budgie-control-center 1.2.0 - en to gl translation catalogue (1550 entries)

en: Two Sided
gl: Dúas caras

en: Paper Type
gl: Tipo de papel

en: Paper Source
gl: Fonte do papel

en: Output Tray
gl: Bandexa de saída

[ctx: printing option]
en: Resolution
gl: Resolución

en: GhostScript pre-filtering
gl: Prefiltrado GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
gl: Páxinas por cara

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
gl: Dúas caras

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
gl: Orientación

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
gl: Xeral

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
gl: Configuración da páxina

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
gl: Opcións instalábeis

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
gl: Traballo

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
gl: Calidade da imaxe

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
gl: Cor

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
gl: Rematado

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
gl: Avanzado

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
gl: Páxina de proba

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
gl: Páxina de proba

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
gl: Non hai traballos activos

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
gl[0]: %u traballo
gl[1]: %u traballos

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
gl: Limpar os cabezais de impresión

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
gl: Tóner baixo

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
gl: Sen tóner

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
gl: Nivel de revelador baixo

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
gl: Sen revelador

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
gl: Cartucho con pouca tinta

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
gl: Cartucho esgotado

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
gl: Abrir cuberta

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
gl: Abrir porta

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
gl: Nivel de papel baixo

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
gl: Sen papel

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
gl: Desconectada

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
gl: Detida

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
gl: O recipiente de refugallos está case cheo

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
gl: O recipiente dos refugallos está cheo

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
gl: O condutor óptico está preto do final da súa vida

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
gl: O condutor óptico xa non funciona

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
gl: Lista

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
gl: Non aceptar traballos

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
gl: Procesando

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
gl: Fabricante

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
gl: Controladores

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
gl: Unha cara

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
gl: Marxe longo (estándar)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
gl: Marxe curto (xirar)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
gl: Vertical

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
gl: Horizontal

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
gl: Horizontal invertido

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
gl: Vertical invertido

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
gl: Eliminouse a impresora «%s»

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
gl: Produciuse un erro ao engadir unha nova impresora.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
gl: Non foi posíbel cargar a IU: %s

en: Unlock to Add Printers and Change Settings
gl: Desbloquear para engadir impresoras e cambiar as preferencias

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
gl: Pendente

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
gl: Detido

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
gl: Requírese autenticación

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
gl: Procesando

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
gl: Detido

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
gl: Cancelado

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
gl: Interrompido

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
gl: Rematado

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
gl: Impresora JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
gl: Impresora LPD

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
gl: Detalles de %s

en: No suitable driver found
gl: Non se atopou ningún controlador axeitado

en: Select PPD File
gl: Seleccionar ficheiro PPD

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Open
gl: _Abrir

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
gl: Ficheiros de descrición de impresora PostScript (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
gl: Seleccionar automaticamente

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
gl: Impresora predeterminada

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
gl: Só empotrar tipografías GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
gl: Converter a PS nivel 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
gl: Converter a PS nivel 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
gl: Sen prefiltrado

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
gl: Engadir impresora

en: Unlock Print Server
gl: Desbloquear o servidor de impresión

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
gl: Desbloquear %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
gl: Escriba o seu nome de usuario e contrasinal para ver as impresoras en %s.

en: Searching for Printers
gl: Buscar impresoras

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
gl: Porto serie

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
gl: Porto paralelo

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
gl: Localización: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
gl: Enderezo: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
gl: O servidor require autenticación

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
gl[0]: %u traballo require autenticación
gl[1]: %u traballos requiren autenticación

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
gl: %s - Traballos activos

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
gl: Escriba as credenciais para imprimir desde %s.

en: %d of %d
gl: %d de %d

en: New shortcut…
gl: Novo atallo…

en: Button %d
gl: Botón %d

en: Button
gl: Botón

en: Output:
gl: Saída:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
gl: Manter relación de aspecto («letterbox»):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
gl: Asignar a unha única pantalla

en: Display Mapping
gl: Mostrar mapeo

en: _Close
gl: _Pechar

en: Test Your _Settings
gl: Comprobar a súa _configuración

en: Stylus
gl: Lapis

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
gl: Tableta

en: Batteries
gl: Baterías

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
gl: Batería

en: When _idle
gl: Ao estar _inactivo

en: Suspend
gl: Suspender

en: Power Off
gl: Apagar

en: Hibernate
gl: Hibernar

en: Nothing
gl: Non facer nada

en: Off
gl: Desactivado

en: When on battery power
gl: Ao usar enerxía da batería

en: When plugged in
gl: Ao estar enchufado

en: On
gl: Activado

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minutos

[ctx: Idle time]
en: Never
gl: Nunca

en: Automatic suspend
gl: Suspensión automática

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
gl: Modo de rendemento desactivado temporalmente debido á temperatura de operación alta.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
gl: Colo detectado: o modo de rendemento está desactivado temporalmente. Mova o dispositivo a unha superficie estábel para restaurar.

en: Performance mode temporarily disabled.
gl: Modo de rendemento temporalmente non dispoñíbel.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
gl: Batería baixa: aforro de enerxía activado. O anterior modo restabelecerase cando a batería estea suficientemente cargada.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
gl: Modo de aforro de enerxía activado por «%s».

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
gl: Modo de rendemento activado por «%s»

[ctx: Power profile]
en: Performance
gl: Rendemento

en: High performance and power usage.
gl: Rendemento e uso de enerxía altos.

[ctx: Power profile]
en: Balanced
gl: Balanceado

en: Standard performance and power usage.
gl: Rendemento e uso de enerxía estándar.

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
gl: Aforro de enerxí­a

en: Reduced performance and power usage.
gl: Rendemento e uso de enerxía reducidos.

en: Unknown time
gl: Hora descoñecida

en: %i minute | %i minutes
gl[0]: %i minuto
gl[1]: %i minutos

en: %i hour | %i hours
gl[0]: %i hora
gl[1]: %i horas

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
gl: %s ate estar cargado completamente

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
gl: Precaución: %s restante

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
gl: %s restante

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
gl: Cargada completamente

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
gl: Non cargando

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
gl: Baleira

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
gl: Cargando

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
gl: Descargándose

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
gl: Rato sen fíos

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
gl: Teclado sen fíos

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
gl: Fonte de alimentación non interrompíbel

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
gl: Asistente persoal dixital

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
gl: Teléfono móbil

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
gl: Reprodutor de música

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
gl: Computador

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
gl: Dispositivo de entrada de xogos

[ctx: Battery name]
en: Main
gl: Principal

[ctx: Battery name]
en: Extra
gl: Adicional

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
gl: Espazo estándar

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
gl: Perfil de proba

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
gl: Automático

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
gl: Calidade baixa

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
gl: Calidade media

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
gl: Calidade alta

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
gl: RGB predeterminado

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
gl: CMYK predeterminado

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
gl: Gris predeterminado

en: Vendor supplied factory calibration data
gl: Datos de calibrado de fábrica fornecidos polo fabricante

en: Full-screen display correction not possible with this profile
gl: A corrección de pantalla a pantalla completa non é posíbel con este perfil

en: This profile may no longer be accurate
gl: Este perfil podería non ser preciso

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
gl: Pantalla do portátil

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
gl: Cámara web integrada

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
gl: Monitor %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
gl: Escáner %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
gl: Cámara %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
gl: Impresora %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
gl: Cámara web %s

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
gl: Predeterminado:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
gl: Espazo de cor:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
gl: Perfil de proba:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
gl: Seleccionar ficheiro de perfil ICC

en: _Import
gl: _Importar

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
gl: Perfiles ICC admitidos

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Screen
gl: Pantalla

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
gl: Gardar perfil

en: _Save
gl: _Gardar

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
gl: Crear un perfil de cor para o dispositivo seleccionado

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
gl: Non se detectou o instrumento de medida. Comprobe que está acendido e correctamente conectado.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
gl: O instrumento de medida non admite perfilado de impresoras.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
gl: O tipo de dispositivo non é compatíbel actualmente.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
gl: Poña o dispositivo de calibración no cadrado e prema «Comezar»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
gl: Mova o dispositivo de calibración á posición de calibrado e prema «Continuar»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
gl: Mova o dispositivo de calibración á posición da superficie e prema «Continuar»

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
gl: Pechar a tapa do portátil

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
gl: Produciuse un erro interno que non pode recuperarse.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
gl: As ferramentas requiridas para o calibrado non están instaladas.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
gl: Non foi posíbel xerar o perfil.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
gl: Non foi posíbel obter o punto branco obxectivo.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
gl: Completado!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
gl: Calibrado fallado!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
gl: Pode quitar o dispositivo de calibrado.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
gl: Non moleste o dispositivo de calibrado mentres está traballando

en: Enable color management for %s
gl: Activar a xestión de cor para %s

en: Show color profiles for %s
gl: Mostrar os perfiles de cor para %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
gl: Non calibrado

en: multiple sizes
gl: tamaños múltiples

en: No Desktop Background
gl: Sen fondo de escritorio

en: Select a picture
gl: Seleccione unha imaxe

en: Current background
gl: Fondo actual

en: Custom
gl: Personalizado

en: Testing %s
gl: Probando %s

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
gl: Horizontal

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
gl: Vertical dereita

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
gl: Vertical esquerda

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
gl: Horizontal (volteado)

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: Apply Changes?
gl: Desexa aplicar os cambios?

en: Changes Cannot be Applied
gl: Os cambios non se poden aplicar

en: This could be due to hardware limitations.
gl: Isto pode ser por limitacións do hardware.

en: More Warm
gl: Máis quente

en: Less Warm
gl: Menos quente

en: None
gl: Ningunha

en: Custom Shortcuts
gl: Personalizar os atallos

en: More…
gl: Máis…

en: No input sources found
gl: Non se atopou ningunha orixe de entrada

[ctx: Input Source]
en: Other
gl: Outra

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
gl: %s xa está sendo usado para %s. Se o substitúe, %s desactivarase

en: Enter the new shortcut
gl: Escriba o novo atallo

en: Set Custom Shortcut
gl: Estabelecer atallo personalizado

en: Set Shortcut
gl: Estabelecer atallo

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
gl: Escriba o novo atallo para cambiar %s.

en: Add Custom Shortcut
gl: Engadir atallo personalizado

en: Alternate Characters Key
gl: Tecla de caracteres alternativos

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
gl: A tecla de trocar caracteres poden usarse para escribir caracteres adicionais. A veces imprímense como unha terceira opción no seu teclado.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
gl: Alt esquerda

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
gl: Alt dereito

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
gl: Super esquerda

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
gl: Super dereita

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
gl: Tecla de menú

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
gl: Ctrl dereito

en: Compose Key
gl: Tecla de composición

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
gl: A tecla de composición permítelle escribir unha ampla variedade de caracteres. Para usala, prema a tecla e logo escriba a secuencia dos caracteres. Por exemplo, tecla de composición seguida por <b>C</b> e <b>o</b> escribirá <b>©</b>, <b>a</b> seguida por <b>'</b> escribirá <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
gl: Bloqueo de Maiúsculas

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
gl: Bloqueo de desprazamento

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
gl: Imprimir pantalla

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
gl: As orixes de pantalla poden cambiarse usando o atallo de teclado %s.
    Estes atallos de teclado poden cambiarse nas preferencias de atallos de teclado.

en: %d modified | %d modified
gl[0]: %d modificado
gl[1]: %d modificados

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Reset All Shortcuts?
gl: Desexa restabelecer todos os atallos?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
gl: Ao restabelecer os atallos pode afectar aos atallos personalizados. Isto non se pode desfacer.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Reset All
gl: Restabelecer todo

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
gl: Desactivado

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

en: The new password is too short
gl: O novo contrasinal é demasiado curto

en: The new password is too simple
gl: O novo contrasinal é demasiado simple

en: The old and new passwords are too similar
gl: O contrasinal novo e antigo son demasiado similares

en: The new password has already been used recently.
gl: O novo contrasinal xa foi usado recentemente.

en: The new password must contain numeric or special characters
gl: O novo contrasinal debe conter caracteres numéricos ou especiais

en: The old and new passwords are the same
gl: O contrasinal novo e o antigo son o mesmo

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
gl: O seu contrasinal cambiou desde que iniciou a sesión inicialmente!

en: The new password does not contain enough different characters
gl: O novo contrasinal non contén suficientes caracteres diferentes

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Please choose another password.
gl: Seleccione outro contrasinal.

en: Please type your current password again.
gl: Escriba o seu contrasinal actual de novo.

en: Password could not be changed
gl: Non foi posíbel cambiar o contrasinal

en: The passwords do not match.
gl: Os contrasinais non coinciden.

en: Select
gl: Seleccionar

en: Browse for more pictures
gl: Explorar para buscar máis imaxes

en: Cannot automatically join this type of domain
gl: Non é posíbel unirse automaticamente a este tipo de dominio

en: No such domain or realm found
gl: Non existe o dominio ou non se atopou o reino

en: Cannot log in as %s at the %s domain
gl: Non é posíbel iniciar sesión como %s no dominio %s

en: Invalid password, please try again
gl: Contrasinal incorrecto, ténteo de novo

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
gl: Non foi posíbel conectarse ao dominio %s: %s

en: the device needs to be claimed to perform this action
gl: para levar a cabo esta acción precisa reclamar o dispositivo

en: the device is already claimed by another process
gl: O dispositivo xa está reclamado por outro proceso

en: you do not have permission to perform the action
gl: non ten permiso para levar a cabo a acción

en: no prints have been enrolled
gl: non se rexistraron impresións

en: Failed to communicate with the device during enrollment
gl: Produciuse un fallo na comunicación co dispositivo durante o rexistro

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
gl: Produciuse un fallo ao comunicarse co lector de pegadas dixitais

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
gl: Produciuse un fallo ao comunicarse co «daemon» de pegada dixital

en: Failed to list fingerprints: %s
gl: Produciuse un erro ao listar as pegadas dixitais: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
gl: Produciuse un erro ao eliminar as pegadas dixitais gardadas: %s

en: Left thumb
gl: Dedo gordo esquerdo

en: Left middle finger
gl: Dedo corazón esquerdo

en: _Left index finger
gl: Dedo índice _esquerdo

en: Left ring finger
gl: Dedo anular esquerdo

en: Left little finger
gl: Dedo maimiño esquerdo

en: Right thumb
gl: Dedo gordo dereito

en: Right middle finger
gl: Dedo corazón dereito

en: _Right index finger
gl: _Dedo índice dereito

en: Right ring finger
gl: Dedo anular dereito

en: Right little finger
gl: Dedo maimiño dereito

en: Unknown Finger
gl: Dedo descoñecido

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
gl: Completado

en: Fingerprint device disconnected
gl: Dispositivo de pegada dixital desconectado

en: Fingerprint device storage is full
gl: O almacenamento do dispositivo de pegada dixital está cheo

en: Failed to enroll new fingerprint
gl: Produciuse un erro ao rexistrar unha nova pegada dixital

en: Failed to start enrollment: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o rexistro: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
gl: Produciuse un erro ao rexistrar unha nova pegada dixital

en: Failed to stop enrollment: %s
gl: Produciuse un erro ao deter o rexistro: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
gl: Levante e poña o seu dedo varias veces sobre o lector para rexistrar a súa pegada dixital

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
gl: Analizar nova pegada dixital

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao liberar o dispositivo de pegada dixital %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
gl: Problema ao ler o dispositivo

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao reclamar o dispositivo de pegada dixital %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter os dispositivos de pegada dixital: %s

en: Your account
gl: A súa conta

en: Failed to delete user
gl: Produciuse un erro ao eliminar o usuario

en: Failed to revoke remotely managed user
gl: Produciuse un fallo ao revocar o usuario xestionado remotamente

en: You cannot delete your own account.
gl: Non pode eliminar a súa propia conta.

en: %s is still logged in
gl: %s aínda ten a sesión iniciada

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
gl: Se elimina un usuario mentres ten a sesión iniciada pode poñer deixar o sistema nun estado inconsistente.

en: Do you want to keep %s’s files?
gl: Desexa manter os ficheiros de %s?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
gl: É posíbel manter o cartafol persoal, a caixa de correo e os ficheiros temporais ao eliminar unha conta de usuario.

en: _Delete Files
gl: _Eliminar os ficheiros

en: _Keep Files
gl: _Manter os ficheiros

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
gl: Ten certeza que quere revocar a conta de %s xestionada remotamente?

en: _Delete
gl: _Eliminar

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
gl: Conta desactivada

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
gl: Para configurar no seguinte inicio de sesión

[ctx: Password mode]
en: None
gl: Ningún

en: Logged in
gl: Conectado

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
gl: Activado

en: Failed to contact the accounts service
gl: Produciuse un erro ao contactar co servizo de contas

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
gl: Asegúrese de que o servizo de contas está instalado e activado.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
gl: Para realizar os cambios,
    primeiro prema na icona *

en: Delete the selected user account
gl: Eliminar a conta de usuario seleccionada

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
gl: Para eliminar a conta de usuario seleccionada,
    primeiro prema na icona *

en: Unlock to Add Users and Change Settings
gl: Desbloquear para engadir usuarios e cambiar as preferencias

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
gl: O nome de usuario debe estar formado por letras en maiúsculas desde o «a» ao «z», díxitos, e o caracteres: - _

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
gl: Desculpe, o nome de usuario non está dispoñíbel. Probe outro.

en: The username is too long.
gl: O nome de usuario é demasiado longo.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
gl: Usarase como nome para o seu cartafol persoal e non pode cambiarse.

en: Should match the web address of your login provider.
gl: Debería coincidir co enderezo web do seu fornecedor de conta.

en: Failed to add account
gl: Produciuse un erro ao engadir a conta

en: Failed to register account
gl: Produciuse un erro ao rexistrar a conta

en: No supported way to authenticate with this domain
gl: Non hai unha maneira admitida de autenticar con este dominio

en: Failed to join domain
gl: Produciuse un erro ao unirse ao dominio

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
gl: Ese nome de inicio de sesión non funcionou.
    Ténteo de novo.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
gl: Ese contrasinal de inicio de sesión non funcionou.
    Ténteo de novo.

en: Failed to log into domain
gl: Produciuse un erro ao iniciar sesión no dominio

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
gl: Non foi posíbel atopar o dominio. Pode ser que o escribira mal?

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
gl: O novo contrasinal debe ser distinto do antigo.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
gl: Tente cambiar algunhas letras e números.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
gl: Tente cambiar o contrasinal un pouco máis.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
gl: Un contrasinal sen o seu nome de usuario pode ser máis forte.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
gl: Tente evitar o uso do seu nome no contrasinal.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
gl: Tente evitar algunhas das palabras que inclúe o seu contrasinal.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
gl: Tente evitar palabras comúns.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
gl: Tente evitar a reordenación de palabras.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
gl: Tente usar máis números.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
gl: Tente usar máis letras en maiúsculas.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
gl: Tente usar máis letras en minúsculas.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
gl: Tente usar máis caracteres especiais, como signos de puntuacións.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
gl: Tente usar unha mestura de letras, números e signos de puntuación.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
gl: Tente evitar a repetición do mesmo carácter.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
gl: Tente evitar a repetición do mesmo tipo de carácter: debe formar unha mestura de letras, números e signos de puntuación.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
gl: Tente evitar secuencias como 1234 ou abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
gl: O contrasinal debe ser máis largo. Tente usar unha mestura de letras, números e signos de puntuación.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
gl: Mesture letras en maiúsculas e minúsculas  e use un número ou dous.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
gl: Se engade máis letras, números e signos de puntuación fará o contrasinal máis forte.

en: This Week
gl: Esta semana

en: Last Week
gl: Última semana

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
gl: %e de %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
gl: %e de %b de %Y

en: Session Ended
gl: Sesión rematada

en: Session Started
gl: Sesión iniciada

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
gl: %s — Actividade da conta

[ctx: Distance]
en: Short
gl: Curta

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
gl: ¼ da pantalla

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
gl: ½ da pantalla

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
gl: ¾ da pantalla

[ctx: Distance]
en: Long
gl: Longa

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: cursor size]
en: Medium
gl: Medio

[ctx: cursor size]
en: Large
gl: Grande

[ctx: cursor size]
en: Larger
gl: Máis grande

[ctx: cursor size]
en: Largest
gl: O máis grande

en: %d pixel | %d pixels
gl[0]: %d píxel
gl[1]: %d píxeles

en: System Bus
gl: Bus do sistema

en: Full access
gl: Acceso completo

en: Session Bus
gl: Bus de sesión

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Full access to /dev
gl: Acceso completo a /dev

en: Network
gl: Rede

en: Has network access
gl: Ten acceso á rede

en: Home
gl: Cartafol persoal

en: Read-only
gl: Só lectura

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: Settings
gl: Preferencias

en: Can change settings
gl: Pode cambiar preferencias

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
gl: %s ten os seguintes permisos, que non se poden cambiar. Se está preocupado por estes permisos, considere eliminar esta aplicación.

en: Web Links
gl: Ligazóns web

en: Git Links
gl: Ligazóns de Git

en: %s Links
gl: Ligazóns de %s

en: Unset
gl: Desestabelecer

en: Links
gl: Ligazóns

en: Hypertext Files
gl: Ficheiros de hipertexto

en: Text Files
gl: Ficheiros de texto

en: Image Files
gl: Ficheiros de imaxe

en: Font Files
gl: Ficheiros de tipos de letra

en: Archive Files
gl: Ficheiros de arquivo

en: Package Files
gl: Ficheiros de paquetes

en: Audio Files
gl: Ficheiros de audio

en: Video Files
gl: Ficheiros de vídeo

en: Other Files
gl: Outros ficheiros

note: List of applications.
en: Applications
gl: Aplicacións

[ctx: service is enabled]
en: On
gl: Activado

[ctx: service is disabled]
en: Off
gl: Desactivado

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
gl: Activado

[ctx: service is active]
en: Active
gl: Activo

en: Choose a Folder
gl: Seleccione un cartafol

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
gl: Compartir ficheiros permítelle compartir o seu cartafol Público con outros na súa rede actual usando: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
gl: Cando está activado o acceso remoto, os usuarios remotos poden conectarse usando a orde de Shell segura: 
    %s

en: Copy
gl: Copiar

en: Sharing
gl: Compartir

note: Label
en: No networks selected for sharing
gl: Non hai ningunha rede seleccionada para compartir

en: Ask what to do
gl: Preguntar que facer

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Open folder
gl: Abrir cartafol

en: Other Media
gl: Outros soportes

en: Select an application for audio CDs
gl: Seleccione unha aplicación para os CD de son

en: Select an application for video DVDs
gl: Seleccione unha aplicación para os DVD de vídeo

en: Select an application to run when a music player is connected
gl: Seleccione a aplicación a executar cando se conecta un reprodutor de música

en: Select an application to run when a camera is connected
gl: Seleccione a aplicación a executar cando se conecta unha cámara

en: Select an application for software CDs
gl: Seleccione a aplicación para os CD de software

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
gl: DVD de son

en: blank Blu-ray disc
gl: disco Blu-ray virxe

en: blank CD disc
gl: disco CD virxe

en: blank DVD disc
gl: disco DVD virxe

en: blank HD DVD disc
gl: disco HD DVD virxe

en: Blu-ray video disc
gl: Disco Blu-ray de vídeo

en: e-book reader
gl: lector de libros electrónicos

en: HD DVD video disc
gl: Disco HD DVD de vídeo

en: Picture CD
gl: CD de imaxes

en: Super Video CD
gl: Super Vídeo CD

en: Video CD
gl: Vídeo CD

en: Windows software
gl: Software de Windows

[ctx: measurement format]
en: Metric
gl: Métrico

en: Formats
gl: Formatos

en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: _Copy
gl: _Copiar

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Unlock to Change Settings
gl: Desbloquear para cambiar as preferencias

en: Other…
gl: Outro…

en: Today
gl: Hoxe

en: Yesterday
gl: Onte

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
gl: %e de %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
gl: %e de %b de %Y

en: %d hour | %d hours
gl[0]: %d hora
gl[1]: %d horas

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundos
gl[1]: %d segundos

note: 0 seconds
en: 0 seconds
gl: 0 segundos

en: never
gl: nunca

en: today
gl: hoxe

en: yesterday
gl: onte

en: %i day ago | %i days ago
gl[0]: Hai %i día
gl[1]: Hai %i días

en: IPv4 Address
gl: Enderezo IPv4

en: IPv6 Address
gl: Enderezo IPv6

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Hardware Address
gl: Enderezo hardware

en: Default Route
gl: Ruta predeterminada

en: Last used
gl: Última vez usada

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
gl: Con fíos

en: Options…
gl: Opcións…

en: missing EAP-FAST PAC file
gl: falta o ficheiro EAP-FAST PAC

en: Choose a PAC file
gl: Seleccione un ficheiro PAC

en: PAC files (*.pac)
gl: Ficheiros PAC (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
gl: falta o nome de usuario EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
gl: falta o contrasinal EAP-LEAP

en: missing leap-username
gl: falta o usuario leap

en: missing leap-password
gl: falta o contrasinal leap

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
gl: certificado EAP-PEAP da CA non válido: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
gl: certificado EAP-PEAP da CA non válido: certificado non especificado

en: Choose a Certificate Authority certificate
gl: Seleccionar un certificado de Autoridade de Certificación

en: missing wep-key
gl: falta a chave wep

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
gl: falta a chave wep: a chave con unha lonxitude %zu debe conter só díxitos hexadecimais

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
gl: falta a chave wep: a chave con unha lonxitude %zu debe conter só díxitos ascii

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
gl: chave wep non válida: lonxitude %zu da chave non válida. A chave debe ter unha lonxitude 5/13 (ascii) ou 10/26 (hexadecimal)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
gl: chave wep non válida: a frase de paso non debe estar baleira

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
gl: chave wep non válida: a frase de paso debe ser máis curta que 64 caracteres

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
gl: erro non definido na seguridade 802.1x (wpa-eap)

en: no file selected
gl: non se seleccionou un ficheiro

en: unspecified error validating eap-method file
gl: erro non especificado ao validar o ficheiro eap-method

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
gl: Chaves privadas DER, PEM, ou PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
gl: Certificados DER ou PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
gl: certificado EAP-TTLS da CA non válido: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
gl: certificado EAP-TTLS da CA non válido: certificado non especificado

en: missing EAP username
gl: falta o nome de usuario EAP

en: missing EAP password
gl: falta o contrasinal EAP

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
gl: wpa-psk non válido: a lonxitude de chave %zu non é valida. Debe ser [8,63] bytes ou 64 díxitos hexadecimais

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
gl: wpa-psk non válido: non se pode interpretar a chave con 64 bytes como hexadecimais

en: Unknown error validating 802.1X security
gl: Produciuse un erro descoñecido ao validar a seguridade 802.1X

en: Wi-Fi password is missing.
gl: Falta o contrasinal do Wifi.

en: missing EAP-TLS identity
gl: falta a identidade EAP-TLS

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
gl: certificado EAP-TLS da CA non válido: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
gl: certificado EAP-TLS da CA non válido: certificado non especificado

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
gl: chave privada EAP-TLS non válida: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
gl: certificado de usuario EAP-TLS non válido: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
gl: As chaves privadas sen cifrar son inseguras

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
gl: A chave privada seleccionada non parece estar protexida por un contrasinal. Isto podería permitir que as súas credenciais de seguranza se comprometesen. Seleccione unha chave privada protexida por contrasinal.
    
    (Pode protexer a súa chave privada con un contrasinal con openssl)

en: Choose your personal certificate
gl: Seleccione o seu certificado persoal

en: Choose your private key
gl: Seleccione a súa chave privada

en: Wi-Fi
gl: Wifi

en: Stop hotspot and disconnect any users?
gl: Desexa deter o «hotspot» e desconectar aos usuarios?

en: _Stop Hotspot
gl: _Deter «hotspot»

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
gl: VPN «%s»

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
gl: Estado descoñecido

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
gl: Sen xestionar

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
gl: Conectando

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
gl: Requírese autenticación

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
gl: Conectado

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
gl: Desconectado

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
gl: A conexión fallou

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
gl: Estado descoñecido (ausente)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
gl: Fallou a configuración

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
gl: Fallou a configuración IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
gl: A configuración IP expirou

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
gl: Precísanse segredos, pero non se forneceron

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
gl: Suplicante de 802.1x desconectado

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
gl: Fallou a configuración do suplicante de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
gl: Fallou o suplicante de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
gl: O suplicante de 802.1x tardou moito tempo en autenticarse

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
gl: Produciuse un erro ao iniciar o servizo de PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
gl: Servizo PPP desconectado

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
gl: PPP fallou

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
gl: Produciuse un erro ao iniciar o cliente DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
gl: Erro no cliente DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
gl: O cliente DHCP fallou

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
gl: Produciuse un erro ao iniciar o servizo de conexión compartida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
gl: O servizo de conexión compartida fallou

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
gl: Produciuse un erro ao iniciar o servizo AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
gl: Erro no servizo AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
gl: O servizo AutoIP fallou

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
gl: Liña ocupada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
gl: Non hai ton de chamada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
gl: Non foi posíbel estabelecer o «carrier»

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
gl: Expirou o tempo de solicitude de chamada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
gl: Intento de chamada fallado

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
gl: Fallou a inicialización do módem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
gl: Produciuse un erro ao seleccionar o APN especificado

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
gl: Non se están buscando redes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
gl: Rexistro da rede rexeitado

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
gl: O rexistro na rede superou o tempo de espera

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
gl: Produciuse un erro ao rexistrarse na rede solicitada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
gl: Produciuse un fallo na comprobación do PIN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
gl: É posíbel que falte o firmware do dispositivo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
gl: A conexión desapareceu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
gl: Asumiuse unha conexión existente

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
gl: Módem non atopado

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
gl: Fallou a conexión Bluetooth

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
gl: Tarxeta SIM non inserida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
gl: Requírese o PIN da SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
gl: Requírese o PUK da SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
gl: SIM errónea

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
gl: Fallou a dependencia da conexión

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
gl: Falta o «firmware»

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
gl: Cable desconectado

en: Insecure network (WEP)
gl: Rede non segura (WEP)

en: Secure network (WPA)
gl: Rede segura (WPA)

en: Secure network (WPA2)
gl: Rede segura (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
gl: Rede segura (WPA3)

en: Secure network
gl: Rede segura

en: Security
gl: Seguranza

en: Delete Address
gl: Eliminar enderezo

en: Delete Route
gl: Quitar ruta

en: automatic
gl: automático

en: Identity
gl: Identidade

en: Cannot import VPN connection
gl: Non foi posíbel importar a conexión VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro '%s' ou non contén información de conexión VPN recoñecíbel
    
    Erro: %s.

en: Select file to import
gl: Seleccione o ficheiro para importar

en: A file named “%s” already exists.
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%s".

en: _Replace
gl: S_ubstituír

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
gl: Quere substituír %s coa conexión VPN que está gardando?

en: Cannot export VPN connection
gl: Non é posíbel exportar a conexión VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
gl: Non foi posíbel exportar a conexión VPN «%s» a %s.
    
    Erro: %s.

en: Export VPN connection
gl: Exportar conexión VPN

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
gl: Ningunha

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
gl: Apertura mellorada

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
gl: Chave WEP de 40/128 bits (Hexadecimal ou ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
gl: Frase de paso WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
gl: WEP dinámica (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
gl: WPA & WPA2 Persoal

en: WPA & WPA2 Enterprise
gl: WPA & WPA2 Empresarial

en: WPA3 Personal
gl: WPA3 Persoal

en: Preserve
gl: Preservar

en: Permanent
gl: Permanente

en: Random
gl: Aleatorio

en: Stable
gl: Estábel

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
gl: O enderezo MAC escribo aquí usarase como o enderezo hardware para o dispositivo de rede para esta conexión. Esta característica é coñecida como clonado ou spoofing de MAC. Exemplo: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
gl: Perfil %d

en: Unable to open connection editor
gl: Non foi posíbel abrir o editor de conexións

en: New Profile
gl: Novo perfil

en: _Add
gl: _Engadir

en: Import from file…
gl: Importar desde ficheiro…

en: Add VPN
gl: Engadir VPN

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
gl: Empresarial

[ctx: Wifi security]
en: None
gl: Ningunha

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
gl: Nunca

en: %d Mb/s (%1.1f GHz)
gl: %d Mb/s (%1.1f GHz)Rede segura (WPA)

[ctx: Signal strength]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: Signal strength]
en: Weak
gl: Débil

[ctx: Signal strength]
en: Ok
gl: Aceptábel

[ctx: Signal strength]
en: Good
gl: Boa

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
gl: Excelente

en: Forget Connection
gl: Esquecer conexión

en: Remove Connection Profile
gl: Eliminar o perfil de conexión

en: Remove VPN
gl: Eliminar VPN

en: Details
gl: Detalles

en: Add new connection
gl: Engadir nova conexión

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
gl: Activar o punto de acceso desconectarao de %s, non será posíbel acceder a internet mediante o Wifi.

en: Must have a minimum of 8 characters
gl: Debe ter cando menos 8 caracteres

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
gl: Activar o punto de acceso sen fíos?

en: Automatic
gl: Automático

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
gl: O autodescubrimento do proxy web úsase cando non se fornece unha URL de configuración.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
gl: Non se recomenda para redes públicas nas que non se confía.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
gl: Perderase a información das redes seleccionadas, incluíndo os contrasinais e calquera configuración personalizada.

en: _Forget
gl: _Esquecer

en: Known Wi-Fi Networks
gl: Redes Wifi coñecidas

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
gl: _Esquecer

en: System policy prohibits use as a Hotspot
gl: A normativa do sistema prohibe o uso un «Hotspot»

en: Wireless device does not support Hotspot mode
gl: O dispositivo Wireless non é compatíbel co modo «Hotspot»

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
gl: Recoiro, algo foi mal. Contacte co seu fabricante de software.

en: NetworkManager needs to be running.
gl: Requírese que NetworkManager estea en execución.

en: 2G Only
gl: Só 2G

en: 3G Only
gl: Só 3G

en: 4G Only
gl: Só 4G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
gl: 2G, 3G, 4G (Preferido)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
gl: 2G, 3G (Preferido), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
gl: 2G (Preferido), 3G, 4G

en: 3G, 4G (Preferred)
gl: 3G, 4G (Preferido)

en: 3G (Preferred), 4G
gl: 3G (Preferido), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
gl: 2G, 4G (Preferido)

en: 2G (Preferred), 4G
gl: 2G (Preferido), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
gl: 2G, 3G (Preferido)

en: 2G (Preferred), 3G
gl: 2G (Preferido), 3G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Not Registered
gl: Non rexistrado

en: Registered
gl: Rexistrado

en: Searching
gl: Buscando

en: Denied
gl: Denegado

en: Unlock SIM card
gl: Desbloquear a tarxeta SIM

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: Please provide PIN code for SIM %d
gl: Forneza un código PIN para a SIM %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
gl: Escriba o PIN para desbloquear a súa tarxeta SIM

en: Please provide PUK code for SIM %d
gl: Forneza o código PUK para a tarxeta SIM %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
gl: Escriba o código PUK para desbloquear a súa tarxeta SIM

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
gl[0]: Escribiu un contrasinal incorrecto. Ten %1$u intento máis
gl[1]: Escribiu un contrasinal incorrecto. Ten %1$u intentos máis

en: You have %u try left | You have %u tries left
gl[0]: Ten %1$u intento máis
gl[1]: Ten %1$u intentos máis

en: Wrong password entered.
gl: Escribiu un contrasinal incorrecto.

en: PUK code should be an 8 digit number
gl: O código PUK debe ser un número de cando menos 8 díxitos

en: Enter New PIN
gl: Escriba o novo PIN

en: PIN code should be a 4-8 digit number
gl: O código PIN debe ser un número de 4 a 8 díxitos

en: _Set
gl: _Estabelecer

en: Operation Cancelled
gl: Operación cancelada

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
gl: <b>Error:</b> Acceso denegado ao cambiar as preferencias

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
gl: <b>Erro:</b> Erro no equipamento móbil

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
gl: O subsistema Thunderbolt (boltd) non está instalado ou non está configurado correctamente.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
gl: Non foi posíbel detectar o Thunderbolt.
    Ou ben o sistema carece de compatibilidade con Thunderbolt, foi desactivado na BIOS ou está configurado na BIOS nun nivel de seguranza incompatíbel.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
gl: A compatibilidade con Thunderbolt foi desactivada no BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
gl: Non é posíbel determinar o nivel de seguridade de Thunderbolt.

en: Error switching direct mode: %s
gl: Produciuse un erro ao cambiar ao modo directo: %s

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
gl: Desconectado

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
gl: Conectando

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
gl: Conectado

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
gl: Erro de autenticación

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
gl: Autorizando

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
gl: Reducindo funcionalidade

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
gl: Conectado e autorizado

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
gl: Descoñecido

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
gl: Autorizado o:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
gl: Conectado a:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
gl: Rexistrado o:

en: Failed to authorize device:
gl: Produciuse un erro ao autorizar o dispositivo:

en: Failed to forget device:
gl: Produciuse un fallo ao esquecer o dispositivo:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
gl[0]: Depende de %u dispositivo
gl[1]: Depende de outros %u dispositivo

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
gl: Erro

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
gl: Autorizado

en: Try clicking, double clicking, scrolling
gl: Tente facer clic, dobre clic, desprazarse coa roda do rato

en: Five clicks, GEGL time!
gl: Cinco clics, tempo de GEGL!

en: Double click, primary button
gl: Dobre clic, botón primario

en: Single click, primary button
gl: Un clic, botón primario

en: Double click, middle button
gl: Dobre clic, botón do medio

en: Single click, middle button
gl: Un clic, botón do medio

en: Double click, secondary button
gl: Dobre clic, botón secundario

en: Single click, secondary button
gl: Un clic, botón secundario

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
gl: Aprender máis

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
gl: Ao enviar informes de problemas técnicos axudaranos a mellorar %s. Os informes envíanse de forma anónima e límpanse de datos persoais. %s

en: Empty all items from Trash?
gl: Desexa baleirar todos os elementos do lixo?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
gl: Pérdese permanentemente todos os elementos do lixo.

en: _Empty Trash
gl: _Baleirar o lixo

en: Delete all the temporary files?
gl: Desexa eliminar todos os ficheiros temporais?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
gl: Todos os ficheiros temporais eliminaranse de forma permanente.

en: _Purge Temporary Files
gl: _Eliminar os ficheiros temporais

[ctx: Online Account]
en: Other
gl: Outra

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
gl: Conta de %s

en: Error removing account
gl: Produciuse un erro ao quitar a conta

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
gl: %s eliminada

en: Display version number
gl: Mostrar o número de versión

en: Enable verbose mode
gl: Activar o modo detallado

en: Search for the string
gl: Buscar unha cadea

en: List possible panel names and exit
gl: Listar posíbeis nomes de paneis e saír

en: Panel to display
gl: Panel a mostrar

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
gl: [PANEL] [ARGUMENTO…]

en: Available panels:
gl: Paneis dispoñíbeis:

en: Privacy
gl: Privacidade

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
gl[0]: %u saída
gl[1]: %u saídas

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
gl[0]: %u entrada
gl[1]: %u entradas

en: System Sounds
gl: Sons do sistema

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
gl: _Desbloquear

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
gl: Non se atopou ningunha impresora

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
gl: Escriba un enderezo de rede ou busque unha impresora

en: Authentication Required
gl: Requírese autenticación

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
gl: Escriba o seu nome de usuario e contrasinal para ver as impresoras dispoñíbeis no Servidor de Impresión.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
gl: Nome de usuario

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
gl: Contrasinal

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
gl: Dominio

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
gl: A_utenticar

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
gl: Limpar todos

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
gl: _Autenticar

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
gl: Non hai traballos activos na impresora

en: Select Printer Driver
gl: Seleccionar controlador da impresora

en: Loading drivers database…
gl: Cargando a base de datos dos controladores…

en: Printing Options
gl: Preferencias de impresión

en: Printer Details
gl: Detalles da impresora

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
gl: Usar como impresora por omisión

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
gl: Limpar os cabezais de impresión

en: Remove Printer
gl: Retirar impresora

en: Model
gl: Modelo

en: Location
gl: Localización

en: Ink Level
gl: Nivel de tinta

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
gl: Por favor reinicie cando o se resolva o problema.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
gl: Reiniciar

en: Name
gl: Nome

en: Address
gl: Enderezo

en: Searching for preferred drivers…
gl: Buscando controladores preferidos…

en: Search for Drivers
gl: Buscar controladores

en: Select from Database…
gl: Seleccionar desde a base de datos…

en: Install PPD File…
gl: Instalar ficheiro PPD…

en: Authenticate
gl: Autenticar

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add Printer…
gl: Engadir impresora…

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
gl: Desfacer

en: No printers
gl: Non hai impresoras

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
gl: O servizo do sistema de impresión
    semella que non está dispoñíbel.

en: Location services turned off
gl: Servizos de localización desactivados

en: No applications can obtain location information.
gl: Neste momento non hai ningunha aplicación reproducindo ou gravando son.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
gl: Os servizos de localización permítenlle ás aplicacións determinar a posición xeográfica. A precisión aumentará ao activar o Wifi ou conexión de banda larga.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
gl: Usa o Servizo de Localización de Mozilla: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Política de privacidade</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
gl: Permitir ás aplicacións de embaixo determinar a súa localización.

en: No Applications Have Asked for Location Access
gl: Ningunha aplicación solicitou á localización

en: Default
gl: Predeterminado

en: Middle Mouse Button Click
gl: Pulsación do botón dereito do rato

en: Right Mouse Button Click
gl: Pulsación do botón do medio do rato

en: Back
gl: Atrás

en: Forward
gl: Adiante

en: No stylus found
gl: Non se atopou ningún lapis dixital

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
gl: Mova o seu lapis dixital preto da táboa para configuralo

en: Eraser Pressure Feel
gl: Sensibilidade de presión do borrador

en: Soft
gl: Suave

en: Firm
gl: Firme

en: Top Button
gl: Botón superior

en: Lower Button
gl: Botón inferior

en: Lowest Button
gl: Botón inferior

en: Tip Pressure Feel
gl: Sensibilidade de presión do lapis

en: Tablet (absolute)
gl: Tableta (absoluto)

en: Touchpad (relative)
gl: Área táctil (relativo)

en: Tablet Preferences
gl: Preferencias da tableta

en: _Help
gl: _Axuda

en: No tablet detected
gl: Non se detectou ningunha tableta

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
gl: Conecte ou acenda a súa tableta Wacom

en: Bluetooth Settings
gl: Preferencias de Bluetooth

en: Wacom Tablet
gl: Tableta Wacom

en: Tracking Mode
gl: Modo de seguimento

en: Left-Handed Orientation
gl: Orientación para zurdos

en: Map to Monitor…
gl: Mapa que monitorizar…

en: Map Buttons…
gl: Asignar botóns…

en: Calibrate…
gl: Calibrar…

en: Adjust mouse settings
gl: Axustar as preferencias do rato

en: Adjust display resolution
gl: Axustar a resolución do monitor

en: Decouple Display
gl: Desacoplar pantallas

en: Screen Calibration
gl: Calibración de pantalla

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
gl: Prema nos marcadores obxectivo a medida que aparezan na pantalla para calibrar a tableta.

en: Mis-click detected, restarting…
gl: Pulsación errónea detectada, reiniciando…

en: Map Buttons
gl: Mapear botóns

en: Map buttons to functions
gl: Mapear botóns a funcións

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
gl: Para editar unha tecla de atallo, seleccione a acción «Enviar pulsación de tecla», prema o botón do atallo de teclado e prema as novas teclas ou prema «Retroceso» para limpar todo.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
gl: 15 minutos

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
gl: 30 minutos

en: Power Mode
gl: Modo de enerxía

en: Affects system performance and power usage.
gl: Afecta ao rendemento do sistema e uso da enerxía.

en: Power Saving Options
gl: Opcións de aforro de enerxí­a

en: Automatic Screen Brightness
gl: Brillo de pantalla automático

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
gl: Axusta o brillo de pantalla á luz ambiental.

en: Dim Screen
gl: Escurecer a pantalla

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
gl: Reduce o brillo de pantalla cando o computador estea activo.

en: Screen _Blank
gl: Pantalla en _branco

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
gl: Apaga a pantalla despois dun período de inactividade.

en: Automatic Power Saver
gl: Aforro de enerxí­a automático

en: Enables power saver mode when battery is low.
gl: Activa o modo de aforro de enerxía cando a batería está baixa.

en: _Automatic Suspend
gl: Suspensión _automática

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
gl: Detén o computador despois dun período de inactividade.

en: Suspend & Power Button
gl: Botón de suspender e apagar

en: Po_wer Button Behavior
gl: Comportamento do botón de _acendido

en: Show Battery _Percentage
gl: Mostrar o _porcentaxe de batería

en: Automatic Suspend
gl: Suspensión automática

en: _Plugged In
gl: _Enchufado

en: On _Battery Power
gl: Ao usar a enerxía da _batería

en: Delay
gl: Atraso

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
gl: O calibrado creará un perfil que poderá usar para xestionar a cor da súa pantalla. Canto máis tempo gaste no calibrado mellor será a calidade do perfil de cor.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
gl: Non poderá usar o seu computador mentres se leva a cabo o calibrado.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
gl: Calidade

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
gl: Tempo aproximado

en: Calibration Quality
gl: Calidade do calibrado

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
gl: Seleccione o dispositivo sensor que quere usar para o calibrado.

en: Calibration Device
gl: Dispositivo de calibrado

en: Select the type of display that is connected.
gl: Seleccione o tipo de pantalla que está conectada.

en: Display Type
gl: Tipo de pantalla

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
gl: Seleccione un punto branco obxectivo da pantalla. A maioría das pantallas deberían calibrarse a unha iluminación D65.

en: Profile Whitepoint
gl: Perfil do punto branco

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
gl: Configure a pantalla ao brillo que use acotío. A xestión de cor será máis precisa neste nivel de brillo.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
gl: Alternativamente, pode usar o nivel de brillo usado con un dos outros perfiles para este dispositivo.

en: Display Brightness
gl: Brillo da pantalla

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
gl: Pode usar un perfil de cor en computadores distintos, ou incluso crear perfiles para diferentes condicións de iluminación.

en: Profile Name:
gl: Nome do perfil:

en: Profile Name
gl: Nome do perfil

en: Profile successfully created!
gl: Perfil creado correctamente!

en: Copy profile
gl: Copiar perfil

en: Requires writable media
gl: Require un soporte escribíbel

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
gl: Pode atopar útiles estas instrucións sobre como usar un perfil en sistemas <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> e <a href="windows">Microsoft Windows</a>.

en: Summary
gl: Resumo

en: Add Profile
gl: Engadir perfil

en: _Import File…
gl: _Importar ficheiro…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
gl: Detectáronse problemas. O perfil podería non funcionar correctamente. <a href="">Mostrar detalles</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
gl: Cada dispositivo necesita un perfil de cor actualizado para poder xestionar a cor.

en: Learn more about color management
gl: Aprenda máis sobre a xestión de cor

en: _Set for all users
gl: E_stabelecer para todos os usuarios

en: Set this profile for all users on this computer
gl: Estabelecer este perfil para todos os usuarios deste equipo

en: _Enable
gl: _Activar

en: _Add profile
gl: _Engadir perfil

en: _Calibrate…
gl: _Calibrar…

en: Calibrate the device
gl: Calibrar o dispositivo

en: _Remove profile
gl: _Retirar perfil

en: _View details
gl: _Ver detalles

en: Unable to detect any devices that can be color managed
gl: Non foi posíbel detectar un dispositivo no que poida xestionarse a cor

en: Projector
gl: Proxector

en: LCD (CCFL backlight)
gl: LCD (retroiluminación CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
gl: LCD (retroiluminación LED RGB)

en: LCD (white LED backlight)
gl: LCD (retroiluminación LED branca)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
gl: Gamut amplo LCD (retroiluminación CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
gl: Gamut amplo LCD (retroiluminación LED RGB)

en: 40 minutes
gl: 40 minutos

en: Native to display
gl: Nativa da pantalla

en: D50 (Printing and publishing)
gl: D50 (Impresión e publicación)

en: D65 (Photography and graphics)
gl: D65 (Fotografía e gráficos)

en: Display Calibration
gl: Calibración de pantalla

note: This starts the calibration process
en: _Start
gl: _Comezar

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
gl: _Continuar

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
gl: _Feito

en: No Bluetooth Found
gl: Non se atopou o Bluetooth

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
gl: Conecte un dongle para usar Bluetooth.

en: Bluetooth Turned Off
gl: Bluetooth apagado

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
gl: Acender para conectarse a dispositivos e recibir transferencias de ficheiros.

en: Airplane Mode is on
gl: O modo avión está activado

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
gl: O Bluetooth está desactivado cando o modo avión está activado.

en: Turn Off Airplane Mode
gl: Apagar o modo avión

en: Hardware Airplane Mode is on
gl: O modo avión por hardware está activado

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
gl: Apague o modo avión para activar o Bluetooth.

en: Add Picture…
gl: Engadir imaxe…

en: Click a speaker to test
gl: Prema no altofalante para probalo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Bark
gl: Ladrido

en: Drip
gl: Goteo

en: Glass
gl: Cristal

en: Rear
gl: Atrás

en: Front
gl: Adiante

en: System Volume
gl: Volume do sistema

en: Volume Levels
gl: Niveis do volume

en: Output
gl: Saída

en: Output Device
gl: Dispositivo de saída

en: Test
gl: Probar

en: Configuration
gl: Configuración

en: Fade
gl: Esvaecer

en: Input
gl: Entrada

en: Input Device
gl: Dispositivo de entrada

en: Alert Sound
gl: Son de alerta

en: Refresh Rate
gl: Taxa de refresco

en: Adjust for TV
gl: Axustar para TV

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
gl: Reiniciar filtro

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
gl: Desactivado temporalmente ate o seguinte día

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
gl: A luz de noite fai que a cor da pantalla máis quente. Isto evita o cansazo de ollos e insomnio.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
gl: Luz nocturna

en: Schedule
gl: Programar

en: Sunset to Sunrise
gl: Solpor a amencer

en: Manual Schedule
gl: Programación manual

en: Times
gl: Horas

en: From
gl: Desde

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: To
gl: Ate

en: Color Temperature
gl: Temperatura da cor

en: Single Display
gl: Pantalla única

en: Join Displays
gl: Unir pantallas

en: Mirror
gl: Espello

en: Display Mode
gl: Modo de pantalla

en: Contains top bar and Activities
gl: Contén a barra superior e de Actividades

en: Primary Display
gl: Pantalla principal

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
gl: Arrastre as pantallas para que coincidan coa súa configuración física de pantallas. Seleccione unha pantalla para cambiar as súas configuracións.

en: Display Arrangement
gl: Disposición de pantallas

en: Active Display
gl: Pantalla activa

en: Display Configuration
gl: Configuración de pantalla

en: Blank Screen Delay
gl: Atraso da pantalla en branco

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
gl: O período de inactividade despois do cal a pantalla se porá en negro.

en: Automatic Screen _Lock
gl: _Bloqueo de pantalla automático

en: Automatic _Screen Lock Delay
gl: Atraso do _bloqueo de pantalla automático

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
gl: Período despois de que pantalla se poña en negro, esta se bloquee automaticamente.

en: Show _Notifications on Lock Screen
gl: Mostrar _notificacións na pantalla de bloqueo

en: Forbid new _USB devices
gl: Prohibir usar dispositivos _USB novos

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
gl: Prohibir aos dispositivos USB novos interactuar co sistema cando a pantalla está bloqueada.

en: Displays
gl: Pantallas

en: Input Sources
gl: Orixes de entrada

en: Includes keyboard layouts and input methods.
gl: Inclúe disposicións de teclados ou métodos de entrada.

en: Input Source Switching
gl: Cambiar Orixe de entrada

en: Use the _same source for all windows
gl: Usar a me_sma orixe para todas as xanelas

en: Switch input sources _individually for each window
gl: Trocar entre orixes de entrada _individualmente para cada xanela

en: Special Character Entry
gl: Entrada de caracteres especiais

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
gl: Métodos para introducir símbolos e variantes de letra usando o teclado.

en: View and Customize Shortcuts
gl: Ver e personalizar atallos de teclado

en: Add an Input Source
gl: Engadir unha orixe de entrada

en: Input methods can’t be used on the login screen
gl: Os métodos de entrada non poden usarse na pantalla de inicio de sesión

en: Move up
gl: Subir

en: Move down
gl: Baixar

en: Preferences
gl: Preferencias

en: View Keyboard Layout
gl: Ver a disposición do teclado

en: Remove
gl: Eliminar

en: Reset the shortcut to its default value
gl: Restabelecer o atallo ao valor predeterminado

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
gl: Prema Esc para cancelar ou Borrar para restabelecer o atallo de teclado.

en: Command
gl: Orde

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Set Shortcut…
gl: Estabelecer atallo…

en: Add
gl: Engadir

en: Replace
gl: Substituír

en: Set
gl: Estabelecer

en: No input source selected
gl: Non se atopou ningunha orixe de entrada

en: Add Custom Shortcuts
gl: Engadir atallos personalizados

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
gl: Configure un atallo personalizado para iniciar aplicacións, executar scripts e máis

en: Add Shortcut
gl: Engadir atallo

en: No keyboard shortcut found
gl: Non se atopou ningún atallo de teclado

en: Try a different search
gl: Probe unha busca diferente

en: Reset All…
gl: Restabelecer todo…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
gl: Restabelecer todos os atallos ao valor predeterminado

en: Fingerprint Manager
gl: Xestión das pegadas dixitais

en: Fingerprint
gl: Pegada dixital

en: _No
gl: _Non

en: _Yes
gl: _Sí

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
gl: Desexa eliminar as súas pegadas dixitais rexistradas para desactivar o inicio de sesión con pegadas dixitais?

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
gl: Non hai ningún dispositivo de pegada dixital

en: Ensure the device is properly connected.
gl: Asegúrese que o dispositivo está conectado correctamente

en: No fingerprint device
gl: Non hai ningún dispositivo de pegada dixital

en: Choose the fingerprint device you want to configure
gl: Seleccione o dispositivo de pegada dixital que quere configurar

en: Fingerprint Device
gl: Dispositivo de pegada dixital

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
gl: O inicio de sesión con pegada dixital permítelle desbloquear e iniciar sesión no seu computador co seu dedo

en: _Delete Fingerprints
gl: _Eliminar pegadas dixitais

en: Fingerprint Login
gl: Inicio de sesión con pegada dixital

en: Fingerprint Enroll
gl: Rexistrar pegada dixital

en: _Re-enroll this finger…
gl: _Volver a rexistrar este dedo…

en: _Add User…
gl: _Engadir usuario…

en: Create a user account
gl: Crear unha conta de usuario

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
gl: A súa sesión debe reiniciarse para que se apliquen os cambios

en: Restart Now
gl: Reiniciar agora

en: User Icon
gl: Icona de usuario

en: Account Settings
gl: Preferencias da conta

en: _Administrator
gl: _Administrador

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
gl: Os administradores poden engadir ou eliminar usuarios e poden cambiar as preferencias para todos os usuarios.

en: _Parental Controls
gl: Controis _parentais

en: Open the Parental Controls application.
gl: Abrir a aplicación de Control Parental.

en: _Language
gl: _Idioma

en: Authentication & Login
gl: Autenticación e inicio de sesión

en: _Password
gl: _Contrasinal

en: _Fingerprint Login
gl: Inicio de sesión con _pegadas dixitais

en: A_utomatic Login
gl: _Inicio de sesión automático

en: Account Activity
gl: Actividade da conta

en: Remove User…
gl: Eliminar usuario…

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
gl: Non se atoparon usuarios

en: Unlock to add a user account.
gl: Desbloquear para engadir unha conta de usuario.

en: Add User
gl: Engadir usuario

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
gl: _Unirse

en: Domain Administrator Login
gl: Inicio de sesión do administrador do dominio

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
gl: Para usar inicios de sesión corporativos, este equipo precisa 
    formar parte dun dominio. Pida ao administrador do seu sistema 
    que escriba aquí o contrasinal do dominio.

en: _Domain
gl: _Dominio

en: Administrator _Name
gl: _Nome do administrador

en: Administrator Password
gl: Contrasinal do administrador

en: _Username
gl: Nome de u_suario

en: _Full Name
gl: Nome _completo

en: Standard
gl: Estándar

en: Administrator
gl: Administrador

en: Account _Type
gl: _Tipo de conta

en: Allow user to set a password when they next _login
gl: Permitirlle ao usuario estabelecer o contrasinal no seguinte _inicio de sesión

en: Set a password _now
gl: Estabelecer un contrasinal _agora

en: _Confirm
gl: _Confirmar

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
gl: O inicio de sesión corporativo permítelle xestionar unha conta de usuario xestionada de forma centralizada para usala neste dispositivo. Tamén pode usar esta conta para acceder a recursos corporativos en internet.

en: You are Offline
gl: Vostede está desconectado

en: You must be online in order to add enterprise users.
gl: Debe estar en liña para engadir usuarios corporativos.

en: _Enterprise Login
gl: Inicio de s_esión corporativo

en: Take a Picture…
gl: Sacar unha foto…

en: Select a File…
gl: Seleccionar un ficheiro…

en: Change Password
gl: Cambiar contrasinal

en: Ch_ange
gl: C_ambiar

en: _Confirm New Password
gl: _Confirmar o novo contrasinal

en: _New Password
gl: Contrasinal _novo

en: Current _Password
gl: _Contrasinal actual

en: Allow user to change their password on next login
gl: Permitirlle ao usuario cambiar o seu contrasinal no seguinte inicio de sesión

en: Set a password now
gl: Estabelecer un contrasinal agora

en: Full Screen
gl: Pantalla completa

en: Top Half
gl: Metade superior

en: Bottom Half
gl: Metade inferior

en: Left Half
gl: Metade esquerda

en: Right Half
gl: Metade dereita

en: Zoom Options
gl: Preferencias de ampliación

en: _Zoom
gl: _Ampliación

en: _Magnification:
gl: _Magnificación:

en: _Follow mouse cursor
gl: _Seguir o cursor do rato

en: _Screen part:
gl: Parte da _pantalla:

en: Magnifier _extends outside of screen
gl: O magnificador _esténdese máis aló da pantalla

en: _Keep magnifier cursor centered
gl: _Manter centrado o cursor do magnificador

en: Magnifier cursor _pushes contents around
gl: O cursor do magnificador em_purra os contidos cara os lados

en: Magnifier cursor moves with _contents
gl: O cursor do magnificador móvese co _contido

en: Magnifier Position:
gl: Posición do magnificador:

en: Magnifier
gl: Lupa

en: _Thickness:
gl: _Grosor:

en: _Length:
gl: _Lonxitude:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
gl: Co_r:

en: _Crosshairs:
gl: _Miras:

en: _Overlaps mouse cursor
gl: _Sobrepón o cursor do rato

en: Crosshairs
gl: Miras

en: _White on black:
gl: _Branco sobre negro:

en: _Brightness:
gl: _Brillo:

en: _Contrast:
gl: _Contraste:

en: Color Effects:
gl: Efectos de cor:

en: Color Effects
gl: Efectos de cor

en: Typing Assist
gl: Asistente de escritura

en: _Sticky Keys
gl: Teclas per_sistentes

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
gl: Trata unha secuencia de teclas modificadores como unha combinación de teclas

en: _Disable if two keys are pressed together
gl: _Desactivar se se premen dúas teclas á vez

en: Beep when a _modifier key is pressed
gl: Pitar cando se prema unha tecla _modificadora

en: S_low Keys
gl: Teclas _lentas

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
gl: Engade un atraso entre cando se preme unha tecla e cando se acepta

en: A_cceptance delay:
gl: _Atraso na aceptación:

en: Slow keys typing delay
gl: Retardo das teclas lentas ao escribir

en: Beep when a key is pr_essed
gl: Pitar ao pr_emer unha tecla

en: Beep when a key is _accepted
gl: Pitar ao _aceptar unha tecla

en: Beep when a key is _rejected
gl: Pitar ao _rexeitar unha tecla

en: _Bounce Keys
gl: Teclas de re_bote

en: Ignores fast duplicate keypresses
gl: Ignorar as pulsacións duplicadas rápidas

en: Bounce keys typing delay
gl: Retardo de pulsación do rexeite de teclas

en: _Enable by Keyboard
gl: _Activar co teclado

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
gl: Activar as características de accesibilidade desde o teclado

en: Repeat Keys
gl: Repetición de teclas

en: Key presses repeat when key is held down.
gl: As pulsacións de teclas repítense cando a tecla se mantén premida.

en: Repeat keys delay
gl: Atraso da repetición de teclas

en: Speed
gl: Velocidade

en: Repeat keys speed
gl: Velocidade de repetición de teclas

en: Click Assist
gl: Asistente de clic

en: _Simulated Secondary Click
gl: Clic secundario _simulado

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
gl: Iniciar un clic secundario ao manter o botón primario

en: Secondary click delay
gl: Retardo da pulsación secundaria

en: _Hover Click
gl: Premer ao _pasar por enriba

en: Trigger a click when the pointer hovers
gl: Iniciar un clic cando se pasa por enriba o punteiro

en: D_elay:
gl: _Retardo:

en: Motion _threshold:
gl: Limiar de _movemento:

en: Visual Alerts
gl: Alertas visuais

en: _Test flash
gl: _Probar flashes

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
gl: Usar un indicador visual cando se produza un son de alerta.

en: _Visual Alerts
gl: Alertas _visuais

en: Flash the entire _window
gl: Escintilar toda a _xanela

en: Flash the entire _screen
gl: Escintilar toda a _pantalla

en: _Always Show Accessibility Menu
gl: Mostrar _sempre o menú de Acceso Universal

en: Seeing
gl: Visión

en: _High Contrast
gl: Contraste _alto

en: _Large Text
gl: Texto _grande

en: Enable A_nimations
gl: Activar a_nimacións

en: C_ursor Size
gl: Tamaño do c_ursor

en: Screen _Reader
gl: Lector de _pantalla

en: _Sound Keys
gl: _Teclas de son

en: Hearing
gl: Audición

en: Typing
gl: Escritura

en: Screen _Keyboard
gl: Tecla_do en pantalla

en: R_epeat Keys
gl: R_epetición de teclas

en: Cursor _Blinking
gl: _Pestanexo do cursor

en: _Typing Assist (AccessX)
gl: Asistente de _escritura (AccessX)

en: Pointing & Clicking
gl: Apuntar e premer

en: _Mouse Keys
gl: Teclas do _rato

en: _Locate Pointer
gl: _Localizar o punteiro

en: _Click Assist
gl: Asistente de _clic

en: _Double-Click Delay
gl: Atraso da _dupla pulsación

en: Double-Click Delay
gl: Atraso da dupla pulsación

en: Cursor Blinking
gl: Pestanexo do cursor

en: Cursor blinks in text fields.
gl: O cursor pestanexa nos campos de texto.

en: Cursor blinking speed
gl: Velocidade de pestanexo do cursor

en: Sound Keys
gl: Teclas de son

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
gl: Pitar cando o Bloq Num ou Maiús Bloq se activen ou desactiven.

en: Cursor Size
gl: Tamaño do cursor

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
gl: O tamaño do cursor pode combinarse co zoom para facer máis doado ver o cursor.

en: Screen Reader
gl: Lector de pantalla

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
gl: O lector de pantalla le o texto mostrado segundo move o foco.

en: _Screen Reader
gl: Lector de _pantalla

en: General
gl: Xeral

en: _Active Screen Edges
gl: Bordos da pantalla _activos

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them.
gl: Arrastre xanelas aos bordos superior, esquerdo e dereito da pantalla para redimensionalas.

en: Workspaces
gl: Espazos de traballo

en: _Dynamic workspaces
gl: Espazos de traballo _dinámicos

en: Automatically removes empty workspaces.
gl: Os espazos de traballo baleiros elimínanse automaticamente.

en: _Fixed number of workspaces
gl: Número de espazos de traballo _fixos

en: Specify a number of permanent workspaces.
gl: Especifique un número de espazos de traballo permanentes.

en: _Number of Workspaces
gl: _Número de espazos de traballo

en: Multi-Monitor
gl: Multimonitor

en: Workspaces on _primary display only
gl: Espazos de traballo só na pantalla _principal

en: Workspaces on all d_isplays
gl: Espazos de traballo en _todas as pantallas

en: No applications
gl: Sen aplicacións

en: Install some…
gl: Instalar algún…

en: Permissions & Access
gl: Permisos e acceso

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
gl: Os datos e os servizos aos que esta aplicación solicitou acceso e os permisos que require.

en: Camera
gl: Cámara

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Location Services
gl: Servizos de localización

en: Built-in Permissions
gl: Permisos incorporados

en: Cannot be changed
gl: Non se pode cambiar

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
gl: Os permisos individuais para as aplicacións poden ser revisados nas Preferencias de <a href="privacy">Privacidade</a>.

en: Integration
gl: Integración

en: System features used by this application.
gl: As características do sistema usadas por esta aplicación.

en: Search
gl: Busca

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Run in background
gl: Executar en segundo plano

en: Set Desktop Background
gl: Estabelecer o fondo de escritorio

en: Sounds
gl: Sons

en: Inhibit system keyboard shortcuts
gl: Inhibir os atallos de teclado do sistema

en: Default Handlers
gl: Xestor por omisión

en: Types of files and links that this application opens.
gl: Os tipos de ficheiros e ligazóns que esta aplicación abre.

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Usage
gl: Uso

en: How much resources this application is using.
gl: Cantos recursos está usando esta aplicación.

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Open in Software
gl: Abrir en Software

en: No results found
gl: Non se atoparon resultados

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
gl: Canto espazo está usando esta aplicación con datos de aplicación e cachés.

en: Application
gl: Aplicacións

en: Data
gl: Datos

en: Cache
gl: Caché

en: Clear Cache…
gl: Limpar caché…

en: Networks
gl: Redes

en: _Computer Name
gl: Nome do _computador

en: _File Sharing
gl: Compartir _ficheiros

en: _Media Sharing
gl: Compartir _multimedia

en: _Remote Login
gl: Inicio de sesión _remoto

en: Some services are disabled because of no network access.
gl: Algúns servizos están desactivados devido a que non ten acceso á rede.

en: File Sharing
gl: Compartir ficheiros

en: _Require Password
gl: Requirir _contrasinal

en: Remote Login
gl: Inicio de sesión remoto

en: Device Name
gl: Nome do dispositivo

en: Media Sharing
gl: Compartir multimedia

en: Share music, photos and videos over the network.
gl: Compartir música, fotos e vídeos pola rede.

en: Folders
gl: Cartafoles

en: _New connections must ask for access
gl: As _novas conexións deben solicitar acceso

en: _Require a password
gl: Requirir un _contrasinal

en: Select how media should be handled
gl: Seleccione como se deben xestionar os soportes

en: CD _audio
gl: CD de _son

en: _DVD video
gl: _DVD de vídeo

en: _Music player
gl: Reprodutor de _música

en: _Photos
gl: _Fotos

en: _Other Media…
gl: _Outros soportes…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
gl: _Non preguntar nin iniciar programas ao inserir un soporte

en: Select how other media should be handled
gl: Seleccione como se deben xestionar outros soportes

en: _Action:
gl: _Acción:

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
gl: Seleccione o formato para os números, datas e moedas. Os cambios aplicaranse no seguinte inicio de sesión.

en: Common Formats
gl: Formatos comúns

en: All Formats
gl: Todos os formatos

en: No Search Results
gl: Non se atoparon resultados

en: Searches can be for countries or languages.
gl: As buscas poden ser por países ou por idiomas.

en: Preview
gl: Previsualizar

en: My Account
gl: A miña conta

en: Login Screen
gl: Pantalla de inicio de sesión

en: Language
gl: Idioma

en: The language used for text in windows and web pages.
gl: O idioma usado para o texto en xanelas e páxinas web.

en: Restart the session for changes to take effect
gl: Reinicie a sesión para que se apliquen os cambios

en: Restart…
gl: Reiniciar…

en: The format used for numbers, dates, and currencies.
gl: Seleccione o formato para os números, datas e moedas.

en: _Formats
gl: _Formatos

en: Login settings are used by all users when logging into the system
gl: As preferencias de inicio de sesión úsanas todos os usuarios ao iniciar a sesión no sistema

en: Dates
gl: Datas

en: Dates & Times
gl: Datas e horas

en: Numbers
gl: Números

en: Measurement
gl: Medida

en: Paper
gl: Papel

en: Hardware Model
gl: Modelo de Hardware

en: Memory
gl: Memoria

en: Processor
gl: Procesador

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Disk Capacity
gl: Capacidade do disco

en: Calculating…
gl: Calculando…

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
gl: Nome do sistema operativo

en: OS Type
gl: Tipo do sistema operativo

en: Windowing System
gl: Sistema de xanelas

en: Virtualization
gl: Virtualización

en: Software Updates
gl: Actualizacións do sistema

en: Rename Device
gl: Renomear dispositivo

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
gl: O nome do dispositivo úsase para identificar este dispositivo cando se ve na rede, ou cando se emparellan os dispositivos Bluetooth.

en: _Rename
gl: _Renomear

en: Select Language
gl: Seleccionar idioma

en: _Select
gl: _Seleccionar

en: No languages found
gl: Non se atoparon idiomas

en: Unlock…
gl: Desbloquear…

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
gl: Algunhas preferencias deben desbloquearse antes de poder cambialas.

en: Increment Hour
gl: Incrementar hora

en: Increment Minute
gl: Incrementar minuto

en: Time
gl: Hora

en: Decrement Hour
gl: Decrementar hora

en: Decrement Minute
gl: Decrementar minuto

en: Turn device off
gl: Desactivar dispositivo

en: Other Devices
gl: Outros dispositivos

en: Not set up
gl: Non configurada

en: _Type
gl: _Tipo

en: Sho_w password
gl: Mostrar _contrasinal

en: Tunneled TLS
gl: TLS por medio de túnel

en: Protected EAP (PEAP)
gl: EAP protexido (PEAP)

en: Au_thentication
gl: _Autenticación

en: I_dentity
gl: I_dentidade

en: _User certificate
gl: Certificado de _usuario

en: C_A certificate
gl: Certificado C_A

en: No CA certificate is _required
gl: Requírese o certificado da CA

en: Private _key
gl: _Chave privada

en: _Private key password
gl: Xerar unha chave _privada

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Authenticated
gl: Autenticado

en: Both
gl: Ambos

en: Anony_mous identity
gl: Identidade anóni_ma

en: PAC _file
gl: Ficheiro _PAC

en: _Inner authentication
gl: Autenticación i_nterna

en: Allow automatic PAC pro_visioning
gl: Permite o pro_visionado automático PAC

en: Version 0
gl: Versión 0

en: Version 1
gl: Versión 1

en: PEAP _version
gl: _Versión de PEAP

en: 1 (Default)
gl: 1 (Predeterminada)

en: Open System
gl: Sistema aberto

en: Shared Key
gl: Chave compartida

en: _Key
gl: _Chave

en: Sho_w key
gl: Mo_strar chave

en: WEP inde_x
gl: Índic_e WEP

en: MSCHAPv2 (no EAP)
gl: MSCHAPv2 (non EAP)

en: S_ecurity
gl: S_eguranza

en: 802.1x _Security
gl: _Seguridade 802.1x

en: _MAC Address
gl: Enderezo _MAC

en: _Cloned Address
gl: Enderezo _clonado

en: IPv_4 Method
gl: Método IPv_4

en: Automatic (DHCP)
gl: Automático (DHCP)

en: Link-Local Only
gl: Só ligazón local

en: Disable
gl: Desactivar

en: Shared to other computers
gl: Compartir con outros computadores

en: Addresses
gl: Enderezos

en: Netmask
gl: Máscara de rede

en: Gateway
gl: Pasarela

en: Automatic DNS
gl: DNS automático

en: Separate IP addresses with commas
gl: Separe os enderezos IP con comas

en: Routes
gl: Rutas

en: Automatic Routes
gl: Rutas automáticas

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
gl: Métrico

en: Use this connection _only for resources on its network
gl: Usar esta conexión _só para os recursos desta rede

en: _Name
gl: _Nome

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
gl: (Erro: non foi posíbel cargar o editor de conexión VPN)

en: IPv_6 Method
gl: Método IPv_6

en: Automatic, DHCP only
gl: Automático, só DHCP

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Signal Strength
gl: Intensidade do sinal

en: Link speed
gl: Velocidade da ligazón

en: Supported Frequencies
gl: Frecuencias admitidas

en: Last Used
gl: Último uso

en: Connect _automatically
gl: Conectar automaticamente

en: Make available to _other users
gl: Facer dispoñíbel a _outros usuarios

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
gl: Conexión _medida: pode ter límites de datos ou incorrer en cobros.

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
gl: As actualizacións de software as descargas grandes non se iniciarán automaticamente.

en: Turn VPN connection off
gl: Desactivar a conexión VPN

en: Network Name
gl: Nobre de rede

en: Turn Wi-Fi off
gl: Desactivar Wifi

en: _Connect to Hidden Network…
gl: _Conectar a unha rede oculta…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
gl: _Activar o punto de acceso sen fíos…

en: _Known Wi-Fi Networks
gl: Redes Wifi _coñecidas

en: Airplane Mode
gl: Modo avión

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
gl: Desactiva o Wifi, o Bluetooth e a banda larga móbil

en: No Wi-Fi Adapter Found
gl: Non se atopou ningún adaptador Wifi

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
gl: Asegúrese que o adaptador Wifi está conectado e acendido

en: Airplane Mode On
gl: Modo avión activado

en: Turn off to use Wi-Fi
gl: Desactíveo para usar o Wifi

en: Wi-Fi Hotspot Active
gl: Punto de acceso sen fíos activo

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
gl: Os dispositivos móbiles poden analizar o código QA ao que conectarse.

en: Turn Off Hotspot…
gl: Desactivar o punto de acceso sen fíos…

en: Visible Networks
gl: Redes visíbeis

en: NetworkManager needs to be running
gl: NetworkManager debe estar en execución

en: Provider
gl: Fornecedor

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
gl: O punto de acceso Wifi permite a outras persoas compartir a súa conexión de internet creando unha rede Wifi ao que se pode conectar. Para facer isto, debe ter unha conexión a internet mediante outra orixe que non sexa o Wifi.

en: Generate Random Password
gl: Xerar un contrasinal aleatorio

en: Autogenerate Password
gl: Autoxerar un contrasinal

en: _Turn On
gl: _Activar

en: Network Proxy
gl: Proxy da rede

en: _HTTP Proxy
gl: Proxy para _HTTP

en: H_TTPS Proxy
gl: Proxy para H_TTPS

en: _FTP Proxy
gl: Proxy para _FTP

en: _Socks Host
gl: _Servidor socks

en: _Ignore Hosts
gl: _Equipos ignorados

en: HTTP proxy port
gl: Porto do proxy para HTTP

en: HTTPS proxy port
gl: Porto do proxy para HTTPS

en: FTP proxy port
gl: Porto do proxy para FTP

en: Socks proxy port
gl: Porto do proxy para Socks

en: _Configuration URL
gl: URL de _configuración

en: SIM Lock
gl: Bloqueo de SIM

en: _Next
gl: _Seguinte

en: Close
gl: Pechar

en: _Lock SIM with PIN
gl: _Bloquear SIM con PIN

en: Change PIN
gl: Cambiar PIN

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
gl: Escriba o PIN actual para cambiar as preferencias de bloqueo de SIM

en: No SIM
gl: Sen SIM

en: Insert a SIM card to use this modem
gl: Insira unha tarxeta SIM para usar este módem

en: SIM Locked
gl: SIM bloqueada

en: _Mobile Data
gl: Datos _móbiles

en: Access data using mobile network
gl: Datos de acceso usando a rede móbil

en: _Data Roaming
gl: Roaming de _datos

en: Use mobile data when roaming
gl: Usar os datos móbiles ao estar en «roaming»

en: _Network Mode
gl: Modo da _rede

en: N_etwork
gl: R_ede

en: Advanced
gl: Avanzado

en: _Access Point Names
gl: Nomes de puntos de _acceso

en: _SIM Lock
gl: Bloqueo de _SIM

en: Lock SIM with PIN
gl: Bloquear SIM con un PIN

en: M_odem Details
gl: Detalles do mód_em

en: Network Mode
gl: Modo de rede

en: _Automatic
gl: _Automático

en: Choose Network
gl: Seleccionar rede

en: Refresh Network Providers
gl: Actualizar os fornecedores de rede

en: Modem Details
gl: Detalles do módem

en: Modem Status
gl: Estado do módem

en: Carrier
gl: Operador

en: Network Type
gl: Tipo de rede

en: Network Status
gl: Estado da rede

en: Own Number
gl: Número propio

en: Device Details
gl: Detalles do dispositivo

en: Firmware Version
gl: Versión do firmware

en: Access Points
gl: Puntos de acceso

en: No WWAN Adapter Found
gl: Non se atopou ningún adaptador WWAN

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
gl: Asegúrese que o adaptador Wan/Celular sen fíos está conectado e acendido

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
gl: O Wan sen fíos está desactivado cando o modo avión está activado.

en: _Turn off Airplane Mode
gl: _Apagar o modo avión

en: Data Connection
gl: Conexión de datos

en: SIM card used for internet
gl: Tarxeta SIM usada para internet

en: Enable Mobile Network
gl: Activar a rede móbil

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Maio

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Date & Time
gl: Data e hora

en: Year
gl: Ano

en: Month
gl: Mes

en: Day
gl: Día

en: Time Zone
gl: Fuso horario

en: Search for a city
gl: Buscar unha cidade

en: Automatic _Date & Time
gl: _Data e hora automática

en: Requires internet access
gl: Require conexión a Internet

en: Date & _Time
gl: Data e _hora

en: Automatic Time _Zone
gl: Fuso _horario automático

en: Requires location services enabled and internet access
gl: Require ter activos os servizos de localización e acceso a internet

en: Time Z_one
gl: Fuso h_orario

en: Time _Format
gl: _Formato de hora

en: 24-hour
gl: 24 horas

en: Camera is turned off
gl: A cámara está apagada

en: No applications can capture photos or video.
gl: Neste momento non hai ningún aplicación reproducindo ou gravando son.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
gl: Usar a cámara permítelle ás aplicacións capturar fotos e vídeo. Desactivar a cámara pode causar que varios aplicacións non funcionen correctamente.

en: Allow the applications below to use your camera.
gl: Permitir que os aplicativos de abaixo usar a súa cámara.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
gl: Ningunha aplicación solicitou acceder á cámara

en: _Do Not Disturb
gl: _Non molestar

en: _Lock Screen Notifications
gl: Notificacións na pantalla de b_loqueo

en: Notification _Popups
gl: Xanelas _emerxentes das notificacións

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
gl: As notificacións continuarán aparecendo na lista de notificacións cando as xanelas emerxentes están desactivadas.

en: _Mail
gl: Co_rreo

en: _Calendar
gl: _Calendario

en: M_usic
gl: M_úsica

en: _Video
gl: Víde_o

en: Microphone is turned off
gl: O micrófono está apagado

en: No applications can record sound.
gl: Non se atoparon aplicacións que poidan gravar son.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
gl: Usar o micrófono permítelle ás aplicación capturar sons. Desactivar o micrófono pode causar que varias aplicación non funcionen correctamente.

en: Allow the applications below to use your microphone.
gl: Permitir ás aplicacións de embaixo usar o seu micrófono.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
gl: Ningunha aplicación solicitou acceso ao micrófono

en: Name:
gl: Nome:

en: Status:
gl: Estado:

en: Authorize and Connect
gl: Autorizar e conectar

en: Forget Device
gl: Esquecer dispositivo

en: No Thunderbolt support
gl: Non hai compatibilidade con Thunderbolt

en: Direct Access
gl: Acceso directo

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
gl: Permitir o acceso directo a dispositivos como docas ou GPU externas.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
gl: Só se poden anexar dispositivos USB e Display Port.

en: Pending Devices
gl: Dispositivos pendentes

en: No devices attached
gl: Non hai dispositivos anexados

en: Primary Button
gl: _Botón primario

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
gl: Configura a orde dos botóns físicos do rato e das áreas táctiles.

en: Mouse
gl: Rato

en: Mouse Speed
gl: Velocidade do rato

en: Double-click timeout
gl: Tempo de espera da pulsación dobre

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
gl: Desprazamento natural

en: Scrolling moves the content, not the view.
gl: O desprazamento move o contido, non a vista.

en: Touchpad
gl: Área táctil

en: Touchpad Speed
gl: Velocidade da área táctil

en: Tap to Click
gl: Tocar para facer clic

en: Two-finger Scrolling
gl: Desprazamento con dous dedos

en: Edge Scrolling
gl: Desprazamento no bordo

en: Problem Reporting
gl: Informe de erros

en: _Automatic Problem Reporting
gl: Informar de problemas _automaticamente

en: File History
gl: Historial de ficheiros

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
gl: O historial de ficheiros mantén un rexistro dos ficheiros que usou. Esta información está compartida entre as aplicacións, e fai máis doado atopar ficheiros que pode querer usar.

en: File H_istory
gl: Historial de f_icheiros

en: File _History Duration
gl: Duración do _historial de ficheiros

en: _Clear History…
gl: _Limpar o historial…

en: Trash & Temporary Files
gl: Lixo e ficheiros temporais

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
gl: O lixo e ficheiros temporais poden incluír en ocasións información persoal ou sensíbel. Se os elimina automaticamente pode axudarlle a protexer a súa privacidade.

en: Automatically Delete _Trash Content
gl: Limpar o contido do _lixo automaticamente

en: Automatically Delete Temporary _Files
gl: Limpar os _ficheiros temporais automaticamente

en: Automatically Delete _Period
gl: Período de limpeza do _lixo automática

en: _Empty Trash…
gl: _Baleirar o lixo…

en: _Delete Temporary Files…
gl: _Eliminar os ficheiros temporais…

en: Connect to your data in the cloud
gl: Conectarse aos seus datos na nube

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
gl: Non hai conexión a internet — conéctese para configurar as súas contas en liña

en: Add an account
gl: Engadir unha conta

en: Remove Account
gl: Retirar conta

en: All Settings
gl: Todas as preferencias

en: Primary Menu
gl: Menú principal

en: Warning: Development Version
gl: Aviso: versión para desenvolvemento

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
gl: Esta versión da configuración só se debe usar para fins de desenvolvemento. Pode experimentar un comportamento incorrecto do sistema, perda de datos e outros problemas inesperados.

en: Help
gl: Axuda

en: Printers
gl: Impresoras

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
gl: Engadir impresoras, vexa os traballos de impresión e decida que quere imprimir

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
gl: Impresora;Cola;Imprimir;Papel;Tinta;Tóner;

en: Protect your location information
gl: Protexer a súa información de localización

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
gl: pantalla;bloqueo;diagnóstico;peches;privado;recente;temporal;tmp;índice;nome;rede;identidade;privacidade;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
gl: Estabeleza a asignación de botóns e axuste a sensibilidade do seu bolígrafo dixital nas tabletas gráficas

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
gl: Tableta;Wacom;Stylus;Borrador;Rato;

en: Power
gl: Enerxía

en: View your battery status and change power saving settings
gl: Vexa o estado da súa batería e cambie as preferencias de aforro de enerxía

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
gl: Enerxía;Durmir;Suspender;Hibernar;Batería;Brillo;Escurecer;En branco;Monitor;DPMS;

en: Color
gl: Cor

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
gl: Calibre o cor dos seus dispositivos, como as pantallas, cámaras ou impresoras

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
gl: Cor;ICC;Perfil;Calibrado;Impresora;Pantalla;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
gl: Active ou desactive o Bluetooth e conecte os seus dispositivos

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
gl: compartir;compartición;bluetooth;obex;

en: Background
gl: Fondo

en: Change your background image to a wallpaper or photo
gl: Cambie a súa imaxe de fondo a un fondo de pantalla ou foto

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
gl: Fondo de pantalla;Pantalla;Escritorio;

en: Sound
gl: Son

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
gl: Cambie os niveles de volume, entradas, saídas e sons de alerta

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
gl: Tarxeta;Micrófono;Volume;Esvaecer;Balance;Bluetooth;Auriculares;Son;

en: Choose how to use connected monitors and projectors
gl: Escolla como usar os monitores conectados e proxectores

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
gl: Panel;Proxector;xrandr;Pantalla;Resolución;Refresco;Monitor;Noite;Luz;Azul;redshift;cor;solpor;amencer;

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
gl: Cambie os atallos do teclado e estabeleza as preferencias de escritura, disposicións de teclado ou fontes de entrada

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
gl: Atallo;Espazos de traballo;Xanela;Redimensionar;Zoom;Contraste;Entrada;Orixe;Bloqueo;Volume;

en: Users
gl: Usuarios

en: Add or remove users and change your password
gl: Engadir ou quitar usuarios e cambiar os seus contrasinais

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
gl: Inicio de sesión;Nome;Pegada dixital;Avatar;Logotipo;Cara;Contrasinal;Controis parentais;Tempo en pantalla;Restricións de aplicacións;Restricións web;Uso;Límite de uso;Rapaz;Neno;

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
gl: Faga máis doado ver, escoitar, escribir, apuntar e clicar

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
gl: Teclado;Rato;a11y;Accesibilidade;Contraste;Cursor;Son;Ampliación;Lector de pantalla;texto;tipo de letra;tamaño;AccessX;Persistente;Lenta;Rexeite;Rato;Dobre;clic;atraso;asistencia;Repetición;Pestanexo;visión;audición;son;escrita;

en: Multitasking
gl: Multitarefa

en: Manage preferences for productivity and multitasking
gl: Xestionar as preferencias para a productividade e multitarefa

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;
gl: Multitarefa;Productividade;Personalizar;Escritorio;

en: Control various application permissions and settings
gl: Controla os distintos permisos e preferencias da aplicación

en: Control what you want to share with others
gl: Controle que quere compartir con outros

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
gl: compartir;compartición;ssh:equipo;nome;remoto;escritorio;son;vídeo;imaxes;fotos;filmes;servidor;renderizador;

en: Removable Media
gl: Soportes extraíbeis

en: Configure Removable Media settings
gl: Configurar as preferencias de soportes extraíbeis

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
gl: dispositivo;sistema;predeterminado;aplicación;fallback;alternativo;preferido;cd;dvd;usb;son;video;disco;extraíbel;medio;autoexecutar;

en: Region & Language
gl: Rexión e idioma

en: Select your display language and formats
gl: Seleccione o idioma en pantalla e formatos

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
gl: Idioma:Distribución;Teclado;Entrada;

en: About
gl: Sobre

en: View information about your system
gl: Ver información sobre o seu sistema

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
gl: dispositivo;sistema;información;memoria;procesador;versión;predeterminado;aplicación;fallback;alternativo;preferido;cd;dvd;usb;son;video;disco;extraíbel;medio;autoexecutar;

en: Control how you connect to the Internet
gl: Controle como se conecta a Internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
gl: Rede;IP;LAN;Proxy;WAN;Banda larga;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
gl: Controle como se conecta a redes Wifi

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
gl: Rede;Sen fíos;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Banda larga;DNS;Punto de acceso;

en: Mobile Network
gl: Rede móbil

en: Configure Telephony and mobile data connections
gl: Configurar as conexións de telefonía e datos móbiles

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
gl: celular;wwan;telefonía;sim;móbil;

en: Change the date and time, including time zone
gl: Cambie a data e hora, incluíndo o fuso horario

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
gl: Reloxo;Fuso horario;Localización;

en: Protect your pictures
gl: Protexer as súas fotografías

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
gl: pantalla;bloqueo;diagnóstico;peches;privado;recente;temporal;tmp;índice;nome;rede;identidade;

en: Control which notifications are displayed and what they show
gl: Controle que notificacións se mostran e que contido mostran

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
gl: Notificacións;Anuncio;Mensaxe;Bandexa;Emerxente;

en: Default Applications
gl: Aplicacións predeterminadas

en: Configure Default Applications
gl: Configurar as aplicacións predeterminadas

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
gl: predeterminado;aplicación;preferido;media;

en: Protect your conversations
gl: Protexer as túas conversas

en: Manage Thunderbolt devices
gl: Xestionar dispositivos Thunderbolt

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
gl: Thunderbolt;privacidade;

en: Mouse & Touchpad
gl: Rato e área táctil

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
gl: Cambie a sensibilidade do seu rato ou área táctil e seleccione se é destro ou zurdo

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
gl: Área táctil;Punteiro;Premer;Dobre;Pulsación;Botón;Desprazamento;

en: Diagnostics
gl: Diagnóstico

en: Report your problems
gl: Informar os seus erros

en: File History & Trash
gl: Historial de ficheiros e lixo

en: Don't leave traces
gl: Non deixar rastro

en: Online Accounts
gl: Contas en liña

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
gl: Conéctese ás súas contas en liña a decida para que usalas

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
gl: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;En liña;Conversa;Calendario;Correo-e;Contacto;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
gl: Preferencias;Configuración;

en: Turn zoom on or off
gl: Activar ou desactivar o zoom

en: Zoom in
gl: Ampliar

en: Zoom out
gl: Afastar

en: Turn screen reader on or off
gl: Activar ou desactivar o lector de pantalla

en: Turn on-screen keyboard on or off
gl: Activar ou desactivar o teclado en pantalla

en: Increase text size
gl: Aumentar o tamaño do texto

en: Decrease text size
gl: Reducir o tamaño do texto

en: High contrast on or off
gl: Contraste alto activado ou desactivado

en: Switch to next input source
gl: Cambiar á seguinte orixe de entrada

en: Switch to previous input source
gl: Cambiar á orixe de entrada anterior

en: Launchers
gl: Iniciadores

en: Launch help browser
gl: Iniciar o visor de axuda

en: Launch calculator
gl: Iniciar a calculadora

en: Launch email client
gl: Iniciar o cliente de correo

en: Launch web browser
gl: Iniciar o navegador web

en: Home folder
gl: Cartafol persoal

[ctx: keybinding]
en: Search
gl: Buscar

en: Screenshots
gl: Capturas de pantalla

en: Save a screenshot to $PICTURES
gl: Gardar unha captura de pantalla en $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
gl: Gardar unha captura de pantalla dunha xanela en $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
gl: Gardar unha captura de pantalla dunha área en $PICTURES

en: Sound and Media
gl: Son e medios

en: Volume mute/unmute
gl: Silenciar/Desilenciar

en: Volume down
gl: Baixar o volume

en: Volume up
gl: Subir o volume

en: Microphone mute/unmute
gl: Micrófono silenciar/desilenciar

en: Launch media player
gl: Iniciar o reprodutor multimedia

en: Play (or play/pause)
gl: Reproducir (ou reproducir/pausar)

en: Pause playback
gl: Pausar a reprodución

en: Stop playback
gl: Deter a reprodución

en: Previous track
gl: Pista anterior

en: Next track
gl: Seguinte pista

en: Eject
gl: Expulsar

en: System
gl: Sistema

en: Log out
gl: Saír da sesión

en: Lock screen
gl: Bloquear a pantalla
