budgie-control-center 1.2.0 - en to eu translation catalogue (1565 entries)

en: Two Sided
eu: Alde bietatik

en: Paper Type
eu: Paper mota

en: Paper Source
eu: Paper-iturria

en: Output Tray
eu: Irteerako erretilua

[ctx: printing option]
en: Resolution
eu: Bereizmena

en: GhostScript pre-filtering
eu: GhostScript aurre-iragazketa

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
eu: Orrialdeak aldeko

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
eu: Alde bietatik

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
eu: Orientazioa

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
eu: Orokorra

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
eu: Orrialdearen konfigurazioa

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
eu: Aukera instalagarriak

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
eu: Lana

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
eu: Irudiaren kalitatea

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
eu: Amaierakoak

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
eu: Probako orria

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
eu: Probako orria

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
eu: Ez dago lan aktiborik

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
eu[0]: lan %u
eu[1]: %u lan

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
eu: Garbitu inprimagailuaren buruak

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
eu: Toner gutxi

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
eu: Tonerra hutsik

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
eu: Errebelatzaile gutxi

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
eu: Errebelatzailea hutsik

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
eu: Markatzaile gutxi

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
eu: Markatzailerik gabe

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
eu: Estalkia irekita

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
eu: Atea irekita

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
eu: Paper gutxi

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
eu: Paperik ez

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
eu: Deskonektatuta

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
eu: Geldituta

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
eu: Hondakinen ontzia ia beteta

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
eu: Hondakinen ontzia beteta

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
eu: Argazki-eroale optikoa bere amaierara iristear dago

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
eu: Argazki-eroale optikoak ez du gehiago funtzionatuko

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
eu: Prest

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
eu: Ez du lanik onartzen

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
eu: Prozesatzen

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
eu: Fabrikatzailea

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
eu: Kontrolatzailea

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
eu: Alde batetik

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
eu: Marjina luzea (estandarra)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
eu: Marjina laburra (iraulia)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
eu: Bertikala

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
eu: Horizontala

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
eu: Alderantzizko horizontala

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
eu: Alderantzizko bertikala

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
eu: "%s” inprimagailua ezabatu da

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
eu: Huts egin du inprimagailu berria gehitzean.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
eu: Ezin izan da interfazea kargatu: %s

en: Unlock to Add Printers and Change Settings
eu: Desblokeatu inprimagailuak gehitzeko eta ezarpenak aldatzeko

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
eu: Zain

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
eu: Pausatuta

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
eu: Prozesatzen

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
eu: Geldituta

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
eu: Bertan behera utzita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
eu: Abortatuta

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
eu: Osatuta

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
eu: JetDirect inprimagailua

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
eu: LPD inprimagailua

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
eu: %s - Xehetasunak

en: No suitable driver found
eu: Ez da kontrolatzaile egokirik aurkitu

en: Select PPD File
eu: Hautatu PPD fitxategia

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Open
eu: _Ireki

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
eu: PostScript Printer Description fitxategiak (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
eu: Hautapen automatikoa

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
eu: Inprimagailu lehenetsia

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
eu: Kapsulatutako GhostScript letra-tipoak soilik

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
eu: BIhurtu PS 1. mailara

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
eu: BIhurtu PS 2. mailara

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
eu: Aurre-iragazketarik ez

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
eu: Gehitu inprimagailua

en: Unlock Print Server
eu: Desblokeatu inprimatze-zerbitzaria

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
eu: Desblokeatu %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
eu: Sartu zure erabiltzaile-izena eta pasahitza %s kokalekuan dauden inprimagailuak ikusteko.

en: Searching for Printers
eu: Inprimagailuak bilatzen

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
eu: Serieko ataka

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
eu: Ataka paraleloa

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
eu: Kokalekua: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
eu: Helbidea: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
eu: Zerbitzariak autentifikazioa eskatzen du

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
eu[0]: Lan %uek autentifikazioa behar du
eu[1]: %u lanek autentifikazioa behar dute

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
eu: %s — Lan aktiboak

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
eu: Sartu kredentzialak %s(e)tik inprimatzeko.

en: %d of %d
eu: %d / %d

en: New shortcut…
eu: Laster-tekla berria…

en: Button %d
eu: %d. botoia

en: Button
eu: Botoia

en: Output:
eu: Irteera:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
eu: Mantendu aspektu-erlazioa (tamaina txikia):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
eu: Mapatu monitore bakarrera

en: Display Mapping
eu: Bistaratu mapaketa

en: _Close
eu: It_xi

en: Test Your _Settings
eu: Probatu zure _ezarpenak

en: Stylus
eu: Estiloa

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
eu: Taula

en: Batteries
eu: Bateriak

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
eu: Bateria

en: When _idle
eu: _Inaktibo dagoenean

en: Suspend
eu: Eseki

en: Power Off
eu: Itzali

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Off
eu: Desaktibatuta

en: When on battery power
eu: Bateriaren energiarekin

en: When plugged in
eu: Entxufea konektatutakoan

en: On
eu: Aktibatuta

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

[ctx: Idle time]
en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Automatic suspend
eu: Eseki automatikoki

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
eu: Errendimendu modua desgaitu egin da aldi batez laneko tenperatura asko igo delako.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
eu: Eramangarria detektatu da: errendimendu modua ez dago erabilgarri momentu honetan. Eraman gailua gainazal egonkor batera hura leheneratzeko.

en: Performance mode temporarily disabled.
eu: Errendimendu modua desgaitu egin da aldi batez.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
eu: Bateria gutxi: energia aurrezteko modua gaitu da. Bateria nahiko kargatuta dagoenean aurreko modua leheneratuko da.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
eu: Energia aurrezteko modua aktibatuta: “%s”.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
eu: Errendimendu modua aktibatuta: “%s”.

[ctx: Power profile]
en: Performance
eu: Errendimendua

en: High performance and power usage.
eu: Errendimendu eta energiaren erabilera altua.

[ctx: Power profile]
en: Balanced
eu: Orekatua

en: Standard performance and power usage.
eu: Errendimendu eta energiaren erabilera estandarra

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
eu: Energiaren aurrezpena

en: Reduced performance and power usage.
eu: Errendimendu eta energiaren erabilera murritza.

en: Unknown time
eu: Denbora ezezaguna

en: %i minute | %i minutes
eu[0]: minutu %i
eu[1]: %i minutu

en: %i hour | %i hours
eu[0]: Ordu %i
eu[1]: %i ordu

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
eu: %s erabat kargatu arte

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
eu: Kontuz: %s falta

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
eu: %s falta

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
eu: Erabat kargatuta

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
eu: Kargarik ez

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
eu: Hutsa

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
eu: Kargatzen

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
eu: Deskargatzen

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
eu: Haririk gabeko sagua

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
eu: Haririk gabeko teklatua

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
eu: Etenik gabeko energia hornidura

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
eu: Laguntzaile digital pertsonala

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
eu: Telefono mugikorra

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
eu: Multimedia-erreproduzigailua

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
eu: Ordenagailua

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
eu: Jokoetarako sarrerako gailua

[ctx: Battery name]
en: Main
eu: Nagusia

[ctx: Battery name]
en: Extra
eu: Gehigarria

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
eu: Espazio estandarrak

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
eu: Probako profila

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
eu: Kalitate baxua

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
eu: Tarteko kalitatea

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
eu: Kalitate altua

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
eu: GBU lehenetsia

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
eu: CMYK lehenetsia

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
eu: Grisa lehenetsia

en: Vendor supplied factory calibration data
eu: Saltzaileak emandako kalibrazioaren fabrikako datuak

en: Full-screen display correction not possible with this profile
eu: Pantaila osoko zuzenketa ezinezkoa da profila honekin

en: This profile may no longer be accurate
eu: Profila hau ezingo da gehiago zehatza izan

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
eu: Eramangarriaren pantaila

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
eu: Web-kamera integratuta

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
eu: %s pantaila

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
eu: %s eskanerra

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
eu: %s kamera

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
eu: %s inprimagailua

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
eu: %s web-kamera

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
eu: Lehenetsia:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
eu: Kolore-espazioa:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
eu: Probako profila:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
eu: Hautatu ICC profilaren fitxategia

en: _Import
eu: _Inportatu

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
eu: Onartutako ICC profilak

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
eu: Fitxategi denak

en: Screen
eu: Pantaila

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
eu: Gorde profila

en: _Save
eu: _Gorde

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
eu: Sortu kolore-profil bat hautatutako gailuarentzako

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
eu: Ez da neurgailurik detektatu. Ziurtatu zaitez piztuta eta ongi konektatuta dagoela.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
eu: Neurgailuak ez du inprimagailuaren profilarik onartzen

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
eu: Gailu mota ez dago oraingoz onartuta.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
eu: Jarri kalibrazioaren gailua karratuaren gainean eta egin klik "Hasi" botoian

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
eu: Mugitu kalibrazioaren gailua posizioa kalibratzeko eta egin klik  "Jarraitu" botoian

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
eu: Mugitu kalibrazioaren gailua gainazalaren posiziora eta egin klik  "Jarraitu" botoian

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
eu: Itxi eramangarriaren estalkia

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
eu: Berreskura ezin daitekeen barneko errorea gertatu da.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
eu: Kalibratzeko behar diren tresnak ez daude instalatuta.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
eu: Ezin izan da profila sortu.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
eu: Ez da helburuko puntu zuria eskuratu.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
eu: Osatuta!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
eu: Kalibrazioak huts egin du.

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
eu: Kalibrazioaren gailua ken dezakezu.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
eu: Ez mugitu kalibrazioaren gailua lanean ari den bitartean

en: Enable color management for %s
eu: Gaitu '%s'(r)en kolore-kudeaketa

en: Show color profiles for %s
eu: Erakutsi '%s'(r)en kolore-profilak

note: not calibrated
en: Not calibrated
eu: Kalibratu gabea

en: multiple sizes
eu: hainbat tamaina

en: No Desktop Background
eu: Mahaigaineko atzeko planorik ez

en: Select a picture
eu: Hautatu argazki bat

en: Current background
eu: Uneko atzeko planoa

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Testing %s
eu: %s probatzen

[ctx: volume]
en: 100%
eu: % 100

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
eu: Horizontala

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
eu: Bertikala eskuinera

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
eu: Bertikala ezkerrera

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
eu: Horizontala (iraulita)

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Apply Changes?
eu: Aplikatu aldaketak?

en: Changes Cannot be Applied
eu: Aldaketak ezin dira aplikatu

en: This could be due to hardware limitations.
eu: Hardwarearen mugen erruz izan daiteke.

en: More Warm
eu: Beroago

en: Less Warm
eu: Hotzago

en: None
eu: Bat ere ez

en: Custom Shortcuts
eu: Laster-tekla pertsonalizatuak

en: More…
eu: Gehiago…

en: No input sources found
eu: Ez da sarrerako iturbururik aurkitu

[ctx: Input Source]
en: Other
eu: Bestelakoa

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
eu: %s dagoeneko erabilia izaten ari da %s(e)rako. Hura ordezten baduzu, %s desgaitu egingo da

en: Enter the new shortcut
eu: Sartu laster-tekla berria

en: Set Custom Shortcut
eu: Ezarri laster-tekla pertsonalizatua

en: Set Shortcut
eu: Ezarri laster-tekla

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
eu: Sartu laster-tekla berria %s aldatzeko.

en: Add Custom Shortcut
eu: Gehitu laster-tekla pertsonalizatua

en: Alternate Characters Key
eu: Ordezko karaktereen tekla

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
eu: Ordezko karaktereen tekla karaktere gehigarriak sartzeko erabil daiteke. Batzuetan hirugarren aukera gisa inprimatuta ageri dira zure teklatuan.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
eu: Ezkerreko Alt tekla

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
eu: Eskuineko Alt tekla

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
eu: Ezkerreko Super tekla

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
eu: Eskuineko Super tekla

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
eu: Menu tekla

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
eu: Eskuineko Ctrl tekla

en: Compose Key
eu: Compose tekla

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
eu: Compose teklak mota askotako karaktereak sartzea ahalbidetzen du. Hura erabiltzeko, sakatu Compose tekla eta, ondoren, karaktereen sekuentzia bat. Adibidez, Compose tekla sakatuta, eta ondoren <b>C</b> eta <b>o</b> erabilita, <b>©</b> sartuko du; <b>a</b> eta ondoren <b>'</b> erabilita, <b>á</b> sartuko du.

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
eu: Maiuskulak blokeatzeko tekla

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
eu: Korritzea blokeatzeko tekla

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
eu: Pantaila inprimatzeko tekla

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
eu: Sarrerako iturburuak %s lasterbidea erabilita txandakatu daitezke.
    Lasterbide hori ezarpenetan aldatu daiteke.

en: %d modified | %d modified
eu[0]: %d aldatu da
eu[1]: %d aldatu da

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Reset All Shortcuts?
eu: Berrezarri lasterbide guztiak?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
eu: Lasterbideak berrezartzeak zure lasterbide pertsonalizatuei eragin diezaieke. Hori ezin da desegin.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Reset All
eu: Berrezarri dena

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: The new password is too short
eu: Pasahitza laburregia da

en: The new password is too simple
eu: Pasahitza sinpleegia da

en: The old and new passwords are too similar
eu: Pasahitz zaharra eta berria oso antzekoak dira

en: The new password has already been used recently.
eu: Pasahitz berria azken aldian erabilia izan da.

en: The new password must contain numeric or special characters
eu: Pasahitz berriak karaktere numeriko edo berezia(k) eduki behar ditu

en: The old and new passwords are the same
eu: Pasahitz zaharra eta berria berdinak dira

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
eu: Pasahitza aldatu egin da hasieran autentifikatu zinenetik

en: The new password does not contain enough different characters
eu: Pasahitz berriak ez dauzka nahikoa karaktere desberdin

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Please choose another password.
eu: Aukeratu beste pasahitz bat.

en: Please type your current password again.
eu: Idatzi zure uneko pasahitza berriro.

en: Password could not be changed
eu: Pasahitza ezin izan da aldatu

en: The passwords do not match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

en: Select
eu: Hautatu

en: Browse for more pictures
eu: Arakatu irudi gehiago

en: Cannot automatically join this type of domain
eu: Ezin da automatikoki honelako domeinu motarekin elkartu

en: No such domain or realm found
eu: Ez da halako domeinurik aurkitu

en: Cannot log in as %s at the %s domain
eu: Ezin da %s gisa saioa-hasi %s domeinuan

en: Invalid password, please try again
eu: Baliogabeko pasahitza, saiatu berriro

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
eu: Ezin izan da %s domeinuarekin konektatu: %s

en: the device needs to be claimed to perform this action
eu: gailua galdegin behar da ekintza hau gauzatu baino lehen

en: the device is already claimed by another process
eu: beste prozesu batek galdegin du gailua

en: you do not have permission to perform the action
eu: ez duzu ekintza gauzatzeko baimenik

en: no prints have been enrolled
eu: ez da inprimagailurik erregistratu

en: Failed to communicate with the device during enrollment
eu: Huts egin du erregistroan zehar gailuarekin komunikatzeak

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
eu: Huts egin du hatz-marken irakurgailuarekin komunikatzeak

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
eu: Huts egin du hatz-marken daemonarekin komunikatzeak

en: Failed to list fingerprints: %s
eu: Huts egin du hatz-markak zerrendatzeak: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
eu: Huts egin du gordetako hatz-markak ezabatzeak: %s

en: Left thumb
eu: Ezkerreko hatz potoloa

en: Left middle finger
eu: Ezkerreko erdiko hatza

en: _Left index finger
eu: E_zkerreko hatz erakuslea

en: Left ring finger
eu: Ezkerreko hatz nagia

en: Left little finger
eu: Ezkerreko hatz txikia

en: Right thumb
eu: Eskuineko hatz potoloa

en: Right middle finger
eu: Eskuineko erdiko hatza

en: _Right index finger
eu: E_skuineko hatz erakuslea

en: Right ring finger
eu: Eskuineko hatz nagia

en: Right little finger
eu: Eskuineko hatz txikia

en: Unknown Finger
eu: Hatz-marka ezezaguna

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
eu: Eginda

en: Fingerprint device disconnected
eu: Hatz-marken gailua deskonektatu da

en: Fingerprint device storage is full
eu: Hatz-marken gailuen biltegiratzea beteta dago

en: Failed to enroll new fingerprint
eu: Huts egin du hatz-marka berria erregistratzeak

en: Failed to start enrollment: %s
eu: Huts egin du erregistroa abiarazteak: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
eu: Huts egin du hatz-marka berria erregistratzeak

en: Failed to stop enrollment: %s
eu: Huts egin du erregistroa gelditzeak: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
eu: Altxatu eta kokatu hatza irakurgailuan behin eta berriro, zure hatz-marka erregistratzeko

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
eu: Eskaneatu hatz-marka berria

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
eu: Huts egin du hatz-marken %s gailua askatzeak: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
eu: Arazoa gailua irakurtzean

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
eu: Huts egin du hatz-marken %s gailuaren jabetza galdegiteak: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
eu: Huts egin du hatz-marken gailuak eskuratzeak: %s

en: Your account
eu: Zure kontua

en: Failed to delete user
eu: Huts egin du erabiltzailea ezabatzean

en: Failed to revoke remotely managed user
eu: Huts egin du urrunetik kudeatzeko erabiltzailea errebokatzean

en: You cannot delete your own account.
eu: Ezin duzu zeure kontua ezabatu.

en: %s is still logged in
eu: %s oraindik saioan sartuta dago

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
eu: Erabiltzailea ezabatzen bada saioan sartuta dagoen bitartean, sistema egoera inkoherentean utz daiteke.

en: Do you want to keep %s’s files?
eu: %s(r)en fitxategiak mantentzea nahi dituzu?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
eu: Karpeta nagusia, postaren ilara eta aldi baterako fitxategiak gordetzeko aukera dago erabiltzaile baten kontua ezabatzean.

en: _Delete Files
eu: _Ezabatu fitxategiak

en: _Keep Files
eu: _Mantendu fitxategiak

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
eu: Ziur zaude urrunetik kudeatutako “%s”(r)en kontua errebokatzea nahi duzula?

en: _Delete
eu: Ez_abatu

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
eu: Kontua desgaituta

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
eu: Hurrengo saioan ezartzeko

[ctx: Password mode]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Logged in
eu: Saioan sartuta

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
eu: Gaituta

en: Failed to contact the accounts service
eu: Huts egin du kontuaren zerbitzuarekin kontaktatzean

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
eu: Ziurtatu zaitez kontuen zerbitzua instalatuta eta gaituta dagoela.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
eu: Aldaketak egiteko
    aurrenik egin klik * ikonoan

en: Delete the selected user account
eu: Ezabatu hautatutako erabiltzailearen kontua

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
eu: Hautatutako erabiltzailearen kontua ezabatzeko
    aurrenik egin klik * ikonoan

en: Unlock to Add Users and Change Settings
eu: Desblokeatu erabiltzaileak gehitzeko eta ezarpenak aldatzeko

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
eu: Erabiltzaile-izenak honako karaktereak soilik eduki ditzake:  alfabetoko a-z arteko hizki minuskulak, digituak eta '.', '-' eta '_' karaktereak.

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
eu: Erabiltzaile-izen hori ez dago erabilgarri. Saiatu beste batekin.

en: The username is too long.
eu: Erabiltzaile-izena luzeegia da.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
eu: Zure karpeta nagusia izendatzeko erabiliko da, eta ezin da aldatu.

en: Should match the web address of your login provider.
eu: Zure kontuaren hornitzailearen web helbidearekin bat etorri behar du.

en: Failed to add account
eu: Huts egin du kontua gehitzean

en: Failed to register account
eu: Huts egin du kontua erregistratzean

en: No supported way to authenticate with this domain
eu: Ez dago modurik onartuta domeinu honekin autentifikatzeko

en: Failed to join domain
eu: Huts egin du domeinuarekin elkartzean

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
eu: Saioaren hasierako izenak ez du funtzionatzen.
    Saiatu berriro.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
eu: Saioaren hasierako pasahitzak ez du funtzionatzen.
    Saiatu berriro.

en: Failed to log into domain
eu: Huts egin du domeinuan saioa hastean

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
eu: Ezin da domeinua aurkitu. Ongi idatzi duzu?

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
eu: Pasahitz berriak zaharrarengandik desberdina izan behar du.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
eu: Saiatu hizki eta zenbaki batzuk aldatzen.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
eu: Saiatu pasahitza piska bat gehiago aldatzen.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
eu: Zure erabiltzaile-izenik gabeko pasahitz bat askoz ere sendoagoa litzateke.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
eu: Saiatu zure izena pasahitzean erabiltzea saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
eu: Saiatu pasahitzean sartutako hitz batzuk saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
eu: Saiatu hitz arruntak saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
eu: Saiatu dauden hitzen berrantolaketa saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
eu: Saiatu zenbaki gehiago erabiltzea.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
eu: Saiatu hizki maiuskulak gehiago erabiltzea.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
eu: Saiatu hizki minuskulak gehiago erabiltzea.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
eu: Saiatu karaktere berezi gehiago erabiltzea, harridura ikurra bezalakoak.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
eu: Saiatu hizki, zenbaki eta ikurren arteko nahasketa batekin.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
eu: Saiatu karaktere berdina errepikatzea saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
eu: Saiatu karaktere mota berdina errepikatzea saihestea: hizki, zenbaki eta ikurrak nahastu behar dituzu.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
eu: Saiatu 1234 edo abc bezalako sekuentziak saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
eu: Pasahitzak luzeagoa izan behar du. Saiatu hizki, zenbaki eta ikurren arteko nahasketa gehiagorekin.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
eu: Nahastu hizki maiuskulak eta minuskulak eta erabili zenbaki bat edo bi.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
eu: Hizki, zenbaki eta ikur gehiago gehitzeak sendoagoa egingo du.

en: This Week
eu: Aste honetan

en: Last Week
eu: Pasa den astean

en: Session Ended
eu: Saioa amaituta

en: Session Started
eu: Saioa hasita

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
eu: %s — Kontuaren jarduera

[ctx: Distance]
en: Short
eu: Laburra

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
eu: Pantailaren ¼

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
eu: Pantailaren ½

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
eu: Pantailaren ¾

[ctx: Distance]
en: Long
eu: Luzea

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: cursor size]
en: Medium
eu: Tartekoa

[ctx: cursor size]
en: Large
eu: Handia

[ctx: cursor size]
en: Larger
eu: Oso handia

[ctx: cursor size]
en: Largest
eu: Oso oso handia

en: System Bus
eu: Sistemaren bus-a

en: Full access
eu: Sarbide osoa

en: Session Bus
eu: Saioaren bus-a

en: Devices
eu: Gailuak

en: Full access to /dev
eu: Sarbide osoa /dev direktoriora

en: Network
eu: Sarea

en: Has network access
eu: Sarea atzitu dezake

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Read-only
eu: Irakurtzeko soilik

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Can change settings
eu: Ezarpenak aldatu ditzake

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
eu: %s aplikazioak honako baimenak ditu integratuta. Baimen horiek ezin dira aldatu. Baimen horien inguruko kezkaren bat baduzu, beharbada aplikazio hori kendu beharko zenuke.

en: Web Links
eu: Web estekak

en: Git Links
eu: Git estekak

en: %s Links
eu: %s estekak

en: Unset
eu: Ezarri gabe

en: Links
eu: Estekak

en: Hypertext Files
eu: Hipertestu-fitxategiak

en: Text Files
eu: Testu-fitxategiak

en: Image Files
eu: Irudi-fitxategiak

en: Font Files
eu: Letra-tipoen fitxategiak

en: Archive Files
eu: Artxibo-fitxategiak

en: Package Files
eu: Pakete-fitxategiak

en: Audio Files
eu: Audio-fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo-fitxategiak

en: Other Files
eu: Beste fitxategi batzuk

note: List of applications.
en: Applications
eu: Aplikazioak

[ctx: service is enabled]
en: On
eu: Aktibatuta

[ctx: service is disabled]
en: Off
eu: Desaktibatuta

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
eu: Gaituta

[ctx: service is active]
en: Active
eu: Aktibo

en: Choose a Folder
eu: Aukeratu karpeta

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
eu: Fitxategiak partekatzeak zure uneko sareko beste erabiltzaileek zure 'Publikoa' karpeta ikustea ahalbidetzen du honakoa erabilita: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
eu: Urruneko saio-hasiera gaituta dagoenean, urruneko erabiltzaileek konekta daitezke Shell Seguruko komandoa erabiliz: 
    %s

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Sharing
eu: Partekatzea

note: Label
en: No networks selected for sharing
eu: Ez da sarerik hautatu partekatzeko

en: Ask what to do
eu: Galdetu zer egin

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Open folder
eu: Ireki karpeta

en: Other Media
eu: Bestelako euskarria

en: Select an application for audio CDs
eu: Hautatu aplikazioa audio CDentzako

en: Select an application for video DVDs
eu: Hautatu aplikazioa bideo DVDentzako

en: Select an application to run when a music player is connected
eu: Hautatu aplikazio bat exekutatzeko musika erreproduzigailu bat konektatzean

en: Select an application to run when a camera is connected
eu: Hautatu aplikazio bat exekutatzeko kamera bat konektatzean

en: Select an application for software CDs
eu: Hautatu aplikazioa softwaredun Audio CDentzako

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
eu: Audio DVDa

en: blank Blu-ray disc
eu: Blu-Ray disko hutsa

en: blank CD disc
eu: CD disko hutsa

en: blank DVD disc
eu: DVD disko hutsa

en: blank HD DVD disc
eu: HD DVD disko hutsa

en: Blu-ray video disc
eu: Blu-Ray bideo diskoa

en: e-book reader
eu: liburu elektronikoen irakurlea

en: HD DVD video disc
eu: HD DVD bideo diskoa

en: Picture CD
eu: Argazkien CDa

en: Super Video CD
eu: Super Video CDa

en: Video CD
eu: Bideo CDa

en: Windows software
eu: Windows softwarea

[ctx: measurement format]
en: Imperial
eu: Inperiala

[ctx: measurement format]
en: Metric
eu: Metrika

en: Formats
eu: Formatuak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
eu: 64 bit

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
eu: 32 bit

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
eu: Wifigunea

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Unlock to Change Settings
eu: Desblokeatu ezarpenak aldatzeko

en: Other…
eu: Bestelakoa…

en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

note: 0 seconds
en: 0 seconds
eu: 0 segundo

en: never
eu: inoiz ere ez

en: today
eu: gaur

en: yesterday
eu: atzo

en: %i day ago | %i days ago
eu[0]: orain dela egun %i
eu[1]: orain dela %i egun

en: IPv4 Address
eu: IPv4 helbidea

en: IPv6 Address
eu: IPv6 helbidea

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: Hardware Address
eu: Hardwarearen helbidea

en: Default Route
eu: Ibilbide lehenetsia

en: DNS
eu: DNSa

en: Last used
eu: Erabilitako azkena

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
eu: Hariduna

en: Options…
eu: Aukerak…

en: missing EAP-FAST PAC file
eu: EAP-FAST PAC fitxategia falta da

en: Choose a PAC file
eu: Aukeratu PAC fitxategia

en: PAC files (*.pac)
eu: PAC fitxategiak (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
eu: EAP-LEAPren erabiltzaile-izena falta da

en: missing EAP-LEAP password
eu: EAP-LEAPren pasahitza falta da

en: missing leap-username
eu: 'leap'en erabiltzaile-izena falta da

en: missing leap-password
eu: 'leap'en pasahitza falta da

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
eu: EAP-PEAPren baliogabeko ZE ziurtagiria: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
eu: EAP-PEAPren baliogabeko ZE ziurtagiria: ez da ziurtagirik zehaztu

en: Choose a Certificate Authority certificate
eu: Aukeratu Ziurtagiri-Emailearen ziurtagiria

en: missing wep-key
eu: wep gakoa falta da

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
eu: baliogabeko wep gakoa: %zu luzera duen gakoak soilik digitu hamaseitarrak eduki ditzake

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
eu: baliogabeko wep gakoa: %zu luzera duen gakoak soilik ascii karaktereak eduki ditzake

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
eu: baliogabeko wep gakoa: gakoak okerreko %zu luzera du. Gako baten luzerak 5/13 (ascii) edo 10/26 (hamaseitarra) izan behar du

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
eu: baliogabeko wep gakoa: pasaesaldia ezin da hutsik egon behar

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
eu: baliogabeko wep gakoa: pasaesaldiak 64 karaktere baino gutxiago izan behar ditu

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
eu: definitu gabeko errorea 802.1x segurtasunean (wpa-eap)

en: no file selected
eu: ez da fitxategirik hautatu

en: unspecified error validating eap-method file
eu: zehaztugabeko errorea eap metodoaren fitxategia egiaztatzean

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
eu: DER, PEM, edo PKCS#12 gako pribatuak (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
eu: DER edo PEM ziurtagiriak (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
eu: EAP-TTLSren baliogabeko ZE ziurtagiria: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
eu: EAP-TTLSren baliogabeko ZE ziurtagiria: ez da ziurtagirik zehaztu

en: missing EAP username
eu: EAPren erabiltzaile-izena falta da

en: missing EAP password
eu: EAPren pasahitza falta da

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
eu: baliogabeko wpa-psk: gakoaren %zu luzera baliogabea. [8,63] byte edo 64 digitu hamaseitarrekoa izan behar du

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
eu: baliogabeko wepwpa-psk: ezin da hamaseitar gisa 64 byte dituen gakoa interpretatu

en: Unknown error validating 802.1X security
eu: Errore ezezaguna 802.1X segurtasuna egiaztatzean

en: Wi-Fi password is missing.
eu: Haririk gabekoaren pasahitza falta da.

en: missing EAP-TLS identity
eu: EAP-TLSren erabiltzaile-izena falta da

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
eu: EAP-TLSren baliogabeko ZE ziurtagiria: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
eu: EAP-TLSren baliogabeko ZE ziurtagiria: ez da ziurtagirik zehaztu

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
eu: EAP-TLSren baliogabeko gako pribatua: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
eu: EAP-TLSren baliogabeko erabiltzaile-ziurtagiria: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
eu: Zifratu gabeko gako pribatuak ez dira seguruak

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
eu: Hautatutako gako pribatua ez dirudi pasahitz batekin babestuta dagoenik. Horrek zure segurtasun-kredentzialak arriskuan jar ditzake. Hautatu pasahitzarekin babestutako gako pribatu bat.
    
    (Zure gako pribatua pasahitz batekin babes dezakezu openssl-rekin)

en: Choose your personal certificate
eu: Aukeratu zure ziurtagiri pertsonala

en: Choose your private key
eu: Aukeratu zure gako pribatua

en: Wi-Fi
eu: Wifia

en: Stop hotspot and disconnect any users?
eu: Gelditu wifigunea eta deskonektatu edozein erabiltzaile?

en: _Stop Hotspot
eu: _Gelditu wifigunea

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
eu: %s VPNa

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
eu: Egoera ezezaguna

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
eu: Kudeatu gabea

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
eu: Konektatzen

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
eu: Konektatuta

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
eu: Deskonektatzen

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
eu: Egoera ezezaguna (falta da)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
eu: Konexioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
eu: IParen konfigurazioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
eu: IParen konfigurazioa iraungi da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
eu: Ezkutukoak behar dira, baina ez dira eman

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
eu: 802.1x-ren eskatzailea deskonektatuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
eu: 802.1x-ren eskatzailearen konfigurazioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
eu: 802.1x-ren eskatzaileak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
eu: 802.1x-ren eskatzailea gehiegi luzatu da autentifikatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
eu: PPP zerbitzuak huts egin du abiatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
eu: PPP zerbitzua deskonektatuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
eu: PPP-ek huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
eu: DHCP-ren bezeroak huts egin du abiatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
eu: DHCP-ren bezeroaren errorea

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
eu: DHCP-ren bezeroak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
eu: Partekatutako konexioaren zerbitzuak huts egin du abiatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
eu: Partekatutako konexioaren zerbitzuak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
eu: IP automatikoaren zerbitzuak huts egin du abiatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
eu: IP automatikoaren zerbitzuaren errorea

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
eu: IP automatikoaren zerbitzuak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
eu: Linea lanpetuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
eu: Ez dago markatze-tonurik

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
eu: Ezin izan da garraiatzailerik ezarri

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
eu: Markatze-eskaeraren denbora iraungituta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
eu: Markatze-saiakerak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
eu: Modemaren hasieratzeak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
eu: Huts egin du zehaztutako APNa hautatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
eu: Ez da sarerik bilatzen ari

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
eu: Sarea erregistratzea ukatuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
eu: Sarea erregistratzearen denbora iraungituta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
eu: Huts egin du eskatutako sarearekin erregistratzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
eu: PINaren egiaztaketak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
eu: Agian gailuaren firmwarea falta da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
eu: Konexioa desagertu da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
eu: Existitzen den konexioa hartu da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
eu: Ez da modemik aurkitu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
eu: Bluetooth konexioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
eu: Ez da SIM txartelik sartu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
eu: SIMaren PINa behar da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
eu: SIMaren PUKa behar da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
eu: SIM arazoa

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
eu: Konexio-mendekotasunak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
eu: Firmwarea falta da

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
eu: Kablea deskonektatuta

en: Insecure network (WEP)
eu: Sare ez-segurua (WEP)

en: Secure network (WPA)
eu: Sare segurua (WPA)

en: Secure network (WPA2)
eu: Sare segurua (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
eu: Sare segurua (WPA3)

en: Secure network
eu: Sare segurua

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Delete Address
eu: Ezabatu helbidea

en: Delete Route
eu: Ezabatu bidea

en: automatic
eu: automatikoa

en: Identity
eu: Identitatea

en: Cannot import VPN connection
eu: Ezin da VPN konexioa inportatu

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
eu: Ezin izan da “%s” fitxategia irakurri, edo ez dauka VPN konexioaren informazio ezagunik.
    
    Errorea: %s.

en: Select file to import
eu: Hautatu fitxategia inportatzeko

en: A file named “%s” already exists.
eu: “%s” izeneko fitxategia badago lehendik ere.

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
eu: Nahi duzu %s gordetzen ari zaren VPN konexioarekin ordeztea?

en: Cannot export VPN connection
eu: Ezin da VPN konexioa esportatu

en: Export VPN connection
eu: Esportatu VPN konexioa

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
eu: Bat ere ez

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
eu: Irekitze hobetua

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
eu: WEP 40/128 bit-eko gakoa (hamaseitarra edo ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
eu: WEP 128 bit-eko pasaesaldia

en: Dynamic WEP (802.1x)
eu: WEP dinamikoa (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
eu: WPA eta WPA2 pertsonala

en: WPA & WPA2 Enterprise
eu: WPA eta WPA2 enpresa

en: WPA3 Personal
eu: WPA3 pertsonala

en: Preserve
eu: Mantendu

en: Permanent
eu: Betiko

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Stable
eu: Egonkorra

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
eu: Hemen sartutako MAC helbidea erabiliko da konexio hau aktibatzen den sareko gailuaren hardwarearen helbide gisa. Eginbide hau MAC helbidea klonatzea edo iruzurtzea bezala ezagutzen da. Adibidea: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
eu: %d. profila

en: Unable to open connection editor
eu: Ezin da konexioaren editorea ireki

en: New Profile
eu: Profil berria

en: _Add
eu: _Gehitu

en: VPN
eu: VPNa

en: Import from file…
eu: Inportatu fitxategitik…

en: Add VPN
eu: Gehitu VPNa

[ctx: Wifi security]
en: None
eu: Bat ere ez

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
eu: Inoiz ere ez

[ctx: Signal strength]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Signal strength]
en: Weak
eu: Ahula

[ctx: Signal strength]
en: Ok
eu: Ados

[ctx: Signal strength]
en: Good
eu: Ona

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
eu: Oso ona

en: Forget Connection
eu: Ahaztu konexioa

en: Remove Connection Profile
eu: Kendu konexioaren profila

en: Remove VPN
eu: Kendu VPNa

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Add new connection
eu: Gehitu konexio berria

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
eu: Wifigunea aktibatzen bada, gailua %s saretik deskonektatuko da eta ezin izango da internetera sartu wifi bidez.

en: Must have a minimum of 8 characters
eu: Gutxienez 8 karaktere izan behar ditu

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
eu: Aktibatu wifigunea?

en: Manual
eu: Eskuz

en: Automatic
eu: Automatikoa

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
eu: Webeko proxy-autoaurkitzailea erabiltzen da konfigurazioaren URLa ez denean ematen.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
eu: Hau ez da gomendatzen sare publiko ez-fidagarrietan.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
eu: Hautatutako sareen xehetasunak, pasahitzak eta konfigurazio pertsonalizatuak barne, galdu egingo dira.

en: _Forget
eu: _Ahaztu

en: Known Wi-Fi Networks
eu: Haririk gabeko sare ezagunak

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
eu: _Ahaztu

en: System policy prohibits use as a Hotspot
eu: Sistemaren arauek wifigune gisa erabiltzea debekatzen dute

en: Wireless device does not support Hotspot mode
eu: Haririk gabeko gailuak ez du wifigunearen modua onartzen

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
eu: Zerbait gaizki joan da. Jar zaitez harremanetan softwarearen sortzailearekin.

en: NetworkManager needs to be running.
eu: NetworkManager exekutatzen egon behar da.

en: 2G Only
eu: 2G soilik

en: 3G Only
eu: 3G soilik

en: 4G Only
eu: 4G soilik

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
eu: 2G, 3G, 4G (hobetsia)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
eu: 2G, 3G (hobetsia), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
eu: 2G (hobetsia), 3G, 4G

en: 3G, 4G (Preferred)
eu: 3G, 4G (hobetsia)

en: 3G (Preferred), 4G
eu: 3G (hobetsia), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
eu: 2G, 4G (hobetsia)

en: 2G (Preferred), 4G
eu: 2G (hobetsia), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
eu: 2G, 3G (hobetsia)

en: 2G (Preferred), 3G
eu: 2G (hobetsia), 3G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Not Registered
eu: Erregistratu gabea

en: Registered
eu: Erregistratua

en: Roaming
eu: Ibiltaritza

en: Searching
eu: Bilatzen

en: Denied
eu: Ukatua

en: SIM %d
eu: %d SIMa

en: Unlock SIM card
eu: Desblokeatu SIM txartela

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Please provide PIN code for SIM %d
eu: Sartu %d SIM txartelaren PIN kodea

en: Enter PIN to unlock your SIM card
eu: Sartu PIN kodea zure SIM txartela desblokeatzeko

en: Please provide PUK code for SIM %d
eu: Sartu %d SIM txartelaren PUK kodea

en: Enter PUK to unlock your SIM card
eu: Sartu PUK kodea a zure SIM txartela desblokeatzeko

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
eu[0]: Pasahitz okerra sartu da. Aukera %1$u geratzen zaizu
eu[1]: Pasahitz okerra sartu da. %1$u aukera geratzen zaizkizu

en: You have %u try left | You have %u tries left
eu[0]: Aukera %u geratzen zaizu
eu[1]: %u aukera geratzen zaizkizu

en: Wrong password entered.
eu: Pasahitz okerra sartu da.

en: PUK code should be an 8 digit number
eu: PUK kodea 8 digituko zenbakia da

en: Enter New PIN
eu: Sartu PIN berria

en: PIN code should be a 4-8 digit number
eu: PIN kodeak 4-8 digitu zenbakia izan behar du

en: _Set
eu: E_zarri

en: Operation Cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
eu: <b>Errorea:</b> Sarbidea ukatu da ezarpenak aldatzean

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
eu: <b>Error:</b> Ekipamendu mugikorraren errorea

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
eu: %Y.eko %Bren %e, %l:%M %p

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
eu: %Y.eko %Bren %e, %R

note: Translators: This is the time format used in 12-hour mode.
en: %l:%M %p
eu: %l:%M %p%l:%M %p

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
eu: Thunderbolt azpisistema (boltd) ez dago instalatuta edo gaizki konfiguratuta dago.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
eu: Thunderbolt ezin izan da detektatu.
    Sistemak ez dauka Thunderbolt euskarririk, BIOSean desgaitu egin da edo onartzen ez den segurtasun-maila batean ezarri da BIOSean.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
eu: Thunderbolt euskarria desgaitu egin da BIOSean.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
eu: Thunderbolten segurtasun-maila ezin izan da zehaztu.

en: Error switching direct mode: %s
eu: Errorea modu zuzena aldatzean: %s

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
eu: Konektatzen

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
eu: Konektatuta

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
eu: Baimen-errorea

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
eu: Baimentzen

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
eu: Funtzionaltasun murriztua

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
eu: Konektatua eta baimendua

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
eu: Baimendua hemen:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
eu: Konektatua hemen:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
eu: Erregistratua hemen:

en: Failed to authorize device:
eu: Ezin izan da gailua baimendu:

en: Failed to forget device:
eu: Ezin izan da gailua ahaztu:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
eu[0]: Beste gailu %uen mendekoa da
eu[1]: Beste %u gailuren mendekoa da

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
eu: Baimendua

en: Try clicking, double clicking, scrolling
eu: Saiatu klik, klik bikoitza egiten, korritzen

en: Five clicks, GEGL time!
eu: Bost klik, GEGL garaia!

en: Double click, primary button
eu: Klik bikoitza, botoi nagusia

en: Single click, primary button
eu: Klik bakuna, botoi nagusia

en: Double click, middle button
eu: Klik bikoitza, erdiko botoia

en: Single click, middle button
eu: Klik bakuna, erdiko botoia

en: Double click, secondary button
eu: Klik bikoitza, bigarren mailako botoia

en: Single click, secondary button
eu: Klik bakuna, bigarren mailako botoia

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
eu: Ikasi gehiago

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
eu: Arazo teknikoei buruzko txostenak bidaltzean %s hobetzen laguntzen diguzu. Txostenak modu anonimoan bidaltzen dira eta ez dute datu pertsonalik. %s

en: Empty all items from Trash?
eu: Hustu zakarrontziko elementu guztiak?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eu: Zakarrontziko elementu guztiak betirako ezabatuko dira.

en: _Empty Trash
eu: Hustu _zakarrontzia

en: Delete all the temporary files?
eu: Ezabatu aldi baterako fitxategi guztiak?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
eu: Aldi baterako fitxategi guztiak betirako ezabatuko dira.

en: _Purge Temporary Files
eu: _Ezabatu aldi baterako fitxategiak

[ctx: Online Account]
en: Other
eu: Bestelakoa

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
eu: %s kontua

en: Error removing account
eu: Errorea kontua kentzean

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
eu: %s kendu da

en: Display version number
eu: Erakutsi bertsio-zenbakia

en: Enable verbose mode
eu: Gaitu modu xehea

en: Search for the string
eu: Bilatu katea

en: List possible panel names and exit
eu: Zerrendatu panel posibleen izenak eta irten

en: Panel to display
eu: Panela bistaratzeko

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
eu: [PANELA] [ARGUMENTUA…]

en: Available panels:
eu: Panel erabilgarriak:

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
eu[0]: Irteera %u
eu[1]: %u irteera

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
eu[0]: Sarrera %u
eu[1]: %u sarrera

en: System Sounds
eu: Sistemaren soinuak

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
eu: Ez da inprimakirik aurkitu

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
eu: Sartu sareko helbidea edo bilatu inprimagailu bat

en: Authentication Required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
eu: Sartu zure erabiltzaile-izena eta pasahitza inprimatze-zerbitzarian.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
eu: Pasahitza

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
eu: Domeinua

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
eu: _Autentifikatu

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
eu: Garbitu denak

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
eu: _Autentifikatu

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
eu: Inprimagailuaren lan aktiborik ez

en: Select Printer Driver
eu: Hautatu inprimagailuaren kontrolatzailea

en: Loading drivers database…
eu: Kontrolatzaileen datu-basea kargatzen…

en: Printing Options
eu: Inprimatze-aukerak

en: Printer Details
eu: Inprimagailuaren xehetasunak

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
eu: Erabili inprimagailu lehenetsia

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
eu: Garbitu inprimagailuaren buruak

en: Remove Printer
eu: Kendu inprimagailua

en: Model
eu: Modeloa

en: Location
eu: Kokalekua

en: Ink Level
eu: Tintaren maila

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
eu: Berrabiarazi arazoa konpondutakoan.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Name
eu: Izena

en: Address
eu: Helbidea

en: Searching for preferred drivers…
eu: Kontrolatzaile hobetsiak bilatzen…

en: Search for Drivers
eu: Bilatu kontrolatzaileak

en: Select from Database…
eu: Hautatu datu-basetik…

en: Install PPD File…
eu: Instalatu PPD fitxategia…

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add Printer…
eu: Gehitu inprimagailua…

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
eu: Desegin

en: No printers
eu: Inprimagailurik ez

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
eu: Badirudi sistemako inprimatzeko
    zerbitzua ez dagoela erabilgarri.

en: Location services turned off
eu: Kokaleku-zerbitzuak itzalita

en: No applications can obtain location information.
eu: Aplikazioek ezin dute kokalekuaren informazioa eskuratu.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
eu: Kokaleku-zerbitzuek aplikazioek zure kokalekua ezagutzea baimentzen dute. Haririk gabekoa eta mugikorren banda zabala erabiltzeak zehaztasuna handiagotzen du.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
eu: Mozilla Location Service erabiltzen du: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Pribatutasun-politika</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
eu: Onartu beheko aplikazioek zure kokalekua ezagutu dezaten.

en: No Applications Have Asked for Location Access
eu: Ez dago aplikaziorik kokalekua erabiltzea eskatu duenik

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Middle Mouse Button Click
eu: Saguaren erdiko botoiarekin klik egitea

en: Right Mouse Button Click
eu: Saguaren eskuineko botoiarekin klik egitea

en: Back
eu: Atzera

en: Forward
eu: Aurrera

en: No stylus found
eu: Ez da estilorik aurkitu

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
eu: Hurbildu zure stylus gailua tabletaren ingurura hura konfiguratzeko

en: Eraser Pressure Feel
eu: Borragomaren presioaren sentikortasuna

en: Soft
eu: Biguna

en: Firm
eu: Irmoa

en: Top Button
eu: Goiko botoia

en: Lower Button
eu: Beheko botoia

en: Lowest Button
eu: Botoirik baxuena

en: Tip Pressure Feel
eu: Puntaren presioaren sentikortasuna

en: Tablet (absolute)
eu: Taula (absolutua)

en: Touchpad (relative)
eu: Ukipen-panela (erlatiboa)

en: Tablet Preferences
eu: Taularen hobespenak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: No tablet detected
eu: Ez da taularik aurkitu

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
eu: Konektatu edo piztu Wacom taula

en: Bluetooth Settings
eu: Bluetooth ezarpenak

en: Wacom Tablet
eu: Wacom taula

en: Tracking Mode
eu: Jarraipenaren modua

en: Left-Handed Orientation
eu: Ezkertiarrentzako orientazioa

en: Map to Monitor…
eu: Mapatu monitorera…

en: Map Buttons…
eu: Mapatu botoiak..

en: Calibrate…
eu: Kalibratu…

en: Adjust mouse settings
eu: Doitu saguaren ezarpenak

en: Adjust display resolution
eu: Doitu pantailaren bereizmena

en: Decouple Display
eu: Banandu pantaila

en: Screen Calibration
eu: Pantailaren kalibrazioa

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
eu: Ukitu helburuko markatzaileak pantailan agertzen diren ordenan taula kalibratzeko.

en: Mis-click detected, restarting…
eu: Okerreko klik detektatuta, berrabiarazten…

en: Map Buttons
eu: Mapatu botoiak

en: Map buttons to functions
eu: Mapatu botoiak funtzioetara

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
eu: Laster-tekla bat editatzeko: aukeratu "Bidali tekla sakatzea" ekintza, sakatu teklatuaren laster-teklaren botoia eta eduki sakatuta tekla berriak edo sakatu Atzera-tekla garbitzeko.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
eu: 15 minutu

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: Power Mode
eu: Energiaren modua

en: Affects system performance and power usage.
eu: Sistemaren errendimenduan eta energiaren erabileran eragina du.

en: Power Saving Options
eu: Energia aurrezteko aukerak

en: Automatic Screen Brightness
eu: Pantailaren distira automatikoa

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
eu: Pantailaren distira inguruko argiaren arabera doituko da.

en: Dim Screen
eu: Ilundu pantaila

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
eu: Pantailaren distira murrizten du ordenagailua aktibo ez dagoenean.

en: Screen _Blank
eu: I_tzali pantaila

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
eu: Pantaila itzaltzen du aktibitaterik gabe denbora batez egon ondoren.

en: Automatic Power Saver
eu: Energiaren aurrezte automatikoa

en: Enables power saver mode when battery is low.
eu: Energia aurrezteko modua gaitzen du bateria baxu dagoenean.

en: _Automatic Suspend
eu: Eseki _automatikoki

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
eu: Ordenagailua pausatzen du aktibitaterik gabe denbora batez egon ondoren.

en: Suspend & Power Button
eu: Esekitzeko eta itzaltzeko botoia

en: Po_wer Button Behavior
eu: Pi_zteko botoiaren portaera

en: Show Battery _Percentage
eu: Erakutsi bateriaren _ehunekoa

en: Automatic Suspend
eu: Esekitze automatikoa

en: _Plugged In
eu: _Entxufea konektatutakoan

en: On _Battery Power
eu: _Bateriaren energiarekin

en: Delay
eu: Atzerapena

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
eu: Kalibrazioak profil bat sortuko du pantailaren kolorea kudeatzeko. Kalibrazioa zenbat eta sakonagoa izan, kolore-profilaren kalitatea hobea izango da.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
eu: Ezingo duzu ordenagailua erabili kalibratzen ari den bitartean.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
eu: Kalitatea

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
eu: Estimatutako denbora

en: Calibration Quality
eu: Kalibrazioaren kalitatea

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
eu: Hautatu kalibrazioan erabiltzea nahi duzun sentsore-gailua.

en: Calibration Device
eu: Kalibrazioaren gailua

en: Select the type of display that is connected.
eu: Hautatu konektatuta dagoen pantaila mota.

en: Display Type
eu: Pantaila mota

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
eu: Hautatu helburuko pantailaren puntu zuria. Pantaila gehienak D65 argitasunera doitu beharko lirateke.

en: Profile Whitepoint
eu: Profilaren puntu zuria

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
eu: Ezarri pantailan zuretzako ohikoa den distira. Kolorearen kudeaketa zehatzagoa izango da distiraren maila horretan.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
eu: Bestela, gailu honen beste profiletariko batekin erabilitako distiraren maila erabil dezakezu

en: Display Brightness
eu: Pantailaren distira

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
eu: KOlore-profila bat erabil dezakezu ordenagailu desberdinetan, edo argitasun baldintza desberdinetarako profilak sor ditzakezu baita ere.

en: Profile Name:
eu: Profilaren izena:

en: Profile Name
eu: Profilaren izena

en: Profile successfully created!
eu: Profila ongi sortu da.

en: Copy profile
eu: Kopiatu profila

en: Requires writable media
eu: Euskarri idazgarria behar da

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
eu: You may find these instructions on how to use the profile on Profila <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> eta <a href="windows">Microsoft Windows</a> sistemetan nola erabil daitekeen buruzko informazioa lagungarri gerta dakizuke.

en: Summary
eu: Laburpena

en: Add Profile
eu: Gehitu profila

en: _Import File…
eu: _Inportatu fitxategia…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
eu: Arazoak aurkitu dira. Baliteke profilak ongi ez funtzionatzea. <a href="">Erakutsi xehetasunak.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
eu: Gailu bakoitzak koloreen profilaren eguneratzea behar du koloreak kudeatzeko.

en: Learn more about color management
eu: Ikasi kolore-kudeaketari buruz gehiago

en: _Set for all users
eu: _Ezarri erabiltzaile guztientzako

en: Set this profile for all users on this computer
eu: Ezarri profila hau ordenagailuko erabiltzaile guztientzako

en: _Enable
eu: _Gaitu

en: _Add profile
eu: _Gehitu profila

en: _Calibrate…
eu: _Kalibratu…

en: Calibrate the device
eu: Kalibratu gailua

en: _Remove profile
eu: Kendu _profila

en: _View details
eu: Ikusi _xehetasunak

en: Unable to detect any devices that can be color managed
eu: Ezin da koloreak kudea ditzakeen gailurik detektatu

en: Projector
eu: Proiektagailua

en: LCD (CCFL backlight)
eu: LCDa (atzeko CCFL argia)

en: LCD (RGB LED backlight)
eu: LCDa (atzeko LED RGB argia)

en: LCD (white LED backlight)
eu: LCDa (LED argi zuria)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
eu: Kolore-gama zabaleko LCDa (atzeko CCFL argia)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
eu: Kolore-gama zabaleko LCDa (atzeko LED GBU argia)

en: 40 minutes
eu: 40 minutu

en: Native to display
eu: Pantailarekiko jatorrizkoa

en: D50 (Printing and publishing)
eu: D50 (inprimazioa eta argitalpena)

en: D65 (Photography and graphics)
eu: D65 (argazki eta grafikoak)

en: Display Calibration
eu: Pantailaren kalibrazioa

note: This starts the calibration process
en: _Start
eu: _Hasi

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
eu: _Jarraitu

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
eu: _Eginda

en: No Bluetooth Found
eu: Ez da Bluetooth-ik aurkitu

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
eu: Konektatu Bluetooth gailua erabiltzeko

en: Bluetooth Turned Off
eu: Bluetooth-a itzalita

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
eu: Piztu gailuak konektatzean eta hartu fitxategien transferentziak.

en: Airplane Mode is on
eu: Hegazkin modua piztuta

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
eu: Bluetooth-a desaktibatuta dago hegazkinaren modua piztuta agoenean.

en: Turn Off Airplane Mode
eu: Itzali hegazkin modua

en: Hardware Airplane Mode is on
eu: Hardwarearen hegazkin modua piztuta

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
eu: Itzali hegazkin modua Bluetooth-a gaitzeko.

en: Add Picture…
eu: Gehitu argazkia…

en: Click a speaker to test
eu: Egin klik bozgorailu batean hura probatzeko

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Right
eu: Eskuinean

en: Bark
eu: Zaunka

en: Drip
eu: Ura

en: Glass
eu: Basoa

en: Sonar
eu: Sonarra

en: Rear
eu: Atzealdea

en: Front
eu: Aurrealdea

en: System Volume
eu: Sistemaren bolumena

en: Volume Levels
eu: Bolumen-mailak

en: Output
eu: Irteera

en: Output Device
eu: Irteerako gailua

en: Test
eu: Probatu

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Balance
eu: Balantzea

en: Fade
eu: Iraungi

en: Input
eu: Sarrera

en: Input Device
eu: Sarrerako gailua

en: Volume
eu: Bolumena

en: Alert Sound
eu: Alertako soinua

en: Refresh Rate
eu: Freskatze-tasa

en: Adjust for TV
eu: Doitu telebistarako

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
eu: Berrabiarazi iragazkia

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
eu: Denbora baterako desgaituta bihar arte

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
eu: Gaueko argiaren moduak pantailaren kolorea epeltzen du. Horrek begien estresa eta lo arazoak saihesten lagun dezake.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
eu: Gaueko argia

en: Schedule
eu: Antolaketa

en: Sunset to Sunrise
eu: Egunsentitik ilunabarrera

en: Manual Schedule
eu: Eskuzko programazioa

en: Times
eu: Orduak

en: From
eu: Nondik

en: Hour
eu: Ordua

en: Minute
eu: Minutua

en: To
eu: Nora

en: Color Temperature
eu: Kolore-tenperatura

en: Single Display
eu: Pantaila bakarra

en: Join Displays
eu: Batu pantailak

en: Mirror
eu: Ispilua

en: Display Mode
eu: Bistaratze-modua

en: Contains top bar and Activities
eu: Goiko barra eta 'Jarduerak' ditu

en: Primary Display
eu: Pantaila nagusia

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
eu: Arrastatu pantailak zure pantaila fisikoaren konfigurazioarekin bat egin dezaten. Hautatu pantaila bat haren ezarpenak aldatzeko.

en: Display Arrangement
eu: Pantailen antolaketa

en: Active Display
eu: Pantaila aktiboa

en: Display Configuration
eu: Pantailaren konfigurazioa

en: Blank Screen Delay
eu: Pantaila beltzaren atzerapena

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
eu: Pantaila belzteko igaroko den inaktibotasun-tartea.

en: Automatic Screen _Lock
eu: Pantailaren _blokeo automatikoa

en: Automatic _Screen Lock Delay
eu: Pantailaren blokeo _automatikoaren atzerapena

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
eu: Pantaila automatikoki blokeatuta dagoenean pantaila belzteko igaroko den denbora-tartea.

en: Show _Notifications on Lock Screen
eu: Erakutsi _jakinarazpenak blokeo-pantailan

en: Forbid new _USB devices
eu: Debekatu _USB gailu berriak

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
eu: Eragotzi USB gailu berriek sistemarekin lan egin dezaten pantaila blokeatuta dagoenean.

en: Displays
eu: Pantailak

en: Input Sources
eu: Sarrerako iturburuak

en: Includes keyboard layouts and input methods.
eu: Teklatuaren diseinuak eta sarrerako metodoak ere hartzen ditu.

en: Input Source Switching
eu: Sarrerako iturburua aldatzea

en: Use the _same source for all windows
eu: Erabili iturburu _bera leiho guztietan

en: Switch input sources _individually for each window
eu: Aldatu sarrerako iturburua ba_naka leiho bakoitzean

en: Special Character Entry
eu: Karaktere bereziaren sarrera

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
eu: Teklatuaren bidez ikurrak eta letren aldaerak sartzeko metodoak.

en: View and Customize Shortcuts
eu: Ikusi eta pertsonalizatu laster-teklak

en: Add an Input Source
eu: Gehitu sarrerako iturburua

en: Input methods can’t be used on the login screen
eu: Ezin dira sarrerako metodoak erabili saio-hasierako pantailan

en: Move up
eu: Eraman gora

en: Move down
eu: Eraman behera

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: View Keyboard Layout
eu: Bistaratu teklatuaren diseinua

en: Remove
eu: Kendu

en: Reset the shortcut to its default value
eu: Leheneratu laster-tekla bere balio lehenetsira

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
eu: Sakatu Esc tekla laster-tekla bertan behera uzteko edo atzera-tekla desgaitzeko.

en: Command
eu: Komandoa

en: Shortcut
eu: Laster-tekla

en: Set Shortcut…
eu: Ezarri laster-tekla…

en: Add
eu: Gehitu

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Set
eu: Ezarri

en: No input source selected
eu: Ez da sarrerako iturbururik hautatu

en: Add Custom Shortcuts
eu: Gehitu laster-tekla pertsonalizatuak

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
eu: Konfiguratu laster-tekla pertsonalizatuak aplikazioak abiarazteko, scriptak exekutatzeko eta gehiagorako.

en: Add Shortcut
eu: Gehitu laster-tekla

en: No keyboard shortcut found
eu: Ez da teklatuaren laster-teklarik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa

en: Reset All…
eu: Berrezarri dena…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
eu: Berrezarri laster-tekla guztiak beraien laster-tekla lehenetsira

en: Fingerprint Manager
eu: Hatz-marken kudeatzailea

en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

en: _No
eu: _Ez

en: _Yes
eu: _Bai

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
eu: Erregistratutako zure hatz-markak ezabatze nahi duzu, hatz-marken bidezko saio-hasiera desgaituz?

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
eu: Ez dago hatz-marken gailurik

en: Ensure the device is properly connected.
eu: Ziurtatu gailua ongi konektatuta dagoela.

en: No fingerprint device
eu: Ez dago hatz-marken gailurik

en: Choose the fingerprint device you want to configure
eu: Aukeratu konfiguratu nahi duzun hatz-marken gailua

en: Fingerprint Device
eu: Hatz-marken gailua

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
eu: Hatz-marken bidezko saio-hasierak hatza erabilita ordenagailua desblokeatzea eta saioa hastea ahalbidetzen du.

en: _Delete Fingerprints
eu: _Ezabatu hatz-markak

en: Fingerprint Login
eu: Hatz-marken bidezko saio-hasiera

en: Fingerprint Enroll
eu: Hatz-marken erregistroa

en: _Re-enroll this finger…
eu: Erregistratu berriro hatz hau…

en: _Add User…
eu: _Gehitu erabiltzailea…

en: Create a user account
eu: Sortu erabiltzailearen kontua

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
eu: Amaitu saioa aldaketek eragina izan dezaten

en: Restart Now
eu: Berrabiarazi orain

en: User Icon
eu: Erabiltzailearen ikonoa

en: Account Settings
eu: Kontuaren ezarpenak

en: _Administrator
eu: _Administratzailea

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
eu: Administratzaileek beste erabiltzaile batzuk gehitu edo kendu ditzakete, eta erabiltzaile guztien ezarpenak aldatu ditzakete.

en: _Parental Controls
eu: _Gurasoen kontrola

en: Open the Parental Controls application.
eu: Ireki gurasoen kontrolerako aplikazioa.

en: _Language
eu: _Hizkuntza

en: Authentication & Login
eu: Autentifikazioa eta saioa hastea

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: _Fingerprint Login
eu: _Hatz-markarekin saioa-hastea

en: A_utomatic Login
eu: Saio-hasiera _automatikoa

en: Account Activity
eu: Kontuaren jarduera

en: Remove User…
eu: Kendu erabiltzailea…

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
eu: Ez da erabiltzailerik aurkitu

en: Unlock to add a user account.
eu: Desblokeatu erabiltzaile-kontu bat gehitzeko.

en: Add User
eu: Gehitu erabiltzailea

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
eu: _Elkartu

en: Domain Administrator Login
eu: Domeinuaren administratzailearen saio-hasiera

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
eu: Enpresako saioa erabil ahal izateko, ordenagailu honek
    domeinun erregistratuta egon behar du. Eskatu iezaiozu sareko
    administratzaileari domeinuaren bere pasahitza idazteko hemen.

en: _Domain
eu: _Domeinua

en: Administrator _Name
eu: Administratzailearen _izena

en: Administrator Password
eu: Administratzailearen pasahitza

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Full Name
eu: _Izen osoa

en: Standard
eu: Arrunta

en: Administrator
eu: Administratzailea

en: Account _Type
eu: Kontu _mota

en: Allow user to set a password when they next _login
eu: Baimendu erabiltzaileei _hurrengo saio-hasieran pasahitza ezartzea

en: Set a password _now
eu: Ezarri pasahitza _orain

en: _Confirm
eu: _Berretsi

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
eu: Enpresako saio-hasieran baimenduta dago erabiltzaileen kontu zentralizatua erabiltzea gailu honetan. Kontu hau enpresaren interneteko baliabideak atzitzeko ere erabil dezakezu.

en: You are Offline
eu: Deskonektatuta zaude

en: You must be online in order to add enterprise users.
eu: Konektatu zaitez enpresako erabiltzaileak gehitzeko.

en: _Enterprise Login
eu: _Enpresako saio-hasiera

en: Take a Picture…
eu: Atera argazki bat…

en: Select a File…
eu: Hautatu fitxategia…

en: Change Password
eu: Aldatu pasahitza

en: Ch_ange
eu: _Aldatu

en: _Confirm New Password
eu: _Baieztatu pasahitz berria

en: _New Password
eu: Pasahitz _berria

en: Current _Password
eu: Uneko _pasahitza

en: Allow user to change their password on next login
eu: Baimendu erabiltzaileei hurrengo saio-hasieran haien pasahitzak ezartzea

en: Set a password now
eu: Ezarri pasahitza orain

en: Full Screen
eu: Pantaila osoa

en: Top Half
eu: Goiko erdia

en: Bottom Half
eu: Beheko erdia

en: Left Half
eu: Ezkerreko erdia

en: Right Half
eu: Eskuineko erdia

en: Zoom Options
eu: Zoomaren aukerak

en: _Zoom
eu: _Zooma

en: _Magnification:
eu: _Lupa:

en: _Follow mouse cursor
eu: _Jarraitu saguaren kurtsoreari

en: _Screen part:
eu: Pantaila-_zatia:

en: Magnifier _extends outside of screen
eu: Lupa pantailaren kanpoaldean _zabaltzen da

en: _Keep magnifier cursor centered
eu: _Mantendu luparen kurtsorea zentratuta

en: Magnifier cursor _pushes contents around
eu: Luparen kurtsorea edukia inguruan _bultzatzen du

en: Magnifier cursor moves with _contents
eu: Luparen kurtsorea edukiarekin _mugitzen da

en: Magnifier Position:
eu: Luparen posizioa:

en: Magnifier
eu: Lupa

en: _Thickness:
eu: L_odiera:

en: _Length:
eu: L_uzera:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
eu: _Kolorea:

en: _Crosshairs:
eu: _Gurutzaguneak:

en: _Overlaps mouse cursor
eu: Saguaren kurtsorea _teilakatzen du

en: Crosshairs
eu: Gurutzaguneak

en: _White on black:
eu: _Zuria beltzaren gainean:

en: _Brightness:
eu: _Distira:

en: _Contrast:
eu: _Kontrastea:

en: Color Effects:
eu: Kolore-efektuak:

en: Color Effects
eu: Kolore-efektuak

en: Typing Assist
eu: Idazketaren laguntzailea

en: _Sticky Keys
eu: Tekla _itsaskorrak

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
eu: Tratatu tekla aldatzaileen sekuentzia bat tekla konbinazio bat bezala

en: _Disable if two keys are pressed together
eu: _Desgaitu bi tekla batera sakatzen badira

en: Beep when a _modifier key is pressed
eu: Jo soinua _tekla aldatzailea sakatzean

en: S_low Keys
eu: Tekla _motelak

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
eu: Jarri atzerapena tekla bat sakatzen denetik onartu bitartekoa

en: A_cceptance delay:
eu: _Onarpenaren atzerapena:

en: Slow keys typing delay
eu: Tekla motelak sakatzearen atzerapena

en: Beep when a key is pr_essed
eu: Jo soinua _tekla bat sakatzean

en: Beep when a key is _accepted
eu: Jo soinua tekla bat _onartzean

en: Beep when a key is _rejected
eu: Jo soinua tekla bat e_zesten bada

en: _Bounce Keys
eu: _Errebote-teklak

en: Ignores fast duplicate keypresses
eu: Ez ikusi egin azkar sakatutako bikoiztutako teklei

en: Bounce keys typing delay
eu: Errebote-teklak sakatzearen atzerapena

en: _Enable by Keyboard
eu: _Gaitu teklatuaren bidez

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
eu: Aktibatu erabilgarritasunaren funtzionalitatea teklatutik

en: Repeat Keys
eu: Errepikatze-teklak

en: Key presses repeat when key is held down.
eu: Tekla sakatuta dagoen bitartean, tekla hori behin eta berriz errepikatzen da.

en: Repeat keys delay
eu: Tekla-errepikatzeen atzerapena

en: Speed
eu: Abiadura

en: Repeat keys speed
eu: Tekla-errepikatzeen abiadura

en: Click Assist
eu: Klik egitearen laguntzailea

en: _Simulated Secondary Click
eu: _2. mailako klik simulatua

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
eu: Abiarazi 2. mailako klik egitea botoi nagusia sakatuta edukitzean

en: Secondary click delay
eu: 2. mailako klik egitearen atzerapena

en: _Hover Click
eu: _Egin klik gainetik igarotzean

en: Trigger a click when the pointer hovers
eu: Abiarazi klika erakuslea gainean kokatzean

en: D_elay:
eu: _Atzerapena:

en: Motion _threshold:
eu: _Mugimenduaren atalasea:

en: Visual Alerts
eu: Abisu bisualak

en: _Test flash
eu: _Probatu distira

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
eu: Erabili adierazle bisuala soinuaren abisua gertatzean.

en: _Visual Alerts
eu: Abisu _bisualak

en: Flash the entire _window
eu: Distiratu _leiho osoa

en: Flash the entire _screen
eu: Distiratu _pantaila osoa

en: _Always Show Accessibility Menu
eu: Erakutsi _beti erabilerraztasunaren menua

en: Seeing
eu: Ikusmena

en: _High Contrast
eu: Kontraste _altua

en: _Large Text
eu: Testu _handia

en: Enable A_nimations
eu: Gaitu a_nimazioak

en: C_ursor Size
eu: Kurtsorearen _tamaina

en: Screen _Reader
eu: Pantaila _irakurlea

en: _Sound Keys
eu: _Teklak soinuarekin

en: Hearing
eu: Entzumena

en: Typing
eu: Idazketa

en: Screen _Keyboard
eu: Pantailako _teklatua

en: R_epeat Keys
eu: E_rrepikatze-teklak

en: Cursor _Blinking
eu: Kurtsore _keinukaria

en: _Typing Assist (AccessX)
eu: _Idazketaren laguntzailea (AccessX)

en: Pointing & Clicking
eu: Kokatzea eta klik egitea

en: _Mouse Keys
eu: _Sagu-teklak

en: _Locate Pointer
eu: _Aurkitu erakuslea

en: _Click Assist
eu: _Klik egitearen laguntzailea

en: _Double-Click Delay
eu: _Klik bikoitzaren atzerapena

en: Double-Click Delay
eu: Klik bikoitzaren atzerapena

en: Cursor Blinking
eu: Kurtsore keinukaria

en: Cursor blinks in text fields.
eu: Kurtsorea keinuka testu-eremuetan.

en: Cursor blinking speed
eu: Kurtsore-keinuaren abiadura

en: Sound Keys
eu: Teklak soinuarekin

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
eu: Jo soinua zenbakiak blokeatzeko edo maiuskulak blokeatzeko teklak aktibatzen edo desaktibatzen direnean.

en: Cursor Size
eu: Kurtsorearen tamaina

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
eu: Kurtsorearen tamaina zoomarekin erabil daiteke kurtsorea errazago ikus ahal izateko.

en: Screen Reader
eu: Pantaila irakurlea

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
eu: Pantailaren irakurleak bistaratutako testua irakurtzen du fokua mugitzen duzun arabera.

en: _Screen Reader
eu: Pantaila _irakurlea

en: General
eu: Orokorra

en: _Active Screen Edges
eu: Pantailaren ertz _aktiboak

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them.
eu: Arrastatu leihoak pantailaren goiko, ezkerreko eta eskuineko ertzetara haien tamaina aldatzeko.

en: Workspaces
eu: Laneko areak

en: _Dynamic workspaces
eu: Laneko area _dinamikoak

en: Automatically removes empty workspaces.
eu: Laneko area hutsak automatikoki kentzen ditu.

en: _Fixed number of workspaces
eu: Laneko areen kopuru _finkoa

en: Specify a number of permanent workspaces.
eu: Zehaztu laneko area iraunkorren kopuru bat.

en: _Number of Workspaces
eu: Laneko areen _kopurua

en: Multi-Monitor
eu: Monitore anitz

en: Workspaces on _primary display only
eu: Laneko areak monitore _nagusian soilik

en: Workspaces on all d_isplays
eu: Laneko areak pantaila _guztietan

en: No applications
eu: Aplikaziorik ez

en: Install some…
eu: Instalatu zenbait…

en: Permissions & Access
eu: Baimenak eta sarbidea

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
eu: Aplikazio honek atzitu nahi dituen datuak eta zerbitzuak eta horrek behar dituen baimenak.

en: Camera
eu: Kamera

en: Microphone
eu: Mikrofonoa

en: Location Services
eu: Kokalekuaren zerbitzuak

en: Built-in Permissions
eu: Integratutako baimenak

en: Cannot be changed
eu: Ezin dira aldatu

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
eu: Aplikazioen banakako baimenak <a href="privacy">Pribatutasuna</a> ezarpenetan berrikusi daitezke.

en: Integration
eu: Integrazioa

en: System features used by this application.
eu: Aplikazio honek darabiltzan sistema-eginbideak.

en: Search
eu: Bilatu

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Run in background
eu: Exekutatu atzeko planoan

en: Set Desktop Background
eu: Ezarri mahaigainaren atzeko planoa

en: Sounds
eu: Soinuak

en: Inhibit system keyboard shortcuts
eu: Galarazi sistemaren laster-teklak

en: Default Handlers
eu: Maneiatzaile lehenetsiak

en: Types of files and links that this application opens.
eu: Aplikazio honek irekitzen dituen fitxategi eta esteka motak.

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Usage
eu: Erabilera

en: How much resources this application is using.
eu: Aplikazio honek zenbat baliabide darabiltzan.

en: Storage
eu: Biltegiratzea

en: Open in Software
eu: Ireki Software aplikazioan

en: No results found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
eu: Diskoko zenbat espazio betetzen ari den aplikazio hau datuekin eta cacheekin.

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Data
eu: Datuak

en: Cache
eu: Cachea

en: <b>Total</b>
eu: <b>Guztira</b>

en: Clear Cache…
eu: Garbitu cachea…

en: Networks
eu: Sareak

en: _Computer Name
eu: Ordenagailuaren _izena

en: _File Sharing
eu: _Fitxategiak partekatzea

en: _Media Sharing
eu: _Multimedia partekatzea

en: _Remote Login
eu: _Urruneko saioa

en: Some services are disabled because of no network access.
eu: Zerbitzu batzuk desgaituta daude ez dagoelako sarerako sarbiderik.

en: File Sharing
eu: Fitxategiak partekatzea

en: _Require Password
eu: _Eskatu pasahitza

en: Remote Login
eu: Urruneko saioa

en: Device Name
eu: Gailuaren izena

en: Media Sharing
eu: Multimedia partekatzea

en: Share music, photos and videos over the network.
eu: Partekatu musika, argazkiak eta bideoak sarean zehar.

en: Folders
eu: Karpetak

en: _New connections must ask for access
eu: Konexio _berriek sarbidea eskatu behar dute

en: _Require a password
eu: _Eskatu pasahitza

en: Select how media should be handled
eu: Hautatu euskarria nola kudeatuko den

en: CD _audio
eu: CD _audioa

en: _DVD video
eu: _DVD bideoa

en: _Music player
eu: _Musika-erreproduzitzailea

en: _Photos
eu: _Argazkiak

en: _Software
eu: _Softwarea

en: _Other Media…
eu: _Bestelako euskarria…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
eu: _Inoiz ez galdetu edo abiarazi programak euskarria sartzean

en: Select how other media should be handled
eu: Hautatu bestelako euskarria nola kudeatuko den

en: _Action:
eu: _Ekintza:

en: _Type:
eu: _Mota:

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
eu: Aukeratu zenbakietarako, datetarako eta monetetarako formatuak. Aldaketak hurrengo saioa hastean sartuko dira indarrean.

en: Common Formats
eu: Formatu arruntak

en: All Formats
eu: Formatu guztiak

en: No Search Results
eu: Bilaketak ez du emaitzarik

en: Searches can be for countries or languages.
eu: Bilaketan herrialdeak edo hizkuntzak bilatu daitezke.

en: Preview
eu: Aurrebista

en: My Account
eu: Nire kontua

en: Login Screen
eu: Saio-hasierako pantaila

en: Language
eu: Hizkuntza

en: The language used for text in windows and web pages.
eu: Leihoetako eta web orrietako testuan erabiliko den hizkuntza.

en: Restart the session for changes to take effect
eu: Amaitu saioa aldaketek eragina izan dezaten

en: Restart…
eu: Berrabiarazi…

en: The format used for numbers, dates, and currencies.
eu: Zenbakietarako, datetarako eta monetetarako erabiliko den formatua.

en: _Formats
eu: _Formatuak

en: Login settings are used by all users when logging into the system
eu: Erabiltzaile guztiek saio-hasierako ezarpenak darabilte sisteman saioa hastean

en: Dates
eu: Datak

en: Dates & Times
eu: Data eta ordua

en: Numbers
eu: Zenbakiak

en: Measurement
eu: Neurria

en: Paper
eu: Papera

en: Hardware Model
eu: Hardware-eredua

en: Memory
eu: Memoria

en: Processor
eu: Prozesadorea

en: Graphics
eu: Grafikoak

en: Disk Capacity
eu: Diskoaren ahalmena

en: Calculating…
eu: Kalkulatzen…

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
eu: SE izena

en: OS Type
eu: SE mota

en: Windowing System
eu: Leiho-sistema

en: Virtualization
eu: Birtualizazioa

en: Software Updates
eu: Software-eguneratzeak

en: Rename Device
eu: Aldatu gailuaren izena

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
eu: Gailuaren izena hura identifikatzeko erabiltzen da sarean barrena bistaratzen denean, edo Bluetooth gailuekin parekatzen denean.

en: _Rename
eu: _Aldatu izena

en: Select Language
eu: Hautatu hizkuntza

en: _Select
eu: _Hautatu

en: No languages found
eu: Ez da hizkuntzarik aurkitu

en: Unlock…
eu: Desblokeatu…

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
eu: Zenbait ezarpen desblokeatu egin behar dira aldatu ahal izateko.

en: Increment Hour
eu: Gehitu orduak

en: Increment Minute
eu: Gehitu minutuak

en: Time
eu: Ordua

en: Decrement Hour
eu: Gutxitu orduak

en: Decrement Minute
eu: Gutxitu minutuak

en: Turn device off
eu: Desaktibatu gailua

en: Other Devices
eu: Beste gailuak

en: Not set up
eu: Konfiguratu gabe

en: _Type
eu: _Mota

en: Sho_w password
eu: Erakutsi _pasahitza

en: Tunneled TLS
eu: Tuneldun TLS

en: Protected EAP (PEAP)
eu: Babestutako EAP (PEAP)

en: Au_thentication
eu: _Autentifikazioa

en: I_dentity
eu: _Identitatea

en: _User certificate
eu: _Erabiltzailearen ziurtagiria

en: C_A certificate
eu: _ZE ziurtagiria

en: No CA certificate is _required
eu: Ez da ZE ziurtagirik _behar

en: Private _key
eu: _Gako pribatua

en: _Private key password
eu: Gako _pribatuaren pasahitza

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Authenticated
eu: Autentifikatuta

en: Both
eu: Biak

en: Anony_mous identity
eu: Nortasun _anonimoa

en: PAC _file
eu: PAC _fitxategia

en: _Inner authentication
eu: _Barneko autentifikazioa

en: Allow automatic PAC pro_visioning
eu: Baimendu PAC automatikoki _hornitzea

en: Version 0
eu: 0 bertsioa

en: Version 1
eu: 1 bertsioa

en: PEAP _version
eu: PEAP _bertsioa

en: 1 (Default)
eu: 1 (lehenetsia)

en: Open System
eu: Sistema irekia

en: Shared Key
eu: Partekatutako gakoa

en: _Key
eu: _Gakoa

en: Sho_w key
eu: E_rakutsi gakoa

en: WEP inde_x
eu: WEP _indizea

en: MSCHAPv2 (no EAP)
eu: MSCHAPv2 (EAP gabe)

en: S_ecurity
eu: _Segurtasuna

en: 802.1x _Security
eu: 802.1x segurtasuna

en: _MAC Address
eu: _MAC helbidea

en: _Cloned Address
eu: _Klonatutako helbidea

en: IPv_4 Method
eu: IPv_4 metodoa

en: Automatic (DHCP)
eu: Automatikoa (DHCP)

en: Link-Local Only
eu: Esteka lokalak soilik

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Shared to other computers
eu: Beste ordenagailuekin partekatua

en: Addresses
eu: Helbideak

en: Netmask
eu: Sare-maskara

en: Gateway
eu: Atebidea

en: Automatic DNS
eu: DNS automatikoa

en: Separate IP addresses with commas
eu: Bereiztu IP helbideak komaz

en: Routes
eu: Bideak

en: Automatic Routes
eu: Bide automatikoa

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
eu: Metrika

en: Use this connection _only for resources on its network
eu: Erabili _konexio hau soilik bere sareko baliabideentzako

en: _Name
eu: _Izena

en: M_TU
eu: MT_U

en: bytes
eu: byte

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
eu: (Errorea: ezin da VPN konexioaren editorea kargatu)

en: IPv_6 Method
eu: IPv_6 metodoa

en: Automatic, DHCP only
eu: Automatikoa (DHCP soilik)

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Signal Strength
eu: Seinalearen sendotasuna

en: Link speed
eu: Esteka-abiadura

en: Supported Frequencies
eu: Onartutako maiztasunak

en: Last Used
eu: Erabilitako azkena

en: Connect _automatically
eu: Konektatu _automatikoki

en: Make available to _other users
eu: Egin erabilgarri beste _erabiltzaileentzako

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
eu: _Neurtutako konexioa: datu-mugak ditu edo ordainketaren bat eragin dezake

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
eu: Software eguneratzeak eta beste deskarga handi batzuk ez dira automatikoki abiaraziko.

en: Turn VPN connection off
eu: Desaktibatu VPN konexioa

en: Network Name
eu: Sarearen izena

en: Turn Wi-Fi off
eu: Desaktibatu wifia

en: _Connect to Hidden Network…
eu: _Konektatu ezkutuko sarera…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
eu: _Aktibatu wifigunea…

en: _Known Wi-Fi Networks
eu: Haririk gabeko sare _ezagunak

en: Airplane Mode
eu: Hegazkin modua

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
eu: Haririk gabea, Bluetooth eta mugikorren banda zabala desgaitzen du

en: No Wi-Fi Adapter Found
eu: Ez da haririk gabeko moldagailurik aurkitu

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
eu: Ziurtatu zaitez haririk gabeko moldagailua entxufatuta eta piztuta edukitzeaz

en: Airplane Mode On
eu: Hegazkin modua piztuta

en: Turn off to use Wi-Fi
eu: Desaktibatu haririk gabekoa erabiltzeko

en: Wi-Fi Hotspot Active
eu: Wifigunea aktibo

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
eu: Gailu mugikorrek QR kodea eskaneatu dezakete konektatzeko.

en: Turn Off Hotspot…
eu: Desaktibatu wifigunea…

en: Visible Networks
eu: Sare ikusgaiak

en: NetworkManager needs to be running
eu: NetworkManager exekutatzen egon behar da

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
eu: Wifiguneari esker, zure internet-konexioa beste batzuekin partekatuko duzu, haiek konektatu ahal izango diren wifi-sare bat sortuko baituzu. Hori egiteko, wifi bidezkoa ez den interneteko konexio bat izan behar duzu.

en: Generate Random Password
eu: Sortu ausazko pasahitza

en: Autogenerate Password
eu: Sortu pasahitza automatikoki

en: _Turn On
eu: _Piztu

en: Network Proxy
eu: Sareko proxy-a

en: _HTTP Proxy
eu: _HTTP proxy-a

en: H_TTPS Proxy
eu: _HTTPS proxy-a

en: _FTP Proxy
eu: _FTP proxy-a

en: _Socks Host
eu: _Sock-en ostalaria

en: _Ignore Hosts
eu: _Ezikusi egin ostalariei

en: HTTP proxy port
eu: HTTP proxy-aren ataka

en: HTTPS proxy port
eu: HTTPS proxy-aren ataka

en: FTP proxy port
eu: FTP proxy-aren ataka

en: Socks proxy port
eu: Socks proxy-aren ataka

en: _Configuration URL
eu: _Konfigurazioaren URLa

en: SIM Lock
eu: SIM blokeoa

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: Close
eu: Itxi

en: _Lock SIM with PIN
eu: _Blokeatu SIMa PINarekin

en: Change PIN
eu: Aldatu PINa

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
eu: Sartu uneko PINa SIM blokeoaren ezarpenak aldatzeko

en: No SIM
eu: SIMik ez

en: Insert a SIM card to use this modem
eu: Txertatu SIM txartela modem hau erabiltzeko

en: SIM Locked
eu: SIMa blokeatuta

en: _Mobile Data
eu: Datu _mugikorrak

en: Access data using mobile network
eu: Atzitu datuak sare mugikorra erabilita

en: _Data Roaming
eu: _Datu-ibiltaritza

en: Use mobile data when roaming
eu: Erabili datu mugikorrak ibiltaritzan

en: _Network Mode
eu: _Sareko modua

en: N_etwork
eu: S_area

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: _Access Point Names
eu: Sa_rbide-puntuen izenak

en: _SIM Lock
eu: _SIM blokeoa

en: Lock SIM with PIN
eu: Blokeatu SIM txartela PINarekin

en: M_odem Details
eu: M_odemaren xehetasunak

en: Network Mode
eu: Sareko modua

en: _Automatic
eu: _Automatikoa

en: Choose Network
eu: Aukeratu sarea

en: Refresh Network Providers
eu: Freskatu sare-hornitzaileak

en: Modem Details
eu: Modemaren xehetasunak

en: Modem Status
eu: Modemaren egoera

en: Carrier
eu: Garraiatzailea

en: Network Type
eu: Sare mota

en: Network Status
eu: Sareaen egoera

en: Own Number
eu: Zenbaki propioa

en: Device Details
eu: Gailuaren xehetasunak

en: Firmware Version
eu: Firmwarearen bertsioa

en: Access Points
eu: Sarbide-puntuak

en: No WWAN Adapter Found
eu: Ez da WWAN moldagailurik aurkitu

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
eu: Ziurtatu haririk gabeko WAN/Cellular gailua daukazula

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
eu: Haririk gabeko WANa desgaitu egiten da hegazkin moduan piztean

en: _Turn off Airplane Mode
eu: _Itzali hegazkin modua

en: Data Connection
eu: Datu-konexioa

en: SIM card used for internet
eu: Interneterako erabilitako SIM txartela

en: Enable Mobile Network
eu: Gaitu sare mugikorra

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Maiatza

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Date & Time
eu: Data eta ordua

en: Year
eu: Urtea

en: Month
eu: Hila

en: Day
eu: Eguna

en: Time Zone
eu: Ordu-zona

en: Search for a city
eu: Bilatu herria

en: Automatic _Date & Time
eu: _Data eta ordu automatikoa

en: Requires internet access
eu: Interneteko konexioa behar da

en: Date & _Time
eu: Data eta _ordua

en: Automatic Time _Zone
eu: Ordu-_zona automatikoa

en: Requires location services enabled and internet access
eu: Kokaleku-zerbitzuek gaituta egon behar dute eta Interneterako sarbide eduki behar da

en: Time Z_one
eu: Ordu-_zona

en: Time _Format
eu: Orduaren _formatua

en: 24-hour
eu: 24 ordu

en: Camera is turned off
eu: Kamera itzalita dago

en: No applications can capture photos or video.
eu: Aplikazioek ezin dituzte argazkiak edo bideoa kapturatu.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
eu: Kamera erabilita, aplikazioek argazkiak eta bideoak kaptura ditzakete. Kamera desgaitzen bada, beharbada zenbait aplikaziok ez dute behar den moduan funtzionatuko.

en: Allow the applications below to use your camera.
eu: Onartu beheko aplikazioek zure kamera erabili dezaten.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
eu: Ez dago aplikaziorik kamera erabiltzeko baimena eskatu duenik

en: _Do Not Disturb
eu: Ez _gogaitu

en: _Lock Screen Notifications
eu: Pantaila b_lokeatzearen jakinarazpenak

en: Notification _Popups
eu: _Jakinarazpenen laster-leihoak

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
eu: Jakinarazpenak jakinarazpenen zerrendan agertzen jarraituko dute laster-leihoak desgaituta daudenean.

en: _Web
eu: _Weba

en: _Mail
eu: _Mezua

en: _Calendar
eu: _Egutegia

en: M_usic
eu: M_usika

en: _Video
eu: _Bideoa

en: Microphone is turned off
eu: Mikrofonoa itzalita dago

en: No applications can record sound.
eu: Aplikazioek ezin dute soinua grabatu.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
eu: Mikrofonoa erabilita, aplikazioek audioa grabatu eta entzun dezakete. Mikrofonoa desgaitzen bada, beharbada zenbait aplikaziok ez dute behar den moduan funtzionatuko.

en: Allow the applications below to use your microphone.
eu: Onartu beheko aplikazioek zure mikrofonoa erabili dezaten.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
eu: Ez dago aplikaziorik mikrofonoa erabiltzea eskatu duenik

en: Name:
eu: Izena:

en: Status:
eu: Egoera:

en: UUID:
eu: UUIDa:

en: Authorize and Connect
eu: Baimendu eta konektatu

en: Forget Device
eu: Ahaztu gailua

en: No Thunderbolt support
eu: Ez dago Thunderbolt euskarririk

en: Direct Access
eu: Sarbide zuzena

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
eu: Sarbide zuzena baimentzen du atrakeak eta kanpoko GPUak bezalako gailuetara.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
eu: USB eta Display Port gailuak soilik erantsi daitezke.

en: Pending Devices
eu: Zain dauden gailuak

en: No devices attached
eu: Ez dago gailurik erantsita

en: Primary Button
eu: Botoi nagusia

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
eu: Saguaren eta ukipen-panelaren botoi fisikoen ordena ezartzen du.

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse Speed
eu: Saguaren abiadura

en: Double-click timeout
eu: Klik bikoitzaren denbora-muga

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
eu: Korritze naturala

en: Scrolling moves the content, not the view.
eu: Korritzeak edukia mugitzen du, ez ikuspegia.

en: Touchpad
eu: Ukipen-panela

en: Touchpad Speed
eu: Ukipen-panelaren abiadura

en: Tap to Click
eu: Ukitu klik egiteko

en: Two-finger Scrolling
eu: Bi hatzeko korritzea

en: Edge Scrolling
eu: Ertzaren korritzea

en: Problem Reporting
eu: Arazoaren berri ematea

en: _Automatic Problem Reporting
eu: _Arazoei buruz txostena automatikoki bidali

en: File History
eu: Fitxategien historia

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
eu: Fitxategien historiak zuk erabilitako fitxategien erregistro bat gordetzen du. Informazio hori aplikazioen artean partekatzen da, eta errazago bihurtzen du erabili nahi dituzun fitxategiak aurkitzeko lana.

en: File H_istory
eu: Fitxategien h_istoria

en: File _History Duration
eu: Fitxategien _historiaren iraupena

en: _Clear History…
eu: _Garbitu historia…

en: Trash & Temporary Files
eu: Zakarrontziko eta aldi baterako fitxategiak

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
eu: Zakarrontziko eta aldi baterako fitxategiek zenbaitetan informazio pertsonala edo sentikorra izan dezakete. Automatikoki ezabatzen badira, pribatutasuna babesten lagundu dezakete.

en: Automatically Delete _Trash Content
eu: Ezabatu za_karrontziko edukia automatikoki

en: Automatically Delete Temporary _Files
eu: Ezabatu aldi _baterako fitxategiak automatikoki

en: Automatically Delete _Period
eu: Ezabatze automatikoaren _tartea

en: _Empty Trash…
eu: Hustu _zakarrontzia…

en: _Delete Temporary Files…
eu: _Ezabatu aldi baterako fitxategiak…

en: Connect to your data in the cloud
eu: Konektatu zure datuak lainoan

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
eu: Ez dago Interneteko konexiorik — konektatu lineako kontu berriak konfiguratzeko

en: Add an account
eu: Gehitu kontua

en: Remove Account
eu: Kendu kontua

en: All Settings
eu: Ezarpen guztiak

en: Primary Menu
eu: Menu nagusia

en: Warning: Development Version
eu: Abisua: garapen-bertsioa

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
eu: Ezarpenen bertsio hau garapenerako soilik erabili beharko litzateke. Sistemaren portaera okerra, datuen galera eta espero gabeko beste arazo batzuk gerta daitezke.

en: Help
eu: Laguntza

en: Printers
eu: Inprimagailuak

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
eu: Gehitu inprimagailuak, ikusi inprimatze-lanak eta erabaki zer inprimatzea nahi duzun

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
eu: Inprimagailua;Ilara;Inprimatu;Papera;Tinta;Tonerra;

en: Protect your location information
eu: Babestu zure kokalekuaren informazioa

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
eu: pantaila;blokeoa;diagnostikoa;kraskadura;pribatua;azkena;aldi baterakoa;tmp;indizea;izena;sarea;identitatea;pribatutasuna;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
eu: Ezarri botoi-mapatzea eta doitu arkatzaren sentikortasuna taula grafikoentzako

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
eu: Taula;Wacom;Estiloa;Borragoma;Sagua;

en: Power
eu: Energia

en: View your battery status and change power saving settings
eu: Ikusi bateriaren egoera eta aldatu energia aurrezteko ezarpenak

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
eu: Argindarra;Lo egin;Eseki;Hibernatu;Bateria;Distira;Itzali;Belztu;Monitorea;DPMS;Inaktibo;Energia;

en: Color
eu: Kolorea

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
eu: Kalibratu pantaila, kamera edo inprimagailuak bezalako gailuen kolorea

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
eu: Kolorea;ICC;Profila;Kalibratu;Inprimagailua;Pantaila;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
eu: Aktibatu eta desaktibatu Bluetooth eta konektatu gailuak

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
eu: partekatu;partekatzea;bluetooth;obex;

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Change your background image to a wallpaper or photo
eu: Aldatu atzeko planoko irudia horma-paper edo argazki batera

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
eu: Horma-papera;Pantaila;Mahaigaina;

en: Sound
eu: Soinua

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
eu: Aldatu soinuaren bolumena, sarrerak, irteerak eta eta alerten soinuak

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
eu: Txartela;Mikrofonoa;Bolumena;Iraungi;Balantzea;Bluetooth-a;Entzungailua;Audioa;Irteera;Sarrera;

en: Choose how to use connected monitors and projectors
eu: Aldatu konektatutako pantaila eta proiektagailuak nola erabiliko diren

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
eu: Panela;Proiektagailua;xrandr;Pantaila;Bereizmena;Freskatu;Monitorea;Gaua;Argia;Urdina;kolorea;egunsentia;ilunabarra;

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
eu: Aldatu teklatuko lasterbideak eta ezarri idazte-hobespenak, teklatu-diseinuak eta sarrerako iturburuak

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
eu: Laster-tekla;Laneko area;Leihoa;Tamaina aldatzea;Zooma;Kontrastea;Sarrera;Iturburua;Blokeatu;Bolumena;

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Add or remove users and change your password
eu: Gehitu edo kendu erabiltzaileak eta aldatu zure pasahitza

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
eu: Saio-hasiera;Izena;Hatz-marka;Avatarra;Logotipoa;Aurpegia;Pasahitza;Guraso-kontrolak;Pantaila-denbora;Aplikazio-mugak;Web mugak;Erabilera;Erabilera-muga;Gaztea;Haurra;

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
eu: Egin errazagoa ikusteko, entzuteko, idazteko, kokatzeko eta klik egiteko

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
eu: Teklatua;Sagua;a11y;Irisgarritasuna;Irisgarritasun Unibertsala;Kontrastea;Kurtsorea;Soinua;Zooma;Pantaila;Irakurgailua;handia;altua;handia;testua;letra-tipoa;tamaina;AccessX;Itsaskorra;Teklak;Geldoa;Errebotea;Sagua;Bikoitza;klik;Atzerapena;Abiadura;Lagundu;Errepikatu;Keinua;bisuala;entzumena;audioa;idazketa;

en: Multitasking
eu: Aldi bereko zereginak

en: Manage preferences for productivity and multitasking
eu: Kudeatu hobespenak produktibitaterako eta aldi bereko zereginetarako

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;
eu: Aldi bereko zereginak;Produktibitatea:Pertsonalizazioa;Mahaigaina;

en: Control various application permissions and settings
eu: Kontrolatu aplikazioen baimenak eta ezarpenak

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
eu: aplikazioa;flatpack;baimena;ezarpena;

en: Control what you want to share with others
eu: Kontrolatu besteekin zer partekatzea nahi duzun

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
eu: partekatu;partekatzea;ssh;ostalaria;izena;urrunekoa;mahaigaina;multimedia;bideoa;irudiak;argazkiak;filmak;zerbitzaria;errendatzea;

en: Removable Media
eu: Euskarri aldagarria

en: Configure Removable Media settings
eu: Konfiguratu euskarri aldagarriaren ezarpenak

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
eu: gailua;sistema;lehenetsia;aplikazioa;hobetsia;cd;dvd;usb;audioa;bideoa;diskoa;aldagarria;euskarria;exekuzioa;

en: Region & Language
eu: Eskualdea eta hizkuntza

en: Select your display language and formats
eu: Hautatu bistaratze-hizkuntza eta -formatuak

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
eu: Hizkuntza;Diseinua;Teklatua;Sarrera;

en: About
eu: Honi buruz

en: View information about your system
eu: Ikusi sistemari buruzko informazioa

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
eu: gailua;sistema;informazioa;ostalari-izena;memoria;prozesadorea;bertsioa;lehenetsia;aplikazioa;hobetsia;cd;dvd;usb;audioa;bideoa;diskoa;aldagarria;euskarria;auto-exekuzioa;

en: Control how you connect to the Internet
eu: Kontrolatu nola konektatzen zaren Internetera

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
eu: Sarea;IPa;LANa;Proxy-a;WANa;Bandazabala;Modema;Bluetooth-aa;VPNa;DNSa;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
eu: Kontrolatu haririk gabeko sareetara nola konektatuko zaren

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
eu: Sarea;Haririk gabea;Wi-Fia;Wifia;IPa;LANa;Bandazabala;DNSa;Wifigunea;

en: Mobile Network
eu: Sare mugikorra

en: Configure Telephony and mobile data connections
eu: Konfiguratu telefoniako eta datu mugikorreko konexioak

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
eu: telefonoa;wwan;telefonia;sim;mugikorra;

en: Change the date and time, including time zone
eu: Aldatu data eta ordua, ordu-zona barne

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
eu: Erlojua;Ordu-zona;Kokalekua;

en: Protect your pictures
eu: Babestu zure irudiak

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
eu: pantaila;blokeoa;diagnostikoa;kraskadura;pribatua;azkena;aldi baterako;tmp;izena;sarea;identitatea;

en: Control which notifications are displayed and what they show
eu: Kontrolatu jakinarazpenak nola bistaratzen diren eta zer erakusten duten

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
eu: jakinarazpenak;iragarkia;mezua;erretilua;laster-leihoa;

en: Default Applications
eu: Aplikazio lehenetsiak

en: Configure Default Applications
eu: Konfiguratu aplikazio lehenetsiak

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
eu: lehenetsia;aplikazioa;hobetsia;euskarria;

en: Protect your conversations
eu: Babestu zure hizketaldiak

en: Manage Thunderbolt devices
eu: Kudeatu Thunderbolt gailuak

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
eu: Thunderbolt;pribatutasuna;

en: Mouse & Touchpad
eu: Sagua eta ukipen-panela

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
eu: Aldatu saguaren edo ukipen-panelaren sentikortasuna eta hautatu eskuin edo ezkerreko eskuarekin erabiltzea

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
eu: Trackpad;Erakuslea;Klik;Sakatu;Bikoitza;Botoia;Trackball;Korritu;

en: Diagnostics
eu: Diagnostikoa

en: Report your problems
eu: Eman zure arazoen berri

en: File History & Trash
eu: Fitxategien historia eta zakarrontzia

en: Don't leave traces
eu: Ez utzi aztarnarik

en: Online Accounts
eu: Lineako kontuak

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
eu: Konektatu lineako zure kontuetara eta erabaki zertarako erabiliko dituzun

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
eu: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Weba;Linean;Berriketa;Egutegia;Posta;Kontaktua;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
eu: Hobespenak;Ezarpenak;

en: Turn zoom on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu zooma

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

en: Turn screen reader on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu pantailako irakurlea

en: Turn on-screen keyboard on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu pantailako teklatua

en: Increase text size
eu: Handiagotu testuaren tamaina

en: Decrease text size
eu: Txikiagotu testuaren tamaina

en: High contrast on or off
eu: Gaitu edo desgaitu kontraste altua

en: Switch to next input source
eu: Aldatu hurrengo sarrerako iturburura

en: Switch to previous input source
eu: Aldatu aurreko sarrerako iturburura

en: Launchers
eu: Abiarazleak

en: Launch help browser
eu: Abiatu laguntza-arakatzailea

en: Launch calculator
eu: Abiarazi kalkulagailua

en: Launch email client
eu: Abiarazi posta-bezeroa

en: Launch web browser
eu: Abiatu web arakatzailea

en: Home folder
eu: Karpeta nagusia

[ctx: keybinding]
en: Search
eu: Bilatu

en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

en: Save a screenshot to $PICTURES
eu: Gorde pantaila-argazkia hemen: $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
eu: Gorde leiho baten pantaila-argazkia hemen: $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
eu: Gorde area baten pantaila-argazkia hemen: $PICTURES

en: Sound and Media
eu: Soinua eta multimedia

en: Volume mute/unmute
eu: Bolumena mututu/mututasuna eten

en: Volume down
eu: Jaitsi bolumena

en: Volume up
eu: Igo bolumena

en: Microphone mute/unmute
eu: Mikrofonoa mututu/mututasuna eten

en: Launch media player
eu: Abiarazi multimedia-erreproduzitzailea

en: Play (or play/pause)
eu: Erreproduzitu (edo erreproduzitu/pausarazi)

en: Pause playback
eu: Pausarazi erreprodukzioa

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: Eject
eu: Egotzi

en: System
eu: Sistema

en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Lock screen
eu: Blokeatu pantaila
