budgie-control-center 1.2.0 - en to nb translation catalogue (1410 entries)

en: Two Sided
nb: Tosidig

en: Paper Type
nb: Papirtype

en: Paper Source
nb: Papirkilde

en: Output Tray
nb: Skuff

[ctx: printing option]
en: Resolution
nb: Oppløsning

en: GhostScript pre-filtering
nb: Forhåndsfiltrering med GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
nb: Sider per side

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
nb: Tosidig

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
nb: Orientering

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
nb: Generelt

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
nb: Sideoppsett

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
nb: Installerbare alternativer

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
nb: Jobb

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
nb: Bildekvalitet

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
nb: Farge

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
nb: Fullføring

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
nb: Avansert

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
nb: Testside

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
nb: Testside

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
nb: Ingen aktive jobber

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
nb[0]: %u jobb
nb[1]: %u jobber

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
nb: Rens utskriftshodene

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
nb: Lite toner

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
nb: Tom for toner

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
nb: Lite fremkaller

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
nb: Tom for fremkaller

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
nb: Lite farge

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
nb: Tom for farge

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
nb: Åpent deksel

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
nb: Åpen dør

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
nb: Lite papir

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
nb: Tom for papir

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
nb: Frakoblet

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
nb: Stoppet

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
nb: Søppelbeholderen er nesten full

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
nb: Søppelbeholderen er full

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
nb: Optisk fotoleder er nær slutten på sin levetid

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
nb: Optisk fotoleder fungerer ikke lenger

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
nb: Klar

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
nb: Godtar ikke jobber

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
nb: Prosesserer

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
nb: Produsent

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
nb: Ensidig

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
nb: Lang kant (standard)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
nb: Kort kant (vend)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
nb: Portrett

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
nb: Landskap

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
nb: Omvendt landskap

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
nb: Omvendt portrett

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
nb: Skriver «%s» er slettet

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
nb: Klarte ikke å legge til ny skriver.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
nb: Klarte ikke å laste brukergrensesnitt: %s

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
nb: Utestående

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
nb: På pause

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
nb: Prosesserer

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
nb: Stoppet

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
nb: Avbrutt

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
nb: Avbrutt med feil

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
nb: Fullført

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
nb: JetDirect-skriver

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
nb: LPD-skriver

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
nb: Detaljer for %s

en: No suitable driver found
nb: Fant ingen passende driver

en: Select PPD File
nb: Velg PPD-fil

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
nb: PostScript Printer Description-filer (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
nb: Automatisk valg

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
nb: Forvalg for skriver

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
nb: Kun innebyggede GhostScript skrifter

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
nb: Konverter til PS nivå 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
nb: Konverter til PS nivå 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
nb: Ingen forhåndsfiltrering

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
nb: Legg til skriver

en: Unlock Print Server
nb: Lås opp utskriftstjener

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
nb: Lås opp %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
nb: Oppgi brukernavn og passord for å vise skrivere på %s.

en: Searching for Printers
nb: Søker etter skrivere

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
nb: Seriellport

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
nb: Parallellport

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
nb: Plassering: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
nb: Adresse: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
nb: Tjener krever autentisering

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
nb[0]: %u jobb krever autentisering
nb[1]: %u jobber krever autentisering

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
nb: %s – Aktive jobber

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
nb: Oppgi brukernavn og passord for å skrive ut fra %s.

en: %d of %d
nb: %d av %d

en: New shortcut…
nb: Ny snarvei …

en: Button %d
nb: Knapp %d

en: Button
nb: Knapp

en: Output:
nb: Utgang:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
nb: Behold høyde-/breddeforhold (postkasse):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
nb: Tilegne til en enkelt skjerm

en: Display Mapping
nb: Vis kobling

en: _Close
nb: _Lukk

en: Test Your _Settings
nb: Test inn_stillinger

en: Stylus
nb: Penn

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
nb: Tegnebrett

en: Batteries
nb: Batterier

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
nb: Batteri

en: When _idle
nb: Når led_ig

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Power Off
nb: Slå av

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: Nothing
nb: Ingenting

en: Off
nb: Av

en: When on battery power
nb: På batteristrøm

en: When plugged in
nb: Når den er koblet til strøm

en: On
nb: På

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: Automatic suspend
nb: Automatisk hvilemodus

en: High performance and power usage.
nb: Høy ytelse og strømbruk.

en: Standard performance and power usage.
nb: Standard ytelse og strømbruk.

en: Reduced performance and power usage.
nb: Redusert ytelse og strømbruk.

en: Unknown time
nb: Ukjent tid

en: %i minute | %i minutes
nb[0]: %i minutt
nb[1]: %i minutter

en: %i hour | %i hours
nb[0]: %i time
nb[1]: %i timer

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
nb: fullt ladet om %s

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
nb: Advarsel: %s gjenstår

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
nb: %s gjenstår

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
nb: Fullt ladet

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
nb: Lader ikke

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
nb: Tom

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
nb: Lader

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
nb: Lader ut

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
nb: Trådløs mus

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
nb: Trådløst tastatur

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
nb: Avbruddsfri strømforsyning

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
nb: Personlig digital assistent

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
nb: Mobiltelefon

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
nb: Musikkavspiller

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
nb: Datamaskin

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
nb: Inndataenhet for spill

[ctx: Battery name]
en: Main
nb: Hoved

[ctx: Battery name]
en: Extra
nb: Ekstra

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
nb: Standard fargeområde

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
nb: Testprofil

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
nb: Automatisk

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
nb: Lav kvalitet

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
nb: Middels kvalitet

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
nb: Høy kvalitet

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
nb: Forvalgt RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
nb: Forvalgt CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
nb: Forvalgt grå

en: Vendor supplied factory calibration data
nb: Kalibreringsdata fra fabrikken levert av forhandler

en: Full-screen display correction not possible with this profile
nb: Skjermkorrigering i fullskjerm er ikke mulig med denne profilen

en: This profile may no longer be accurate
nb: Denne profilen er kanskje ikke nøyaktig lenger

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
nb: Skjerm på bærbar

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
nb: Innebygget webkamera

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
nb: %s skjerm

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
nb: %s skanner

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
nb: %s kamera

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
nb: %s skriver

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
nb: %s webkamera

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
nb: Forvalg:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
nb: Fargeområde:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
nb: Testprofil:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
nb: Velg fil for ICC-profil

en: _Import
nb: _Importer

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
nb: Støttede ICC-profiler

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
nb: Alle filer

en: Screen
nb: Skjerm

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
nb: Lagre profil

en: _Save
nb: _Lagre

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
nb: Lag en fargeprofil for valgt enhet

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
nb: Fant ikke måleinstrument. Kontroller at det er slått på og riktig tilkoblet.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
nb: Måleinstrumentet støtter ikke profilering av skrivere.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
nb: Enhetstypen er ikke støttet.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
nb: Plasser kalibreringsenheten over firkanten og trykk «Start»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
nb: Flytt kalibreringsenheten til kalibreringsposisjon og trykk «Fortsett»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
nb: Flytt kalibreringsenheten til overflateposisjon og trykk «Fortsett»

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
nb: Lukk lokket på bærbar

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
nb: Det oppstod en intern feil som ikke kan rettes opp.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
nb: Verktøy som kreves for kalibrering er ikke installert.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
nb: Profilen kunne ikke genereres.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
nb: Hvitpunkt for mål kunne ikke hentes.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
nb: Fullført

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
nb: Kalibrering mislyktes!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
nb: Du kan fjerne kalibreringsenheten.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
nb: Ikke forstyrr kalibreringsenheten mens kalibrering pågår

en: Enable color management for %s
nb: Slå på fargehåndtering for %s

en: Show color profiles for %s
nb: Vis fargeprofiler for %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
nb: Ikke kalibrert

en: multiple sizes
nb: flere størrelser

en: No Desktop Background
nb: Ingen skrivebordsbakgrunn

en: Select a picture
nb: Velg et bilde

en: Current background
nb: Gjeldende bakgrunn

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Testing %s
nb: Tester %s

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
nb: Landskap

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
nb: Portrett høyre

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
nb: Portrett venstre

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
nb: Landskap (vendt)

en: _Apply
nb: _Bruk

en: Apply Changes?
nb: Bruk endringer?

en: Changes Cannot be Applied
nb: Endringer kan ikke brukes

en: This could be due to hardware limitations.
nb: Dette kan være på grunn av begrensninger i maskinvaren.

en: More Warm
nb: Varmere

en: Less Warm
nb: Kaldere

en: None
nb: Ingen

en: Custom Shortcuts
nb: Egendefinerte snarveier

en: More…
nb: Mer …

en: No input sources found
nb: Fant ingen inndatakilder

[ctx: Input Source]
en: Other
nb: Annen

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
nb: %s brukes allerede for %s. Hvis du erstatter den vil %s bli slått av

en: Enter the new shortcut
nb: Oppgi den nye snarveien

en: Set Custom Shortcut
nb: Sett egendefinert snarvei

en: Set Shortcut
nb: Sett snarvei

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
nb: Oppgi ny snarvei for å endre %s.

en: Add Custom Shortcut
nb: Legg til egendefinert snarvei

en: Alternate Characters Key
nb: Tast for alternative tegn

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
nb: Tasten for alternative taster kan brukes til å skrive flere tegn. Disse vises noen ganger som et tredje alternativ på tastaturet ditt.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
nb: Venstre Alt

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
nb: Høyre Alt

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
nb: Venstre super

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
nb: Høyre super

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
nb: Menytast

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
nb: Høyre Ctrl

en: Compose Key
nb: Komponeringstast

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
nb: Compose-tasten lar deg skrive en stor variasjon av tegn. For å bruke den trykker du Compose og så en sekvens med tegn. For eksempel Compose-tasten fulgt av <b>C</b> og <b>o</b> vil skrive <b>©</b>, <b>a</b> fulgt av <b>'</b> vil skrive <b>á</b>.

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Reset All Shortcuts?
nb: Nullstill alle snarveier?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
nb: Hvis du nullstiller snarveiene kan dette påvirke dine egendefinerte snarveier. Dette kan ikke angres.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Reset All
nb: Nullstill alle

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
nb: Slått av

en: Authentication failed
nb: Autentisering mislyktes

en: The new password is too short
nb: Det nye passordet er for kort

en: The new password is too simple
nb: Det nye passordet er for enkelt

en: The old and new passwords are too similar
nb: Gammelt og nytt passord er for like

en: The new password has already been used recently.
nb: Det nye passordet har allerede blitt brukt nylig.

en: The new password must contain numeric or special characters
nb: Det nye passordet må inneholde tall eller spesielle tegn

en: The old and new passwords are the same
nb: Gammelt og nytt passord er det samme

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
nb: Passordet ditt er endret siden første autentisering!

en: The new password does not contain enough different characters
nb: Det nye passordet inneholder ikke nok spesielle tegn

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Please choose another password.
nb: Velg et annet passord.

en: Please type your current password again.
nb: Skriv inn gjeldende passord en gang til.

en: Password could not be changed
nb: Passordet kunne ikke endres

en: The passwords do not match.
nb: Passordene er ikke like.

en: Select
nb: Velg

en: Browse for more pictures
nb: Se etter flere bilder

en: Cannot automatically join this type of domain
nb: Du kan ikke bli medlem av denne type domene automatisk

en: No such domain or realm found
nb: Fant ikke dette domenet eller området

en: Cannot log in as %s at the %s domain
nb: Klarte ikke å logge inn som %s på domenet %s

en: Invalid password, please try again
nb: Ugyldig passord. Prøv igjen

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
nb: Kunne ikke koble til domenet %s: %s

en: the device needs to be claimed to perform this action
nb: enheten må gjøres krav på for å utføre denne handlingen

en: the device is already claimed by another process
nb: enheten er allerede gjort krav på av en annen prosess

en: you do not have permission to perform the action
nb: du har ikke rettigheter til å utføre handlingen

en: no prints have been enrolled
nb: ingen fingeravtrykk er registrert

en: Failed to communicate with the device during enrollment
nb: Klarte ikke å kommunisere med enheten under registrering

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
nb: Klarte ikke å kommunisere med fingeravtrykkleseren

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
nb: Klarte ikke å kommunisere med fingeravtrykktjenesten

en: Failed to list fingerprints: %s
nb: Klarte ikke å vise fingeravtrykk: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
nb: Klarte ikke å slette lagrede fingeravtrykk: %s

en: Left thumb
nb: Venstre tommel

en: Left middle finger
nb: Venstre langefinger

en: _Left index finger
nb: _Venstre pekefinger

en: Left ring finger
nb: Venstre ringfinger

en: Left little finger
nb: Venstre lillefinger

en: Right thumb
nb: Høyre tommel

en: Right middle finger
nb: Høyre langfinger

en: _Right index finger
nb: Høy_re pekefinger

en: Right ring finger
nb: Høyre ringfinger

en: Right little finger
nb: Høyre lillefinger

en: Unknown Finger
nb: Ukjent finger

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
nb: Fullført

en: Fingerprint device disconnected
nb: Fingeravtrykkleser koblet fra

en: Fingerprint device storage is full
nb: Lagring for fingeravtrykkleser er full

en: Failed to enroll new fingerprint
nb: Klarte ikke å lese inn nytt fingeravtrykk

en: Failed to start enrollment: %s
nb: Klarte ikke å starte innlesing: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
nb: Klarte ikke å lese inn nytt fingeravtrykk

en: Failed to stop enrollment: %s
nb: Klarte ikke å stoppe innlesing: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
nb: Legg fingeren din på leseren gjentatte ganger for å lagre fingeravtrykket ditt

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
nb: Les inn nytt fingeravtrykk

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
nb: Klarte ikke å frigjøre finngeravtrykkleser %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
nb: Problem med å lese fra enhet

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
nb: Klarte ikke å gjøre krav på fingeravtrykkleser %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
nb: Klarte ikke å hente fingeravtrykklesere: %s

en: Your account
nb: Din konto

en: Failed to delete user
nb: Klarte ikke å slette bruker

en: Failed to revoke remotely managed user
nb: Klarte ikke å trekke tilbake eksternt håndtert bruker

en: You cannot delete your own account.
nb: Du kan ikke slette din egen konto.

en: %s is still logged in
nb: %s er fremdeles logget inn

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
nb: Hvis du sletter en innlogget bruker kan systemet ende opp i en inkonsistent tilstand.

en: Do you want to keep %s’s files?
nb: Vil du beholde filene til %s?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
nb: Det er mulig å beholde hjemmemappe, e-postkø og midlertidige filer når du sletter en brukerkonto.

en: _Delete Files
nb: _Slett filer

en: _Keep Files
nb: _Behold filer

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
nb: Er du sikker på at du vil trekke tilbake eksternt håndtert konto for %s?

en: _Delete
nb: _Slett

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
nb: Kontoen er sperret

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
nb: Velges ved neste innlogging

[ctx: Password mode]
en: None
nb: Ingen

en: Logged in
nb: Logget inn

[ctx: login date-time]
note: Translators: This is a time format string in the style of "22:58". It indicates a login time which follows a date.
en: %k:%M
nb: %k.%M

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
nb: Slått på

en: Failed to contact the accounts service
nb: Klarte ikke å kontakte kontotjenesten

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
nb: Sjekk at kontotjenesten er installert og aktivert.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
nb: Klikk på *-ikonet
    for å gjøre endringer

en: Delete the selected user account
nb: Slett valgt brukerkonto

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
nb: Klikk på *-ikonet
    for å slette valgt brukerkonto

en: Unlock to Add Users and Change Settings
nb: Lås opp for å legge til brukere og endre innstillinger

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
nb: Brukernavnet inneholder vanligvis små bokstaver fra a-z, tall, samt tegnene «.», «-» og «_».

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
nb: Beklager, det brukernavnet er ikke tilgjengelig. Prøv et annet.

en: The username is too long.
nb: Brukernavnet er for langt.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
nb: Dette brukes til å gi hjemmemappen et navn, og kan ikke endres.

en: Should match the web address of your login provider.
nb: Skal være lik kontotilbyders nettstedsadresse.

en: Failed to add account
nb: Klarte ikke å legge til en konto

en: Failed to register account
nb: Klarte ikke å registrere konto

en: No supported way to authenticate with this domain
nb: Ingen støttet måte å autentisere med dette domenet

en: Failed to join domain
nb: Klarte ikke å bli med i domenet

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
nb: Brukernavnet virket ikke.
    Vennligst prøv igjen.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
nb: Passordet for påloggingen virket ikke.
    Vennligst prøv igjen.

en: Failed to log into domain
nb: Klarte ikke å logge inn i domenet

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
nb: Fant ikke domenet. Kanskje du stavet det feil?

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
nb: Det nye passordet må være ulikt det gamle.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
nb: Prøv å endre noen bokstaver og tall.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
nb: Prøv å endre passord enda litt mer.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
nb: Passordet blir sterkere hvis det ikke inneholder brukernavnet ditt.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
nb: Prøv å unngå å bruke navnet ditt i passordet.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
nb: Prøv å unngå noen av ordene som brukes i passordet.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
nb: Prøv å unngå vanlige ord.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
nb: Prøv å unngå å endre rekkefølge på eksisterende ord.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
nb: Prøv å bruke flere tall.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
nb: Prøv å bruke flere store bokstaver.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
nb: Prøv å bruke flere små bokstaver.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
nb: Prøv å bruke flere spesialtegn, som tegnsetting.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
nb: Prøv å bruke en blanding av bokstaver, tall og tegnsetting.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
nb: Prøv å unngå å gjenta samme tegn.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
nb: Prøv å unngå å gjenta samme type tegn. Du må blande bokstaver, tall og tegnsettingstegn.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
nb: Prøv å unngå sekvenser som 1234 eller abcs.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
nb: Passordet må være lenger. Prøv å bruke en blanding av bokstaver, tall og tegnsetting.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
nb: Bland store og små bokstaver, og prøv å bruke et tall eller to.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
nb: Passordet blir sterkere hvis du legger til flere bokstaver, tall og spesialtegn.

en: This Week
nb: Denne uken

en: Last Week
nb: Forrige uke

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
nb: %e. %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
nb: %e. %b, %Y

[ctx: login history week label]
note: Translators: This indicates a week label on a login history. The first %s is the first day of a week, and the second %s the last day.
en: %s — %s
nb: %s – %s

en: Session Ended
nb: Økten ble avsluttet

en: Session Started
nb: Økten startet

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
nb: %s – kontoaktivitet

[ctx: Distance]
en: Short
nb: Kort

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
nb: ¼ skjerm

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
nb: ½ skjerm

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
nb: ¾ skjerm

[ctx: Distance]
en: Long
nb: Lang

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
nb: Forvalgt

[ctx: cursor size]
en: Medium
nb: Middels

[ctx: cursor size]
en: Large
nb: Stor

[ctx: cursor size]
en: Larger
nb: Større

[ctx: cursor size]
en: Largest
nb: Størst

en: %d pixel | %d pixels
nb[0]: %d piksel
nb[1]: %d piksler

en: System Bus
nb: Systembuss

en: Full access
nb: Full tilgang

en: Session Bus
nb: Øktbuss

en: Devices
nb: Enheter

en: Full access to /dev
nb: Full tilgang til /dev

en: Network
nb: Nettverk

en: Has network access
nb: Har tilgang til nettverk

en: Home
nb: Hjem

en: Read-only
nb: Skrivebeskyttet

en: File System
nb: Filsystem

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Can change settings
nb: Kan endre innstillinger

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
nb: %s har følgende rettigheter innebygget. Disse kan ikke endres. Hvis du er bekymret for disse tilgangene bør du vurdere å fjerne dette programmet.

en: Web Links
nb: Nettlenker

en: Git Links
nb: Git-lenker

en: %s Links
nb: %s-lenker

en: Unset
nb: Ta bort

en: Links
nb: Lenker

en: Hypertext Files
nb: Hypertekstfiler

en: Text Files
nb: Tekstfiler

en: Image Files
nb: Bildefiler

en: Font Files
nb: Skriftfiler

en: Archive Files
nb: Arkivfiler

en: Package Files
nb: Pakkefiler

en: Audio Files
nb: Lydfiler

en: Video Files
nb: Videofiler

en: Other Files
nb: Andre filer

note: List of applications.
en: Applications
nb: Programmer

[ctx: service is enabled]
en: On
nb: På

[ctx: service is disabled]
en: Off
nb: Av

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
nb: Slått på

[ctx: service is active]
en: Active
nb: Aktiv

en: Choose a Folder
nb: Velg en mappe

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
nb: Fildeling lar deg dele offentlig mappe med andre på samme nettverk ved å bruke: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
nb: Når ekstern pålogging er aktivert kan eksterne brukere koble seg til med Secure Shell-kommandoen:
    %s

en: Copy
nb: Kopier

en: Sharing
nb: Deling

note: Label
en: No networks selected for sharing
nb: Ingen nettverk valgt for deling

en: Ask what to do
nb: Spør hva som skal gjøres

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Open folder
nb: Åpne mappe

en: Other Media
nb: Annet medie

en: Select an application for audio CDs
nb: Velg et program for lyd-CDer

en: Select an application for video DVDs
nb: Velg et program for video-DVDer

en: Select an application to run when a music player is connected
nb: Velg et program som skal kjøres når en musikkavspiller kobles til

en: Select an application to run when a camera is connected
nb: Velg et program som skal kjøres når et kamera kobles til

en: Select an application for software CDs
nb: Velg et program for programvare-CDer

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
nb: Lyd-DVD

en: blank Blu-ray disc
nb: Tom Blu-ray-plate

en: blank CD disc
nb: Tom CD-plate

en: blank DVD disc
nb: Tom DVD-plate

en: blank HD DVD disc
nb: tom HD-DVD plate

en: Blu-ray video disc
nb: Blu-ray videoplate

en: e-book reader
nb: E-bokleser

en: HD DVD video disc
nb: HD-DVD-videoplate

en: Picture CD
nb: Bilde-CD

en: Video CD
nb: Video-CD

en: Windows software
nb: Windows programvare

[ctx: measurement format]
en: Imperial
nb: Imperisk

[ctx: measurement format]
en: Metric
nb: Metrisk

en: Formats
nb: Formater

en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Select _All
nb: Velg _alle

en: Unlock to Change Settings
nb: Lås opp for å endre innstillinger

en: Other…
nb: Annet …

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday
nb: I går

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
nb: %e. %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
nb: %e. %b, %Y

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

note: 0 seconds
en: 0 seconds
nb: 0 sekunder

en: never
nb: aldri

en: today
nb: i dag

en: yesterday
nb: i går

en: %i day ago | %i days ago
nb[0]: %i dag siden
nb[1]: %i dager siden

en: IPv4 Address
nb: IPv4-adresse

en: IPv6 Address
nb: IPv6-adresse

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: Hardware Address
nb: Maskinvareadresse

en: Default Route
nb: Forvalgt rute

en: Last used
nb: Sist brukt

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
nb: Kablet

en: Options…
nb: Valg …

en: missing EAP-FAST PAC file
nb: mangler EAP-FAST PAC-fil

en: Choose a PAC file
nb: Velg en PAC-fil

en: PAC files (*.pac)
nb: PAC-filer (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
nb: mangler brukernavn for EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
nb: mangler passord for EAP-LEAP

en: missing leap-username
nb: mangler leap-brukernavn

en: missing leap-password
nb: mangler leap-passord

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-PEAP CA-sertifikat: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-PEAP CA-sertifikat: ingen sertifikat oppgitt

en: Choose a Certificate Authority certificate
nb: Velg et sertifikat fra en sertifikatutsteder

en: missing wep-key
nb: mangler wep-nøkkel

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
nb: ugyldig wep-nøkkel: nøkkel med lengde %zu må kun inneholde heksadesimale tall

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
nb: ugyldig wep-nøkkel: nøkkel med en lengde på %zu må kun inneholde ASCII-tegn

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
nb: ugyldig wep-nøkkel: feil lengde på nøkkel %zu. En nøkkel må enten være av lengde 5/13 (ascii) eller 10/26 (heksadesimal)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
nb: ugyldig wep-nøkkel: passordfrasen kan ikke være tom

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
nb: ugyldig wep-nøkkel: passordfrasen må være kortere enn 64 tegn

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
nb: udefinert feil i 802.1x sikkerhet (wpa-eap)

en: no file selected
nb: ingen fil valgt

en: unspecified error validating eap-method file
nb: uspesifisert feil ved validering av fil for eap-metode

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
nb: DER, PEM eller PKCS#12 private nøkler (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
nb: DER- eller PEM-sertifikater (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TTLS CA-sertifikat: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-TTLS CA-sertifikat: ingen sertifikat oppgitt

en: missing EAP username
nb: mangler brukernavn for EAP

en: missing EAP password
nb: mangler passord for EAP

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
nb: ugyldig wpa-psk: ugyldig key-length %zu. Må være [8,63] bytes eller 64 hex sifre

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
nb: ugyldig wpa-psk: kan ikke tolke nøkkel med 64 bytes som hex

en: Unknown error validating 802.1X security
nb: Ukjent feil ved validering av 802.1x sikkerhet

en: Wi-Fi password is missing.
nb: Passord for Wi-Fi mangler.

en: missing EAP-TLS identity
nb: mangler identitet for EAP-TLS

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TLS CA-sertifikat: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-TLS CA-sertifikat: ingen sertifikat oppgitt

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
nb: ugyldig EAP-TLS privat nøkkel: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TLS brukersertifikat: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
nb: Ukrypterte private nøkler er usikre

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
nb: Valgt privat nøkkel ser ikke ut til å være beskyttet av et passord. Dette kan medføre at påloggingsinformasjonen kan kompromitteres. Velg en passordbeskyttet privat nøkkel.
    
    Privat nøkkel kan passordbeskyttes med openssl.

en: Choose your personal certificate
nb: Velg personlig sertifikat

en: Choose your private key
nb: Velg privatnøkkel

en: Wi-Fi
nb: Trådløs

en: Stop hotspot and disconnect any users?
nb: Vil du slå av trådløst aksesspunkt og koble fra brukere?

en: _Stop Hotspot
nb: _Stopp hotspot

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
nb: Ukjent status

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
nb: Ikke administrert

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
nb: Kobler til

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
nb: Tilkoblet

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
nb: Kobler fra

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
nb: Tilkobling mislyktes

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
nb: Ukjent status (mangler)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
nb: Oppsett mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
nb: IP-oppsett mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
nb: IP-oppsett er utgått

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
nb: Hemmeligheter kreves men ble ikke oppgitt

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
nb: 802.1x-hjelper frakoblet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
nb: Oppsett av 802.1x-hjelper mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
nb: 802.1x-hjelper mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
nb: 802.1x-hjelper brukte for lang tid på autentisering

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
nb: PPP-tjeneste klarte ikke å starte

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
nb: PPP-tjeneste koblet fra

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
nb: PPP mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
nb: DHCP-klient startet ikke

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
nb: Feil i DHCP-klient

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
nb: DHCP-klient mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
nb: Tjeneste for delt tilkobling startet ikke

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
nb: Tjeneste for delt tilkobling mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
nb: AutoIP-tjeneste startet ikke

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
nb: Feil i AutoIP-tjeneste

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
nb: AutoIP-tjeneste mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
nb: Linjen er opptatt

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
nb: Ingen summetone

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
nb: Klarte ikke å etablere bærekanal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
nb: Tidsavbrudd for oppringing

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
nb: Oppringingsforsøk mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
nb: Oppstart av modem mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
nb: Klarte ikke å velge angitt APN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
nb: Søker ikke etter nettverk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
nb: Nettverksregistrering nektet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
nb: Tidsavbrudd for nettverksregistrering

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
nb: Klarte ikke å registrere med forespurt nettverk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
nb: PIN-sjekk mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
nb: Fastvare for enheten mangler kanskje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
nb: Tilkobling forsvant

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
nb: Eksisterende tilkobling ble antatt

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
nb: Fant ikke modem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
nb: Tilkobling med Bluetooth mislyktes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
nb: SIM-kort er ikke satt inn

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
nb: Pin for SIM kreves

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
nb: Puk for SIM kreves

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
nb: Feil SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
nb: Tilkoblingsavhengighet mislyktes

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
nb: Fastvare mangler

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
nb: Kabel koblet fra

en: Insecure network (WEP)
nb: Usikret nettverk (WEP)

en: Secure network (WPA)
nb: Sikret nettverk (WPA)

en: Secure network (WPA2)
nb: Sikret nettverk (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
nb: Sikret nettverk (WPA3)

en: Secure network
nb: Sikret nettverk

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Delete Address
nb: Slett adresse

en: Delete Route
nb: Slett rute

en: automatic
nb: automatisk

en: Identity
nb: Identitet

en: Cannot import VPN connection
nb: Klarte ikke å importere VPN-forbindelse

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
nb: Filen «%s» kunne ikke leses, eller inneholder ikke gjenkjent informasjon om VPN-tilkobling
    
    Feil: %s.

en: Select file to import
nb: Velg fil som skal importeres

en: A file named “%s” already exists.
nb: En fil med navn «%s» eksisterer allerede.

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
nb: Vil du erstatte %s med VPN-forbindelsen du lagrer?

en: Cannot export VPN connection
nb: Klarte ikke å eksportere VPN-forbindelse

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
nb: VPN-forbindelse «%s» kunne ikke eksporteres til %s.
    
    Feil: %s.

en: Export VPN connection
nb: Eksporter VPN-forbindelse

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
nb: Ingen

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
nb: WEP 40/128-bit nøkkel (heksadesimal eller ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
nb: WEP 128-bit passordfrase

en: Dynamic WEP (802.1x)
nb: Dynamisk WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
nb: WPA & WPA2 personlig

en: WPA & WPA2 Enterprise
nb: WPA & WPA2 bedrift

en: WPA3 Personal
nb: WPA3 personlig

en: Preserve
nb: Behold

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Stable
nb: Stabil

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
nb: MAC-adressen som oppgis her vil bli brukt som maskinvareadresse for nettverksenheten denne tilkoblingen aktiveres på. Denne funksjonen er kjent som MAC-kloning eller spoofing. Eksempel: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
nb: Profil %d

en: Unable to open connection editor
nb: Klarte ikke å åpne tilkoblingsbehandler

en: New Profile
nb: Ny profil

en: _Add
nb: _Legg til

en: Import from file…
nb: Importer fil …

en: Add VPN
nb: Legg til VPN

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
nb: Bedrift

[ctx: Wifi security]
en: None
nb: Ingen

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
nb: Aldri

[ctx: Signal strength]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Signal strength]
en: Weak
nb: Svak

[ctx: Signal strength]
en: Good
nb: God

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
nb: Utmerket

en: Forget Connection
nb: Glem tilkobling

en: Remove Connection Profile
nb: Fjern tilkoblingsprofil

en: Remove VPN
nb: Fjern VPN

en: Details
nb: Detaljer

en: Add new connection
nb: Legg til ny tilkobling

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
nb: Hvis du slår på hotspot vil du bli koblet fra %s, og det vil ikke være mulig å aksessere internett via Wi-Fi.

en: Must have a minimum of 8 characters
nb: Må bestå av minst 8 tegn

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
nb: Slå på trådløst aksesspunkt?

en: Manual
nb: Manuell

en: Automatic
nb: Automatisk

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
nb: Automatisk gjenkjenning av web-mellomtjener brukes når du ikke oppgir nettadresse til et oppsett.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
nb: Dette anbefales ikke for offentlige nettverk du ikke stoler på.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
nb: Nettverksdetaljer for valgte nettverk - inkludert passord og innstillinger - går tapt.

en: _Forget
nb: _Glem

en: Known Wi-Fi Networks
nb: Kjente trådløse nettverk

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
nb: _Glem

en: System policy prohibits use as a Hotspot
nb: Systemregler hindrer oppsett av aksesspunkt

en: Wireless device does not support Hotspot mode
nb: Trådløs enhet støtter ikke hotspotmodus

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
nb: Oi! Noe gikk galt. Kontakt programvareleverandøren.

en: NetworkManager needs to be running.
nb: NetworkManager må kjøre.

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
nb: %B %e %Y, %a %H.%M

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
nb: %B %e %Y, %R

note: Translators: This is the time format used in 12-hour mode.
en: %l:%M %p
nb: %H.%M

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
nb: Thunderbolt støtte (boltd) er ikke installert eller ikke satt opp korrekt.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
nb: Thunderbolt ble ikke funnet.
    Enten mangler systemet støtte for Thunderbolt eller så er det deaktivert eller satt til et sikkerhetsnivå i BIOS som ikke er støttet.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
nb: Støtte for Thunderbolt er slått av i BIOS

en: Thunderbolt security level could not be determined.
nb: Kunne ikke avgjøre sikkerhetsnivå for Thunderbolt.

en: Error switching direct mode: %s
nb: Feil ved bytting av direkte modus: %s

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
nb: Koblet fra

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
nb: Kobler til

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
nb: Tilkoblet

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
nb: Feil ved autorisering

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
nb: Autoriserer

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
nb: Redusert funksjonalitet

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
nb: Tilkoblet og autorisert

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
nb: Ukjent

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
nb: Autorisert hos:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
nb: Tilkoblet på:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
nb: Meldt inn hos:

en: Failed to authorize device:
nb: Klarte ikke å autorisere enhet:

en: Failed to forget device:
nb: Klarte ikke å glemme enhet:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
nb[0]: Avhenger av %u annen enhet
nb[1]: Avhenger av %u andre enheter

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
nb: Feil

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
nb: Autorisert

en: Try clicking, double clicking, scrolling
nb: Prøv klikk, dobbeltklikk og rulling

en: Five clicks, GEGL time!
nb: Fem klikk. Tid for GEGL!

en: Double click, primary button
nb: Dobbeltklikk, primærknapp

en: Single click, primary button
nb: Enkeltklikk, primærknapp

en: Double click, middle button
nb: Dobbeltklikk, midterste knapp

en: Single click, middle button
nb: Enkeltklikk, midterste knapp

en: Double click, secondary button
nb: Dobbeltklikk, sekundærknapp

en: Single click, secondary button
nb: Enkeltklikk, sekundærknapp

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
nb: Lær mer

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
nb: Problemrapportering hjelper oss med å forbedre %s. Rapporter sendes anonymt, og inneholder ikke personlig data. %s

en: Empty all items from Trash?
nb: Tøm alle oppføringer fra papirkurven?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
nb: Alle elementer i papirkurven slettes permanent.

en: _Empty Trash
nb: _Tøm papirkurv

en: Delete all the temporary files?
nb: Slett alle midlertidige filer?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
nb: Alle midlertidige filer slettes permanent.

en: _Purge Temporary Files
nb: _Fjern midlertidige filer

[ctx: Online Account]
en: Other
nb: Annen

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
nb: %s-konto

en: Error removing account
nb: Feil ved fjerning av konto

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
nb: %s fjernet

en: Display version number
nb: Vis versjonsnummer

en: Enable verbose mode
nb: Vis mer informasjon

en: Search for the string
nb: Søk etter strengen

en: List possible panel names and exit
nb: Vis mulige navn på paneler og avslutt

en: Panel to display
nb: Panel som skal vises

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
nb: [PANEL] [ARGUMENT …]

en: Available panels:
nb: Tilgjengelige paneler:

en: Privacy
nb: Personvern

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
nb[0]: %u utgang
nb[1]: %u utganger

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
nb[0]: %u inngang
nb[1]: %u innganger

en: System Sounds
nb: Systemlyder

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
nb: Lås _opp

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
nb: Fant ingen skrivere

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
nb: Skriv inn en nettverksadresse, eller søk etter en skriver

en: Authentication Required
nb: Autentisering kreves

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
nb: Oppgi brukernavn og passord for å se skrivere på utskriftstjener.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
nb: Brukernavn

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
nb: Passord

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
nb: Domene

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
nb: A_utentiser

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
nb: Tøm alle

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
nb: _Autentiser

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
nb: Ingen aktive utskriftsjobber

en: Select Printer Driver
nb: Velger skriverdriver

en: Loading drivers database…
nb: Laster driverdatabase …

en: Printing Options
nb: Alternativer for utskrift

en: Printer Details
nb: Detaljer for skriver

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
nb: Bruk skriver som forvalgt

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
nb: Rens utskriftshodene

en: Remove Printer
nb: Fjern skriver

en: Model
nb: Modell

en: Location
nb: Plassering

en: Ink Level
nb: Blekknivå

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
nb: Vennligst start på nytt når problemet er løst.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
nb: Start på nytt

en: Name
nb: Navn

en: Address
nb: Adresse

en: Searching for preferred drivers…
nb: Søker etter foretrukne drivere …

en: Search for Drivers
nb: Søker etter drivere

en: Select from Database…
nb: Velg fra database …

en: Install PPD File…
nb: Installer PPD-fil …

en: Authenticate
nb: Autentiser

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
nb: Angre

en: No printers
nb: Ingen skrivere

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
nb: Beklager! Systemets utskriftstjeneste
    ser ikke ut til å være tilgjengelig.

en: Location services turned off
nb: Stedstjenester er slått av

en: No applications can obtain location information.
nb: Ingen programmer kan hente stedsinformasjon.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
nb: Stedstjenester lar programmer få vite din plassering. Bruk av trådløse nettverk og mobilt bredbånd øker nøyaktigheten.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
nb: Bruker Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Personvernregler</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
nb: Tillat programmene under å se din stedsinformasjon.

en: No Applications Have Asked for Location Access
nb: Ingen programmer har bedt om stedsinformasjon

en: Default
nb: Forvalg

en: Middle Mouse Button Click
nb: Midtre musklikk

en: Right Mouse Button Click
nb: Høyre musklikk

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Fremover

en: No stylus found
nb: Fant ingen penn

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
nb: Vennligst flytt pennen din i nærhet av tegnebrettet for å konfigurere det

en: Eraser Pressure Feel
nb: Følsomhet for sletteknapp

en: Soft
nb: Myk

en: Firm
nb: Fast

en: Top Button
nb: Øverste knapp

en: Lower Button
nb: Nedre knapp

en: Lowest Button
nb: Nederste knapp

en: Tip Pressure Feel
nb: Følelse av trykk på tuppen

en: Tablet (absolute)
nb: Tegnebrett (absolutt)

en: Touchpad (relative)
nb: Pekeplate (relativ)

en: Tablet Preferences
nb: Brukervalg for tegnebrett

en: _Help
nb: _Hjelp

en: No tablet detected
nb: Fant ingen tegnebrett

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
nb: Slå på eller koble til Wacom-tegnebrett

en: Bluetooth Settings
nb: Bluetooth-innstillinger

en: Wacom Tablet
nb: Wacom pekeplate

en: Tracking Mode
nb: Sporingsmodus

en: Left-Handed Orientation
nb: Venstrehendt orientering

en: Map to Monitor…
nb: Knytt til skjerm …

en: Map Buttons…
nb: Tilknytt knapper …

en: Calibrate…
nb: Kalibrer …

en: Adjust mouse settings
nb: Juster musoppsett

en: Adjust display resolution
nb: Juster skjermoppløsing

en: Decouple Display
nb: Koble fra skjerm

en: Screen Calibration
nb: Kalibrering av skjerm

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
nb: Trykk på målmarkørene når de vises på skjermen for å kalibrere tegnebrettet.

en: Mis-click detected, restarting…
nb: Feil klikk oppdaget. Starter på nytt …

en: Map Buttons
nb: Tilegne knapper

en: Map buttons to functions
nb: Koble knapper til funksjoner

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
nb: Velg handlingen «Send tastetrykk», trykk inn tastatursnarveiknappen og hold nede en ny tastekombinasjon for å redigere en snarvei, eller trykk slettetast for å fjerne den.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
nb: 15 minutter

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
nb: 30 minutter

en: Power Mode
nb: Strømmodus

en: Affects system performance and power usage.
nb: Påvirker systemets ytelse og strømbruk.

en: _Automatic Suspend
nb: _Automatisk hvilemodus

en: Suspend & Power Button
nb: Hvilemodus og strømknapp

en: Po_wer Button Behavior
nb: Handling for str_ømknapp

en: Show Battery _Percentage
nb: Vis batteri_prosent

en: Automatic Suspend
nb: Automatisk hvilemodus

en: _Plugged In
nb: Når den er _koblet til strøm

en: On _Battery Power
nb: På _batteristrøm

en: Delay
nb: Pause

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
nb: Kalibrering lager en profil som du kan bruke til å styre farger på skjermen. Kvaliteten på fargeprofilen blir bedre hvis du lar kalibreringen bruke lang tid.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
nb: Du kan ikke bruke datamaskinen mens skjermen blir kalibrert.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
nb: Kvalitet

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
nb: Tilnærmet tid

en: Calibration Quality
nb: Kvalitet på kalibrering

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
nb: Velg hvilken sensorenhet du vil kalibrere med.

en: Calibration Device
nb: Kalibreringsenhet

en: Select the type of display that is connected.
nb: Velg type skjerm som er koblet til.

en: Display Type
nb: Type skjerm

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
nb: Velg et hvitpunkt for skjermen. De fleste skjermer bør kalibreres til en D65 lyskilde.

en: Profile Whitepoint
nb: Hvitpunkt for profil

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
nb: Still skjermen til en lysstyrke du typisk foretrekker. Fargehåndtering tilpasses slik at farger vises mest nøyaktig ved dette lysnivået.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
nb: Du kan eventuelt bruke lysstyrkenivået som allerede er valgt av en av de andre profilene for denne enheten.

en: Display Brightness
nb: Lysstyrke for skjerm

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
nb: Du kan bruke en fargeprofil på forskjellige datamaskiner, eller til og med lage profiler for forskjellige lysforhold.

en: Profile Name:
nb: Navn på profil:

en: Profile Name
nb: Navn på profil

en: Profile successfully created!
nb: Oppretting av profil fullført!

en: Copy profile
nb: Kopier profil

en: Requires writable media
nb: Krever skrivbart medie

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
nb: Instruksjonene om hvordan profilen skal brukes på <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> og <a href="windows">Microsoft Windows</a> systemer kan være nyttig.

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Add Profile
nb: Legg til profil

en: _Import File…
nb: _Importer fil …

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
nb: Fant problemer. Profilen vil kanskje ikke fungere som den skal. <a href="">Vis detaljer.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
nb: Hver enhet må ha en oppdatert fargeprofil for å bli fargestyrt.

en: Learn more about color management
nb: Lær mer om fargehåndtering

en: _Set for all users
nb: _Bruk på alle brukere

en: Set this profile for all users on this computer
nb: Angi denne profilen for alle brukere på denne datamaskinen

en: _Enable
nb: _Slå på

en: _Add profile
nb: _Legg til profil

en: _Calibrate…
nb: _Kalibrer …

en: Calibrate the device
nb: Kalibrer enheten

en: _Remove profile
nb: Fje_rn profil

en: _View details
nb: _Vis detaljer

en: Unable to detect any devices that can be color managed
nb: Fant ingen enheter som støtter fargehåndtering

en: Projector
nb: Prosjektor

en: LCD (CCFL backlight)
nb: LCD (CCFL-baklys)

en: LCD (RGB LED backlight)
nb: LCD (RGB LED-baklys)

en: LCD (white LED backlight)
nb: LCD (hvitt LED-baklys)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
nb: Bred gamut LCD (CCFL-baklys)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
nb: Bred gamut LCD (RGB LED-baklys)

en: 40 minutes
nb: 40 minutter

en: Native to display
nb: Skjermens egen

en: D50 (Printing and publishing)
nb: D50 (Utskrift og trykking)

en: D65 (Photography and graphics)
nb: D65 (fotografi og grafikk)

en: Display Calibration
nb: Kalibrering av skjerm

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
nb: G_jenoppta

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
nb: Fer_dig

en: No Bluetooth Found
nb: Fant ikke Bluetooth

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
nb: Koble til en dongle for å bruke Bluetooth.

en: Bluetooth Turned Off
nb: Bluetooth er slått av

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
nb: Slå på for å koble til enheter og motta filer.

en: Airplane Mode is on
nb: Flymodus er på

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
nb: Bluetooth er slått av når flymodus er på.

en: Turn Off Airplane Mode
nb: Slå av flymodus

en: Hardware Airplane Mode is on
nb: Flymodus slått på med maskinvare

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
nb: Slå av flymodus bryteren for å slå på Bluetooth.

en: Add Picture…
nb: Legg til bilde …

en: Click a speaker to test
nb: Klikk på en høyttaler for å teste

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Bark
nb: Bjeff

en: Drip
nb: Drypp

en: Rear
nb: Bak

en: Front
nb: Foran

en: System Volume
nb: Systemvolum

en: Volume Levels
nb: Volumnivåer

en: Output
nb: Utgang

en: Output Device
nb: Utgangsenhet

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Balance
nb: Balanse

en: Subwoofer
nb: Basselement

en: Input
nb: Inngang

en: Input Device
nb: Inngangsenhet

en: Volume
nb: Volum

en: Alert Sound
nb: Varsellyd

en: Refresh Rate
nb: Oppfriskingshastighet

en: Adjust for TV
nb: Juster for TV

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
nb: Start filter på nytt

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
nb: Midlertidig deaktivert til i morgen

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
nb: Nattlys gjør skjermens farger varmere. Dette kan hjelpe til å motvirke belastning på øyet og søvnløshet.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
nb: Nattlys

en: Schedule
nb: Tidsplan

en: Sunset to Sunrise
nb: Solnedgang til soloppgang

en: Manual Schedule
nb: Manuell tidsplan

en: Times
nb: Tid

en: From
nb: Fra

en: Hour
nb: Time

en: Minute
nb: Minutt

en: To
nb: Til

en: Color Temperature
nb: Fargetemperatur

en: Single Display
nb: Enkel skjerm

en: Join Displays
nb: Slå sammen skjermer

en: Mirror
nb: Speil

en: Display Mode
nb: Skjermmodus

en: Contains top bar and Activities
nb: Inneholder topplinje og aktiviteter

en: Primary Display
nb: Primær skjerm

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
nb: Dra skjermene for å tilpasse oppsettet. Velg en skjerm for å endre innstillingene for denne.

en: Display Arrangement
nb: Plassering av skjerm

en: Active Display
nb: Aktiv skjerm

en: Display Configuration
nb: Konfigurasjon av skjerm

en: Blank Screen Delay
nb: Pause før skjermen slås av

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
nb: Periode med inaktivitet før skjermen slås av.

en: Automatic Screen _Lock
nb: Automatisk _låsing av skjerm

en: Automatic _Screen Lock Delay
nb: Pause før automatisk _låsing av skjerm

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
nb: Periode etter skjermen slås av før den låses automatisk.

en: Show _Notifications on Lock Screen
nb: Vis varsli_nger på låseskjerm

en: Forbid new _USB devices
nb: Forby nye _USB-enheter

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
nb: Forhindre nye USB-enheter fra å ha interaksjon med systemet når skjermen er låst.

en: Displays
nb: Skjermer

en: Input Sources
nb: Inndatakilder

en: Input Source Switching
nb: Bytt inndatakilde

en: Use the _same source for all windows
nb: Bruk _samme kilde for alle vinduer

en: Switch input sources _individually for each window
nb: Bytt inndatakilder _individuelt for hvert vindu

en: Add an Input Source
nb: Legg til en inndatakilde

en: Input methods can’t be used on the login screen
nb: Inndatametoder kan ikke brukes på påloggingsskjermen

en: Move up
nb: Flytt opp

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: View Keyboard Layout
nb: Vis tastaturutforming

en: Remove
nb: Fjern

en: Reset the shortcut to its default value
nb: Nullstill snarveien til sin forvalgte verdi

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
nb: Trykk Esc for å avbryte eller Slett for å nullstille tastatursnarveien.

en: Command
nb: Kommando

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Set Shortcut…
nb: Sett snarvei …

en: Add
nb: Legg til

en: Replace
nb: Erstatt

en: Set
nb: Sett

en: No input source selected
nb: Ingen inndatakilder valgt

en: Add Custom Shortcuts
nb: Legg til egendefinerte snarveier

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
nb: Sett opp egendefinerte snarveier for å starte programmer, kjøre skript og mer.

en: Add Shortcut
nb: Legg til snarvei

en: No keyboard shortcut found
nb: Ingen tastatursnarvei funnet

en: Try a different search
nb: Prøv et annet søk

en: Reset All…
nb: Nullstill alle …

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
nb: Nullstill alle snarveier til sine forvalgte verdier

en: Fingerprint Manager
nb: Administrasjon av fingeravtrykk

en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

en: _No
nb: _Nei

en: _Yes
nb: _Ja

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
nb: Vil du slette dine registrerte fingeravtrykk slik at innlogging med fingeravtrykk slås av?

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
nb: Ingen fingeravtrykkleser

en: Ensure the device is properly connected.
nb: Sjekk av enheten er koblet til riktig.

en: No fingerprint device
nb: Ingen fingeravtrykkleser

en: Choose the fingerprint device you want to configure
nb: Velg fingeravtrykksleseren du vil konfigurere

en: Fingerprint Device
nb: Fingeravtrykksleser

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
nb: Fingeravtrykkspålogging lar deg låse opp og logge inn på datamaskinen med fingeren.

en: _Delete Fingerprints
nb: _Slett fingeravtrykk

en: Fingerprint Login
nb: Innlogging med fingeravtrykk

en: Fingerprint Enroll
nb: Innlesing av fingeravtrykk

en: _Re-enroll this finger…
nb: Les inn denne finge_ren på nytt …

en: _Add User…
nb: _Legg til bruker …

en: Create a user account
nb: Lag en ny brukerkonto

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
nb: Økten må startes på nytt for at endringene skal tre i kraft

en: Restart Now
nb: Start på nytt nå

en: User Icon
nb: Ikon for bruker

en: Account Settings
nb: Kontoinnstillinger

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
nb: Administratorer kan legge til og fjerne andre brukere, og kan endre innstillinger for alle brukere.

en: _Parental Controls
nb: _Foreldrekontroll

en: Open the Parental Controls application.
nb: Åpne programmet for foreldrekontroll

en: _Language
nb: _Språk

en: Authentication & Login
nb: Autentisering og innlogging

en: _Password
nb: _Passord

en: _Fingerprint Login
nb: Innlogging med _fingeravtrykk

en: A_utomatic Login
nb: A_utomatisk pålogging

en: Account Activity
nb: Kontoaktivitet

en: Remove User…
nb: Fjern bruker …

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
nb: Fant ingen brukere

en: Unlock to add a user account.
nb: Lås opp for å legge til en brukerkonto.

en: Add User
nb: Legg til bruker

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
nb: _Meld inn

en: Domain Administrator Login
nb: Brukernavn for domeneadministrator

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
nb: For å bruke pålogging for bedrifter må datamaskinen være medlem
    i domenet. Be domeneadministrator om å skrive inn
    domenepassord her.

en: _Domain
nb: _Domene

en: Administrator _Name
nb: _Navn på administrator

en: Administrator Password
nb: Passord for administrator

en: _Username
nb: Br_ukernavn

en: _Full Name
nb: _Fullt navn

en: Account _Type
nb: _Type konto

en: Allow user to set a password when they next _login
nb: La bruker sette et passord ved neste på_logging

en: Set a password _now
nb: Sett et passord _nå

en: _Confirm
nb: Be_kreft

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
nb: Bedriftspålogging lar deg bruke en eksisterende og sentralt håndtert brukerkoknto  på denne enheten. Du kan også bruke denne kontoen til å aksessere bedriftsressurser på internett.

en: You are Offline
nb: Du er frakoblet

en: You must be online in order to add enterprise users.
nb: Du må være tilkoblet for å legge til bedriftspåloggingskontoer.

en: _Enterprise Login
nb: Innlogging for b_edrifter

en: Take a Picture…
nb: Ta et bilde …

en: Select a File…
nb: Velg en fil …

en: Change Password
nb: Endre passord

en: Ch_ange
nb: _Endre

en: _Confirm New Password
nb: _Bekreft nytt passord

en: _New Password
nb: _Nytt passord

en: Current _Password
nb: Gjeldende _passord

en: Allow user to change their password on next login
nb: La bruker endre sitt passord ved neste pålogging

en: Set a password now
nb: Velg passord nå

en: Full Screen
nb: Full skjerm

en: Top Half
nb: Øverste halvdel

en: Bottom Half
nb: Nederste halvdel

en: Left Half
nb: Venstre halvdel

en: Right Half
nb: Høyre halvdel

en: Zoom Options
nb: Alternativer for zoom

en: _Magnification:
nb: For_størrelse:

en: _Follow mouse cursor
nb: _Følg muspeker

en: _Screen part:
nb: Del av _skjermen:

en: Magnifier _extends outside of screen
nb: _Forstørrelsesglass fortsetter utenfor skjermen

en: _Keep magnifier cursor centered
nb: _Hold forstørrelsesglasspeker sentrert

en: Magnifier cursor _pushes contents around
nb: Forstørrelsesglasspeker _dytter innholdet rundt

en: Magnifier cursor moves with _contents
nb: Forstørrelsesglasspeker flytter seg med _innholdet

en: Magnifier Position:
nb: Posisjon for forstørrelse:

en: Magnifier
nb: Forstørrelsesglass

en: _Thickness:
nb: _Tykkelse:

en: _Length:
nb: _Lengde:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
nb: F_arge:

en: _Crosshairs:
nb: _Siktekryss:

en: _Overlaps mouse cursor
nb: _Overlapper med muspeker

en: Crosshairs
nb: Siktekryss

en: _White on black:
nb: _Hvit på sort:

en: _Brightness:
nb: _Lysstyrke:

en: _Contrast:
nb: _Kontrast:

en: Color Effects:
nb: Fargeeffekter:

en: Color Effects
nb: Fargeeffekter

en: Typing Assist
nb: Skriveassistent

en: _Sticky Keys
nb: Klebrige ta_ster

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
nb: Behandler en sekvens med endringstaster som en tastekombinasjon

en: _Disable if two keys are pressed together
nb: _Slå av hvis to taster trykkes ned samtidig

en: Beep when a _modifier key is pressed
nb: Pip når en e_ndringstast blir trykket ned

en: S_low Keys
nb: T_rege taster

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
nb: Setter inn en pause fra en tast trykkes ned til den godtas

en: A_cceptance delay:
nb: _Pause før godkjenning:

en: Slow keys typing delay
nb: Pause for tasting med trege taster

en: Beep when a key is pr_essed
nb: Pip når en tast trykkes n_ed

en: Beep when a key is _accepted
nb: Pip når en tast godt_as

en: Beep when a key is _rejected
nb: Pip nå_r en tast avvises

en: _Bounce Keys
nb: S_prettetaster

en: Ignores fast duplicate keypresses
nb: Ignorer raskt dupliserte tastaturtrykk

en: Bounce keys typing delay
nb: Pause for tasting med sprettetaster

en: _Enable by Keyboard
nb: Slå _på via tastatur

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
nb: Slå på funksjoner for tilgjengelighet fra tastaturet

en: Repeat Keys
nb: Repeter taster

en: Key presses repeat when key is held down.
nb: Tastetrykk repeteres når tasten holdes nede.

en: Repeat keys delay
nb: Pause for tasterepetering

en: Speed
nb: Hastighet

en: Repeat keys speed
nb: Hastighet for tasterepetering

en: Click Assist
nb: Klikkassistent

en: _Simulated Secondary Click
nb: _Simulert andreklikk

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
nb: Utløs sekundærklikk ved å holde nede primærknappen

en: Secondary click delay
nb: Pause for sekundært klikk

en: _Hover Click
nb: _Henge-klikk

en: Trigger a click when the pointer hovers
nb: Initier klikk når pekeren henger over et punkt

en: D_elay:
nb: Paus_e:

en: Motion _threshold:
nb: _Terskel for bevegelse:

en: Visual Alerts
nb: Synlige varsel

en: _Test flash
nb: _Test blinking

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
nb: Bruk en visuell indikasjon når en varsellyd spilles av.

en: _Visual Alerts
nb: _Synlige varsel

en: Flash the entire _window
nb: La hele _vinduet blinke

en: Flash the entire _screen
nb: La hele _skjermen blinke

en: _Always Show Accessibility Menu
nb: _Alltid vis meny for universell tilgang

en: Seeing
nb: Syn

en: _High Contrast
nb: _Høy kontrast

en: _Large Text
nb: _Stor tekst

en: C_ursor Size
nb: Mark_ørstørrelse

en: Screen _Reader
nb: Skjermlese_r

en: _Sound Keys
nb: _Lydtaster

en: Hearing
nb: Hørsel

en: Typing
nb: Skriving

en: Screen _Keyboard
nb: Tastatur på s_kjermen

en: R_epeat Keys
nb: R_epeter taster

en: Cursor _Blinking
nb: Markør_blinking

en: _Typing Assist (AccessX)
nb: _Skriveassistent (AccessX)

en: Pointing & Clicking
nb: Pek og klikk

en: _Mouse Keys
nb: _Mustaster

en: _Locate Pointer
nb: _Finn peker

en: _Click Assist
nb: _Klikkassistent

en: _Double-Click Delay
nb: Pause for _dobbeltklikk

en: Double-Click Delay
nb: Pause for dobbeltklikk

en: Cursor Blinking
nb: Markørblinking

en: Cursor blinks in text fields.
nb: Markøren blinker i tekstfelt.

en: Cursor blinking speed
nb: Hastighet for markørblinking

en: Sound Keys
nb: Lydtaster

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
nb: Pip når Num Lock eller Caps Lock slås på eller av.

en: Cursor Size
nb: Markørstørrelse

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
nb: Markørstørrelsen kan kombineres med zoom for å gjøre det lettere å se markøren.

en: Screen Reader
nb: Skjermleser

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
nb: Skjermleser leser tekst som vises mens du flytter fokus.

en: _Screen Reader
nb: _Skjermleser

en: General
nb: Generelt

en: No applications
nb: Ingen programmer

en: Install some…
nb: Installer noen …

en: Permissions & Access
nb: Rettigheter og tilgang

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
nb: Data og tjenester som dette programmet har bedt om tilgang til og rettigheter det krever.

en: Camera
nb: Kamera

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Location Services
nb: Stedstjenester

en: Built-in Permissions
nb: Innebygde rettigheter

en: Cannot be changed
nb: Kan ikke endres

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
nb: Individuelle rettigheter for programmer kan gjennomgås i <a href="privacy">Personvern</a> innstillingene.

en: Integration
nb: Integrasjon

en: System features used by this application.
nb: Systemfunksjoner som brukes av dette programmet.

en: Search
nb: Søk

en: Notifications
nb: Varslinger

en: Run in background
nb: Kjør i bakgrunnen

en: Set Desktop Background
nb: Velg skrivebordsbakgrunn

en: Sounds
nb: Lyder

en: Inhibit system keyboard shortcuts
nb: Hindre systemets tastatursnarveier

en: Default Handlers
nb: Forvalgte håndterere

en: Types of files and links that this application opens.
nb: Typer av filer og lenker som dette programmet åpner.

en: Reset
nb: Nullstill

en: Usage
nb: Bruk

en: How much resources this application is using.
nb: Hvor mye ressurser dette programmet bruker.

en: Storage
nb: Lagring

en: Open in Software
nb: Åpne i Programvare

en: No results found
nb: Fant ingen resultater

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
nb: Hvor mye diskplass programmet bruker med applikasjonsdata og mellomlager.

en: Application
nb: Program

en: Cache
nb: Buffer

en: <b>Total</b>
nb: <b>Totalt</b>

en: Clear Cache…
nb: Tøm buffer …

en: Networks
nb: Nettverk

en: _Computer Name
nb: Navn på _datamaskin

en: _File Sharing
nb: _Fildeling

en: _Media Sharing
nb: Deling av _media

en: _Remote Login
nb: Ekste_rn pålogging

en: Some services are disabled because of no network access.
nb: Noen tjenester er slått av fordi det ikke finnes nettverk.

en: File Sharing
nb: Fildeling

en: _Require Password
nb: K_rev passord

en: Remote Login
nb: Ekstern pålogging

en: Device Name
nb: Navn på enhet

en: Media Sharing
nb: Deling av media

en: Share music, photos and videos over the network.
nb: Del musikk, bilder og videoer over nettverket.

en: Folders
nb: Mapper

en: _New connections must ask for access
nb: _Nye tilkoblinger må spørre om tilgang

en: _Require a password
nb: K_rev et passord

en: Select how media should be handled
nb: Velg hvordan medier skal håndteres

en: CD _audio
nb: CD-_lyd

en: _DVD video
nb: _DVD-video

en: _Music player
nb: _Musikkavspiller

en: _Photos
nb: _Fotografier

en: _Software
nb: _Programvare

en: _Other Media…
nb: Annet medie …

en: _Never prompt or start programs on media insertion
nb: _Aldri spør eller start programmer når et medie settes inn

en: Select how other media should be handled
nb: Velg hvordan andre medier skal håndteres

en: _Action:
nb: H_andling:

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
nb: Velg format for tall, datoer og valutaer. Endringene trer i kraft ved neste pålogging.

en: Common Formats
nb: Vanlige formater

en: All Formats
nb: Alle formater

en: No Search Results
nb: Ingen søkeresultater

en: Searches can be for countries or languages.
nb: Du kan søke etter land eller språk.

en: Preview
nb: Forhåndvisning

en: Language
nb: Språk

en: The language used for text in windows and web pages.
nb: Språk som brukes for tekst i vinduer og på nettsider.

en: Restart the session for changes to take effect
nb: Start økten på nytt for at endringene skal tre i kraft

en: Restart…
nb: Start på nytt …

en: The format used for numbers, dates, and currencies.
nb: Format for tall, datoer og valutaer.

en: _Formats
nb: _Formater

en: Login settings are used by all users when logging into the system
nb: Innstillinger for pålogging brukes av alle brukere når de logger på systemet

en: Dates
nb: Datoer

en: Dates & Times
nb: Dato og klokkeslett

en: Numbers
nb: Tall

en: Measurement
nb: Måleenheter

en: Paper
nb: Papir

en: Hardware Model
nb: Maskinvaremodell

en: Memory
nb: Minne

en: Processor
nb: Prosessor

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Disk Capacity
nb: Diskkapasitet

en: Calculating…
nb: Beregner …

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
nb: Navn på operativsystem

en: OS Type
nb: Type operativsystem

en: Windowing System
nb: Vindussystem

en: Virtualization
nb: Virtualisering

en: Software Updates
nb: Programvareoppdateringer

en: Rename Device
nb: Endre navn på enhet

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
nb: Enhetsnavnet brukes til å identifisere denne enheten når den vises over nettverket eller ved paring med Bluetooth-enheter.

en: _Rename
nb: End_re navn

en: Select Language
nb: Velg språk

en: _Select
nb: _Velg

en: No languages found
nb: Fant ingen språk

en: Unlock…
nb: Lås opp …

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
nb: Noen innstillinger må låses opp før de kan endres.

en: Increment Hour
nb: Øk time

en: Increment Minute
nb: Øk minutt

en: Time
nb: Tid

en: Decrement Hour
nb: Reduser time

en: Decrement Minute
nb: Reduser minutt

en: Turn device off
nb: Slå enhet av

en: Other Devices
nb: Andre enheter

en: Not set up
nb: Ikke satt opp

en: Sho_w password
nb: Vi_s passord

en: Tunneled TLS
nb: Tunnelert TLS

en: Protected EAP (PEAP)
nb: Beskyttet EAP (PEAP)

en: Au_thentication
nb: Au_tentisering

en: I_dentity
nb: I_dentitet

en: _User certificate
nb: Br_ukersertifikat

en: C_A certificate
nb: C_A-sertifikat

en: No CA certificate is _required
nb: Ingen CA-sertifikat k_reves

en: Private _key
nb: Privat nø_kkel

en: _Private key password
nb: _Passord for privat nøkkel

en: Anonymous
nb: Anonym

en: Authenticated
nb: Autentisert

en: Both
nb: Begge

en: Anony_mous identity
nb: Anony_m identitet

en: PAC _file
nb: PAC-_fil

en: _Inner authentication
nb: _Indre autentisering

en: Allow automatic PAC pro_visioning
nb: Tillat automatisk PAC-pro_visjonering

en: Version 0
nb: Versjon 0

en: Version 1
nb: Versjon 1

en: PEAP _version
nb: PEAP-_versjon

en: 1 (Default)
nb: 1 (forvalg)

en: Open System
nb: Åpent system

en: Shared Key
nb: Delt nøkkel

en: _Key
nb: Nø_kkel

en: Sho_w key
nb: _Vis nøkkel

en: WEP inde_x
nb: WEP-indeks

en: MSCHAPv2 (no EAP)
nb: MSCHAPv2 (uten EAP)

en: S_ecurity
nb: Sikk_erhet

en: 802.1x _Security
nb: 802.1x sikkerhet

en: _MAC Address
nb: _MAC-adresse

en: _Cloned Address
nb: _Klonet adresse

en: IPv_4 Method
nb: IPv_4-metode

en: Automatic (DHCP)
nb: Automatisk (DHCP)

en: Link-Local Only
nb: Kun link-local

en: Disable
nb: Slå av

en: Shared to other computers
nb: Delt med andre datamaskiner

en: Addresses
nb: Adresser

en: Netmask
nb: Nettverksmaske

en: Automatic DNS
nb: Automatisk DNS

en: Separate IP addresses with commas
nb: Separer IP-adresser med komma

en: Routes
nb: Ruter

en: Automatic Routes
nb: Automatiske ruter

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
nb: Måleverdi

en: Use this connection _only for resources on its network
nb: Bruk denne tilkoblingen _kun for ressurser på dette nettverket

en: _Name
nb: _Navn

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
nb: (Feil: klarte ikke å laste inn VPN-tilkoblingsbehandler)

en: IPv_6 Method
nb: IPv_6-metode

en: Automatic, DHCP only
nb: Automatisk. Kun DHCP

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Signal Strength
nb: Signalstyrke

en: Link speed
nb: Hastighet for tilkobling

en: Supported Frequencies
nb: Støttede frekvenser

en: Last Used
nb: Sist brukt

en: Connect _automatically
nb: Koble til _automatisk

en: Make available to _other users
nb: Gjør tilgjengelig for _andre brukere

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
nb: _Målt tilkobling: har begrensninger på data eller kan forårsake kostnader

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
nb: Programvareoppdateringer og andre store nedlastinger vil ikke startes automatisk.

en: Turn VPN connection off
nb: Slå av VPN-forbindelse

en: Network Name
nb: Nettverksnavn

en: Turn Wi-Fi off
nb: Slå trådløs av

en: _Connect to Hidden Network…
nb: _Koble til skjult nettverk …

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
nb: Slå på _trådløst aksesspunkt …

en: _Known Wi-Fi Networks
nb: _Kjente trådløse nettverk

en: Airplane Mode
nb: Flymodus

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
nb: Slår av Wi-Fi, blåtann og mobilt bredbånd

en: No Wi-Fi Adapter Found
nb: Fant ingen trådløse kort

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
nb: Sjekk at du har et Wi-Fi-kort som er satt inn og slått på

en: Airplane Mode On
nb: Flymodus er på

en: Turn off to use Wi-Fi
nb: Slå av for å bruke Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
nb: Trådløst aksesspunkt er aktivt

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
nb: Mobile enheter kan skanne QR-koden for å koble til.

en: Turn Off Hotspot…
nb: Slå av trådløst aksesspunkt …

en: Visible Networks
nb: Synlige nettverk

en: NetworkManager needs to be running
nb: NetworkManager må kjøre

en: Provider
nb: Tilbyder

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
nb: Wi-Fi hotspot tillater andre å dele din internettforbindelse ved å lage et Wi-Fi nettverk de kan koble til. For å gjøre dette må du ha en internettforbindelse gjennom noe annet enn Wi-Fi.

en: Generate Random Password
nb: Generer et tilfeldig passord

en: Autogenerate Password
nb: Lag passord automatisk

en: _Turn On
nb: _Slå på

en: Network Proxy
nb: Nettverksmellomtjener

en: _HTTP Proxy
nb: _HTTP-mellomtjener

en: H_TTPS Proxy
nb: H_TTP-mellomtjener

en: _FTP Proxy
nb: _FTP-mellomtjener

en: _Socks Host
nb: _Socks-vert

en: _Ignore Hosts
nb: _Ignorer verter

en: HTTP proxy port
nb: Port for HTTP-mellomtjener

en: HTTPS proxy port
nb: Port for HTTPS-mellomtjener

en: FTP proxy port
nb: Port for FTP-mellomtjener

en: Socks proxy port
nb: Port for Socks-mellomtjener

en: _Configuration URL
nb: _Nettadresse til oppsett

en: January
nb: Januar

en: February
nb: Februar

en: March
nb: Mars

en: May
nb: Mai

en: June
nb: Juni

en: July
nb: Juli

en: October
nb: Oktober

en: December
nb: Desember

en: Date & Time
nb: Dato og klokkeslett

en: Year
nb: År

en: Month
nb: Måned

en: Day
nb: Dag

en: Time Zone
nb: Tidssone

en: Search for a city
nb: Søk etter en by

en: Automatic _Date & Time
nb: Automatisk _dato og klokkeslett

en: Requires internet access
nb: Krever tilkobling til internett

en: Date & _Time
nb: Da_to og klokkeslett

en: Automatic Time _Zone
nb: Automatisk tids_sone

en: Requires location services enabled and internet access
nb: Krever tilgang til internett og at tjeneste for stedsinformasjon kjører

en: Time Z_one
nb: Tidss_one

en: Time _Format
nb: Tids_format

en: 24-hour
nb: 24-timer

en: Camera is turned off
nb: Kamera er slått av

en: No applications can capture photos or video.
nb: Ingen programmer kan ta bilder eller video.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
nb: Bruk av kamera lar programmer ta bilder og video. Hvis du slår av kamera vil noen programmer ikke lenger fungere korrekt.

en: Allow the applications below to use your camera.
nb: Tillat programmene under å bruke kamera.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
nb: Ingen programmer har bedt om tilgang til kamera

en: _Do Not Disturb
nb: _Ikke forstyrr

en: _Lock Screen Notifications
nb: Vars_linger på låseskjerm

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
nb: Varslinger vil fortsatt vises i varslinslisten når meldingsbokser slås av.

en: _Web
nb: _Nett

en: _Mail
nb: _E-post

en: _Calendar
nb: _Kalender

en: M_usic
nb: M_usikk

en: Microphone is turned off
nb: Mikrofonen er slått av

en: No applications can record sound.
nb: Ingen programmer kan ta opp lyd.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
nb: Bruk av mikrofonen lar programmer ta opp og lytte til lyd. Hvis du slår av mikrofonen kan dette medføre at noen programmer ikke fungerer slik de skal.

en: Allow the applications below to use your microphone.
nb: Tillat at programmene under bruker mikrofonen.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
nb: Ingen programmer har bedt om tilgang til mikrofonen

en: Name:
nb: Navn:

en: Authorize and Connect
nb: Autoriser og koble til

en: Forget Device
nb: Glem enhet

en: No Thunderbolt support
nb: Ingen støtte for Thunderbolt

en: Direct Access
nb: Direkte tilgang

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
nb: Tillat direkte tilgang til enheter som dokkingstasjoner og eksterne GPUer.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
nb: Kun USB og Display Port enheter kan koble til.

en: Pending Devices
nb: Utestående enheter

en: No devices attached
nb: Ingen enheter koblet til

en: Primary Button
nb: Primærknapp

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
nb: Setter rekkefølge for de fysiske knappene på mus og pekeflater.

en: Mouse
nb: Mus

en: Mouse Speed
nb: Mushastighet

en: Double-click timeout
nb: Tidsavbrudd for dobbeltklikk

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
nb: Naturlig rulling

en: Scrolling moves the content, not the view.
nb: Rulling flytter innholdet, ikke visningen.

en: Touchpad
nb: Pekeplate

en: Touchpad Speed
nb: Hastighet for pekeplate

en: Tap to Click
nb: Tapp for å klikke

en: Two-finger Scrolling
nb: Rulling med to fingre

en: Edge Scrolling
nb: Kantrulling

en: Problem Reporting
nb: Problemrapportering

en: _Automatic Problem Reporting
nb: _Automatisk problemrapportering

en: File History
nb: Filhistorikk

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
nb: Filhistorikk holder oversikt over filer du har brukt. Denne informasjonen deles mellom programmer og gjør det lettere å finne filer du kanskje vil bruke.

en: File H_istory
nb: Filh_istorikk

en: File _History Duration
nb: Periode for fil_historikk

en: _Clear History…
nb: _Tøm historikk …

en: Trash & Temporary Files
nb: Papirkurv og midlertidige filer

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
nb: Papirkurv og midlertidige filer kan noen ganger inneholde personlig eller sensitiv informasjon. Automatisk sletting kan hjelpe personvernet ditt.

en: Automatically Delete _Trash Content
nb: Tøm _papirkurven automatisk

en: Automatically Delete Temporary _Files
nb: Tøm _midlertidige filer automatisk

en: Automatically Delete _Period
nb: _Periode for automatisk sletting

en: _Empty Trash…
nb: _Tøm papirkurv …

en: _Delete Temporary Files…
nb: _Slett midlertidige filer …

en: Connect to your data in the cloud
nb: Koble til dine data i skyen

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
nb: Ingen tilkobling til internett – koble til for å sette opp nye kontoer på nettet

en: Add an account
nb: Legg til konto

en: Remove Account
nb: Fjern konto

en: All Settings
nb: Alle innstillinger

en: Primary Menu
nb: Hovedmeny

en: Warning: Development Version
nb: Advarsel: Utviklerversjon

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
nb: Denne versjonen av Innstillinger bør kun brukes for utviklingsformål. Du kan oppleve feil i systemets oppførsel, datatap og andre uventede feil.

en: Help
nb: Hjelp

en: Printers
nb: Skrivere

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
nb: Legg til skrivere, vis utskriftsjobber og bestem hvordan du ønsker å skrive ut

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
nb: Skriver;Kø;Utskrift;Papir;Blekk;Toner;

en: Protect your location information
nb: Beskytt din stedsinformasjon

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
nb: skjerm;lås;diagnostikk;krash;privat;nylige filer;midlertidig;tmp;indeks;navn;nettverk;identitet;personvern;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
nb: Tilordne knapper og juster følsomhet for penn for grafiske tegnebrett

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
nb: Tegnebrett;Wacom;Stylus;Viskelær;Mus;

en: Power
nb: Strøm

en: View your battery status and change power saving settings
nb: Vis batteristatus og endre innstillinger for strømsparing

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
nb: Strøm;Sove;Hvile;Dvale;Batteri;Lysstyrke;Demp;Slå av;Skjerm;DPMS;Inaktiv;Energi;

en: Color
nb: Farge

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
nb: Kalibrer farger for enheter som f.eks. skjermer, kamera eller skrivere

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
nb: Farge;ICC;Profil;Kalibrer;Skriver;Skjerm;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
nb: Slå av/på bluetooth og koble til enheter

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
nb: del;deling;bluetooth;obex;

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Change your background image to a wallpaper or photo
nb: Bytt bakgrunnsbilde

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
nb: Bakgrunn;Skjerm;Skrivebord;

en: Sound
nb: Lyd

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
nb: Endre lydvolum, innganger, utganger og lyder for hendelser

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
nb: Kort;Mikrofon;Volum;Fade;Balanse;Bluetooth;Hodetelefon;Lyd;Utgang;Inngang;

en: Choose how to use connected monitors and projectors
nb: Velg hvordan tilkoblede skjermer og prosjektorer skal brukes

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
nb: Panel;Prosjektor;xrandr;Skjerm;Oppløsning;Oppdater;Skjerm;Natt;Lys;Blå;redshift;farge;solnedgang;soloppgang;

en: Keyboard
nb: Tastatur

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
nb: snarvei;arbeidsområde;vindu;endre størrelse;zoom;kontrast;inndata;kilde;lås;volum

en: Users
nb: Brukere

en: Add or remove users and change your password
nb: Legg til eller fjern brukere og bytt passord

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
nb: Gjør det lettere å se, høre, skrive og peke og klikke

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
nb: Tastatur;Mus;a11y;Tilgjengelighet;Kontrast for universell tilgang;Markør;Lyd;Zoom;Skjerm;Leser;stor;høy;tekst;skrift;størrelse;AccessX;Klebrige;Taster;Trege;Sprett;Mus;Dobbeltklikk;Pause;Hastighet;Assister;Gjenta;Blink;visuell;hørsel;lyd;skriving;

en: Control various application permissions and settings
nb: Kontroller forskjellige rettigheter og innstillinger for programmer

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
nb: program;flatpak;rettighet;innstilling;

en: Control what you want to share with others
nb: Kontroller hva du vil dele med andre

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
nb: del;deling;ssh;vert;navn;ekstern;skrivebord;media;lyd;video;bilder;foto;filmer;tjener;visning;

en: Removable Media
nb: Avtagbare medier

en: Configure Removable Media settings
nb: Konfigurer innstillinger for avtagbare medier

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
nb: enhet;system;forvalg;program;foretrukket;cd;dvd;usb;lyd;video;plate;avtagbar;medie;automatisk kjøring;

en: Region & Language
nb: Region og språk

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
nb: Språk;Utforming;Tastatur;Inndata;

en: About
nb: Om

en: View information about your system
nb: Vis informasjon om systemet

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
nb: enhet;system;informasjon;minne;vertsnavn;prosessor;versjon;forvalg;program;foretrukket;cd;dvd;usb;lyd;video;plate;avtagbar;medie;automatisk kjøring;

en: Control how you connect to the Internet
nb: Kontroller hvordan du kobler til internett

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
nb: Nettverk;IP;LAN;Mellomtjener;WAN;Bredbånd;Modem;Blåtann;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
nb: Kontroller hvordan du kobler til trådløse nettverk

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
nb: Nettverk;Trådløst;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Bredbånd;DNS;Aksesspunkt;

en: Change the date and time, including time zone
nb: Endra dato og klokkeslett - inklusive tidssone

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
nb: Klokke;Tidssone;Plassering;Adresse;

en: Protect your pictures
nb: Beskytt bildene dine

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
nb: skjerm;lås;diagnostikk;krash;privat;nylige filer;midlertidig;tmp;indeks;navn;nettverk;identitet;

en: Control which notifications are displayed and what they show
nb: Kontroller hvilke varslinger som vises og hva de viser

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
nb: Varslinger;Banner;Melding;Trau;Oppsprett;

en: Default Applications
nb: Forvalgte programmer

en: Configure Default Applications
nb: Konfigurer forvalgte programmer

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
nb: forvalgt;program;foretrukket;medie;

en: Protect your conversations
nb: Beskytt samtalene dine

en: Manage Thunderbolt devices
nb: Håndter Thunderbolt-enheter

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
nb: Thunderbolt;Personvern;

en: Mouse & Touchpad
nb: Mus og pekeplate

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
nb: Endre sensitivitet for mus eller pekeplate og velg om du er høyrehendt eller venstrehendt

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
nb: Styrepute;Peker;Klikk;Tapp;Dobbel;Knapp;Styrekule;Rull;

en: Diagnostics
nb: Diagnostikk

en: Report your problems
nb: Rapporter problemene dine

en: File History & Trash
nb: Filhistorikk og papirkurv

en: Don't leave traces
nb: Ikke etterlat spor

en: Online Accounts
nb: Kontoer på nettet

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
nb: Koble til nettkontoer og bestem hva de skal brukes til

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
nb: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Nett;Lynmeldinger;Kalender;E-post;Kontakt;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Lomme;ReadItLater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
nb: Brukervalg;Innstillinger;

en: Turn zoom on or off
nb: Slå av/på zoom

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: Turn screen reader on or off
nb: Slå av/på skjermleser

en: Turn on-screen keyboard on or off
nb: Slå av/på tastatur på skjermen

en: Increase text size
nb: Større tekststørrelse

en: Decrease text size
nb: Mindre tekststørrelse

en: High contrast on or off
nb: Høy kontrast på eller av

en: Switch to next input source
nb: Bytt til neste inndatakilde

en: Switch to previous input source
nb: Bytt til forrige inndatakilde

en: Launchers
nb: Oppstartere

en: Launch help browser
nb: Start hjelpleser

en: Launch calculator
nb: Start kalkulator

en: Launch email client
nb: Start e-postprogram

en: Launch web browser
nb: Start nettleser

en: Home folder
nb: Hjemmemappe

[ctx: keybinding]
en: Search
nb: Søk

en: Screenshots
nb: Skjermdump

en: Save a screenshot to $PICTURES
nb: Lagre et skjermdump til $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
nb: Lagre et skjermdump av et vindu til $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
nb: Lagre et skjermdump av et område til $PICTURES

en: Sound and Media
nb: Lyd og media

en: Volume mute/unmute
nb: Demp / slå på volum

en: Volume down
nb: Volum ned

en: Volume up
nb: Volum opp

en: Microphone mute/unmute
nb: Demp / slå på mikrofon

en: Launch media player
nb: Start mediespiller

en: Play (or play/pause)
nb: Spill av (eller spill av/pause)

en: Pause playback
nb: Pause avspilling

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Previous track
nb: Forrige spor

en: Next track
nb: Neste spor

en: Eject
nb: Utløs

en: Log out
nb: Logg ut

en: Lock screen
nb: Lås skjerm
