budgie-desktop 10.10.2 - en to bg translation catalogue (238 entries)

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
bg: Други

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
bg: Caffeine Boost включен

en: Turned off Caffeine Boost
bg: Caffeine Boost изключен

en: Log out
bg: Отписване

en: Restart device
bg: Рестартиране

en: Power Off
bg: Изключване

en: Authentication failed
bg: Неуспешна идентификация

en: Group:
bg: Група:

en: Cancel
bg: Отказ

note: Caffeine Notification Prepare label widget
en: Caffeine Mode
bg: Режим Caffeine

en: Set menu icon from file
bg: Избор на икона от файл

en: Image files
bg: Изображения

en: Any file
bg: Всеки файл

en: Set icon
bg: Задаване на икона

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
bg: Съжаляваме, нищо не е намерено

en: Budgie Desktop Settings
bg: Budgie Настройки на работния плот

en: All
bg: Всички

en: Timer (minutes)
bg: Таймер (минути)

en: Unfavorite
bg: Премахване от предпочитани

en: Favorite
bg: Добави в предпочитани

en: Minimize
bg: Минимизирай

en: Unmaximize
bg: Смали

en: Maximize
bg: Максимизирай

en: Caps lock is active
bg: Caps lock е активен

en: Caps lock is not active
bg: Caps lock е неактивен

en: Num lock is active
bg: Num lock е активен

en: Num lock is not active
bg: Num lock е неактивен

en: No unread notifications
bg: Няма непрочетени известия

en: Volume is in use by other processes
bg: Дискът се използва от други процеси

en: Operation aborted
bg: Прекратена операция

en: Type your password
bg: Въведете парола

en: Removable devices
bg: Сменяеми устройства

en: Local volumes
bg: Логически дискове

en: Network folders
bg: Мрежови папки

en: Eject
bg: Изваждане

en: Unmount
bg: Размонтиране

en: Open "%s"
bg: Отваряне на "%s"

en: You can now safely remove
bg: Вече може да се премахне безопасно

en: Unknown Device
bg: Непознато устройство

en: Error while ejecting device
bg: Грешка при изваждане

en: Error while unmounting volume
bg: Грешка при размонтиране

en: Places
bg: Места

en: Mount and open "%s"
bg: Монтирай и отвори "%s"

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
bg: Въведете паролата, за да разкодирате диска

en: The password you entered is incorrect
bg: Грешна парола

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
bg: Възникна неизвестна грешка при монтирането на диска

en: Nothing to display right now
bg: Няма нищо за показване

en: Mount some drives
bg: Монтирайте дискове

en: Enable more sections
bg: Включете още секции

en: Toggle the desktop
bg: Превключване на работния плот

en: Bluetooth Settings
bg: Настройки на Bluetooth

en: Battery fully charged.
bg: Батерията е заредена.

en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
bg: Батерията се зарежда

en: Battery remaining
bg: Оставащ заряд

en: Power settings
bg: Настройки на захранването

note: User Menu Creation
en: User
bg: Потребител

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
bg: Заключване

en: Suspend
bg: Заспиване

en: Hibernate
bg: Дълбоко заспиване

en: Restart
bg: Повторно пускане

en: Shutdown
bg: Изключване

en: Logout
bg: Отписване

en: Rename
bg: Преименуване

en: Remove
bg: Премахване

en: Untitled
bg: Неозаглавен

en: No description
bg: Няма описание

en: running
bg: текущи

en: Applications
bg: Приложения

en: Add
bg: Добавяне

en: Command
bg: Команда

en: An entry with that title already exists
bg: Запис с това име вече съществува

en: Title
bg: Име

en: Required
bg: Задължително

en: Description
bg: Описание

en: Optional
bg: Незадължително

en: Autostart
bg: Автоматично стартиране

en: Autostart apps
bg: Автоматично стартиращи се приложения

en: Desktop
bg: Работен плот

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
bg: Икони на работния плот

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
bg: Начална директория

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
bg: Добавете пряк път към началната си директория на работния плот.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
bg: Кошче

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
bg: Добавете пряк път към Кошчето на работния плот.

en: Number of virtual desktops
bg: Брой виртуални работни плотове

en: Number of virtual desktops / workspaces to create automatically on startup.
bg: Брой виртуални десктопи / работни пространства, които автоматично да се създават при стартиране.

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Window Titles
bg: Заглавия на прозорците

en: Set the font used in the titlebars of applications.
bg: Задаване на шрифта, използван в заглавните ленти на приложенията.

en: Documents
bg: Документи

en: Set the display font used by for documents.
bg: Задаване на показвания шрифт, използван за документи.

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Set the primary font used by application controls.
bg: Задайте главния шрифт, използван от контролите на приложенията.

en: Monospace
bg: Равноширок

en: Set the fixed-width font used by text dominant applications.
bg: Задайте шрифт с фиксирана ширина, използван от главно текстови приложения.

en: Text scaling
bg: Мащабиране на текстa

en: Set the text scaling factor.
bg: Задайте коефициент за мащабиране на текста.

en: Full
bg: Пълна

en: Medium
bg: Умерена

en: Slight
bg: Слаба

en: None
bg: Няма

en: Hinting
bg: Оптимизация на рендеринга

en: Set the type of hinting to use.
bg: Задаване на тип оптимизация на рендеринга.

en: Subpixel (for LCD screens)
bg: Събпиксел (за LCD екрани)

en: Standard (grayscale)
bg: Стандартен (черно-бял)

en: Antialiasing
bg: Антиалайзинг

en: Set the type of antialiasing to use.
bg: Задаване на вида на антиалайзинг, който да се използва.

en: Appearance
bg: Облик

en: Panels
bg: Панели

en: Session
bg: Сесии

en: Create new panel
bg: Създаване на панел

en: Add applet
bg: Добавяне на аплет

en: Choose a new applet to add to this panel
bg: Изберете аплет, който да добавите към панела

en: No settings available
bg: Няма налични настройки

en: Start
bg: Начало

en: Center
bg: Център

en: End
bg: Край

en: Confirm panel removal
bg: Потвърдете премахване на панел

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
bg: Наистина ли искате да премахнете този панел? Действието не може да бъде отменено.

en: Remove panel
bg: Премахване на панела

en: Keep panel
bg: Запазване на панела

en: Confirm applet removal
bg: Потвърдете премахване на аплет

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
bg: Наистина ли искате да премахнете този аплет? Действието не може да бъде отменено.

en: Don't ask me again
bg: Не питай

en: Remove applet
bg: Премахване на аплета

en: Keep applet
bg: Запазване на аплета

en: Widgets
bg: Елементи

en: Settings
bg: Настройки

en: Applets
bg: Аплети

en: Remove this panel from the screen
bg: Премахване на панела от екрана

en: Top Dock
bg: Горен док

en: Right Dock
bg: Десен док

en: Left Dock
bg: Ляв док

en: Bottom Dock
bg: Долен док

en: Top Panel
bg: Горен панел

en: Right Panel
bg: Десен панел

en: Left Panel
bg: Ляв панел

en: Bottom Panel
bg: Долен панел

en: Top
bg: Горе

en: Right
bg: Дясно

en: Left
bg: Ляво

en: Bottom
bg: Долу

en: Always
bg: Винаги

en: Dynamic
bg: Динамична

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Intelligent
bg: Интелигентно

en: Never
bg: Никога

en: Position
bg: Позиция

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
bg: Задайте в кой ъгъл на екрана да бъде панелът

en: Size
bg: Размер

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
bg: Задайте размера (ширина или височина, в зависимост от позицията) на панела

en: Automatically hide
bg: Автоматично скриване

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
bg: При активиране, панелът ще се скрива, за да освободи максимално пространство

en: Transparency
bg: Прозрачност

en: Control when this panel should have a solid background
bg: Изберете кога панелът да има непрозрачен фон

en: Shadow
bg: Сянка

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
bg: Добавя декоративна хвърлена сянка, идеална за непрозрачни панели

en: Stylize regions
bg: Стилизиране на областите

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
bg: Добавя детайл към панела, така че всяка от трите основни области на панела става тематично различна.

en: Dock mode
bg: Док режим

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
bg: Когато е в док режим, панелът ще използва възможно най-малко пространство

en: Windows
bg: Прозорци

en: Button layout
bg: Подредба на копчетата

en: Change the layout of buttons in application titlebars.
bg: Промяна на подредбата на бутоните в заглавните ленти на приложенията.

en: Center new windows on screen
bg: Центриране на новите прозорци на екрана

en: Center newly launched windows on the current screen.
bg: Новите прозорци се отварят центрирани на текущия екран.

en: Disable Night Light mode when windows are fullscreen
bg: Деактивиране на режима Нощна светлина, когато прозорците са на цял екран

en: Disables Night Light mode when a window is fullscreen. Re-enables when leaving fullscreen.
bg: Деактивира режима Нощна светлина, когато прозорецът е на цял екран. Повторно активира при напускане на цял екран.

en: Automatic tiling
bg: Автоматично мозаично подреждане

en: Windows will automatically tile when dragged into the top of the screen or the far corners.
bg: Прозорците се подреждат автоматично, когато са завлачени в горната част или в ъглите на екрана.

en: Right (standard)
bg: Дясно (стандартно)

en: Style
bg: Стил

en: Set the appearance of window decorations and controls
bg: Задайте вида на декорациите и контролите на прозорците

en: Icons
bg: Икони

en: Set the globally used icon theme
bg: Задайте глобално използваната тема на иконите

en: Cursors
bg: Курсори

en: Set the globally used mouse cursor theme
bg: Задайте глобално използваната тема на курсора на мишката

en: Notification Position
bg: Позиция на известията

en: Set the location for notification popups
bg: Задайте местоположението на изскачащите прозорци за известия

en: Dark theme
bg: Тъмна тема

en: Built-in theme
bg: Вградена тема

en: When enabled, the built-in theme will override the desktop component styling
bg: При активиране, стилът на графичните компоненти ще бъде заменен от вградената тема

en: Animations
bg: Анимации

en: Control whether windows and controls use animations
bg: Изберете дали прозорците и контролите използват анимации

en: Top Left
bg: Горе вляво

en: Bottom Left
bg: Долу вляво

en: Bottom Right
bg: Долу вдясно

en: Top Right
bg: Горе вдясно

en: Notifications
bg: Известия

en: Nothing to see here
bg: Тук няма нищо

en: No new notifications
bg: Няма нови известия

en: No apps are currently playing audio.
bg: В момента няма приложения, възпроизвеждащи звук.

en: Play some music
bg: Пусни музика

en: Apps
bg: Приложения

en: Devices
bg: Устройства

en: Are you sure you want to end your session?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите сесията?

en: Authentication Required
bg: Нужна е идентификация

en: Password:
bg: Парола:

en: Authentication is required
bg: Изисква се идентификация

en: Authenticate
bg: Идентифициране

en: Show Menu Label
bg: Покажи надпис на менюто

en: Menu Label
bg: Надпис на менюто

en: Menu Icon
bg: Икона на менюто

en: Compact Mode
bg: Компактен режим

en: Show Headers
bg: Показвай хедъри

en: Roll-over mouse
bg: Отваряне при посочване с мишката

en: Enable notification
bg: Активиране на известието

en: Maximize brightness
bg: Увеличете яркостта

en: Brightness Level
bg: Ниво на яркостта

en: Show date
bg: Показвай дата

en: Show seconds
bg: Показвай секунди

en: Use 24 hour time
bg: Използвай 24 часа

en: Show all windows on click
bg: Показване на всички прозорци при кликване

en: Only show favorited
bg: Показване само на любими

en: Lock icons
bg: Заключване на иконите

en: Restrict to Workspace
bg: Ограничаване до работното пространство

en: Night Light
bg: Нощна светлина

en: Temperature
bg: Температура

en: Schedule
bg: Разписание

en: Sunset to Sunrise
bg: Залез до изгрев

en: Manual
bg: Ръчно

en: Display Settings
bg: Настройки на дисплей

en: Show label
bg: Покажи надпис

en: Show places
bg: Покажи места

en: Show network folders
bg: Покажи мрежовите папки

en: Show removable drives
bg: Покажи сменяемите устройства

en: Always expand places
bg: Винаги разширявай места

en: Spacer size
bg: Размер на разрeдката

en: Show battery percentage
bg: Покажи процент на заряд

en: "Add" button visibility
bg: Видимост на бутона "Добавяне"

en: Don't show
bg: Не показвай

en: Show on mouseover
bg: Показване при посочване с мишката

en: Always show
bg: Винаги показвай

en: Change desktop appearance and behavior
bg: Промяна на външния вид и поведението на работния плот

en: Budgie Panel
bg: Budgie Панел

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
bg: Стартиране на други приложения и предоставяне на различни помощни програми за управление на прозорците, показване на времето и т.н.

en: Calendar
bg: Календар

en: Budgie Desktop
bg: Budgie Работен плот
