budgie-desktop-view 1.2 - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: File currently copying
ja: 現在コピー中のファイル

en: Budgie Desktop Settings
ja: Budgie デスクトップの設定

en: System Settings
ja: システムの設定

en: Cancel Copy
ja: コピーの取り消し

en: Open
ja: 開く

en: Open in Terminal
ja: 端末で開く

en: Move to Trash
ja: ゴミ箱へ移動
