budgie-control-center 1.2.0 - en to fur translation catalogue (1427 entries)

en: Two Sided
fur: Denant e daûr

en: Paper Type
fur: Gjenar di cjarte

en: Paper Source
fur: Sorzint cjarte

en: Output Tray
fur: Casset di jessude

[ctx: printing option]
en: Resolution
fur: Risoluzion

en: GhostScript pre-filtering
fur: Pre-filtradure GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
fur: Pagjinis par sfuei

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
fur: Denant e daûr

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
fur: Orientament

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
fur: Impostazions pagjine

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
fur: Opzions instalabii

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
fur: Lavôr

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
fur: Cualitât Imagjin

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
fur: Colôr

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
fur: Finidure

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
fur: Avanzadis

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
fur: Pagjine di prove

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
fur: Pagjine di prove

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
fur: Nissun lavôr atîf

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
fur[0]: %u Lavôr
fur[1]: %u Lavôrs

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
fur: Nete testinis stampant

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
fur: Toner in esauriment

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
fur: Toner esaurît

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
fur: Developer in esauriment

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
fur: Developer esaurît

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
fur: Furnidure toner in esauriment

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
fur: Furnidure toner esauride

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
fur: Tapon viert

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
fur: Sportel viert

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
fur: Cjarte in esauriment

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
fur: Cjarte esauride

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
fur: Fûr rêt

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
fur: Ferme

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
fur: Bidon scovacis cuasi plen

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
fur: Bidon scovacis plen

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
fur: Il fotocondutôr otic al sta par terminâ il sô timp di operativitât

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
fur: Il fotocondutôr otic nol funzione plui

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
fur: Pronte

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
fur: No acete lavôrs

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
fur: In elaborazion

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
fur: Produtôr

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
fur: Une bande

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
fur: Ôr lunc (standard)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
fur: Ôr curt (ribaltât)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
fur: Verticâl

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
fur: Orizontâl

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
fur: Orizontâl invertît

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
fur: Verticâl invertît

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
fur: La stampant “%s” e je stade eliminade

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
fur: Zonte de gnove stampant falide.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
fur: Impussibil cjariâ la interface: %s

en: Unlock to Add Printers and Change Settings
fur: Sbloche par zontâ stampadoris e cambiâ impostazions

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
fur: In atese

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
fur: In pause

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
fur: Autenticazion necessarie

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
fur: In elaborazion

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
fur: Fermât

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
fur: Anulât

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
fur: Interot

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
fur: Finît

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
fur: Stampant JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
fur: Stampant LPD

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
fur: Detais di %s

en: No suitable driver found
fur: Nissun driver adat cjatât

en: Select PPD File
fur: Selezione file PPD

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Open
fur: _Vierç

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
fur: Files PostScript Printer Description (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
fur: Automatic

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
fur: Impostazions predefinidis stampant

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
fur: Inclût nome i caratars GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
fur: Convertî a PS nivel 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
fur: Convertî a PS nivel 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
fur: Nissune pre-filtradure

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
fur: Zonte stampant

en: Unlock Print Server
fur: Sbloche servidôr di stampe

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
fur: Sbloche %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
fur: Scrîf non utent e password par viodi lis stampants su %s.

en: Searching for Printers
fur: Daûr a cirî stampants

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
fur: Puarte seriâl

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
fur: Puarte paralele

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
fur: Colocazion: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
fur: Direzion: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
fur: Il server al domande autenticazion

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
fur[0]: %u lavôr al domande autenticazion
fur[1]: %u lavôrs a domandin autenticazion

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
fur: %s — Lavôrs Atîfs

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
fur: Inserìs lis credenziâls par stampâ di %s.

en: %d of %d
fur: %d di %d

en: New shortcut…
fur: Gnove scurte…

en: Button %d
fur: Boton %d

en: Button
fur: Boton

en: Output:
fur: Jessude:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
fur: Tegnî il rapuart (letterbox):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
fur: Mape su singul visôr

en: Display Mapping
fur: Mapadure display

en: _Close
fur: _Siere

en: Test Your _Settings
fur: Prove lis _impostazions

en: Stylus
fur: Pene

en: Batteries
fur: Batariis

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
fur: Batarie

en: When _idle
fur: Cuant _inatîf

en: Suspend
fur: Sospindi

en: Power Off
fur: Distudâ

en: Hibernate
fur: Ibernâ

en: Nothing
fur: Nissune azion

en: Off
fur: Distudât

en: When on battery power
fur: Cuant che si dopre la batarie

en: When plugged in
fur: Cuant che al è alimentât

en: On
fur: Impiât

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
fur[0]: %d minût
fur[1]: %d minûts

[ctx: Idle time]
en: Never
fur: Mai

en: Automatic suspend
fur: Sospension automatiche

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
fur: Modalitât prestazions disabilitade in mût temporani par vie de temperadure di operazion elevade.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
fur: Portatil rilevât: modalitât prestazions no disponibile in mût temporani. Sposte il dispositîf suntune superficie stabile par ripristinâ.

en: Performance mode temporarily disabled.
fur: Modalitât prestazions disabilitade in mût temporani.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
fur: Cjarie batarie basse: sparagn energjetic abilitât. La modalitât precedente e vignarà ripristinade cuant che la batarie e sarà cjamade a suficience.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
fur: Modalitât sparagn energjetic ativade di “%s”.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
fur: Modalitât prestazions ativade di “%s”.

en: High performance and power usage.
fur: Prestazions elevadis e consum energjetic.

en: Standard performance and power usage.
fur: Prestazions normâls e consum energjetic.

en: Reduced performance and power usage.
fur: Prestazions ridotis e consum energjetic.

en: Unknown time
fur: Timp no cognossût

en: %i minute | %i minutes
fur[0]: %i minût
fur[1]: %i minûts

en: %i hour | %i hours
fur[0]: %i ore
fur[1]: %i oris

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
fur: %i %s e %i %s

en: hour | hours
fur[0]: ore
fur[1]: oris

en: minute | minutes
fur[0]: minût
fur[1]: minûts

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
fur: %s ae cjarie plene

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
fur: Atenzion: ancjemò %s

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
fur: ancjemò %s

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
fur: Cjarie

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
fur: Nol sta cjariant

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
fur: Scjarie

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
fur: In cjarie

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
fur: In scjarie

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
fur: Mouse cence fîl

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
fur: Tastiere cence fîl

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
fur: UPS

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
fur: PDA

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
fur: Celulâr

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
fur: Letôr multimediâl

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
fur: Dispositîf di input par zuiâ

[ctx: Battery name]
en: Main
fur: Principâl

[ctx: Battery name]
en: Extra
fur: Adizionâl

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
fur: Spazi  standard

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
fur: Prove profîl

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
fur: Cualitât basse

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
fur: Cualitât medie

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
fur: Cualitât alte

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
fur: RGB predefinît

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
fur: CMYK predefinît

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
fur: Gray predefinît

en: Vendor supplied factory calibration data
fur: Dâts di calibrazion di fabriche furnîts dal vendidôr

en: Full-screen display correction not possible with this profile
fur: Cun chest profîl nol è pussibil la corezion dal visôr a plen schermi

en: This profile may no longer be accurate
fur: Chest profîl al podarès no jessi plui precîs

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
fur: Visôr dal portatil

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
fur: Webcam integrade

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
fur: Monitor %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
fur: Scanner %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
fur: Fotocjamare %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
fur: Stampant %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
fur: Webcam %s

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
fur: Predefinît:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
fur: Spazi colôr:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
fur: Profîl di prove:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
fur: Selezionâ file profîl ICC

en: _Import
fur: _Impuarte

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
fur: Profîi ICC supuartâts

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
fur: Ducj i files

en: Screen
fur: Schermi

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
fur: Salve Profîl

en: _Save
fur: _Salve

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
fur: Cree un profîl di colôr pal dispositîf selezionât

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
fur: Nol è stât rilevât nissun strument di misure. Controle che al seti impiât e tacât te juste maniere.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
fur: Il strument di misure nol supuarte il profiling de stampant.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
fur: Il gjenar di dispositîf nol è al moment supuartât.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
fur: Place il tô dispositîf di calibrazion parsore dal cuadrât e sclice «Start»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
fur: Sposte il tô dispositîf di calibrazion su la posizion di calibradure e frache «Continue»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
fur: Sposte il tô dispositîf di calibrazion inte posizion di superficie e sclice «Continue»

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
fur: Siere il tapon (visôr) dal portatil

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
fur: Al è vignût fûr un erôr interni impussibil di recuperâ.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
fur: I struments necessaris pe calibradure no son instalâts.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
fur: Impussibil gjenerâ il profîl.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
fur: Impussibil vê il pont blanc prefissât.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
fur: Completât!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
fur: Calibrazion falide!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
fur: Al è pussibil gjavâ il dispositîf di calibrazion.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
fur: No sta disturbâ il dispositîf di calibrazion intant che al lavore

en: Enable color management for %s
fur: Abilite gjestion dal colôr par %s

en: Show color profiles for %s
fur: Mostre i profîi di colôr par %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
fur: No calibrât

en: multiple sizes
fur: dimensions multiplis

en: No Desktop Background
fur: Nissun fonts pe scrivanie

en: Select a picture
fur: Selezione un imagjin

en: Current background
fur: Fonts atuâl

en: Custom
fur: Personalizât

en: Testing %s
fur: Prove di %s

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
fur: Orizontâl

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
fur: Verticâl diestre

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
fur: Verticâl çampe

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
fur: Orizontâl (invertît)

en: _Apply
fur: _Apliche

en: Apply Changes?
fur: Aplicâ lis modifichis?

en: Changes Cannot be Applied
fur: Lis modifichis no puedin jessi aplicadis

en: This could be due to hardware limitations.
fur: Chest al podarès jessi par vie di limitazions hardware.

en: More Warm
fur: Plui cjalt

en: Less Warm
fur: Mancul cjalt

en: None
fur: Nissun

en: Custom Shortcuts
fur: Scurtis personalizadis

en: More…
fur: Plui…

en: No input sources found
fur: Nissune sorzint input cjatade

[ctx: Input Source]
en: Other
fur: Altri

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
fur: %s al è za doprât par %s. Se tu lu rimplacis, %s al vignarà disabilitât

en: Enter the new shortcut
fur: Inserìs la gnove scurte

en: Set Custom Shortcut
fur: Stabilìs la scurte personalizade

en: Set Shortcut
fur: Met la scurte

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
fur: Inserìs la gnove scurte par cambiâ %s.

en: Add Custom Shortcut
fur: Zonte scurte personalizade

en: Alternate Characters Key
fur: Tast caratars alternatîfs

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
fur: Il tast dai caratars alternatîfs al pues jessi doprât par inserî caratars adizionâi. Chescj cualchi volte a son stampâts te tastiere come tierce opzion.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
fur: Alt a çampe

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
fur: Alt a diestre

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
fur: Super di çampe

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
fur: Super di diestre

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
fur: Tast menù

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
fur: Ctrl di diestre

en: Compose Key
fur: Tast Compose

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
fur: Il tast compose al permet di inserî une grande varietât di caratars. Par doprâlu, frache compose e podopo une secuence di caratars.  Par esempli, il tast compose cun daûr <b>C</b> e <b>o</b> al inserirà <b>©</b>, <b>a</b> cun daûr <b>'</b> al inserirà <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
fur: Bloc Maiusc

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
fur: BlocScor

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
fur: Stampe

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
fur: Al è pussibil cambiâ sorzints di input doprant la scurte di tastiere %s.
    Al è pussibil cambiâ la scurte tes impostazions des scurtis di tastiere.

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurte di tastiere

en: Reset All Shortcuts?
fur: Ristabilìs dutis lis scurtis?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
fur: Ristabilint lis scurtis al podarès influençâ lis tôs scurtis personalizadis. Cheste operazion no pues jessi anulade.

en: Cancel
fur: Anule

en: Reset All
fur: Ristabilìs dut

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
fur: Disativât

en: Authentication failed
fur: Autenticazion falide

en: The new password is too short
fur: La gnove password e je masse curte

en: The new password is too simple
fur: La gnove password e je masse semplice

en: The old and new passwords are too similar
fur: La password vecje e chê gnove a son masse similis

en: The new password has already been used recently.
fur: La gnove password e je za stade doprade di resint.

en: The new password must contain numeric or special characters
fur: La gnove password e scugne vê caratars numerics o speciâi

en: The old and new passwords are the same
fur: La password vecje e chê gnove a son compagnis

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
fur: La tô password e je stade cambiade di cuant che tu ti sês autenticât!

en: The new password does not contain enough different characters
fur: La gnove password no à vonde caratars diferents

en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: Please choose another password.
fur: Sielç une altre password.

en: Please type your current password again.
fur: Scrîf di gnûf la tô password atuâl.

en: Password could not be changed
fur: Impussibil cambiâ la password

en: The passwords do not match.
fur: Lis password no corispuindin.

en: Select
fur: Selezione

en: Browse for more pictures
fur: Esplore altris imagjins

en: Cannot automatically join this type of domain
fur: Impussibil unîsi in automatic a chest gjenar di domini

en: No such domain or realm found
fur: Nissun domini o ream cjatâts

en: Cannot log in as %s at the %s domain
fur: Impussibil acedi come %s al domini %s

en: Invalid password, please try again
fur: Password no valide, prove di gnûf

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
fur: Impussibil tacâsi al domini %s: %s

en: the device needs to be claimed to perform this action
fur: si à di reclamâ il dispositîf par eseguî cheste azion

en: the device is already claimed by another process
fur: il dispositîf al è za reclamât di un altri procès

en: you do not have permission to perform the action
fur: no tu âs i permès par eseguî la azion

en: no prints have been enrolled
fur: no je stade regjistrade nissune impronte

en: Failed to communicate with the device during enrollment
fur: No si è rivâts a comunicâ cul dispositîf dilunc la regjistrazion

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
fur: No si è rivâts a comunicâ cul letôr di improntis digjitâls

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
fur: No si è rivâts a comunicâ cul demoni pes improntis digjitâls

en: Failed to list fingerprints: %s
fur: No si è rivâts a listâ lis improntis: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
fur: No si è rivâts a eliminâ lis improntis salvadis: %s

en: Left thumb
fur: Poleâr çamp

en: Left middle finger
fur: Medi çamp

en: _Left index finger
fur: Dêt indiç _çamp

en: Left ring finger
fur: Anulâr çamp

en: Left little finger
fur: Dêt piçul çamp

en: Right thumb
fur: Poleâr diestri

en: Right middle finger
fur: Medi diestri

en: _Right index finger
fur: Dêt indiç _diestri

en: Right ring finger
fur: Anulâr diestri

en: Right little finger
fur: Dêt piçul diestri

en: Unknown Finger
fur: Impronte no cognossude

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
fur: Completade

en: Fingerprint device disconnected
fur: Dispositîf pes improntis disconetût

en: Fingerprint device storage is full
fur: Il spazi di archiviazion dal dispositîf pes improntis al è plen

en: Failed to enroll new fingerprint
fur: No si è rivâts a regjistrâ la gnove impronte

en: Failed to start enrollment: %s
fur: No si è rivâts a scomençâ la regjistrazion: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
fur: No si è rivâts a regjistrâ la gnove impronte

en: Failed to stop enrollment: %s
fur: No si è rivâts a fermâ la regjistrazion: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
fur: Alce e met tantis voltis il to dêt sul letôr par regjistrâ la tô impronte

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
fur: Regjistre gnove impronte

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
fur: No si è rivâts a molâ il dispositîf pes improntis %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
fur: Probleme tal lei dal dispositîf

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
fur: No si è rivâts a riclamâ il dispositîf pes improntis %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
fur: No si è rivâts a otignî i dispositîfs pes improntis: %s

en: Your account
fur: Il to account

en: Failed to delete user
fur: Eliminazion utent falide

en: Failed to revoke remotely managed user
fur: No si è rivâts a revocâ l'utent gjestît di lontan

en: You cannot delete your own account.
fur: Nol è permetût eliminâ il propri account.

en: %s is still logged in
fur: %s nol à ancjemò terminât la session

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
fur: Eliminâ un utent intant che la sô session e je ancjemò in cors, al pues lassâ il sisteme in stât incoerent.

en: Do you want to keep %s’s files?
fur: Tignî i files di %s?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
fur: Al è pussibil tegnî la cartele home, la code di pueste e i varis files temporanis cuant che si elimine un account utent.

en: _Delete Files
fur: _Elimine i files

en: _Keep Files
fur: _Ten i files

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
fur: Revocâ pardabon l'account di %s gjestît di lontan?

en: _Delete
fur: _Elimine

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
fur: Account disabilitât

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
fur: Di stabilî al prossim acès

[ctx: Password mode]
en: None
fur: Nissun

en: Logged in
fur: Acès eseguît

[ctx: login date-time]
note: Translators: This is a time format string in the style of "22:58". It indicates a login time which follows a date.
en: %k:%M
fur: %H:%M

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
fur: Abilitât

en: Failed to contact the accounts service
fur: Comunicazion cun servizi account falide

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
fur: Sigurâsi che AccountService al sedi instalât e abilitât.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
fur: Par aplicâ cambiaments,
    fâs prime clic su la icone *

en: Delete the selected user account
fur: Elimine l'account utent selezionât

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
fur: Par eliminâ l'account utent selezionât,
    fâs prime clic su la icone *

en: Unlock to Add Users and Change Settings
fur: Sbloche par Zontâ utents e Cambiâ impostazions

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
fur: Il non utent di solit al à di jessi formât di letaris minusculis (de a ae z), numars e dai caratars chi daurman: - _

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
fur: Mi displâs, chel non utent nol è disponibil. Prove cuntun altri.

en: The username is too long.
fur: Il non utent al è masse lunc.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
fur: Chest al vignarà doprât par dâ un non ae tô cartele cjase (home) e nol podarà jessi cambiât.

en: Should match the web address of your login provider.
fur: Al varès di corispuindi ae direzion web dal to furnidôr di acès.

en: Failed to add account
fur: Zonte dal account falide

en: Failed to register account
fur: Regjistrazion account falide

en: No supported way to authenticate with this domain
fur: Nissun mût supuartât par autenticâsi cun chest domini

en: Failed to join domain
fur: Falît a unîsi al domini

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
fur: Non di acès no valit.
    Prove une altre volte.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
fur: Password no valide.
    Prove une altre volte.

en: Failed to log into domain
fur: Acès al domini falît

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
fur: Impussibil cjatâ il domini. Isal stât scrit mâl?

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
fur: La gnove password e scugne jessi divierse de precedent.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
fur: Prove cambie cualchi letare e numar.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
fur: Prove cambie la password un tic di plui.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
fur: Une password cence il tô non utent e sarès plui robuste.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
fur: Cîr di evitâ di doprâ il tô non te password.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
fur: Cîr di evitâ cualchi peraule includude te password.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
fur: Cîr di evitâ peraulis comunis.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
fur: Cîr di evitâ di tornâ a ordenâ  peraulis esistentis.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
fur: Cîr di doprâ plui numars.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
fur: Cîr di doprâ plui letaris maiusculis.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
fur: Cîr di doprâ plui letaris minusculis.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
fur: Cîr di doprâ plui caratars speciâi, come i ponts.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
fur: Cîr di doprâ une misture di letaris, numars e ponts.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
fur: Cîr di evitâ di ripeti il stes caratar.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
fur: Cîr di evitâ di ripeti il stes gjenar di caratar: tu scugnis miscliçâ letaris, numars e ponts.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
fur: Cîr di evitâ secuencis come 1234 o abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
fur: La password e scugne jessi plui lungje. Cîr di zontâ plui letaris, numars e ponts.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
fur: Misture letaris maiusculis e minusculis e cîr di doprâ un numar o doi.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
fur: Zontant plui letaris, numars e ponts si fasarà diventâ la password plui robuste.

en: This Week
fur: Cheste setemane

en: Last Week
fur: Setemane passade

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
fur: %e %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
fur: %e %b %Y

en: Session Ended
fur: Fin session

en: Session Started
fur: Inizi session

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
fur: %s — Ativitât dal account

[ctx: Distance]
en: Short
fur: Curt

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
fur: ¼ di schermi

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
fur: ½ schermi

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
fur: ¾ di schermi

[ctx: Distance]
en: Long
fur: Lungje

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
fur: Predefinide

[ctx: cursor size]
en: Medium
fur: Medie

[ctx: cursor size]
en: Large
fur: Grant

[ctx: cursor size]
en: Larger
fur: Plui grant

[ctx: cursor size]
en: Largest
fur: Il plui grant

en: System Bus
fur: Bus di sisteme

en: Full access
fur: Acès complet

en: Session Bus
fur: Bus di session

en: Devices
fur: Dispositîfs

en: Full access to /dev
fur: Acès complet a /dev

en: Network
fur: Rêt

en: Has network access
fur: Al à acès ae rêt

en: Home
fur: Cjase

en: Read-only
fur: Dome leture

en: Settings
fur: Impostazions

en: Can change settings
fur: Al pues cambiâ lis impostazions

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
fur: %s al à i permès integrâts chi daurman e no si puedin modificâ. Se chest ti preocupe, considere la opzion di gjavâ cheste aplicazion.

en: Web Links
fur: Colegaments Web

en: Git Links
fur: Colegaments Git

en: %s Links
fur: Colegaments %s

en: Unset
fur: No assegnâ

en: Links
fur: Colegaments

en: Hypertext Files
fur: Files di ipertest

en: Text Files
fur: Files di test

en: Image Files
fur: Files di imagjin

en: Font Files
fur: Files di caratar

en: Archive Files
fur: Files di archivi

en: Package Files
fur: Files di pachet

en: Audio Files
fur: Files di sun

en: Video Files
fur: Files di video

en: Other Files
fur: Altris files

note: List of applications.
en: Applications
fur: Aplicazions

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
fur: Abilitât

[ctx: service is active]
en: Active
fur: Atîf

en: Choose a Folder
fur: Sielzi une cartele

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
fur: La condivision di file e permet di condividi cun altris la proprie cartele Public su pe rêt atuâl doprant: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
fur: Cuant che l'acès esterni al è abilitât, i utents lontans a puedin tacâsi doprant il comant Secure Shell:
    %s

en: Copy
fur: Copie

en: Sharing
fur: Condivision

note: Label
en: No networks selected for sharing
fur: Nissune rêt selezionade pe condivision

en: Ask what to do
fur: Domande ce fâ

en: Do nothing
fur: No sta fâ nie

en: Open folder
fur: Vierç cartele

en: Other Media
fur: Vierç supuart

en: Select an application for audio CDs
fur: Sielç une aplicazion par i CD audio

en: Select an application for video DVDs
fur: Sielç une aplicazion par i DVD video

en: Select an application to run when a music player is connected
fur: Sielç une aplicazion di eseguî cuant che al ven tacât un letôr musicâl

en: Select an application to run when a camera is connected
fur: Sielç une aplicazion di eseguî cuant che e ven tacade une fotocjamare

en: Select an application for software CDs
fur: Sielç une aplicazion par i CD di software

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
fur: DVD audio

en: blank Blu-ray disc
fur: disc Blu-ray vueit

en: blank CD disc
fur: disc CD vueit

en: blank DVD disc
fur: disc DVD vueit

en: blank HD DVD disc
fur: disc HD DVD vueit

en: Blu-ray video disc
fur: Disc video Blu-ray

en: e-book reader
fur: letôr e-book

en: HD DVD video disc
fur: Disc video HD DVD

en: Windows software
fur: Software Windows

[ctx: measurement format]
en: Imperial
fur: Imperiâi

[ctx: measurement format]
en: Metric
fur: Metrics

en: Formats
fur: Formâts

en: Unknown
fur: No cognossût

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
fur: No cognossût

en: _Copy
fur: _Copie

en: Select _All
fur: Selezione _dut

en: Unlock to Change Settings
fur: Sblocâ par cambiâ lis impostazions

en: Other…
fur: Altri…

en: Today
fur: Vuê

en: Yesterday
fur: Îr

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
fur: %e %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
fur: %e %b %Y

en: %d hour | %d hours
fur[0]: %d ore
fur[1]: %d oris

en: %d second | %d seconds
fur[0]: %d secont
fur[1]: %d seconts

[ctx: hours minutes seconds]
note: 5 hours 2 minutes 12 seconds
en: %s %s %s
fur: %s, %s e %s

[ctx: hours minutes]
note: 5 hours 2 minutes
en: %s %s
fur: %s e %s

[ctx: minutes seconds]
note: 2 minutes 12 seconds
en: %s %s
fur: %s e %s

note: 0 seconds
en: 0 seconds
fur: 0 seconts

en: never
fur: mai

en: today
fur: vuê

en: yesterday
fur: îr

en: %i day ago | %i days ago
fur[0]: %i zornade indaûr
fur[1]: %i dîs indaûr

en: IPv4 Address
fur: Direzion IPv4

en: IPv6 Address
fur: Direzion IPv6

en: IP Address
fur: Direzions IP

en: Hardware Address
fur: Direzion Hardware

en: Default Route
fur: Instradament predefinît

en: Last used
fur: Ultime volte doprât

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
fur: Fîl

en: Options…
fur: Opzions…

en: missing EAP-FAST PAC file
fur: al mancje il file PAC di EAP-FAST

en: Choose a PAC file
fur: Sielç un file PAC

en: PAC files (*.pac)
fur: Files PAC (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
fur: al mancje il non utent EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
fur: e mancje la password EAP-LEAP

en: missing leap-username
fur: al mancje il non utent leap

en: missing leap-password
fur: e mancje la password leap

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
fur: CA dal certificât EAP-PEAP no valit: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
fur: CA dal certificât EAP-PEAP no valit: nissun certificât specificât

en: Choose a Certificate Authority certificate
fur: Sielç un certificât di une Autoritât di Certificazion

en: missing wep-key
fur: e mancje la clâf wep

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
fur: clâf wep no valide: une clâf di lungjece %zu e scugne contignî nome cifris esadecimâi

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
fur: clâf wep no valide: une clâf di lungjece %zu e scugne contignî nome caratars ascii

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
fur: clâf wep no valide: lungjece %zu de clâf sbaliade. Une clâf e scugne jessi o di lungjece 5/13 (ascii) o 10/26 (esadecimâl)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
fur: clâf wep no valide: la passphrase no pues jessi vueide

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
fur: clâf wep no valide: la passphrase no pues jessi plui curte di 64 caratars

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
fur: erôr no definît inte sigurece 802.1X (wpa-eap)

en: no file selected
fur: nissun file selezionât

en: unspecified error validating eap-method file
fur: erôr no specificât tal validâ il file dal metodi eap

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
fur: Clâfs privadis DER, PEM, o PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
fur: Certificâts DER o PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
fur: CA dal certificât EAP-TTLS no valit: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
fur: CA dal certificât EAP-TTLS no valit: nissun certificât specificât

en: missing EAP username
fur: al mancje il non utent EAP

en: missing EAP password
fur: e mancje la password EAP

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
fur: wpa-psk no valit: lungjece %zu de clâf no valide. E scugne jessi [8,63] bytes o 64 cifris esadecimâi

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
fur: wpa-psk no valit: impussibil interpretâ la clâf di 64 bytes come esadecimâl

en: Unknown error validating 802.1X security
fur: Erôr no cognossût tal validâ la sigurece 802.1X

en: Wi-Fi password is missing.
fur: E mancje la password dal Wi-Fi.

en: missing EAP-TLS identity
fur: e mancje la identitât EAP-TLS

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
fur: CA dal certificât EAP-TLS no valit: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
fur: CA dal certificât EAP-TLS no valit: nissun certificât specificât

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
fur: clâf privade EAP-TLS no valide: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
fur: certificât utent EAP-TLS no valit: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
fur: Lis clâfs privadis no cifradis no son siguris

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
fur: La clâf privade selezionade no somee jessi protete di une password. Chest al pues comprometi lis propris credenziâls di sigurece. Selezione une clâf privade protete di password.
    
    (Al è pussibil protezi lis propris clâfs privadis cun openssl)

en: Choose your personal certificate
fur: Sielzi il certificât personâl

en: Choose your private key
fur: Sielzi la clâf privade personâl

en: Stop hotspot and disconnect any users?
fur: Fermâ l'hotspot e disconeti ducj i utents?

en: _Stop Hotspot
fur: _Ferme Hotspot

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
fur: VPN %s

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
fur: Stât no cognossût

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
fur: No gjestît

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
fur: No disponibil

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
fur: Daûr a coneti

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
fur: Autenticazion necessarie

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
fur: Tacât

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
fur: Daûr a distacâsi

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
fur: Conession falide

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
fur: Stât no cognossût (al mancje)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
fur: Configurazion falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
fur: Configurazion IP falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
fur: Configurazion IP scjadude

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
fur: A jerin domandâts segrets, ma no son stâts dâts

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
fur: Supplicant 802.1x distacât

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
fur: configurazion supplicant 802.1x falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
fur: Supplicant 802.1x falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
fur: Le autenticazion dal supplicant 802.1x e à doprât masse timp

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
fur: Inviament dal servizi PPP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
fur: Servizi PPP disconetût

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
fur: PPP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
fur: Inviament dal client DHCP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
fur: Erôr client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
fur: Client DHCP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
fur: Inviament dal servizi di conession condividude falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
fur: Servizi conession condividude falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
fur: Inviament dal servizi AutoIP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
fur: Erôr servizi AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
fur: Servizi AutoIP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
fur: Linie ocupade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
fur: Nissun segnâl di clamade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
fur: Impussibil stabilî cualchi puartant

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
fur: La richieste di selezion e je scjadude

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
fur: Tentatîf di selezion falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
fur: Iniziazion modem falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
fur: Selezion dal APN specificât falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
fur: Nissune ricercje di rêts ative

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
fur: Regjistrazion rêt neade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
fur: Regjistrazion rêt scjadude

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
fur: Regjistrazion falide su pe rêt domandade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
fur: Verifiche PIN falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
fur: Al podarès mancjâ il firmware dal dispositîf

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
fur: Conession sparide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
fur: A je stade considerade la conession esistente

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
fur: Modem no cjatât

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
fur: Conession Bluetooth falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
fur: Schede SIM no inseride

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
fur: Si domande codiç PIN de SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
fur: Si domande codiç PUK de SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
fur: Schede SIM falade/sbaliade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
fur: Dipendence de conession falide

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
fur: Firmware mancjant

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
fur: Fil stacât

en: Insecure network (WEP)
fur: Rêt no sigure (WEP)

en: Secure network (WPA)
fur: Rêt sigure (WPA)

en: Secure network (WPA2)
fur: Rêt sigure (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
fur: Rêt sigure (WPA3)

en: Secure network
fur: Rêt sigure

en: Security
fur: Sigurece

en: Delete Address
fur: Elimine direzion

en: Delete Route
fur: Elimine instradament

en: Identity
fur: Identitât

en: Cannot import VPN connection
fur: Impussibil impuartâ la conession VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
fur: Impussibil lei il file «%s» opûr nol ten informazions di conession VPN ricognossudis
    
    Erôr: %s.

en: Select file to import
fur: Selezione un file di impuartâ

en: A file named “%s” already exists.
fur: Un file clamât «%s» al esist za.

en: _Replace
fur: _Rimplace

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
fur: Vûstu rimplaçâ %s cun la conession VPN che tu stâs salvant?

en: Cannot export VPN connection
fur: Impussibil espuartâ la conession VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
fur: Impussibil espuartâ la conession VPN «%s» su %s.
    
    Erôr: %s.

en: Export VPN connection
fur: Espuarte la conession VPN

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
fur: Nissune

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
fur: Clâf WEP 40/128-bit(Hex o ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
fur: Passphrase WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
fur: WEP dinamic (802.1x)

en: WPA3 Personal
fur: WPA3 personâl

en: Preserve
fur: Conserve

en: Random
fur: Casuâl

en: Stable
fur: Stabile

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
fur: La direzion MAC inseride chi e vignarà doprade come direzion hardware pal dispositîf di rêt dulà che cheste conession e je ativade. Cheste funzionalitât e je cognossude come clonazion MAC o spoofing. Esempli: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
fur: Profîl %d

en: Unable to open connection editor
fur: Impussibil vierzi l'editor di conession

en: New Profile
fur: Gnûf profîl

en: _Add
fur: _Zonte

en: Import from file…
fur: Impuarte di file…

en: Add VPN
fur: Zonte VPN

[ctx: Wifi security]
en: None
fur: Nissune

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
fur: Mai

[ctx: Signal strength]
en: None
fur: Nissune

[ctx: Signal strength]
en: Weak
fur: Debul

[ctx: Signal strength]
en: Good
fur: Bon

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
fur: Ecelent

en: Forget Connection
fur: Dismentee conession

en: Remove Connection Profile
fur: Gjave profîl conession

en: Remove VPN
fur: Gjave VPN

en: Details
fur: Detais

en: Add new connection
fur: Zonte gnove conession

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
fur: Impiant l'hotspot tu ti disconetarâs di %s e nol sarà pussibil acedi  su internet vie Wi-Fi.

en: Must have a minimum of 8 characters
fur: E scugne vê un minim di 8 caratars

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
fur: Impiâ hotspot Wi-Fi?

en: Manual
fur: Manuâl

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
fur: La individuazion automatiche dal proxy web e ven doprade cuant che nol ven dât l'URL di configurazion.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
fur: Nol è conseât par rêts publichis no fidadis.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
fur: A vignaran pierdûts i detais par lis rêts selezionadis, includût lis password e ogni configurazion personalizade.

en: _Forget
fur: _Dismentee

en: Known Wi-Fi Networks
fur: Rêts Wi-Fi cognossudis

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
fur: _Dismentee

en: System policy prohibits use as a Hotspot
fur: La politiche di sisteme e proibìs l'ûs come Hotspot

en: Wireless device does not support Hotspot mode
fur: Il dispositîf wireless nol supuarte la modalitât Hotspot

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
fur: Orpo, al somee che alc al sedi lât par stuart. Contate il furnidôr di software.

en: NetworkManager needs to be running.
fur: NetworkManager al à di jessi in esecuzion.

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
fur: %e %B %Y, %I:%M %p

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
fur: %e %B %Y, %H:%M

note: Translators: This is the time format used in 12-hour mode.
en: %l:%M %p
fur: %I:%M %p

note: Translators: This is the time format used in 24-hour mode.
en: %R
fur: %H:%M

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
fur: Il sot-sisteme Thunderbolt (boltd) nol è instalât o nol è stât configurât in maniere adate.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
fur: Nol è stât pussibil rilevât Thunderbolt.
    O al mancje tal sisteme il supuart par Thunderbolt, o al è stât disabilitât tal BIOS o al è stât configurât tal BIOS a un nivel di sigurece no supuartât.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
fur: Il supuart a Thunderbolt al è stât disabilitât tal BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
fur: Impussibil determinâ il nivel di sigurece di Thunderbolt.

en: Error switching direct mode: %s
fur: Erôr tal passâ ae modalitât direte: %s

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
fur: Daûr a disconeti

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
fur: Daûr a coneti

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
fur: Conetût

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
fur: Erôr di autorizazion

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
fur: Daûr a autorizâ

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
fur: Funzionalitât ridote

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
fur: Conetût e autorizât

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
fur: No cognossût

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
fur: Autorizât aes:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
fur: Conetût aes:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
fur: Regjistrât aes:

en: Failed to authorize device:
fur: No i è rivâts a autorizâ il dispositîf:

en: Failed to forget device:
fur: No si è rivâts a dismenteâ il dispositîf:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
fur[0]: Al dipent di %u altri dispositîf
fur[1]: Al dipent di %u altris dispositîfs

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
fur: Erôr

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
fur: Autorizât

en: Try clicking, double clicking, scrolling
fur: Prove a fâ clic, dopli-clic o scori

en: Five clicks, GEGL time!
fur: Cinc clic, e je ore di GEGL!

en: Double click, primary button
fur: Dopli-clic, boton primari

en: Single click, primary button
fur: Clic singul, boton primari

en: Double click, middle button
fur: Dopli-clic, boton centrâl

en: Single click, middle button
fur: Clic singul, boton centrâl

en: Double click, secondary button
fur: Dopli-clic, boton secondari

en: Single click, secondary button
fur: Clic singul, boton secondari

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
fur: Plui informazions

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
fur: Inviâ lis segnalazions di problemis tecnics nus jude di miorâ %s. Lis segnalazions a vegnin inviadis in maniere anonime e privis di dâts personâi. %s

en: Empty all items from Trash?
fur: Disvuedâ la scovacere?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
fur: Ducj i elements te scovacere a vignaran eliminâts in maniere definitive.

en: _Empty Trash
fur: Dis_vuede scovacere

en: Delete all the temporary files?
fur: Eliminâ ducj i files temporanis?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
fur: Ducj i files temporanis a vignaran eliminâts in maniere definitive.

en: _Purge Temporary Files
fur: _Nete files temporanis

[ctx: Online Account]
en: Other
fur: Altri

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
fur: Account di %s

en: Error removing account
fur: Erôr tal gjava l'account

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
fur: %s gjavât

en: Display version number
fur: Mostre numar version

en: Enable verbose mode
fur: Abilite modalitât lungje/fetose

en: Search for the string
fur: Cîr la stringhe

en: List possible panel names and exit
fur: Liste i nons dai panei disponibii e jes

en: Panel to display
fur: Panel di mostrâ

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
fur: [PANEL] [ARGOMENT…]

en: Available panels:
fur: Panei disponibii:

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
fur[0]: %u jessude
fur[1]: %u jessudis

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
fur[0]: %u ingrès
fur[1]: %u jentradis

en: System Sounds
fur: Suns di sisteme

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
fur: _Sbloche

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
fur: Nissune stampant cjatade

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
fur: Scrîf une direzion di rêt o cîr une stampant

en: Authentication Required
fur: Autenticazion necessarie

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
fur: Scrîf non utent e password par viodi lis stampants su Servidôr Stampant.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
fur: Non utent

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
fur: Domini

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
fur: A_utentiche

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
fur: Nete dut

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
fur: _Autentiche

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
fur: Nissun lavôr di stampe atîf

en: Select Printer Driver
fur: Selezione driver stampant

en: Loading drivers database…
fur: Cjariament base di dâts dai driver…

en: Printing Options
fur: Opzions di stampe

en: Printer Details
fur: Detais stampant

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
fur: Dopre la stampant come impostazion predefinide

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
fur: Nete testinis stampant

en: Remove Printer
fur: Gjave stampant

en: Location
fur: Colocazion

en: Ink Level
fur: Nivel ingjustri

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
fur: Torne invie cuant che il probleme al ven risolt.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
fur: Torne invie

en: Name
fur: Non

en: Address
fur: Direzion

en: Searching for preferred drivers…
fur: Ricercje driver preferîts…

en: Search for Drivers
fur: Cîr Drivers

en: Select from Database…
fur: Selezione de Base di dâts…

en: Install PPD File…
fur: Instale file PPD…

en: Authenticate
fur: Autentiche

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add Printer…
fur: Zonte stampadore…

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
fur: Disfe

en: No printers
fur: Nissune stampant

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
fur: Il servizi di sisteme pe stampe
    nol somee jessi disponibil.

en: Location services turned off
fur: Servizis su la posizion distudâts

en: No applications can obtain location information.
fur: Nissune aplicazion e pues otignî informazion su la posizion.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
fur: I servizis su la localizazion a permetin a lis aplicazions di cognossi la tô posizion. Doprant il Wi-Fi e la bande largje mobile e aumente la precision.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
fur: Al dopre il servizi di localizazion di Mozilla: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Politiche di Privacy</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
fur: Permet aes aplicazions chi sot di determinâ la tô posizion.

en: No Applications Have Asked for Location Access
fur: Nissune aplicazion e à domandât di doprâ la tô posizion

en: Default
fur: Predefinît

en: Middle Mouse Button Click
fur: Clic boton di mieç dal mouse

en: Right Mouse Button Click
fur: Clic boton diestri dal mouse

en: Back
fur: Indaûr

en: Forward
fur: Indenant

en: No stylus found
fur: Nissune pene cjatade

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
fur: Sposte la tô pene dongje de taulete par configurâle

en: Eraser Pressure Feel
fur: Sensibilitât de gome

en: Soft
fur: Lizere

en: Firm
fur: Pesante

en: Top Button
fur: Boton superiôr

en: Lower Button
fur: Boton inferiôr

en: Lowest Button
fur: Boton plui in bas

en: Tip Pressure Feel
fur: Sensibilitât de ponte

en: Tablet (absolute)
fur: Taulete (assolude)

en: Tablet Preferences
fur: Preferencis de taulete

en: _Help
fur: _Jutori

en: No tablet detected
fur: Nissune taulete rilevade

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
fur: Tacâ o impiâ la taulete Wacom

en: Bluetooth Settings
fur: Impostazions Bluetooth

en: Wacom Tablet
fur: Taulete Wacom

en: Tracking Mode
fur: Modalitât segnadure

en: Left-Handed Orientation
fur: Orientament par çampins

en: Map to Monitor…
fur: Mape su visôr…

en: Map Buttons…
fur: Associe botons…

en: Calibrate…
fur: Calibre…

en: Adjust mouse settings
fur: Juste lis impostazions dal mouse

en: Adjust display resolution
fur: Juste la risoluzion dal visôr

en: Decouple Display
fur: Discubie i visôrs

en: Screen Calibration
fur: Calibrazion schermi

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
fur: Fâs "tap" sui segnepuest cuant che a vegnin fûr sul visôr par calibrâ la taulete grafiche.

en: Mis-click detected, restarting…
fur: Rilevât clic sbaliât, si torne a inviâ…

en: Map Buttons
fur: Associe botons

en: Map buttons to functions
fur: Associe i botons a lis funzions

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
fur: Par modificâ une scurte, sielzi la azion "Invie pression tascj", scliçâ il boton de scurte de tastiere e tignî scliçâts i gnûfs tascj, o se no scliçâ Backspace par scancelâle.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
fur: 15 minûts

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
fur: 30 minûts

en: Power Mode
fur: Modalitât potence

en: Affects system performance and power usage.
fur: Al influìs su lis prestazions dal sisteme e sul consum energjetic.

en: Power Saving Options
fur: Opzions di sparagn energjetic

en: Automatic Screen Brightness
fur: Luminositât dal schermi automatiche

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
fur: La luminositât dal schermi si juste in base ae lûs tor ator.

en: Dim Screen
fur: Scurî il schermi

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
fur: Al diminuìs la luminositât dal schermi cuant che il computer al è inatîf.

en: Screen _Blank
fur: Schermi _neri

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
fur: Al distude il schermi daspò un periodi di inativitât.

en: Automatic Power Saver
fur: Sparagn energjetic automatic

en: Enables power saver mode when battery is low.
fur: Al abilite la modalitât di sparagn energjetic cuant che la cjarie de batarie e je basse.

en: _Automatic Suspend
fur: Sospension _automatiche

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
fur: Al met in pause il computer dopo un periodi di inativitât.

en: Suspend & Power Button
fur: Sospension e boton par distudâ

en: Po_wer Button Behavior
fur: Compuartament boton par _impiâ

en: Show Battery _Percentage
fur: Mostre _percentuâl batarie

en: Automatic Suspend
fur: Sospension automatiche

en: _Plugged In
fur: Alimentât de _prese

en: On _Battery Power
fur: Alimentât a _batarie

en: Delay
fur: Ritart

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
fur: La calibradure e produsarà un profîl che tu puedis doprâ par gjestî i colôrs dal visôr. Plui tu stâs a calibrâ miôr a sarà la cualitât dal profîl colôr.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
fur: Nol sarà pussibil doprâ il computer fintremai che la calibrazion e je in vore.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
fur: Cualitât

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
fur: Timp stimât

en: Calibration Quality
fur: Cualitât calibradure

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
fur: Selezione il dispositîf sensôr che tu âs voie di doprâ par calibrâ.

en: Calibration Device
fur: Dispositîf par calibrâ

en: Select the type of display that is connected.
fur: Selezione il gjenar di visôr tacât.

en: Display Type
fur: Gjenar di visôr

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
fur: Selezione un pont blanc prefissât pal visôr. La plui part dai visôrs a varessin di jessi calibrâts tal illuminant D65.

en: Profile Whitepoint
fur: Pont blanc dal profîl

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
fur: Stabilìs la luminositât dal visôr come chê che tu dopris normalmentri. La gjestion dal colôr e sarà plui precise a chel nivel di luminositât.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
fur: In alternative al è pussibil doprâ il nivel di luminositât doprât cuntun di chei altris profîi par chest dispositîf.

en: Display Brightness
fur: Luminositât visôr

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
fur: Al è pussibil doprâ un profîl colôr su diviers computer, o ancje creâ profîi par diviersis condizions di iluminazion.

en: Profile Name:
fur: Non dal profîl:

en: Profile Name
fur: Non dal profîl

en: Profile successfully created!
fur: Creazion dal profîl riesside!

en: Copy profile
fur: Copie profîl

en: Requires writable media
fur: Al covente un supuart scrivibil

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
fur: A podaressin jessi utii chestis istruzions su cemût doprâ il profîl su <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> e <a href="windows">Microsoft Windows</a>.

en: Summary
fur: Somari

en: Add Profile
fur: Zonte Profîl

en: _Import File…
fur: _Impuarte file…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
fur: Rilevât un probleme. Il profîl al podarès no lavorà ben. <a href="">Mostre detais.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
fur: Ogni dispositîf al scugne vê un profîl di colôr inzornât par podê gjestî il colôr.

en: Learn more about color management
fur: Plui informazions su la gjestion dai colôrs

en: _Set for all users
fur: _Stabilìs par ducj i utents

en: Set this profile for all users on this computer
fur: Stabilìs chest profîl par ducj i utents su chest computer

en: _Enable
fur: _Abilite

en: _Add profile
fur: _Zonte profîl

en: _Calibrate…
fur: _Calibre…

en: Calibrate the device
fur: Calibre il dispositîf

en: _Remove profile
fur: _Gjave profîl

en: _View details
fur: _Mostre detais

en: Unable to detect any devices that can be color managed
fur: Impussibil rilevâ un dispositîf che al supuarti la gjestion dal colôr

en: Projector
fur: Proietôr

en: Plasma
fur: Plasme

en: LCD (CCFL backlight)
fur: LCD (iluminazion CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
fur: LCD (iluminazion a LED RGB)

en: LCD (white LED backlight)
fur: LCD (iluminazion a LED blanc)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
fur: LCD Wide gamut (iluminazion CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
fur: LCD Wide gamut (iluminazion a LED RGB)

en: 40 minutes
fur: 40 minûts

en: Native to display
fur: Natîf al visôr

en: D50 (Printing and publishing)
fur: D50 (stampe e publicazion)

en: D65 (Photography and graphics)
fur: D65 (Fotografie e grafiche)

en: Display Calibration
fur: Calibrazion visôr

note: This starts the calibration process
en: _Start
fur: _Tache

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
fur: _Ripie

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
fur: _Fat

en: No Bluetooth Found
fur: Nissun Bluetooth cjatât

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
fur: Tache une clâf par doprâ il Bluetooth.

en: Bluetooth Turned Off
fur: Bluetooth distudât

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
fur: Impie par coneti dispositîfs e ricevi trasferiments file.

en: Airplane Mode is on
fur: Modalitât Avion impiade

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
fur: Il Bluetooth nol è abilitât cuant che la modalitât avion e je impiade.

en: Turn Off Airplane Mode
fur: Distude Modalitât Avion

en: Hardware Airplane Mode is on
fur: Modalitât avion hardware impiade

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
fur: Distude il cric de modalitât Avion par abilitâ il Bluetooth.

en: Add Picture…
fur: Zonte imagjin…

en: Click a speaker to test
fur: Fâs clic suntune casse par provâ

en: Left
fur: Çampe

en: Right
fur: Drete

en: Bark
fur: Vuacade

en: Drip
fur: Gote

en: Glass
fur: Veri

en: Rear
fur: Daûr

en: Front
fur: Denant

en: System Volume
fur: Volum di sisteme

en: Volume Levels
fur: Nivei di volum

en: Output
fur: Jessude

en: Output Device
fur: Dispositîf di jessude

en: Test
fur: Prove

en: Configuration
fur: Configurazion

en: Balance
fur: Belançament

en: Fade
fur: Sfantâ

en: Input
fur: Ingrès

en: Input Device
fur: Dispositîf di ingrès

en: Volume
fur: Volum

en: Alert Sound
fur: Sun di avîs

en: Refresh Rate
fur: Frecuence di inzornament

en: Adjust for TV
fur: Juste par TV

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
fur: Torne invie il filtri

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
fur: Disabilitât in maniere temporanie fintremai doman

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
fur: La lûs noturne a rint i colôrs dal schermi plui cjalts. Chest al pues judâ a rilassâ i voi e prevignî la svearole.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
fur: Lûs noturne

en: Schedule
fur: Planificazion

en: Sunset to Sunrise
fur: Dal tramont al cricâ dal dì

en: Manual Schedule
fur: Planificazion manuâl

en: Times
fur: Oraris

en: From
fur: Di

en: Hour
fur: Ore

en: Minute
fur: Minût

en: To
fur: A

en: Color Temperature
fur: Temperadure colôr

en: Single Display
fur: Visôr ugnul

en: Join Displays
fur: Unìs visôrs

en: Mirror
fur: Duplicât

en: Display Mode
fur: Modalitât visôr

en: Contains top bar and Activities
fur: Al conten la sbare superiôr e lis Ativitâts

en: Primary Display
fur: Visôr primari

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
fur: Strissine i visôrs par fâ corispuindi la tô configurazion fisiche dai visôrs. Selezione un visôr par cambiâ lis sôs impostazions.

en: Display Arrangement
fur: Disposizion dai visôrs

en: Active Display
fur: Visôr atîf

en: Display Configuration
fur: Configurazion visôr

en: Blank Screen Delay
fur: Ritart schermi neri

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
fur: Periodi di inativitât daspò di chel il schermi al devente neri.

en: Automatic Screen _Lock
fur: B_loc schermi automatic

en: Automatic _Screen Lock Delay
fur: Ritart bloc _schermi automatic

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
fur: Periodi di timp, dopo che il schermi al è deventât neri, cuant che si è blocât in automatic.

en: Show _Notifications on Lock Screen
fur: Mostrâ lis _notifichis sul schermi blocât

en: Forbid new _USB devices
fur: Impedìs gnûfs dispositîfs _USB

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
fur: Impedìs ai gnûfs dispositîfs USB di interagjî cul sisteme cuant che il schermi al è blocât.

en: Displays
fur: Visôrs

en: Input Sources
fur: Sorzints Input

en: Includes keyboard layouts and input methods.
fur: Al inclût lis disposizions di tastiere e i metodis di input.

en: Input Source Switching
fur: Passaç tra sorzints di input

en: Use the _same source for all windows
fur: Dopre la _stesse sorzint par ducj i barcons

en: Switch input sources _individually for each window
fur: Passe a sorzints diviersis in maniere _individuâl par ogni barcon

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
fur: Metodis par inserî variantis di simbui e letaris doprant la tastiere.

en: View and Customize Shortcuts
fur: Viôt e personalize lis scurtis

en: Add an Input Source
fur: Zonte une sorzint input

en: Input methods can’t be used on the login screen
fur: Nol è pussibil doprâ i metodis di input te schermade di acès

en: Move up
fur: Sposte in sù

en: Move down
fur: Sposte in jù

en: Preferences
fur: Preferencis

en: View Keyboard Layout
fur: Mostre disposizion de tastiere

en: Remove
fur: Gjave

en: Reset the shortcut to its default value
fur: Torne met la scurte al so valôr predefinît

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
fur: Frache Esc par anulâ o Backspace par disabilitâ la scurte di tastiere.

en: Command
fur: Comant

en: Shortcut
fur: Scurte

en: Set Shortcut…
fur: Met la scurte…

en: Add
fur: Zonte

en: Replace
fur: Rimplace

en: Set
fur: Met

en: No input source selected
fur: Nissune sorzint input selezionade

en: Add Custom Shortcuts
fur: Zonte scurtis personalizadis

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
fur: Configure lis scurtis personalizadis par inviâ lis aplicazions, eseguî i scripts e altri.

en: Add Shortcut
fur: Zonte scurte

en: No keyboard shortcut found
fur: Nissune scurte di tastiere cjatade

en: Try a different search
fur: Prove une ricercje diferente

en: Reset All…
fur: Ristabilìs dut…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
fur: Torne met la scurte ae sô cumbinazion di tascj predefinide

en: Fingerprint Manager
fur: Gjestôr improntis

en: Fingerprint
fur: Impronte

en: _Yes
fur: _Sì

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
fur: Eliminâ lis improntis digjitâls regjistradis cussì di disabilitâ l'acès vie impronte?

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
fur: Nissun dispositîf pes improntis

en: Ensure the device is properly connected.
fur: Sigurâsi che il dispositîf al sedi tacât ben.

en: No fingerprint device
fur: Nissun dispositîf pes improntis

en: Choose the fingerprint device you want to configure
fur: Sielç il dispositîf pes improntis di configurâ

en: Fingerprint Device
fur: Dispositîf pes improntis

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
fur: L'acès cun impronte ti permet di sblocâ e jentrâ sul to computer cul to dêt

en: _Delete Fingerprints
fur: _Elimine improntis

en: Fingerprint Login
fur: Acès cun impronte

en: Fingerprint Enroll
fur: Regjistrazion impronte

en: _Re-enroll this finger…
fur: _Torne regjistre chest dêt…

en: _Add User…
fur: _Zonte utent…

en: Create a user account
fur: Cree un account utent

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
fur: Al è necessari tornâ a inviâ la session par aplicâ lis modifichis

en: Restart Now
fur: Torne invie cumò

en: User Icon
fur: Icone utent

en: Account Settings
fur: Impostazions account

en: _Administrator
fur: _Aministradôr

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
fur: I aministradôrs a puedin zontâ e gjavâ altris utents e a puedin cambiâ lis impostazions par ducj i utent.

en: _Parental Controls
fur: Controi _parentâi

en: Open the Parental Controls application.
fur: Vierç la aplicazion pai controi parentâi.

en: _Language
fur: _Lenghe

en: Authentication & Login
fur: Autenticazion e acès

en: _Fingerprint Login
fur: Acès cun impronte

en: A_utomatic Login
fur: Acès automatic

en: Account Activity
fur: Ativitât dal account

en: Remove User…
fur: Gjave utent…

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
fur: Nissun utent cjatât

en: Unlock to add a user account.
fur: Sbloche par zontâ un account utent.

en: Add User
fur: Zonte utent

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
fur: _Regjistre

en: Domain Administrator Login
fur: Acès aministradôr domini

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
fur: Par podê doprâ i acès aziendâi, il computer al à di jessi
     regjistrât tal domini. Domandâ al aministradôr di rêt
    di scrivi la password pal domini in chest cjamp.

en: _Domain
fur: _Domini

en: Administrator _Name
fur: _Non aministradôr

en: Administrator Password
fur: Password aministradôr

en: _Username
fur: Non _utent

en: _Full Name
fur: Non _complet

en: Standard
fur: Normâl

en: Administrator
fur: Aministradôr

en: Account _Type
fur: _Gjenar di account

en: Allow user to set a password when they next _login
fur: Permet al utent di stabilî une password al prossim _acès

en: Set a password _now
fur: Stabilìs une password _cumò

en: _Confirm
fur: _Conferme

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
fur: L'acès enterprise al permet di doprâ su chest dispositîf un account utent za esistent ministrât in maniere centrâl. Tu puedis ancje doprâ chest account par jentrâ tes risorsis de compagnie su internet.

en: You are Offline
fur: Tu sês fûr rêt

en: You must be online in order to add enterprise users.
fur: Tu scugnis jessi in rêt par zontâ utents enterprise.

en: _Enterprise Login
fur: Account _enterprise

en: Take a Picture…
fur: Scate une foto…

en: Select a File…
fur: Selezione un file…

en: Change Password
fur: Cambie password

en: Ch_ange
fur: C_ambie

en: _Confirm New Password
fur: _Conferme gnove password

en: _New Password
fur: _Gnove password

en: Current _Password
fur: _Password atuâl

en: Allow user to change their password on next login
fur: Permet al utent di cambiâ la sô password al prossim acès

en: Set a password now
fur: Stabilìs une password cumò

en: Full Screen
fur: Plen visôr

en: Top Half
fur: Metât superiôr

en: Bottom Half
fur: Metât inferiôr

en: Left Half
fur: Metât çampe

en: Right Half
fur: Metât diestre

en: Zoom Options
fur: Opzions di ingrandiment

en: _Zoom
fur: _Ingrandiment

en: _Magnification:
fur: In_grandiment:

en: _Follow mouse cursor
fur: _Cor daûr dal cursôr dal mouse

en: _Screen part:
fur: Part di _schermi:

en: Magnifier _extends outside of screen
fur: L'ingranditôr si _slargje fûr dal visôr

en: _Keep magnifier cursor centered
fur: _Tegnî il cursôr dal ingranditôr tal mieç

en: Magnifier cursor _pushes contents around
fur: Il cursôr dal ingranditôr al _sburte il contignût

en: Magnifier cursor moves with _contents
fur: Il cursôr dal ingranditôr si sposte cui _contignûts

en: Magnifier Position:
fur: Posizion dal ingranditôr:

en: Magnifier
fur: Ingranditôr

en: _Thickness:
fur: _Spessôr:

en: _Length:
fur: _Lungjece:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
fur: Co_lôr:

en: _Crosshairs:
fur: S_mire:

en: _Overlaps mouse cursor
fur: _Al sta parsore dal cursôr dal mouse

en: Crosshairs
fur: Smiris

en: _White on black:
fur: Blanc su _neri:

en: _Brightness:
fur: L_uminositât:

en: Color Effects:
fur: Efiets colôr:

en: Color Effects
fur: Efiets colôr

en: Typing Assist
fur: Assistent di digjitazion

en: _Sticky Keys
fur: Tascj _singui

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
fur: Trate une secuence di tascj di modifiche come une cumbinazion di tascj

en: _Disable if two keys are pressed together
fur: _No sta abilitâ se doi tascj a vegnin fracâts tal stes moment

en: Beep when a _modifier key is pressed
fur: Avîs sonôr cuant che al ven scliçât un tast di _modifiche

en: S_low Keys
fur: Tascj _lents

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
fur: Al met un ritart tra la pression di un tast e la sô acetazion

en: A_cceptance delay:
fur: Ritart di a_cetazion:

en: Slow keys typing delay
fur: Ritart digjitazion tascj lents

en: Beep when a key is pr_essed
fur: Avîs sonôr cuant che un tast al ven _scliçât

en: Beep when a key is _accepted
fur: Avîs sonôr cuant che un tast al ven _acetât

en: Beep when a key is _rejected
fur: Avîs sonôr cuant che un tast al ven _refudât

en: _Bounce Keys
fur: Tascj s_balçâts

en: Ignores fast duplicate keypresses
fur: Ignore rapidis pressions dopleadis di tascj

en: Bounce keys typing delay
fur: Ritart digjitazion tascj sbalçâts

en: _Enable by Keyboard
fur: Abilite di _tastiere

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
fur: Tache e stache lis funzions di acessibilitât doprant la tastiere

en: Repeat Keys
fur: Ripet tascj

en: Key presses repeat when key is held down.
fur: Il fracâ dal tast al ripet il caratar fintremai che al reste fracât.

en: Repeat keys delay
fur: Ritart di ripetizion tascj

en: Speed
fur: Velocitât

en: Repeat keys speed
fur: Velocitât di ripetizion tascj

en: Click Assist
fur: Assistent clic

en: _Simulated Secondary Click
fur: Clic secondari _simulât

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
fur: Eseguìs un clic secondari tignint scliçât il pulsant primari

en: Secondary click delay
fur: Ritart clic secondari

en: _Hover Click
fur: Clic automatic tal fermâsi

en: Trigger a click when the pointer hovers
fur: Eseguìs in automatic un clic cuant che si ferme il cursôr

en: D_elay:
fur: R_itart:

en: Motion _threshold:
fur: Principi di m_oviment:

en: Visual Alerts
fur: Avîs visibii

en: _Test flash
fur: _Prove lampe

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
fur: Dopre une indicazion visive in presince di un avîs audio.

en: _Visual Alerts
fur: Avîs _visibii

en: Flash the entire _window
fur: Iluminâ dut il _barcon

en: Flash the entire _screen
fur: Iluminâ dut il _visôr

en: _Always Show Accessibility Menu
fur: _Mostre simpri il menù di acessibilitât

en: Seeing
fur: Viste

en: _High Contrast
fur: Contrast _elevât

en: _Large Text
fur: Test _larc

en: Enable A_nimations
fur: Abilite lis A_nimazions

en: C_ursor Size
fur: Dimension c_ursôr

en: Screen _Reader
fur: _Letôr schermi

en: _Sound Keys
fur: _Sun tascj

en: Hearing
fur: Uldide

en: Typing
fur: Digjitazion

en: Screen _Keyboard
fur: _Tastiere a visôr

en: R_epeat Keys
fur: Rip_et tascj

en: Cursor _Blinking
fur: _Lampâ dal cursôr

en: _Typing Assist (AccessX)
fur: _Assistent di digjitazion (AccessX)

en: Pointing & Clicking
fur: Pontament e clic

en: _Mouse Keys
fur: _Mouse di tastiere

en: _Locate Pointer
fur: _Localize il pontadôr

en: _Click Assist
fur: Assistent _clic

en: _Double-Click Delay
fur: Ritart _Dopli-clic

en: Double-Click Delay
fur: Ritart Dopli-clic

en: Cursor Blinking
fur: Lampâ dal cursôr

en: Cursor blinks in text fields.
fur: Il cursôr al lampe intai cjamps di test.

en: Cursor blinking speed
fur: Velocitât dal lampâ dal cursôr

en: Sound Keys
fur: Sun tascj

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
fur: Fâs un sun cuant che BlocNum o BlocMaiusc a vegnin ativâts o disativâts.

en: Cursor Size
fur: Dimension cursôr

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
fur: La dimension dal cursôr e pues jessi cumbinade cul ingrandiment par fâ viodi miôr il cursôr.

en: Screen Reader
fur: Letôr schermi

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
fur: Il letôr di schermi al lei il test mostrât al spostament dal focus.

en: _Screen Reader
fur: Letôr _schermi

en: General
fur: Gjenerâl

en: No applications
fur: Nissune aplicazion

en: Install some…
fur: Instale alc…

en: Permissions & Access
fur: Permès e acès

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
fur: Dâts e servizis che cheste aplicazion e à domandât di vê acès e permès che e à dibisugne.

en: Camera
fur: Fotocjamare

en: Microphone
fur: Microfon

en: Location Services
fur: Servizis su la posizion

en: Built-in Permissions
fur: Permès integrâts

en: Cannot be changed
fur: No pues jessi cambiade

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
fur: Si puedin tornâ a viodi i permès individuâi pes aplicazions intes impostazions de <a href="privacy">Privacy</a>.

en: Integration
fur: Integrazion

en: System features used by this application.
fur: Funzionalitâts di sisteme dopradis di cheste aplicazion.

en: Search
fur: Cîr

en: Notifications
fur: Notifichis

en: Run in background
fur: Eseguìs in sotfont

en: Set Desktop Background
fur: Stabilìs fonts pe scrivanie

en: Sounds
fur: Suns

en: Inhibit system keyboard shortcuts
fur: Inibìs scurtis di tastiere dal sisteme

en: Default Handlers
fur: Gjestôrs predefinîts

en: Types of files and links that this application opens.
fur: Gjenars di files e colegaments che cheste aplicazion e vierç.

en: Usage
fur: Ûs

en: How much resources this application is using.
fur: Tropis risorsis che cheste aplicazion e sta doprant.

en: Storage
fur: Archiviazion

en: Open in Software
fur: Vierç in Software

en: No results found
fur: Nissun risultât cjatât

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
fur: Trop spazi disc che cheste aplicazion e sta ocupant cun dâts de aplicazion e cache.

en: Application
fur: Aplicazion

en: Data
fur: Dâts

en: <b>Total</b>
fur: <b>Totâl</b>

en: Clear Cache…
fur: Nete cache…

en: Networks
fur: Rêts

en: _Computer Name
fur: Non _computer

en: _File Sharing
fur: Condivision _file

en: _Media Sharing
fur: Condivision _multimediâl

en: _Remote Login
fur: Acès _esterni

en: Some services are disabled because of no network access.
fur: Cualchi servizi nol è abilitât parcè che nol è acès di rêt.

en: File Sharing
fur: Condivision file

en: _Require Password
fur: _Covente password

en: Remote Login
fur: Acès esterni

en: Device Name
fur: Non dispositîf

en: Media Sharing
fur: Condivision multimediâl

en: Share music, photos and videos over the network.
fur: Condivît musiche, fotos e video su la rêt.

en: Folders
fur: Cartelis

en: _New connections must ask for access
fur: Lis _gnovis conessions a scugnin domandâ l'acès

en: _Require a password
fur: _E covente une password

en: Select how media should be handled
fur: Selezione la modalitât di gjestion dai supuarts

en: _Music player
fur: Letôr _musicâl

en: _Photos
fur: _Fotografiis

en: _Other Media…
fur: _Altris supuarts…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
fur: _No sta domandâ o inviâ programs cuant che si inserissin supuarts

en: Select how other media should be handled
fur: Selezione cemût gjestî altris supuarts

en: _Action:
fur: _Azion:

en: _Type:
fur: _Gjenar:

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
fur: Sielç il formât pai numars, pes datis e pe monede. Lis modifichis a deventaran ativis al prossim acès.

en: Common Formats
fur: Formâts comuns

en: All Formats
fur: Ducj i formâts

en: No Search Results
fur: Nissun risultât cjatât

en: Searches can be for countries or languages.
fur: Lis ricercjis si puedin fâ par paîs o lenghis.

en: Preview
fur: Anteprime

en: My Account
fur: Account personâl

en: Language
fur: Lenghe

en: The language used for text in windows and web pages.
fur: La lenghe doprade pal test tai barcons e tes pagjinis web.

en: Restart the session for changes to take effect
fur: Torne invie la session par aplicâ lis modifichis

en: Restart…
fur: Torne invie…

en: The format used for numbers, dates, and currencies.
fur: Il formât doprât pai numars, pes datis e pe monede.

en: _Formats
fur: _Formâts

en: Login settings are used by all users when logging into the system
fur: Lis impostazions di acès a vegnin dopradis di ducj i utents cuant che a fasin il login

en: Dates
fur: Datis

en: Dates & Times
fur: Da­tis­ ­e­ ­o­ris

en: Numbers
fur: Numars

en: Measurement
fur: Unitât di misure

en: Paper
fur: Cjarte

en: Hardware Model
fur: Model Hardware

en: Memory
fur: Memorie

en: Processor
fur: Processôr

en: Graphics
fur: Grafiche

en: Disk Capacity
fur: Capacitât dal disc

en: Calculating…
fur: Calcul…

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
fur: Non dal SO

en: OS Type
fur: Gjenar di SO

en: Windowing System
fur: Sisteme di gjestion barcons

en: Virtualization
fur: Virtualizazion

en: Software Updates
fur: Inzornaments software

en: Rename Device
fur: Cambie non al dispositîf

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
fur: Il non dal dispositîf al ven doprât par identificâ chest dispositîf cuant che al ven viodût te rêt o cuant che si associe i dispositîfs Bluetooth.

en: _Rename
fur: _Cambie non

en: Select Language
fur: Selezione lenghe

en: _Select
fur: _Selezione

en: No languages found
fur: Nissune lenghe cjatade

en: Unlock…
fur: Sbloche…

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
fur: Si à di sblocâ cualchi impostazion prime di podêlis cambiâ.

en: Increment Hour
fur: Incremente ore

en: Increment Minute
fur: Incremente minût

en: Time
fur: Date

en: Decrement Hour
fur: Decremente ore

en: Decrement Minute
fur: Decremente minût

en: Turn device off
fur: Distude il dispositîf

en: Other Devices
fur: Altris dispositîfs

en: Not set up
fur: No configurade

en: _Type
fur: _Gjenar

en: Sho_w password
fur: Mostre pass_word

en: Tunneled TLS
fur: TLS cun tunnel

en: Protected EAP (PEAP)
fur: PEAP (Protected EAP)

en: Au_thentication
fur: Au_tenticazion

en: I_dentity
fur: I_dentitât

en: _User certificate
fur: Certificât _utent

en: C_A certificate
fur: Certificât C_A

en: No CA certificate is _required
fur: No covente la CA dal ce_rtificât

en: Private _key
fur: _Clâf privade

en: _Private key password
fur: Password clâf _privade

en: Anonymous
fur: Anonim

en: Authenticated
fur: Autenticât

en: Both
fur: Ducj i doi

en: Anony_mous identity
fur: Identitât anoni_me

en: PAC _file
fur: _File PAC

en: _Inner authentication
fur: Autenticazion _interne

en: Allow automatic PAC pro_visioning
fur: Permet pro_visioning PAC automatic

en: PEAP _version
fur: _Version PEAP

en: 1 (Default)
fur: 1 (Predefinît)

en: Open System
fur: Sisteme Viert

en: Shared Key
fur: Clâf condividude

en: _Key
fur: _Clâf

en: Sho_w key
fur: M_ostre la clâf

en: WEP inde_x
fur: Indi_ç WEP

en: S_ecurity
fur: Sigur_ece

en: 802.1x _Security
fur: _Sigurece 802.1x

en: _MAC Address
fur: Direzion _MAC

en: _Cloned Address
fur: Direzion _Clonade

en: IPv_4 Method
fur: Metodi IPv_4

en: Link-Local Only
fur: Nome Link-Local

en: Disable
fur: Disative

en: Shared to other computers
fur: Condividût cun altris computers

en: Addresses
fur: Direzions

en: Automatic DNS
fur: DNS Automatic

en: Separate IP addresses with commas
fur: Separe lis direzions IP cun virgulis

en: Routes
fur: Instradaments

en: Automatic Routes
fur: Instradaments automatics

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
fur: Metriche

en: Use this connection _only for resources on its network
fur: Dopre cheste conession n_ome par lis risorsis inte sô rêt

en: _Name
fur: _Non

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
fur: (Erôr: impussibil cjamâ l'editor di conessions VPN)

en: IPv_6 Method
fur: Metodi IPv_6

en: Automatic, DHCP only
fur: Automatic, nome DHCP

en: Prefix
fur: Prefìs

en: Signal Strength
fur: Fuarce segnâl

en: Link speed
fur: Velocitât colegament

en: Supported Frequencies
fur: Frecuencis supuartadis

en: Last Used
fur: Ultime volte doprât

en: Connect _automatically
fur: Conet in _automatic

en: Make available to _other users
fur: Rindi disponibil a chei _altris utents

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
fur: Conession a _consum: e à un limit di dâts o si pues lâ cuintri a spesis

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
fur: I inzornaments dal software e altris grancj discjariaments no vignaran inviâts in automatic.

en: Turn VPN connection off
fur: Distude la conession VPN

en: Network Name
fur: Non rêt

en: Turn Wi-Fi off
fur: Distude Wi-Fi

en: _Connect to Hidden Network…
fur: _Conet a rêt platade…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
fur: _Impie hotspot Wi-Fi…

en: _Known Wi-Fi Networks
fur: Rêts Wi-Fi _cognossudis

en: Airplane Mode
fur: Modalitât avion

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
fur: Al disabilite Wi-Fi, Bluetooth e la bande largje mobile

en: No Wi-Fi Adapter Found
fur: Nissun adatadôr Wi-Fi cjatât

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
fur: Sigurâsi di vê un adatadôr Wi-Fi tacât e impiât

en: Airplane Mode On
fur: Modalitât avion impiade

en: Turn off to use Wi-Fi
fur: Distude par doprâ il Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
fur: Hotspot Wi-Fi atîf

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
fur: I dispositîfs mobii a puedin scansionâ il codiç QR par conetisi.

en: Turn Off Hotspot…
fur: Distude hotspot…

en: Visible Networks
fur: Rêts visibilis

en: NetworkManager needs to be running
fur: NetworkManager al à di jessi in esecuzion

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
fur: L'hotspot Wi-Fi al permet a chei altris di doprâ la tô conession internet, creant une rêt Wi-Fi dulà che a puedin conetisi. Par fâlu tu scugnis vê une conession a internet cuntune sorzint divierse dal Wi-Fi.

en: Generate Random Password
fur: Gjenere password casuâl

en: Autogenerate Password
fur: Gjenere in automatic la password

en: _Turn On
fur: _Impie

en: Network Proxy
fur: Proxy di rêt

en: _HTTP Proxy
fur: Proxy _HTTP

en: H_TTPS Proxy
fur: Proxy H_TTPS

en: _FTP Proxy
fur: Proxy _FTP

en: _Socks Host
fur: Host _Socks

en: _Ignore Hosts
fur: Host di _ignorâ

en: HTTP proxy port
fur: Puarte proxy HTTP

en: HTTPS proxy port
fur: Puarte proxy HTTPS

en: FTP proxy port
fur: Puarte proxy FTP

en: Socks proxy port
fur: Puarte proxy Socks

en: _Configuration URL
fur: URL di _configurazion

en: Close
fur: Siere

en: January
fur: Zenâr

en: February
fur: Fevrâr

en: March
fur: Març

en: April
fur: Avrîl

en: May
fur: Mai

en: June
fur: Jugn

en: July
fur: Lui

en: August
fur: Avost

en: September
fur: Setembar

en: October
fur: Otubar

en: November
fur: Novembar

en: December
fur: Dicembar

en: Date & Time
fur: Da­te­ ­e­ ­o­re

en: Year
fur: Àn

en: Month
fur: Mês

en: Day
fur: Dì

en: Time Zone
fur: Fûs orari

en: Search for a city
fur: Cîr une citât

en: Automatic _Date & Time
fur: _Date e ore automatiche

en: Requires internet access
fur: Si scugne vê un acès a internet

en: Date & _Time
fur: Da_te e ore

en: Automatic Time _Zone
fur: _Fûs orari automatic

en: Requires location services enabled and internet access
fur: Si scugne vê abilitât i servizis di posizion e un acès a internet

en: Time Z_one
fur: Fûs _orari

en: Time _Format
fur: F_ormât ore

en: 24-hour
fur: 24 oris

en: Camera is turned off
fur: La fotocjamare e je distudade

en: No applications can capture photos or video.
fur: Nissune aplicazion e pues caturâ fotos o video.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
fur: L'ûs de fotocjamare e permet aes aplicazions di caturâ fotos e videos. Cualchi aplicazion e podarès no funzionâ ben disabilitant la fotocjamare.

en: Allow the applications below to use your camera.
fur: Permet aes aplicazion chi sot di doprâ la tô fotocjamare.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
fur: Nissune aplicazion e à domandât di doprâ la fotocjamare

en: _Do Not Disturb
fur: _No sta disturbâ

en: _Lock Screen Notifications
fur: Notifichis sul schermi b_locât

en: Notification _Popups
fur: Notifichis a com_parse

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
fur: Lis notifichis a continuaran a vignî fûr inte liste des notifichis cuant che lis notifichis a comparse a son disabilitadis.

en: _Mail
fur: E_mail

en: _Calendar
fur: _Calendari

en: M_usic
fur: M_usiche

en: Microphone is turned off
fur: Il microfon al è distudât

en: No applications can record sound.
fur: Nissune aplicazion e pues regjistrâ suns.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
fur: L'ûs dal microfon al permet aes aplicazions di regjistrâ e scoltâ i suns. Cualchi aplicazion e podarès no funzionâ ben disabilitant il microfon.

en: Allow the applications below to use your microphone.
fur: Permet aes aplicazions chi sot di doprâ il tô microfon.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
fur: Nissune aplicazion e à domandât di doprâ il microfon

en: Name:
fur: Non:

en: Status:
fur: Stât:

en: Authorize and Connect
fur: Autorize e conet

en: Forget Device
fur: Dismentee dispositîf

en: No Thunderbolt support
fur: Nissun supuart par Thunderbolt

en: Direct Access
fur: Acès diret

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
fur: Permet l'acès diret a dispositîfs come supuarts (docks) e GPU esternis.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
fur: Dome i dispositîfs USB e Display Port a puedin tacâsi.

en: Pending Devices
fur: Dispositîf in pîts in spiete

en: No devices attached
fur: Nissun dispositîf tacât

en: Primary Button
fur: Boton primari

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
fur: Stabilìs l'ordin dai botons fisics sui mouse e touchpad.

en: Mouse Speed
fur: Velocitât Mouse

en: Double-click timeout
fur: Timp util pal dopli-clic

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
fur: Scoriment naturâl

en: Scrolling moves the content, not the view.
fur: Il scori al sposte il contignût, no la viodude.

en: Touchpad Speed
fur: Velocitât Touchpad

en: Tap to Click
fur: Tap par fâ clic

en: Two-finger Scrolling
fur: Scoriment a doi dêts

en: Edge Scrolling
fur: Scor tal ôr

en: Problem Reporting
fur: Segnalazion problemis

en: _Automatic Problem Reporting
fur: Segnalazion _automatiche problemis

en: File History
fur: Cronologjie dai file

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
fur: La cronologjie dai files e ten un regjistri dai files che tu âs doprât. Cheste informazion e ven condividude tra lis aplicazions e e rint plui facil cjatâ i file che tu podaressis vê bisugne di doprâ.

en: File H_istory
fur: Cronologj_ie file

en: File _History Duration
fur: Durade _cronologjie file

en: _Clear History…
fur: _Nete cronologjie…

en: Trash & Temporary Files
fur: Scovacere e files temporanis

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
fur: Scovacere e files temporanis cualchi volte a puedin includi informazions sensibilis o personâls. Eliminâju in automatic al pues judâ a protezi la riservatece.

en: Automatically Delete _Trash Content
fur: Elimine in automatic i contignûts de _scovacere

en: Automatically Delete Temporary _Files
fur: Elimine in automatic i _files temporanis

en: Automatically Delete _Period
fur: _Periodi par eliminâ in automatic

en: _Empty Trash…
fur: Dis_vuede scovacere…

en: _Delete Temporary Files…
fur: _Elimine file temporanis…

en: Connect to your data in the cloud
fur: Tachiti ai tiei dâts tal cloud

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
fur: Nissune conession a internet — conetiti par configurâ gnûfs account onlinie

en: Add an account
fur: Zonte un account

en: Remove Account
fur: Gjave account

en: Quit
fur: Jes

en: All Settings
fur: Dutis lis impostazions

en: Primary Menu
fur: Menù primari

en: Warning: Development Version
fur: Avertiment: Version di svilup

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
fur: Cheste version di Impostazions e à di jessi doprade dome par finalitâts di svilup. A puedin capitâ compuartaments dal sisteme sbaliâts, pierditis di dâts e altris problemis inspietâts.

en: Help
fur: Jutori

en: Printers
fur: Stampants

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
fur: Zonte stampants, mostre i lavôrs di stampe e decît cemût stampâ

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
fur: Stampant;Code;Stampe;Cjarte;Ingjustri;Toner;

en: Protect your location information
fur: Protêç lis informazion su la tô posizion

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
fur: schermi;visôr;bloc;diagnostiche;colàs;crash;privât;resint;temporani;tmp;indiç;tabele;non;rêt;identitât;privacy;riservatece;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
fur: Stabilìs la mapadure dai botons e juste la sensibilitât de pene pes taulutis grafichis

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
fur: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;Taulete;Pene;Gome;

en: Power
fur: Alimentazion

en: View your battery status and change power saving settings
fur: Mostre il stât de batarie e cambie lis impostazions di sparagn energjetic

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
fur: Alimentazion;Sleep;Sospension;Ibernazion;Batarie;Luminositât;Visôr;Dim;DPMS;Scûr;Vueit;Monitor;Inatîf;Energjie;

en: Color
fur: Colôr

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
fur: Calibre il colôr dai tiei dispositîfs, come visôrs, fotocjamaris o stampants

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
fur: Colôr;ICC;Profîll;Calibrazion;Stampant;Visôr;Schermi;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
fur: Impie e distude il Bluetooth e conet i tiei dispositîfs

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
fur: condividi;condivision;bluetooth;obex;

en: Background
fur: Fondâl

en: Change your background image to a wallpaper or photo
fur: Cambie la tô imagjin di fonts cuntun rivestiment o une foto

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
fur: Rivestiment;Fonts;Scrivanie;Desktop;

en: Sound
fur: Audio

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
fur: Comede i nivei dal audio, i ingrès, lis jessudis e i suns di alerte

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
fur: Schede;Microfon;Volum;Sfantâ;Belançament;Bluetooth;Auricolâr;Scufis;Sun;Jessude;Jentrade;Ingrès;

en: Choose how to use connected monitors and projectors
fur: Sielç cemût doprâ i visôrs e i proietôrs tacâts

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
fur: Panel;Proietôr;xrandr;Schermi;Risoluzion;Refresh;Visôr;Gnot;Lûs;Blu;inrossâ;colôr;tramont;cricâ;

en: Keyboard
fur: Tastiere

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
fur: Scurte;Spazi di lavôr;Barcon;Ridimensione;Cambiâ dimension;Ingrandiment;Contrast;Inpunt;Jentrade;Sorzint;Bloche;Volum;

en: Users
fur: Utents

en: Add or remove users and change your password
fur: Zonte o gjave utents e cambie la tô password

en: Accessibility
fur: Acessibilitât

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
fur: Al fâs diventâ plui facil viodi, sintî, digjitâ e fâ clic

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
fur: Tastiere;Mouse;a11y;Acessibilitât;Acès Universâl;Contrast;Cursôr;Sun;Ingrandiment;Zoom;Screen;Reader;Letôr;schermi;grant;alt;larc; test;caratar;font;dimension;AccessX;Tascj;Singui;Tacadiçs;Sticky;Lents;Slow;Sbalçâts;Bounce;Mouse;Dopli;clic;Ritart;Assist;Ripet;Lampâ;visuâl;sintî;audio;scriture;

en: Control various application permissions and settings
fur: Controle i permès e lis impostazions des varis aplicazions

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
fur: aplicazion;flatpak;permès;impostazion;

en: Control what you want to share with others
fur: Controle ce che si vûl condividi cun altris

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
fur: condivision;share;ssh;host;non;esterni;lontan;desktop;scritori;medie;multimedie;audio;video;imagjins;fotos;film;servidôr;server;renderer;

en: Removable Media
fur: Dispositîfs estraibii

en: Configure Removable Media settings
fur: Configure lis impostazions dai dispositîfs estraibils

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
fur: dispositîf;sisteme;predefinît;preferît;preferide;cd;dvd;usb;audio;video;disc;estraibil;multimedia;esecuzion;autorun;

en: Region & Language
fur: Regjon e lenghe

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
fur: Lenghe;Disposizion;Layout;Tastiere;Input;

en: About
fur: Informazions

en: View information about your system
fur: Mostre informazions su chest sisteme

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
fur: dispositîf;sisteme;informazions;non;host;memorie;processôr;version;predefinît;aplicazion;preferide;cd;dvd;usb;audio;video;disc;estraibil;removibil;multimedie;esecuzion;autorun;

en: Control how you connect to the Internet
fur: Controle cemût conetiti a Internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
fur: Rêt;Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Bande largje;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
fur: Controle cemût conetiti aes rêts Wi-Fi

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
fur: Rêt;Network;Wireless;Cence fîl;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;Bande largje;DNS;Hotspot;

en: Change the date and time, including time zone
fur: Cambie date e ore, cussì ancje il fûs orari

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
fur: Orloi;Ore;Timp;Date;Fûs;Posizion;Orari;

en: Protect your pictures
fur: Protêç lis tôs imagjins

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
fur: schermi;visôr;bloc;diagnostiche;crash;privât;resint;temporani;tmp;indiç;non;rêt;identitât;

en: Control which notifications are displayed and what they show
fur: Controle cualis notifichis mostrâ e ce che a mostrin

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
fur: Notifichis;Banner;Messaç;Tray;Popup;

en: Default Applications
fur: Aplicazions predefinidis

en: Configure Default Applications
fur: Configure lis aplicazions predefinidis

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
fur: predefinît;aplicazion;preferît;multimedia;

en: Protect your conversations
fur: Protêç lis tôs conversazions

en: Manage Thunderbolt devices
fur: Gjestìs i dispositîfs Thunderbolt

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
fur: Thunderbolt;privacy;riservatece;

en: Mouse & Touchpad
fur: Mou­se­ e­ ­Touch­pad

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
fur: Cambie la sensibilitât di mouse e touchpad e selezione se par man diestre o çampe

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
fur: Trackpad;Cursôr;Cursôr;Clic;Tap;Dopli;Boton;Trackball;Cursôr;Scroll;Scoriment;

en: Diagnostics
fur: Diagnostiche

en: Report your problems
fur: Segnale i problemis

en: File History & Trash
fur: Cronologjie file e Scovacere

en: Don't leave traces
fur: No sta lassâ olmis

en: Online Accounts
fur: Ac­count­ ­on­line

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
fur: Conetiti ai tiei account online e decît cemût doprâju

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
fur: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Conversazions;Calendari;Mail;E-mail;Email;Pueste;Contat;Contats;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
fur: Preferencis;Impostazions;

en: Turn zoom on or off
fur: Ative o disative l'ingrandiment

en: Zoom in
fur: Aumente ingrandiment

en: Zoom out
fur: Diminuìs ingrandiment

en: Turn screen reader on or off
fur: Ative o disative letôr di schermi

en: Turn on-screen keyboard on or off
fur: Ative o disative la tastiere a schermi

en: Increase text size
fur: Aumente la dimension dal test

en: Decrease text size
fur: Diminuìs la dimension dal test

en: High contrast on or off
fur: Ative o disative il contrast elevât

en: Switch to next input source
fur: Passe ae sorzint di input sucessive

en: Switch to previous input source
fur: Passe ae sorzint di input precedent

en: Launchers
fur: Inviadôrs

en: Launch help browser
fur: Fâs partî il visualizadôr di manuâi

en: Launch calculator
fur: Fâs partî il calcoladôr

en: Launch email client
fur: Fâs partî il client email

en: Launch web browser
fur: Fâs partî il browser web

en: Home folder
fur: Cartele home

[ctx: keybinding]
en: Search
fur: Cîr

en: Screenshots
fur: Schermadis

en: Save a screenshot to $PICTURES
fur: Salve une schermade in $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
fur: Salve une schermade di un barcon in $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
fur: Salve une schermade di une aree in $PICTURES

en: Sound and Media
fur: Audio e Media

en: Volume mute/unmute
fur: Cidine/Impie il volum

en: Volume down
fur: Sbasse il volum

en: Volume up
fur: Alce il volum

en: Microphone mute/unmute
fur: Cidine/Impie il microfon

en: Launch media player
fur: Invie il letôr multimediâl

en: Play (or play/pause)
fur: Riprodûs (o riprodûs/pause)

en: Pause playback
fur: Pause

en: Stop playback
fur: Ferme la riproduzion

en: Previous track
fur: Piste/linie precedent

en: Next track
fur: Piste/linie sucessive

en: Eject
fur: Pare fûr

en: System
fur: Sisteme

en: Log out
fur: Termine session

en: Lock screen
fur: Bloche il schermi
