budgie-desktop 10.10.2 - en to no translation catalogue (230 entries)

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
no: Annet

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
no: Caffeine Boost skrudd på

en: Turned off Caffeine Boost
no: Caffeine Boost skrudd av

en: Log out
no: Logg ut

en: Restart device
no: Omstart

en: Power Off
no: Slå av

en: Authentication failed
no: Godkjenning mislyktes

en: Group:
no: Gruppe:

en: Cancel
no: Avbryt

note: Caffeine Notification Prepare label widget
en: Caffeine Mode
no: Våkenmodus

en: Set menu icon from file
no: Velg menyikon fra fil

en: Image files
no: Plateavbildninger

en: Any file
no: Velg fil

en: Set icon
no: Velg ikon

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
no: Beklager, ingenting ble funnet

en: Budgie Desktop Settings
no: Budgie Desktop-inntillinger

en: All
no: Alt

en: Timer (minutes)
no: Nedtelling (minutter)

en: Unfavorite
no: Fjern fra favoritter

en: Favorite
no: Legg til som favoritt

en: Minimize
no: Minimer

en: Unmaximize
no: Fjern maksimering

en: Maximize
no: Maksimer

en: Caps lock is active
no: Caps lock er aktivert

en: Caps lock is not active
no: Caps lock er deaktivert

en: Num lock is active
no: Num lock er aktivert

en: Num lock is not active
no: Num lock er deaktivert

en: No unread notifications
no: Ingen uleste varsler

en: Volume is in use by other processes
no: Volumet er i bruk av en annen prosess

en: Operation aborted
no: Handlingen ble avbrutt

en: Type your password
no: Skriv inn passordet

en: Removable devices
no: Flyttbare enheter

en: Local volumes
no: Lokale volumer

en: Network folders
no: Nettverksmapper

en: Eject
no: Løs ut

en: Unmount
no: Avmonter

en: Open "%s"
no: Åpne %s

en: You can now safely remove
no: Du kan nå trygt fjerne

en: Unknown Device
no: Ukjent enhet

en: Error while ejecting device
no: Det skjedde en feil ved fjerning av enheten

en: Error while unmounting volume
no: Det skjedde en feil ved avmontering av volumet

en: Places
no: Steder

en: Mount and open "%s"
no: Monter og åpne %s

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
no: Skriv inn krypteringsfrasen for å låse opp volumet

en: The password you entered is incorrect
no: Feil passord

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
no: En uventet feil oppstod ved montering av volumet

en: Nothing to display right now
no: Ingen ting å vise nå

en: Mount some drives
no: Monter valgte disker

en: Enable more sections
no: Aktiver flere deler

en: Toggle the desktop
no: Vis skrivebordet

en: Bluetooth Settings
no: Bluetooth-innstillinger

en: Battery fully charged.
no: Batteriet er fulladet.

en: Unknown
no: Ukjent

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
no: Batteriet lader

en: Battery remaining
no: Gjenværende batteri

en: Power settings
no: Strøminnstillinger

note: User Menu Creation
en: User
no: Bruker

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
no: Lås

en: Suspend
no: Hvilemodus

en: Hibernate
no: Dvalemodus

en: Restart
no: Omstart

en: Shutdown
no: Slå av

en: Logout
no: Logg av

en: Rename
no: Gi nytt navn

en: Remove
no: Fjern

en: Untitled
no: Uten navn

en: No description
no: Ingen beskrivelse

en: running
no: kjører

en: Applications
no: Programmer

en: Add
no: Legg til

en: Command
no: Kommando

en: An entry with that title already exists
no: Et innlegg har allerede den tittelen

en: Title
no: Tittel

en: Required
no: Obligatorisk

en: Description
no: Beskrivelse

en: Optional
no: Valgfritt

en: Autostart apps
no: Autostart applikasjoner

en: Desktop
no: Skrivebord

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
no: Skrivebordsikoner

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
no: Hjemmemappe

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
no: Legg til en snarvei til hjemmemappen på skrivebordet.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
no: Papirkurv

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
no: Legg til en snarvei til papirkurven på skrivebordet.

en: Number of virtual desktops
no: Antall virtuelle skrivebord

en: Number of virtual desktops / workspaces to create automatically on startup.
no: Antall virtuelle skrivebord / arbeidsområder å lage automatisk ved oppstart.

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: Window Titles
no: Vindustitler

en: Set the font used in the titlebars of applications.
no: Velg skrifttype som skal brukes i programmenes tittellinjer.

en: Documents
no: Dokumenter

en: Set the display font used by for documents.
no: Velg skrifttype for dokumenter.

en: Interface
no: Grensesnitt

en: Set the primary font used by application controls.
no: Velg hovedskrifttype for programkontroller.

en: Monospace
no: Skrivemaskinskrift

en: Set the fixed-width font used by text dominant applications.
no: Velg skrifttype med lik bredde for programmer med mye tekst.

en: Text scaling
no: Tekstskalering

en: Set the text scaling factor.
no: Sett tekst skaleringsfaktor.

en: Slight
no: Liten

en: None
no: Ingen

en: Set the type of hinting to use.
no: Sett tekst hintingstype.

en: Subpixel (for LCD screens)
no: Underpiksel (for LCD skjermer)

en: Standard (grayscale)
no: Standard (gråtone)

en: Set the type of antialiasing to use.
no: Velg type antialiasing å bruke.

en: Appearance
no: Utseende

en: Panels
no: Paneler

en: Session
no: Økt

en: Create new panel
no: Opprett nytt panel

en: Add applet
no: Legg til miniprogram

en: Choose a new applet to add to this panel
no: Velg nytt miniprogram som skal legges til panelet

en: No settings available
no: Ingen tilgjengelige innstillinger

en: Center
no: Senter

en: End
no: Ende

en: Confirm panel removal
no: Bekreft fjerning av panel

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
no: Er du sikker på at du vil fjerne panelet? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Remove panel
no: Fjern panel

en: Keep panel
no: Behold panel

en: Confirm applet removal
no: Bekreft fjerning av miniprogram

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
no: Er du sikker på at du vil fjerne miniprogrammet? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Don't ask me again
no: Ikke spør igjen

en: Remove applet
no: Fjern miniprogram

en: Keep applet
no: Behold miniprogram

en: Settings
no: Innstillinger

en: Applets
no: Miniprogrammer

en: Remove this panel from the screen
no: Fjern dette panelet fra skjermen

en: Top Dock
no: Dock i toppen

en: Right Dock
no: Dock til høyre

en: Left Dock
no: Dock til venstre

en: Bottom Dock
no: Dock i bunnen

en: Top Panel
no: Panel i toppen

en: Right Panel
no: Panel til høyre

en: Left Panel
no: Panel til venstre

en: Bottom Panel
no: Panel i bunnen

en: Top
no: Topp

en: Right
no: Høyre

en: Left
no: Venstre

en: Bottom
no: Bunn

en: Always
no: Alltid

en: Dynamic
no: Dynamisk

en: Automatic
no: Automatisk

en: Never
no: Aldri

en: Position
no: Posisjon

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
no: Velg hvilken ende av skjermen panelet skal feste seg til

en: Size
no: Størrelse

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
no: Velg størrelse (bredde eller høyde, avhengig av retning) på dette panelet

en: Automatically hide
no: Skjul automatisk

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
no: Panelet skjules automatisk for å maksimere skjermutnyttelse

en: Transparency
no: Gjennomsiktighet

en: Control when this panel should have a solid background
no: Velg når panelet skal være gjennomsiktig eller ikke

en: Shadow
no: Skygge

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
no: Lager en dekorativ skygge, ment for ugjennomsiktige paneler

en: Stylize regions
no: Stiliser panelregioner

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
no: Muliggjør at panelets tre hovedområder kan bruke forskjellige temaer.

en: Dock mode
no: Dock-modus

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
no: Når panelet er i Dock-modus, krymper det så mye som mulig, for å frigjøre skjermplass

en: Windows
no: Vinduer

en: Button layout
no: Knappeutforming

en: Change the layout of buttons in application titlebars.
no: Forandre utforming på knappene i programmenes tittellinjer.

en: Center new windows on screen
no: Flytt nye vinduer til midten av skjermen

en: Center newly launched windows on the current screen.
no: Plasser nystartede vinduer på den gjeldende skjermen.

en: Disable Night Light mode when windows are fullscreen
no: Skru av nattmodus når vinduer er i fullskjermsmodus

en: Disables Night Light mode when a window is fullscreen. Re-enables when leaving fullscreen.
no: Skrur av nattmodus når et vindu er i fullskjermsmodus. Skrur den på igjen når man forlater fullskjersmodus.

en: Automatic tiling
no: Automatisk tilordning

en: Windows will automatically tile when dragged into the top of the screen or the far corners.
no: Vinduer vil automatisk tilordne seg plass når de blir dratt til toppen, eller på sidene.

en: Right (standard)
no: Høyre (standard)

en: Style
no: Stil

en: Set the appearance of window decorations and controls
no: Velg utseende på vindusdekorasjoner og kontrollere

en: Icons
no: Ikoner

en: Set the globally used icon theme
no: Velg globalt ikontema

en: Cursors
no: Musepekere

en: Set the globally used mouse cursor theme
no: Velg globalt musepekertema

en: Notification Position
no: Varselposisjon

en: Set the location for notification popups
no: Velg plassering for varsel-popuper

en: Dark theme
no: Mørkt tema

en: Built-in theme
no: Innebygget tema

en: When enabled, the built-in theme will override the desktop component styling
no: Hvis aktivert, vil det innebygde temaet overstyre skrivebordskomponentstilen

en: Animations
no: Animasjoner

en: Control whether windows and controls use animations
no: Velg om vinduer og kontrollere skal bruke animasjon

en: Top Left
no: Øvre venstre hjørne

en: Bottom Left
no: Nedre venstre hjørne

en: Bottom Right
no: Nedre høyre hjørne

en: Top Right
no: Øvre høyre hjørne

en: Notifications
no: Varsler

en: Nothing to see here
no: Her er det tomt akkurat nå

en: No new notifications
no: Ingen nye varsler

en: No apps are currently playing audio.
no: Ingen programmer spiller av lyd.

en: Play some music
no: Spill litt musikk

en: Apps
no: Programmer

en: Devices
no: Enheter

en: Are you sure you want to end your session?
no: Er du sikker på at du vil avslutte økten?

en: Authentication Required
no: Godkjenning kreves

en: Password:
no: Passord:

en: Authentication is required
no: Godkjenning kreves

en: Authenticate
no: Autentiser

en: Show Menu Label
no: Vis menymerkelapp

en: Menu Label
no: Menymerkelapp

en: Menu Icon
no: Menyikon

en: Compact Mode
no: Kompakt-modus

en: Show Headers
no: Vis headere

en: Roll-over mouse
no: Muse-rollover

en: Enable notification
no: Slå på varsel

en: Maximize brightness
no: Maksimer lys styrke

en: Brightness Level
no: Lys styrke nivå

en: Show date
no: Vis dato

en: Show seconds
no: Vis sekunder

en: Use 24 hour time
no: Bruk 24-timersklokke

en: Show all windows on click
no: Vis alle vinduene ved trykk

en: Only show favorited
no: Vis kun favoritter

en: Lock icons
no: Lås ikoner

en: Restrict to Workspace
no: Begrens til arbeidsrom

en: Night Light
no: Nattlys

en: Temperature
no: Temperatur

en: Schedule
no: Timeplan

en: Sunset to Sunrise
no: Solnedgang til soloppgang

en: Manual
no: Manuell

en: Display Settings
no: Skjerminnstillinger

en: Show label
no: Vis merkelapp

en: Show places
no: Vis steder

en: Show network folders
no: Vis nettverksmapper

en: Show removable drives
no: Vis flyttbare enheter

en: Always expand places
no: Utvid alltid steder

en: Spacer size
no: Avstandsstørrelse

en: Show battery percentage
no: Vis batteriprosent

en: "Add" button visibility
no: "legg til" knapp synlighet

en: Don't show
no: Ikke vis

en: Show on mouseover
no: vis når pekeren er over

en: Always show
no: Alltid synlig

en: Change desktop appearance and behavior
no: Endre skrivebordsadferd og utforming

en: Budgie Panel
no: Budgie panel

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
no: Starter programmer og gir deg verktøy for å behandle vinduer, vise tiden etc.

en: Calendar
no: Kalender

en: Budgie Desktop
no: Budgie skrivebord
