaĵoj

en: Install some…
eo: Instali kelkajn…

en: Permissions & Access
eo: Permesoj & aliro

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
eo: Datumoj kaj servoj, al kiuj ĉi tiu aplikaĵo demandis atingon, kaj ĝiaj necesaj permesoj.

en: Camera
eo: Kamerao

en: Microphone
eo: Mikrofono

en: Location Services
eo: Lokado-servoj

en: Built-in Permissions
eo: Fiksitaj permesoj

en: Cannot be changed
eo: Ne eblas ŝanĝi

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
eo: Individuajm permesojm por alikaĵoj oni povas kontroli en la <a href="privacy">Privateco</a>-agordoj.

en: Integration
eo: Integrigo

en: System features used by this application.
eo: Sistemfunkcioj, kiujn uzas ĉi tiu aplikaĵo.

en: Search
eo: Serĉo

en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Run in background
eo: Ruli fone

en: Set Desktop Background
eo: Agordi labortablan fonon

en: Sounds
eo: Sonoj

en: Inhibit system keyboard shortcuts
eo: Malpermesi sistemajn klavkombinojn

en: Default Handlers
eo: Implicitaj traktiloj

en: Types of files and links that this application opens.
eo: Specoj de dosieroj kaj ligiloj, kiujn ĉi tiu aplikaĵo malfermas.

en: Reset
eo: Reagordi

en: Usage
eo: Uzado

en: How much resources this application is using.
eo: Kiom da risurcoj ĉi tiu aplikaĵo uzas.

en: Storage
eo: Konservejo

en: Open in Software
eo: Malfermi en Programaro

en: No results found
eo: Neniu rezulto troviĝis

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
eo: Kiom da diskospaco ĉi tiu aplikaĵo okpuas per apdatumoj kaj kaŝmemoroj.

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Data
eo: Datumo

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: <b>Total</b>
eo: <b>Totalo</b>

en: Clear Cache…
eo: Vakigi kaŝmemoron…

en: Networks
eo: Retoj

en: _Computer Name
eo: _Komputila nomo

en: _File Sharing
eo: _Dosier-kunhavigado

en: _Media Sharing
eo: _Aŭdovid-kunhavigado

en: _Remote Login
eo: _Defora salutado

en: Some services are disabled because of no network access.
eo: Kelkaj servoj estas malŝaltitaj pro manko de retaliro.

en: File Sharing
eo: Dosier-kunhavigado

en: _Require Password
eo: _Bezonas pasvorton

en: Remote Login
eo: Defora salutado

en: Device Name
eo: Aparatnomo

en: Media Sharing
eo: Aŭdovid-kunhavigado

en: Share music, photos and videos over the network.
eo: Kunhavigi muzikon, fotojn kaj videojn sur la reto.

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: _New connections must ask for access
eo: _Novaj konektoj devas peti aliron

en: _Require a password
eo: _Bezonas pasvorton

en: Select how media should be handled
eo: Elektu kiel datumportiloj estu traktitaj

en: CD _audio
eo: _Son-KD

en: _DVD video
eo: _DVD-video

en: _Music player
eo: _Muzikludilo

en: _Photos
eo: _Fotoj

en: _Software
eo: _Programaro

en: _Other Media…
eo: _Aliaj datumportiloj…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
eo: _Neniam lanĉi programarojn dum enmeto de datumportilo

en: Select how other media should be handled
eo: Elektu kiel aliaj datumportiloj estu traktitaj

en: _Action:
eo: _Ago:

en: _Type:
eo: _Speco:

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
eo: Elektu formon por numeroj, datoj, kaj valutoj. Ŝanĝoj efektiviĝas post via sekva saluto.

en: Common Formats
eo: Oftaj formoj

en: All Formats
eo: Ciuj formoj

en: No Search Results
eo: Neniu rezulto troviĝis

en: Searches can be for countries or languages.
eo: Oni povas serĉi kaj landojn kaj lingvojn.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Language
eo: Lingvo

en: The language used for text in windows and web pages.
eo: La lingvo kiun oni uzas por teksto en fenestroj kaj retpaĝoj.

en: Restart the session for changes to take effect
eo: Restartigi la seancon por ke la ŝanĝoj efektiviĝas

en: Restart…
eo: Restartigi…

en: The format used for numbers, dates, and currencies.
eo: La formo kiun oni uzas por numeroj, datoj, kaj valutoj.

en: _Formats
eo: _Formoj

en: Login settings are used by all users when logging into the system
eo: Salutaj agordoj estas uzataj de ĉiuj uzantoj kiam salutante sistemen

en: Dates
eo: Datoj

en: Dates & Times
eo: Datoj & tempoj

en: Numbers
eo: Numeroj

en: Measurement
eo: Mezuro

en: Paper
eo: Papero

en: Hardware Model
eo: Aparatara modelo

en: Memory
eo: Memoro

en: Processor
eo: Procezoro

en: Graphics
eo: Grafikoj

en: Disk Capacity
eo: Diskospaco

en: Calculating…
eo: Kalkulanta…

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
eo: Nomo de operaciumo

en: OS Type
eo: Speco de operaciumo

en: Windowing System
eo: Fenestrado-sistemo

en: Virtualization
eo: Virtualigado

en: Software Updates
eo: Programaraj ĝisdatigoj

en: Rename Device
eo: Alinomi aparaton

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
eo: Oni uzas la aparatnomon por ke aliaj aparatoj povas rete identigi ĝin, kaj dum parigo de Bludentaj aparatoj.

en: _Rename
eo: _Alinomi

en: Select Language
eo: Elekti lingvon

en: _Select
eo: _Elekti

en: No languages found
eo: Neniuj lingvoj trovitaj

en: Unlock…
eo: Malŝlosi…

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
eo: Oni devas malŝlosi kelkajn agordojn antaŭ ol ili ŝanĝeblas.

en: Increment Hour
eo: Alkrementi horon

en: Increment Minute
eo: Alkrementi minuton

en: Time
eo: Horo

en: Decrement Hour
eo: Dekrementi horon

en: Decrement Minute
eo: Dekrementi minuton

en: Turn device off
eo: Malŝalti aparaton

en: Other Devices
eo: Aliaj aparatoj

en: Not set up
eo: Ne agordita

en: _Type
eo: _Speco

en: Sho_w password
eo: _Montri pasvorton

en: PWD
eo: Pasvorto

en: Tunneled TLS
eo: Tunelita TLS

en: Protected EAP (PEAP)
eo: Protektita EAP (PEAP)

en: Au_thentication
eo: Aŭ_tentigo

en: I_dentity
eo: I_denteco

en: _User certificate
eo: Atestilo de _uzanto

en: C_A certificate
eo: C_A-atestilo

en: No CA certificate is _required
eo: Neniu CA-atestilo estas _bezonata

en: Private _key
eo: Privata ŝ_losilo

en: _Private key password
eo: _Privata ŝlosila pasvorto

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Authenticated
eo: Aŭtentokontrolata

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Anony_mous identity
eo: Senno_ma identeco

en: PAC _file
eo: PAC-_dosiero

en: _Inner authentication
eo: _Ena aŭtentigo

en: Allow automatic PAC pro_visioning
eo: Permesi aŭtomatan pro_vizadon de PAC

en: Version 0
eo: Versio 0

en: Version 1
eo: Versio 1

en: PEAP _version
eo: PEAP-_versiono

en: 1 (Default)
eo: 1 (Implicita)

en: Open System
eo: Malferma sistemo

en: Shared Key
eo: Kunhavigita ŝlosilo

en: _Key
eo: Ŝ_losilo

en: Sho_w key
eo: _Montri ŝlosilon

en: WEP inde_x
eo: WEP-inde_kso

en: MSCHAPv2 (no EAP)
eo: MSCHAPv2 (ne EAP)

en: S_ecurity
eo: S_ekureco

en: 802.1x _Security
eo: 802.1x _sekureco

en: _MAC Address
eo: _MAC-adreso

en: _Cloned Address
eo: _Klonita adreso

en: IPv_4 Method
eo: IPv_4-metodo

en: Automatic (DHCP)
eo: Aŭtomata (DHCP)

en: Link-Local Only
eo: Nur ligi-loke

en: Disable
eo: Malŝalti

en: Shared to other computers
eo: Kunhavigita kun aliaj komputiloj

en: Addresses
eo: Adresoj

en: Netmask
eo: Retmasko

en: Gateway
eo: Kluzo

en: Automatic DNS
eo: Aŭtomata DNS

en: Separate IP addresses with commas
eo: IP-adresoj apartigitaj per komoj

en: Routes
eo: Kursoj

en: Automatic Routes
eo: Aŭtomataj kursoj

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
eo: Metriko

en: Use this connection _only for resources on its network
eo: Uzi ĉi tiun konekton _nur por risurcoj rekte sur la sama reto

en: _Name
eo: _Nomo

en: bytes
eo: bajtoj

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
eo: (Eraro: ne eblas ŝargi VPR-an konekton redaktilo)

en: IPv_6 Method
eo: IPv_6-metodo

en: Automatic, DHCP only
eo: Aŭtomata, nur DHCP

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Signal Strength
eo: Signala forteco

en: Link speed
eo: Ligita rapido

en: Supported Frequencies
eo: Subtenataj oftecoj

en: Last Used
eo: Laste uzita

en: Connect _automatically
eo: Konekti _aŭtomate

en: Make available to _other users
eo: Disponebligi por _aliaj uzantoj

en: Turn VPN connection off
eo: Malaktivigi VPN-an konekton

en: Network Name
eo: Retnomo

en: Turn Wi-Fi off
eo: Malŝalti vifion

en: _Connect to Hidden Network…
eo: _Konekti al kaŝita reto…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
eo: Ŝ_alti retkaptejon…

en: _Known Wi-Fi Networks
eo: _Konataj vifiaj retoj

en: Airplane Mode
eo: Aviadila reĝimo

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
eo: Malŝaltas vifion, Bludenton kaj porteblan larĝkapacitan konekton

en: No Wi-Fi Adapter Found
eo: Neniu vifia adaptilo estas trovita

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
eo: Certigu, ke vi vifia adaptilo estas konektita kaj ŝaltita

en: Airplane Mode On
eo: Aviadila reĝimo estas ŝaltita

en: Turn off to use Wi-Fi
eo: Malŝalti por uzi vifion

en: Wi-Fi Hotspot Active
eo: Vifia retkaptejo estas ŝaltita

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
eo: Porteblaj aparatoj povas skani la QR-kodon por konekti.

en: Turn Off Hotspot…
eo: Malŝalti retkaptejon…

en: Visible Networks
eo: Videblaj retoj

en: NetworkManager needs to be running
eo: NetworkManager devas esti rulanta

en: Provider
eo: Provizanto

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
eo: Vifia retkaptejo permesas al laiaj kunhavi vian retkonekton, tra krei vifian reton al kiu ili povas konekti. Por fari tion, necesas ke vi havu retkonekton tra alia fonto ol vifio.

en: Generate Random Password
eo: Generi hazardan pasvorton

en: Autogenerate Password
eo: Aŭtomate generi pasvorton

en: _Turn On
eo: Ŝ_alti

en: Network Proxy
eo: Retprokurilo

en: _HTTP Proxy
eo: _HTTP-prokurilo

en: H_TTPS Proxy
eo: H_TTPS-prokurilo

en: _FTP Proxy
eo: _FTP-prokurilo

en: _Socks Host
eo: _SOCKS-Gastigilo

en: _Ignore Hosts
eo: _Ne uzi por

en: HTTP proxy port
eo: Pordo de HTTP-prokurilo

en: HTTPS proxy port
eo: Pordo de HTTPS-prokurilo

en: FTP proxy port
eo: Pordo de FTP-prokurilo

en: Socks proxy port
eo: Pordo de SOCKS-prokurilo

en: _Configuration URL
eo: _Agordaradreso

en: Close
eo: Fermi

en: January
eo: Januaro

en: February
eo: Februaro

en: March
eo: Marto

en: April
eo: Aprilo

en: May
eo: Majo

en: June
eo: Junio

en: July
eo: Julio

en: August
eo: Aŭgusto

en: September
eo: Septembro

en: October
eo: Oktobro

en: November
eo: Novembro

en: December
eo: Decembro

en: Date & Time
eo: Dato & horo

en: Year
eo: Jaro

en: Month
eo: Monato

en: Day
eo: Tago

en: Time Zone
eo: Horzono

en: Search for a city
eo: Serĉi urbon

en: Automatic _Date & Time
eo: Aŭtomata _dato & horo

en: Requires internet access
eo: Bezonas interretan atingon

en: Date & _Time
eo: Dato & _horo

en: Automatic Time _Zone
eo: Aŭtomata hor_zono

en: Requires location services enabled and internet access
eo: Bezonas lokado-servojn kaj interretan atingon

en: Time Z_one
eo: Horz_ono

en: Time _Format
eo: Tempo-_formo

en: 24-hour
eo: 24-hora

en: AM / PM
eo: ATM / PTM

en: Camera is turned off
eo: Kamerao malŝaltita

en: No applications can capture photos or video.
eo: Neniu aplikaĵo povas registri fotojn aŭ filmojn.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
eo: Uzado de la kamerao permesas al aplikaĵoj fari fotojn kaj registri videojn. Malŝaltado de la kamerao povus kaŭzi, ke kelkaj aplikaĵoj ne funkcias taŭge.

en: Allow the applications below to use your camera.
eo: Permesi, ke la subaj aplikaĵoj povu uzi vian kameraon.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
eo: Neniu aplikaĵo petis atingon al via kamerao

en: _Do Not Disturb
eo: _Ne interrompu

en: _Lock Screen Notifications
eo: Sciigoj sur ŝ_losa ekrano

en: Notification _Popups
eo: Ŝ_prucaj sciigoj

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
eo: Sciigoj daŭrigos aperi en la listo de sciigoj kiam ŝprucoj estas malŝaltitaj.

en: _Web
eo: _Reto

en: _Mail
eo: Ret_poŝto

en: _Calendar
eo: _Kalendaro

en: M_usic
eo: M_uziko

en: Microphone is turned off
eo: Mikrofono malŝaltita

en: No applications can record sound.
eo: Neniu aplikaĵo povas registri sonon.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
eo: Uzado de la mikrofono permesas al aplikaĵoj registri kaj aŭskulti sonojn. Malŝaltado de la mikrofono povus kaŭzi, ke kelkaj aplikaĵoj ne funkciu taŭge.

en: Allow the applications below to use your microphone.
eo: Permesi, ke la subaj aplikaĵoj povu uzi vian mikrofonon.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
eo: Neniu aplikaĵo petis atingon al via mikrofono

en: Name:
eo: Nomo:

en: Status:
eo: Stato:

en: Authorize and Connect
eo: Aŭtentigi kaj konekti

en: Forget Device
eo: Forgesi aparaton

en: No Thunderbolt support
eo: Neniu Thunderbolt subteno

en: Direct Access
eo: Rekta atingo

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
eo: Permeti rektan atingon al aparatoj kiel dokoj kaj eksteraj vidkartoj.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
eo: Nur USB kaj Display Port aparatoj povas alfiksi.

en: Pending Devices
eo: Atendantaj aparatoj

en: No devices attached
eo: Neniu aparatoj estas alfiksitaj

en: Primary Button
eo: Ĉefa butono

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
eo: Agordas la ordon de fizikaj butonoj sur musoj kaj tuŝplatoj.

en: Mouse
eo: Muso

en: Mouse Speed
eo: Musa rapideco

en: Double-click timeout
eo: Tempolimo de duobla klako

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
eo: Natura rulumado

en: Scrolling moves the content, not the view.
eo: Rulumado movas la enhavon, ne la vidon.

en: Touchpad
eo: Tuŝplato

en: Touchpad Speed
eo: Tuŝplata rapideco

en: Tap to Click
eo: Frapeti por alklaki

en: Two-finger Scrolling
eo: Dufingra rulumado

en: Edge Scrolling
eo: Flanka rulumado

en: Problem Reporting
eo: Problemraportado

en: _Automatic Problem Reporting
eo: _Aŭtomata problemraportado

en: File History
eo: Dosierhistorio

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
eo: Dosierhistorio tenas registron de dosieroj kiujn vi uzis. Aliaj aplikaĵoj povas atingi ĉi tiujn informojn, kaj ĉi tio helpas vin trovi tiujn dosierojn kiujn vi ŝatus uzi.

en: File H_istory
eo: Dosierh_istorio

en: File _History Duration
eo: Daŭro de dosier_historio

en: _Clear History…
eo: _Vakigi historion…

en: Trash & Temporary Files
eo: Rubujo & provizoraj dosieroj

en: Automatically Delete _Trash Content
eo: Aŭtomate forigi _rubaĵojn

en: Automatically Delete Temporary _Files
eo: Aŭtomate forigi provizorajn _dosierojn

en: _Empty Trash…
eo: _Malplenigi rubujon…

en: _Delete Temporary Files…
eo: Forigi _provizorajn dosierojn…

en: Connect to your data in the cloud
eo: Konekti al viaj datumoj en la nubo

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
eo: Neniu interreta konekto — konektu por agordi novajn retajn kontojn

en: Add an account
eo: Aldoni konton

en: Remove Account
eo: Forigi konton

en: Quit
eo: Ĉesi

en: All Settings
eo: Ĉiuj agordoj

en: Primary Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Warning: Development Version
eo: Averto: Programista versio

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
eo: Ĉi tiu versio de la stircentro devus nur esti uzata por programistaj celoj. Vi spertus neĝustan sistemkonduton, datumperdon, kaj aliajn neanticipitajn problemojn.

en: Help
eo: Helpo

en: Printers
eo: Presiloj

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
eo: Aldonu presilojn, montru presajn taskojn kaj regu kiel vi volas presi

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
eo: Presilo;Atendovico;Presi;Papero;Inko;Inkopulvoro;

en: Protect your location information
eo: Protekti viajn lokajn informojn

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
eo: ekrano;ŝlosi;ŝloso;diagnozo;kraŝo;privata;lastatempa;provizora;tmp;indekso;nomo;reto;identeco;privateco;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
eo: Agordi butonaj mapoj kaj ĝustigi grifelan sentemon por grafikaj tabuletoj

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
eo: Tabuleto;Wacom;Grifelo;Gumo;Muso;

en: Power
eo: Elektro

en: View your battery status and change power saving settings
eo: Vidu vian baterian staton kaj elektu elektroŝparajn funkciojn

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
eo: Kurento;Elektro;Dormeti;Pasivumigi;Baterio;Heleco;Malheligi;Malplena;Ekrano;DPMS;Senokupo;

en: Color
eo: Koloro

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
eo: Laŭnormigi la koloron de viaj aparatoj, kiel ekranoj, fotiloj aŭ presiloj

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
eo: Koloro;ICC;Profilo;Laŭnormigi;Presilo;Ekrano;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
eo: Ŝalti kaj malŝalti Bludenton kaj konekti viajn aparatojn

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
eo: kunhavigi;kunhavigado;bludento;obex;

en: Background
eo: Fono

en: Change your background image to a wallpaper or photo
eo: Ŝanĝi vian fonan bildon al ekranfono aŭ foto

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
eo: Ekranfono;Ekrano;Labortablo;

en: Sound
eo: Sono

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
eo: Ŝanĝi sonan laŭtecon, enigojn, eligojn, kaj avertajn sonojn

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
eo: Karto;Mikrofono;Laŭteco;Dissolvo;Ekvilibro;Bludento;Kapaŭskultilo;Sono;Enigo;Eliro;

en: Choose how to use connected monitors and projectors
eo: Elekti kiel uzi konektitajn ekranojn kaj projekciilojn

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
eo: Panelo;Projekciilo;xrandr;Ekrano;Distingivo;Aktualigi;Ekrano;Nokto;Lumo;Blua;redshift;koloro;sunsubiro;sunleviĝo;

en: Keyboard
eo: Klavaro

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
eo: Klavkombino;Laborspaco;Fenestro;Aligrandigi;Zomi;Kontrasto;Enigo;Fonto;Ŝlosi;Laŭteco;

en: Users
eo: Uzantoj

en: Add or remove users and change your password
eo: Aldoni aŭ forigi uzantojn kaj ŝanĝi vian pasvorton

en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
eo: Fari ĝin pli facila por vidi, aŭdi, tajpi, fingromontri kaj alklaki

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
eo: Klavaro;Muso;a11y;Alirebleco;Kontrasto;Zomi;Ekrano;Legilo;teksto;tiparo;grando;AccessX;Fiksaj;Klavoj;Salti;Muso;Duobla;klaki;alklaki;Malfruo;Prokrasto;Asisto;Helpo;Ripeti;Pulsi;vida;aŭda;tajpi;-

en: Control various application permissions and settings
eo: Kontroli diversajn aplikaĵajn permesojn kaj agordojn

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
eo: aplikaĵo;flatpak;permeso;agordo;

en: Control what you want to share with others
eo: Regi kion vi volas kunhavigi kun aliaj

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
eo: kunhavigi;kunhavigado;sekurŝelo;ssu;gastigo;nomo;fora;defora;labortablo;medio;aŭdo;vido;video;filmoj;aŭdovida;bildoj;fotoj;kinofilmoj;servilo;bildigilo;

en: Removable Media
eo: Demetebla datumportilo

en: Configure Removable Media settings
eo: Agordi demeteblajn datumportilojn

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
eo: aparato;sistemo;implicita;aplikaĵo;preferita;kd;dvd;usb;sono;video;disko;demetebla;datumportilo;aŭtomata;lanĉo;

en: Region & Language
eo: Regiono & lingvo

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
eo: Lingvo;Klavararanĝo;Klavaro;Enigo;

en: About
eo: Pri

en: View information about your system
eo: Montri informon pri via sistemo

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
eo: aparato;sistemo;informoj;aparatnomo;gastignomo;memoro;procezoro;versio;implicita;aplikaĵo;ŝatata;preferita;kd;dvd;usb;sono;video;disko;demetebla;datumportilo;aŭtomata;lanĉo;

en: Control how you connect to the Internet
eo: Regi kiel vi konektas al la interreto

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
eo: Reto;Vifio;IP;LAN;Prokurilo;WAN;Larĝkapacita;Modemo;Bludento;VPR;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
eo: Regu kiel vi konektas al vifiaj retoj

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
eo: Reto;Sendrata;Vifio;IP;LAN;Larĝkapacita;DNS;Retkaptejo;

en: Change the date and time, including time zone
eo: Ŝanĝi la aktualan tempon, inkluzivante horzonon

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
eo: Horloĝo;Horo;Horzono;Loko;

en: Protect your pictures
eo: Protekti viajn bildoj

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
eo: ekrano;ŝlosi;ŝloso;diagnozo;kraŝo;privata;lastatempa;provizora;tmp;indekso;reto;identeco;

en: Control which notifications are displayed and what they show
eo: Regu kiuj sciigoj estas montrita kaj kion ili montros

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
eo: Sciigoj;Mesaĝo;Pleto;Ŝpruco;

en: Default Applications
eo: Implicitaj aplikaĵoj

en: Configure Default Applications
eo: Agordi implicitajn aplikaĵojn

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
eo: implicita;aplikaĵo;preferita;datumportilo;

en: Protect your conversations
eo: Protekti viajn konversaciojn

en: Manage Thunderbolt devices
eo: Mastrumi Thunderbolt aparatojn

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
eo: Thunderbolt;privateco;

en: Mouse & Touchpad
eo: Muso & tuŝplato

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
eo: Ŝanĝu vian musan aŭ tuŝplatan sentivecon kaj elektu dekstra- aŭ maldekstramana

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
eo: Tuŝplato;Musmontrilo;Alklako;Frapeto;Butono;Stirglobo;Rulumi;

en: Diagnostics
eo: Diagnozo

en: Report your problems
eo: Raporti viajn problemojn

en: File History & Trash
eo: Dosierhistorio & rubujo

en: Don't leave traces
eo: Ne lasi ŝpurojn

en: Online Accounts
eo: Retaj kontoj

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
eo: Konektu al viajn retajn kontojn kaj elektu kiel uzi ilin

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
eo: Google;Guglo;Facebook;Fejsbuko;Vizaĝlibro;Twitter;Tvitero;Yahoo;Jahuo;Reto;Konektite;Retbabili;Kalendaro;Retpoŝto;Kontaktoj;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
eo: Preferoj;Agordoj;

en: Turn zoom on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti zomon

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: Turn screen reader on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti la ekranlegilon

en: Turn on-screen keyboard on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti la ekranklavaron

en: Increase text size
eo: Pligrandigi la tekston

en: Decrease text size
eo: Malpligrandigi la tekston

en: High contrast on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti altan kontraston

en: Switch to next input source
eo: Ŝanĝi al sekva eniga fonto

en: Switch to previous input source
eo: Ŝanĝi al antaŭa eniga fonto

en: Launchers
eo: Lanĉiloj

en: Launch help browser
eo: Lanĉi helpfoliumilon

en: Launch calculator
eo: Lanĉi kalkulilon

en: Launch email client
eo: Lanĉi retpoŝtilon

en: Launch web browser
eo: Lanĉi retumilon

en: Home folder
eo: Hejmdosierujo

[ctx: keybinding]
en: Search
eo: Serĉi

en: Screenshots
eo: Ekrankopioj

en: Save a screenshot to $PICTURES
eo: Konservi ekrankopion al $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
eo: Konservi ekrankopion de fenestro al $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
eo: Konservi ekrankopion de areo al $PICTURES

en: Sound and Media
eo: Sono kaj aŭdvidaĵoj

en: Volume mute/unmute
eo: Silentigi/malsilentigi

en: Volume down
eo: Malplilaŭtigi

en: Volume up
eo: Plilaŭtigi

en: Microphone mute/unmute
eo: Silentigi/malsilentigi mikrofonon

en: Launch media player
eo: Lanĉi medioludilon

en: Play (or play/pause)
eo: Ludi (aŭ ludi/paŭzigi)

en: Pause playback
eo: Paŭzigi ludadon

en: Stop playback
eo: Haltigi ludadon

en: Previous track
eo: Antaŭa trako

en: Next track
eo: Sekva trako

en: Eject
eo: Elĵeti

en: System
eo: Sistemo

en: Log out
eo: Adiaŭi

en: Lock screen
eo: Ŝlosi ekranon
