budgie-control-center 1.2.0 - en to sl translation catalogue (1561 entries)

en: Two Sided
sl: Dvostransko

en: Paper Type
sl: Vrsta papirja

en: Paper Source
sl: Vir papirja

en: Output Tray
sl: Pladenj za papir

[ctx: printing option]
en: Resolution
sl: Ločljivost

en: GhostScript pre-filtering
sl: Predhodno filtriranje GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
sl: Strani na stran

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
sl: Dvostransko

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
sl: Usmerjenost

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
sl: Splošno

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
sl: Nastavitev strani

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
sl: Namestitvene možnosti

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
sl: Posel

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
sl: Kakovost slike

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
sl: Barvni profili

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
sl: Zaključevanje

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
sl: Napredno

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
sl: Preizkusna stran

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
sl: Preizkusna stran

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
sl: Ni dejavnih poslov

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
sl[0]: %u poslov
sl[1]: %u posel
sl[2]: %u posla
sl[3]: %u posli

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
sl: Počisti glave tiskalnika

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
sl: Tonerja je malo

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
sl: Zmanjkalo je tonerja

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
sl: Razvijalca je malo

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
sl: Zmanjkalo je razvijalca

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
sl: Zaloge označevalnika je malo

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
sl: Zaloge označevalnika je zmanjkalo

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
sl: Odprt pokrov

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
sl: Odprta vrata

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
sl: Malo papirja

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
sl: Ni papirja

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
sl: Nepovezano

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
sl: Zaustavljeno

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
sl: Zbiralnik odpadkov je skoraj poln

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
sl: Zbiralnik odpadkov je poln

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
sl: Optični foto prevodnik ne bo več dolgo deloval

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
sl: Optični foto prevodnik ne deluje več

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
sl: Pripravljen

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
sl: Ne sprejema poslov

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
sl: Obdelovanje

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
sl: Proizvajalec

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
sl: Gonilnik

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
sl: Enostransko

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sl: Dolga stranica (standardno)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sl: Kratka stranica (zrcaljeno)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
sl: Pokončno

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
sl: Ležeče

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
sl: Obrnjeno ležeče

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
sl: Obrnjeno pokončno

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
sl: Tiskalnik »%s« je bil izbrisan.

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
sl: Dodajanje novega tiskalnika je spodletelo.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
sl: Ni mogoče naložiti uporabniškega vmesnika: %s

en: Unlock to Add Printers and Change Settings
sl: Odklenite za dodajanje tiskalnikov in spreminjanje nastavitev

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
sl: V čakanju

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
sl: Premor

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
sl: Zahtevana je overitev

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
sl: Izvajanje

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
sl: Zaustavljeno

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
sl: Preklicano

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
sl: Prekinjeno

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
sl: Zaključeno

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
sl: Tiskalnik JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
sl: Tiskalnik LPD

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
sl: Podrobnosti %s

en: No suitable driver found
sl: Ni mogoče najti ustreznega gonilnika

en: Select PPD File
sl: Izbor datoteke PPD

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Open
sl: _Odpri

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
sl: Datoteke opisa tiskalnika PostScript (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
sl: Samodejno izberi

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
sl: Privzeto za tiskalnik

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
sl: Vstavi samo pisave GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
sl: Pretvori v PS ravni 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
sl: Pretvori v PS ravni 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
sl: Brez predhodnega filtriranja

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
sl: Dodaj tiskalnik

en: Unlock Print Server
sl: Odkleni strežnik tiskanja

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
sl: Odkleni %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
sl: Vnesite uporabniško ime in geslo za ogled tiskalnikov na %s.

en: Searching for Printers
sl: Poteka iskanje tiskalnikov

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
sl: Zaporedna vrata

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
sl: Vzporedna vrata

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
sl: Mesto: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
sl: Naslov: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
sl: Strežnik zahteva overitev

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
sl[0]: %u opravil tiskalnika zahteva overitev
sl[1]: %u opravilo tiskalnika zahteva overitev
sl[2]: %u opravili tiskalnika zahtevata overitev
sl[3]: %u opravila tiskalnika zahtevajo overitev

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
sl: %s – dejavni posli

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
sl: Vpišite poverila za tiskanje na %s.

en: %d of %d
sl: %d od %d

en: New shortcut…
sl: Nova bližnjica …

en: Button %d
sl: Gumb %d

en: Button
sl: Gumb

en: Output:
sl: Izhod:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
sl: Ohrani razmerje velikosti (pisemsko):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
sl: Preslikaj na en zaslon

en: Display Mapping
sl: Preslikava prikaza

en: _Close
sl: _Zapri

en: Test Your _Settings
sl: Preizkus uporabljenih _nastavitev

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
sl: Tablični računalnik

en: Batteries
sl: Baterije

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
sl: Baterija

en: When _idle
sl: Ob _nedejavnosti

en: Suspend
sl: Zaustavi

en: Power Off
sl: Izklop

en: Hibernate
sl: Preidi v mirovanje

en: Nothing
sl: Ničesar

en: Off
sl: Onemogočeno

en: When on battery power
sl: Med delovanjem na bateriji

en: When plugged in
sl: Ob priklopu

en: On
sl: Omogočeno

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
sl[0]: %d minut
sl[1]: %d minuta
sl[2]: %d minuti
sl[3]: %d minute

[ctx: Idle time]
en: Never
sl: Nikoli

en: Automatic suspend
sl: Samodejen prehod v pripravljenost

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
sl: Zmogljivostni način delovanja je začasno onemogočen zaradi visoke delovne temperature.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
sl: Sprememba delovanja: zmogljivostni način začasno ni na voljo. Za ponovno vzpostavitev je treba napravo premakniti na stabilno površino.

en: Performance mode temporarily disabled.
sl: Zmogljivostni način je začasno onemogočen.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
sl: Nizko stanje baterije: omogočen je varčevalni način delovanja. Predhodno uporabljeni način bo obnovljen, ko bo baterija dovolj napolnjena.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
sl: Varčevalni način delovanja je sprožil program »%s«.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
sl: Zmogljivostni način delovanja je sprožil program »%s«.

[ctx: Power profile]
en: Performance
sl: Zmogljivost

en: High performance and power usage.
sl: Visoka zmogljivost delovanja in poraba energije.

[ctx: Power profile]
en: Balanced
sl: Uravnoteženo

en: Standard performance and power usage.
sl: Običajna zmogljivost delovanja in poraba energije.

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
sl: Varčno

en: Reduced performance and power usage.
sl: Zmanjšana zmogljivost delovanja in poraba energije.

en: Unknown time
sl: Neznan čas

en: %i minute | %i minutes
sl[0]: %i minut
sl[1]: %i minuta
sl[2]: %i minuti
sl[3]: %i minute

en: %i hour | %i hours
sl[0]: %i ur
sl[1]: %i ura
sl[2]: %i uri
sl[3]: %i ure

en: hour | hours
sl[0]: ur
sl[1]: ura
sl[2]: uri
sl[3]: ure

en: minute | minutes
sl[0]: minut
sl[1]: minuta
sl[2]: minuti
sl[3]: minute

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
sl: Še %s do polne napolnjenosti

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
sl: Opozorilo: na voljo je še %s delovanja

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
sl: Še %s do konca delovanja

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
sl: Polna napolnjenost

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
sl: Naprava se ne polni

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
sl: Prazno

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
sl: Polnjenje

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
sl: Praznjenje

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
sl: Brezžična miška

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
sl: Brezžična tipkovnica

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
sl: Neprekinjen oskrba z napetostjo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
sl: Digitalni pomočnik

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
sl: Mobilni telefon

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
sl: Predvajalnik predstavnih datotek

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
sl: Računalnik

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
sl: Igralniška vhodna naprava

[ctx: Battery name]
en: Main
sl: Glavno

[ctx: Battery name]
en: Extra
sl: Dodatno

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
sl: Standardni barvni prostor

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
sl: Preizkusni profil

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
sl: Nizka kakovost

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
sl: Srednja kakovost

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
sl: Visoka kakovost

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
sl: Privzeta barva RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
sl: Privzeta barva CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
sl: Privzeta sivina

en: Vendor supplied factory calibration data
sl: Tovarniški umeritveni podatki, ki jih zagotavlja proizvajalec

en: Full-screen display correction not possible with this profile
sl: Celozaslonsko popravilo zaslona s tem profilom ni mogoče.

en: This profile may no longer be accurate
sl: Ta profil morda ni več natančen.

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
sl: Zaslon prenosnika

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
sl: Vgrajena spletna kamera

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
sl: Zaslon %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
sl: Optični bralnik %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
sl: Kamera %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
sl: Tiskalnik %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
sl: Spletna kamera %s

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
sl: Privzeto:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
sl: Barvni prostor:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
sl: Preizkusni profil:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
sl: Izbor datoteke profila ICC

en: _Import
sl: _Uvozi

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
sl: Podprti profili ICC

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
sl: Vse datoteke

en: Screen
sl: Zaslon

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
sl: Shrani profil

en: _Save
sl: _Shrani

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
sl: Ustvari barvni profil za izbrane naprave

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
sl: Merilne naprave ni mogoče zaznati. Preverite ali je priklopljena in povezana na ustrezen način.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
sl: Merilna naprava ne podpira profiliranja tiskalnika.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
sl: Vrsta naprave trenutno ni podprta.

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
sl: Postavite napravo za umerjanje na označen kvadrat in pritisnite tipko za začetek.

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
sl: Premaknite napravo za umerjanje na mesto za umerjanje in pritisnite tipko za nadaljevanje.

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
sl: Premaknite napravo za umerjanje na površino in pritisnite tipko za nadaljevanje.

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
sl: Zapri pokrov prenosnika

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
sl: Prišlo je do notranje napake, ki ne ni mogoče razrešiti.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
sl: Orodja, zahtevana za umerjanje, niso nameščena.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
sl: Profila ni mogoče ustvariti.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
sl: Ciljne bele točke ni bilo mogoče pridobiti.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
sl: Dokončano!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
sl: Umerjanje je spodletelo!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
sl: Napravo za umerjanje je dovoljeno odstraniti.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
sl: Ne motite umeritvene naprave med merjenjem

en: Enable color management for %s
sl: Omogoči upravljanje barv za %s

en: Show color profiles for %s
sl: Pokaži barvne profile za %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
sl: Ni umerjeno

en: multiple sizes
sl: različne velikosti

en: No Desktop Background
sl: Ni ozadja namizja

en: Select a picture
sl: Izbor slike

en: Current background
sl: Trenutno ozadje

en: Custom
sl: Po meri

en: Testing %s
sl: Preizkušanje %s

[ctx: volume]
en: 100%
sl: 100 %

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
sl: Ležeče

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
sl: Pokončno desno

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
sl: Pokončno levo

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
sl: Ležeče (obrnjeno)

en: _Apply
sl: _Uveljavi

en: Apply Changes?
sl: Ali naj se uveljavijo spremembe?

en: Changes Cannot be Applied
sl: Sprememb ni mogoče uveljaviti

en: This could be due to hardware limitations.
sl: To je lahko zaradi strojnih omejitev.

en: More Warm
sl: Bolj toplo

en: Less Warm
sl: Manj toplo

en: None
sl: Brez

en: Custom Shortcuts
sl: Bližnjica po meri

en: More…
sl: Več …

en: No input sources found
sl: Ni najdenih vhodnih virov

[ctx: Input Source]
en: Other
sl: Drugo

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
sl: %s je že uporabljen za %s. Če ga zamenjate, bo %s onemogočen.

en: Enter the new shortcut
sl: Vpišite novo tipkovno bližnjico

en: Set Custom Shortcut
sl: Nastavi bližnjico po meri

en: Set Shortcut
sl: Nastavi tipkovno bližnjico

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
sl: Vpišite novo tipkovno bližnjico za zamenjavo %s.

en: Add Custom Shortcut
sl: Dodaj bližnjico po meri

en: Alternate Characters Key
sl: Drugotna tipka

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
sl: Tipka za izmenjavo omogoča uporabo dodatnih znakov. Ti so pogosto natisnjeni na tipkovnici kot tretja možnost.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
sl: Leva izmenjalka (Alt)

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
sl: Desna izmenjalka (Alt)

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
sl: Leva tipka pop

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
sl: Desna tipka pop

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
sl: Tipka Meni

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
sl: Desna krmilka (Ctrl)

en: Compose Key
sl: Sestavljalna tipka

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
sl: Sestavljalna tipka omogoča vnos velikega števila različnih znakov. Za uporabo najprej pritisnite sestavljalno tipko, nato pa zaporedje drugih znakov. Na primer; pritisnite sestavljalko, potem <b>C</b> in nato <b>o</b>. Izpisal se bo znak <b>©</b>. Z zaporedjem sestavljalka, <b>a</b> in nato <b>'</b> pa ustvari znak <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
sl: Zaklep črk

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
sl: Zaklep drsnika

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
sl: Posnemi zaslon

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
sl: Vhodni vir je mogoče preklopiti z uporabo tipkovne bližnjice %s.
    Nastavitve je mogoče spremeniti med nastavitvami bližnjic tipkovnice.

en: %d modified | %d modified
sl[0]: %d spremenjenih
sl[1]: %d spremenjena
sl[2]: %d spremenjeni
sl[3]: %d spremenjene

en: Keyboard Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: Reset All Shortcuts?
sl: Ali želite ponastaviti vse tipkovne bližnjice?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
sl: Ponastavljanje tipkovnih bližnjic lahko vpliva na tiste po meri. Dejanja ni mogoče povrniti.

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Reset All
sl: Ponastavi vse

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Authentication failed
sl: Overitev je spodletela

en: The new password is too short
sl: Novo geslo je prekratko

en: The new password is too simple
sl: Novo geslo je preveč enostavno

en: The old and new passwords are too similar
sl: Novo geslo je preveč podobno staremu

en: The new password has already been used recently.
sl: Novo geslo je bilo nedavno že uporabljeno.

en: The new password must contain numeric or special characters
sl: Novo geslo mora vsebovati številke ali posebne znake

en: The old and new passwords are the same
sl: Novo geslo je enako staremu

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
sl: Vaše geslo je bilo spremenjeno od začetne overitve!

en: The new password does not contain enough different characters
sl: Novo geslo ne vsebuje dovolj različnih znakov

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Please choose another password.
sl: Izberite drugo geslo.

en: Please type your current password again.
sl: Znova vnesite trenutno geslo.

en: Password could not be changed
sl: Gesla ni mogoče spremeniti.

en: The passwords do not match.
sl: Gesli se ne skladata.

en: Select
sl: Izberi

en: Browse for more pictures
sl: Brskanje med več slikami

en: Cannot automatically join this type of domain
sl: Ni mogoče samodejno pridružiti tej vrsti domene

en: No such domain or realm found
sl: Ni mogoče najti take domene ali takega področja

en: Cannot log in as %s at the %s domain
sl: Ni se mogoče prijaviti kot %s v domeno %s.

en: Invalid password, please try again
sl: Napačno geslo, poskusite znova.

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
sl: Z domeno %s povezava ni mogoča: %s

en: the device needs to be claimed to perform this action
sl: pred izvajanjem tega opravila mora biti vzpostavljena povezava z napravo

en: the device is already claimed by another process
sl: naprava je že v uporabi v drugem opravilu

en: you do not have permission to perform the action
sl: ni ustreznih dovoljenj za izvajanje tega dejanja

en: no prints have been enrolled
sl: ni poslanih opravil za tiskanje

en: Failed to communicate with the device during enrollment
sl: Povezovanje z napravo med vpisovanjem je spodletelo.

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
sl: Povezovanje s čitalcem prstnih odtisov je spodletelo.

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
sl: Povezovanje z ozadnjim programom čitalca prstnih odtisov je spodletelo.

en: Failed to list fingerprints: %s
sl: Prikaz prstnih odtisov je spodletel: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
sl: Brisanje prstnih odtisov je spodletelo: %s

en: Left thumb
sl: Levi palec

en: Left middle finger
sl: Levi sredinec

en: _Left index finger
sl: _Levi kazalec

en: Left ring finger
sl: Levi prstanec

en: Left little finger
sl: Levi mezinec

en: Right thumb
sl: Desni palec

en: Right middle finger
sl: Desni sredinec

en: _Right index finger
sl: _Desni kazalec

en: Right ring finger
sl: Desni prstanec

en: Right little finger
sl: Desni mezinec

en: Unknown Finger
sl: Neznan prst

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
sl: Končano

en: Fingerprint device disconnected
sl: Naprava za prijavo s prstnim odtisom ni priklopljena

en: Fingerprint device storage is full
sl: Shramba naprave za branje prstnega odtisa je polna

en: Failed to enroll new fingerprint
sl: Odčitavanje novega prstnega odtisa je spodletelo.

en: Failed to start enrollment: %s
sl: Začenjanje odčitavanja je spodletelo: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
sl: Odčitavanje novega prstnega odtisa je spodletelo.

en: Failed to stop enrollment: %s
sl: Zaustavljanje odčitavanja je spodletelo: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
sl: Ponavljajoče dvignite in položite prst na bralnik za odčitavanje prstnega odtisa

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
sl: Odčitaj nov prstni odtis

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
sl: Sproščanje naprave za branje prstnega odtisa %s je spodletelo: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
sl: Napaka branja naprave

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
sl: Povezovanje naprave za branje prstnega odtisa %s je spodletelo: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
sl: Pridobivanje naprav za prstni odtis je spodletelo: %s

en: Your account
sl: Račun

en: Failed to delete user
sl: Napaka med brisanjem uporabnika

en: Failed to revoke remotely managed user
sl: Preklic oddaljeno vodenega uporabnika je spodletel

en: You cannot delete your own account.
sl: Ni mogoče izbrisati lastnega računa.

en: %s is still logged in
sl: %s je še vedno prijavljen

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
sl: Izbris uporabnika, ki je trenutno prijavljen, lahko vpliva na delovanje sistema.

en: Do you want to keep %s’s files?
sl: Ali želite obdržati datoteke uporabnika %s?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
sl: Mogoče je ohraniti domačo mapo, vrstilno mapo pošte in začasne datoteke tudi med brisanjem uporabniškega računa.

en: _Delete Files
sl: _Izbriši datoteke

en: _Keep Files
sl: _Ohrani datoteke

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklicati oddaljeno voden račun uporabnika %s?

en: _Delete
sl: _Izbriši

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
sl: Račun je onemogočen

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
sl: Nastavljeno bo ob naslednji prijavi

[ctx: Password mode]
en: None
sl: Brez

en: Logged in
sl: Trenutno dejavna prijava

note: TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Failed to contact the accounts service
sl: Napaka med povezovanjem s storitvijo računov

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
sl: Prepričajte se, da je paket AccoutnService nameščen in omogočen.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
sl: Za spreminjanje,
    kliknite na ikono *

en: Delete the selected user account
sl: Izbriši izbran uporabniški račun

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
sl: Za izbris izbranega uporabniškega
    računa, kliknite na ikono *

en: Unlock to Add Users and Change Settings
sl: Odklenite za spreminjanje nastavitev in uporabnikov

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
sl: Uporabniško ime je lahko sestavljeno iz malih črk angleške abecede, številk in posebnih znakov » - _ «.

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
sl: Uporabniško ime ni na voljo! Izberite drugo ime.

en: The username is too long.
sl: Uporabniško ime je predolgo.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
sl: S tem imenom bo poimenovana osebna mapa. Izbire kasneje ni mogoče spreminjati.

en: Should match the web address of your login provider.
sl: Vpis mora biti skladen s spletnim naslovom ponudnika prijave.

en: Failed to add account
sl: Dodajanje računa je spodletelo

en: Failed to register account
sl: Vpis računa je spodletel

en: No supported way to authenticate with this domain
sl: Ni podprtega načina za overitev s to domeno

en: Failed to join domain
sl: Pridružitev v domeno je spodletela

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
sl: Prijavno ime ne deluje.
    Poskusite vpisati drugo ime.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
sl: Prijavno geslo je napačno.
    Poskusite vpisati drugo geslo.

en: Failed to log into domain
sl: Prijava v domeno je spodletela

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
sl: Domene ni mogoče najti. Morda je vpisana napačno.

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
sl: Novo geslo mora biti drugačno od starega.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
sl: Zamenjajte nekaj črk in številk.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
sl: Poskusite še malo spremeniti geslo.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
sl: Geslo brez uporabniškega imena bi bilo bolj varno.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
sl: Nikoli ne uporabite imena za geslo.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
sl: Poskusite se izogniti nekaterim besedam, ki so del geslu.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
sl: Izogibajte se uporabi pogostih besed.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
sl: Izogibajte se zgolj zamenjavi razvrstitve obstoječih besed.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
sl: Dodajte več številk.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
sl: Dodajte več velikih črk.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
sl: Dodajte več malih črk.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
sl: Uporabite posebne znake, kot so na primer ločila.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
sl: Priporočljivo je uporabiti različne črke številke in posebne znake.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
sl: Poskusite se izogniti ponavljanju znakov.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
sl: Poskusite se izogniti ponavljanju znakov. Priporočljivo je uporabiti različne črke številke in posebne znake.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
sl: Izognite se zaporedjem, kot sta 1234 in abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
sl: Geslo mora biti daljše. Poskusite dodati črke, številke in druge znake.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
sl: Priporočeno je uporabiti male in velike črke, vmes pa dodati tudi kakšno številko.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
sl: Dodajanje črk, številk in ločil poveča moč gesla.

en: This Week
sl: Ta teden

en: Last Week
sl: Predhodni teden

[ctx: login history week label]
note: Translators: This indicates a week label on a login history. The first %s is the first day of a week, and the second %s the last day.
en: %s — %s
sl: %s – %s

en: Session Ended
sl: Seja je končana

en: Session Started
sl: Seja je začeta

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
sl: %s – dejavnost računa

[ctx: Distance]
en: Short
sl: Kratko

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
sl: ¼ zaslona

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
sl: ½ zaslona

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
sl: ¾ zaslona

[ctx: Distance]
en: Long
sl: Dolgo

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
sl: privzeta

[ctx: cursor size]
en: Medium
sl: srednja

[ctx: cursor size]
en: Large
sl: velika

[ctx: cursor size]
en: Larger
sl: zelo velika

[ctx: cursor size]
en: Largest
sl: največja

en: %d pixel | %d pixels
sl[0]: %d točk
sl[1]: %d točka
sl[2]: %d točki
sl[3]: %d točke

en: System Bus
sl: Sistemsko vodilo

en: Full access
sl: Poln dostop

en: Session Bus
sl: Vodilo seje

en: Devices
sl: Naprave

en: Full access to /dev
sl: Poln dostop do mape /dev

en: Network
sl: Omrežje

en: Has network access
sl: Ima dostop do omrežja

en: Home
sl: Domača mapa

en: Read-only
sl: Le za branje

en: File System
sl: Datotečni sistem

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Can change settings
sl: Dovoljeno spreminjati nastavitve

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
sl: Program %s ima že vgrajena nekatera dovoljenja in teh ni mogoče spreminjati. V kolikor vas dovoljenja skrbijo, razmislite o odstranitvi oziroma zamenjavi programa.

en: Web Links
sl: Spletne povezave

en: Git Links
sl: Povezave Git

en: %s Links
sl: Povezave %s

en: Unset
sl: Odstrani nastavitve

en: Links
sl: Povezave

en: Hypertext Files
sl: Spletne datoteke

en: Text Files
sl: Besedilne datoteke

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: Font Files
sl: Datoteke pisav

en: Archive Files
sl: Datoteke arhivov

en: Package Files
sl: Datoteke paketov

en: Audio Files
sl: Zvokovne datoteke

en: Video Files
sl: Video datoteke

en: Other Files
sl: Druge datoteke

note: List of applications.
en: Applications
sl: Programi

[ctx: service is enabled]
en: On
sl: Omogočeno

[ctx: service is disabled]
en: Off
sl: Onemogočeno

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
sl: Omogočeno

[ctx: service is active]
en: Active
sl: Dejavno

en: Choose a Folder
sl: Izbor mape

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
sl: Možnost souporabe datotek omogoča drugim uporabnikom  na trenutnem omrežju dostop do Javne mape s protokolom: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
sl: Oddaljenim uporabnikom dovoli povezavo z ukazom Secure Shell, če je oddaljena prijava omogočena:
    %s

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Sharing
sl: Souporaba

note: Label
en: No networks selected for sharing
sl: Ni izbranega omrežja za souporabo

en: Ask what to do
sl: Vprašaj, kaj storiti

en: Do nothing
sl: Ne naredi ničesar

en: Open folder
sl: Odpri mapo

en: Other Media
sl: Drugi nosilci

en: Select an application for audio CDs
sl: Izbor programa za zvočne CD-je

en: Select an application for video DVDs
sl: Izberite program za video DVD-je

en: Select an application to run when a music player is connected
sl: Izberite kateri program naj se zažene, ko je predvajalnik glasbe povezan

en: Select an application to run when a camera is connected
sl: Izberite program, ki naj teče, ko je povezan fotoaparat

en: Select an application for software CDs
sl: Izbor programa za programske CD-je

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
sl: zvočni DVD

en: blank Blu-ray disc
sl: prazen Blu-Ray disk

en: blank CD disc
sl: prazen CD disk

en: blank DVD disc
sl: prazen DVD disk

en: blank HD DVD disc
sl: Prazen disk HD DVD

en: Blu-ray video disc
sl: Blu-ray video disk

en: e-book reader
sl: Bralnik e-knjig

en: HD DVD video disc
sl: HD DVD video disk

en: Picture CD
sl: Slikovni CD

en: Windows software
sl: Programska oprema za okolje Windows

[ctx: measurement format]
en: Imperial
sl: Imperialni

[ctx: measurement format]
en: Metric
sl: Metrični

en: Formats
sl: Jezikovna določila

en: Unknown
sl: Neznano

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
sl: 64-bitni sistem

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
sl: 32-bitni sistem

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
sl: Vroča točka

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Unlock to Change Settings
sl: Odklenite za spreminjanje nastavitev

en: Other…
sl: Drugo …

en: Today
sl: Danes

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: %d hour | %d hours
sl[0]: %d ur
sl[1]: %d ura
sl[2]: %d uri
sl[3]: %d ure

en: %d second | %d seconds
sl[0]: %d sekund
sl[1]: %d sekunda
sl[2]: %d sekundi
sl[3]: %d sekunde

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sl: 0 sekund

en: never
sl: nikoli

en: today
sl: danes

en: yesterday
sl: včeraj

en: %i day ago | %i days ago
sl[0]: pred %i dnevi
sl[1]: pred %i dnem
sl[2]: pred %i dnevoma
sl[3]: pred %i dnevi

en: IPv4 Address
sl: Naslov IPv4

en: IPv6 Address
sl: Naslov IPv6

en: IP Address
sl: IP naslov

en: Hardware Address
sl: Strojni naslov

en: Default Route
sl: Privzeta smer

en: Last used
sl: Nazadnje uporabljeno

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
sl: Žično

en: Options…
sl: Možnosti …

en: missing EAP-FAST PAC file
sl: manjka datoteka EAP-FAST PAC

en: Choose a PAC file
sl: Izbor datoteke PAC

en: PAC files (*.pac)
sl: Datoteke PAC (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
sl: manjka uporabniško ime EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
sl: manjka geslo EAP-LEAP

en: missing leap-username
sl: manjka uporabniško ime za leap

en: missing leap-password
sl: manjka geslo leap

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
sl: neveljavno potrdilo EAP-PEAP CA: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
sl: neveljavno potrdilo EAP-PEAP CA: potrdilo ni določeno

en: Choose a Certificate Authority certificate
sl: Izbor potrdila pooblastitelja

en: missing wep-key
sl: manjka ključ wep

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
sl: neveljavni podatki wpa-psk: ključ dolžine %zu mora vsebovati le števila v šestnajstiškem sistemu

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
sl: neveljavni podatki wpa-psk: ključ dolžine %zu mora vsebovati le znake ASCII

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
sl: neveljavni podatki wpa-psk: napačna dolžina ključa %zu. Biti mora biti ali 5/13 (ASCII) oziroma 10/26 (šestnajstiško)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
sl: neveljavni podatki wpa-psk: šifrirna koda mora biti vpisana

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
sl: neveljavni podatki wpa-psk: šifrirna koda mura biti krajša od 64 znakov

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
sl: nedoločena napaka varnostnega protokola 802.1x (wpa-eap)

en: no file selected
sl: ni izbrane datoteke

en: unspecified error validating eap-method file
sl: nedoločena napaka overjenja datoteke eap-method

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
sl: Zasebni ključi DER, PEM, ali PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
sl: DER ali PEM potrdila (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
sl: neveljavno potrdilo EAP-TTLS CA: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
sl: neveljavno potrdilo EAP-TTLS CA: potrdilo ni določeno

en: missing EAP username
sl: manjka uporabniško ime EAP

en: missing EAP password
sl: manjka geslo EAP

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
sl: neveljavni podatki wpa-psk: neustrezna dolžina ključa %zu. Biti mora [8,63] bajtov oziroma 64 števil v šestnajstiškem sistemu

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
sl: neveljavni podatki wpa-psk: ni mogoče tolmačiti 64-bitnega ključa v šestnajstiškem sistemu

en: Unknown error validating 802.1X security
sl: Prišlo je do neznane napake overjanja varnosti 802.1x.

en: Wi-Fi password is missing.
sl: Ni vpisanega gesla za Wi-Fi

en: missing EAP-TLS identity
sl: manjka istovetnost EAP

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
sl: neveljavno potrdilo EAP-TLS CA: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
sl: neveljavno potrdilo EAP-TLS CA: potrdilo ni določeno

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
sl: neveljaven zasebni ključ EAP-TLS: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
sl: neveljavno uporabniško potrdilo EAP-TLS: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
sl: Nešifrirani zasebni ključi niso varni

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
sl: Videti je, da izbrani zasebni ključi niso zaščiteni z geslom. To bi lahko ogrozilo varnost podatkov. Izberite z geslom zaščiten zasebni ključ.
    
    (Zasebne ključe lahko zaščitite z geslom z OpenSSL.)

en: Choose your personal certificate
sl: Izbor osebnega potrdila

en: Choose your private key
sl: Izbor osebnega ključa

en: Wi-Fi
sl: Omrežje Wi-Fi

en: Stop hotspot and disconnect any users?
sl: Ali naj se zaustavi vroča vstopna točka in se prekine povezava vseh uporabnikov?

en: _Stop Hotspot
sl: _Zaustavi vročo vstopno točko

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
sl: VPN %s

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
sl: Neznano stanje

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
sl: Neupravljano

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
sl: Nedostopno

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
sl: V povezovanju

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
sl: Zahtevana je overitev

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
sl: Povezano

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
sl: Prekinjanje povezave

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
sl: Povezovanje je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
sl: Stanje baterije ni znano (manjka)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
sl: Nastavitev je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
sl: Nastavljanje IP je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
sl: Nastavitev IP je časovno poteklo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
sl: Zahtevana so bila ustrezna gesla, ki pa niso bila podana

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
sl: Prosilnik 802.1X je odklopljen

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
sl: Nastavitev prosilnika 802.1X je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
sl: Prosilnik 802.1X je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
sl: Prosilnik 802.1X je potreboval preveč časa za overjanje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
sl: Storitev PPP ni uspešno zagnana

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
sl: Storitev PPP je prekinjena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
sl: PPP je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
sl: Začenjanje odjemalca DHCP je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
sl: Napaka odjemalca DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
sl: Odjemalec DHCP je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
sl: Začenjanje storitve souporabe povezave je spodletelo.

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
sl: Storitev souporabe povezave je spodletela.

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
sl: Začenjanje storitve AutoIP je spodletelo.

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
sl: Napaka storitve AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
sl: Storitev AutoIP je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
sl: Povezava je zasedena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
sl: Ni klicnega signala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
sl: Ni mogoče vzpostaviti signala povezave

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
sl: Zahteva klicanja je časovno potekla

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
sl: Poskus klicanja je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
sl: Začenjanje modema je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
sl: Izbor določenega APN je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
sl: Iskanje omrežij ni dejavno

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
sl: Vpis omrežja je zavrnjen

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
sl: Čas za vpis omrežja je potekel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
sl: Vpis v zahtevano omrežju je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
sl: Preverjanje PIN je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
sl: Napravi morda manjka zahtevana strojna programska oprema

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
sl: Dejavna povezava je izginila

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
sl: Predviden je bila obstoječa povezava

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
sl: Modema ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
sl: Povezava Bluetooth je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
sl: Kartica SIM ni vstavljena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
sl: Zahtevana je šifra SIM PIN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
sl: Zahtevana je šifra SIM PUK

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
sl: Kartica SIM je neustrezna

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
sl: Odvisnost povezave je spodletela

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
sl: Manjka strojna programska oprema

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
sl: Kabel ni priklopljen

en: Insecure network (WEP)
sl: Ne-varno omrežje (WEP)

en: Secure network (WPA)
sl: Varno omrežje (WPA)

en: Secure network (WPA2)
sl: Varno omrežje (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
sl: Varno omrežje (WPA3)

en: Secure network
sl: Varno omrežje

en: Security
sl: Varnost

en: Delete Address
sl: Izbriši naslov

en: Delete Route
sl: Izbriši smer

en: automatic
sl: samodejno

en: Identity
sl: Istovetnost

en: Cannot import VPN connection
sl: Povezave VPN ni mogoče uvoziti

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
sl: Datoteke »%s« ni mogoče prebrati ali pa ta ne vsebuje prepoznanih podatkov o povezavi VPN
    
    Napaka: %s.

en: Select file to import
sl: Izbor datoteke za uvoz

en: A file named “%s” already exists.
sl: Datoteka z imenom »%s« že obstaja.

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
sl: Ali želite zamenjati povezavo %s z nastavitvami povezave VPN, ki jih shranjujete?

en: Cannot export VPN connection
sl: Ni mogoče izvoziti povezave VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
sl: Povezave VPN »%s« ni mogoče izvoziti v %s.
    
    Napaka: %s.

en: Export VPN connection
sl: Izvoz povezavo VPN

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
sl: ↓Brez

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
sl: Napredno odpiranje

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sl: ↓Ključ WEP 40/128-bit (Šestnajstiški ali ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
sl: ↓128-bitno šifrirno geslo WEP

en: LEAP
sl: ↓LEAP

en: Dynamic WEP (802.1x)
sl: ↓Dinamični WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
sl: ↓Osebni WPA in WPA2

en: WPA & WPA2 Enterprise
sl: ↓Podjetniški WPA in WPA2

en: WPA3 Personal
sl: Osebni WPA3

en: Preserve
sl: Ohrani

en: Permanent
sl: Trajno

en: Random
sl: Naključno

en: Stable
sl: Stabilo

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
sl: Naslov MAC, vpisan na tem mestu, bo uporabljen kot strojni naslov za omrežno napravo, ki ustvarja povezavo. Zmožnost je poznana kot kloniranje naslova MAC oziroma lažno predstavljanje. Primer: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
sl: Profil %d

en: Unable to open connection editor
sl: Ni mogoče odpreti urejevalnika povezav

en: New Profile
sl: Nov profil

en: _Add
sl: _Dodaj

en: Import from file…
sl: Uvozi iz datoteke …

en: Add VPN
sl: Dodaj VPN

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
sl: Podjetniški

[ctx: Wifi security]
en: None
sl: Brez

note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
sl: Nikoli

[ctx: Signal strength]
en: None
sl: Brez

[ctx: Signal strength]
en: Weak
sl: Šibko

[ctx: Signal strength]
en: Ok
sl: V redu

[ctx: Signal strength]
en: Good
sl: Dobro

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
sl: Odlično

en: Forget Connection
sl: Pozabi povezavo

en: Remove Connection Profile
sl: Odstrani profil povezave

en: Remove VPN
sl: Odstrani VPN

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Add new connection
sl: Dodaj novo povezavo

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
sl: Ob priklopu vroče točke se onemogoči povezava z omrežjem %s, zato dostop po Wi-Fi ne bo več mogoč.

en: Must have a minimum of 8 characters
sl: Vsebovati mora najmanj 8 znakov

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
sl: Ali želite omogočiti _vročo točko Wi-Fi

en: Manual
sl: Ročno

en: Automatic
sl: Samodejno

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
sl: Samodejno odkrivanje posredniškega strežnika je uporabljena, kadar nastavitveni naslov URL ni naveden.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
sl: Možnost ni priporočljiva za nezavarovana javna omrežja.

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
sl: Omrežne podrobnosti o izbranem omrežju z nastavitvami po meri in pripadajočimi gesli bodo izgubljene.

en: _Forget
sl: _Izbriši

en: Known Wi-Fi Networks
sl: Znana omrežja Wi-Fi

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
sl: _Izbriši

en: System policy prohibits use as a Hotspot
sl: Sistemska pravila onemogočajo uporabo vročih točk

en: Wireless device does not support Hotspot mode
sl: Brezžična naprava ne podpira načina vročih točk

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
sl: Ojoj, prišlo je do napake. Stopite v stik s ponudnikom programske opreme.

en: NetworkManager needs to be running.
sl: Program NetworkManager mora biti zagnan.

en: 2G Only
sl: Le G2

en: 3G Only
sl: Le G3

en: 4G Only
sl: Le G4

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
sl: 2G, 3G, 4G (prednostno)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
sl: 2G, 3G (prednostno), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
sl: 2G (prednostno), 3G, 4G

en: 3G, 4G (Preferred)
sl: 3G, 4G (prednostno)

en: 3G (Preferred), 4G
sl: 3G (prednostno), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
sl: 2G, 4G (prednostno)

en: 2G (Preferred), 4G
sl: 2G (prednostno), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
sl: 2G, 3G (prednostno)

en: 2G (Preferred), 3G
sl: 2G (prednostno), 3G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Not Registered
sl: Ni registrirano

en: Registered
sl: Registrirano

en: Roaming
sl: Gostovanje

en: Searching
sl: Poteka iskanje ...

en: Denied
sl: Zavrnjeno

en: Unlock SIM card
sl: Odkleni kartico SIM

en: Unlock
sl: Odkleni

en: Please provide PIN code for SIM %d
sl: Vpisati je treba kodo PIN za kartico SIM %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
sl: Vpišite kodo PIN za odklepanje kartice SIM

en: Please provide PUK code for SIM %d
sl: Vpisati je treba kodo PUK za kartico SIM %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
sl: Vpišite kodo PUK za odklepanje kartice SIM

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
sl[0]: Vpisano je napačno geslo. Na voljo imate še %u poskusov.
sl[1]: Vpisano je napačno geslo. Na voljo imate še %u poskus.
sl[2]: Vpisano je napačno geslo. Na voljo imate še %u poskusa.
sl[3]: Vpisano je napačno geslo. Na voljo imate še %u poskuse.

en: You have %u try left | You have %u tries left
sl[0]: Na voljo imate še %u poskusov.
sl[1]: Na voljo imate še %u poskus.
sl[2]: Na voljo imate še %u poskusa
sl[3]: Na voljo imate še %u poskuse.

en: Wrong password entered.
sl: Vpisano je napačno geslo

en: PUK code should be an 8 digit number
sl: Koda PUK mora biti 8-znakovna vrednost

en: Enter New PIN
sl: Vpiši novo kodo PIN

en: PIN code should be a 4-8 digit number
sl: Koda PIN mora biti dolžine 4–8 znakov

en: _Set
sl: _Nastavi

en: Operation Cancelled
sl: Opravilo je preklicano

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
sl: <b>Napakar:</b> dostop do spreminjanja nastavitev je onemogočen

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
sl: <b>Napaka:</b> Napaka mobilne naprave

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
sl: Podsistem Thunderbolt (boltd) ni nameščen oziroma je neustrezno nastavljen.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
sl: Sistema Thunderbolt ni mogoče zaznati.
    Podpora sistemu morda ni na voljo, sistem je v zaganjalniku BIOS onemogočen, ali pa je nastavljen na nepodprto varnostno raven.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
sl: Podpora Thunderbolt je onemogočena med nastavitvami BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
sl: Varnostne ravni Thunderbolt ni mogoče določiti.

en: Error switching direct mode: %s
sl: Napaka preklapljanja neposrednega načina: %s

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
sl: Prekinjena povezava

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
sl: V povezovanju

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
sl: Povezano

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
sl: Napaka overitve

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
sl: Poteka overjanje

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
sl: Zmanjšana zmogljivost

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
sl: Povezano in overjeno

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
sl: Neznano

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
sl: Naprava je bila overjena ob:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
sl: Povezava je bila vzpostavljena ob:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
sl: Naprava je bila vpisana ob:

en: Failed to authorize device:
sl: Overjanje naprave je spodletelo:

en: Failed to forget device:
sl: Pozabljanje naprave je spodletelo:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
sl[0]: Odvisnosti so povezane s %u drugimi napravami
sl[1]: Odvisnosti so povezane s %u drugo napravo
sl[2]: Odvisnosti so povezane s %u drugima napravama
sl[3]: Odvisnosti so povezane s %u drugimi napravami

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
sl: Overjeno

en: Try clicking, double clicking, scrolling
sl: Poskusite klikniti, dvojno klikniti in drseti

en: Five clicks, GEGL time!
sl: Pet klikov za GEGL!

en: Double click, primary button
sl: Dvojni klik, osnovni gumb

en: Single click, primary button
sl: Enojni klik, osnovni gumb

en: Double click, middle button
sl: Dvojni klik, srednji gumb

en: Single click, middle button
sl: Enojni klik, srednji gumb

en: Double click, secondary button
sl: Dvojni klik, drugi gumb

en: Single click, secondary button
sl: Enojni klik, drugi gumb

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
sl: Več podrobnosti

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
sl: Pošiljanje poročil o tehničnih napakah omogoča izboljšave distribucije %s. Poročila so poslana brezimno in brez kakršnihkoli osebnih podatkov. %s

en: Empty all items from Trash?
sl: Ali naj se izbrišejo vsi predmeti iz smeti?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sl: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani.

en: _Empty Trash
sl: Izprazni _smeti

en: Delete all the temporary files?
sl: Ali naj se izbrišejo vse začasne datoteke?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
sl: Vse začasne datoteke bodo trajno izbrisane.

en: _Purge Temporary Files
sl: _Počisti začasne datoteke

[ctx: Online Account]
en: Other
sl: Drugi

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
sl: Račun %s

en: Error removing account
sl: Napaka med odstranjevanjem računa

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
sl: Račun %s je odstranjen.

en: Display version number
sl: Pokaži različico

en: Enable verbose mode
sl: Omogoči podrobni način

en: Search for the string
sl: Poišči niz

en: List possible panel names and exit
sl: Izpiši možna imena pultov in končaj

en: Panel to display
sl: Pult za prikaz

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
sl: [PULT][ARGUMENT …]

en: Available panels:
sl: Razpoložljivi pulti:

en: Privacy
sl: Zasebnost

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sl[0]: %u izhodov
sl[1]: %u izhod
sl[2]: %u izhoda
sl[3]: %u izhodi

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sl[0]: %u vhodov
sl[1]: %u vhod
sl[2]: %u vhoda
sl[3]: %u vhodi

en: System Sounds
sl: Sistemski zvoki

note: Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
sl: _Odkleni

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
sl: Ni najdenih tiskalnikov

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
sl: Vpis omrežnega naslova oziroma niz za iskanje tiskalnika

en: Authentication Required
sl: Zahtevana je overitev

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
sl: Vnesite uporabniško ime in geslo za ogled tiskalnikov na strežniku tiskanja.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
sl: Uporabniško ime

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
sl: Geslo

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
sl: Domena

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
sl: _Overi

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
sl: Počisti vse

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
sl: _Overi

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
sl: Ni dejavnih poslov tiskalnika

en: Select Printer Driver
sl: Izbor gonilnik tiskalnika

en: Loading drivers database…
sl: Poteka nalaganje zbirke gonilnikov …

en: Printing Options
sl: Možnosti tiskanja

en: Printer Details
sl: Podrobnosti tiskalnika

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
sl: Privzeto uporabi tiskalnik

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
sl: Počisti glave tiskalnika

en: Remove Printer
sl: Odstrani tiskalnik

en: Location
sl: Mesto

en: Ink Level
sl: Raven črnila

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
sl: Program ponovno zaženite, ko bo težava odpravljena.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
sl: Ponoven zagon

en: Name
sl: Ime

en: Address
sl: Naslov

en: Searching for preferred drivers…
sl: Iskanje prednostnih gonilnikov …

en: Search for Drivers
sl: Poišči gonilnike

en: Select from Database…
sl: Izbor iz podatkovne zbirke …

en: Install PPD File…
sl: Namesti datoteko PPD …

en: Authenticate
sl: Overi

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add Printer…
sl: Dodaj tiskalnik …

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
sl: Razveljavi

en: No printers
sl: Ni nastavljenih tiskalnikov

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
sl: Kaže, da sistemska storitev
    za tiskanje trenutno ni na voljo.

en: Location services turned off
sl: Storitve določanja položaja so onemogočene

en: No applications can obtain location information.
sl: Ni programov, ki bi zahtevali dostop do geolokacijskih podrobnosti.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
sl: Storitve določanja trenutnega mesta omogočajo programom dostop do geolokacijskih podatkov. Uporaba omrežij Wi-Fi in širokopasovnih mobilnih povezav poveča natančnost določevanja.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
sl: Uporablja storitve za določevanje geolokacije Mozilla: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Pravila zasebnosti</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
sl: Dovoli navedenim programom uporabo geolokacijskih podatkov.

en: No Applications Have Asked for Location Access
sl: Ni programov, ki bi zahtevali dostop do geolokacijskih podatkov

en: Default
sl: Privzeto

en: Middle Mouse Button Click
sl: Klik srednjega gumba miške

en: Right Mouse Button Click
sl: Klik desnega gumba miške

en: Back
sl: Nazaj

en: Forward
sl: Posreduj

en: No stylus found
sl: Ni zaznanega pisala

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
sl: Približajte pisalo nad ploščico za prilagajanje nastavitev.

en: Eraser Pressure Feel
sl: Občutek pritiska radirke

en: Soft
sl: Mehko

en: Firm
sl: Čvrsto

en: Top Button
sl: Zgornji gumb

en: Lower Button
sl: Spodnji gumb

en: Lowest Button
sl: Spodnji gumb

en: Tip Pressure Feel
sl: Občutek pritiska konice

en: Tablet (absolute)
sl: Tablica (absolutno)

en: Touchpad (relative)
sl: Sledilna ploščica (relativno)

en: Tablet Preferences
sl: Možnosti tablice

en: _Help
sl: Pomo_č

en: No tablet detected
sl: Ni zaznane tablice

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
sl: Priklopite in prižgite tablico Wacom.

en: Bluetooth Settings
sl: Nastavitve vmesnika Bluetooth

en: Wacom Tablet
sl: Tablica Wacom

en: Tracking Mode
sl: Način sledenja

en: Left-Handed Orientation
sl: Levoročna usmerjenost

en: Map to Monitor…
sl: Preslikaj na zaslon …

en: Map Buttons…
sl: Preslikaj gumbe …

en: Calibrate…
sl: Umeri …

en: Adjust mouse settings
sl: Nastavitve miške

en: Adjust display resolution
sl: Prilagodi ločljivost zaslona

en: Decouple Display
sl: Loči zaslon

en: Screen Calibration
sl: Umerjanje zaslona

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
sl: Z udarjanjem na ciljna mest se umeri zaslon zaslona na dotik.

en: Mis-click detected, restarting…
sl: Zaznan je napačen klik, opravilo bo znova začeto …

en: Map Buttons
sl: Preslikava gumbov

en: Map buttons to functions
sl: Preslikaj gumbe v opravila

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
sl: Za urejanje bližnjice je treba izbrati možnost »Pošlji kodo tipke«, nato pritisniti gumb bližnjice tipkovnice in zadržati ustrezne želene tipke za vnos nove. S povratno tipko se izbriše trenutna nastavitev.

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
sl: 15 minut

note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog. Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
sl: 30 minut

en: Power Mode
sl: Način delovanja

en: Affects system performance and power usage.
sl: Vpliva na zmogljivost delovanja in porabo energije.

en: Power Saving Options
sl: Možnosti varčevanja z energijo

en: Automatic Screen Brightness
sl: Samodejno prilagajanje svetlosti

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
sl: Nastavitev svetlosti zaslona se prilagaja osvetljenosti okolja.

en: Dim Screen
sl: Zamegljen zaslon

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
sl: Zmanjša svetlost zaslona, ko ni zaznane dejavnosti naprave.

en: Screen _Blank
sl: _Prazen zaslon

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
sl: Izklopi zaslon po določenem času nedejavnosti.

en: Automatic Power Saver
sl: Samodejno ohranjevanje energije

en: Enables power saver mode when battery is low.
sl: Omogoči varčni način delovanja, ko je baterija skoraj prazna.

en: _Automatic Suspend
sl: _Samodejen prehod v pripravljenost

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
sl: Preide v način pripravljenosti po določenem času nedejavnosti.

en: Suspend & Power Button
sl: Gumb za izklop in prehod v pripravljenost

en: Po_wer Button Behavior
sl: Delovanje gumba za _priklop

en: Show Battery _Percentage
sl: Pokaži _polnost baterije

en: Automatic Suspend
sl: Samodejen prehod v pripravljenost

en: _Plugged In
sl: Ob _priklopu

en: On _Battery Power
sl: Napajanje iz _baterije

en: Delay
sl: Časovni zamik

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
sl: Umerjanje bo proizvedlo profil, ki ga lahko uporabite za upravljanje barve zaslona. Dlje časa kot porabite za umerjanje, boljša bo kakovost barvnega profila.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
sl: Med umerjanjem računalnika ne boste mogli uporabljati.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
sl: Kakovost

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
sl: Predviden čas

en: Calibration Quality
sl: Kakovost umerjanja

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
sl: Izberite napravo tipala, ki jo želite uporabiti za umerjanje.

en: Calibration Device
sl: Naprava za umerjanje

en: Select the type of display that is connected.
sl: Izberite vrsto povezanega zaslona.

en: Display Type
sl: Vrsta zaslona

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
sl: Izberite belo točko cilja zaslona. Večino zaslonov je treba umeriti na osvetlitev D65.

en: Profile Whitepoint
sl: Bela točka profila

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
sl: Nastavite zaslon na svetlost, ki jo običajno uporabljate. Upravljanje barv bo najbolj natančno za to raven svetlosti.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
sl: Namesto tega lahko uporabite raven svetlosti, ki se uporablja z enim od drugih profilov za to napravo.

en: Display Brightness
sl: Svetlost zaslona

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
sl: Barvne profile je mogoče uporabiti na različnih napravah, ustvariti pa je mogoče tudi profile za različne svetlobne razmere.

en: Profile Name:
sl: Ime profila:

en: Profile Name
sl: Ime profila

en: Profile successfully created!
sl: Profil je uspešno ustvarjen

en: Copy profile
sl: Kopiraj profil

en: Requires writable media
sl: Zahteva dostop do zapisljivega nosilca

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
sl: Morda bodo navodila o tem, kako uporabiti profil na sistemih <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> in <a href="windows">Microsoft Windows</a> uporabna.

en: Summary
sl: Povzetek

en: Add Profile
sl: Dodaj profil

en: _Import File…
sl: _Uvozi datoteko …

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
sl: Zaznane so bile težave. Profil morda ne bo deloval pravilno. <a href="">Pokaži podrobnosti.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
sl: Vsaka naprava zahteva posodobljen barvni profil za ustrezno barvno upravljanje.

en: Learn more about color management
sl: Več podrobnosti o upravljanju barv

en: _Set for all users
sl: _Nastavi za vse uporabnike

en: Set this profile for all users on this computer
sl: Nastavi profil za vse uporabnike tega računalnika

en: _Enable
sl: _Omogoči

en: _Add profile
sl: _Dodaj profil

en: _Calibrate…
sl: _Umeri …

en: Calibrate the device
sl: Umeri napravo

en: _Remove profile
sl: _Odstrani profil

en: _View details
sl: _Pogled podrobnosti

en: Unable to detect any devices that can be color managed
sl: Ni mogoče zaznati naprav za katere je mogoče upravljati barvo

en: Projector
sl: Projektor

en: Plasma
sl: Plazma

en: LCD (CCFL backlight)
sl: LCD (osvetlitev ozadja CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
sl: LCD (osvetlitev ozadja RGB LED)

en: LCD (white LED backlight)
sl: LCD (bela osvetlitev ozadja LED)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
sl: Zaslon LCD s širokim barvnim obsegom (osvetlitev ozadja CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
sl: Zaslon LCD s širokim barvnim obsegom (osvetlitev ozadja RGB LED)

en: 40 minutes
sl: 40 minut

en: Native to display
sl: Lastno zaslonu

en: D50 (Printing and publishing)
sl: D50 (tisk in založništvo)

en: D65 (Photography and graphics)
sl: D65 (fotografija in grafika)

en: Display Calibration
sl: Umerjanje zaslona

note: This starts the calibration process
en: _Start
sl: _Zaženi

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
sl: Na_daljuj

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
sl: _Končano

en: No Bluetooth Found
sl: Ni navzočih naprav Bluetooth

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
sl: Vstavite ključek BT za omogočanje vmesnika Bluetooth.

en: Bluetooth Turned Off
sl: Vmesnik Bluetooth je izklopljen.

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
sl: Omogoča povezovanje naprav za izmenjavo datotek.

en: Airplane Mode is on
sl: Način letala je omogočen

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
sl: Naprava Bluetooth je onemogočena, kadar je omogočen letalski način.

en: Turn Off Airplane Mode
sl: Onemogoči letalski način

en: Hardware Airplane Mode is on
sl: Strojni letalski način je omogočen

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
sl: Izklopi letalski način za omogočanje vmesnika Bluetooth.

en: Add Picture…
sl: Dodaj sliko …

en: Click a speaker to test
sl: Kliknite zvočnik za preizkus

en: Left
sl: Leva

en: Right
sl: Desna

en: Bark
sl: Lajež

en: Drip
sl: Kapljanje vode

en: Glass
sl: Udarec po steklu

en: Sonar
sl: Zvok sonarja

en: Rear
sl: Zadaj

en: Front
sl: Spredaj

en: System Volume
sl: Sistemska glasnost

en: Volume Levels
sl: Ravni glasnosti

en: Output
sl: Izhod

en: Output Device
sl: Odvodna naprava

en: Test
sl: Preizkus

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: Balance
sl: Uravnoteženost

en: Fade
sl: Pojemanje

en: Subwoofer
sl: Nizkotonski zvočnik

en: Input
sl: Vhod

en: Input Device
sl: Vhodna naprava

en: Volume
sl: Glasnost

en: Alert Sound
sl: Zvok opozoril

en: Refresh Rate
sl: Hitrost osveževanja

en: Adjust for TV
sl: Prilagodi za televizijski zaslon

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
sl: Filter ponovnega zagona

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
sl: Začasno onemogoči do jutri

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
sl: Nočna osvetlitev se kaže v toplejših barvah. S tem preprečujemo naprezanje oči in zaspanost.

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
sl: Nočna osvetlitev

en: Schedule
sl: Urnik

en: Sunset to Sunrise
sl: od mraka do zore

en: Manual Schedule
sl: Ročno načrtovanje

en: Times
sl: Čas

en: From
sl: Od

en: Hour
sl: Ure

en: To
sl: Za

en: Color Temperature
sl: Temperatura barve

en: Single Display
sl: En zaslon

en: Join Displays
sl: Združi zaslone

en: Mirror
sl: Zrcali

en: Display Mode
sl: Način prikaza

en: Contains top bar and Activities
sl: Vključuje vrhnjo vrstico in pojavno okno dejavnosti

en: Primary Display
sl: Prvi zaslon

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
sl: Premaknite zaslone, da bodo skladni z dejansko postavitvijo zaslonov. Z izborom zaslona je mogoče prilagoditi tudi lastnosti.

en: Display Arrangement
sl: Postavitev zaslonov

en: Active Display
sl: Dejaven zaslon

en: Display Configuration
sl: Nastavitve zaslona

en: Blank Screen Delay
sl: Zamik zatemnitve zaslona

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
sl: Čas nedejavnosti, po katerem se zaslon ugasne.

en: Automatic Screen _Lock
sl: Samodejno zakleni zaslon

en: Automatic _Screen Lock Delay
sl: Zamik samodejnega zaklepanja zaslona

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
sl: Čas po katerem se po ugasnjenem zaslonu ta tudi samodejno zaklene.

en: Show _Notifications on Lock Screen
sl: Pokaži _obvestila na zaklenjenem

en: Forbid new _USB devices
sl: Prepovej nove naprave _USB

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
sl: Prepreči novi napravam USB povezovanje v sistem, ko je zaslon zaklenjen

en: Displays
sl: Zasloni

en: Input Sources
sl: Vhodni viri – tipkovnica

en: Includes keyboard layouts and input methods.
sl: Izbor razporeditve tipkovnice oziroma drugega vhodnega vira.

en: Input Source Switching
sl: Preklapljanje vhodnega vira

en: Use the _same source for all windows
sl: Uporabi _enak vir v vseh oknih

en: Switch input sources _individually for each window
sl: Preklopi vhodni vir za vsako okno _posebej

en: Special Character Entry
sl: Vnos posebnih znakov

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
sl: Načini vpisovanja simbolov in različic črk z uporabo tipkovnice.

en: View and Customize Shortcuts
sl: Pregled in prilagoditev bližnjic

en: Add an Input Source
sl: Dodaj vhodni vir

en: Input methods can’t be used on the login screen
sl: Vhodni načini na prijavnem oknu ne delujejo

en: Move up
sl: Premakni navzgor

en: Move down
sl: Premakni navzdol

en: Preferences
sl: Možnosti

en: View Keyboard Layout
sl: Pokaži razporeditev tipkovnice

en: Remove
sl: Odstrani

en: Reset the shortcut to its default value
sl: Ponastavi tipkovno bližnjico na privzeto vrednost

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
sl: Pritisnite tipko Esc za preklic ali pa povratno tipko za ponastavitev tipkovne bližnjice.

en: Command
sl: Ukaz

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Set Shortcut…
sl: Nastavi tipkovno bližnjico …

en: Add
sl: Dodaj

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Set
sl: Nastavi

en: No input source selected
sl: Vhodni vir ni izbran

en: Add Custom Shortcuts
sl: Dodaj bližnjice po meri

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
sl: Nastavi tipkovne bližnjice po meri za zaganjanje programov, izvajanje skriptov in drugih opravil.

en: Add Shortcut
sl: Dodaj tipkovno bližnjico

en: No keyboard shortcut found
sl: Ni določene tipkovne bližnjice

en: Try a different search
sl: Poskusite z drugačnim iskalnim nizom

en: Reset All…
sl: Počisti vse …

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
sl: Ponastavi vse tipkovne bližnjice na privzete vrednosti

en: Fingerprint Manager
sl: Upravljalnik prstnega odtisa

en: Fingerprint
sl: Prstni odtis

en: _No
sl: _Ne

en: _Yes
sl: _Da

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
sl: Ali želite izbrisati obstoječe prstne odtise in onemogočiti tak način prijave?

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
sl: Ni naprave za branje prstnega odtisa

en: Ensure the device is properly connected.
sl: Zagotovite, da je naprava pravilno povezana.

en: No fingerprint device
sl: Ni naprave za branje prstnega odtisa

en: Choose the fingerprint device you want to configure
sl: Izberite napravo za branje prstnega odtisa, ki jo želite nastaviti

en: Fingerprint Device
sl: Naprava za branje prstnega odtisa

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
sl: Prijava s prstnim odtisom omogoča prijavo oziroma odklepanje sistema s prstom

en: _Delete Fingerprints
sl: _Izbriši prstne odtise

en: Fingerprint Login
sl: Prijava s prstnim odtisom

en: Fingerprint Enroll
sl: Prijava s prstnim odtisom

en: _Re-enroll this finger…
sl: _Ponovno odčitaj ta prst …

en: _Add User…
sl: _Dodaj uporabnika …

en: Create a user account
sl: Ustvari uporabniški račun

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
sl: Za uveljavitev sprememb se je treba v sejo ponovno prijaviti

en: Restart Now
sl: Ponoven zagon

en: User Icon
sl: Uporabniška ikona

en: Account Settings
sl: Nastavitve računa

en: _Administrator
sl: _Skrbnik

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
sl: Skrbniki lahko dodajo in odstranijo druge uporabnike in vsem spreminjajo nastavitve.

en: _Parental Controls
sl: _Starševski nadzor

en: Open the Parental Controls application.
sl: Odpri nadrejen nastavitveni program

en: _Language
sl: _Jezik

en: Authentication & Login
sl: Overitev in prijava

en: _Password
sl: _Geslo

en: _Fingerprint Login
sl: Prijava s _prstnimi odtisi

en: A_utomatic Login
sl: _Samodejna prijava

en: Account Activity
sl: Dejavnost računa

en: Remove User…
sl: Odstrani uporabnika …

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
sl: Ni najdenih uporabnikov

en: Unlock to add a user account.
sl: Odklenite za dodajanje uporabniškega računa.

en: Add User
sl: Dodaj uporabnika

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
sl: _Prijava v domeno

en: Domain Administrator Login
sl: Skrbniška prijava v domeno

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
sl: Pred uporabo prijave v poslovno okolje mora biti računalnik
    prijavljen v domeno. Za dostop do domene so zahtevana
    skrbniška strežniška dovoljenja.

en: _Domain
sl: _Domena

en: Administrator _Name
sl: Ime _skrbnika

en: Administrator Password
sl: Skrbniško geslo

en: _Username
sl: _Uporabniško ime

en: _Full Name
sl: Polno _ime

en: Standard
sl: Običajno

en: Administrator
sl: Skrbnik

en: Account _Type
sl: Vrsta _računa

en: Allow user to set a password when they next _login
sl: Dovoli uporabniku nastaviti geslo ob naslednji _prijavi

en: Set a password _now
sl: _Nastavi geslo

en: _Confirm
sl: _Potrdi

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
sl: Poslovna prijava omogoča prijavo na to napravo z obstoječim poslovnim uporabniškim računom. Ta račun je mogoče uporabiti tudi za dostop do poslovnih virov na internetu.

en: You are Offline
sl: Povezava ni vzpostavljena

en: You must be online in order to add enterprise users.
sl: Vzpostavite povezavo za dodajanje poslovnih prijavnih računov.

en: _Enterprise Login
sl: Prijava v _poslovno domeno

en: Take a Picture…
sl: Zajem slike …

en: Select a File…
sl: Izbor datoteke …

en: Change Password
sl: Spremeni geslo

en: Ch_ange
sl: _Spremeni

en: _Confirm New Password
sl: P_otrdi novo geslo

en: _New Password
sl: _Novo geslo

en: Current _Password
sl: Trenutno _geslo

en: Allow user to change their password on next login
sl: Dovoli uporabniku nastavljanje gesla ob naslednji prijavi.

en: Set a password now
sl: Nastavi geslo

en: Full Screen
sl: Celozaslonski način

en: Top Half
sl: Zgornja polovica

en: Bottom Half
sl: Spodnja polovica

en: Left Half
sl: Leva polovica

en: Right Half
sl: Desna polovica

en: Zoom Options
sl: Možnosti približanja

en: _Zoom
sl: _Povečevalno polje

en: _Magnification:
sl: _Približevanje:

en: _Follow mouse cursor
sl: _Sledi kazalki miške

en: _Screen part:
sl: _Del zaslona:

en: Magnifier _extends outside of screen
sl: Približevalnik deluje tudi _izven zaslona

en: _Keep magnifier cursor centered
sl: _Ohrani kazalko približevalnika na sredini

en: Magnifier cursor _pushes contents around
sl: Kazalka približevalnika _odriva vsebino

en: Magnifier cursor moves with _contents
sl: Kazalka približevalnika se _premika z vsebino

en: Magnifier Position:
sl: Položaj približevalnika:

en: Magnifier
sl: Povečevalo

en: _Thickness:
sl: _Debelina:

en: _Length:
sl: _Dolžina:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
sl: Ba_rva:

en: _Crosshairs:
sl: _Merki:

en: _Overlaps mouse cursor
sl: _Prekrivanje kazalke miške

en: Crosshairs
sl: Merki

en: _White on black:
sl: _Črno na belem:

en: _Brightness:
sl: _Svetlost:

en: _Contrast:
sl: _Kontrast:

en: Color Effects:
sl: Barvni učinki:

en: Color Effects
sl: Barvni učinki

en: Typing Assist
sl: Pomočnik tipkanja

en: _Sticky Keys
sl: _Lepljive tipke

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
sl: Zaporedje spremenilnih tipk obravnava kot kombinacijo tipk

en: _Disable if two keys are pressed together
sl: _Onemogoči, če sta sočasno pritisnjeni dve tipki

en: Beep when a _modifier key is pressed
sl: Zapiskaj, ko je pritisnjena _spremenilna tipka

en: S_low Keys
sl: _Počasne tipke

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
sl: Nastavi zamik med pritiskom in sprejemom tipke

en: A_cceptance delay:
sl: Pretek _natančnosti:

en: Slow keys typing delay
sl: Časovni zamik počasnih tipk

en: Beep when a key is pr_essed
sl: Zapiskaj, kadar je tipka _pritisnjena

en: Beep when a key is _accepted
sl: Zapiskaj, kadar je tipka _sprejeta

en: Beep when a key is _rejected
sl: Zapiskaj, kadar je tipka zav_rnjena

en: _Bounce Keys
sl: _Odskočne tipke

en: Ignores fast duplicate keypresses
sl: Prezre hitre podvojene pritiske tipk

en: Bounce keys typing delay
sl: Časovni zamik podvojenih pritiskov tipk

en: _Enable by Keyboard
sl: _Omogoči s tipkovnico

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
sl: Vklopi ali izklopi zmožnosti dostopnosti s tipkovnico

en: Repeat Keys
sl: Ponavljajoče tipke

en: Key presses repeat when key is held down.
sl: Ponovi izpis znakov tipke, ko je tipka pritisnjena zadržano.

en: Repeat keys delay
sl: Zamik ponavljanja tipke

en: Speed
sl: Hitrost

en: Repeat keys speed
sl: Hitrost ponovitve tipk

en: Click Assist
sl: Pomočnik za klikanje

en: _Simulated Secondary Click
sl: _Simulirani drugi klik

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
sl: Sproži drugotni klik s tiščanjem osnovnega gumba

en: Secondary click delay
sl: Časovni zamik drugotnega klika

en: _Hover Click
sl: Klik ob _prehodu

en: Trigger a click when the pointer hovers
sl: Sproži klik ob prehodu kazalnika nad točko

en: D_elay:
sl: _Premor:

en: Motion _threshold:
sl: _Prag premikanja:

en: Visual Alerts
sl: Vidna opozorila

en: _Test flash
sl: Preizkusni _blisk

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
sl: Zvok opozorila spremlja blisk.

en: _Visual Alerts
sl: Vidna _opozorila

en: Flash the entire _window
sl: Zabliskaj _celotno okno

en: Flash the entire _screen
sl: Zabliskaj _celoten zaslon

en: _Always Show Accessibility Menu
sl: _Vedno pokaži meni dostopnosti

en: Seeing
sl: Izrisovanje

en: _High Contrast
sl: _Visok kontrast prikaza

en: _Large Text
sl: _Povečano besedilo

en: Enable A_nimations
sl: Omogoči _animacije

en: C_ursor Size
sl: Velikost _kazalke

en: Screen _Reader
sl: Zaslonski _bralnik

en: _Sound Keys
sl: O_zvočene tipke

en: Hearing
sl: Izrisovanje zvočnih obvestil

en: Typing
sl: Tipkanje

en: Screen _Keyboard
sl: Zaslonska _tipkovnica

en: R_epeat Keys
sl: Ponavljajoče tipke

en: Cursor _Blinking
sl: _Utripanje kazalke

en: _Typing Assist (AccessX)
sl: _Pomočnik tipkanja (AccessX)

en: Pointing & Clicking
sl: Kazanje in klikanje

en: _Mouse Keys
sl: _Miškine tipke

en: _Locate Pointer
sl: _Zaznaj tiskalnik

en: _Click Assist
sl: _Pomočnik za klikanje

en: _Double-Click Delay
sl: _Časovni zamik dvojnega klika

en: Double-Click Delay
sl: Časovni zamik dvojnega klika

en: Cursor Blinking
sl: Utripanje kazalke

en: Cursor blinks in text fields.
sl: Kazalka v besedilnih poljih utripa.

en: Cursor blinking speed
sl: Hitrost utripanja kazalke

en: Sound Keys
sl: Ozvočene tipke

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
sl: Zapiska, kadar je pritisnjena tipka za zaklep številčnice ali velikih črk.

en: Cursor Size
sl: Velikost kazalke

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
sl: Velikost kazalke je lahko za lažje vodenje prilagojena ravni približanja.

en: Screen Reader
sl: Zaslonski bralnik

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
sl: Zaslonski bralnik prebere besedilo, ki je v žarišču pod kazalko.

en: _Screen Reader
sl: _Zaslonski bralnik

en: General
sl: Splošno

en: _Active Screen Edges
sl: _Dejavni robovi zaslona

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them.
sl: Dotik okna z zgornjim, levim ali desnim robom sproži dejanje prilagajanja velikosti okna.

en: Workspaces
sl: Delovne površine

en: _Dynamic workspaces
sl: _Dinamične delovne površine

en: Automatically removes empty workspaces.
sl: Samodejno odstrani prazne delovne površine

en: _Fixed number of workspaces
sl: _Določeno število delovnih površin

en: Specify a number of permanent workspaces.
sl: Število števila prikazanih delovnih površin

en: _Number of Workspaces
sl: _Število delovnih površin

en: Multi-Monitor
sl: Podpora več monitorjem

en: Workspaces on _primary display only
sl: Delovne površine le na _osnovnem zaslonu

en: Workspaces on all d_isplays
sl: _Delovne površine naj bodo na vseh zaslonih

en: No applications
sl: Ni najdenih programov

en: Install some…
sl: Namesti …

en: Permissions & Access
sl: Dovoljenja in dostop

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
sl: Podatki in storitve, do katerih dostop zahteva program za pravilno delovanje.

en: Camera
sl: Kamera

en: Microphone
sl: Mikrofon

en: Location Services
sl: Storitve določanja položaja

en: Built-in Permissions
sl: Vgrajena dovoljenja

en: Cannot be changed
sl: Ni mogoče spreminjati

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
sl: Posamezna dovoljenja za programe je mogoče pregledati med nastavitvami <a href="privacy">zasebnosti</a>.

en: Integration
sl: Podpora

en: System features used by this application.
sl: Sistemska opravila, ki jih uporablja program.

en: Search
sl: Iskanje ~

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Run in background
sl: Ohrani povezavo v ozadju

en: Set Desktop Background
sl: Nastavi ozadje namizja

en: Sounds
sl: Zvoki

en: Inhibit system keyboard shortcuts
sl: Zavri delovanje sistemskih tipkovnih bližnjic

en: Default Handlers
sl: Privzeti ročniki

en: Types of files and links that this application opens.
sl: Vrste datotek in povezave, ki jih ta program odpira.

en: Reset
sl: ↓Ponastavi

en: Usage
sl: Uporaba

en: How much resources this application is using.
sl: Podatki o vrstah virov, ki jih program uporablja.

en: Storage
sl: Shramba

en: Open in Software
sl: Odpri v namestilniku

en: No results found
sl: Ni najdenih zadetkov

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
sl: Podatki o velikosti prostora, ki ga program uporablja s podatki in predpomnilnikom.

en: Application
sl: Program

en: Data
sl: Podatki

en: Cache
sl: Predpomnilnik

en: <b>Total</b>
sl: <b>Skupaj</b>

en: Clear Cache…
sl: Počisti predpomnilnik …

en: Networks
sl: Omrežja

en: _Computer Name
sl: _Ime računalnika

en: _File Sharing
sl: Souporaba _datotek

en: _Media Sharing
sl: _Souporaba predstavnih datotek

en: _Remote Login
sl: _Oddaljena prijava

en: Some services are disabled because of no network access.
sl: Nekatere storitve so onemogočene zaradi nevzpostavljene povezave v omrežje.

en: File Sharing
sl: Skupna raba datotek

en: _Require Password
sl: _Zahtevaj geslo

en: Remote Login
sl: Oddaljena prijava

en: Device Name
sl: Ime naprave

en: Media Sharing
sl: Souporaba predstavnih datotek

en: Share music, photos and videos over the network.
sl: Souporaba glasbe, fotografij in videov na omrežju.

en: Folders
sl: Mape

en: _New connections must ask for access
sl: _Nove povezave morajo zahtevati dovoljenje za dostop

en: _Require a password
sl: _Zahtevaj geslo

en: Select how media should be handled
sl: Izbor načina upravljanja z nosilci

en: CD _audio
sl: _Zvočni CD

en: _DVD video
sl: _Video DVD

en: _Music player
sl: _Predvajalnik glasbe

en: _Photos
sl: _Fotografije

en: _Software
sl: _Programska oprema

en: _Other Media…
sl: _Drugi nosilci …

en: _Never prompt or start programs on media insertion
sl: _Nikoli ne pozovi ali zaženi programov ob vstavitvi nosilca

en: Select how other media should be handled
sl: Izberite kako upravljati z drugimi vrstami nosilcev

en: _Action:
sl: _Dejanje:

en: _Type:
sl: Vrs_ta:

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
sl: Izbor zapisa števil, datumov in denarne enote. Spremembe se uveljavijo ob naslednji prijavi.

en: Common Formats
sl: Pogoste vrste

en: All Formats
sl: Vse vrste

en: No Search Results
sl: Ni najdenih zadetkov

en: Searches can be for countries or languages.
sl: Iskati je mogoče države ali jezike.

en: Preview
sl: Predogled

en: My Account
sl: Moj račun

en: Login Screen
sl: Prijavni zaslon

en: Language
sl: Jezik

en: The language used for text in windows and web pages.
sl: Jezik, uporabljen za besedilo oken in spletnih strani.

en: Restart the session for changes to take effect
sl: Za uveljavitev sprememb se je treba v sejo ponovno zagnati

en: Restart…
sl: Ponovno zaženi …

en: The format used for numbers, dates, and currencies.
sl: Izbor zapisa števil, datumov in denarnih enot.

en: _Formats
sl: _Jezikovna določila

en: Login settings are used by all users when logging into the system
sl: Nastavitve prijave uporabljajo vsi uporabniki, ki so prijavljeni v sistem

en: Dates
sl: Datumi

en: Dates & Times
sl: Datum in čas

en: Numbers
sl: Števila

en: Measurement
sl: Merski sistem

en: Paper
sl: Papir

en: Hardware Model
sl: Strojni model

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Processor
sl: Procesor

en: Graphics
sl: Grafika

en: Disk Capacity
sl: Zmogljivost diska

en: Calculating…
sl: Poteka preračunavanje …

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
sl: Naziv OS

en: OS Type
sl: Vrsta OS

en: Windowing System
sl: Sistem izrisovanja oken

en: Virtualization
sl: Ustvarjanje navideznih naprav

en: Software Updates
sl: Posodobitve programske opreme

en: Rename Device
sl: Preimenuj napravo

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
sl: Ime naprave se uporablja za določitev naprave, kadar je ta prikazana v omrežju oziroma ob povezovanju naprav Bluetooth.

en: _Rename
sl: _Preimenuj

en: Select Language
sl: Izbor jezika

en: _Select
sl: _Izberi

en: No languages found
sl: Ni najdenih jezikov

en: Unlock…
sl: Odkleni …

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
sl: Nekatere nastavitve je treba najprej odkleniti, preden jih je mogoče spreminjati.

en: Increment Hour
sl: Povečanje ure

en: Increment Minute
sl: Povečanje minute

en: Time
sl: Čas

en: Decrement Hour
sl: Zmanjšanje ure

en: Decrement Minute
sl: Zmanjšanje minute

en: Turn device off
sl: Izklopi napravo

en: Other Devices
sl: Druge naprave

en: Not set up
sl: Ni nastavljeno

en: _Type
sl: _Vrsta

en: Sho_w password
sl: Pokaži _geslo

en: PWD
sl: GESLO

en: Tunneled TLS
sl: Tuneliran TLS

en: Protected EAP (PEAP)
sl: Varovani EAP (PEAP)

en: Au_thentication
sl: _Overitev

en: I_dentity
sl: _Istovetnost

en: _User certificate
sl: _Uporabniško potrdilo

en: C_A certificate
sl: Potrdilo _CA

en: No CA certificate is _required
sl: Ni zahtevanega dovoljenja _CA

en: Private _key
sl: Osebni _ključ

en: _Private key password
sl: Geslo _zasebnega ključa

en: Anonymous
sl: Brezimno

en: Authenticated
sl: Overjeno

en: Both
sl: Oba

en: Anony_mous identity
sl: _Brezimna istovetnost

en: PAC _file
sl: Datoteka _PAC

en: _Inner authentication
sl: _Notranja overitev

en: Allow automatic PAC pro_visioning
sl: Dovoli samodejno _odbiro PAC

en: Version 0
sl: Različica 0

en: Version 1
sl: ↓Različica 1

en: PEAP _version
sl: _Različica PEAP

en: 1 (Default)
sl: 1 (privzeto)

en: Open System
sl: Odpri sistem

en: Shared Key
sl: Objavljen ključ

en: _Key
sl: _Ključ

en: Sho_w key
sl: _Pokaži ključ

en: WEP inde_x
sl: Določilo _WEP

en: MSCHAPv2 (no EAP)
sl: MSCHAPv2 (brez EAP)

en: S_ecurity
sl: _Varnost

en: 802.1x _Security
sl: Varnost 802.1x

en: _MAC Address
sl: _Naslov MAC

en: _Cloned Address
sl: _Kloniran naslov

en: IPv_4 Method
sl: Način IPv_4

en: Automatic (DHCP)
sl: Samodejno (DHCP)

en: Link-Local Only
sl: Poveži le krajevno

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Shared to other computers
sl: Souporaba z ostalimi računalniki

en: Addresses
sl: Naslovi

en: Netmask
sl: Omrežna maska

en: Gateway
sl: Prehod

en: Automatic DNS
sl: Samodejni DNS

en: Separate IP addresses with commas
sl: Naslovi IP morajo biti ločeni z vejicami

en: Routes
sl: Usmerjevanje

en: Automatic Routes
sl: _Samodejne smeri

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
sl: Metrični

en: Use this connection _only for resources on its network
sl: Uporabi _povezavo le za sredstva na lastnem omrežju

en: _Name
sl: _Ime

en: bytes
sl: bajtov

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
sl: (Napaka: ni mogoče naložiti urejevalnika povezav VPN)

en: IPv_6 Method
sl: Način IPv_6

en: Automatic, DHCP only
sl: Samodejno, le DHCP

en: Prefix
sl: Predpona

en: Signal Strength
sl: Moč signala

en: Link speed
sl: Hitrost povezave

en: Supported Frequencies
sl: Podprte frekvence

en: Last Used
sl: Nazadnje uporabljeno

en: Connect _automatically
sl: _Samodejna povezava

en: Make available to _other users
sl: Na voljo tudi _drugim uporabnikom

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
sl: _Merjena povezava: obstajajo podatkovne omejitve oziroma dodatni stroški

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
sl: Posodobitve programske opreme in drugi večji prejemi ne bodo zagnani samodejno.

en: Turn VPN connection off
sl: Onemogoči povezavo VPN

en: Network Name
sl: Ime omrežja

en: Turn Wi-Fi off
sl: Onemogoči Wi-Fi

en: _Connect to Hidden Network…
sl: _Poveži v skrito omrežje …

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
sl: _Omogoči vročo točko Wi-Fi …

en: _Known Wi-Fi Networks
sl: _Znana omrežja Wi-Fi

en: Airplane Mode
sl: Letalski način

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
sl: Onemogoči Wi-Fi, bluetooth in širokopasovna omrežja

en: No Wi-Fi Adapter Found
sl: Ni najdenega vmesnika Wi-Fi

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
sl: Prepričajte se, da je vmesnik Wi-Fi priklopljen in omogočen.

en: Airplane Mode On
sl: Letalski način je omogočen

en: Turn off to use Wi-Fi
sl: Izklopi za uporabo Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
sl: Dejavna vroča točka Wi-Fi

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
sl: Mobilne naprave lahko preberejo kodo QR za povezovanje.

en: Turn Off Hotspot…
sl: Omogoči vročo točko …

en: Visible Networks
sl: Vidna omrežja

en: NetworkManager needs to be running
sl: Program NetworkManager mora biti zagnan.

en: Provider
sl: Ponudnik

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
sl: Vroča točka Wi-Fi omogoča drugim souporabo povezave z internetom. Uporabniki se lahko povežejo v ustvarjeno omrežje Wi-Fi. Za to možnost mora biti na voljo povezava mimo običajne Wi-Fi povezave.

en: Generate Random Password
sl: Ustvari naključno geslo

en: Autogenerate Password
sl: Samodejno ustvari geslo

en: _Turn On
sl: _Vklopi

en: Network Proxy
sl: Omrežni posredniški strežnik

en: _HTTP Proxy
sl: Posredniški strežnik _HTTP

en: H_TTPS Proxy
sl: Posredniški strežnik H_TTPS

en: _FTP Proxy
sl: Posredniški strežnik _FTP

en: _Socks Host
sl: _Gostitelj vtičev

en: _Ignore Hosts
sl: _Prezri gostitelji

en: HTTP proxy port
sl: Vrata posredniškega strežnika HTTP

en: HTTPS proxy port
sl: Vrata posredniškega strežnika HTTPS

en: FTP proxy port
sl: Vrata posredniškega strežnika FTP

en: Socks proxy port
sl: Vrata posredniškega strežnika SOCKS

en: _Configuration URL
sl: _Nastavitveni naslov URL

en: SIM Lock
sl: Zaklep kartice SIM

en: _Next
sl: _Naprej

en: Close
sl: Zapri

en: _Lock SIM with PIN
sl: _Zakleni kartico SIM s kodo PIN

en: Change PIN
sl: Spremeni kodo PIN

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
sl: Vpišite kodo PIN za spreminjanje nastavitev zaklepanja kartice SIM

en: No SIM
sl: Ni vstavljene kartice SIM

en: Insert a SIM card to use this modem
sl: Za uporabo modema je treba vstaviti kartico PIN

en: SIM Locked
sl: Kartica SIM je zaklenjena

en: _Mobile Data
sl: _Mobilni podatki

en: Access data using mobile network
sl: Dostop do podatkov z uporabo mobilnega omrežja

en: _Data Roaming
sl: _Podatkovno gostovanje

en: Use mobile data when roaming
sl: Med gostovanjem uporabljaj mobilne podatke

en: _Network Mode
sl: Omrežni _način

en: N_etwork
sl: _Omrežje

en: Advanced
sl: Napredno

en: _Access Point Names
sl: Imena _dostopnih točk

en: _SIM Lock
sl: Zaklep kartice _SIM

en: Lock SIM with PIN
sl: Zakleni kartico SIM s kodo PIN

en: M_odem Details
sl: Podrobnosti _modema

en: Network Mode
sl: Način omrežja

en: _Automatic
sl: _Samodejno

en: Choose Network
sl: Izbor omrežja

en: Refresh Network Providers
sl: Osveži omrežne ponudnike

en: Modem Details
sl: Podrobnosti modema

en: Modem Status
sl: Stanje modema

en: Carrier
sl: Ponudnik signala

en: Network Type
sl: Vrsta omrežja

en: Network Status
sl: Stanje omrežja

en: Own Number
sl: Lastna številka

en: Device Details
sl: Podrobnosti naprave

en: Firmware Version
sl: Različica strojne programske opreme

en: Access Points
sl: Dostopne točke

en: No WWAN Adapter Found
sl: Ni najdenega vmesnika WWAN

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
sl: Prepričajte se, da naprava podpira brezžični protokol WAN/Cellular

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
sl: Brezžično omrežje Wan je onemogočeno, kadar je omogočen letalski način

en: _Turn off Airplane Mode
sl: _Onemogoči letalski način

en: Data Connection
sl: Podatkovna povezava

en: SIM card used for internet
sl: Kartica SIM za dostop do interneta

en: Enable Mobile Network
sl: Omogoči mobilno omrežje

en: January
sl: januar

en: February
sl: februar

en: March
sl: marec

en: April
sl: april

en: May
sl: maj

en: June
sl: junij

en: July
sl: julij

en: August
sl: avgust

en: September
sl: september

en: October
sl: oktober

en: November
sl: november

en: December
sl: december

en: Date & Time
sl: Datum in čas

en: Year
sl: Leto

en: Month
sl: Mesec

en: Day
sl: Dan

en: Time Zone
sl: Časovni pas

en: Search for a city
sl: Iskanje mesta

en: Automatic _Date & Time
sl: Samodejni _datum in čas

en: Requires internet access
sl: Zahteva dostop do omrežja

en: Date & _Time
sl: Datum in _čas

en: Automatic Time _Zone
sl: Samodejni izbor _časovnega pasu

en: Requires location services enabled and internet access
sl: Zahteva dostop do omrežja in omogočene geolokacijske storitve

en: Time Z_one
sl: _Časovni pas

en: Time _Format
sl: Oblika _izpisa časa

en: 24-hour
sl: 24-urni

en: AM / PM
sl: 12-urni

en: Camera is turned off
sl: Kamera je izklopljena.

en: No applications can capture photos or video.
sl: Ni določenih programov za zajem slik in videoposnetkov.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
sl: Uporaba kamere omogoča programom zajem slike in videa. Onemogočena naprava lahko povzroči napačno delovanje nekaterih programov.

en: Allow the applications below to use your camera.
sl: Dovoli navedenim programom uporabo kamere.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
sl: Ni programov, ki bi zahtevali dostop do kamere

en: _Do Not Disturb
sl: _Ne moti s prikazovanjem obvestil

en: _Lock Screen Notifications
sl: _Obvestila na zaklenjenem zaslonu

en: Notification _Popups
sl: Pojavna _obvestila

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
sl: Obvestila se bodo pojavljala na seznamu obvestil, ko bodo pojavna okna onemogočena.

en: _Web
sl: _Splet

en: _Mail
sl: Elektronska _pošta

en: _Calendar
sl: _Koledar

en: M_usic
sl: _Glasba

en: Microphone is turned off
sl: Mikrofon je izklopljen

en: No applications can record sound.
sl: Ni najdenih programov za zajem zvoka.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
sl: Uporaba mikrofona omogoča programom zajem zvoka. Onemogočena naprava lahko povzroči napačno delovanje nekaterih programov.

en: Allow the applications below to use your microphone.
sl: Dovoli navedenim programom uporabo mikrofona.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
sl: Ni programov, ki bi zahtevali dostop do mikrofona

en: Name:
sl: Ime:

en: Status:
sl: Stanje:

en: Authorize and Connect
sl: Overi in poveži

en: Forget Device
sl: Pozabi napravo

en: No Thunderbolt support
sl: Ni podpore za naprave Thunderbolt

en: Direct Access
sl: Neposredni dostop

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
sl: Dovoli neposreden dostop do naprav, kot so sidrišča in zunanje GPE.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
sl: Naprave je mogoče pripeti le z uporabo priklopa USB oziroma zaslonskega priklopa.

en: Pending Devices
sl: Naprave na čakanju

en: No devices attached
sl: Ni priklopljenih naprav

en: Primary Button
sl: Osnovni gumb

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
sl: Nastavi vrstni red gumbov na miški in sledilnih ploščicah.

en: Mouse
sl: Miška

en: Mouse Speed
sl: Hitrost kazalke miške

en: Double-click timeout
sl: Časovna omejitev dvojnega klika

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
sl: Naravno drsenje

en: Scrolling moves the content, not the view.
sl: Drsenje premika vsebino in ne pogleda.

en: Touchpad
sl: Sledilna ploščica

en: Touchpad Speed
sl: Hitrost kazalke sledilne ploščice

en: Tap to Click
sl: Udarjanje za klik

en: Two-finger Scrolling
sl: Dvo-_prstno drsenje

en: Edge Scrolling
sl: Robni drsnik

en: Problem Reporting
sl: Prijavljanje napak

en: _Automatic Problem Reporting
sl: _Samodejno prijavljanje napak

en: File History
sl: Zgodovina datoteke

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
sl: Zgodovina datotek vključuje tudi zapise uporabe datotek. Te podrobnosti so lahko na voljo različnim programom, kar omogoča enostavnejše iskanje.

en: File H_istory
sl: Zgodovina _datoteke

en: File _History Duration
sl: Trajanje zgodovine datoteke

en: _Clear History…
sl: Počisti _zgodovino …

en: Trash & Temporary Files
sl: Smeti in začasne datoteke

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
sl: V smeteh in v začasnih datoteka so včasih lahko osebni oziroma občutljivi podatki. Samodejno brisanje lahko zagotavlja večjo zasebnost.

en: Automatically Delete _Trash Content
sl: Samodejno sprazni vsebino _smeti

en: Automatically Delete Temporary _Files
sl: Samodejno počisti _začasne datoteke

en: Automatically Delete _Period
sl: Samodejno izbriši _obdobje

en: _Empty Trash…
sl: Izprazni _smeti …

en: _Delete Temporary Files…
sl: _Počisti začasne datoteke …

en: Connect to your data in the cloud
sl: Povezovanje s podatki v oblaku

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
sl: Ni povezave z internetom – povezava je zahtevana za uporabljanje novih spletnih računov

en: Add an account
sl: Dodaj račun

en: Remove Account
sl: Odstrani račun

en: Quit
sl: Končaj

en: All Settings
sl: Vse nastavitve

en: Primary Menu
sl: Osnovni meni

en: Warning: Development Version
sl: Opozorilo: razvojna različica

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
sl: Trenutna različica programa je namenjena izključno preizkušanju razvojnih možnosti. Pojavijo se lahko napake, nepravilno delovanje, izguba podatkov in druge nepričakovane nevšečnosti.

en: Help
sl: Pomoč

en: Printers
sl: Tiskalniki

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
sl: Dodajte tiskalnike, oglejte si posle tiskalnika in se odločite, kako želite tiskati

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
sl: Tiskalnik;Vrsta;Tiskanje;Papir;Črnilo;Toner;

en: Protect your location information
sl: Zaščitite podrobnosti o trenutnem mestu

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
sl: zaslon;zaklep;diagnostika;crash;sesutje;zasebnost;hrošči;nedavno;začasno;tmp;index;ime;network;omrežje;istovetnost;identiteta;podatki;

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
sl: Nastavitev preslikave gumbov in prilagoditev občutljivosti paličice grafične tablice

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
sl: Tablica;Wacom;Stylus;Radirka;Eraser;Miška;

en: Power
sl: Napajanje

en: View your battery status and change power saving settings
sl: Oglejte si stanje baterije in spremenite nastavitve varčevanje z energijo

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
sl: v delovanju;v pripravljenosti;hiberniranje;v mirovanju;baterija;zaslon;DPMS;nedejavnost;svetlost;energija;poraba;

en: Color
sl: Barva

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
sl: Umerite barvo svojih naprav kot so zasloni, fotoaparati ali tiskalniki

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
sl: Barva;ICC;Profil;Umerjanje;Tiskalnik;Zaslon;

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
sl: Vklopite in izklopite Bluetooth in povežite svoje naprave

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
sl: souporaba;izmenjava;obex;bluetooth;povezovanje;

en: Background
sl: Ozadje

en: Change your background image to a wallpaper or photo
sl: Spremeni ozadje na sliko namizja ali fotografijo

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
sl: Slika ozadja;Zaslon;Namizje;

en: Sound
sl: Zvok

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
sl: Spreminjanje zvokovnih naprav, glasnosti zvoka in povezljivost z dogodki

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
sl: Kartica;Mikrofon;Glasnost;Pojemanje;Uravnavanje;Bluetooth;Naglavne slušalke;Zvok;Dovod;Odvod;

en: Choose how to use connected monitors and projectors
sl: Izbor načina uporabe povezanih zaslonov in projektorjev

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
sl: pult;panel;projektor;xrandr;zaslon;ločljivost;osveževanje;monitor;noč;svetloba;svetlost;modra;rdeči zamik;zora;mrak;barve;

en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
sl: Prilagajanje tipkovnih bližnjic, nastavite možnosti tipkanja, razporeditve in vhodni viri

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
sl: tipkovna bližnjica;delovna površina;okno;prilagoditev;velikost;kontrast;približanje;vir;zaklep;glasnost;jakost;

en: Users
sl: Uporabniki

en: Add or remove users and change your password
sl: Upravljanje uporabnikov in spreminjanje gesel

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
sl: Login;Prijava;Ime;Prstni odtis;Podoba;Avatar;Logo;Obraz;Geslo;Starševski nadzor;Zaslonski čas;Omejitev;Zaklepanje programov;Uporaba;Omejitev uporabe;Otroci;Otrok;Mladostniki;

en: Accessibility
sl: Dostopnost

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
sl: Naj bo enostavnejše videti, slišati, tipkati, kazati in klikati

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
sl: tipkovnica;miška;a11y;dostopnost;kontrast;približanje;zaslon;bralnik;besedilo;pisava;velikost;AccessX;lepljive;počasne;odskočne;tipke;zamik;odskočne;dvojne;klik;ponovitev;zvok;tipkanje;tipkovnica,nastavitve;sluh;kontrast;zvok;približanje;zoom;zaslon;velikost;

en: Multitasking
sl: Večopravilnost

en: Manage preferences for productivity and multitasking
sl: Upravljanje nastavitev za učinkovito delo in večopravilnost

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;
sl: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Namizje;Večopravilnost;Učinkovitost;Prilagajanje;Delo;

en: Control various application permissions and settings
sl: Nadzor nad dovoljenji in nastavitvami številnih programov

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
sl: program;flatpak;dovoljenja;nastavitve;

en: Control what you want to share with others
sl: Nadzor nad souporabo podatkov in datotek z drugimi uporabniki

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
sl: souporaba;izmenjava;ssh;gostitelj;ime;oddaljeno;namizje;bluetooth;obex;predstavnost;zvok;audio;slika;video;fotografije;filmi;strežnik;izrisovanje;

en: Removable Media
sl: Odstranljivi nosilci

en: Configure Removable Media settings
sl: Nastavitve odstranljivih nosilcev

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
sl: naprava;sistem;podrobnosti;pomnilnik;procesor;različica;privzeto;program;povrnjeno:prednostno;cd;dvd;usb;zvok;slika;video;disk;odstrani;predstavnost;samodejni zagon;

en: Region & Language
sl: Področje in Jezik

en: Select your display language and formats
sl: Izbor jezika za zapisov

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
sl: jezik,razporeditev;tipkovnica;vnos;

en: About
sl: O programu

en: View information about your system
sl: Pregled podrobnosti sistema

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
sl: naprava;sistem;podrobnosti;pomnilnik;procesor;različica;privzeto;program;povrnjeno:prednostno;cd;dvd;usb;zvok;slika;video;disk;odstrani;predstavnost;samodejni zagon;nastavitve;

en: Control how you connect to the Internet
sl: Nadzor nad načini povezovanja v internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
sl: omrežje;brezžično;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Proxy;Posredniški;širokopasovno;modem;bluetooth;vpn;vlan;most;vez;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
sl: Nadzor nad načini povezovanja v omrežja Wi-Fi

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
sl: omrežje;brezžično;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Proxy;Posredniški;širokopasovno;modem;bluetooth;vpn;vlan;most;vez;DNS;vroča točka;

en: Mobile Network
sl: Mobilno omrežje

en: Configure Telephony and mobile data connections
sl: Nastavitve telefonije in mobilnih podatkovnih povezav

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
sl: cellular;wwan;telephony;telefon;kartica;klicanje;mobilno;sim;mobile;

en: Change the date and time, including time zone
sl: Spreminjanje sistemskega časa, datuma in časovnega območja

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
sl: Ura;Časovni pas;Mesto;

en: Protect your pictures
sl: Zaščita slik in fotografij

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
sl: zaslon;zaklep;diagnostika;zasebnost;hrošči;sesutje;nedavno;začasno;tmp;index;ime;omrežje;istovetnost;

en: Control which notifications are displayed and what they show
sl: Nadzirajte katera obvestila so prikazana in kaj prikazujejo

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
sl: Obvestila;sporočila;pojavna sporočila;opozorila;

en: Default Applications
sl: Privzeti programi

en: Configure Default Applications
sl: Nastavitev privzetih programov

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
sl: privzeto;program;prednostno;priljubljeno;media;predstavnost;sistem;podrobnosti;info;informacije;različica;

en: Protect your conversations
sl: Zaščita pogovorov

en: Manage Thunderbolt devices
sl: Upravljanje naprav Thunderbolt

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
sl: Thunderbolt;zasebnost;

en: Mouse & Touchpad
sl: Miška in Sledilna ploščica

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
sl: Spremenite občutljivost svoje miške ali drsne ploščice in izberite desno ali levo ročnost

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
sl: Sledilna ploščica;Kazalnik;Klik;Udarjanje;Dvojni;Gumb;Sledilna kroglica;Drsnik;

en: Diagnostics
sl: Diagnostika napak

en: Report your problems
sl: Pošiljajte poročila o težavah

en: File History & Trash
sl: Zgodovina datoteke in smeti

en: Don't leave traces
sl: Ne puščaj sledi

en: Online Accounts
sl: Spletni računi

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
sl: Nadzirajte svoje spletne račune in se odločite za kaj jih boste uporabili

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
sl: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Splet;Klepet;Koledar;Elektronska pošta;Stiki;Računi;ownCloud;oblak;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
sl: Možnosti;Nastavitve;

en: Turn zoom on or off
sl: Omogoči ali onemogoči približanje

en: Zoom in
sl: Približaj

en: Zoom out
sl: Oddalji

en: Turn screen reader on or off
sl: Omogoči ali onemogoči zaslonski bralnik

en: Turn on-screen keyboard on or off
sl: Omogoči ali onemogoči zaslonsko tipkovnico

en: Increase text size
sl: Povečaj velikost pisave

en: Decrease text size
sl: Zmanjšaj velikost pisave

en: High contrast on or off
sl: Omogoči ali onemogoči visok kontrast slike

en: Switch to next input source
sl: Preklopi na naslednji vhodni vir

en: Switch to previous input source
sl: Preklopi na predhodni vhodni vir

en: Launchers
sl: Zaganjalniki

en: Launch help browser
sl: Zagon brskalnika pomoči

en: Launch calculator
sl: Zagon računala

en: Launch email client
sl: Zagon odjemalca e-pošte

en: Launch web browser
sl: Zagon spletnega brskalnika

en: Home folder
sl: Domača mapa

[ctx: keybinding]
en: Search
sl: Iskanje

en: Screenshots
sl: Zajemanje zaslona

en: Save a screenshot to $PICTURES
sl: Shrani zaslonsko sliko v mapo $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
sl: Shrani zaslonsko sliko okna v mapo $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
sl: Shrani zaslonsko sliko področja v mapo $PICTURES

en: Sound and Media
sl: Zvok in nosilci

en: Volume mute/unmute
sl: Utišanje / Priklop zvoka

en: Volume down
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Volume up
sl: Povečaj glasnost

en: Microphone mute/unmute
sl: Utišanje / Priklop mikrofona

en: Launch media player
sl: Zagon predvajalnika predstavnih datotek

en: Play (or play/pause)
sl: Predvajanje (ali predvajanje/premor)

en: Pause playback
sl: Premor predvajanja

en: Stop playback
sl: Zaustavi predvajanje

en: Previous track
sl: Predhodna skladba

en: Next track
sl: Naslednja skladba

en: Eject
sl: Izvrzi

en: System
sl: Sistem

en: Log out
sl: Odjava

en: Lock screen
sl: Zakleni zaslon
