budgie-desktop 10.10.2 - en to ca translation catalogue (471 entries)

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
ca: Altres

note: * Add our categories, adhearing to the Freedesktop Menu spec. * * Inclusions and exclusions are sourced from multiple places, * including the UbuntuBudgie fork of applications-menu, gnome-menus, * the Freedeskop Menus spec, and by ourselves.
en: Accessories
ca: Acessoris

en: Education
ca: Educació

en: Games
ca: Jocs

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Office
ca: Oficina

en: Programming
ca: Programació

en: Science
ca: Ciència

en: Sound & Video
ca: So i vídeo

en: System Tools
ca: Eines del sistema

en: Universal Access
ca: Accés universal

note: Make sure we have a default name
en: New Category
ca: Categoria nova

note: Do nothing if there were no held notifications translators: This is the title of a notification that is shown after notifications have been blocked because an application was in fullscreen mode
en: Unread Notifications
ca: Notificacions per llegir

en: You received %d notification while an application was fullscreened. | You received %d notifications while an application was fullscreened.
ca[0]: Heu rebut %d notificació mentre una aplicació estava en pantalla completa.
ca[1]: Heu rebut %d notificacions mentre una aplicació estava en pantalla completa.

note: No existing ref, make a new notification translators: Text for a button on the notification to open Raven to the notifications view
en: View Notifications
ca: Mostra les notificacions

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
ca: S'ha activat l'empenta de la Cafeïna.

en: Turned off Caffeine Boost
ca: S'ha desactivat l'empenta de la Cafeïna.

en: Will turn off in a minute | Will turn off in %d minutes
ca[0]: S'aturarà d'aquí a un minut.
ca[1]: S'aturarà d'aquí a %d minuts.

en: Log out
ca: Surt

en: Restart device
ca: Reinicia el dispositiu

en: Power Off
ca: Atura't

en: Caps Lock is on
ca: El blocatge de majúscules està activat.

en: Caps Lock is off
ca: El blocatge de majúscules està desactivat.

en: Num Lock is on
ca: El blocatge numèric està activat.

en: Num Lock is off
ca: El blocatge numèric està desactivat.

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: Group:
ca: Grup:

note: Create our buttons
en: _Lock
ca: B_loca't

en: L_og Out
ca: S_urt de la sessió

en: _Suspend
ca: _Suspèn

en: _Hibernate
ca: _Hiberna

en: _Reboot
ca: _Reinicia't

en: Shut_down
ca: _Atura't

en: This system does not support hibernation.
ca: Aquest sistema no admet la hibernació.

en: Files to send
ca: Fitxers per enviar

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Send Files via Bluetooth
ca: Envia fitxers per bluetooth

en: Send files to device…
ca: Envia fitxers al dispositiu...

en: Rejected file
ca: Fitxer rebutjat

en: File already exists: %s
ca: El fitxer ja existeix: %s

note: Create a notification prompting the user what to do
en: Receiving file
ca: Es rep un fitxer

en: Device '%s' wants to send a file: %s %s
ca: El dispositiu %s vol enviar un fitxer: %s %s

en: Accept
ca: Accepta-ho

en: Reject
ca: Rebutja-ho

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: Transfer rate
ca: Taxa de transferència

note: Now add the dialog buttons
en: Close
ca: Tanca

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: <b>Transfer rate:</b> %s / s
ca: <b>Taxa de transferència:</b> %s / s

en: %s / %s: Time remaining: %s
ca: %s / %s. Temps restant: %s

en: %u hour | %u hours
ca[0]: %u hora
ca[1]: %u hores

en: %u minute | %u minutes
ca[0]: %u minut
ca[1]: %u minuts

en: %u second | %u seconds
ca[0]: %u segon
ca[1]: %u segons

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: Send
ca: Envia

en: Speaker
ca: Altaveu

en: Controller
ca: Controlador

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Tablet
ca: Tauleta

en: Touchpad
ca: Ratolí tàctil

en: Phone
ca: Telèfon

en: Bluetooth File Transfer
ca: Transferència de fitxers per bluetooth

note: Update the labels
en: <b>From</b>: %s
ca: <b>De</b>: %s

en: <b>To</b>: %s
ca: <b>A</b>: %s

en: <b>File name</b>: %s
ca: <b>Nom del fitxer</b>: %s

en: File transfer failed
ca: Ha fallat la transferència.

en: File '%s' not received from %s
ca: El fitxer %s no s'ha rebut de %s.

en: File '%s' from %s not received: %s
ca: El fitxer %s de %s no s'ha rebut. %s

en: File transferred successfully
ca: Transferència correcta

en: Saved file from %s to '%s'
ca: S'ha desat el fitxer de %s a %s.

en: From
ca: De

en: To
ca: A

en: Trying to connect to %s…
ca: S'intenta connectar amb %s...

en: Connecting to '%s' failed
ca: Ha fallat connectar amb %s.

en: The file has not been transferred.
ca: No s'ha transferit el fitxer.

en: Retry
ca: Torneu-ho a provar

en: Waiting for acceptance on %s…
ca: S'espera l'acceptació a %s...

en: Transferring '%s' failed
ca: Ha fallat transferir %s.

en: The transfer was interrupted or declined by %s.
ca: La transferència ha estat interrompuda o rebutjada per %s.

en: Select a Bluetooth device to send files to
ca: Seleccioneu un dispositiu bluetooth al qual enviar fitxers.

en: Discovering…
ca: Es descobreix...

en: <b>No devices found</b>
ca: <b>No s'ha trobat cap dispositiu.</b>

en: Ensure that your devices are visable and ready for pairing
ca: Assegureu-vos que els dispositius siguin visibles i estiguin preparats per a la vinculació.

en: Available Devices
ca: Dispositius disponibles

en: Budgie Screenshot
ca: Captura de pantalla del Budgie

note: Translators: be as brief as possible; popovers are cut off if broader than the window
en: Screenshot entire screen
ca: Captura tota la pantalla

en: Screenshot active window
ca: Captura la finestra activa

en: Screenshot selected area
ca: Captura l'àrea seleccionada

note: translate
en: Cancel screenshot
ca: Cancel·la la captura

en: Save screenshot to the selected directory
ca: Desa la captura al directori seleccionat

en: Copy screenshot to the clipboard
ca: Copia la captura al porta-retalls

en: Open screenshot in default application
ca: Obre la captura a l'aplicació predeterminada

note: Other -> call Filebrowser (path = null) 'Other' is about setting a custom directory on a dropdown list
en: Other...
ca: Altres...

note: Hide the AfterShot window while the file chooser is open set custom dir to found dir
en: Open Folder
ca: Obre una carpeta

en: Open
ca: Obre

note: Caffeine Notification Prepare label widget
en: Caffeine Mode
ca: Mode de la Cafeïna

en: Set menu icon from file
ca: Establiu la icona del menú des d'un fitxer.

en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

en: Any file
ca: Qualsevol fitxer

en: Set icon
ca: Establiu-ne la icona.

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
ca: Perdoneu, no s'ha trobat cap element.

en: Budgie Desktop Settings
ca: Paràmetres de l'escriptori Budgie

en: System Settings
ca: Paràmetres del sistema

en: Power
ca: Energia

en: All
ca: Tot

en: Timer (minutes)
ca: Temporitzador (minuts)

en: System time and date settings
ca: Configuració de data i hora del sistema

en: Unfavorite
ca: No ho consideris preferit.

en: Favorite
ca: Considera-ho preferit.

en: Close all windows
ca: Tanca totes les finestres.

en: Launch new instance
ca: Obre'n una instància nova.

en: Minimize
ca: Minimitza

note: Translators: This is used for buttons to move applications to another Workspace
en: Move to %s
ca: Mou a %s

en: Unmaximize
ca: Desmaximitza

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Close window
ca: Tanca la finestra.

en: Show window controls
ca: Mostra els controls de les finestres.

en: Caps lock is active
ca: El blocatge de majúscules està activat.

en: Caps lock is not active
ca: El blocatge de majúscules no està activat.

en: Num lock is active
ca: El blocatge numèric està activat.

en: Num lock is not active
ca: El blocatge numèric no està activat.

en: %u unread notification | %u unread notifications
ca[0]: %u notificació no llegida
ca[1]: %u notificacions no llegides

en: No unread notifications
ca: No hi ha notificacions per llegir.

en: Volume is in use by other processes
ca: El volum està en ús per altres processos.

en: Operation aborted
ca: S'ha avortat l'operació.

en: Type your password
ca: Escriviu la contrasenya.

en: Removable devices
ca: Dispositius extraïbles

en: Local volumes
ca: Volums locals

en: Network folders
ca: Carpetes de xarxa

en: Eject
ca: Expulsa

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Open "%s"
ca: Obre %s

en: You can now safely remove
ca: Ara podeu desconnectar amb seguretat

en: Unknown Device
ca: Dispositiu desconegut

en: Error while ejecting device
ca: Error en expulsar el dispositiu

en: Error while unmounting volume
ca: Error en desmuntar el volum

en: Places
ca: Llocs

en: Mount and open "%s"
ca: Munta i obre %s

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
ca: Escriviu la contrasenya d'encriptació per desblocar aquest volum.

en: The password you entered is incorrect
ca: La contrasenya que heu escrit no és correcta.

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
ca: Hi ha hagut un error desconegut mentre s'intentava muntar aquest volum.

en: Nothing to display right now
ca: Ara no hi ha res per mostrar.

en: Mount some drives
ca: Munteu alguns dispositius.

en: Enable more sections
ca: Habiliteu més seccions.

en: Toggle the desktop
ca: Commuta l'escriptori.

en: Bluetooth Settings
ca: Paràmetres del Bluetooth

note: Bluetooth switch
en: Turn Bluetooth on or off
ca: Activa o desactiva el bluetooth

note: Update the tray icon and placeholder text Airplane mode is on, so Bluetooth is disabled
en: Airplane mode is on.
ca: El mode d'avió està activat.

en: Bluetooth is disabled while airplane mode is on.
ca: El bluetooth està desactivat mentre el mode avió està activat.

note: Airplane mode is off, so Bluetooth is enabled
en: No paired Bluetooth devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu bluetooth vinculat.

en: Visit Bluetooth settings to pair a device.
ca: Aneu a la configuració de bluetooth per vincular un dispositiu.

en: Send file
ca: Envia el fitxer

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnecting…
ca: Es desconnecta...

en: Connecting…
ca: Es connecta...

en: Failed to disconnect
ca: Ha fallat desconnectar.

en: Failed to connect
ca: Ha fallat connectar.

en: Connected
ca: Connectat

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: <b>Filename</b>: %s
ca: <b>Nom del fitxer</b>: %s

en: Receiving… %s of %s
ca: Es rep… %s de %s

en: Sending… %s of %s
ca: S'envia… %s de %s

en: Battery fully charged.
ca: La bateria està totalment carregada.

en: Unknown
ca: Desconegut

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
ca: Es carrega la bateria.

en: Battery remaining
ca: Càrrega de la bateria

en: Performance Mode
ca: Mode de rendiment

en: Power Saver
ca: Estalvi d'energia

en: Balanced
ca: Equilibrat

en: Performance
ca: Rendiment

en: Power settings
ca: Paràmetres de l'energia

note: User Menu Creation
en: User
ca: Usuari

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
ca: Bloca't

en: Suspend
ca: Suspèn

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Restart
ca: Reinicia't

en: Shutdown
ca: Atura't

en: Logout
ca: Surt

en: Rename
ca: Canvia'n el nom.

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Not able to create new workspaces
ca: No es poden crear espais de treball nous.

en: Create a new workspace
ca: Crea un espai de treball nou.

en: Untitled
ca: Sense títol

en: No description
ca: Sense descripció

en: running
ca: s'executa

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Add
ca: Afegeix

en: Command
ca: Ordre

en: An entry with that title already exists
ca: Ja existeix una entrada amb aquest títol.

en: Title
ca: Títol

en: Required
ca: Necessari

en: Description
ca: Descripció

en: Optional
ca: Opcional

en: Autostart
ca: Inici automàtic

en: Autostart apps
ca: Inici automàtic d'aplicacions

en: Add Application
ca: Afegeix-hi una aplicació.

en: Add Command
ca: Afegeix-hi una ordre.

en: Desktop
ca: Escriptori

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
ca: Icones de l'escriptori

en: Control whether to allow icons on the desktop.
ca: Controleu si voleu permetre icones a l'escriptori.

note: DesktopFolder doesn't support fancy options like showing home folder, trash, or active mounts DesktopType is the only one that doesn't support showing mounts Switcher to show or hide active mounts
en: Active Mounts
ca: Muntatges actius

en: Show all active mounts on the desktop.
ca: Mostra tots els muntatges actius a l'escriptori.

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
ca: Directori personal

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
ca: Afegeix una drecera del directori personal a l'escriptori.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
ca: Paperera

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
ca: Afegeix una drecera del directori de la paperera a l'escriptori.

note: DesktopType doesn't support icon size changing. Nemo might but needs validation. Click Policy combo box Icon Size combo box
en: Icon Size
ca: Mida de les icones

en: Set the desired size of icons on the desktop.
ca: Establiu la mida desitjada de les icones de l'escriptori.

en: Number of virtual desktops
ca: Nombre d'escriptoris virtuals

en: Number of virtual desktops / workspaces to create automatically on startup.
ca: Nombre d'escriptoris virtuals / espais de treball per crear automàticament a l'engegada.

en: Single
ca: Únic

note: If the click policy is to double click
en: Double
ca: Doble

en: Click Policy
ca: Funcionament del clic

en: Click Policy determines if we should open items on a single or double click.
ca: El funcionament del clic determina si s'han d'obrir els elements amb un clic únic o doble.

note: Small
en: Small
ca: Petita

note: Large
en: Large
ca: Grossa

note: Massive
en: Massive
ca: Enorme

en: Fonts
ca: Lletres

en: Window Titles
ca: Títols de les finestres

en: Set the font used in the titlebars of applications.
ca: Establiu la lletra de les barres de títol de les aplicacions.

en: Set the display font used by for documents.
ca: Establiu la lletra de visualització per als documents.

en: Interface
ca: Interfície

en: Set the primary font used by application controls.
ca: Establiu la lletra primària usada pels controls de les aplicacions.

en: Monospace
ca: Monoespai

en: Set the fixed-width font used by text dominant applications.
ca: Establiu el tipus de lletra d'amplada fixa que usen les aplicacions amb predomini de text.

en: Text scaling
ca: Escala del text

en: Set the text scaling factor.
ca: Establiu el factor de l'escala del text.

en: Full
ca: Completa

en: Medium
ca: Mitjana

en: Slight
ca: Lleu

en: None
ca: Cap

en: Hinting
ca: Insinuació

en: Set the type of hinting to use.
ca: Establiu el tipus d'insinuació per usar.

en: Subpixel (for LCD screens)
ca: Subpíxel (per a pantalles LCD)

en: Standard (grayscale)
ca: Estàndard (escala de grisos)

en: Antialiasing
ca: Antialiàsing

en: Set the type of antialiasing to use.
ca: Establiu el factor d'antialiàsing a usar.

en: Appearance
ca: Aparença

en: Panels
ca: Plafons

en: Session
ca: Sessió

en: Create new panel
ca: Crea un plafó nou.

en: Applet Settings
ca: Paràmetres de les miniaplicacions

en: Add applet
ca: Afegeix una miniaplicació.

en: Choose a new applet to add to this panel
ca: Trieu una miniaplicació nova per afegir-la a aquest plafó.

en: No settings available
ca: No hi ha paràmetres disponibles.

en: Start
ca: A l'inici

en: Center
ca: Al centre

en: End
ca: Al final

en: Confirm panel removal
ca: Confirmeu la supressió del plafó.

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
ca: Realment voleu suprimir aquest plafó? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Remove panel
ca: Suprimeix el plafó.

en: Keep panel
ca: Mantén el plafó.

en: Confirm applet removal
ca: Confirmeu la supressió de la miniaplicació.

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
ca: Realment voleu suprimir aquesta miniaplicació? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Don't ask me again
ca: No m'ho tornis a preguntar.

en: Remove applet
ca: Suprimeix la miniaplicació.

en: Keep applet
ca: Mantén la miniaplicació.

en: Confirm widget removal
ca: Confirmeu la supressió del giny

en: Do you really want to remove this widget? This action cannot be undone.
ca: Realment voleu suprimir aquest giny? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Built-in
ca: Integrat

en: Choose a plugin
ca: Trieu un giny

en: No description.
ca: Sense descripció

en: by %s
ca: fet per %s

en: No authors listed
ca: No hi ha cap llista d'autors.

en: Widgets
ca: Ginys

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Set Raven position
ca: Establiu la posició del Raven.

en: Set which side of the screen Raven will open on. If set to Automatic, Raven will open where its parent panel is.
ca: Establiu a quin costat de la pantalla s'obrirà el Raven. Si s'estableix a automàtic, s'obrirà on sigui el plafó de què depengui.

en: Set notification sort order
ca: Establiu l'ordre de classificació de les notificacions.

en: Set whether notifications are sorted from oldest to newest, or newest to oldest.
ca: Definiu si les notificacions s'ordenen de més antiga a més recent o de més recent a més antiga.

en: Widget Settings
ca: Configuració dels ginys

en: Add widget
ca: Afegeix un giny

en: Choose a new widget to add to the Widgets view
ca: Trieu un giny nou per afegir-lo a la vista de ginys

en: Failed to create the widget instance. The plugin engine could not find info for this plugin.
ca: Ha fallat crear la instància del giny. El motor de connectors no ha pogut trobar informació per a aquest connector.

en: Failed to create the widget instance. The module name must be in reverse-DNS format, such as 'tld.domain.group.WidgetName.so' for C/Vala or 'tld_domain_group_WidgetName' for Python.
ca: Ha fallat crear la instància del giny. El nom del mòdul ha d'estar en format DNS invers, com ara "tld.domain.group.WidgetName.so" per a C / Vala o "tld_domain_group_WidgetName" per a Python.

en: Failed to create the widget instance. The plugin engine failed to load the plugin from the disk.
ca: Ha fallat crear la instància del giny. El motor de connectors no ha pogut carregar el connector des del disc.

en: Failed to create the widget instance. The plugin supports settings, but does not install a settings schema with the same name.
    
    The schema name should be identical to the module name, but with no extension and (in the case of Python) the underscores replaced with periods.
ca: Ha fallat crear la instància del giny. El connector admet la configuració, però no instal·la un esquema de configuració amb el mateix nom.
    
    El nom de l'esquema hauria de ser idèntic al nom del mòdul, però sense extensió i (en el cas de Python) els guions baixos substituïts per punts.

en: Failed to create the widget instance due to an unknown failure.
ca: Ha fallat crear la instància del giny a causa d'un error desconegut.

en: Applets
ca: Miniaplicacions

en: Remove Panel
ca: Suprimeix el plafó.

en: Remove this panel from the screen
ca: Suprimeix aquest plafó de la pantalla.

en: Top Dock
ca: Acoblador superior

en: Right Dock
ca: Acoblador dret

en: Left Dock
ca: Acoblador esquerre

en: Bottom Dock
ca: Acoblador inferior

en: Top Panel
ca: Plafó superior

en: Right Panel
ca: Plafó dret

en: Left Panel
ca: Plafó esquerre

en: Bottom Panel
ca: Plafó inferior

en: Top
ca: A dalt

en: Right
ca: Dreta

en: Left
ca: Esquerra

en: Bottom
ca: A baix

en: Always
ca: Sempre

en: Dynamic
ca: Dinàmic

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Intelligent
ca: Intel·ligent

en: Never
ca: Mai

en: Position
ca: Posició

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
ca: Establiu la vora de la pantalla on se situarà aquest plafó.

en: Size
ca: Mida

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
ca: Establiu la mida (amplada o alçada, segons l'orientació) d'aquest plafó.

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Set the spacing between applets for this panel
ca: Estableix l'espai entre les miniaplicacions per a aquest plafó.

en: Automatically hide
ca: Amaga'l automàticament.

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
ca: Quan estigui establert, aquest plafó s'amagarà per maximitzar l'espai de la pantalla.

en: Transparency
ca: Transparència

en: Control when this panel should have a solid background
ca: Controleu quan aquest plafó hauria de tenir un color de fons sòlid.

en: Shadow
ca: Ombra

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
ca: Afegeix una ombra de fons decorativa, ideal per a plafons opacs.

en: Stylize regions
ca: Estilitza les regions.

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
ca: Afegeix un suggeriment al plafó de manera que cada una de les tres àrees principals pugui tenir un tema diferent.

en: Dock mode
ca: Mode d'acoblador

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
ca: En mode d'acoblador, el plafó usarà la mínima quantitat d'espai possible i alliberarà espai de pantalla valuós.

en: Windows
ca: Finestres

en: Button layout
ca: Disposició dels botons

en: Change the layout of buttons in application titlebars.
ca: Canvia la disposició dels botons a les barres de títol de les aplicacions.

en: Center new windows on screen
ca: Centra les finestres noves a la pantalla.

en: Center newly launched windows on the current screen.
ca: Centra les finestres noves que s'obrin a la pantalla actual.

en: Disable Night Light mode when windows are fullscreen
ca: Inhabilita el mode de llum de nit quan les finestres estiguin en pantalla completa.

en: Disables Night Light mode when a window is fullscreen. Re-enables when leaving fullscreen.
ca: Inhabilita el mode de llum de nit quan una finestra està en pantalla completa. Es torna a habilitar quan se'n surt.

en: Pause notifications when windows are fullscreen
ca: Interromp les notificacions quan les finestres estiguin en pantalla completa.

en: Prevents notifications from appearing when a window is fullscreen. Unpauses when leaving fullscreen.
ca: Evita que apareguin notificacions quan una finestra està en pantalla completa. Es torna a habilitar quan se'n surt.

en: Automatic tiling
ca: Mosaic automàtic

en: Windows will automatically tile when dragged into the top of the screen or the far corners.
ca: Les finestres faran automàticament un mosaic quan s'arrosseguin a dalt de tot de la pantalla o als cantons.

en: Window focus mode
ca: Mode d'enfocament de la finestra

en: Choose how windows receive focus: click to focus; sloppy to focus without raising windows; mouse to focus with raising.
ca: Trieu com reben el focus les finestres: només si s'hi clica, quan s'hi entra amb el ratolí per focalitzar-les sense alçar-les, o si el ratolí hi entra o en surt per focalitzar-les amb alçament.

en: Show all windows in tab switcher
ca: Mostra totes les finestres al canviador de pestanyes.

en: All tabs will be displayed in tab switcher regardless of the workspace in use.
ca: El canviador de pestanyes les mostrarà totes independentment de l'espai de treball en ús.

en: Right (standard)
ca: Dreta (estàndard)

en: Click
ca: Clic

en: Sloppy
ca: Entrada

en: Style
ca: Estil

en: Set the appearance of window decorations and controls
ca: Establiu l'aparença de les decoracions de les finestres i dels controls.

en: Icons
ca: Icones

en: Set the globally used icon theme
ca: Establiu el tema global de les icones.

en: Set the globally used mouse cursor theme
ca: Establiu el tema global del cursor del ratolí.

en: Notification Position
ca: Posició de les notificacions

en: Set the location for notification popups
ca: Establiu la ubicació de les notificacions emergents.

en: Dark theme
ca: Tema fosc

en: Built-in theme
ca: Tema integrat

en: When enabled, the built-in theme will override the desktop component styling
ca: Quan estigui habilitat, l'estil de l'escriptori se substituirà per l'estil integrat.

en: Animations
ca: Animacions

en: Control whether windows and controls use animations
ca: Controleu si les finestres i els controls usen animacions.

en: Top Left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Bottom Left
ca: A baix a l'esquerra

en: Bottom Right
ca: A baix a la dreta

en: Top Right
ca: A dalt a la dreta

en: Notifications
ca: Notificacions

en: No widgets added.
ca: No s'ha afegit cap giny.

en: Nothing to see here
ca: Aquí no hi ha res per veure.

en: No new notifications
ca: No hi ha cap notificació nova.

en: No apps are currently playing audio.
ca: Ara no hi ha cap aplicació que reprodueixi àudio.

en: Play some music
ca: Reprodueix una mica de música

en: Unknown Title
ca: Títol desconegut

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: Playing - %s
ca: Es reprodueix - %s

en: Paused - %s
ca: Interromput - %s

en: No apps are playing audio.
ca: No hi ha cap aplicació que reprodueixi àudio.

en: Apps
ca: Aplicacions

en: Devices
ca: Dispositius

en: Usage Monitor
ca: Monitor d'ús

en: Swap
ca: Intercanvi

en: Oldest to newest
ca: De la més antiga a la més nova

en: Newest to oldest
ca: De la més nova a la més antiga

en: Are you sure you want to end your session?
ca: Segur que voleu acabar la sessió?

en: Authentication Required
ca: Cal autenticació.

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Authentication is required
ca: Cal autenticació.

en: Details
ca: Detalls

en: Action:
ca: Acció:

en: Authenticate
ca: Autentica

en: Name:
ca: Nom:

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Delay in seconds
ca: Retard en segons:

en: Show Pointer
ca: Mostra el punter.

en: Play sound when capturing
ca: Reprodueix un so en fer una captrua.

en: Show Menu Label
ca: Mostra l'etiqueta del menú.

en: Menu Label
ca: Etiqueta del menú

en: Use Default Menu Icon
ca: Usa les icones de menú predeterminades.

en: Menu Icon
ca: Icona del menú

en: Compact Mode
ca: Mode compacte

en: Show Headers
ca: Mostra les capçaleres.

en: Roll-over mouse
ca: Pas del ratolí

en: Show settings items
ca: Mostra els elements de la configuració.

en: Enable notification
ca: Habilita les notificacions.

en: Maximize brightness
ca: Maximitza la brillantor.

en: Brightness Level
ca: Nivell de la brillantor

en: Show date
ca: Mostra la data.

en: Show seconds
ca: Mostra els segons.

en: Use 24 hour time
ca: Usa l'hora de 24 h.

en: Custom Format
ca: Format personalitzat

en: %H:%M:%S %d.%m.%Y
ca: %H.%M.%S %d.%m.%Y

en: Custom Timezone
ca: Zona horària personalitzada

en: Show all windows on click
ca: Mostra totes les finestres en clicar-hi.

en: Only show favorited
ca: Mostra només el contingut preferit.

en: Lock icons
ca: Bloca les icones.

en: Restrict to Workspace
ca: Restringeix-ho a l'espai de treball.

en: Middle click to launch new window
ca: Cliqueu amb el botó del mig per obrir una finestra nova.

en: Require a double-click to launch new window
ca: Requereix un clic doble per obrir una finestra nova.

en: Night Light
ca: Llum de nit

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Schedule
ca: Planificació

en: Sunset to Sunrise
ca: De la posta a la sortida del sol

en: Display Settings
ca: Paràmetres de la pantalla

en: Show label
ca: Mostra'n l'etiqueta.

en: Show places
ca: Mostra els llocs.

en: Show network folders
ca: Mostra les carpetes de xarxa.

en: Show removable drives
ca: Mostra els dispositius extraïbles.

en: Always expand places
ca: Expandeix sempre els llocs.

en: Spacer size
ca: Mida de l'espaiador

en: Icon Spacing
ca: Espaiament de les icones

en: Show battery percentage
ca: Mostra el percentatge de la bateria.

en: Sort Mode
ca: Mode de classificació

en: Sort by type
ca: Ordre per tipus

en: Sort alphabetically
ca: Ordre alfabètic

en: Sort reverse alphabetically
ca: Ordre alfabètic invers

en: Sort by date ascending
ca: Data ascendent

en: Sort by date descending
ca: Data descendent

en: Scale icons with panel size
ca: Escala les icones segons la mida del plafó.

en: "Add" button visibility
ca: Visibilitat del botó «Afegeix»

en: Item Size Multiplier
ca: Multiplicador de la mida dels elements

en: Don't show
ca: No el mostris.

en: Show on mouseover
ca: Mostra'l en passar-hi el ratolí.

en: Always show
ca: Mostra'l sempre.

en: Show button icons
ca: Mostra les icones dels botons.

en: Show button labels
ca: Mostra les etiquetes dels botons.

en: Show Week Numbers
ca: Mostra el número de la setmana.

en: Show Day Names
ca: Mostra el nom del dia.

en: Allow Volume Overdrive
ca: Permet l'excés de volum.

en: Show Swap Usage
ca: Mostra l'ús de l'intercanvi.

en: Budgie screenshot app
ca: Aplicació de captura de pantalla del Budgie

en: Search for and start up applications.
ca: Cerqueu i obriu aplicacions.

en: Prevent the system and screen from sleeping.
ca: Evita que el sistema i la pantalla s'adormin.

en: A digital clock with a customizable format.
ca: Un rellotge digital amb un format personalitzable

en: A configurable application task list.
ca: Una llista de tasques d'aplicació configurable

en: Indicates which keyboard layout is currently in use.
ca: Indica quina disposició de teclat s'usa actualment.

en: Show status of lock keys.
ca: Mostra l'estat de les tecles de blocatge.

en: Toggle and modify Night Light settings.
ca: Canvia i modifica la configuració de la llum nocturna.

en: Open the Raven notifications view.
ca: Obre la vista de notificacions del Raven.

en: Show drives and favorite folders.
ca: Mostra les unitats i les carpetes preferides.

en: Open the Raven sidebar.
ca: Obre la barra lateral del Raven.

en: Visual separator between applets.
ca: Separador visual entre miniaplicacions

en: A button that toggles visibility of the desktop.
ca: Un botó que canvia la visibilitat de l'escriptori

en: Adjustable spacer to put between other applets.
ca: Separador ajustable per situar entre altres miniaplicacions

en: Show system status indicators, like sound, battery, and Bluetooth.
ca: Mostra indicadors d'estat del sistema, com ara so, bateria i Bluetooth.

en: Manage your trash from the Budgie panel
ca: Gestioneu la paperera des del plafó del Budgie.

en: System tray implementing the Freedesktop Status Notifier specification.
ca: Safata del sistema que implementa l'especificació Freedesktop Status Notifier.

en: Opens the power dialog.
ca: Obre el diàleg d'energia.

en: Display workspaces and switch between them.
ca: Mostra els espais de treball i canvia d'un a un altre.

en: An application task list with icons and labels.
ca: Una llista de tasques d'aplicacions amb icones i etiquetes.

en: Change desktop appearance and behavior
ca: Canvieu l'aparença i el comportament de l'escriptori.

en: Budgie Panel
ca: Plafó del Budgie

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ca: Obre altres aplicacions i proporciona diverses utilitats per gestionar finestres, mostrar l'hora, etc.

en: Calendar
ca: Calendari

en: A simple calendar with a month view, using the built-in Gtk.Calendar widget. The calendar shows the current date by default.
ca: Un calendari senzill amb vista mensual, que usa el giny Gtk.Calendar integrat. El calendari mostra la data actual per defecte.

en: Media Controls
ca: Controls multimèdia

en: This widget uses the Mpris API to show actively playing media with metadata and playback controls, with support for audio and video.
ca: Aquest giny usa l'API Mpris per mostrar contingut multimèdia en reproducció activa amb metadades i controls de reproducció, amb suport per a àudio i vídeo.

en: Sound Input
ca: Entrada de so

en: Allows adjustment of audio input volume, and displays a list of available audio input devices.
ca: Permet ajustar el volum d'entrada d'àudio i mostra una llista dels dispositius d'entrada d'àudio disponibles.

en: Sound Output
ca: Sortida d'àudio

en: Allows global and per-app audio output volume control, and displays a list of available audio output devices.
ca: Permet el control del volum de sortida d'àudio global i per aplicació, i mostra una llista de dispositius de sortida d'àudio disponibles.

en: A view for system resource usage in bar graph form. Includes CPU, RAM, and Swap usage by default.
ca: Una vista per a l'ús dels recursos del sistema en forma de gràfic de barres. Inclou l'ús de CPU, RAM i intercanvi de manera predeterminada.

en: Budgie Desktop
ca: Escriptori Budgie

en: Budgie Desktop (magpie)
ca: Escriptori Budgie (amb Magpie)

en: This session logs you into the Budgie Desktop using magpie as the window manager
ca: Aquesta sessió us obre l'escriptori Budgie amb Magpie com a gestor de finestres.

en: This session logs you into the Budgie Desktop using labwc as the window manager
ca: Aquesta sessió us obre l'escriptori Budgie amb Labwc com a gestor de finestres.
